برای سایت و اینستاگرام لوگوی رایگان طراحی کن

لوگو یکی از بخش‌های مهم سایت است که باید با دقت آن را طراحی کنید. ساده‌ترین و کم هزینه‌ترین روش برای ساخت لوگو این است که از لوگوسازهای رایگان کمک بگیرید.
در این مقاله می‌خوانید:

یکی از قسمت‌های هر سایت اینترنتی، لوگوی آن است. تمام سایت‌های اینترنتی بزرگ و پربازدید لوگوی مخصوصی دارند که به وسیله آن شناخته می‌شوند. حتی اکثر پیج‌های فروشگاهی اینستاگرام هم در عکس پروفایل‌شان از لوگو استفاده می‌کنند. لوگو یک نوع نماد بصری است که هویت کسب و کار ما را تعریف می‌کند. حالا این سوال پیش می‌آید که چطور یک لوگو جذاب داشته باشیم؟ اول از همه ویدیو زیر را ببینید تا به صورت تصویری و رایگان، طراحی لوگو را یاد بگیرید. بعد در ادامه مقاله راه‌های دیگری برای ساخت لوگو معرفی کردیم که آن‌ها را هم بخوانید.

برای طراحی لوگو چند راه وجود دارد. اولین روش این است که خودتان با استفاده از نرم افزارهای طراحی مثل ادوبی ایلاستریتور یک لوگو طراحی کنید. کار با این نرم افزارها سخت است و باید در این زمینه آموزش ببینید. روش دیگر این است که از یک فرد حرفه‌ای بخواهید که برای شما لوگو طراحی کند. 

اما یک راه سومی هم وجود دارد و آن اینکه خودتان از سایت‌ها یا نرم افزارهای رایگان طراحی لوگو استفاده کنید. این روش برای شروع کار گزینه مناسبی است؛ چون هزینه‌ای ندارد و به آسانی می‌توانید لوگوی دلخواه خودتان را طراحی کنید. به همین دلیل در این مطلب بهترین سایت‌ها و اپلیکیشن‌های طراحی لوگو رایگان را به شما معرفی کرده‌ایم.

یک لوگوی مناسب چه تاثیری در جذب مشتری دارد؟

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که چرا باید لوگو داشته باشیم؟ جواب این سوال خیلی ساده است. چون تصاویر معمولا راحت‌تر و بیشتر در ذهن ما باقی می‌ماند. مثلا همه با دیدن یک سیب گاز زده یاد شرکت اپل می‌افتیم. دو قوص به شکل حرف M ما را یاد مک دونالد می‌اندازد. وقتی لباسی با یک تیک می‌بینیم، متوجه می‌شویم این لباس از برند نایکی است. هر کجا حرف f یا کبوتر آبی رنگ ببینیم خیلی سریع متوجه می‌شویم که نماد فیسبوک و توییتر است.

طراحی لوگو رایگان

همین موارد نشان می‌دهد که لوگو تا چه اندازه مهم است و چرا باید یک لوگو خاص و ساده داشته باشیم. وقتی مشتری اولین بار از ما خرید می‌کند، بعد از مدتی اسم فروشگاه یا شرکت فراموش می‌شود. حتی بعد از چند بار خرید هم ممکن است اسم فروشگاه از یاد برود، اما لوگو سریع‌تر در ذهن افراد ثبت می‌شود و دیرتر هم از یاد می‌رود. بنابر این داشتن یک لوگوی خوب روی فروش‌مان تاثیر دارد و باعث افزایش فروش اینترنتی هم می‌شود.

قبل از طراحی لوگو بهتر است ویژگی‌های یک لوگوی زیبا و جذاب را بدانید. لوگو باید تا حدی ماهیت کسب و کار شما را نشان بدهد. علاوه‌بر این رنگ‌های به کار رفته در لوگو هم تاثیر زیادی در جذابیت آن دارد. در مقاله «یک لوگو فروشگاه اینترنتی خوب چه شکلی است؟» بیشتر در مورد ویژگی‌های یک لوگوی خوب توضیح دادیم. در ادامه چندین سایت و اپلیکیشن رایگان برای طراحی لوگو معرفی می‌کنیم.

بهترین سایت‌ها برای طراحی لوگو آنلاین

برای طراحی لوگو سایت‌های ایرانی و خارجی مختلفی در دسترس هستند. بعضی از این سایت‌ها کاملا رایگان هستند و برای استفاده از بقیه آن‌ها باید هزینه کمی را پرداخت کنید. یکی از ویژگی‌های لوگوسازهای آنلاین این است که طراحی لوگو با آن‌ها به سرعت انجام می‌شود و پیچیدگی خاصی ندارد. در ادامه تعدادی از بهترین سایت‌های طراحی لوگو رایگان را به شما معرفی کرده‌ایم.

1- سایت طراحی کنوا – Canva

همین اول کار بهترین ابزار ساخت لوگو رایگان را به شما معرفی می‌کنیم. سایت کنوا یک مرجع کامل برای طراحی گرافیک است که تقریبا هر چیزی را در آن می‌توانید طراحی کنید. Canva تمام امکانات لازم برای طراحی لوگو آنلاین را در اختیار شما قرار می‌دهد. این سایت به زبان انگلیسی است، اما به راحتی می‌توانید لوگوی دلخواه‌تان را طراحی کنید.

مهم‌ترین ویژگی کنوا این است که دنیایی از طرح‌ها و ابزارها را در اختیار شما قرار می‌دهد. خیلی از طرح‌ها و آیکون‌های آماده این سایت پولی هستند، اما تعداد زیادی طرح رایگان هم پیدا می‌شود. کار با کنوا خیلی ساده است و فقط باید طرح‌ها و شکل‌های موردنظرتان را با کشیدن و رها کردن آن‌ها روی صفحه جا به جا کنید. ما در کمتر از 5 دقیقه توانستیم لوگوی زیر را با کنوا طراحی کنیم.

سایت طراحی لوگو کنوا

2- لوگوساز شاپیفای – Hatchful

شاپیفای یکی از غول‌های بزرگ تجارت الکترونیک در دنیاست. بیشتر از 1 میلیون کسب و کار به وسیله Shopify وارد فضای مجازی شده‌اند. ویژگی اصلی شاپیفای این است که تمام امکانات لازم را در اختیار کسب و کارها قرار می‌دهد. یکی از سرویس‌های پرکاربرد شاپیفای، لوگوساز آنلاین آن با نام Hatchful است. به کمک این سرویس می‌توانید به صورت کاملا رایگان لوگوی دلخواه خودتان را طراحی کنید.

لوگوساز شاپیفای بخش یا امکانات پولی ندارد. ویژگی مهم لوگوساز رایگان شاپیفای این است که طرح نهایی را در ابعاد و کیفیت‌های مختلف در اختیار شما قرار می‌دهد. کار با این سایت طراحی لوگو حتی از کانوا هم راحت‌تر است. فقط باید نام و شعار خودتان را بنویسید.

بعد از آن تعداد زیادی طرح لوگو به شما نشان داده می‌شود که باید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. به همین راحتی لوگوی شما آماده شد. تنها مشکل لوگوساز شاپیفای این است که از زبان فارسی پشتیبانی نمی‌کند و باید متن‌های داخل لوگو را به زبان انگلیسی بنویسید. در تصویر زیر می‌توانید نمونه لوگوی طراحی شده توسط ابزار Hatchful را ببینید.

لوگوساز شاپیفای

3- طراحی لوگو با Constant Contact

سایت Constant Contact هم جزو بهترین سایت‌ها برای طراحی لوگو است. خیلی ساده و بدون حتی یک ریال هزینه می‌توانید لوگوی خودتان را بسازید. این سایت به اندازه دو سایت قبلی شکل و طرح برای طراحی لوگو ندارد. با این حال Constant Contact یک ویژگی بزرگ دارد که در دو سایت قبلی وجود نداشت. این سایت طرح نهایی لوگوی شما را در دو فرمت .PNG و .SVG می‌دهد. فایل .SVG را می‌توانید به سلیقه خودتان در نرم افزار ایلاستریتور ویرایش کنید. عکس زیر نمونه‌ای از لوگویی است که با سایت Constant Contact طراحی کردیم.

طراحی لوگو با Constant Contact

4- لوگوساز رایگان Ucraft

سایت Ucraft یک لوگوساز آنلاین است که امکان طراحی رایگان لوگو را دارد. طراحی لوگو با این سایت مثل لوگوساز شاپیفای ساده و سریع است. Ucraft کتابخانه بزرگ و متنوعی از انواع طرح‌ها و آیکون‌ها برای طراحی لوگو دارد. ویژگی اصلی Ucraft این است که مثل لوگوساز شاپیفای لازم نیست از بین طرح‌های آماده یکی را انتخاب کنید. این سایت یک بوم خالی به شما می‌دهد و باید خودتان یک لوگو درست کنید. تصویر زیر لوگویی است که ما با سایت Ucraft طراحی کردیم.

لوگوساز رایگان Ucraft

5- ساخت لوگو رایگان با freelogodesign

سایت freelogodesign تعدادی زیادی طرح لوگو به شما نشان می‌دهد و باید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. بعد از آن می‌توانید طرح را به سلیقه خودتان تغییر دهید. این سایت محیط ساده‌ای برای طراحی دارد و کاملا رایگان است. یکی معایب این سایت اندازه کوچک لوگوی خروجی در حالت رایگان است. اگر می‌خواهید لوگوی باکیفیت و بزرگ‌تری بگیرید باید هزینه بپردازید. در زیر یک نمونه لوگوی طراحی شده با سایت freelogodesign را مشاهده می‌کنید.

ساخت لوگو رایگان با freelogodesign

6- طراحی آنلاین لوگو در Logaster

تا این جا سایت‌های مختلفی را برای طراحی رایگان لوگو معرفی کردیم. سایت Logaster هم یکی دیگر از سایت‌های رایگان برای طراحی لوگو است. این سایت به اندازه سایت‌های دیگری که گفتیم کاربردی نیست و معایب مختلفی دارد. بزرگ‌ترین مشکل سایت Logaster این است که در حالت رایگان فقط یک لوگو با اندازه کوچک به شما می‌دهد.

همچنین تنوع طرح‌های آن به اندازه بقیه سایت‌هایی که معرفی کردیم نیست. با این حال اگر نتوانستید طرح مورد علاقه خودتان را در سایت‌های دیگر پیدا کنید، به این سایت هم سری بزنید. در تصویر زیر می‌توانید نمونه‌ای از لوگوی طراحی شده با Logaster را ببینید.

طراحی آنلاین لوگو در Logaster

7- سایت طراحی لوگو آنلاین DesignEvo

سایت DesignEvo صدها طرح از پیش ساخته برای لوگو دارد. شما فقط باید یکی از این طرح‌ها را انتخاب کنید و لوگوی خودتان را با آن بسازید. طراحی لوگو با این سایت بسیار راحت است و به سرعت انجام می‌شود. البته باید این را هم بدانید که این سایت پولی است و تنها نسخه کوچکی از لوگو را به صورت رایگان می‌دهد. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنم ابتدا سایت‌های دیگر را برای طراحی لوگو امتحان کنید. تصویر زیر نمونه‌ای از لوگویی است که با این سایت طراحی کردیم.

سایت طراحی لوگو آنلاین DesignEvo

8- لوگوساز آنلاین LogoMakr

در سایت LogoMakr همه چیز ساده و ابتدایی است. این سایت یک صفحه خالی به شما می‌دهد. در این صفحه می‌توانید با کنار هم قرار دادن طرح‌ها و آیکون‌های از پیش طراحی شده، یک لوگوی زیبا بسازید. برای داشتن یک لوگوی با کیفیت باید هزینه بپردازید، اما می‌توانید نمونه‌ای از لوگو را در اندازه کوچک و به صورت رایگان دانلود کنید. تصویر زیر لوگویی است که ما با سایت LogoMakr طراحی کردیم.

لوگوساز آنلاین LogoMakr

9- طراحی لوگوی رایگان با Squarespace

سایت Squarespace هم مثل شاپیفای مجموعه‌ای از ابزارهای مختلف را در اختیار کسب و کارها قرار می‌دهد. یکی از ابزارهای این سایت به شما امکان می‌دهد که یک لوگوی زیبا و حرفه‌ای طراحی کنید. Squarespace نسبت به سایت‌های دیگری که معرفی کردیم ساده‌تر است. فقط باید یک آیکون و متن برای لوگو انتخاب کنید. بعد از این کار می‌توانید لوگوی طراحی شده را با اندازه دلخواه و به صورت رایگان دانلود کنید. نمونه‌ای از لوگوی طراحی شده با این سرویس را در عکس زیر می‌بینید.

طراحی لوگوی رایگان با Squarespace

بهترین نرم افزارها برای طراحی لوگو رایگان

موبایل‌ها به قدری پیشرفته شده‌اند که تقریبا هر کاری را می‌توانیم با آن‌ها انجام دهیم. برنامه‌های مختلفی هم برای طراحی لوگو با موبایل وجود دارد. ویژگی این نرم افزارها سادگی کار با آن‌هاست. علاوه‌بر این، امکانات و طرح‌های موجود در اپلیکیشن‌ها بیشتر از سایت‌های لوگوساز است. به همین دلیل در ادامه چند مورد از بهترین برنامه‌های رایگان ساخت لوگو را به شما معرفی می‌کنیم.

1- کنوا و Hatchful

در مورد سایت‌های کنوا و Hatchful را در قسمت قبلی مقاله به صورت مفصل توضیح دادیم. همانطور که گفتیم این ابزارها بهترین روش برای طراحی لوگو رایگان هستند. اپلیکیشن این دو سرویس هم امکانات بسیار زیادی برای طراحی رایگان لوگو دارد. نرم افزار کنوا و Hatchful برای سیستم عامل‌های اندروید و iOS در دسترس است و می‌توانید آن‌ها را از اپ استور و گوگل پلی دانلود کنید. طراحی لوگو با این دو برنامه کاملا رایگان است و نیازی به پرداخت هزینه ندارد.

کنوا و Hatchful

2- اپلیکیشن LogoScopic

معمولا وقتی اسم نرم افزار طراحی می‌آید یاد برنامه‌های خفن و پیچیده ادوبی می‌افتیم. البته برنامه‌های خیلی راحتی هم هستند. اپلیکیشن LogoScopic اولین برنامه‌ای است که به افراد مبتدی پیشنهاد می‌کنیم. کار با این نرم افزار به قدری راحت است که هر کسی در کوتاه‌ترین زمان می‌تواند یک لوگو طراحی کند. این اپلیکیشن در حالت عادی رایگان است اما برای دسترسی به فونت‌ها و تصاویر بیشتر باید هزینه پرداخت کنید.

برنامه LogoScopic بیشتر از 200 فونت و 850 هزار تصویر، آیکون و شکل دارد. هیچ کدام از سایت‌هایی که معرفی کردیم بیشتر از 20 فونت و 1000 آیکون ندارند. پس برای طراحی یک لوگوی حرفه‌ای پیشنهاد می‌کنیم از این برنامه استفاده کنید. با کلیک روی گزینه‌های زیر می‌توانید این اپلیکیشن را برای گوشی خود دانلود کنید.

اپلیکیشن LogoScopic

3- نرم افزار Logo Maker Plus

برنامه Logo Maker Plus جزو پرطرفدارترین اپلیکیشن‌های ساخت لوگو برای اندروید است. این برنامه فقط برای سیستم عامل اندروید در دسترس است. Logo Maker Plus هزاران طرح و آیکون از پیش طراحی شده دارد که به کمک آن‌ها می‌توانید یک لوگوی خاص و جذاب بسازید. این برنامه تنظیمات زیادی برای طراحی لوگو دارد و ممکن است کمی گیج شوید، اما در عوض لوگوهای بی‌نظیری را با انواع شخصی سازی برای شما آماده می‌کند.

نرم افزار Logo Maker Plus

4- برنامه Watercolour Logo Make‪r

اپلیکیشن Watercolour Logo Make‪r یکی از بهترین برنامه‌های لوگوساز آیفون و آیپد است. با این برنامه می‌توانید لوگوهایی در سبک آبرنگ بسازید. به همین دلیل ممکن است این اپلیکیشن برای همه کسب و کارها مناسب نباشد. برنامه Watercolour Logo Make‪r تمام ابزارهای لازم برای طراحی یک لوگو خاص و جذاب را دارد.

برنامه Watercolour Logo Make‪r

5- نرم افزار Logo Maker | Design Creato‪r

اگر به دنبال یک نرم افزار همه فن حریف برای ساخت لوگو در iOS می‌گردید، اپلیکیشن Logo Maker | Design Creato‪r را به شما پیشنهاد می‌کنم. این برنامه هر چیزی که برای طراحی لوگوی حرفه‌ای لازم دارید را به شما می‌دهد. کار با این برنامه به قدری راحت است که حتی افراد مبتدی هم می‌توانند از تمام امکانات آن استفاده کنند. اپلیکیشن Logo Maker | Design Creato‪r هزاران طرح و فونت در سبک‌های مختلف دارد که می‌توانید از آن‌ها برای طراحی لوگو کمک بگیرید.

نرم افزار Logo Maker | Design Creato‪r

6- برنامه Iris Logo Maker

نرم افزار Iris Logo Maker هم جزو برنامه‌های محبوب اندرویدی است که میلیون‌ها نفر آن را روی گوشی خود نصب کرده‌اند. ویژگی اصلی این نرم افزار سادگی آن است. فقط باید طرح‌های دلخواه خودتان را انتخاب و آن‌ها با انگشت روی صفحه حرکت دهید. به همین راحتی لوگوی شما آماده می‌شود و می‌توانید آن را داخل سایت یا پیج اینستاگرام قرار دهید. این اپلیکیشن هم مثل برنامه‌هایی که بالاتر معرفی کردیم پر از فونت، آیکون و طرح آماده برای ساخت لوگو است.

برنامه Iris Logo Maker

7- اپلیکیشن Logo Maker- Create a desig‪n

برنامه Logo Maker- Create a desig‪n جزو برنامه‌های محبوب آیفون و آیپد برای طراحی لوگو است که کاربران زیادی دارد. در این برنامه می‌توانید با طرح‌های و فونت‌هایی مختلف یک لوگوی جذاب برای خودتان بسازید. رابط کاربری زیبا و ساده این اپلیکیشن رمز موفقیت آن در جذب کاربران است. شما هم خیلی راحت و با سرعت می‌توانید یک لوگوی خوب بسازید.

اپلیکیشن Logo Maker- Create a desig‪n

8- نرم افزار Logo Maker Sho‪p

اپلیکیشن Logo Maker Shop هم یکی از برنامه‌های خوب iOS برای طراحی لوگو است. با این اپلیکیشن به راحتی می‌توانید لوگوی مرتبط با کسب و کارتان را طراحی کنید. با ورود به برنامه می‌توانید از بین بیش از هزار طرح آماده یکی را انتخاب کنید. بعد از آن بیشتر از 5 هزار آیکون و فونت برای شخصی طرح در دسترس شما قرار دارد. این برنامه طرح نهایی لوگو را با کیفیت و رزولوشن بسیار بالا در اختیار شما قرار می‌دهد. علاوه‌بر این، لوگوی طراحی شده داخل برنامه ذخیره می‌شود و می‌توانید بعدا آن را تغییر دهید.

نرم افزار Logo Maker Sho‪p

9- برنامه Logo Generator & Logo Maker

برنامه‌های مختلفی برای ساخت لوگو روی گوشی وجود دارد. همه این برنامه‌ها امکانات لازم برای طراحی لوگو را دارند. برنامه Logo Generator & Logo Maker در عین سادگی، ابزارهای خیلی زیادی برای طراحی لوگو دارد. به همین دلیل این نرم افزار برای افراد مبتدی و حتی حرفه‌ای گزینه مناسبی است. برنامه Logo Generator & Logo Maker بیشتر از 2000 قالب آماده برای ساخت لوگو دارد که به وسیله آن‌ها می‌توانید لوگوی دلخواه خودتان را طراحی کنید.

برنامه Logo Generator & Logo Maker

لازم نیست برای طراحی لوگو هزینه کنید

طراحی لوگو به صورت حرفه‌ای هزینه زیادی دارد. اگر با چند شرکت طراحی گرافیک تماس بگیرید متوجه می‌شوید که طراحی لوگو چند میلیون تومان برای شما آب می‌خورد. چنین مبلغی برای یک کسب و کار تازه تاسیس خیلی زیاد است. به همین دلیل بهترین و به صرفه‌ترین روش برای داشتن لوگو این است که از سایت‌ها و نرم افزارهای طراحی لوگو رایگان استفاده کنید.

در این مقاله متوجه شدید که خودتان هم می‌توانید یک لوگوی زیبا برای فروشگاه یا شرکت‌تان طراحی کنید. هدف ما این بود که ساده‌ترین روش‌های موجود برای طراحی لوگو را به شما نشان بدهیم. اگر روش ساده‌تری هم سراغ دارید می‌توانید آن را در قسمت نظرات برای ما بنویسید تا بقیه هم از آن استفاده کنند. قبل از این که به سراغ طراحی لوگو بروید، به یک فروشگاه اینترنتی نیاز دارید. با استفاده از پرتال به راحتی و با هزینه مناسب می‌توانید یک سایت فروشگاهی کامل داشته باشید.

اگر سوال یا مشکلی در زمینه طراحی سایت داشتید، تیم پشتیبانی پرتال همیشه آماده راهنمایی و کمک به شما هستند. پرتال 7 روز مهلت تست دارد. پس همین الان به صورت رایگان سایت خودتان را بسازید. سپس یک لوگوی زیبا با سایت‌ها و اپلیکیشن‌های بالا برای آن طراحی کنید. اگر از سایت‌تان راضی بودید آن وقت پکیج‌های سالانه پرتال را می‌خرید و به همین راحتی یک سایت عالی دارید. برای راهنمایی بیشتر می‌توانید باشماره 02191003383 داخلی 2 تماس بگیرید.

دیدگاه خود را ارسال کنید

دیدگاه‌ها

خیلی عالی بود مطالبتون کامل و آموزنده بود

واقعا عالی بود توضیحات کامل و مختصر 😍😍ممنون از سایت خوبتون

سلام
خواهش می کنم خوشحالیم که براتون مفید بوده

برای طراحی لوگو پایه بنظرم خیلی مفیده

سلام
بله درسته

خیلی عالی بود

البته این نمیتونه جای طراحی حرفه ای رو بگیره

سلام
بله درسته ولی برای کسی که تازه اول کار هست و هنوز درآمد زیادی نداره خیلی خوبه. هزینه طراحی لوگو خیلی بالاست و اکثرا نمی‌تونن هزینه کنن برای طراحی لوگو

سلام
من در نهایت لوگومو با اپ logo maker plus طراحی کردم
بنظرم از همه ی اون اپ ها و سایتهای دیگه بهتر، راحتتر و سریعتر بود و مهمتر اینکه میشد بهش فونت فارسی هم اضافه کرد

سلام
ممنون بابت معرفی 👍

حس میکنم دارم معتاد سایت و محتواهای عالیتون میشم😂
مرسی که هستید🌹

سلام
واقعا ممنون از لطفتون امیدواریم خیلی زود نتیجه بگیرید و یک کسب و کار موفق داشته باشید

خیلی خوب و بدرد بخور بود. ممنونم..

سلام
خواهش میکنم خوشحالیم که مفید بوده براتون

خواهش میکنم :)

ارسال دیدگاه
  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
ساخت سایت و فروشگاه اینترنتی
02191003383 داخلی 2