وبلاگ، آموزش طراحی سایت، آموزش سئو و بهینه سازی وب‌سایت، آشنایی با علم طراحی سایت

فیلتر مطالب تکراری چیست و چگونه کار میکند؟

31 شهریور 1394

با توجه به حجم مطالب تکراری و سایت هایی که در کمترین زمان مطالب سایت شما را کپی میکنند موتورهای جستجو برای جلوگیری از این امر الگوریتم های خود را دائم در حال تغییر دادن هستند. حال سوال این است : برای جلوگیری از این سایت ها و مطالب تکراری باید چگونه عمل کنیم؟ 

فیلتر مطالب تکراری

در ابتدا باید به این نکته اشاره کنم که بسیاری از وبمستر ها بر این باور غلط اعتقاد دارند که هرچه مطالب خود را در صفحات گوناگون سایت خود ( مطالب تکراری ) باعث توجه بیشتر گوگل و سایر موتور های جستجو بر این مطلب ( به جهت تاکید بر آن ) میشوند. ولی بر خلاف ذهنیتی که در دیدگاه آنها وجود دارد گوگل سایت را به لیست سیاه خود به دلیل اسپم شدن مطالب سایت انتقال میدهد. به این منظور برای دور شدن از فیلتر حذف مطالب تکراری از موتورهای جستجو نظیر گوگل باید یک سری نکات کلیدی را رعایت کنیم تا بتوانیم بصورت اختصاصی تولید محتوا را انجام دهیم و از آسیب سایت هایی که مطالب را کپی میکنند در امان باشیم.

خوب گوگل برای این که مطالب تکراری در سایتمون به صورت محدود انتشار بدیم جریمه در نظر نگرفته و سایت خاطی رو مجازات نمیکنه!  فقط به دادن اخطار در اوایل کار اکتفا میکنه و مطالب رو فیلتر میکنه. 

فیلتر مطالب تکراری

حالا باید بررسی کنیم که چند نوع مطالب تکراری وجود داره. بصورت کلی میتونیم این مطالب رو به 4 بخش تقسیم کنیم :

دسته اول: وبسایت با صفحات یکسان ( مشابه )

گاهی وقت ها مشاهده میکنیم که  صفحات ساخته شده توسط وبمستر ها اسم های متفاوتی دارند ( به ظاهر ) ولی همشون به محتوای یکسان و یک لینک مشابه ارجاع داده شدند ! یا حتی با اسم های یکسان صفحات مشابهی ساخته شده اند که باید از این امر جلوگیری کنیم ( حذف صفحه مورد نظر )

دسته دوم: محتوا نامربوط

این مورد بیشتر شامل سایت هایی میشود که برای انجام دادن لینک بیلدینگ مورد استفاده قرار میگیریند و وبمستر سایت کوچکترین توجهی به اصل و موضوع سایت خود نداشته و با تولید محتوا نامناسب و دادن لینک های فراوان داخل متن ( متنی که اصلآ ربطی با اصل و ریشه سایت نداره ) باعث خرد کردن مطالب سایت و در نتیجه آسیب رساندن به سایت میشه. یکی از دلایلی که وبمستر های عزیز باید در صورت امکان به دنبال دریافت بک لینک از سایت هایی با موضوع مربوط به سایت خودشون باشند همینه.

دسته سوم: توضیح محصول تجاری

به دلیل وجود سایت های فروشگاهی بسیار و عدم تولید محتوای جدید وبسایت ها بسیاری گرفتار این فیلتر میشوند و از پیشرفت هایی که میتونند در کمترین زمان داشته باشن عقب میمونن. محصولات یکسان ! محتوا یکسان ! بسیاری از سایت هایی که توانستند در کمترین زمان از رقبای خود پیشه بگریند به دلیل تولید محتوای اختصاصی و جدید ( با وجود محصول یکسان ) بود ! پس تا جایی که میتونید برای سیستم های فروشگاهی خودتون حتی با زدن یک وبلاگ محتوای اختصاصی تولید کنید.

دسته چهارم: توزیع مقالات

در نهایت اگر شما مقاله ای تهیه کردید و اگر بخواید بصورت کاملآ آزاد در تمامی وبسایت ها انتشار بدید این امر باعث میشه تا از اهمیت مقاله شما کاسته بشه ! بهترین روش انتشار مطلب شما در سایت هایی است که از نظر گوگل مشکلی نداشته باشن ( اسپم یا پنالتی نشده باشن ) و از اهمیت بالایی برخوردار باشن ! مورد دیگر که میتونید مطالب خودتون رو به اشتراک بذارید شبکه های اجتماعی هستند که میتونن بسیار تاثیر گذار باشند.

خوب حالا بعد از بررسی انواع مطالب تکراری باید به این موضوع بپردازیم که این فیلتر محتوا چگونه عمل میکند؟

باید خدمتتون عرض کنم که اولین چیزی که گوگل و موتورهای جستجو بعد از انتشار مطلب ( بعد از ذخیره در دیتابیس و مقایسه کردن با سایر مطالب ) در صورت وجود مطالب مشابه به امتیاز و رنکینگ سایت ها نگاه میکنند ! ( یکی از دلایلی که سایت هایی که مطالب رو کپی میکنند از سایت های مرجع اون مطالب در صفحات بالاتری دیده میشوند و علاوه بر اینکه اسپم شناخته نمیشوند بالاتر میروند پایین آوردن سطح سایت های مرجع اون مطلب هست ! ) به همین دلیله که شما ممکنه مطلبی رو بصورت اختصاصی انتشار بدین و بعد فردای همون روز ببینید که سایتی که مطلب شما رو بصورت کامل کپی زده به دلیل اینکه ریشه محکم تری داره نسبت به شما بالاتره!  خوب این که خیلی بده! درسته… یکی از راهکار های شناخته شده در این زمینه ( به دلیل اینکه اکثر این سایت ها از آر اس اس استفاده میکنند ) بلاک کردن این سایت ها توسط افزونه های مورد نظر است.

جهت چک کردن تشابه صفحات وبسایت خودتون با پیج های دیگر یا با صفحات داخلی خودتون میتونید از لینک زیر اقدام کنید :

http://www.webconfs.com/similar-page-checker.php

شما میتونید جهت چک کردن محتوای یکسان و مشابه سایت خود با دیگر سایت ها از سایت زیر اقدام کنید :

http://www.copyscape.com

برچسب ها: فیلتر مطالب تکراری چیست و چگونه کار میکند, فیلتر گذاری مطالب تکراری, فیلتر مطالب تکراری, در سایت خود مطالب تکراری منتشر نکنید, انتشار مطالب تکراری در سایت چه ضررهایی دارد, تولید محتوا و مطالب تکراری, معایب ارسال مطالب تکراری در سایت, چگونه مطالب وب سایت خود را فیلتر کنیم, از انتشار مطالب تکراری خودداری کنید, چرا نباید مطلب تکراری ارسال کنیم, فیلتر کردن مطالب تکراری, چگونه از انتشار مطالب تکراری جلوگیری کنیم
عضو خبرنامه شوید.
0 دیدگاه

آخرین دیدگاه‌ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *