💥 دوره جدید و رایگان آکادمی پرتال: آموزش کامل کار با پرتال و ساخت فروشگاه اینترنتی 💥

بات تلگرام سایت ساز برای نمایندگان پرتال

هدف اولیۀ طراحی و ساخت بات تلگرام پرتال، آسان سازیِ روند ساخت وب سایت برای مشتری و برند سازی بوده است.
در این مقاله می‌خوانید:

خب، همۀ ما با نرم افزار پیام رسان تلگرام آشنا هستیم. تلگرام اپلیکیشن پر قدرتی است که تقریباً تمام نیازهای ارتباطی کاربران را رفع می کند. ارسال پیام، صوت، فایل های تصویری و ویدئویی، ایجاد چت روم امنیتی، ایجاد چت گروهی تنها بخشی از امکاناتی است که در اختیار کاربران قرار می گیرد.

پس از گذشت چند ماه از راه اندازی این نرم افزار، تلگرام قابلیت ایجاد کانال را در دسترس کاربران قرار داد که همین موضوع فصل جدیدی را در حوزۀ ارتباطات، به خصوص بازاریابی اینترنتی در ایران آغاز کرد. اما ایجاد یک کانال فروش خدمات و محصولات، معایبی را نیز به همراه داشت. به روز رسانی این کانال ها نیازمند نیروی انسانی و بالطبع هزینه بود.

در این زمان بود که تلگرام ربات های خود را معرفی کرد که همان چیزی است که می خواهیم دربارۀ آن صحبت کنیم. بات تلگرام (یا همان ربات تلگرام) در واقع همان کانال تلگرامی است که توسط نرم افزار اداره می شود (که اغلب این نرم افزارها دارای هوش مصنوعی هستند).

خوشبختانه تلگرام نرم افزاری اوپن سورس است. به این معنی که کدها و API آن در اختیار افراد قرار می گیرد. برنامه نویسان می توانند با استفاده از این کدها، بر اساس نیازهای تعیین شده، بات تلگرام مختص به خود را طراحی کنند. بات تلگرام شما می تواند یک بازی باشد یا یک نرم افزار آموزشی. ربات تلگرام حتی می تواند به سرویس های دیگر متصل شود و اطلاعات درخواستی شما را منتقل نماید. ایجاد ارتباط، یادآور، اطلاع رسانی تنها بخشی از توانایی های بات های تلگرام هستند.

همین امر سبب شد بسیاری از شرکت ها برای کاهش هزینه ها و خطاب انسانی، بات های تلگرام خاصی را برای کسب و کار خود ایجاد نمایند. دقیقاً همان کاری که ما در سامانه پرتال انجام دادیم.

بات تلگرام سایت ساز پرتال برای نمایندگان پرتال

در خرداد ماه امسال، سامانۀ پرتال بات تلگرام خود را راه اندازی نمود. هدف اولیۀ طراحی و ساخت بات تلگرام پرتال، آسان سازیِ روند ساخت وب سایت برای مشتری و برند سازی بوده است. ربات تلگرام سایت ساز پرتال، در ابتدای کار مشخصات فرد ثبت نام کننده را دریافت می کند و با پرسیدن چند سوال کوتاه هدف از طراحی سایت کاربر را متوجه می شود. در نهایت اطلاعات مخاطب را در سامانه ثبت می کند و وب سایت آماده (که بر اساس نیازهای کاربر ساخته شده است) را در اختیار وی قرار می دهد.

خوشبختانه، بات تلگرامِ طراحی شده برای پرتال با استقبال کاربران روبرو شد. آمار ها نشان داد که به طور میانگین، به ازای هر 1000 بازدید از طریق تبلیغات تلگرامی، 2 نفر در سامانه پرتال ثبت نام کرده و وب سایت خود را ایجاد نموده اند. حال تصور کنید که با تعیین یک استراتژی بازاریابی دقیق، بتواند تعداد بازدید ها را به عدد 120,000 برسانید. تعداد وب سایت های ثبت نامی چقدر خواهد شد؟

با بررسی آمارها متوجه شدیم که نه تنها میزان ثبت نام کاربران از بات تلگرام بسیار بالاتر از دیگر روش های تبلیغاتی است، بلکه نرخ تبدیل کاربر به مشتری نیز در آن بسیار بیشتر است. هرچند با به کارگیری ترفندهایی می توان میزان فروش را بالاتر برد.

به علت موفقیت بات تلگرام پرتال، تصمیم گرفتیم کد های این بات را با نمایندگان خود به اشتراک گذاریم. نمایندگان می توانند با استفاده از کدهای موجود، بات اختصاصی خود را با نام تجاری خود ایجاد نمایند و از این طریق مشتریان بیشتری را به سمت خود جذب نمایند. این کار نه تنها میزان درآمد نمایندگان را افزایش می دهد، بلکه به مشهور سازی برند تجاری آنها نیز کمک می کند.

اما راه اندازی بات تلگرام پایان کار نیست. شما نمایندگان می توانید با به کارگیری ترفندهایی نرخ تبدیل کاربر به مشتری خود را افزایش دهند. همانطور که گفتیم به ازای هر 1000 بازدید از تبلیغات تلگرام 2 نفر در سامانه ثبت نام می کنند. اگر 120،000 هزار نفر از بات شما دیدن نمایند، نزدیک به 240 نفر از طریق بات تلگرام در سامانه ثبت نام خواهند کرد.

فرض کنیم از این 240 نفر ثبت نامی، 10 نفر شان یکی از پنل های موجود در سامانه را خریداری کنند. خب مسلماً فروش 100 پنل سایت ساز به خودی خود رقم بالایی است. 230 نفر ثبت نامی باقیمانده چه می شوند؟

نکتۀ ظریفی که وجود دارد در همین جا نهفته است. این افراد، مشتریان معمولی نیستند. 230 نفر هستند که در سامانه ثبت نام کرده اند، افرادی هستند که می خواهند وب سایت داشته باشند، حتی برخی از آنها از فرصت 7 روزه تست رایگان نیز استفاده می کنند. پس در اینجا وظیفۀ شما نمایندگان است که بتوانید آنها را ترغیب کنید از سامانه سایت ساز شما استفاده کنند. اما چگونه؟

پاسخ بسیار ساده است، با پیگیری! فراموش نکنید این افراد در سامانۀ شما ثبت نام کرده اند، بنابراین شما اطلاعات این افراد (نام و نام خانوادگی، شماره تماس، آدرس ایمیل) این افراد را در اختیار دارید. می توانید تا 48 ساعت پس از ثبت نام افراد، با آنها تماس بگیرید یا برای آنها ایمیل ارسال کنید و آنها را تشویق کنید که وب سایتی که ایجاد نموده اند را از شما خریداری کنند.

توصیه می کنیم این فرصت استثنایی را از دست ندهید. با استفاده از بات تلگرام می توانید مشتریان واقعی خود را هدف قرار دهید و با کمی تلاش میزان فروش خود را چند برابر کنید. در ادامه نحوۀ کار با بات تلگرام سایت ساز پرتال را برایتان توضیح می دهیم.

راهنمای استفاده از بات تلگرام سایت ساز پرتال

اگر تا به حال بات سایت ساز پرتال استفاده نکرده اید می توانید با استفاده از نام کاربری @sitesaz_bot در نرم افزار تلگرام، از ربات پرتال استفاده کنید.

بات تلگرام پرتال را باز نمایید. همان طور که در تصویر می بینید، بر روی گزینه Start کلیک نمایید.

 بات تلگرام سایت ساز پرتال

با کلیک بر روی دکمۀ شروع، ربات طراحی شده به شما خوش آمد می گوید و از شما می خواهید نوع کاربری وب سایت خود را مشخص کنید. به عنوان مثال اگر وب سایتی می خواهید که مقالات و افکار خود را با دیگران در میان بگذارید، وب سایت شخصی به کارتان خواهد آمد یا اگر می خواهید برای شرکت خود وب سایت بسازید باید بروی گزینۀ شرکتی و تجاری کلیک کنید.

در این راهنما، ما بر روی گزینۀ شرکتی و تجاری کلیک خواهیم کرد.

مشخص کردن نوع کاربری وب سایت در بات 

در این مرحله، ربات از شما می خواهد که نام وب سایت خود را مشخص کنید. برای وب سایت خود عنوانی انتخاب کنید و دکمه Send را فشار دهید. به عنوان مثال سایت ایمان محمودی.

انتخاب عنوان وب سایت 

سپس باید شماره موبایل خود را وارد در بات وارد کنید.

 وارد کردن شماره موبایل در بات

پس از تایید شدن شماره تلفن همراه، باید نام و نام خانوادگی خود را به فارسی در بات بنویسید.

وارد کردن اطلاعات شخصی در بات 

پس از وارد کردن نام و نام خانوادگی، ربات تلگرام می خواهد تا آدرس ایمیل خود را وارد کنید تا فایل راهنمای استفاده از وب سایت را به ایمیل شما ارسال کند. (افرادی که از ایمیل استفاده نمی کنند می توانند با ارسال عدد 0 ثبت نام خود را ادامه دهند).

 وارد کردن ایمیل در بات تلگرام

در پایان، می توانید قالب وب سایت خود را انتخاب نمایید. با فشردن دکمه های قالب بعدی و قالب قبلی، می توانید تمام قالب های موجود در سامانه پرتال را مشاهده کنید و با کلیک بر روی دکمۀ انتخاب این قالب، قالب مورد نظر شما ثبت خواهد شد.

 انتخاب قالب وب سایت در بات تلگرام

در مرحلۀ نهایی، دو پیغام زیر را دریافت می کنید که حاوی اطلاعات وب سایت شماست. با استفاده از این اطلاعات کاربر می تواند وارد پنل مدیریت وب سایت خود شود و از آنجا تغییرات دلخواه را بر روی وب سایت خود اعمال نماید.

مشاهده اطلاعات کاربر در بات تلگرام

ایجاد کاور تبلیغاتی از طریق بات تلگرام سایت ساز پرتال

ربات تلگرامی که در اختیار شما نمایندگان عزیز قرار می گیرد، ویژگی ایجاد تبلیغات تلگرامی را هم دارد. به این ترتیب که شما می توانید چندین عکس مختلف را جهت تبلیغ در کانال های تلگرامی مختلف ایجاد نمایید. این کار به هدفمند سازی تبلیغات شما کمک می کند. مثلاً در کانالی که فقط مختص به بیمه است، می توانید با ایجاد کاور تبلیغاتی مرتبط با بیمه، شرکت های بیمه را هدف قرار دهید.

برای انجام این کار باید کد /cover را درون بات تلگرام وارد کنید. با وارد نمودن این کد، پیام زیر را دریافت خواهید کرد.

وارد کردن تصویر کاور در بات تلگرام 

یکی از کاورهای انتخابی سامانه پرتال جهت تبلیغات تلگرام به عنوان نمونه:

کاور نمونه پرتال برای تبلیغات تلگرام 

پس از ارسال کاور انتخابی به ربات، پیغامی زیر را دریافت می کنید.

 وارد کردن توضیحات کاور

در این قسمت باید توضیحاتی که می خواهید زیر کاور تبلیغاتی تان قرار گیرد را باید برای ربات ارسال کنید. توجه داشته باشید که همه چیز را به صورت کوتاه و مفهوم بنویسید زیرا متونی که زیر کاورهای تبلیغاتی تلگرام قرار می گیرند دارای محدودیت در تعداد کاراکتر هستند. با ارسال متن تبلیغاتی، پیام زیر را دریافت می کنید.

 

توجه: در پایین متن خود، مانند متن ارسالی ما حتماً عبارت @@link را قرار دهید تا در انتها لینک عضویت از طریق بات خود را دریافت نمایید.

 وارد کردن نام کانال تبلیغات در بات

در این قسمت می توانید نام کانالی که می خواهید بات خود را بر روی آن تبلیغ کنید را بنویسید. به این ترتیب خواهید دانست که کدام یک از کانال ها و کدام یک از تبلیغاتتان موثرتر بوده اند و در آینده می توانید تبلیغات خود را هدف مند تر ایجاد کنید. ما در این مثال از نام portal استفاده می کنیم.

نمونه کاور ساخته شده در بات تلگرام پرتال

خب، همانطور که در تصویر بالا می بینید، اکنون کاور تبلیغاتی شما آماده شده است. می توانید این تبلیغ را به شکل زیر بر روی کانال های تلگرامی تبلیغ کنید. همانگونه که در تصویر زیر می بینید، یکی از تبلیغ های سایت ساز پرتال بر روی کانال تلگرامی 122 هزار بازدید داشته است.

مشاهده تعداد بازدیدهای کاور تلگرامی

نتیجه گیری

اگر می خواهید درآمد خود را افزایش دهید، ایجاد بات سایت ساز گزینۀ بسیار خوبی برای شماست. این کار نه تنها خرج تبلیغاتی کمی دارد، بلکه میزان پاسخگویی به آن نیز بسیار بالاست. با کمی پشتکار و پیگیری مطمئناً می توانید میزان فروش پنل های خود را افزایش دهید که همین امر به رونق کسب و کار شما خواهد بود. باز هم تکرار می کنیم، حتماً از طریق شماره تلفن ها، ثبت نام کاربران را پیگیری نمایید. این نکتۀ بازاریابی را فراموش نکنید: هنگامی که مشتریان صدای شما را بشنوند سریع تر به شما اعتماد خواهند کرد. جهت دریافت بات تلگرام سایت ساز پرتال برای نمایندگی خود با شمارۀ 63404-021 تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند.

***

برای دریافت اطلاعات بیشتر دربارۀ نحوۀ سایت ساز پرتال می توانید با شمارۀ 63404-021 تماس بگیرید.

دیدگاه خود را ارسال کنید

دیدگاه‌ها

خیلی جالب بودش ممنونم

ارسال دیدگاه
  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
ساخت سایت و فروشگاه اینترنتی
02191003383 داخلی 2