وبلاگ، آموزش طراحی سایت، آشنایی با علم طراحی سایت

هشت اشتباه بزرگ در طراحی سایت

11 آبان 1395

مطمئناً همه ما سایت هایی را دیده ایم که در نگاه اول حس خوبی به ما داده اند و ما پس از چند ثانیه آن سایت را ترک کرده ایم. اما تا به حال از خود پرسیده اید که چرا این اتفاق می افتد؟

چرا برخی طراحی سایت ها مورد تایید کاربران قرار نمی گیرند و کاربر هیچ گونه تمایلی برای خواندن محتوای موجود در آنها نشان نمی دهد و دیگر به این سایت ها بر نمی گردند؟

در این مقاله از پرتال سعی داریم، مهم ترین اشتباهاتی که در طراحی سایت که باعث ترک کاربر می شود را برایتان بیان می کنیم.

استفاده از محتوای طولانی و نا منظم

این مورد یکی از مهم ترین دلایلی است که کاربر را از ادامه بازدید سایت شما منصرف می کند. سعی کنید محتوای خود را پاراگراف بندی کنید و نکات نگارشی و املایی را در آن رعایت نمایید.

همچنین خواندن یک متن طولانی ممکن است برای بازدیدکنندگان خسته کننده باشد. به همین خاطر سعی کنید از تصاویر و ویدیوهای جذاب و مرتبط در آن استفاده کنید تا کاربر تشویق شود محتوای شما را به طور کامل مطالعه کند.

عدم استفاده از ابزار جستجو در سایت

قرار دادن بارهای جستجویی که به درستی در سایت پیاده سازی نشده اند و نتایج خوبی را نشان نمی دهند، یکی از بزرگترین اشتباهاتی است که در طراحی سایت اتفاق می افتد. جستجوی محتوا در هر سایت یکی از مهم ترین بخش هایی است که کاربران به آن نیاز دارند.

فرض کنید سایت شما در طول سال ها صد ها صفحه محتوا دارد، مطمئناً کاربر نمی تواند تک تک مطالب را برای یافتن مقاله مورد نظر خود مطالعه کند. به همین دلیل استفاده از نوار جستجوی بهینه سازی شده نقش بسیار مهمی در طراحی سایت دارد.

استفاده از فونت های نامناسب

خوانا بودن فونت محتوای سایت، یکی از دلایل مهمی است که کاربران را به سمت سایت شما می کشاند. پس همیشه سعی کنید که از فونت هایی استفاده کنید که کاربر بتواند به راحتی آن ها را مطالعه کند.

استفاده از فرم های طولانی

ما در این مدت آموختیم که هیچ کاربری علاقه ای به پر کردن فرم های طولانی ندارد. اگر فرم طولانی در سایت خود دارید، مطمئن شوید که کاربر در همان نگاه اول از پر کردن آن منصرف می شود. سعی کنید در طراحی فرم های سایت خود، تنها سوالات ضروری را مطرح کنید و از جمع آوری اطلاعات بیهوده پرهیز کنید.

نبود طراحی سایت ریسپانسیو

طراحی سایت ریسپانسیو امروزه به یکی از اصلی ترین ویژگی های یک وب سایت تبدیل شده است. امروزه تعداد کاربرانی که از موبایل یا تبلت خود برای جستجو در اینترنت استفاده می کنند، بیشتر از کاربران رایانه های شخصی شده است. سعی کنید سایت خود را واکنش گرا کنید. این مورد در جذب کاربران بسیار موثر است.

خوشبختانه تمام قالب های موجود در سایت ساز پرتال ریسپانسیو هستند و لزومی ندارد که شما برای داشتن سایت ریسپانسیو در پرتال کاری انجام دهید.

ثبت نام اجباری پس از ورود به وب سایت

احتمالاً شما هم سایت هایی را سراغ دارید که بلافاصله پس از ورود از شما می خواهند که در آنها ثبت نام کنید تا اجازه داشته باشید محتوای درون سایت را مطالعه کنید. این مورد اشتباهی بزرگ در طراحی سایت است که نه تنها باعث آشفتگی کاربر می شود، بلکه باعث می شود که او دیگر به سایت شما سر نزند.

پخش موسیقی در سایت

استفاده از موسیقی در سایت، روشی بسیار قدیمی در طراحی سایت است که امروزه هیچ طرفداری ندارد. اگر چنین اتفاقی در سایتی بیافتد، کاربران به جای آنکه سعی کنند موسیقی را متوقف کنند، در اولین فرصت بر روی دکمه خروج کلیک می کنند.

استفاده از تصاویر نامرتبط و بی کیفیت

استفاده از تصاویر با کیفیت و مرتبط، در سایت های تجاری و اداری بسیار مهم است. سعی کنید طراحی سایت تان به گونه ای باشد که علاوه بر تصاویر با کیفیت، تصاویری ریسپانسیو را در اختیار کاربران قرار دهید.

***

برای دریافت اطلاعات بیشتر دربارۀ نحوۀ سایت ساز پرتال می توانید با شمارۀ 63404-021 تماس بگیرید.

برچسب ها: اشتباهات بزرگ در طراحی سایت, هشت اشتباه مهلک در طراحی وب سایت, اشتباهاتی که باعث ترک بازدید کننده سایت می شود, هشت اشتباه بزرگ در طراحی سایت, چگونه در طراحی سایت اشتباه نکنیم
عضو خبرنامه شوید.
0 دیدگاه

آخرین دیدگاه‌ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *