وبلاگ، آموزش طراحی سایت، آشنایی با علم طراحی سایت

برای طراحی سایت حرفه ای چه مهارت هایی لازم است؟

20 آبان 1395

طراحی سایت همان اندازه که به خلاقیت نیاز دارد به مهارت و علم هم نیاز دارد. البته در این زمینه چیزی به اندازه تجربه مهم نیست. اما خب، داشتن دانستن قواعد و اصول به بهتر شدن کار شما کمک می کند.

پیشنهاد می کنم همیشه خود را به چالش بکشید و از حاشیه امنی که برای خود ایجاد کرده اید، دور شوید. در این مقاله از پرتال به شما خواهیم گفت که برای تبدیل شدن به طراحی سایت حرفه ای، چه مهارتی لازم دارید.

تمام مراحل طراحی سایت را بشناسید

خب، اول از همه به کلمه تمام در عنوان بالا اشاره کنید. مممکن است طراحی سایت را با طراحی گرافیک اشتباه بگیرید. همین ایراد باعث می شود که طراحان سایت محدوده کاری خود را در نظر بگیرند. به همین دلیل لازم است که برای اینکه طراح سایت حرفه ای شوید باید با قواعد و اصول طراحی گرافیک آشنا شوید. برای مثال باید به صورت کامل با مفاهیم زیر آشنا شوید:

رنگ: رنگ بندیريال قلب تپنده طراحی سایت است زیرا با استفاده از رنگ است که شما می توانید طراحی سایت خود را زیبا کنید و بر روی مخاطبانتان تاثیر بگذارید. همچنین از طریق رنگ مناسب می توانید به مخاطبانتان تجربه کاربری خوبی ارائه کنید.

جریان: جریان به معنی تکان خوردن چشم کاربر در مشاهده یک سایت است. جریان سایت می تواند مفاهیمی مانند عمق، رنگ، اشکال هندسی، ترتیب قرارگیری آیکون ها و خطوط سایت باشد.

تناسب: تناسب به متقارن و نامتقارن بودن طراحی سایت گفته می شود. این نسبت معمولاً بر اساس عناصر موجود در صفحه شکل می گیرد. همچنین باعث می شود اطلاعاتی که در بالا به آنها اشاره کردیم، به درستی عمل کنند.

فضای خالی: ایجاد فضای خالی در طراحی سایت بسیار مهم است. فضای خالی در طراحی سایت به معنی فاصله موجود بین دو عنصر صفحه است. معمولاً وب سایت هایی که تجربه کاربری خوبی دارند از فاین فضای خالی به خوبی بهره می برند. این برقراری تعادل خود نوعی هنر است. این فضای خالی باید به شکلی باشد که باعث خوانایی عناصر موجود در صفحه شود و تعادل را بین المان موجود در صفحه تعادل برقرار کند. بنابراین سعی نکنید تمام صفحه سایت تان را با المان های تو در تو پر کنید.

HTML را بهتر از هرچیزی بلد باشید

برای آنکه طراح سایت تازه کاری باشید، کافیست کمی با زبان HTML آشنایی داشته باشید. در طراحی سایت شما نیازی به فکر کردن برای حل کردن مسائل سخت ندارید. تنها کافیست به زبان برنامه نویسی HTML مسلط باشید تا بتوانید سرعت طراحی سایت خود را بهبود بخشید. سعی کنید برای روند کد نویسی HTML خود، قاعده ای کلی به دست آورید و همیشه از آن قاعده در طراحی سایت های خود استفاده کنید.

همیشه در حال یادگیری باشید

زمانی که می خواهید طراح سایت حرفه ای شوید باید بدانید که همیشه می توانید از دیگران بهتر شوید و چیزهای جدیدی را یاد بگیرید. با افزایش دانش و خلاقیت خود می توانید طراحی سایت فوق العاده انجام دهید. به همین دلیل هر روز باید کمی از وقت خود را صرف یادگیری چیزهای جدید کنید. شما به عنوان یک طراح سایت باید بدانید که در حال حاضر گرایشات طراحی سایت به چه شکل است و کاربران شما بیشتز چه نوع طراحی سایتی را می پسندند. طراحی سایت Flat یا طراحی سایت Material.

مهارت تجاری خود را بالا ببرید

خیلی از طراحان سایت فریلنسر هستند. بنابراین لازم است که برای مکالمه با مشتریان خود مهارت بالایی در تجارت داشته باشید، شما صاحب کسب و کار خودتان هستید و محصولی که خودتان تولید میکنید را باید بفروشید، پیدا کردن مشتری، متقاعد کردن مشتری و تمام کارهایی که باید انجام دهید تنها به عهده ی خودتان میباشد.

همچنین با دانستن مهارت های کسب و کار می توانید میزان درآمد خود را به شکل قابل توجهی افزایش دهید.

به حرف مشتریان تان گوش دهید

زمانی که با مشتریان خود صحبت می کنید آنها شروع میکنند به گفتن اینکه چه چیزهایی در وبسایت خود نیاز دارند، همانقدر که در طراحی وب حرفه ای هستید باید در گوش دادن حرفه ای باشید و دقیقا درک کنید که مخاطب شما به چه چیزهایی در وبسایتش نیاز دارد، اگر مهارت های شنیداری خود را بالا نبرید هرگز به یک طراح وب حرفه ای تبدیل نمیشوید، یا حتی اصلا نخواهید به حرف هیچکس گوش بدهید، اگر مشتری شما چیزی میگوید که کاملا غیرمنطقی و غیرمعقول است، بجای اینکه عصبانی بشوید و به مشتری بگویید ” شما چیزی از طراحی نمیدانید پس اظهار نظر نکنید” سعی کنید درک کنید که مشتری به چه چیزی نیاز دارد و سپس چند راه جایگزین به او معرفی کنید و بگویید “براساس تجربه ی چند ساله ی من این راه میتواند بهتر باشد".

به اوج خلاقیت خود برسید

در هر شغل و رشته ای دست یافتن به بالاترین درجه مهارت باید هدف اصلی شما باشد، این کار یک شبه و حتی در طی یک یا دو سال به دست نمی آید، اما به مرور و با تقویت مهارت های خود به آن دست پیدا میکنید، باید نسبت به هنر و صنعت خود شور و شوق داشته باشید.

سعی کنید سریع تر یاد بگیرید. این اصل در طراحی سایت نیز حاکم است، فرارتر از انجام کاری که به عهده دارید، سعی کنید به آن کار عشق بورزید، تنها از این طریق است که میتوانید به یک استاد در کار خود تبدیل شوید و به اوج برسید.

***

برای دریافت اطلاعات بیشتر دربارۀ نحوۀ سایت ساز پرتال می توانید با شمارۀ 63404-021 تماس بگیرید.

عضو خبرنامه شوید.
0 دیدگاه

آخرین دیدگاه‌ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *