وبلاگ، آشنایی با کسب و کار اینترنتی، آموزش سئو و بهینه سازی وب‌سایت، آشنایی با علم طراحی سایت

پنج روش برای افزایش فروش فروشگاه اینترنتی

14 اردیبهشت 1395

آیا میزان درآمد فروشگاه اینترنتی شما آنگونه که انتظار داشتید بالا نرفته است و تبلیغاتی که تا کنون انجام داده اید کاملاً بی اثر بوده اند؟ پیش از آنکه نا امید شوید و تصمیمی عجولانه بگیرید بهتر است 5 نکتۀ زیر را در مورد فروشگاه آنلاین خود رعایت کنید. به شما اطمینان خواهیم داد با رعایت 5 نکته زیر چیزی که به دست خواهید آورد بسیار با ارزش تر و پر بازده تر از بالا بردن میزان تبلیغات است.

بازنگری استراتژی تولید محتوا

 پس از نگارش یک مطلب، پیشنهاد می کنیم محتوای جدید خود را بر اساس فاکتورهای زیر بررسی نمایید:

 هنگامی که پاسخ سوالات بالا را به دست آوردید و صفحات مربوطه را علامت گذاری کردید، ریشه و علل اتفاقات را از موارد زیر پیدا کنید:

پس از آنکه متوجه دلایل بازدهی مالی پائین صفحات فروشگاه اینترنتی خود علی رغم ترافیک بالای آنها شدید، بهتر است انرژی خود را صرف بهبود وضعیت این مشکل کنید.

بررسی استراتژی ساختار سئو

کلمات و عبارات کلیدی که در دوره های مختلف استفاده کرده اید را بررسی کنید و میزان فروش خود با هر کدام از دوره های مقایسه نمایید تا مطمئن شوید که راهکار و استراتژی شما برای استفاده از کلمات کلیدی در دوره های مختلف مناسب و به جا بوده است. پیشنهاد می کنیم که کلمات کلیدی خود را بر اساس موارد زیر بررسی و تحلیل نمایید:

اطمینان پبدا کنید که محصولاتتان از کلمات کلیدی که در بالا به آنها اشاره شد استفاده می کنند و در صورتی موارد بالا در مطالب شما موجود نیست برای آنها چاره ای بیاندیشید و آنها را در قالب یک مطلب یا توضیحی کوتاه برای محصولات در صفحه قرار دهید.

بازنگری استراتژی های شبکه های اجتماعی

هنگام بررسی استراتژی های شبکه های اجتماعی به نکات زیر دقت نمایید:

هنگامی که شما اطلاعات لازم را در مورد هر یک از شبکه های اجتماعی و کانال های در دسترس خود در شبکه های اجتماعی به دست آوردید با برنامه ریزی صحیح و قرار دادن محتوای مناسب، میزان بازدهی خود را افزایش دهید.

بهینه سازی برای ساختار موبایل و تبلت

بر اساس تحقیقات انجام شده بر کاربران اینترنتی، 60 درصد از افرادی که در سطح دنیا به اینترنت دسترسی دارند، 51% از زمان خود را بوسیلۀ دستگاه های همراه مانند موبایل و تبلت در اینترنت سپری می کنند. از طرفی دیگر یکی از عوامل مهم در سئوی وب سایت و افزایش رتبه وب سایت ها در گوگل، ریسپانسیو بودن وب سایت یا همان سازگاری با دستگاه های قابل حمل است. یکی از مهم ترین یکی دیگر از فاکتورهای مهم در سئوی وب سایت، سرعت باز شدن صفحه وب سایت است. هرچه زمان لود شدن وب سایت کم تر باشد، امتیاز بالاتری به وب سایت تعلق می گیرد.

بررسی میزان بازدهی تبلیغات وب سایت

در بررسی میزان بازدهی تبلیغات وب سایت سوالات زیر را از خود بپرسید:

اگر بتوانید جواب پرسش هایی که در این مطلب آمده است را برای وب سایت خود پیدا کنید، مسلماً آمار بسیار خوبی از وضعیت وب سایت خود به دست آورده اید که با بررسی و تحلیل این اطلاعات می توانید نقاط ضعف و قوت خود را شناسایی کرده و برای بهبود آن ها بکوشید.

***

برای دریافت اطلاعات بیشتر دربارۀ نحوۀ سایت ساز پرتال می توانید با شمارۀ 63404-021 تماس بگیرید.

عضو خبرنامه شوید.
1 دیدگاه

آخرین دیدگاه‌ها

در 13 خرداد 1395 ساعت 08:09

مطلب خوبی بود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *