دامنه خود را جستجو و ثبت کنید
  • {{value}}
مانند: novin.com ، portal.ir ، melipayamak.com
نام دامنه را بنویسید.

دامنه آماده ثبت است

دامنه‌ای که نام آن را جستجو کردید، آزاد و آماده ثبت می‌باشد. برای ایجاد سایت با آدرس نوشته شده، بر روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید.

ایجاد وب‌سایت

دامنه قبلا ثبت شده

نام دامنه‌ای که نوشتید، قبلا به ثبت رسیده و امکان خرید آن وجود ندارد. در صورتی که شما صاحب امتیاز این دامنه هستید، بر روی دکمه‌ی ایجاد وب‌سایت کلیک کنید. در غیر این‌صورت، نام دیگری را جستجو کنید.

ایجاد وب‌سایت

قبل از خرید دامنه بخوانید

این 2 راهنما به انتخاب بهتر دامنه توسط شما کمک می‌کنند

تعرفه ثبت، تمدید و انتقال دامنه

در جدول زیر می‌توانید هزینه خرید دامنه یا تمدید آن را مشاهده کنید
هزینه ها ممکن است به دلیل نرخ ارز، مقداری کمتر یا بیشتر باشد

پسوند مدت زمان ثبت دامنه (تومان) نشان تجاری
.com 1 ساله 648,000
.ir 1 ساله 32,000
.net 1 ساله 731,000
.org 1 ساله 729,000
.info 1 ساله 1,123,000
.biz 1 ساله 1,015,000
.name 1 ساله 491,000
.asia 1 ساله 744,000
.co 1 ساله 1,664,000
.me 1 ساله 1,011,000
.ws 1 ساله 1,412,000
.tv 1 ساله 1,858,000
.in 1 ساله 793,000

سوالات متداول

پاسخ تمام سوال‌های شما، از استعلام تا ثبت دامنه

نام دامنه سایت شما (که گاهی به آن دامین یا دومین هم می‌گویند)، درست مثل اسمی است که برای یک فروشگاه فیزیکی انتخاب می‌شود. هر سایتی باید یک دامنه یا همان آدرس اینترنتی منحصربفرد داشته باشد. بنابراین قبل از انتخاب یک دامنه، باید آزاد بودن آن را استعلام بگیرید. از طریق ابزاری که در انتهای این صفحه وجود دارد، به راحتی می‌توانید دامنه خود را جستجو کنید و سپس سایت خود را بر روی همین دامنه بسازید.

 کاربران، سایت شما را به کمک دامنۀ آن به خاطر می‌سپارند. بنابراین مهم است که یک دامنه خوب انتخاب کنید. با توجه به این موضوع، پیشنهاد می‌کنیم قبل از جستجو برای دامین، حتماً «راهنمای انتخاب دامنه» ما را بخوانید.
هنگامی که شما برای ثبت دامنه موردنظرتان اقدام می‌کنید، علاوه بر اسم وب‌سایت، پسوند دامنه موردنظرتان را نیز باید مشخص کنید. برای درک مفهوم پسوند دامنه، آدرس سایت ما، یعنی www.portal.ir را در نظر بگیرید؛ در این آدرس واژه portal نام و .ir پسوند دامنه ما است.

در اینترنت پسوندهای بسیار متنوعی مثل com، net، org، co و ... موجود هستند. روز به روز پسوندهای جدیدی هم به این لیست اضافه می‌شوند. برای مثال می‌توان به پسوندهای academy، blog، info و ... اشاره کرد.

اگر به دنبال یک دامنه ارزان هستید، بهترین انتخاب شما دامنه ir است. از آنجایی که این دامنه در ایران ثبت می‌شود، هزینه آن به مراتب ارزان‌تر از دامنه‌های دیگر است. اما برای ثبت دامنه‌های دیگر مثل com باید از سرویس‌های جهانی استفاده شود و پرداخت هم به صورت ارزی خواهد بود. بنابراین هزینه آنها بیشتر می‌شود.

برای اطلاعات بیشتر به «راهنمای پسوندهای دامنه» در بلاگ پرتال مراجعه کنید.
پسوند‌های دامنه معمولاً نوع کاربری یک وب‌سایت را مشخص می‌کنند. مثلاً ما برای سایت خودمان که یک سامانه سایت‌ساز و فروشگاه‌ساز فارسی است، از دامنه ir. که پسوند مخصوص کشور ایران است استفاده کرده‌ایم، برای انتخاب بهتر پسوند دامنه پیشنهاد می کنیم مقاله "پسوندهای مختلف دامنه ها را بشناسید!" را مطالعه نمایید.
برای اطلاع از آزادی یک دامنه (آدرس اینترنتی)، کافی است آدرس مورد نظر خود را به همراه پسوند در جستجوگر دامنه در ابتدای صفحه درج و بر روی گزینه "جستجو" کلیک کنید، در صورت آزاد بودن دامنه امکان ثبت آن توسط شما فراهم است.
هزینه ثبت، تمدید و انتقال دامنه مطابق جدول فوق و بر اساس پسوند های دامنه محاسبه می گردد.
بله، امکان انتقال دامنه از پرتال و بالعکس فراهم است و پس از ثبت توسط پرتال یا هر شرکتی، امکان انتقال به شرکت دیگر فراهم است.
مالکیت دامنه ثبت شده توسط پرتال به نام صاحب حقیقی یا حقوقی آن است و در زمان درخواست توسط مالک دامنه امکان انتقال یا تغییر DNS آن فراهم است.
مهم­ترین مزایای دامنه­‌های بین­‌المللی امکان استفاده از آ­ن‌ها برای تبلیغات گوگل ادز می­‌باشد. متاسفانه بدلیل تحریم­‌های موجود امکان استفاده از تبلیغات گوگل ادز بروی دامنه­‌های ایران وجود ندارد.
خیر، در صورتی که از قبل دامنه خود را ثبت کرده اید با تغییر DNS‌ دامنه امکان اتصال به پرتال فراهم است، برای دریافت Name Server پرتال می توانید با واحد پشتیبانی تماس حاصل نمایید.
جدول تعرفه‌های ثبت دامنه پرتال شامل دامنه‌های پرکاربرد می باشد و در صورتی که درخواست ثبت دامنه با پسوندی غیر از پسوند‌های فعلی را دارید برای دریافت تعرفه و هزینه ثبت، تمدید و انتقال آن می توانید با واحد پشتیبانی پرتال تماس حاصل نمایید.
مخاطب‌های شما در اینترنت هستند

همین امروز، سایت خود را بسازید و در دسترس آن‌ها قرار بگیرید

02191003383 داخلی 2