💥 دوره جدید و رایگان آکادمی پرتال: آموزش کامل کار با پرتال و ساخت فروشگاه اینترنتی 💥

مراحل پیگیری سفارشات پستی در ایران

وقتی بسته یا کالایی با پست یا روش‌های دیگری ارسال می‌شود، امکان رهگیری این بسته وجود دارد. کد رهگیری یا شناسه مرسوله یک کد 24 رقمی منحصر به فرد است که به یک محموله یا بسته اختصاص داده می‌شود.
در این مقاله می‌خوانید:

شما می‌توانید از زمان تحویل بسته به پست تا فرایند ارسال مرسوله را از این طریق پیگیری کنید. اگر صاحب فروشگاه اینترنتی باشید، همیشه یک نوتیفیکیشن فعال با موضوع “بسته پستی من کجاست؟” دارید.

در این مقاله می‌خواهیم یک بار برای همیشه صفر تا صد نحوه پیگیری سفارشات پستی، از شرکت‌های پستی مثل تیپاکس، پست ملی و باربری‌ها را بررسی کنیم. اگر هم منتظر مرسوله پستی هستید و نمی‌دانید چطور بسته خود را رهگیری کنید، این مطلب حسابی به دردتان می‌خورد.

پیگیری سفارشات پستی و ارسالی

به ترتیب، شرکت‌هایی که در موردشان در این مقاله صحبت می‌شود، این‌ها هستند:

 • شرکت پست ملی ایران،
 • شرکت تیپاکس،
 • شرکت‌های باربری.

در دنیای امروزی که روزانه میلیون‌ها سفارش پستی در خود ایران ثبت می‌شود، شرکت‌های ارسالی مرسوله وقتی برای سر خاراندن هم ندارند. حالا این افراد برای صرفه جویی در زمان خودشان و مشتریان از یک سیستم آنلاین پیگیری مرسوله استفاده می‌کنند.

نحوه پیگیری در همه سیستم‌ها هم بسیار آسان است. یک کد رهگیری منحصر به فرد دارید که صفر تا صد روند رهگیری از این طریق انجام می‌شود. 

1- پیگیری سفارشات شرکت پست

برای پیگیری محصولات و مرسوله‌هایی که شرکت ملی پست ارسال کرده، چند راهکار وجود دارد:

 1. پیگیری با شماره مرسوله که یک عدد 24 رقمی است و ارسال‌کننده در اختیارتان قرار می‌دهد.
 2. پیگیری با شماره مرسوله از طریق ارسال پیامک که بدون نیاز به اینترنت انجام می‌شود.
 3. پیگیری با کد ملی که برای مرسوله‌های سازمانی مثل گواهینامه و... کاربرد دارد.
 4. پیگیری با کد ملی برای مرسوله‌های سازمانی بدون اینترنت و با کد USSD.

پیگیری مرسوله پستی از طریق کد رهگیری

اصولاً به محض اینکه فروشنده یا فرستنده محصولی را برای شما ارسال کرد، یک عدد 24 رقمی با اسم شماره مرسوله برایتان می‌فرستد. در سال‌های اخیر کد پیگیری از طرف شرکت پست روی شماره تلفن شما ارسال می‌شود. 

حالا برای پیگیری بسته پستی، کافی است ابتدا وارد آدرس tracking.post.ir بشوید.

ورود به سامانه رهگیری پست ملی ایران

سامانه رهگیری مرسولات پستی شرکت پست

همان‌طور که مشاهده می‌کنید، در وسط صفحه یک کادر وجود دارد تا شماره مرسوله را در آن وارد کنید. بعد از ورود شماره، یک تصویر به شما نمایش داده می‌شود که در آن وضعیت فعلی بسته پستی قرار دارد. اگر بسته به نامه رسان تحویل داده شده باشد، نام و تصویر نامه رسان برایتان نمایش داده می‌شود. 

رهگیری مرسوله پستی

اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری در مورد هزینه ارسال مرسوله، زمان ارسال و... داشته باشید، به بخش سامانه رهگیری مرسولات پستی مراجعه کنید. سپس کد رهگیری پستی را وارد کنید. در صفحه باز شده گزینه “تولید بارکد پستی (مشاهده جزئیات بیشتر)” را بزنید. در این بخش اطلاعات کامل بسته؛ مانند وزن، زمان و ساعت تحویل به پست، نوع سرویس (عادی، پیشتاز) و ریز هزینه نمایش داده می‌شود.

پیگیری مرسوله پستی با شماره موبایل

اگر به هر دلیلی نمی‌خواهید برای پیگیری بسته وارد سایت پست شوید، می‌توانید کد پیگیری یا همان شماره مرسوله را به این شماره پیامک کنید: ۲۰۰۰۴۴۱

دقت کنید، اگر بعد از چند دقیقه هیچ پیامی برایتان ارسال نشد، بار دیگر به همین شماره، شماره مرسوله را همراه با حرف انگلیسی R ارسال کنید. (شماره را بنویسید و در انتهایش R را قرار بدهید)

نکته: پیگیری مرسولات پستی پیشتاز با مرسولات عادی تفاوتی ندارد. اما برای پیگیری مرسولات سازمانی باید به آدرس اینترنتی دیگری مراجعه کنید.

2- پیگیری مرسولات سازمانی

اگر مرسولات پستی از طریق یک ارگان، نهاد یا سازمان دولتی ارسال شود، شما با طرف حقوقی سروکار دارید. منظور از مرسولات سازمانی، شناسنامه، کارت خودرو، کارت سوخت، گواهینامه، مرسولات نظام وظیفه و ابلاغیه دیوان عدالت اداری است. اگر چنین بسته‌ای در راه دارید، ابتدا باید وارد سایت najatracking.post  شوید.

ورود به سامانه پیگیری مرسولات سازمانی

سامانه رهگیری مرسولات سازمانی

در این صفحه ابتدا باید نوع مرسوله مورد نظرتان را انتخاب و سپس اطلاعاتی که از شما درخواست می‌شود را وارد کنید. مثلاً اگر بسته، پلاک خودرو باشد، باید برای پیگیری آن شماره پلاک را به سایت بدهید. یا مثلاً اگر کارت پایان خدمت باشد، باید کد ملی را وارد کنید.

آیا پیگیری مرسوله پستی با کد ملی امکان پذیر است؟

این یکی از سؤالات پرتکرار کاربران در مورد پیگیری مرسولات است. باید بگوییم که امکان پیگیری مرسولات سازمانی مانند کارت پایان خدمت، گواهینامه و... از طریق کد ملی وجود دارد. اما مرسولات پستی عادی یا پیشتاز را نمی‌توانید از این طریق پیگیری کنید.

پیگیری مرسولات سازمانی بدون اینترنت با کد USSD

اگر یک مرسوله سازمانی دارید اما نمی‌خواهید برای پیگیری آن وارد سایت پست شوید:

 • شماره #110* را در تلفن همراه‌تان وارد کنید،
 • گزینه 1 را انتخاب کنید، (خدمات قابل ارائه)
 • دوباره گزینه 1 یا همان پلیس +10 را انتخاب کنید،
 • این بار گزینه 2 یا همان وضعیت مدارک را بزنید،
 • در صفحه جدید مرسوله مورد نظر (کارت ملی، گواهینامه یا...) را انتخاب کنید،
 • در نهایت کد ملی یا شماره‌ای که از شما خواسته می‌شود را وارد کنید.

3- پیگیری سفارشات تیپاکس (آنلاین و تلفنی)

خب، بیایید به سراغ شرکت تیپاکس برویم و ببینیم نحوه پیگیری مرسولات از این شرکت پستی خصوصی به چه شکلی است؟ شرکت تیپاکس برای پیگیری بسته‌های خود، یک صفحه اختصاصی دارد که آدرسش به این شرح است: tipaxco.com/tracking

ورود به صفحه پیگیری شرکت تیپاکس

سامانه رهگیری تیپاکس

برای پیگیری بسته‌های شرکت تیپاکس می‌توانید از طریق کد رهگیری، شماره سفارش و شماره بارکد اقدام کنید. عموماً هنگام ارسال بسته پستی به این شرکت، این شماره‌ها برای گیرنده و فرستنده آن پیامک شده و همین‌طور در یک رسید متنی در اختیار فرستنده قرار می‌گیرد.

همان‌طور که مشخص است، کافی است یکی از کدها را در این کادر وارد کنید تا اطلاعات مورد نظر برای شما نمایش داده شود. در ضمن اگر نمی‌خواستید وارد سایت شوید، کافی است با شماره 8457-021 تماس بگیرید و وضعیت بسته را پیگیری کنید.

نکته: کد رهگیری تیپاکس، یک عدد 15 تا 25 رقمی و بارکد یا شماره قرارداد تیپاکس یک عدد 13 رقمی است که با عدد سال، (مثلا 99 به معنی سال 1399) شروع می‌شود.

بد نیست بدانید که بسیاری از آنلاین شاپ‌ها و فروشگاه‌های اینترنتی به دلیل مبلغ بالاتر جبران خسارت شرکت تیپاکس، از این سرویس برای ارسال مرسوله استفاده می‌کنند. البته زمان ارسال بسته‌های تیپاکس با توجه به فاصله مبدأ تا مقصد و نوع خدمات ارسالی متفاوت است.

4- پیگیری بسته از باربری‌ها

خب، با توجه به اینکه در صورت ارسال بار از طریق باربری‌ها شما با یک شرکت واحد سروکار ندارید و ممکن است هر بار بسته‌تان توسط یک باربری ارسال شود، دیگر راهکار واحدی هم برای پیگیری بسته پستی وجود ندارد.

در واقع فرستنده کالا موظف است به محض اینکه بسته را به شرکت باربری تحویل داد، علاوه بر شماره تماس شرکت مورد نظر، شماره مرسوله را هم برای‌ شما به عنوان دریافت‌کننده بفرستد تا بتوانید آن را پیگیری کنید. البته در عین حال بعضی شرکت‌های باربری کمی پیشروتر بوده و با راه اندازی وب سایت اینترنتی، به شما اجازه می‌دهند با وارد کردن شماره مرسوله، از وضعیت آن باخبر شوید.

کد رهگیری پستی چیست؟

بالاتر بارها از کد رهگیری پستی صحبت کردم. همان‌طور که احتمالاً متوجه شدید، این یک کد است که مثل نام مرسوله شما عمل می‌کند و عملاً به کمک آن می‌توانید بسته پستی مورد نظرتان را پیگیری کنید.

نکته مهم اینجاست که اغلب شرکت‌های پستی، کد پیگیری را، هم به فرستنده مرسوله می‌دهند و هم آن را روی شماره تماس دریافت کننده، پیامک می‌کنند. اما برای اطمینان، حتماً حین تحویل بسته پستی از متصدی شرکت مورد نظر در مورد این قابلیت سؤال کنید. در غیر این صورت بهتر است خودتان این شماره را برای دریافت کننده بفرستید تا خیالش راحت شود.

پیامک‌های کد رهگیری مرسوله

افرادی که بیشتر با سفارشات پست سروکار دارند

فروشگاه‌های اینترنتی مشتریان همیشگی شرکت‌های پستی در ایران هستند. با اینترنتی کردن کسب و کارتان می‌توانید روزانه صدها سفارش ثبت کنید و از طریق شرکت پست آن را به دست مشتریان برسانید.

 قبل از اتمام مقاله، اگر یک کسب و کار دارید و به فکر این هستید که آن را به کسب و کار اینترنتی تبدیل کنید، حتماً از 7 روز تست رایگان فروشگاه ساز پرتال کمک بگیرید و سایت فروشگاهی حرفه‌ای‌تان را در کم‌تر از 2 دقیقه بسازید!

ساخت سایت با فروشگاه ساز پرتال

 در صورت رضایت می‌توانید این فروشگاه اینترنتی را فعال کرده و کسب و کارتان را آنلاین کنید. اگر هم سؤالی در مورد آن داشتید، با شماره 02191003383 داخلی 2 تماس بگیرید.

در این مقاله نحوه پیگیری سفارشات پستی از شرکت‌های پست ملی، تیپاکس و باربری‌ها را بررسی کردیم. در آخر اگر سؤال و نظری دارید در بخش نظرات منتظر شما هستم. راستی اگر دوست داشتید نحوه پیگیری دیگر شرکت‌ها را هم به مقاله اضافه کنیم، نام شرکت مورد نظر را در بخش نظرات بنویسید.

سؤالات متداول

 • بسته پستی من کجاست؟

برای اطلاع از آخرین وضعیت بسته پستی به آدرس tracking.post.ir مراجعه کنید. کد رهگیری 24 رقمی مرسوله را وارد و وضعیت بسته را مشاهده کنید.

 • در صورت فراموشی کد پستی چه کار کنیم؟

اگر کد رهگیری مرسولات پستی را فراموش کرده باشید، هیچ امکانی برای پیگیری لحظه‌ای بسته وجود ندارد. فرد فرستنده باید به دفتر پستی مراجعه کند تا از کارشناسان مجدد کد رهگیری دریافت کند.

 • شماره پیگیری پست کجاست؟

شماره پیگیری بسته پستی برای فرستنده ارسال می‌شود. گاهی اوقات هم شرکت پست رسان شماره پیگیری را برای فرستنده و گیرنده ارسال می‌کند.

 1. کد رهگیری سفارش چیست؟

کد رهگیری سفارش همان شماره مرسوله‌ای است که شرکت پست برای رهگیری بسته پستی به افراد می‌دهد.

 • چگونه بسته پستی را پیگیری کنیم؟

برای پیگیری بسته‌های پستی باید به سایت شرکت پست رسان مراجعه کرده و بارکد یا کد رهگیری را وارد کنید. در این صفحه آخرین وضعیت بسته مشخص می‌شود. البته برخی از شرکت‌های پست رسان امکان پیگیری وضعیت بسته با پیامک هم فراهم کرده‌اند.

 • کد رهگیری مرسولات پستی چند رقمی است؟

مرسولات پستی دارای کد رهگیری 20 رقمی تا 24 رقمی هستند.

 • پیگیری مرسوله پستی با نام خانوادگی وجود دارد؟

در حال حاضر به دلیل حفظ حریم خصوصی شهروندان امکان رهگیری مرسوله پستی از طریق نام خانوادگی امکان پذیر نیست.

 • آدرس اینترنتی سامانه رهگیری مرسولات پستی شرکت ملی پست ایران چیست؟

برای پیگیری بسته پستی به آدرس tracking.post.ir مراجعه کنید.

 • نحوه رهگیری مرسوله پستی تیپاکس چگونه است؟

برای رهگیری مرسولات پستی تیپاکس ابتدا به آدرس tipaxco.com/tracking مراجعه کنید. سپس با استفاده از کد رهگیری، شماره سفارش و شماره بارکد مرسوله را پیگیری کنید. 

دیدگاه خود را ارسال کنید

دیدگاه‌ها

یه بسته پستی برام ارسال شده و فقط اسم خودم و آدرس خونم روش نوشته شده و مشخص نیست گیرنده کی هستش
چجوری میتونیم متومه بشیم لطفا راهنمایی کنید.ممنون

سلام
موقع ارسال بسته پستی باید نام گیرنده و آدرس و کدپستی حتما وارد بشه

سلام ی نفرو برام ی چیزی پست کرده چطوری اونو لغوش کنم

سلام
امکان لغو بسته پستی وجود نداره

سلام من یه توپ سفارش دادم صاحب توپه توپ رو داد به پست الان چرا نمیاد برام

سلام دوست عزیز
از طریق فروشنده پیگیری کنید این موضوع رو

سلام من 12 اسفند 1402 گواهینامه تو مرحله شهری قبول شدم و الان دوماه و خوردی هس ک کارت گواهینامم نیومده چیکار باید کنم؟

سلام
از اداره راهنمایی و رانندگی پیگیری کنید.

سلام
من دوماه قبل خرید اینترنتی داشتم
فروشنده میگه ارسال کرده ولی هرچی بهش میگم پیگیری کنید که چرا به دستم نرسیده هنوز پیگیری نکرده و دیگه جواب نمیده
درحالی که بقیه سفارش من بعداز اون سفارش قبلی به دستم رسیده
چجوری میتونم خودم پیگیری کنم؟

سلام خدمت شما
میتونید به اداره پست منطقتون مراجعه کنید و ببینید بسته برگشت خورده ای ندارید؟ بعد از اون از طریق پلیس فتا شکایت خودتون رو اعلام کنید. اگر هم از وب سایت دارای اینماد خرید کردید میتونید از طریق اینماد شکایتتون رو پیگیری کنید.

سلام وقت بخیر،
برای من ی پاکت ارسال شده ولی متاسفانه کد رهگیری برام ارسال نشده، در ضمن برای فرستنده هم ارسال نشده میشه راهنمایی کنید که چ طور کد رهگیری رو ب دستم برسه تا من پیگیر بشم

سلام
به فرستنده بگید که برن اداره پست و پیگیری کنن

سلام بعد از اینکه کد رهگیری برام بیاد خودم میتونم برم بستمو از اداره پست بگیرم چون عجلع دارم؟

سلام
با پست تماس بگیرید از خودشون بپرسید

سلام خسته نباشید من این ۲ماه سفارش کارت بلوبانک کردم ولی هنوز بدستم نرسیده جرا

سلام دوست عزیز
از خود بلو بانک پیگیری کنید ممکن هست ارسال شده باشه و خونه نبوده باشید.

کی بسته به دستم میرسه

سلام
برید به سایت اداره پست https://tracking.post.ir/ کد رهگیریتونو بزنید ببینید بستتون کجاست

ببخشید بسته از تهران دیشب ساعت ۱۸ رهسپاری شد ب سمت سمنان با پیشتاز الان رسیده ؟

سلام
ما در جریان روند ارسال پستی نیستیم. با خود اداره پست تماس بگیرید

سلام بسته سفارش دادم ازاهواز۱۵اسفندامروز۲۹اسفندهنوزبدستم نرسیده زده درتهران هست چیکارکنیم

سلام خانم کریمی عزیز
کاربرهای دیگه به اداره پست زنگ زده بودند و بهشون گفتن به خاطر حجم بالای سفارشات عید زمان رسیدن بسته به دستشون بیشتر از 1 هفته هم طول کشیده. باید صبر کنید

سلام وقتتون بخیر بسته پستی من از سشنبه ۲۳ام زده رهسپار شد تاامروز که دوشنبه ۲۸ ام هست هنوز رو همون مرحله استپ خورده الان بسته من توچه وضعیتی ایا به استان رسیده یا هنوز داخل تهران هست؟

سلام دوست عزیز
ما اداره پست نیستیم زنگ بزنید از خود اداره پست پیگیری کنید.

سلام من بسته ام ب دستم نرسیده و تا مشهد اومده ولی تو پیگیری زده ب دست گیرنده رسیده
من چجوری پیگیری کنم

سلام
به اداره پست زنگ بزنید و همین موضوع رو بهشون اطلاع بدید

سلام بسته ام ب مشهد رسیده ولی هنوز چرا ب دستم نرسیده الان چند روزه میگذره

سلام دوست عزیز
به دلیل حجم بالای ارسالی های شب عید زمان ارسال کالاها طولانی تر شده. زنگ بزنید اداره پست حوابتون رو میدن

سلام من چند روز قبل سفارشی داشتم از خراسان رضوی پیگیری میزن میگه دوشنبه به پست تهران رهسپار شده حالا از دو شنبه خبری نیست باید چطور پیگری کنم از وضعیت باخبر شم

سلام
با شماره پشتیبانی شرکت پست تماس بگیرید. نزدیک عید به خاطر حجم بالای سفارشات زمان ارسال کالا طولانی تر میشه

سلام خسته نباشید از مشهد یه برگه قرار بوده برامون بفرستن الان یه هفته است هنوزم هم به دستمون نرسیده باید چه جوری پزگیری کنیم

سلام
از ساعت 8 صب تا 7 میتونید با شماره 193 شرکت پست تماس بگیرید و بستتون رو پیگیری کنید.

سلام من ی سفارش دادم الان دو روز گذشته هنوز بدستم‌ نرسید

سلام دوست عزیز
بهتون گفته شده بسته چند روزه به دستتون میرسه؟ تماس بگیرید با پشتیبانی شرکت پست

سلام برای من یه بسته از شیراز فرستاده پیامک اش اومد تو گوشی اما خودش نه هنوز دلیل اش چی اس

سلام
کدرهگیریتون رو داخل سایت پست وارد کنید ببینید بستتون کدوم منطقه هست. ایا تحویل نامه رسان شده یا خیر

سلام من بسته داشتم از مشهد برام ارسال کردن زاهدان اشتباهی خودمم بندر عباس هستم الان سه روزه بستم زاهدانه ولی هنوز نفرستادن زنگ هم زدم جواب نمیدن چجوریه شماره خاصی دارن که ما نمی‌دونیم اگه هستش لطف کنید به ما هم بدیدش که زنشگو بزنم تا برگشت نخورده

سلام با شماره تلفن 193 تماس بگیرید.

سلام من سفاریش پستی داشتم بهم نریسده است دو هفته است چیکار کنم

سلام
با پشتیبانی شرکت پست تماس بگیرید.

یه بسته از تهران منطقه ۱۳ به منطقه ۱۸ رسوندن چهار روزه هیچ خبری نیست ورحالی که پست ویژه بوده

سلام دوست عزیز
ما اداره پست نیستیم صرفا یه مقاله نوشتیم برای عزیزانی که میخوان سفارشاتشونو پیگیری کنند. شما تماس بگیرید با اداره پست مشکلتون رو حل کنند.

سلام من تقریبا یک ماه میشه از دی جی کالا وسایل سفارش دادم هنوز به دستم نرسیده کد مرسوله برام فرستادن وقتی میزنم میگه مرسوله هنوز به پست تحویل نگردیده

سلام خدمت شما
بسته‌های دیجی کالا عموما یک هفته‌ای ارسال میشه
زنگ بزنید پشتیبانی شاید مشکلی وجود داشته باشه یا بستتون مرجوع شده باشه

سلام من به بسته از اردبیل شهر نیر داشتم مقصد سعادتشهر هست ولی الان چهار روز هست کع بستم توی اداره پست اهواز هست و هیچ خبری ازش نیست آدرس هم درست دادم شماره‌مرسوله هم دارم کلی چک کردم ولی خبری ازش نیست

سلام با پشتیبانی اداره پست تماس بگیرید

بسته من الان اشتباه زاهدان چاپ بیا مشکل

سلام
دوست عزیز باید از اداره پست پیگیری کنید

سلام
آنلاین شاپ دارم اما نمیدونم چطور کد رهگیری داشته باشم

سلام
دوست عزیز کد رهگیری زمانی که مرسوله ارسال میکنید براتون ارسال میشه

سلام یک بسته از البرز داشتم ب جای مبارکه اصفهان فرستادن مبارکه یزد الان باید چیکار کنم

سلام دوست عزیز
باید با پشتیبانی شرکت پست تماس بگیرید و مشکلتون رو مطرح کنید

سلام ، یک سوال .. من برای یکی از معلمام کادو گرفتم و آدرس مدرسه رو دادم شماره هم خب شماره خودم..ارسال پست به مدرسه وجود داره؟

سلام
بله میتونید به مدرسه هم بسته پستی ارسال کنید.

سلام من یه‌ بسته‌ سفارش داده بودم هنوز به دستم نرسید ۱۱ روز میشه منتظرم لطفا پیگیری کنید

سلام خدمت شما
دوست عزیز این مطلب صرفا در مورد روند پیگیری سفارشات پستی نوشته شده و هیچ ارتباطی با اداره پست نداریم
لطفا با پشتیبانی اداره پست شماره ۱۹۳ تماس بگیرید

سلام از تهران بسته پستی داشتم چهارشنبه هفته قبل 9روز قبل به اداره پست تهران تحویل شده وبا کدی که ارسال کردن تاروز دوشنبه قابل رهگیری وداخل پست زاهدان بوداز روزدوشنبه سامانه نشون نمیده بسته کجاست 9روزگذشته وخبری نیست اشتباه کردم گفتم باپست بفرستن با اتوبوس میفرستادن دوروزه دستم میرسید.واگه مثل صدسال قبل باشتر هم میفرستادن تاحالا رسیده بود دارید چیکار میکنید؟

سلام خدمت شما
با شماره پشتیبانی اداره پست تماس بگیرید و مشکلتون رو اطلاع بدید. اگر اتفاقی برای بسته افتاده باشه یا بسته برگشت خورده باشه،‌ راهنماییتون میکنند.
این مقاله صرفا در مورد مراحل پیگیری سفارشات پستی نوشته شده و کمکی از دست ما برنمیاد.

سلام من دو پیش سفارشم رو با باربری ارسال کردن، فرستنده میگه که بهش کد رهگیری ندادن آیا همچین چیزی ممکن هست
البته شماره تماس و شماره حساب بانکی فرستنده رو دارم

سلام
معمولا باربری کد رهگیری نمیده و باید با باربری تماس بگیرید و ببینید که ارسال کرده یا نه

سلام
من از یه کانال تلگرامی سفارش داشتم
چون قشم بودن گفتن کد رهگیری ندارن و سفارشم رو با باربری میفرستن
ولی تو مقاله تون خوندم ،نه شماره تماسی بمن دادن نه شماره مرسوله
چیکارکنم الان؟؟

سلام
شماره باربری و اطلاعاتش رو از فروشگاه بگیرید

ارسال دیدگاه
 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
ساخت سایت و فروشگاه اینترنتی
02191003383 داخلی 2