وبلاگ، آموزش سئو و بهینه سازی وب‌سایت

افزایش ترافیک و بازدید سایت بدون جریمه گوگل

19 مهر 1395

بگذارید راحت بگوئیم، یکی از بزرگترین خواسته های هر وبمستری، افزایش ترافیک سایت می باشد. همین خواسته، سوال جدیدی را برای وبمسترها به وجود می آورد این است که چگونه می توانند بدون اینکه گوگل سایتشان را جریمه کنند، ترافیک وب سایت خود را افزایش دهند. برای این منظور، در ابتدا شما باید به خوبی با مفاهیم ترافیک و بک لینک آشنایی داشته باشید.

ترافیک، در واقع بیانگر تعداد افرادی است که به سایت یا وبلاگ شما مراجعه می کنند و مطالب تان را مطالعه می کنند. هرچه قدر میزان ترافیک وب سایت شما بیشتر باشد، بهتر است. از طرف دیگر به لینکی که از یک سایت دیگر به سایت شما داده می شود، بک لینک گفته می شود. یک بک لینک می تواند به صفحه اصلی وبلاگ تان، یکی از مطالب و یا هر صفحه دیگری از وبلاگ شما ارجاع داده شود. بک لینک ها در سئو سایت و در رتبه بندی سایت در نتایج جستجو اهمیت بسیاری دارند.

در بین این همه روش برای بهینه سازی و طراحی سایت ،روش های میانبری برای افزایش ترافیک و بازدید سایت وجود دارد که ممکن است در کوتاه مدت جوابگویی بسیار خوبی داشته باشد، اما در بلند مدت می تواند نتیجه ای منفی برای وب سایت شما داشته باشد. در علم سئو به این روش ها، روش های سئو کلاه سیاه گفته می شود. اگر شما از این روش ها استفاده نمایید، ممکن است وب سایت تان توسط موتور جستجوی گوگل جریمه شود و به این ترتیب ترافیک باد آورده خود را به سرعت از دست خواهید داد. بنابراین ما در پرتال به شما توصیه می کنیم که به جای استفاده از روش های اسپمینگ و سئو کلاه سیاه، بهتر است که از روش های صحیح و بلند مدت سئو بهره ببرید تا دچار گوگل پنالتی نشوید.

6 راهی که در ادامه به شما خواهیم آموخت هم برای افرادی که به تازگی وب سایت یا وبلاگ خود را ایجاد نموده اند، بسیار مفید است و هم برای وبلاگ نویسانی که مدتی است به این کار مشغول هستند. پس با ما همراه باشید.

به گونه ای تولید محتوا کنید که مطالبتان خوانده شوند و به آنها لینک داده شود

پیش از هر کاری برای افزایش ترافیک، باید به گونه ای تولید محتوا کنید که مطالبتان برای خوانندگان مفید باشد و آنها از مطالعه پُست های شما لذت ببرند. اگر بتوانید این کار را به خوبی انجام دهید، مطمئن باشید خوانندگانتان لینک مطالبتان را در سایت های مختلف به اشتراک می گذارند. برای اینکه بتوانید چنین محتوایی تولید کنید باید مطالبی بنویسید که مانندشان را در جایی دیگر نتوان مشاهده کرد. همچنین سعی کنید به پُست های خود جنبه آموزشی بدهید تا بتوانید خوانندگان را به خود جذب کنید. فرم محتوای شما باید به گونه ای باشد که خوانندگان بتوانند به راحتی آن را مطالعه کنند. سعی کنید در متن خود غلط های املایی و نگارشی نداشته باشید. برای این کار پیشنهاد می کنم مقاله روش صحیح نگارش محتوا در طراحی سایت را مطالعه کنید.

هنگامی که بازدیدکنندگان سایت تان، بدون اینکه از آنها بخواهید، به وب سایت تان لینک دادند به این معنی است که شما کار خود را به درستی انجام داده اید. این لینک ها از آنجایی که کاملاً طبیعی و بدون هیچ گونه راه میانبر یا تبادل پول ایجاد شده اند، از نظر گوگل بسیار باارزش محسوب می شوند. البته گاهی می توانید از چند نفر از دوستان خود بخواهید به مطالب شما لینک بدهند ولی به خاطر داشته باشید که اولاً این کار را خیلی به ندرت انجام دهید و دوماً فقط برای بهترین مطالب خود چنین کاری کنید تا ارزش آن را داشته باشد.

از شبکه های اجتماعی برای ترویج محتوای خود استفاده کنید

سعی کنید برای سایت یا وبلاگ خود در شبکه های اجتماعی نظیر فیسبوک و توئیتر حساب کاربری ایجاد کنید و از آنها به نفع وب سایت خود استفاده کنید. نکته مهم این است که لزومی ندارد از همه شبکه های اجتماعی برای پیشبرد استفاده کنید، همان فیسبوک و توییتر با توجه به تعداد زیاد کاربران فارسی زبان شان برای ترویج محتوای شما کافی هستند.

با استفاده از شبکه های اجتماعی نه تنها می توانید ترافیک زیادی به دست آورید، بلکه می توانید با مخاطبان خود نیز در این شبکه ها ارتباط ساده تری برقرار کنید و نظرات و پیشنهادات آنها در مورد وبلاگ خود را مدنظر قرار داده و پاسخ دهید. همچنین، استفاده از شبکه های اجتماعی  نه تنها ترافیک بیشتری را به سایت شما روانه می کند، بلکه به شما فرصت می دهد تا با دیگر وبمسترها و وبلاگ نویسان آشنا شوید.

در دیگر سایت ها و وبلاگ ها کامنت بگذارید

در روزها و حتی ماه های آغازین وبلاگ نویسی، نظر دادن یا همان کامنت دادن در وبلاگ ها و وبسایت های دیگر به خصوص وبسایت های معروف و معتبر راه بسیار خوبی برای افزایش ترافیک وبلاگ خود محسوب می شود. اگر بتوانید دیدگاه خوبی را ثبت کنید، این امکان وجود دارد که از طریق آن چندین بازدید کننده به دست آورید. بنابراین اگر کامنت گذاری را جدی بگیرید و به طور مثال هر روز ۵ کامنت در وبسایت های دیگر منتشر کنید خیلی زود می توانید بازدیدکنندگان زیادی را به سوی وبلاگ خود بیاورید.

البته ثبت دیدگاه کار چندان آسانی نیست. باید سعی کنید دیدگاهی که می گذارید ارزشمند باشد و به موضوع مورد بحث کاملا مرتبط باشد. کامنت های سطحی و کوتاه معمولا نتیجه معکوس خواهند داشت و به ضرر شما و وبلاگ شما تمام می شوند. ضمنا در زمان کامنت گذاشتن همیشه اطلاعات واقعی خود از جمله نام و ایمیل خودتان را استفاده کنید. بهتر است گاهی هم به سوالات پرسیده شده در دیگر کامنت ها هم پاسخ دهید. این کار باعث می شود شما به عنوان یک بازدیدکننده مفید در آن سایت شناخته شوید که این برای افزایش ترافیک از طریق کامنت واقعا مهم و تاثیر گذار است.

به دیگر وب سایت ها لینک بدهید

آیا هر چند مدت یکبار به دیگر سایت ها لینک می دهید؟ اگر پاسخ شما به این سوال « به ندرت » و یا بدتر از آن « هرگز » است، بنابراین تعجبی هم وجود ندارد که دیگر سایت ها نیز به سایت شما لینک بدهند. اگر در لینک دادن به وبلاگ های دیگر خسیس نباشید، پس از مدتی کوتاه خواهید دید که وبلاگ های دیگر نیز برای جبران به سایت شما لینک می دهند.

این تبادل لینک بین دو وبلاگ برای هر دو طرف بسیار سودمند است و قطعا لینک های شما به وبلاگ های دیگر بی پاسخ نخواهند ماند. یک نکته دیگر اینکه اگر فردی به طور مهمان برای وبلاگ شما مطلب نوشت حتما به وبلاگ او لینک بدهید. مطمئن باشید اگر وبمسترها چنین رفتاری را از شما ببینند، نه تنها به سایت تان لینک می دهند، بلکه آن را به دیگران معرفی می کنند.

لینک خود را در امضای ایمیل قرار دهید

بیشتر اوقات، امضای ایمیل چندان جدی گرفته نمی شود. در حالی که قرار دادن لینک در امضا می تواند در ترافیک یک سایت بسیار تاثیر گذار باشد. اگر شما در طول هفته به افراد مختلفی ایمیل ارسال می کنید، اهمیت این کار برایتان دو چندان می شود. با قرار دادن یک لینک در امضای ایمیل و اضافه کردن یک خط توضیح کوتاه در مورد وبلاگ در امضای ایمیل خود، قادر خواهید بود کمک زیادی به افزایش بازدید از سایت تان انجام دهید. هم چنین، اگر در یک فروم و انجمن نیز عضو هستید می توانید لینک خود را در امضای خود قرار دهید.

برای وبلاگ ها و وبسایت های دیگر پست مهمان بنویسید

یکی دیگر از روش های مهم برای افزایش بازدید از سایت یا همان افزایش ترافیک سایت، نوشتن پست مهمان در دیگر وب سایت ها است. نوشتن پست مهمان، مطالب شما را در معرض خوانندگان جدید قرار می دهد و وب سایت شما را به ایشان معرفی می کند. در پایان مطلب هم می توانید به وبسایت یا وبلاگ خود لینک دهید. این کار نه تنها بازدیدکنندگان شما را زیاد می کند، بلکه خود لینک در یک وبلاگ دیگر نیز از نظر گوگل یک امتیاز به حساب می آید و باعث می شود که امتیاز رتبه سایت شما در نتایج جستجوی گو.گل ارتقا یابد. نکته ای که باید به خاطر داشته باشید این است که سعی کنید پُست های مهمان خود را در سایت ها و وبلاگ های ارزشمند منتشر کنید.

***

برای دریافت اطلاعات بیشتر دربارۀ نحوۀ سایت ساز پرتال می توانید با شمارۀ 63404-021 تماس بگیرید.

برچسب ها: افزایش ترافیک سایت بدون جریمه گوگل, افزایش بازدید سایت بدون جریمه گوگل, روش های افزایش ترافیک سایت, روش های افزایش بازدید سایت, افزایش ترافیک سایت با روش سئو کلاه سفید, افزایش ترافیک سایت بدون اینکه گوگل شما را جریمه کن, بازدید از سایت خود را افزایش دهید, چگونه ترافیک سایت خود را افزایش دهم
عضو خبرنامه شوید.
0 دیدگاه

آخرین دیدگاه‌ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *