وبلاگ، آشنایی با کسب و کار اینترنتی، آشنایی با علم طراحی سایت

افزایش فروش تنها با طراحی سایت ممکن نیست

26 آبان 1395

در جهان تجارت امروزی، روش های خرید و فروش تغییراتی کرده است و این تغییرات هر روزه در حال تغییر هستند. با توجه به ظهور اینترنت و گرایش کاربران به خرید محصولات و سفارش خدمات به صورت اینترنتی بستر بسیار مناسبی را برای جدب مشتریان بیشتر شرکت ها فراهم کرده است.

البته هنوز هم برخی کسب و کارهای سنتی اهمیت استفاده از اینترنت برای تجارت خود را درک نکرده اند و بسیاری از آنها در حال ضرر هستند زیرا کاربران بسیاری هستند که هم اکنون محصولات و خدمات خود را به صورت اینترنتی دریافت می کنند. این قضیه به خصوص در بحث کالاهای مرتبط با تکنولوژی اهمیت بسیار بالایی دارد.

از آنجا که بازاریابی اینترنتی هنوز برای شرکت ها همه گیر نشده است و شرکت های بسیاری هنوز به استفاده از این روش تن نداده اند، بسیاری از شرکت ها می توانند از این فرصت استفاده کرده و با صرف هزینه ای اندک (نسبت به سایر روش های تبلیغاتی) می توانند مشتریان بیشتری را جذب کنند. برای انجام این کار کافیست وب سایت خود را زیر نظر متخصص طراحی سایت و سئو طراحی کنید.

باید بدانید که صرف حضور داشتن در اینترنت، دلیل موفقیت تجاری شما نیست. بلکه باید راهکارها و استراتژی های قوی تری را نسبت به رقبایتان اتخاذ کنید تا بتوانید بیشترین مشتری را به سمت خود جذب کنید.

طراحی سایت و رونق کسب و کار

امروزه بازار اینترنت بسیار رایج تر شده است و هر روز به رونق این بازار اضافه می گردد و برای شرکت ها جایگان مناسبی برای بازاریابی و جذب مشتری می باشد. امروزه شرکت هاییدیده شده که قبل از حضور و گسترش اینترنت اعلام می نمودند کسب و کار بسیار خوبی داشته اند و فروش بالایی نصیب آنان می شده حال آنکه امروزه فروش خوبی ندارند و به تدریج در حال کسب و کار آنان در حال رکود می باشد که یکی از دلیل های آن می تواند عدم حضور در اینترنت برای شرکت ها باشد.

زیرا امروزه کاربران بسیاری از اینترنت کالا خریداری می نماید و یا سفارش خدمات می دهند و شرکت هایی از این شرایط استفاده نموده و اقدام به طراحی سایت و بازاریابی از طریق اینترنت نموده اند و با این روش مشتریان جدیدی را جذب نموده اند و برای آنکه شرکت ها بتوانند به کسب و کار خود در این شرایط رونق دهند حتما می بایست حضوری قوی در اینترنت داشته باشند. امروزه داشتن یکی وب سایت قوی و قدرتمند می تواند کسب و کارها را رونق داده و جایگان ویژه ای در تامین مشتریان جدید برای شرکت داشته باشد.

بدون طراحی سایت هم می توان کسب درآمد کرد، اما ...

بدون ساخت وب سایت و تنها از طریق تبلیغات در سایت ها و همچنین استفاده از شبکه های اجتماعی نیز می توان بازاریابی نمود اما وجود وب سایت باعث اعتبار شغلی بیشتر برای کسب و کار شما می گردد و همچنین در زمینه فعالیت شما سایت هایی وجود دارند که به ارائه خدمات می پردازند و کاربران در اینترنت بیشتر تمایل دارند به مجموعه هایی فعالیت نمایند که وب سایت دارند. پس بنابراین برای آنکه سهم بیشتری مشتری جذب نمایید می بایست در کنار انجام تبلیغات اینترنتی خود طراحی وب سایت را انجام دهید تا اعتبار شغلی شما حفظ گردد.

فقط طراحی سایت کافی نیست

با داشتن یک وب سایت شما فقط بخشی از راه را رفته اید و برای آنکه وب سایت شما بتواند برای شما بازاریابی نماید و جذب مشتری کنید می بایست وب سایت شما این شرایط را برای شما فراهم آورد. اول از همه آنکه کیفیت طراحی سایت شما در میزان جذب مشتری شما تاثیر گذار خواهد بود بنابراین می بایست تلاش نمایید طراحی وب سایت خود را با بالاترین کیفیت انجام دهید که برای این مورد می بایست کار طراجی و راه اندازی وب سایت خود را به متخصصین با تجربه وب واگذار نمایید.

در ضمن سایت نیاز به تبلیغات دارد و در صورتی که بتوانید برای سایت خود تبلیغات کنید و سایت خود را در سایر سایت ها معرفی نمایید ممکن است نتوانید مشتریان جدیدی جذب نمایید. برای آنکه وب سایت شما بتواند برای شما بازاریابی مطلوبی نماید می بایست شرایط زیر را داشته باشد:

برای آنکه بیشترین حد میزان جذب مشتری از وب سایت خود را داشته باشید می بایست موارد ذکر شده در بالا را برای وب سایت خود در نظر بگیرید.

 اول از همه وب سایت می بایست محتوای کافی در زمینه فعالیت شما داشته باشد تا بتواند اطلاعات کافی در مورد محصولات و خدمات شما به کاربران شما ارائه نماید و همچنین به صورت دوره ای می بایست مطالب جدیدی در زمینه شغلی شما به وب سایت اضافه گردد تا سایت شما از نظر موتورهای جستجو سایتی فعال به نظر آید.

دوم عملیات سئو یا بهینه سازی سایت به مجموعه عملیاتی گفتی می شود که طی آن رتبه وب سایت برای کلمات کلیدی مرتبط به زمینه فعالیت شما در موتورهای جستجو بالا می رود که انجام این روش یکی از مقرون به صرفه ترین روش های تبلیغ در اینترنت می باشد.

 سوم تبلیغ در سایر سایت ها باعث افزایش اعتبار شغلی شما می گردد و به برند سازی و جایگاه بهتر وب سایت شما کمک شایانی خواهد نمود.

چهام نیز استفاده از سایر روش های تبلیغاتی در کنار طراحی سایت و بازاریابی اینترنتی می تواند به برند سازی شما و اعتبار شرکت شما کمک نماید. امروزه شبکه های اجتماعی نقش گسترده ای در بازار وب دارند و فعالیت در این شبکه ها باعث جذب مخاطبان بیشتر برای کسب و کار و وب سایت شما خواهد گردید.

نتیجه گیری

با توجه به مطالبی که در این مقاله ذکر کردیم، برای جذب مشتری بیشتر و انجام صحیح بازاریابی اینترنتی، طراحی سایت کافی نیست. برای افزایش فروش باید بتوانید سایر موارد ذکر شده را به استراتژی فروش خود اضافه کنید تا بتوانید بهترین نتیجه را برای وب سایت خود بگیرید.

***

برای دریافت اطلاعات بیشتر دربارۀ نحوۀ سایت ساز پرتال می توانید با شمارۀ 63404-021 تماس بگیرید.

عضو خبرنامه شوید.
0 دیدگاه

آخرین دیدگاه‌ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *