وبلاگ، آموزش طراحی سایت، آموزش سئو و بهینه سازی وب‌سایت

ابزارهای گوگل برای طراحان سایت و وبمسترها

03 آبان 1395

گوگل ابزارهای بسیاری را برای طراحی سایت و مدیریت آن در اختیار کاربران قرار می دهد. بیشتر این ابزارها هم رایگان هستند. طراحان سایت و وبمسترها می توانند با استفاده از این ابزارها سایت خود را به بهترین شکل طراحی و مدیریت نمایند. در ادامه برخی از ابزارهای مهم گوگل را به شما عزیزان معرفی می کنیم.

Google Web Designer

از این ابزار برای ساخت تصاویر، گرافیک و انیمیشن های HTML5 استفاده می شود. این ابزار به طراح سایت اجازه می دهد تا گرافیک مورد نظر خود را توسط HTML5 و بدون نیاز به دانش کدنویسی ایجاد کند. این ابزار در نهایت کد نهایی را برای استفاده در سایت در اختیار طراح قرار می دهد. اگر می خواهید از این ابزار استفاده کنید باید آن را دانلود کرده و بر روی رایانه خود نصب نمایید.

Google Webmaster Tools

گوگل وبمستر، ابزاری برای نگهداری و مدیریت یک یا چند وب سایت می باشد. این ابزار قادر است اطلاعات کامل و جامعی را در مورد وب سایت به شما بدهد. اطلاعاتی از قبیل لینک های سایت، صقحات سایت، لینک های خراب، و ... . ما در پرتال به تمامی وبمسترها توصیه می کنیم حتماً از این ابزار برای کنترل و نگهداری سایت خود یا راه اندازی آن استفاده نمایید. شما باید روزانه گوگل وبمستر خود را بررسی کنید تا زمانی که مشکلی برای وب سایت تان بوجود آمد، علت آن را متوجه شوید و آن را به سرعت برطرف سازید.

Google Trends

گوگل ترندز ابزار بسیار مناسبی برای به دست آوردن کلمات کلیدی وب سایت است. البته باید گفت که این ابزار تعداد جستجوی کلمات را در اختیار شما قرار نمی دهد، بلکه تنها میزان محبوبیت کلمات را بررسی و آنها را مقایسه می کند. با کمک این ابزار به همراه Google Keyword Planner می توانید بهترین کلمات کلیدی را برای سایت خود استخراج کنید تا بتوانید بهترین نتیجه را در مدت زمانی کوتاه به دست آورید.

Google Keyword Planner

همانطور که گفتیم گوگل ترندز تنها میزان محبوبیت کلمات را به شما نمایش می دهد، در صورتی که Google Keyword Planner تقریبا تمامی کلمات مرتبط به زمینه شغلی شما را برای شما لیست می کند. توسط این ابزار خواهید دانست در زمینه شغلی شما چه عباراتی جستجو می گردد. برای لیست کلمات کلیدی می بایست مهمترین کلمه ای که در زمینه شغلی خود می دانید درج نموده تا سایر کلمات لیست شوند.

Google Page Speed

ابزاری جهت بررسی سرعت وب سایت و در صورتی که در وب سایت شما خطایی از نظر سرعت وجود داشته باشد آن را به شما اطلاع می دهد. این نرم افزار خطاهای سرعتی وب سایت شما را در دو تب جداگانه برای موبایل و تبلت اعلام می نمایید. در صورتی که رتبه سرعت وب سایت شما در این نرم افزار 80 از 100 باشد سرعت وب سایت شما قابل قبول است.

Google Structured Data Testing Tool

در صورتی که در سایت خود از اسنیپت های گوگل استفاده نموده اید ابزاری برای تست استفاده درست این اسنیپت ها در سایت وجود دارد که این ابزار اسنیپت ها استفاده شده در هر صفحه از سایت شما را به صورت جداگانه گزارش می دهد و در صورت داشتن خطا آن را اعلام می نماید.

Submit URL - Google

در صورتی که سایت را به تازگی طراحی نموده اید و هنوز در گوگل ایندکس نشده است می توانید توسط این ابزار سایت را به گوگل معرفی نموده تا سریعتر در موتور جستجوی گوگل ایندکس شوید.

Google Analytics

گوگل آنالیز، ابزاری بسیار قدرتمند برای بررسی آمار بازدیدکنندگان سایت است که به شما امکان می دهد تمامی آمار مربوط به کاربران، لینک ها، ترافیک و دیگر عوامل سایت خود را مشاهده کنید. شاید بتوان گفت این آمارگبر سایت، بهترین ابزار موجود در جهان برای به دست آوردن انواع گزارش از سایت ها است.

***

برای دریافت اطلاعات بیشتر دربارۀ نحوۀ سایت ساز پرتال می توانید با شمارۀ 63404-021 تماس بگیرید.

عضو خبرنامه شوید.
0 دیدگاه

آخرین دیدگاه‌ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *