وبلاگ، آموزش طراحی سایت، آموزش سئو و بهینه سازی وب‌سایت

انتخاب تیتر مناسب برای پست های وبلاگ و سایت

19 مهر 1395

همه ما به خوبی می دانیم تیتر یک پست وبلاگ، یکی از مهم ترین فاکتورها در افزایش بازدید و سئو یک سایت محسوب می شود. در واقع با یک عنوان خوب است که کاربر به خواندن یک مطلب علاقه نشان می دهد یا حتی آن پُست را به اشتراک می گذارد. در صورتی که نتوانید یک تیتز دهن پر کن برای مقالات خود دست و پا کنید، هر چند که مقاله شما غنی و ارزشمند باشد، احتمال اینکه مخاطبان آن را بخوانند بسیار کم است.

مطمئن باشید، انتخاب یک عنوان یا تیتر مناسب برای مطالب طراحی سایت، به هیچ وجه کار دشواری نیست و تنها با کمی دقت و خلاقیت می توانید بهترین عناوین را برای مقالات خود انتخاب کنید. در این مقاله به شما کاربران پرتال خواهیم گفت که چگونه می توانید تیترهای مناسبی را برای مقالات خود انتخاب کنید.

در عنوان مقاله خود سوال بپرسید

تیترهایی که سوالی را مطرح می کنند می توانند حس کنجکاوی در کاربر ایجاد کنند. وقتی که کاربر با یک تیتر سوالی مواجه می شود، به صورت ناخودآگاه سعی می کند که به آن پاسخ دهد  اما چون پاسخ را نمی داند سعی می کند که به پُست شما مراجعه کند و پاسخی که در ان نهفته است را مطالعه کند. بنابراین می توانید از این روش برای نوشتن تیترهای مطالب سایت خود استفاده کنید.

راستگو باشید

راستگو یا صادق بودن در انتخاب عنوان مطالب به این معناست که در تیترهای خود به شکست ها، اشتباهات و درس هایی که از تجربیات خود به دست آوردید اشاره کنید. مطمئن باشید که افراد بسیاری وجود دارند که علاقه دارند از تجربیات دیگران استفاده کنند. فرقی نمی کند که این تجربه موفقیت آمیز بوده یا شکست خورده است. سعی کنید تجربیات خود را با کاربرانتان در میان بگذارید. همچینین، هیچ وقت سعی نکنید برای افزایش بازدید به کاربرانتان دروغ بگوئید زیرا آنها متوجه این موضوع خواهند شد و در آن لحظه است که شما مخاطبان خود را از دست می دهید.

با یک تیتر خوب، کاربران خود را شوکه کنید

منظظور از نوشتن عناوین شوکه کننده این است که سعی کنید تیترهایی را انتخاب کنید که کاربران از وجودشان بی خبرند و یا این حقیقت برایشان غیر قابل تصور است. اشتباه نکنید! منظورمان این نیست که در عنوان های پست های وبلاگ خود دروغ بگوئید. سعی کنید تیترهایی بنویسید که باور کردنش برایشان سخت باشد. مثلاً "درآمد سالانه توسعه دهندگان اندروید در ایران 100 میلیون تومان است".

به کاربران خود انجام کاری را آموزش دهید

همه انسان ها عاشق یادگیری هستند. بعضی از آنها توانایی رفتن به کلاس های مختلف را ندارند. به همین دلیل محیط مجازی فضایی را برایشان به وجود آورده است تا بتوانند به راحتی و از راه دور مباحث مورد علاقه خود را یاد بگیرند. از همین ظرفیت می توانید برای نوشتن عناوین وبلاگی جذاب استفاده کنید. به کاربران خود بگویید که مثلاً چگونه فلان کار را می توانند انجام دهند. یا به طور مثال عنوان این مطلب می تواند “چگونه برای مطالب تیترهای مناسب انتخاب کنم؟” باشد. و در واقع، در محتوای موجود در حال آموزش تیتر نویسی برای مطالب وبلاگ هستم. اگر شما هم اکنون در حال خواندن این مطلب هستید، بنابراین عنوان انتخابی من موفق بوده و توانسته است شما را به خواندن این مقاله ترغیب کند.

مشکلی را حل کنید

همه آدم ها در زندگی با مشکلاتی روبرو هستند. حال فرقی نمی کند این مکل خانوادگی باشد یا مشکل مالی! ما می توانیم از این پتانسیل برای نوشتن تیترهای مناسب استفاده کنیم. در تیتر پست خود به کاربرانتان بگوئید که چگونه می توانند مشکلاتشان را برطرف کنند. مثلا می توانید از عبارات "چگونه گذشته عاطفی خود را فراموش کنیم" یا "چگونه ورشکستگی را پیش بینی کنیم" استفاده کنید. مطمئناً افرادی که جامعه هدف شما هستند و به دنبال حل کردن این مشکلات هستند، مطالب سایت شما را می خوانند و در صورتی که مشکل شان برطرف شوند مطمئن باشید که به شما ایمان می آورند.

کاربر را به جوامع بزرگتر متصل کنید

انسانها طبیعتاً موجوداتی اجتماعی هستند و دوست دارند به شکل گروهی دست به انجام کارها بزنند. پس دست به کار شوید و از این ویژگی ذاتی انسان برای نوشتن تیترها کمک بگیرید. مثلاً می توانید طیف مخاطبان یک فیلم مشهور را مخاطب خود قرار دهید و از آنها بخواهید که کاری را انجام دهند.

مفید باشید

قطعاً هیچ فردی دوست ندارد وقت با ارزش خود را صرف خواندن مطلبی کند که هیج سودی برایش ندارد. اما اگر شما در تیترتان به کاربر القا کنید که با خواندن این مطلب، او به منفعتی بزرگ می‌رسد، او قطعا به خواندن ترغیب خواهد شد. مثلاً می توانید به کاربرانتان بگوئید که صبح ها با انجام ۲۴ دقیقه ای عمل خاصی، آنها به یک ستاره‌ی کارآفرینی تبدیل خواهند شد. منفعت این تیتر در بخش آخرش است. یعنی ستاره شدن در کارآفرینی! وگرنه خواب صبح بسیار شیرین و دل کندن از آن بسیار سخت است. پس کمتر کسی ۲۴ دقیقه از صبح خود را صرف آن عمل وعده داده شده می‌کند، مگر آنکه منفعتی برای او داشته باشد.

***

برای دریافت اطلاعات بیشتر دربارۀ نحوۀ سایت ساز پرتال می توانید با شمارۀ 63404-021 تماس بگیرید.

عضو خبرنامه شوید.
0 دیدگاه

آخرین دیدگاه‌ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *