وبلاگ، آموزش سئو و بهینه سازی وب‌سایت، آشنایی با علم طراحی سایت

دلایل سقوط رتبه و رنکینگ وب سایت

28 شهریور 1394

تا به امروز چندین مطلب درباره بهینه سازی وبسایت و روش های ارتقا رنکینگ در موتورهای جستجو را برایتان منتشر کرده ایم. امروز می خواهیم دلایل افت و سقوط رتبه شما در مورتوهای جستجوگر را برایتان بگوییم. دلایلی که کاهش بازدید از وب سایت شما را نشان می دهد و راهکارهایی در این باره برایتان توضیح می دهد.

تغییر الگوریتم موتور جستجو

طراحان موتورهای جستجو پیوسته در حال تغییر دادن الگوریتم های خود هستند بنابراین چندان هم غیر طبیعی نیست که ببیند موقعیت سایتشما به دلیل تغییری زیرکانه در نحوه ی فهرست کردن سایت توسط خزنده موتور جستجو دچار سقوط شده است . و به همین دلیل است که همواره تاکید می شود که بهتر است همتراز با این تغییرات وضعیت خود را در موتورهای جستجوی مختلف حفظ کنید.

بروز مشکل در هاست و میزبانی وبسایت

 اگر سرور شما از کار افتاده است و یا اگر کند کار می کند آنگاه خزنده ممکن است به سختی سایت شما را پیشاپیش کرده و به همین دلیل از ادامه کار منصرف شود و به مسیر خود را به طرف سایت دیگری پیش گیرد . ودر بعضی موارد ممکن است میزبان وب شما خزیدن یک موتور جستجو را درسایت تان قدغن کند. زیرا سرویس دهندگان دیگر شاکی خواهند شد و یا باعث میشود خزنده مشکلاتی را برای سرویس های میزبانی تدارک دیده شده ایجاد کند. هر کدام از این مشکلات می توانند سبب سقوط رتبه سایت شما شوند.

نوشتار ضعیف متن فایل robots.txt

فایل robots.txt یکی از ابزار های مفیدی است که یک سایت می تواند داشته باشد. اما اگر این فایل نادرست نوشته شده باشد می تواند باعث شود خزنده سایت شما را به طور کامل و شاید هم اصلا پیمایش نکند مطمئن شوید که سایت به درستی نوشته شده است تارتبه سایت تان به طرز عجیب و غریبی سقوط نکند.

لینک های شکسته شده یا اسپم شده

 لینک های شما نباید از نوع اسپم واقعی باشند اگر به نظر برسد که سایت اسپم شده خزنده ممکن است فهرست کردن آن را رها کند. لینک های قطع شده هم مانع از پیشروی خزنده خواهند شد. خزنده ها چیزی را که ان ها را مجبور به عقبگرد و شروع دوباره کند دوست ندارند.

رقبای جدی تر با طراحی سایت بهتر

در سئو هیچ چیز کاملی وجود ندارد. سایت های دیگر نیز درست مثل شما در حال کار روی بهبود رتبه سایت خود هستند حتی ممکن است گاهی از شما پیشی بگیرند.تمام کاری که می توانید انجام دهید این است که سعی خود را برای کسب امتیاز در سئو به کار گیرید. محتوای جدید خلق کنید و سایت خود را طوری پشتیبانی کنید که تا حد امکان برای بازدیدکنندگان مفید باشند.

برچسب ها: دلایل سقوط رتبه و رنکینگ وبسایت, دلایل سقوط رتبه سایت و سئوی بی نتیجه, رتبه ی سایت چطور افت پیدا می کند, چرا رتبه سایت افت می کند, دلایل افت ناگهانی سایت در موتورهای جستجو, دلیل افت شدید رتبه سایت ها در نتایج جستجوی گوگل, بررسی ضعف های الگوریتم های گوگل, بررسی دلایل افت رتبه وب سایت, بررسی دلایل سقوط رنکینگ وب سایت در سئو, راهکارهای جلوگیری از سقوط رتبه سایت, جلوگیری از افت رتبه وب سایت در موتورهای جستجوگر, دلایل افت رتبه وب سایت در گوگل, برای بالا بردن رتبه سایت خود چه کارهایی را انجام ن, آموزش جلوگیری از سقوط رنکینگ وب سایت در گوگل, راهکارهای افزایش رتبه ی سایت در گوگل, چگونه سئو یاد بگیریم, دلایل افت رتبه وب سایت, تغییر الگوریتم موتور جستجو چه تاثیری بر روی رتبه و, بروز مشکل در هاست و میزبانی وبسایت و تاثیر آن در س, لینک های شکسته شده یا اسپم شده چگونه رتبه سایت شما
عضو خبرنامه شوید.
0 دیدگاه

آخرین دیدگاه‌ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *