معرفی بهترین پلتفرم‌های آنلاین خرید اقساطی

خرید اقساطی کالا و خدمات آن هم بدون نیاز به ضامن پیشنهاد وسوسه انگیزی است. این روزها به خاطر شرایط اقتصادی و تورم بالا، مردم ترجیح می‌دهند که دست روی دست نگذارند و با دریافت وام، خریدشان را انجام دهند.
در این مقاله می‌خوانید:

با دریافت اعتبار اقساطی می‌توانید بدون نیاز به پرداخت تمام هزینه یک محصول به صورت نقدی، آن را در چند قسط تهیه کنید. بعضی از پلتفرم‌های آنلاین خرید اقساطی امکان خرید از فروشگاه تحت پوشش خودشان را فراهم کردند.

اما بعضی از پلتفرم‌های دیگر، امکان خرید آنلاین و کارت به کارت هم فراهم می‌کنند. مثلاً اعتبار اسنپ پی فقط در زمان خرید از وب سایت‌هایی که با اسنپ همکاری می‌کنند قابل برداشت است. در این مقاله، به معرفی بهترین پلتفرم‌های آنلاین خرید اقساطی در ایران می‌پردازیم.

بهترین ارائه دهندگان خرید اقساطی کالا و خدمات

سامانه‌های خرید اقساطی کالا ابتدا با استعلام از ارگان‌های مختلف، کاربر را اعتبارسنجی می‌کنند. پس از آن بدون نیاز به ضامن و با سفته الکترونیک، وام کوتاه مدت و بلند مدت به کاربران ارائه می‌دهند. کاربر می‌تواند در سریع‌ترین زمان ممکن وام مورد نظرش را دریافت و خرید کند.

در ادامه، به معرفی تعدادی از بهترین پلتفرم‌های آنلاین خرید اقساطی در ایران می‌پردازیم:

1- اسنپ پی

اسنپ پی با شعار الان بخر، بعداً پرداخت کن کاربران زیادی دارد. کاربران اسنپ پی می‌توانند از تمام خدمات اسنپ + فروشگاه‌های تحت پوشش آن به صورت اقساطی خرید کنند. شرکت اسنپ پی با بهره‌گیری از سرویس BNPL (الان بخر بعداً پرداخت کن) از سال 1399 بین مردم شناخته شده است.

سرویس BNPL به مشتریان اجازه می‌دهد بدون برداشت از حساب بانکی خرید خودشان را انجام دهند. اما هزینه خرید را به صورت اقساطی طی یک ماه تا 4 ماه پرداخت کنند.

بسیاری از فروشگاه‌های معروف اینترنتی با اسنپ پی همکاری می‌کنند و امکان خرید اقساطی برای مشتریانشان را فراهم کرده‌اند. مزیت سرویس اسنپ پی کارمزد و سود 0 این پلتفرم است. کاربران می‌توانند بدون ضمانت و چک و سفته به صورت اقساطی خرید کنند.

امکان خرید حضوری و غیرحضوری از اسنپ پی وجود دارد. سرویس اعتباری شما پس از فعال سازی به صورت حداقل اعتبار اولیه شارژ می‌شود. این اعتبار بر اساس رفتار مالی شما به صورت پلکانی افزایش پیدا می‌کند.

میزان اعتبار: 500 هزار تومان تا 5 میلیون تومان به صورت ماهانه / 1 تا 20 میلیون تومان به صورت اعتباری
سود اقساط: بدون سود (جریمه به ازای دیرکرد)
حداکثر بازه تسویه: ماهانه و ۴ماهه
محدودیت خرید: سرویس‌های اسنپ و فروشگاه‌های طرف قرارداد با اسنپ پی

سرویس اعتباری اسنپ پی

2- دیجی پی

پلتفرم دیجی پی زیر نظر دیجی کالا در تابستان سال 1397 فعالیت خود را آغاز کرد. دیجی پی با همکاری بانک تجارت و بانک ملت امکان خرید اقساطی برای همه کاربران را فراهم کرده است. شما می‌توانید با این اعتبار از دیجی کالا، کیا گالری، بانی مد، جاباما، سفر مارکت و 45 فروشگاه دیگر خرید کنید.

برای دریافت اعتبار وام دیجی پی می‌توانید به صورت حضوری و غیر حضوری اقدام کنید. هزینه‌هایی هم بابت اعتبارسنجی، امضای دیجیتال و سفته آنلاین یا چک صیادی پرداخت کنید. بعد از دریافت وام تا 180 روز فرصت دارید تا با اعتبارتان خرید کنید.

میزان اعتبار: 10 تا 50 میلیون تومان
سود اقساط: سالانه 23 درصد + کارمزد
حداکثر بازه تسویه: 12 ماه
محدودیت خرید: امکان خرید از تأمین کنندگان دیجی‌پی
شرایط دریافت وام: گروه سنی بین 18 تا 70 سال / حساب بانکی ملت یا تجارت یا امضای سفته

نکته: دیجی پی شرایط دیگری برای دریافت اعتبار ماهانه بدون ضامن و سفته هم دارد. کاربران دیجی کالا با استفاده از طرح خرید اعتباری می‌توانند بین 300 هزار تومان تا 10 میلیون تومان به صورت ماهانه دریافت کنند. 1ام تا 5ام ماه بعد هم باید بدهی کامل خودشان را تسویه کنند. این اعتبار ماهانه برای خریدهای روزمره از دیجی کالا و 49 فروشگاه دیگر وابسته به آن است.

اعتبار اقساطی دیجی پی برای خرید اقساطی کالا

بیشتر بخوانید: دیجی کالا و 9 غول بزرگ مارکت پلیس جهان را بشناسید!

3- ازکی وام

با استفاده از اعتبار اقساطی ازکی وام می‌توانید تا سقف 75 میلیون تومان از فروشگاه‌های طرف قرارداد با این مجموعه خرید کنید. بعد از ثبت نام در وب سایت ازکی وام می‌توانید مبلغ اعتبار خود را همراه با تعداد قسط ماهیانه انتخاب کنید.

در ادامه، از سابقه فعالیت‌های بانکی شما اعتبارسنجی می‌شود و در صورت نداشتن چک برگشتی یا اقساط معوق، این مرحله را پشت سر می‌گذارید. پس از آن با بارگذاری تصاویر هویتی و یک برگ چک صیادی، وام مورد نظر به اعتبار حساب شما اضافه می‌شود.

میزان اعتبار: 10 تا 75 میلیون تومان
سود اقساط: متغیر (سالانه 22 تا 26 درصد)
حداکثر بازه تسویه: ۱۸ماهه
محدودیت خرید: فروشگاه‌های طرف قرارداد با ازکی وام
شرایط دریافت وام: بدون سابقه چک برگشتی / بدون اقساط معوق

اعتباری اقساطی ازکی وام

4- لندو

لندو با همکاری بانک آینده امکان خرید کالا تا سقف 20 میلیون تومان را فراهم کرده است. مشتریان می‌توانند به صورت غیرحضوری و با مراجعه به سایت لندو درخواست وام بدون چک و ضامن داشته باشند.

لندوکارت هیچ محدودیتی برای خرید از فروشگاه‌ها ندارد. بازپرداخت اقساط هم حداکثر به صورت 12 ماه است. اولین قدم برای دریافت وام از لندو افتتاح حساب در بانک آینده است. بعد از آن باید مدارک مورد نیاز را آپلود کنید و امضای الکترونیکی خودتان را ثبت کنید.

سفته الکترونیکی را امضا کرده و قرارداد آن را مطالعه کنید. بعد از بررسی درخواست وام شما توسط بانک، لندوکارت شما شارژ می‌شود.

نکته: تابستان 1401 مشتریان لندو با وجود پرداخت به موقع اقساط از سوی بانک آینده بدهکار بانکی شناخته شده بودند. خوشبختانه پس از پیگیری‌های لازم این موضوع حل شد.

میزان اعتبار: 4 تا 20 میلیون تومان
سود اقساط: سالانه 23 درصد
حداکثر بازه تسویه: 12 ماه
محدودیت خرید: ندارد (به صورت حضوری و آنلاین)
شرایط دریافت وام: کارت پایان خدمت یا معافیت

اعتبار اقساطی لندوکارت آینده

5- قسطا

پلتفرم قسطا با همکاری بانک آینده به مشتریان خود وام می‌دهد. قسطا از تیرماه سال 1397 در قالب یک کارت اعتباری عضو شتاب اعتبار لازم برای خرید اقساطی کالا و خدمات را فراهم کرده است. مشتریان می‌توانند بعد از ثبت نام و اعتبارسنجی در قسطا از تمام فروشگاه‌های سراسر کشور به صورت حضوری و آنلاین خرید کنند.

برخلاف سایر روش‌ها مبلغ وام اعتباری قسطا محدود به فروشگاه‌های خاصی نمی‌شود. اما نحوه برداشت پول فقط با درگاه پرداخت اینترنتی یا دستگاه کارت‌خوان است. شما ابتدا باید یک حساب بانک آینده داشته باشید و هزینه‌های مربوط به اعتبارسنجی و سفته الکترونیکی را پرداخت کنید.

بعد از تأیید اعتبارسنجی باید مبلغی به عنوان هزینه عملیات پرداخت کنید.

میزان اعتبار: 3 تا 20 میلیون تومان
سود اقساط: سالانه 23 درصد (بین 14 تا 15 درصد مبلغ به عنوان هزینه عملیات)
حداکثر بازه تسویه: ۱۲ماهه
محدودیت خرید: ندارد (به صورت حضوری و آنلاین)
شرایط دریافت وام: پایان خدمت یا معافیت / بدون سابقه چک برگشتی

اعتبار خرید کالا و خدمات قسطا

6- بالون

پلتفرم اقساطی بالون از طرف بانک سامان و بلوبانک امکان خرید اقساطی از فروشگاه‌های همکار را فراهم کرده است. کاربران می‌توانند تا سقف 50 میلیون تومان وام خرید کالا از بالون دریافت کنند و طی 12 تا 18 ماه آن را بپردازند.

برای دریافت وام از بالون نیازی به سفته و ضامن ندارید. با استفاده از چک صیادی درخواست وام مورد نیازتان را در بالون ثبت می‌کنید و حداکثر ۳ روز بعد مبلغ وام به اعتبارتان افزوده می‌شود. البته برای دریافت اعتبار بالون باید یک حساب بلوبانک باز کنید.

میزان اعتبار: 5 تا 50 میلیون تومان
سود اقساط: 22 درصد
حداکثر بازه تسویه: 24 ماه
محدودیت خرید: فقط از فروشگاه‌های طرف قرارداد
شرایط دریافت وام: افراد بالای ۱۸ سال و زیر ۷۰ سال / عدم وجود چک برگشتی / گواهی کسر از حقوق

اعتبار اقساطی بالون

7- ویپاد

ویپاد ترابانک پاسارگاد است که در جهت اعطای تسهیلات اقساطی بدون ضامن و وثیقه به صورت آنلاین راه اندازی شده است. میزان اعتبار ویپاد به صورت پلکانی از 1 میلیون تا 30 میلیون تومان افزایش پیدا می‌کند. شما می‌توانید بدون ضامن، وثیقه و چک بر اساس اعتبارسنجی تا سقف 4 میلیون تومان اعتبار دریافت کنید.

این در صورتی است که هیچ گونه تراکنشی از طریق کارت ویپاد نداشته باشید. بسته به تراکنش‌های ماهیانه و میانگین حساب شما مبلغ اعتبار در هر بار استفاده افزایش پیدا می‌کند. البته ترابانک ویپاد ۲ تسهیلات برآیند و پشتوانه دارد. در تسهیلات برآیند می‌توانید 50 میلیون تومان بر اساس امتیاز حاصل از موجودی حساب روزانه وام دریافت کنید.

برای دریافت اعتبار اقساطی کالا و خدمات ابتدا در ویپاد ثبت نام کنید و یکی از تسهیلات را انتخاب کنید. مبلغ وام مورد نظر را انتخاب و هزینه اعتبارسنجی را پرداخت کنید. از طریق کارت ویپاد می‌توانید از فروشگاه‌های آنلاین و حضوری خرید کنید.

 • تسهیلات برآیند
میزان اعتبار: 10 تا 50 میلیون تومان
سود اقساط: 23 درصد
حداکثر بازه تسویه: 12 ماه
محدودیت خرید: ندارد
شرایط دریافت وام: امتیاز حاصل از موجودی روزانه حساب
 • تسهیلات پشتوانه
میزان اعتبار: 1 تا 30 میلیون تومان
سود اقساط: 23 درصد سالیانه + کارمزد خدمات دیجیتال
حداکثر بازه تسویه: 6 ماه
محدودیت خرید: ندارد
شرایط دریافت وام: نداشتن چک برگشتی یا قسط معوق بانکی / به صورت پلکانی

اعتبار اقساطی ویپاد ترابانک پاسارگاد

صاحبان فروشگاه اینترنتی بخوانند: چگونه محصولات و خدمات خود را قسطی بفروشیم؟

8- تالی

اعتبار اقساطی تالی محصولی از شرکت آپسان در مهرماه 1398 راه اندازی شد. شما می‌توانید هر ماه تا سقف 10 میلیون تومان از تالی اعتبار ماهانه دریافت کنید و تا پنجم ماه آینده آن را تسویه کنید. با تالی امکان خرید اعتباری از 600 هزار فروشگاه حضوری، 100 فروشگاه آنلاین و 6 فروشگاه زنجیره‌ای وجود دارد.

برای دریافت اعتبار تالی باید اپلیکیشن آپ را روی تلفن همراه خود نصب کنید و با کد ملی صاحب شماره موبایل وارد اپلیکیشن شوید. از داخل آپ روی گزینه اعتبار تالی کلیک کنید و 72 ساعت منتظر نتیجه استعلام اعتبارسنجی بمانید.

سقف اعتبار اولیه تالی 10 میلیون تومان است؛ اما با انجام فعالیت‌هایی مثل دعوت دوستان، افزایش تعداد تراکنش و... می‌توانید به صورت پلکانی اعتبار خودتان را تا 200 میلیون تومان هم بالا ببرید.

میزان اعتبار: 200 میلیون تومان
سود اقساط: ندارد (جریمه دیرکرد)
حداکثر بازه تسویه: ماهانه
محدودیت خرید: از فروشگاه‌های حضوری و آنلاین طرف قرارداد

اعتبار اقساطی ماهانه تالی

9- بلوبانک

بلو بانک با شعار بانک ولی دوست داشتنی زیر نظر بانک سامان فعالیت خود را آغاز کرده است. نئوبانکی با طراحی و لحن خاص که کاربران زیادی را جذب کرده است. میزان وام بلوبانک تا سقف 40 میلیون تومان است.

بلوبانک بر اساس معدل حساب 3 ماه اخیر شما در کمتر از 5 دقیقه مبلغ وام را به حساب واریز می‌کند. البته وام بلوبانک به صورت پلکانی افزایش پیدا می‌کند. وام بلوبانک بدون نیاز به چک و سفته و ضامن است.

میزان اعتبار: 40 میلیون تومان
سود اقساط: 23 درصد + کارمزد
حداکثر بازه تسویه: ۲۴ماهه
محدودیت خرید: ندارد
شرایط دریافت وام: افتتاح حساب در بلوبانک و گردش حساب ۳ماهه / نداشتن چک برگشتی

اعتبار اقساطی بلوبانک

10- تارا 360

پلتفرم تارا 360 با شعار قرض نگیر از تارا دستی بگیر‍! امکان دریافت تسهیلات اعتباری بدون کارمزد را فراهم کرده است. امکان خرید اعتباری از فروشگاه‌ها و مراکز خدماتی سراسر کشور به صورت حضوری و آنلاین با تارا وجود دارد.

سرویس اعتباری تارا بدون نیاز به هزینه اعتبارسنجی و سفته از 500 هزار تومان تا 5 میلیون تومان است. بازپرداخت این قسط هم به صورت ماهانه یا حداکثر طی دو ماه است. اما در عوض می‌توانید بدون کارمزد و سود یک اعتبار اقساطی برای خرید کالا و خدمات دریافت کنید.

مجموعه تارا 360 اعتبار سازمانی هم دارد که مدیران سازمان می‌توانند اعتبار خاصی به کارمندان خودشان اختصاص دهند.

میزان اعتبار: 500 هزار تا 5 میلیون تومان
سود اقساط: ندارد (جریمه دیرکرد بعد از 5 روز)
حداکثر بازه تسویه: ۲ماهه
محدودیت خرید: از فروشگاه‌های طرف قرارداد
شرایط دریافت وام: داشتن کد دعوت برای ثبت نام

خرید اقساطی از پلتفرم تارا 360

11- بای چک

سامانه بای چک امکان دریافت تسهیلات تا سقف 200 میلیون تومان را فراهم کرده است. با این تفاوت که برای دریافت وام اقساطی حتماً باید دسته چک صیادی داشته باشید. اگر فروشگاه مورد نظر شما با بای چک قرارداد داشته باشد می‌توانید با اعتبار بای چک از آن به صورت اقساطی خرید کنید.

بعد از ثبت نام در بای چک و ارسال مدارک بانکی و شغلی تا 72 ساعت باید منتظر ارسال وضعیت اعتبارسنجی باشید. مبلغ اعطای تسهیلات برای هر شخص متفاوت است و محدودیت خاصی ندارد. میزان سود اعتبار اقساطی هم به فروشگاه انتخابی شما بستگی دارد.

 • میزان اعتبار: 200 میلیون تومان
 • سود اقساط: بسته به فروشگاه انتخابی
 • حداکثر بازه تسویه: 24 ماه
 • محدودیت خرید: از فروشگاه‌های طرف قرارداد
 • شرایط دریافت وام: دسته چک صیادی / مدارک بانکی و شغلی / معدل حساب بانکی

نکته: قبل از دریافت اعتبار از پلتفرم‌های ذکر شده حتماً شرایط دریافت وام را از وب سایت رسمی آن پیگیری کنید. امنیت هر پلتفرم را بررسی کنید و با خیال راحت اعتبار ماهانه خودتان را دریافت کنید.

پلتغرم خرید اقساطی بای چک

مزایای استفاده از سرویس‌های اقساطی

 • راحتی: بدون نیاز به مراجعه حضوری به فروشگاه، در هر مکان و هر ساعتی خرید می‌کنید.
 • سرعت: فرایند اعتبارسنجی و خرید اقساطی شما بسیار سریع انجام می‌شود.
 • تنوع کالا و خدمات: پلتفرم‌های آنلاین خرید اقساطی، امکان خرید از طیف وسیع کالاها و خدمات را فراهم کرده‌اند.
 • مقایسه آسان: با وجود وب سایت‌های رسمی هر پلتفرم، می‌توانید قیمت، شرایط اقساط، پیش‌پرداخت و... هر پلتفرم اقساطی را بررسی کنید.
 • امکان دریافت وام با کمترین سود: می‌توانید اعتبار خودتان را از پلتفرمی دریافت کنید که کمترین میزان سود را دارد. مثلاً اعتبار ماهانه اسنپ پی بدون سود است.
 • شرایط بازپرداخت متنوع: شرایط بازپرداخت اقساط پلتفرم‌ها به صورت میانگین بین 1 ماه تا 3 سال است.

سخن آخر

در این مقاله 11 پلتفرم برتر خرید قسطی کالا و خدمات را بررسی کردیم. بعضی از این پلتفرم‌ها مثل اسنپ پی و دیجی پی شناخته شده‌تر از بقیه موارد بودند. احتمال دارد که خود شما هم تا به حال از اعتبار اقساطی آن‌ها استفاده کرده باشید.

اگر از هر یک از پلتفرم‌های معرفی شده خدماتی دریافت کردید، نظر خودتان را با ما به اشتراک بگذارید. کاربران بعد از مطالعه دیدگاه شما می‌توانند بهترین پلتفرم را انتخاب کنند.

سؤالات متداول

 • آیا برای خرید اقساطی نیاز به ضامن داریم؟

خیر پلتفرم‌های خرید اقساطی امکان دریافت اعتبار بدون ضامن یا با چک و سفته الکترونیکی را فراهم کرده‌اند.

 • معروف‌ترین پلتفرم اقساطی آنلاین کدام‌اند؟

دیجی پی، اسنپ پی، ازکی وام، قسطا و لندو معروف‌ترین پلتفرم‌های خرید اقساطی کالا هستند.

دیدگاه خود را ارسال کنید
ارسال دیدگاه
 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
ساخت سایت و فروشگاه اینترنتی
02191003383 داخلی 2