💥 دوره جدید و رایگان آکادمی پرتال: آموزش کامل کار با پرتال و ساخت فروشگاه اینترنتی 💥

آموزش طراحی و ساخت سایت در چند دقیقه

با دیدن عنوان این مقاله شاید از خود بپرسید مگر می شود در چند دقیقه یک وب سایت راه اندازی کرد؟
در این مقاله می‌خوانید:

با دیدن عنوان این مقاله شاید از خود بپرسید مگر می شود در چند دقیقه یک وب سایت راه اندازی کرد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت، بله چرا که نه!

سامانه سایت ساز پرتال دقیقاً به منظور سهولت در طراحی سایت راه اندازی شده است. ما در پرتال در تلاش هستیم تا راه اندازی سایت برای افراد مختلف را آسان کنیم. فرقی ندارد که صاحب یک کسب و کار هستید یا یک شخص معمولی، سایت ساز پرتال پاسخگوی نیاز طراحی سایت شما خواهد بود.

برای استفاده از سامانه سایت ساز پرتال، نیازی نیست که با علم طراحی سایت آشنا باشید. ما سعی کرده ایم تا همه چیز را به قدری آسان کنیم تا همه افراد با هر میزان دانش برنامه نویسی بتوانند وب سایت خود را طراحی کنند.

در این مقاله قصد داریم به شما بگوییم که چگونه می توانید طی چند دقیقه وب سایت خود را طراحی کنید. با ما همراه باشید.

چگونه می توانم در 5 دقیقه وب سایت خود را راه اندازی کنم؟

خب، در اولین قدم باید در سایت پرتال ثبت نام کنید. برای انجام این کار در ابتدا وارد سایت پرتال شوید و از آنجا بر روی گزینه ثبت نام آنلاین یا شروع راه اندازی سایت کلیک کنید.

ثبت نام در پرتال 

با کلیک کردن بر روی این گزینه ها، شما به صفحه ثبت نام منتقل می شوید. در این صفحه شما باید نام و نام خانوادگی، نام وب سایت، بسته امکانات، پست الکترونیک، شماره موبایل و رمز عبور دلخواه خود را وارد نمایید.

توجه: نام وب سایت شما، در واقع نام برند شماست که به مخاطبان نمایش داده می شود. سعی کنید نامی مرتبط با کسب و کار خود انتخاب کنید.

توجه: در وارد کردن شماره تلفن همراه و آدرس پست الکترونیک خود دقت کنید زیرا مشخصات شما به شماره همراه و پست الکترونیکی تان ارسال خواهد شد.

وارد کردن اطلاعات اولیه در پرتال 

بسته ها و تعرفه های سایت ساز پرتال

پرتال، برای آسان کردن روند ساخت سایت، سه بسته با امکانات متفاوت ایجاد کرده است. کاربران می توانند با توجه به نیازهای خود، یکی از این سه بسته را انتخاب کنند.

قیمت بسته‌های پرتال 

برای مشاهده فهرست کامل امکانات سایت ساز پرتال به صفحه بسته ها و امکانات مراجعه کنید.

شما می توانید فرم ثبت نام خود را مانند تصویر بالا تکمیل کنید. پس از تکمیل فرم بر روی گزینه ثبت نام کلیک نمایید. با کلیک بر روی فرم ثبت نام، اطلاعات و مشخصات تان از طریق موبایل و ایمیل برایتان ارسال می شوند.

شاید باورتان نشود، اما شما هم اکنون وب سایت خود را راه اندازی کرده اید و اکنون باید قسمت های جزئی آن را ویرایش کنید.

انتخاب قالب سایت

با کلیک بر روی فرم ثبت نام شما هم اکنون می توانید وارد پنل کاربری خود شوید. پنل کاربری شما به شکل زیر خواهد بود.

 پنل کاربری پرتال

در هنگام راه اندازی سایت، یک قالب به صورت پیش فرض برای سایت شما انتخاب شده است. برای تغییر قالب وب سایت خود، از منوی بالای پنل کاربری گزینه قالب را انتخاب کنید.

 انتخاب گزینه قالب در پنل کاربری

با انتخاب تبِ قالب، کشویی به شکل زیر به شما نمایش داده می شود. برای تعویض قالب سایت، گزینه انتخاب قالب وب سایت را کلیک نمایید.

انتخاب قالب وب سایت پرتال 

با کلیک بر روی گزینه انتخاب قالب، شما به صفحۀ قالب ها هدایت می شوید. شما در این صفحه می توانید از بین قالب های موجود، قالب مورد نیاز سایت خود را انتخاب کنید.

 صفحه فهرست قالب‌های وبسایت

توجه: در صورتی که قالب های موجود را نپسنیدید، می توانید خودتان یک قالب جدید برای سایتتان طراحی کنید یا با شماره 02163404 تماس بگیرید و از کارشناسان پرتال درباره این موضوع کمک بگیرید.

ویرایش ظاهری قالب سایت

حال که قالب مورد نظر خود را انتخاب کرده اید، زمان ویرایش آن فرا می رسد. برای ویرایش قالب سایت خود، در ابتدا به منوی اصلی پنل کاربری خود مراجعه کنید و از باکس اطلاعات وب سایت، بر روی گزینه صفحه های وب سایت کلیک کنید.

 ویرایش ظاهر قالب‌های سایت

با انتخاب این گزینه به قسمت مدیریت صفحات سایت منتقل می شوید.

 فهرست صفحات داخلی وب سایت

در این بخش از پنل کاربری، می توانید صفحات جدیدی به سایت خود اضافه کنید یا صفحات موجود در آن را به دلخواه ویرایش کنید.

همانطور که می بینید در سایتِ نمونه، هشت صفحه وجود دارد. اگر دقت کنید هر کدام از این صفحات نوع مختلفی دارند. صفحه نوشتاری، وبلاگ، گالری تصاویر، صفحه محصولات و فرم ساز انواع صفحات پرتال هستند که هر کدام از این نوع صفحات ویژگی های متفاوتی دارند.

برای مثال صفحه وبلاگ، به شما امکان نوشتن مطالب متعدد را می دهد و صفحه گالری تصاویر به شما امکان می دهد صفحه ای تصویر محور در سایت تان داشته باشید.

برای آنکه محتوای آماده درون سایت را بر اساس نیاز خود تغییر دهید، کافیست بر روی هر یک از صفحات کلیک کنید. به این ترتیب با کلیک کردن بر روی هر صفحه قادر خواهید بود که محتوا و تصاویر درون صفحات را تغییر دهید.

 ویرایش محتوای صفحه

همچنین، زمانی که با پنل کاربری خود، وارد محیط سایت تان می شوید، دکمه هایی جهت ویرایش برای شما تعبیه شده اند. به این ترتیب دیگر نیازی نیست از پنل خود اقدام به ویرایش محتوای سایت تان کنید. بلکه می توانید با فشردن این دکمه ها، محتوا و تصاویر موجود در سایت خود را ویرایش کنید.

ویرایش و اضافه کردن محتوا در سایت 

البته یک امکان پیشرفتۀ ویرایش از طریق پنل نیز در اختیار شما قرار داده می شود. برای استفاده از این امکان، وارد پنل کاربری خود شوید و از طریق منوی بالای صفحه، گزینه قالب را انتخاب کنید. سپس، با باز شدن کشو بر روی گزینه ابزارک های قالب کلیک کنید.

 انتخاب ابزارک‌های قالب در پنل کاربری

با کلیک بر روی این قسمت به صفحه ای مانند زیر منتقل می شوید.

 بهینه سازی قالب سایت

در این قسمت تمام ابزارک های موجود در سایت خود را می توانید مشاهده کنید. ابزارک ها به شما امکان می دهند تا جزئی ترین بخش های قالب سایت مانند آیکون های موجود در آن را نیز ویرایش کنید. به این ترتیب شما می توانید قالب موجود در سایت را بر اساس کسب و کار خود بهینه سازی کنید.

به علاوه در بخش بالای صفحه، قسمتی با عنوان ابزارک جدید وجود دارد. با کلیک کردن بر روی این قسمت شما می توانید بخش جدیدی به صفحه اصلی سایت خود اضافه نمایید.

 ویرایش کدهای قالب سایت پرتال

اگر دقت کرده باشید در منوی پنل کاربری، با فشار دادن گزینه قالب ها، گزینه ای با نام ویرایش کدهای فالب ظاهر می شود. با فشردن این دکمه شما به صفحه ای مانند صفحه زیر منتقل می شوید.

 ویرایش کدهای قالب سایت

همانطور که می بینید در صفحه موجود، متن زیر قرار دارد:

این قالب با والد خود همگام سازی شده و برای ویرایش بایستی از همگام سازی خارج شود که پس از آن امکان بروزرسانی خودکار قالب غیر فعال خواهد شد.

در صورتی که این مورد را می پذیرید بر روی دکمه ی زیر کلیک کنید.

با فشار دادن دکمه شرایط می پذیرم شما به کدهای قالب خود، دسترسی خواهید داشت و به صفحه ای مانند صفحۀ زیر منتقل خواهید شد.

 اضافه کردن تغییرات در قالب سایت

در گوشه سمت راست باکس موجود، گزینه ای با عنوان انتخاب کنید... ، وجود دارد. با کلیک کردن بر روی آن باکسی به شکل زیر مشاهده خواهید کرد.

 انتخاب صفحه دلخواه برای تغییر قالب

همانطور که در تصویر بالا مشاهده کردید، این باکس امکان دسترسی به کدهای بخش های مختلف سایت را در اختیار شما قرار می دهد. فرضاً اگر گزینه Blog را انتخاب کنیم، با چنین رشته کدهایی روبرو خواهیم بود.

 کدهای پیش فرض بخش قالب سایت

به این ترتیب می توانید قالب سایت خود را به شکل حرفه ای ویرایش نمایید. این بخش به شما امکان می دهد رنگ های استفاده شده در قالب، نحوه چینش منوها و در کل همه بخش های قالب خود را تغییر دهید. البته پیشنهاد می کنیم که پیش از ویرایش کد قالب سایت خود با کارشناسان پرتال مشورت نمایید.

جمع بندی

خب، همانطور که در این مقاله مشاهده کردید، با سامانه سایت ساز پرتال می توانید در 5 دقیقه وب سایت خود را راه اندازی کنید. سایت ساز پرتال با قرار دادن ویرایشگر متعدد در پنل کاربری خود به شما امکان می دهد که بدون داشتن دانش برنامه نویسی وب سایت خود را تنها با چند کلیک بسازید.

با راه اندازی سایت خود در سایت ساز پرتال، این امکان به شما داده می شود که 14 روز از سایت ساز پرتال به رایگان استفاده کنید. شما می توانید طی این 2 هفته، از تمام امکانات پرتال استفاده نمایید و در صورتی که از امکانات پرتال راضی بودید، هزینه پنل را واریز نمایید.

همچنین، کارشناسان پرتال از ساعت 9 صبح الی 10 شب پاسخگوی سوالات شما هستند و می توانند شما را در طراحی سایت تان راهنمایی کنند.

اگر فکر می کنید تعداد قالب های پرتال محدود است، باید بدانید در هر ماه چند قالب جدید به سامانه پرتال اضافه می شوند. بنابراین نگران قالب سایت خود نباشید.

***

برای دریافت اطلاعات بیشتر دربارۀ نحوۀ سایت ساز پرتال می توانید با شمارۀ 63404-021 تماس بگیرید.

دیدگاه خود را ارسال کنید

دیدگاه‌ها

خیلی عالی بود ممنون

ارسال دیدگاه
  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
ساخت سایت و فروشگاه اینترنتی
02191003383 داخلی 2