وبلاگ، آموزش سئو و بهینه سازی وب‌سایت

چرا باید محتوای طولانی تولید کنیم؟

24 مهر 1395

مطمئناً اگر مقالات گذشته ما در پرتال را مطالعه کرده باشید، می دانید که ما همواره بر اهمیت طولانی بودن محتوا تاکید کرده ایم. اما باید به شما بگوئیم که صرف تولید محتوای طولانی، به معنی قرار گرفتن در رتبه های بالاتر گوگل نیست. ممکن است که شما مقالاتی طولانی (بیش از 1600 کلمه) تولید کنید اما نتوانید رتبه خوبی به دست آورید.

معمولاً محتوای طولانی شانس بهتری برای رتبه بندی بالاتر در موتورهای جستجو دارد چرا که پاسخگوی سوالات بیشتری هستند. به این معنی که مقالات بلند در شبکه های اجتماعی بیشتر به اشتراک گذاشته می شوند و لینک دهی به آنها بیشتر اتفاق می افتد.

اما تمامی این موارد به این معنی نیست که جملات زیر درباره محتوای طولانی همواره صادق هستند:

یکی از دلایلی که می گوئیم محتوا باید طولانی باشد به این معنی است که محتوای طولانی نشان دهنده تلاش زیاد شما برای پاسخ دادن به سوالات کاربران سایت تان است. همچنین، طولانی شدن مقالات نباید همتراز با کاهش کیفی آنها و بی حوصله کردن خوانندگان باشد.

یک محتوای خوب دارای چند کلمه است؟

تعداد کلمات محتوا یا مقاله شما اهمیتی ندارد. نکته ای که مهم است این است که محتوای شما تا چه حد پاسخگوی نیاز مخاطبان است.

اگر می خواهید محتوایتان محبوب شود، باید شرایط زیر را داشته باشد:

اگر در روند تولید محتوا می توانید چندین پاراگراف را با یک تصویر یا اینفوگرافیک جایگزین کنید، حتماً این کار را انجام دهید. مطمئناً هدف اصلی انتقال سریع اطلاعات و جلب رضایت کاربران سایت است. نکته جالب اینجاست که اگر کاربران به شما اهمیت دهند، گوگل نیز محبور است به پذیرش شما به عنوان یک سایت مهم است.

مطمئناً شما هم در سایت خود صفحاتی دارید که محتوای طولانی ندارند، اما توانسته اند جایگاه مناسبی را در نتایج گوگل کسب کنند. الان می دانید که این موضوع به چه دلیل است.

***

برای دریافت اطلاعات بیشتر دربارۀ نحوۀ سایت ساز پرتال می توانید با شمارۀ 63404-021 تماس بگیرید.

عضو خبرنامه شوید.
0 دیدگاه

آخرین دیدگاه‌ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *