وبلاگ، آموزش طراحی سایت، آموزش سئو و بهینه سازی وب‌سایت

تقابل سئو و تجربه کاربری در طراحی سایت - بخش دوم

26 آبان 1395

زمان طراحی سایت، دو نکته مهمی که باید مورد توجه قرار بگیرند طراحی تجربه کاربر سئو و بهینه سازی برای موتورهای جستجو می باشند.

در حالی که هر دو مقوله به نوعی هدف نهایی طراحی سایت و ارائه خدمات می باشند، در عمل هر کدام برای دو قشر متفاوت فعالیت می کنند. طراحان تجربه کاربری تنها به کاربران توجه می کنند ولی افراد متخصص در زمینه سئو به تنها مسئله‌ای که اهمیت می دهند، الگوریتم های جستجو می باشد.

برخی اطلاعات نادرست در زمینه سئو و طراحی رابط کاربری

بسیاری از روش هایی که در زمینه سئو معرفی شده‌اند، امروزه دیگر کاربردی ندارند و درباره آن ها تصورات اشتباهی شکل گرفته است.

حقیقت این است که چنانچه کیفیت تصاویر خیلی بالا باشد باعث می شود که صفحه دیر بارگذاری شود و این امر بر مقوله‌های UX سئو و طراحی تجربه کاربری تاثیر منفی دارد.

حقیقت این است که طراحی توجه کاربر را جلب می کند که بتواند به وضوح کاربر را هدایت کرده و موجب گیجی وی نشود. بهتر است در منوها هر آنچه که ضروری است قرار داده شود و از شلوغی بیش از حد پرهیز شود.

حقیقت این است که چنانچه محتوای سایت بتواند کاربر را به خود جلب کند فرقی نمی کند متن در بالا یا پایین صفحه قرار گرفته باشد چون در صورت جذاب بودن سایت، حتماً کاربران به تمام بخش های سایت مراجعه می کنند.

در ادامه مثال هایی از راهکارهایی به شما ارائه می دهیم که می توانند بر سئو و تجربه کاربری تاثیر مثبت بگذارند.

نقشه سایت

وجود نقشه سایت جستجوی اطلاعات را برای موتورهای جستجو و کاربران شما آسان می نماید. جهت ساخت نقشه سایت می توانید از بخش آموزش گوگل استفاده نمایید.

الگوهای جستجو در سایت

بهتر است در طراحی سایت خود از الگوهایی برای هدایت کاربران استفاده نمایید تا براحتی بتوانند در سایت جستجو کنند. در این زمینه بهتر است به مبحث ساده‌گرایی در صفحه آرایی نیز توجه کرده و خیلی صفحات سایت را شلوغ نکنید. همانطور که در تصویر بالا دیده می شود، وب سایت .BigDrop Inc به بهترین شکل در پایین صفحه نحوه هدایت کاربران در سایت را نمایش داده است.

Breadcrumbs

وجود راهنمای Breadcrumb در سایت هم به موتورهای جستجو و هم به کاربران اجازه می دهند تا بدانند در چه بخشی از سایت هستند و چگونه وارد آن قسمت شده‌اند.

بارگذاری سریع سایت

گوگل و کاربران هر دو از بارگذاری کند سایت ابراز نارضایتی می کنند. بطور ایده آل، بارگذاری هر سایت باید زیر ۵ ثانیه بطول بیانجامد. در صورتی که بیشتر از این مدت طول بکشد از کاربری سایت شما کاسته خواهد شد.

***

برای دریافت اطلاعات بیشتر دربارۀ نحوۀ سایت ساز پرتال می توانید با شمارۀ 63404-021 تماس بگیرید.

عضو خبرنامه شوید.
0 دیدگاه

آخرین دیدگاه‌ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *