💥 دوره جدید و رایگان آکادمی پرتال: آموزش کامل کار با پرتال و ساخت فروشگاه اینترنتی 💥

بهترین ابزارهای ساخت ویدیو با هوش مصنوعی (رایگان)

ساخت ویدیو با ابزارهای امروزی کار سختی نیست، اما ساخت یک ویدیوی خوب، جذاب و متفاوت سخت است. ساخت و ویرایش یک ویدیوی خوب با جزئیات درست، حتی برای یک سازنده ویدیو هم می‌تواند زمان‌بر باشد. اما با ورود هوش مصنوعی به زمینه ساخت و طراحی ویدیو، قضیه به کلی تغییر کرده است.
در این مقاله می‌خوانید:

از ابزارهای هوشمند برای ویرایش ویدیو بگیرید تا ابزارهای تبدیل متن به ویدیو، بهترین‌ها را در این مقاله معرفی کرده‌ایم. پس فرقی نمی‌کند برای کانال یوتیوب یا آپارات خود تولید محتوا کنید یا به دنبال استفاده شخصی از این سرویس هستید، هر کدام از ابزارهایی که در این مقاله به شما معرفی کردیم، قطعا به کار شما خواهند آمد. پس اگر می‌خواهید با بهترین ابزارهای ساخت ویدیو با هوش مصنوعی آشنا شوید، به شما پیشنهاد می‌کنیم به هیچ عنوان این مقاله را از دست ندهید.

تصویرسازی با هوش مصنوعی

چگونه با استفاده از هوش مصنوعی ویدیو درست کنیم؟

بعد از معرفی سرویس‌های هوش مصنوعی به دنیای دیجیتال، تحول زیادی در دنیای تولیدمحتوا شکل گرفت. امروزه کاربران می‌توانند از راه‌های مختلفی ویدیو تهیه کنند. اگر در شبکه‌های اجتماعی فعال هستید، احتمالا ویدیوهای مختلفی را در پست‌های گوناگون دیده‌اید که با کمک هوش مصنوعی ساخته شده‌اند. کم کم و با جا افتادن بیشتر سرویس‌های هوش مصنوعی، ابزارهای بسیار زیادی برای ساخت و ادیت ویدیو تهیه شده‌اند. این ابزارها به طور کلی از دو راه برای شما ویدیو تهیه می‌کنند:

  • تبدیل عکس به ویدیو
  • تبدیل متن به ویدیو

تولید ویدیو با استفاده از روش‌های قدیمی سخت، زمان‌بر و نیازمند دانش فنی است. اما شما اکنون می‌توانید با کمی چاشنی خلاقیت، از سرویس‌های ساخت رایگان ویدیو استفاده کنید. ما در ادامه ۵ ابزار تولید ویدیو با هوش مصنوعی به شما معرفی می‌کنیم. تعدادی از این ابزارها مربوط به تبدیل عکس به ویدیو و تعدادی دیگر مربوط به تبدیل متن به ویدیو هستند.

«از آنجایی که ما در ایران تحریم هستیم، استفاده از سرویس‌های پولی برایمان سخت است؛ بنابراین تمام ابزارهایی که در این مقاله به شما معرفی می‌کنیم رایگان هستند.»

برترین ابزارهای رایگان تولید ویدیو با هوش مصنوعی

همان‌طور که گفتیم، ابزارهای زیادی برای تولید محتوا با هوش مصنوعی وجود دارند. ما در ادامه ۵ مورد از بهترین ابزارهای تولید ویدیو با هوش مصنوعی به صورت کاملا رایگان را به شما معرفی کرده‌ایم و نحوه استفاده از آن‌ها را آموزش داده‌ایم. بعض از این ابزارها، ابزارهای تبدیل عکس به ویدیو هستند. اگر عکس مدنظر برای تبدیل به ویدیو را ندارید، می‌توانید از سرویس‌های هوش مصنوعی ساخت عکس، برای طراحی عکس دلخواهتان استفاده کنید.

اینفوگرافیک بهترین هوش مصنوعی ویدیو

ما در این بخش نمونه ویدیوهای آماده شده از سه مورد از این هوش‌های مصنوعی را هم برای شما قرار داده‌ایم. پرامپت یا دستوری که در این بخش به هوش مصنوعی داده‌ایم، متن زیر است:

"an outdoor restaurant with flowers, trees and light, in the style of dark and brooding designer, kintsugi, rich and immersive, inspired by folklore, minimalist videography, meticulously detailed,in kids playing in restaurant”

این دستور به معنی «رستورانی در فضای باز با گل‌ها، درختان و نور، با سبک طراحی تاریک و کینتسوگی، غنی و غوطه‌ور، الهام گرفته از فولکلور، با فیلم‌برداری مینیمال، با جزئیات دقیق، و کودکانی که در رستوران بازی می‌کنند» است.

۱- هوش مصنوعی ساخت ویدیو Genmo

لوگو Genmoاولین سرویس هوش مصنوعی که در این بخش به شما معرفی می‌کنیم، هوش مصنوعی Genmo است. اگر تا همین چند ماه قبل بود، Kaiber را به عنوان اولین هوش مصنوعی ساخت ویدیو معرفی می‌کردیم. اما سرویس Kaiber اکنون به طور کامل پولی شده است و بسیاری از کاربران ایرانی خود را نیز از دست داده است. با این حال سرویس هوش مصنوعی Genmo جایگزین مناسبی برای Kaiber است که می‌تواند ویدیوهای جذابی را به صورت رایگان به شما تحویل دهد.

این سرویس یک سرویس تبدیل عکس به ویدیو است و تصاویر انیمیشنی جالبی را طراحی می‌کند. همچنین می‌توانید با دادن یک دستور یا prompt به این سرویس، ویدیویی که می‌خواهید را دریافت کنید.

برای استفاده از این سایت، باید ابتدا در آن عضو شوید. شما می‌توانید عضویت خود را با استفاده از گوگل یا دیسکورد انجام دهید. بعد از ورود به سایت، ابتدا پرامپت مدنظر خود را بنویسید تا این سرویس متوجه شود که چه چیزی می‌خواهید. هرچه prompt یا دستور شما با جزئیات بیشتری باشد، ویدیوی بهتری تحویل می‌گیرید. اگر در زبان انگلیسی خوب نیستید، برای نوشتن پرامپت ابتدا متن فارسی را بنویسید، سپس با استفاده از گوگل ترنسلیت، آن را به انگلیسی ترجمه کنید و در این سایت قرار دهید.

بعد از اینکه پرامپت خود را نوشتید، می‌توانید تنظیمات ویدیو را نیز تغییر دهید. زمان ویدیوهایی که با این ابزار می‌سازید می‌توان ۲، ۴ و ۶ ثانیه باشد. ویدیوی زیر نمونه کوتاهی از تصویر متحرک ساخته شده با این هوش مصنوعی است که می‌توانید آن را تماشا کنید.

۲- هوش مصنوعی ساخت ویدیو Plazma Punk

لوگو PlazmaPunkسرویس بعدی که در این لیست به شما معرفی می‌کنیم، سرویس هوش مصنوعی Plazma Punk است. برای استفاده از این سرویس ابتدا وارد سایت شوید. در صفحه اول این ابزار گزینه‌ای با عنوان "try it" می‌بینید که برای ساخت ویدیو باید روی آن کلیک کنید. اگر در این سایت ثبت نام نکرده باشید، ابتدا از شما می‌خواهد که در سایت ثبت نام کنید سپس مراحل ساخت ویدیو را طی کنید.

برای ساخت ویدیو در مرحله اول از شما می‌خواهد که یک آهنگ انتخاب کنید. برای انتخاب آهنگ می‌توانید یک آهنگ از سیستم خود آپلود کنید، همچنین می‌توانید یکی از آهنگ‌های موجود در همین سایت را انتخاب کنید. در مرحله‌ بعد بخشی از آهنگ را که می‌خواهید روی ویدیو باشد را انتخاب می‌کنید سپس سبک انیمیشن ویدیو را انتخاب می‌کنید. مثلا اگر ۱۰ ثانیه از آهنگ را انتخاب کنید، ویدیوی شما ۱۰ ثانیه می‌شود. در آخر هم تنظیمات مربوط به ویدیو و پرامپتی که می‌خواهید به آن بدهید را وارد می‌کنید و با انتخاب گزینه "Generate Video" دستور ایجاد ویدیو را می‌دهید.

توجه داشته باشید شما روزی سی سکه از این سرویس دریافت می‌کنید که با آن می‌توانید حداکثر یک ویدیو ۲۰ ثانیه‌ای آماده کنید. همچنین با توجه به شلوغ بودن سرور این سایت، ممکن است ساخت ویدیو در این سرویس حدود یک روز طول بکشد؛ بنابراین برای دیدن ویدیو در سایت منتظر نمانید و به کارهای دیگر خود برسید. هر زمان که ویدیو شما آماده شد، از طریق ایمیل به شما اطلاع رسانی خواهد شد.

۳- هوش مصنوعی ساخت ویدیو Decoherence

لوگو Decoherenceاولین سرویسی که برای تولید ویدیو با استفاده از عکس معرفی می‌کنیم، ابزار Decoherence است. برای استفاده از این سرویس هوش مصنوعی، روی گزینه "Start Free Trial" کلیک کنید تا وارد صفحه ثبت نام شوید. بعد از اینکه با ایمیل خود ثبت نام کردید، وارد صفحه کاربری خود در این سایت می‌شوید. از نوار ابزار سمت چپ گزینه‌های مختلفی قابل مشاهده هستند که مهم‌ترین آن‌ها Stable Video، Stylize Video و Create Project هستند.

برای ساخت اولین ویدیو روی گزینه Create Project کلیک کنید. سپس از شما سایز قاب (Frame) ویدیو را می‌پرسد. در نسخه رایگان تنها می‌توانید قاب ۱:۱ را انتخاب کنید. سپس وارد صفحه ساخت ویدیو می‌شوید. شما می‌توانید با قرار دادن یک دستور یا prompt مشخص در این قسمت، به این سرویس بگویید که چه ویدیویی می‌خواهید. همچنین از طریق این نوار ابزار می‌توانید استایل ویدیو و زمان آن را مشخص کنید.

شما برای استفاده از این سرویس ۳۰۰ سکه دارید. زمانی که سکه‌های شما تمام شود، دیگر نسخه رایگان قابل استفاده نیست. اما می‌توانید با ایمیل دیگری در این سایت ثبت نام کنید.

۴- هوش مصنوعی ساخت ویدیو Runway

لوگو Runwayسرویس هوش مصنوعی ساخت ویدیوی بعدی که به شما معرفی می‌کنیم، سایت Runway است.شما برای استفاده از این ابزار، باید ابتدا روی گزینه "Try Runway For Free" کلیک کنید. بعد از انتخاب این گزینه باید در سایت ثبت نام کنید. بعد از ثبت نام و ورود به سایت می‌توانید گزینه Text to Video(متن به ویدیو) یا Image to Video (عکس به ویدیو) را انتخاب کنید. بعد از انتخاب هر گزینه‌ای که خواستید، اطلاعات لازم درباره ویدیو خود را به این سرویس می‌دهید تا ویدیوی مدنظر را برای شما بسازد.

هنگام ساخت ویدیو با این ابزار، می‌توانید استایل‌های مختلفی را برای ساخت ویدیوی خود انتخاب کنید. این سایت بیش از ۲۵ استایل مختلف برای ساخت ویدیو دارد. همچنین می‌توانید تنظیمات ویدیوی خود را در آن تغییر دهید. این سایت ۱۲۵ ثانیه ویدیوی رایگان همراه با واترمارک در اختیار کاربر خود قرار می‌دهد. برای استفاده بیشتر می‌توانید اشتراک ماهانه آن را تهیه کنید. در ویدیوی زیر نیز نمونه ویدیوی ساخته شده با هوش مصنوعی ران وی را می‌توانید مشاهده کنید.

۵- هوش مصنوعی ساخت ویدیو moonvalley

لوگو moonvalleyابزار هوش مصنوعی بعدی که برای ساخت ویدیو رایگان معرفی می‌کنیم، هوش مصنوعی moonvalley است. برای استفاده از این هوش مصنوعی، ابتدا وارد سایت شوید و روی گزینه "Try Beta" کلیک کنید. سپس شما به سمت سرور دیسکورد هدایت می‌شوید. برای استفاده از این سرویس، باید وارد اکانت دیسکورد خود شوید. اگر هم دیسکورد ندارید، ابتدا باید ثبت نام کنید.

بعد از ورود به دیسکورد می‌بینید که وارد سرور این سرویس در دیسکورد شده‌اید. سپس از نوار سمت چپ یکی از کانال‌های "new-moon" را انتخاب کنید. می‌بینید که در این کانال افراد بسیاری در حال ساخت ویدیو هستند و شما نیز می‌توانید این کار را انجام دهید. 

برای ساخت ویدیو باید ابتدا دستور /create را وارد کنید. سپس سه فیلد خالی برای شما روبه‌روی create ایجاد می‌شود که در فیلد اول پرامپت خود، در فیلد دوم استایل ویدیو و در فیلد سوم کوتاه یا بلند بودن آن را می‌نویسید. بعد از این که دستور خود را ارسال کردید، موتور هوش مصنوعی روی دستور شما کار می‌کند و بعد از چند دقیقه ویدیوی شما را تحویل می‌دهد. فقط توجه داشته باشید زمانی که دستور خود را ارسال می‌کنید، عددی را تحت عنوان "Prompt ID" به شما می‌دهد. این عدد را یادداشت کنید تا اگر بعدا به این کانال سر زدید بتوانید ویدیو خود را پیدا کنید.

استفاده از این سرویس در حال حاضر رایگان است و هر تعداد ویدیو که بخواهید می‌توانید با آن ایجاد کنید.

۶- هوش مصنوعی ساخت ویدیو Synthesia

لوگو Synthesiaهوش مصنوعی Synthesia با سایر ابزارهای هوش مصنوعی موجود در این لیست متفاوت است. شما می‌توانید با استفاده از این هوش مصنوعی، ویدیو‌های قدرتمند و واقعی را تهیه کنید. در حال حاضر بسیاری از شرکت‌های بزرگ دنیا مانند گوگل از این سرویس برای ساخت ویدیو استفاده می‌کنند. به عبارتی با استفاده از این سرویس می‌توانید ویدیویی بسازید که در آن یک شخصیت مجازی برای شما صحبت می‌کند. شما با هر ایمیل می‌توانید یک ویدیوی کوتاه با این سرویس بسازید، اما برای استفاده بیشتر باید اشتراک آن را تهیه کنید.

برای شروع ابتدا وارد این سایت شوید و روی گزینه "Create a free AI Video" بزنید. سپس وارد صفحه‌ای می‌شوید که در آن می‌توانید متن دلخواه را برای بازگو شدن توسط این هوش مصنوعی انتخاب کنید. اگر ایمیل سازمانی داشته باشید، می‌توانید از هر سه حالت استفاده کنید. اما اگر ایمیل معمولی داشته باشید، فقط با استایل Compliment می‌توانید ویدیو خود را بسازید. سپس نام و نام خانوادگی و ایمیل خود را وارد می‌کنید و نتیجه برای شما ایمیل می‌شود.

۷- هوش مصنوعی ساخت ویدیو Fliki

لوگو flikiابزار هوش مصنوعی بعدی که به شما معرفی می‌کنیم، سایت Fliki است. این سایت تقریبا شبیه Synthesia عمل می‌کند، با این تفاوت که از زبان فارسی نیز پشتیبانی می‌کند. شما با استفاده از این سایت می‌توانید ویدیوهای جذابی را برای کسب و کار خود یا معرفی محصولاتتان درست کنید.

برای استفاده از این سرویس ابتدا وارد سایت شوید و گزینه "Start for free" را انتخاب کنید. بعد از اینکه این گزینه را انتخاب کردید، باید ثبت نام کنید و وارد حساب کاربری خود شوید. بعد از ثبت نام ویدیوی آموزشی به شما نمایش داده می‌شود که نحوه کار با سایت را توضیح می‌دهد.

بعد از دیدن ویدیوی آموزشی اولیه، روی گزینه "new file" کلیک کنید. مشخصات پایه ویدیوی خود مانند عنوان، زبان و سایز ویدیو را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که این سرویس از بیش از ۶۰ زبان زنده دنیا شامل زبان فارسی پشتیبانی می‌کند؛ بنابراین از این نظر بهتر از سرویس Synthesia است. سپس از بخش Audio می‌توانید موسیقی متن و از Scene می‌توانید ویدیوی بک‌گراند، صدای گوینده و متن خود را وارد کنید. برای ویدیوی پس‌زمینه می‌توانید از هوش مصنوعی ساخت ویدیو هم برای طراحی ویدیوی دلخواه استفاده کنید.

بعد از اینکه این اطلاعات را وارد کردید، می‌توانید با انتخاب گزینه Download، ویدیوی خود را دانلود کنید. این سرویس به شما اجازه ساخت ۵ دقیقه ویدیو رایگان همراه با واترمارک را می‌دهد. برای استفاده بیشتر از این سرویس و حذف واترمارک، باید اشتراک آن را تهیه کنید. ویدیو زیر نیز نمونه‌ای از ویدیو ساخته شده با این هوش مصنوعی و با زبان فارسی است.

۸- هوش مصنوعی ساخت ویدیو Kaiber

لوگو Kaiberتا همین چند ماه پیش، Kaiber به عنوان محبوب‌ترین هوش مصنوعی ساخت ویدیو بین کاربران ایرانی شناخته می‌شد، اما با پولی شدن استفاده از آن، بسیاری از کاربران قادر به استفاده از این سرویس نیستند. با این حال، این هوش مصنوعی موتور قدرتمندی برای ساخت و پردازش ویدیو دارد و به همین دلیل در لیست ما قرار گرفته است. افراد و ارگان‌های بسیار زیادی از این سرویس برای ساخت ویدیو در دنیا استفاده کرده‌اند. برای مثال گروه موسیقی معروف Linkin Park اخیرا موزیک ویدیوی موسیقی "Lost" را با استفاده از این سرویس هوش مصنوعی ساخته است. اگر به دنبال یک سرویس جذاب (اما غیر رایگان) برای ساخت ویدیو هستید، حتما Kaiber را امتحان کنید.

نتیجه گیری

در این مقاله سعی کردیم تا شما را با تمام ابزارهای برتر و مقرون به صرفه تولید ویدیو با هوش مصنوعی آشنا کنیم. همان‌طور که در متن دیدیم، سایت‌های گوناگونی برای ساخت ویدیو و ویدیو مارکتینگ وجود دارند که شما می‌توانید از هر کدام آن‌ها برای مقاصد مختلفی استفاده کنید. اگر سرویس دیگری می‌شناسید که می‌توان به این لیست اضافه کرد یا سوالی درباره این ابزارها دارید، می‌توانید از بخش دیدگاه‌ها با ما در ارتباط باشید.

در نهایت امیدواریم که توانسته باشید بهترین ابزار برای ساخت ویدیو را پیدا کنید. اگر می‌خواستید ویدیوهایی را که ساختید در سایت خود به اشتراک بگذارید و به یک وب‌سایت نیاز داشتید، به شما پیشنهاد می‌کنیم از تست ۷ روزه ساخت سایت رایگان در پرتال استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر هم می‌توانید با کارشناسان مجرب مجموعه به شماره 02191003383 داخلی ۲ تماس بگیرید.

سوالات متداول

آیا ساخت ویدیو با هوش مصنوعی رایگان است؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم بستگی دارد که از چه سرویسی استفاده می‌کنید. بسیاری از سرویس‌های ساخت ویدیو با هوش مصنوعی، شرایطی برای ساخت ویدیوی رایگان را در اختیار کاربران خود قرار داده‌اند.

آیا با گوشی هم می‌توان با هوش مصنوعی ویدیو ساخت؟

بله؛ شما با تلفن همراه خودتان نیز می‌توانید وارد سایت‌هایی که در این مقاله به آن‌ها اشاره کردیم شوید و ویدیوی موردنظر خود را با هوش مصنوعی بسازید.

آیا می‌توانم با استفاده از هوش مصنوعی تیزر تبلیغاتی بسازم؟

برای ساخت تیزرهای تبلیغاتی هم می‌توانید از هوش مصنوعی استفاده کنید. در این مقاله دو هوش مصنوعی Synthesia و Fliki را معرفی کرده‌ایم که می‌توانند به صورت تخصصی برای ساخت تیزرهای تبلیغاتی کسب و کارها مورد استفاده قرار گیرند.

دیدگاه خود را ارسال کنید

دیدگاه‌ها

هیچکدوم به درد نخورد

سلام
هوش مصنوعی آپدیت میشه و کم کم قابلیت هاش بهتر میشه. در حال حاضر ممکن هست برای بعضی از فعالیت‌ها ویدئوهای خوبی برای شما نداشته باشه.

درود و عرض ادب خدمت شما جناب حضرت.بسیار روان و تا حد امکان ساده و شکیل توضیح و تفسیر دادید که هر کس با هر سطح آشنایی و سواد متوجه و مطالب رو بگیره و براش قابل هضم باشه با تشکر و سپاس فراوان از شما

سلام
خوشحالیم که از مقالمون راضی بودید :)

جامع وکلی اما مفید بود پدید لازم را ایجاد میکنه برای تصمیم گیری🙏🌺

سلام
ممنون از نظر خوبتون :)

خیلی عالی بود
کاش برای هر کدوم از این ابزارها یک ویدئوی مجزا و با توضیحات تصویری بیشتر ارائه میدادید

سلام خدمت شما
هدف از این مقاله آشنایی شما با ابزارهای ساخت ویدئوی هوش مصنوعی هست و طولانی شدن مطلب باعث خستگی کاربران میشه. اما سعی میکنیم در آپدیت بعدی حتما این موضوعات رو لحاظ کنیم
ممنون از شما بابت نظر خوبتون :)

آموزنده بود خسته نباشید.

سلام
ممنون دوست عزیز :)

ارسال دیدگاه
  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
ساخت سایت و فروشگاه اینترنتی
02191003383 داخلی 2