۱۰ ابزار برتر تولید محتوا با هوش مصنوعی

بعد از معرفی سرویس‌های هوش مصنوعی و آشنایی مردم با آن‌ها، تحولی شگرف در دنیای تکنولوژی رخ داد. یکی از اولین زمینه‌های کاری که به شدت تحت تاثیر هوش مصنوعی یا AI قرار گرفت، تولید محتوا بود. امروزه شما می‌توانید با تایپ یک دستور ساده، چیزی که می‌خواهید را از این سرویس‌ها دریافت کنید!
در این مقاله می‌خوانید:

ما در این مقاله نگاهی به ارتباط تولید محتوا و هوش مصنوعی انداخته‌ایم. از طرفی ۵ مورد از بهترین سرویس‌های هوش مصنوعی برای تولید محتوای متنی و ۵ مورد از بهترین سرویس‌های هوش مصنوعی برای تولید محتوای تصویری را به شما معرفی کرده‌ایم. پس اگر می‌خواهید با بهترین ابزارهای تولید محتوای هوش مصنوعی رایگان آشنا شوید، ادامه این مقاله را به هیچ عنوان از دست ندهید!

هوش مصنوعی و تولید محتوا به زبان ساده

این روزها صحبت‌های زیادی درباره هوش مصنوعی و تولید محتوا با استفاده از آن می‌شود. بسیاری از مردم از این سرویس‌ها هراس دارند و بسیاری دیگر آن‌ها را نعمتی برای کمک به داشتن یک زندگی راحت‌تر می‌دانند.

همیشه در طول تاریخ هروقت تکنولوژی جدیدی در دسترس بشر قرار گرفته، بسیاری از افراد درباره آن تکنولوژی داستان‌های عجیب و اغراق‌آمیز تعریف می‌کنند. اما باید به شما بگوییم که قضیه بسیار ساده‌تر از این صحبت‌هاست. هوش مصنوعی یک علم پیچیده و جذاب است که از دهه‌های قبل تحقیقات دانشگاهی زیادی روی آن انجام شده است.

این تحقیقات باعث شده‌اند تا ابزارهای جذاب و کاربردی هوش مصنوعی به بازار ارائه شوند. یکی از مهم‌ترین شغل‌هایی که به شدت تحت تاثیر موج هوش مصنوعی قرار گرفته است، تولید محتوای دیجیتال است. این سرویس‌ها روی تمام زمینه‌های محتوایی، از محتوایی متنی گرفته تا محتوای ویدیویی اثر غیر قابل چشم‌پوشی گذاشته‌اند. اما باید در نظر داشته باشید که این سرویس‌ها به تازگی منتشر شده‌اند و جای پیشرفت خیلی زیادی نیز دارند.

استفاده از دستور یا prompt در هوش مصنوعی

استفاده از این ابزارهای هوش مصنوعی بسیار راحت است. شما یک دستور به هوش مصنوعی می‌دهید، آن هوش مصنوعی نیز با استفاده از زبان NLP (زبان طبیعی پردازش) و یادگیری ماشین (ماشین لرنینگ)، دستور شما را دریافت و پردازش می‌کند. بعد از اینکه متوجه شد چه دستوری به هوش مصنوعی دادید، با جستجو در داده‌هایش، نتیجه مطلوب شما را نمایش می‌دهد؛ حال این نتیجه می‌تواند متنی، صوتی، تصویری یا هر شکل دیگری باشد.

نوشتن پرامپت خوب prompt

مهم‌ترین نکته در استفاده از هر دستور یا prompt، این است که دستور خود را با تمام جزئیاتی که می‌خواهید به هوش مصنوعی بدهید؛ اگر این نکته را رعایت کنید، قطعا نتیجه دقیق‌تر و دلخواه‌تری را خواهید گرفت. هوش مصنوعی به طور خلاصه چیزی است که تا اینجا به آن اشاره کردیم، در ادامه تعدادی از کاربردی‌ترین سرویس‌های هوش مصنوعی برای تولید محتوا را به شما معرفی می‌کنیم.

بهترین ابزارهای تولید محتوای متنی با هوش مصنوعی

در این بخش می‌خواهیم ۵ مورد از بهترین ابزارهای هوش مصنوعی برای تولید محتوای متنی را به شما معرفی کنیم. قبل از اینکه بخواهیم این سرویس‌ها را به شما معرفی کنیم، باید بگوییم که این سرویس‌ها هنوز جای پیشرفت دارند و هر کدام مزایا و معایبی نسبت به دیگری دارند. با ما همراه باشید.

1. چت جی پی تی - ChatGPT

اگر کمترین اطلاعاتهوش مصنوعی چت جی پی تی ChatGPT را درباره هوش مصنوعی داشته باشید هم حداقل یکبار اسم چت جی‌پی‌تی را شنیده‌اید. چت جی پی تی معروف‌ترین دستیار هوش مصنوعی در جهان است که توسط شرکت OpenAI توسعه داده شده است. این سرویس به عنوان یک چت‌بات (ChatBot) شناخته می‌شود که می‌تواند پاسخ سوال‌های شما را بدهد. از آن‌جایی که این سرویس از علم ماشین لرنینگ و NLP استفاده می‌کند، به مرور زمان عملکردش بهبود یافت. هرچند که باید توجه داشته باشید اطلاعات این سرویس تا ماه سپتامبر 2021 آپدیت هستند.

حال اگر می‌خواهید چت جی پی تی برای شما محتوا تولید کند، تنها کافی است برای او بنویسید که چه چیزی می‌خواهید. در حال حاضر این سرویس می‌تواند متن‌های ساده و خوبی را تحویل شما دهد، اما هر متنی که از چت جی پی تی می‌گیرید، باید خودتان نیز آن را بررسی کنید. همچنین هر چه توضیحات بیشتری به chatgpt بدهید، محتوای بهتری به شما تحویل می‌دهد. استفاده از این سرویس در حال حاضر رایگان است اما نمی‌توانید با شماره ایران در آن ثبت‌نام کنید. شما می‌توانید با تهیه یک شماره مجازی، در آن اکانت خود را بسازید. نسخه رایگان این سرویس از تکنولوژی GPT 3.5 استفاده می‌کند. شرکت OpenAI به تازگی نسخه GPT 4 را نیز رونمایی کرده است که از جمله ویژگی‌های بارز آن این است که می‌توانید دستور خود را در قالب یک فایل عکس برای او ارسال کنید. شما برای استفاده از این تکنولوژی باید اشتراک تهیه کنید.

2. کپی اِی آی - Copy.ai

هوش مصنوعی کپی ای آی copy aiسرویس هوش مصنوعی Copy.ai نیز یکی از معروف‌ترین سرویس‌های تولید محتوای هوش مصنوعی است که با استفاده از آن می‌توانید محتوای با کیفیتی تولید کنید. یکی از اصلی‌ترین مزایای این سرویس آن است که از زبان فارسی هم پشتیبانی می‌کند. همچنین این سرویس نسخه رایگان دائمی نیز دارد که برای بسیاری از کاربران می‌تواند کاربردی باشد. برای استفاده بیشتر از خدمات این هوش مصنوعی نیز باید اشتراک ماهانه آن را تهیه کنید. تنها مسئله‌ای که در استفاده از این هوش مصنوعی وجود دارد این است که با ip ایران نمی‌توانید از آن استفاده کنید.

3. رایت سونیک - Writesonic

هوش مصنوعی رایت سونیک writesonicیکی از اصلی‌ترین رقبای سرویس copy.ai، سرویس رایت سونیک یا Writesonic است. این هوش مصنوعی از تکنولوژی جدیدتر و پیشرفته‌تری نسبت به Copy.ai استفاده می‌کند و می‌تواند با لحن‌های خلاقانه‌تر و متفاوت‌تری برای شما بنویسد. با این حال این سرویس هوش مصنوعی پشتیبانی خوبی از زبان فارسی ندارد و شما نمی‌توانید اطلاعات درستی را به زبان فارسی از این سرویس استخراج کنید. این سرویس و copy.ai هر دو ابتدا به شما ۲۵۰۰ کلمه رایگان می‌دهند، اما برای ادامه استفاده از سرویس باید یکی از اشتراک‌های آن‌ها را تهیه کنید. رایت سونیک انعطاف بیشتری در فروش اشتراک نیز دارد.

4. رایتر - Rytr

هوش مصنوعی رایتر rytrیکی دیگر از هوش مصنوعی‌های قدرتمند برای تولید محتوای فارسی، هوش مصنوعی Rytr است. این سرویس نیز از زبان فارسی پشتیبانی می‌کند و از سه بخش اصلی Copy، Image و Chat تشکیل شده است.

  • از طریق بخش Copy می‌توانید محتوای خود را با تعیین لحن، تعیین نوع محتوا، توضیحات محتوا و تعیین میزان خلاقیت تولید کنید.
  • از طریق بخش Image، می‌توانید با این هوش مصنوعی عکس تولید کنید. البته اگر می‌خواهید به طور تخصصی با هوش مصنوعی عکس تولید کنید، ادامه مقاله را نیز مطالعه کنید.
  • بخش Chat نیز به تازگی به این سرویس اضافه شده و شما با استفاده از آن می‌توانید با ربات هوش مصنوعی چت کنید.

5. سیمپلیفاید اِی آی - Simplified AI

هوش مصنوعی سیمپلیفاید simplifiedآخرین سرویس هوش مصنوعی برای تولید محتوای متنی که در این بخش به شما معرفی می‌کنیم، سرویس Simplified AI است. این سرویس هم مانند سرویس‌های بالا برای تولید محتوا با هوش مصنوعی است و می‌تواند محتوای با کیفیتی را تولید کند. استفاده از این سرویس تا ۲۰۰۰ کلمه رایگان است، اما برای استفاده بیشتر باید اشتراک آن را تهیه کنید. همچنین با استفاده از این سرویس می‌توانید تصاویر گرافیکی و ویدیویی جذابی نیز تولید کنید.

بهترین ابزارهای هوش مصنوعی تولید محتوای تصویری و صوتی

در بخش قبل درباره ابزارهای تولید محتوای متنی با هوش مصنوعی صحبت کردیم، اما تولید محتوا شکل‌های دیگری نیز دارد. شما می‌توانید با استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی، محتوای صوتی یا تصویری هم تولید کنید. این سرویس‌ها می‌توانند محتوای جذابی تولید کنند و همین مسئله باعث شده است تا بسیاری از افراد در دنیای محتوا از این توانایی متعجب شوند. در ادامه ۵ مورد از بهترین و معروف‌ترین این سرویس‌ها را به شما معرفی می‌کنیم.

1. تولید محتوای تصویری میدجرنی - Midjourney

هر وقت صحبت از تولید محتوای تصویری می‌شود، حتما باید درباره سرویس میدجرنی صحبت کنیم. این سرویس یکی از بهترین و پیشرفته‌ترین سرویس‌های هوش مصنوعی تصویری در دنیا است که تصاویر فوق‌العاده‌ای به شما می‌دهد. تا همین چند وقت پیش می‌توانستید از این سرویس به صورت رایگان هم استفاده کنید، اما اخیرا باید اکانت میدجرنی را خریداری کنید. اگر پرداخت دلاری نیز برای شما مقدور نیست، می‌توانید از سرویس‌های ایرانی که اکانت میدجرنی را می‌فروشند، استفاده کنید. 

استفاده از این سرویس در کانال دیسکورد امکان پذیر است. برای استفاده از این سرویس وارد سایت میدجرنی شوید و روی گزینه Join the Beta کلیک کنید. بعد از کلیک روی این گزینه وارد سرور دیسکورد میدجرنی می‌شوید و می‌توانید نمونه کارها را مشاهده کنید. 

عکس زیر نیز یکی از نمونه عکس‌های تولید شده با این prompt است: 

a realistic woodland Christmas scene, trees, snow, animals (ترجمه: صحنه کریسمس در یک سرزمین چوبی، همراه با درختان، برف و حیوانات)

ساخت تصویر با میدجرنی

2. تولید محتوای تصویری دال‌ای - Dall E

یکی دیگر از سرویس‌های هوش مصنوعی شرکت OpenAI، سرویس هوش مصنوعی Dall E است. این هوش مصنوعی و میدجرنی به عنوان پرچمداران تولید محتوای تصویری شناخته می‌شوند، با این حال چند تفاوت با یکدیگر دارند:

  • سرویس میدجرنی جزئیات بهتری تحویل می‌دهد. یکی از شکایاتی که کاربران از Dall E دارند این است که کیفیت چهره را به خوبی تحویل نمی‌دهد
  • هر دوی این سرویس‌ها روی هر پرامپت ۴ تصویر به کاربر تحویل می‌دهند، اما Dall E تنوع به مراتب بالاتری نسبت به Midjourney دارد
  • برای استفاده از میدجرنی، باید پرامپت خود را در کانال newbies در سرور دیسکورد و با دستور /imagine وارد کنید، بدین ترتیب همه کاربران می‌توانند دستور و عکس‌های شما را مشاهده کنند. اما در استفاده از سرویس Dall E، نیازی به استفاده از دستور /imagine نیست و پرامپت خود را در یک فضای خصوصی وارد می‌کنید و عکس دریافتی شما را کاربر دیگری مشاهده نمی‌کند.

برای استفاده از دال ای، باید اشتراک پولی GPT-4 را در OpenAI تهیه کنید. شما با تهیه این اشتراک می‌توانید از Dall E استفاده کنید. البته از Dall E به صورت رایگان هم می‌توان استفاده کرد که در بخش بعدی به آن اشاره کرده‌ایم.

3. تولید محتوای تصویری با بینگ (Dall E)

بعد از رونمایی از هوش مصنوعی‌های مختلف و ترند شدن این موضوع، بسیاری از شرکت‌ها از این فرصت برای بیشتر دیده شدن خود استفاده کردند. زمانی که شرکت OpenAI سرویس‌های ChatGPT و Dall-E را رونمایی کرد، شرکت گوگل خود را در خطر دید و از سرویس چت‌بات Bard رونمایی کرد که خیلی رونمایی موفقیت‌آمیزی نبود. در همین حال شرکت Bing به عنوان قدیمی‌ترین موتور جستجوی رقیب گوگل، با OpenAI همکاری کرد و سرویس استخراج متن و عکس ChatGPT و Dall-E را به سایت خود اضافه کرد.

یعنی شما می‌توانید با استفاده از بینگ نیز، عکس‌هایی را از Dall-E استخراج کنید. برای این کار باید اکانت مایکروسافت داشته باشید. اگر این اکانت را ندارید، می‌توانید از طریق آدرس صفحه ثبت نام لایو، برای خود حساب کاربری بسازید. اگر هم حساب کاربری دارید وارد حساب کاربری خود شوید و به صفحه Image Creator سایت بینگ بروید. اگر از مرورگر Microsoft Edge برای این کار استفاده کنید، به شما ۱۰۰ دستور رایگان برای تولید عکس داده می‌شود. اما اگر از اکانت دیگری وارد شوید، به شما ۱۵ دستور رایگان داده می‌شود.

در تصویر زیر نمونه‌ای از تصویر تولید شده توسط بینگ را به شما نمایش داده‌ایم و آن را با دستور فارسی نوشته‌ایم.

ساخت تصویر با هوش مصنوعی بینگ

4. تولید محتوای موسیقی بیتوون - Beatoven.ai

بیتوون یکی از سرویس‌های هوش مصنوعی رایگان است که با استفاده از آن می‌توانید موسیقی‌هایی در سبک‌های مختلف تولید کنید. در این سایت ابتدا باید ثبت نام کنید، سپس روی گزینه Start With Genre کلیک کنید. در مرحله بعد اسم ترک، مدت زمان آن و تمپو (ضرب) آن را مشخص می‌کنید. دقت کنید که شما تنها به اندازه ۱۵ دقیقه رایگان می‌توانید از این سرویس استفاده کنید. در مرحله بعد سبک موسیقی خود را انتخاب می‌کنید و سپس حالت احساسی موسیقی خود را انتخاب می‌کنید. سپس منتظر می‌مانید تا موسیقی شما ساخته شود. 

برای دانلود ترک‌های ساخته‌شده توسط این سرویس، باید اشتراک تهیه کنید. با این حال می‌توانید آن را پخش و با سیستم خود ضبط نیز کنید. هرچند که اگر به کیفیت بالاتر نیاز دارید، باید آن را دانلود کنید.

نمونه‌ کاری که ما در این سرویس ساختیم را می‌توانید از طریق این لینک گوش کنید.

5. ابزار تبدیل عکس به ویدیو Genmo.ai

یکی دیگر از ابزارهای هوش مصنوعی که امروزه از آن بسیار استفاده می‌شود، ابزارهای تولید ویدیو هستند. معروف‌ترین ابزار تولید ویدیوی هوش مصنوعی، سایت kaiber.ai است. این سایت قابلیت تبدیل عکس به ویدیو را دارد و ویدیوهای جذاب بسیار زیادی با کمک آن ساخته شده‌اند، اما از آنجایی که استفاده از این سرویس پولی شده است، ما یک سرویس جایگزین را به شما معرفی می‌کنیم. سایت Genmo.ai نیز یکی دیگر از سرویس‌های هوش مصنوعی مانند سرویس kaiber است که با استفاده از آن می‌توانید عکس‌های خود را به ویدیو تبدیل کنید.

برای استفاده از این سرویس کافی است وارد سایت Genmo شوید و پس ثبت نام و وارد شدن در آن، عکسی که می‌خواهید به ویدیو تبدیل شود را در آن آپلود کنید. توجه داشته باشید در روز تنها روی دو عکس می‌توانید این کار را انجام دهید و برای آپلود عکس‌های بیشتر، باید اشتراک تهیه کنید. اما اگر قصد تهیه اشتراک را دارید، بهتر است از همان سرویس kaiber استفاده کنید؛ چرا که خروجی با کیفیت‌تری به شما تحویل می‌دهد.

هوش مصنوعی Genmo

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم تا شما را با بهترین ابزارهای هوش مصنوعی برای تولید محتوای متنی و تصویری آشنا کنیم. همان‌طور که در متن خواندیم، سرویس‌های هوش مصنوعی می‌توانند کمک بسیار زیادی در تولید محتوای شما داشته باشند، با این حال این سرویس‌ها هنوز به بلوغ و پختگی کامل نرسیده‌اند. اما اگر بتوانید خودتان را با آن‌ها وفق دهید، می‌توانید بهترین نتیجه ممکن را از آن‌ها داشته باشید و سرعت کارهای خود را بالا ببرید.

اگر می‌خواهید از هوش مصنوعی در تولید محتوای سایت خود استفاده کنید، می‌توانید از سرویس‌هایی که نام بردیم استفاده کنید. همچنین اگر هنوز سایتی ندارید و نمی‌دانید از کجا شروع کنید، می‌توانید از سایت‌ساز پرتال استفاده کنید. شما می‌توانید بدون ریسک و در زمان بسیار کم، یک فروشگاه حرفه‌ای اینترنتی به کمک فروشگاه ساز پرتال تحویل بگیرید. اگر به اطلاعات بیشتری در این باره نیاز دارید، می‌توانید همین حالا با کارشناسان ما در بخش پشتیبانی با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۳۳۸۳ تماس بگیرید.

محتوای متنی با هوش مصنوعی

سوالات متداول 

آیا استفاده از سرویس‌های هوش مصنوعی برای تولید محتوا رایگان است؟

بله. شما می‌توانید از سرویس‌های رایگان برای این کار استفاده کنید، اما اگر بخواهید خروجی‌های بهتر و باکیفیت‌تری داشته باشید، باید از سرویس‌های پولی استفاده کنید.

آیا محتوای هوش مصنوعی کپی است؟

محتوای هوش مصنوعی کپی نیست و آن را برای شما می‌سازد. با این حال محتوای تولید شده با هوش مصنوعی معمولا قابل تشخیص است؛ پس شما باید محتوای تولید شده با هوش مصنوعی را ویرایش کنید تا لحن رباتیکی نداشته باشد.

دیدگاه خود را ارسال کنید
ارسال دیدگاه
  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
ساخت سایت و فروشگاه اینترنتی
02191003383 داخلی 2