💥 دوره جدید و رایگان آکادمی پرتال: آموزش کامل کار با پرتال و ساخت فروشگاه اینترنتی 💥

تفاوت وب سایت با وبلاگ در چیست؟

به طور کامل به بررسی فرق ها، شباهت ها، ویژگی ها و نحوه ساخت یک وب سایت و یک بلاگ خواهیم پرداخت.
در این مقاله می‌خوانید:

شاید برای کسی که وقت زیادی در اینترنت بگذراند، تفاوت‌های وب سایت و وبلاگ خیلی واضح باشد. اما مطمئناً بسیاری افراد هم هستند که هنوز فرق وبلاگ و سایت را به درستی نمی‌دانند. چرا؟ چون وب سایت و وبلاگ در نگاه اول، شباهت‌های بسیار زیادی با یکدیگر دارند. هر چه نباشد، هر دو به صفحه‌های اینترنتی اشاره دارند. این شد که تصمیم گرفتیم برای روشن شدن موضوع، یک مقاله جامع و کامل در این مورد بنویسیم.

ما در این مقاله، تعریف کاملی از وبلاگ و وبسایت ارائه می‌دهیم و درباره کاربردها، تفاوت‌ها و هزینه هر یک بیشتر صحبت می‌کنیم.

تفاوت وبلاگ و وبسایت

وبلاگ چیست؟

وبلاگ یک صفحه اینترنتی برای نوشتن یادداشت‌ها و مقالات است. در واقع، وبلاگ را می‌توان به چشم یک مجله یا روزنامه اینترنتی دید. یعنی وبلاگ مجموعه‌ای از مقالات را در خود جای می‌دهد. البته، این را هم باید بدانید که وبلاگ‌ها معمولاً دارای دسته بندی نیز هستند و مقالات آنها در یک یا چند دسته بندی جای می‌گیرند.

به صورت معمول وبلاگ از زبانی ساده غیررسمی و غیرسازمانی استفاده می‌کند. این را هم اضافه کنم که نوشتن در یک وبلاگ کار خیلی سختی نیست، تنها باید پیرامون موضوعی که می‌خواهید درباره آن بنویسید دانش کافی داشته باشید.

تاریخچه وبلاگ؛ تحولی در نوشتن

بیایید تاریخچه کوتاهی از وبلاگ را داشته باشیم. اولین بار در سال ۱۹۹۴، دانشجویی به نام جاستین هال (Justin Hall) اولین بلاگ تاریخ را به نوعی در اینترنت به وجود آورد. البته صفحه او به معنای واقعی امروز “وبلاگ” نبود، اما سایت links.net را می‌توان به عنوان اولین مجله اینترنتی تاریخ در نظر گرفت.

در ادامه و در سال ۱۹۹۷، جورن بارگر (Jorn Barger) برای اولین بار از عبارت وبلاگ به معنی لاگ گرفتن از وب یا گزارش دادن از اینترنت را استفاده کرد. سال ۱۹۹۹ برنامه‌نویسی به نام پیتر مرهولز (Peter Merholz) واژه “وبلاگ” را به واژه کوتاه‌تر “بلاگ” تغییر داد. در ادامه روند پیشرفت اینترنت، وبلاگ یا بلاگ، به محلی برای به اشتراک گذاری اطلاعات و مطالب شخصی در موضوع‌های مختلف تبدیل شد. این روند تا جایی پیش رفت که امروزه بلاگ، یکی از مهم‌ترین بخش‌های اینترنت است و افراد گوناگون از آن برای اهداف مختلفی استفاده می‌کنند. هر مطلبی که در وبلاگ منتشر می‌شود، یک بلاگ پست (Blog Post) نام دارد. اما این بلاگ پست چیست و چرا از آن استفاده می‌کنیم؟

تاریخچه وبلاگ

بلاگ پست چیست؟

اگر به زبان ساده بخواهیم بگوییم، بلاگ پست یک صفحه جداگانه در وبسایت شما است که موضوعی مشخص در وبلاگ شما مانند یک خبر را بازتاب می‌دهد. در واقع پست وبلاگ با استفاده از قدرت محتوا و کلمات، می‌تواند بیانگر هر موضوعی که شما می‌خواهید باشد! بلاگ پست به شما اجازه می‌دهد تا در کلمات کلیدی مشخص در موتور جستجوی گوگل رتبه بگیرید. اگر هدفتان از ساخت وبسایت یا وبلاگ دیده شدن بیشتر در سطح اینترنت است، باید به شما بگوییم که بلاگ پست صحیح، جامع و اصولی می تواند شما را تا قله موفقیت مدنظرتان برساند. اما باید بدانید شما در این مسیر رقیبانی را نیز دارید. پس در وهله اول باید بدانید که چرا از وبلاگ استفاده می‌کنید. در ادامه چهار مورد از مهم‌ترین دلایل داشتن وبلاگ را برای شما نوشته‌ایم.

چرا باید وبلاگ داشته باشیم؟ ۴ دلیل مهم!

 • دلیل اول: رتبه گرفتن در کلمات کلیدی مختلف موتورهای جستجو
 • دلیل دوم: به اشتراک‌گذاری اطلاعات درباره موضوعی مشخص و متخصص شدن در یک صنعت
 • دلیل سوم: برای جذب افراد به وبسایت و تبدیل آن‌ها به مخاطب یا مشتری
 • دلیل چهارم: برای ساخت یک اجتماع (Community) آنلاین و برقراری ارتباط با مخاطبین

در ادامه نگاهی مفصل‌تر به هر یک از این دلایل انداخته‌ایم.

1- رتبه گرفتن در کلمات کلیدی مختلف موتورهای جستجو با وبلاگ

به طور خلاصه و مستقیم می‌توانیم بگوییم یک کسب و کار اینترنتی برای دیده شدن نیاز دارد تا در صفحات اول گوگل در کلمات هدف خود نمایش داده شود. درست است که شما می‌توانید با استفاده از تکنیک‌های سئو و تکنیک‌های دیگر مانند گوگل ادز این مهم را عملی کنید، اما راه ریشه‌ای‌تری نیز وجود دارد، و آن راه چیزی نیست جز وبلاگ نویسی.

برای این مورد می‌توانیم مثالی را خدمت شما عرض کنیم. فرض کنید در یک کسب و کار مربوط به طراحی وب دارید و تصمیم گرفته‌اید در سال اول خود به طور مرتب وبلاگ‌نویسی انجام دهید. این مسئله باعث می‌شود تا اطلاعات زیادی از وبلاگ شما به سمت اینترنت سرازیر شود و ترافیک قابل  توجهی را دریافت کنید. این مسئله موجب می‌شود تا سایت‌ها و افراد دیگر شما را به عنوان مرجع شناسایی کنند و مطالب شما را به عنوان منبع معتبری شناسایی کنند. این روند در نهایت موجب می‌شود تا گوگل شما را به عنوان سایتی فعال شناسایی کند و اعتبار شما نزد گوگل بالا برود. این مسئله در بلند مدت شما را در صفحه اول کلمه‌های کلیدی هدفتان قرار خواهد داد و به دنبال آن وبسایت شما پیشرفت شگفت انگیزی می‌کند.

2- به اشتراک گذاشتن اطلاعات درباره موضوعی مشخص

برای آشنایی بیشتر با این دلیل مثالی را برای شما می‌زنم. در سال ۲۰۰۶ فردی به نام مت کپنس از شغل خود استعفا داد و شروع به سفر نقاط مختلف دنیا کرد. او سایتی به نام NomadicMatt.com راه اندازی کرد و شروع به انتشار اطلاعات به دست آورده از سفرهایش از طریق بلاگ پست کرد. بعد از یک سال به لطف تکنیک‌های سئو و بلاگ‌نویسی، توانست مخاطبان زیادی جذب کند و به صفحات اول گوگل برسد. او در این راه توانست با استفاده از گرفتن اسپانسر، انتشار کتاب‌های الکترونیکی و استفاده از استراتژی همکاری در فروش توانست همان سال اول چیزی حدود ۶۰ هزار دلار درآمد داشته باشد. هم اکنون وبلاگ او ماهانه حدود ۲ میلیون نفر بازدیدکننده در ماه دارد و وبسایت او درآمد سالیانه حدود ۷۵۰ هزار دلار را تجربه می‌کند. شگفت انگیز نیست؟ شما حتی می‌توانید با استفاده از وبلاگ نویسی از تجربیات و اطلاعات خودتان بنویسید و درآمدزایی این چنینی را تجربه کنید.

3- جذب افراد به وبسایت و تبدیل آن‌ها به مخاطب یا مشتری

برای اینکه بتوانید بازدیدکنندگان سایت خود را به مشتری تبدیل کنید، باید بتوانید آن‌ها را به صفحه اصلی یا صفحه درباره ما هدایت کنید. آنجاست که افراد با شناختن شما به مخاطب یا مشتری شما تبدیل شوند. اما صفحه اصلی و درباره ما، ترافیک زیادی را نمی‌توانند راهی سایت شما کنند؛ در این شرایط بلاگ‌نویسی به کمک شما می‌آید. 

شما می‌توانید با طراحی یک استراتژی محتوایی جذاب و لینک دادن به صفحات اصلی، افرادی که مقالات شما را می‌خوانند را به مشتری تبدیل کنید. در واقع شما می‌توانید با نوشتن وبلاگ به صورت منظم، مخاطبین را وارد بلاگ سایت خود کنید. در اینجا هنر جذب مخاطب در تولید محتوا مطرح می‌شود و شما می‌توانید با استفاده از تکنیک Call To Action یا دعوت به عمل، از مخاطب خود بخواهید که نگاهی به سرویس، محصول یا سایت شما نیز بیندازند. این مورد را می‌توان به عنوان مهم‌ترین نقطه ارتباطی وبسایت و بلاگ مطرح کرد.

جذب افراد به وبسایت و تبدیل آن‌ها به مخاطب یا مشتری

4- ساخت اجتماع یا Community آنلاین و برقراری ارتباط با مخاطبین

در نهایت شاید هدف شما از ساخت وبلاگ، ایجاد یک اجتماع از مخاطبین برای خواندن مطالب شما باشد. اگر می‌خواهید پلتفرمی برای به اشتراک گذاری متون و علایقتان داشته باشید، می‌توانید تنها یک وبلاگ مجزا برای خود درست کنید. در سه مورد قبلی از ارتباط و کمک وبلاگ به رشد وبسایت گفتیم، اما اگر بخواهید می‌توانید وبلاگ را تنها برای ساخت مجله اینترنتی داشته باشید. برای ساخت وبلاگ مجزا، لزوما نیازی به وبسایت ندارید، بلکه می‌توانید از سرویس‌های وبلاگ ساز نیز برای این کار استفاده کنید. در ادامه نیز نگاهی به نحوه ساخت وبلاگ انداخته‌ایم. اما ابتدا به بررسی تفاوت‌های وبلاگ و وبسایت می‌پردازیم.

تفاوت وبلاگ و وبسایت در چیست؟

تفاوت وبلاگ و وبسایت در چیست؟تفاوت وبلاگ و وبسایت در یک نگاه

بلاگ‌ نوعی از وبسایت است. تفاوت اصلی بلاگ و سایر انواع وبسایت در این است که صفحات وبلاگ بر اساس مقالات جدیدی که معمولا آپلود می‌شوند، آپدیت می‌شوند. معمولا مقالاتی که جدیدتر آپلود شده باشند، در صفحات اول یک بلاگ نمایش داده می‌شوند. وبسایت به شکل معمول شبیه وبلاگ نیست؛ چراکه صفحات وبسایت استاتیک هستند و محتوای درون آن به ندرت آپدیت می‌شوند. در حالی که بلاگ صفحاتی پویا و داینامیک دارند که محتوای آن به صورت مرتب آپدیت می‌شوند.

همان‌طور که به آن اشاره کردیم، وبلاگ می‌تواند بخشی از یک وبسایت بزرگ‌تر باشد. کسب و کارهای اینترنتی معمولا با راه انداختن بخش بلاگ در سایت خود، محتوای جدید را به صورت مرتب در آن قرار می‌دهند و مخاطبان را جذب کسب و کار خود می‌کنند.

شما می‌توانید برای ساخت هر دو سرویس وبلاگ و وبسایت، از سایت‌ساز پرتال استفاده کنید. پرتال به شما اجازه می‌دهد تا وبلاگ یا وبسایتی بهینه داشته باشید و بتوانید مخاطبان زیادی را به سمت سایت اینترنتی خود جذب کنید.

اگر بخواهیم ساده‌تر به قضیه نگاه کنیم، می‌توان گفت که تمام وبلاگ‌ها خودشان سایت، یا عضوی از یک سایت بزرگ‌تر هستند. با این حال تمام وبسایت‌ها را نمی‌توان در دسته بلاگ‌ها قرار داد. برای مثال پرتال یک سایت‌ساز و فروشگاه‌ساز اینترنتی ایرانی است که با استفاده از آن می‌توانید همزمان وبلاگ و وبسایت داشته باشید. حالا شاید سوالی در ذهن شما پیش بیاید؛ بلاگ یا وبسایت؟ کدام یک بهتر است؟ برای پاسخ این سوال بخش دعوت می‌کنیم بخش بعدی را نیز مطالعه کنید.

وبلاگ یا وبسایت؟ مسئله این است!

اگر به عنوان یک فرد تازه کار مقاله ما را مطالعه می‌کنید، ممکن است با خود بپرسید که در نهایت وبلاگ برای شروع بهتر است یا وبسایت؟ برای شما جوابی ساده نیز وجود دارد؛ همه این‌ها بستگی به هدف شما دارد. بسیاری از کسب و کارهای کوچک در سراسر دنیا، وبسایت‌هایی سنتی بدون داشتن بلاگ را برای کار خود انتخاب می‌کنند. این وبسایت‌های کوچک به عنوان نماینده‌ای از هر کسب و کار کوچک عمل می‌کنند. در واقع این وبسایت‌ها از صفحاتی مشخص برای معرفی آن کسب و کار و محصولاتش تشکیل شده‌اند.

وبلاگ یا وبسایت؟

از طرف دیگر، بسیاری از کسب و کارهای کوچک و بزرگ متوجه قدرت داشتن یک وبلاگ در زمینه فعالیت خود می‌شوند و شروع به راه‌اندازی یک وبلاگ برای دستیابی به اهداف خود می‌کنند. صاحبان بیزینس صفحاتی را به وبسایت سنتی خود اضافه می‌کنند.

چگونه می‌توانم یک وبلاگ بسازم؟

اگر دوست دارید نوشته‌های خود را در اینترنت قرار دهید تا خوانندگان بخوانند، پس حتماً داشتن یک وبلاگ برایتان ایدۀ جذابی است. اما چطور باید یک وبلاگ ایجاد کنید؟ برای این منظور دو راه وجود دارد:

 1. استفاده از وبلاگ‌سازهای رایگان: در حال حاضر، سرویس های وبلاگی بسیاری به زبان فارسی فعال هستند. از جمله معروف ترین آنها می توان به بلاگفا اشاره کرد. این سرویس ها یک وبلاگ رایگان بر روی دامنه خودشان در اختیار شما می‌گذارند که از طریق آن می‌توانید مطالب مختلف خود را منتشر نمایید. دامنه وبلاگ
 2. طراحی یک وبلاگ اختصاصی: راه‌حل دوم که برای افراد سخت‌گیرتر مناسب است، ایجاد یک وبلاگ بر روی دامنه اختصاصی است. هر چند برای اینکار شما نیاز به کمی صرف هزینه دارید، اما در عوض (اگر بخواهم خودمانی بگویم) کلاس کاری شما بیشتر خواهد بود. برای ایجاد یک وبلاگ اختصاصی شما می‌توانید از سایت ساز پرتال یا سیستم های مشابه مثل وردپرس استفاده نمایید. ما حتی یک تخفیف خوب نیز برای افرادی مثل شما که به نوشتن علاقه‌مند هستند در نظر گرفته‌ایم. دامنه سایت

تفاوت بین بلاگ پست و صفحات وب چیست؟

در بخش‌های قبل به شما گفتیم که ساختار وبلاگ از بلاگ پست‌های مختلف تشکیل می‌شود و وبسایت نیز متشکل از صفحات وب است. همچنین درباره تفاوت بلاگ و سایت نیز با شما صحبت کردیم. اما اجزای کوچک‌تر این ساختارها، یعنی بلاگ پست و صفحات وب با هم چه تفاوتی دارند؟ معمولا افراد تازه کار تفاوت بین صفحات بلاگ یا نوشته‌ها با صفحات وب را کامل نمی‌دانند.

پست‌های بلاگ معمولا به صورت منظم و از جدیدترین به قدیمی‌ترین نمایش داده می‌شوند؛ چرا که ساختار بلاگ به زمان بندی مرتبط است و افراد اگر می‌خواهند سایر بلاگ پست‌ها را ببینند، باید کنکاش بیشتری در وبلاگ شما کنند. با این حال صفحات ثابت یا استاتیک، غالبا از محتوای “on-off” استفاده می‌کنند؛ بدین معنی که محتوای ثابتی دارند که مقصود را به شکلی مستقیم و در لحظه به کاربر می‌رسانند. از جمله صفحاتی که در این دسته بندی قرار می‌گیرند، می‌توان به صفحات درباره ما، تماس با ما، دسته بندی محصولات، صفحه اصلی و... اشاره کرد. 

به طور کلی می‌توان گفت پیج‌ها بیشتر برای ساخت استخوان‌بندی و اسکلت اصلی یک وبسایت استفاده می‌شوند. در حالی که می‌توان از صفحات بلاگ نیز در کنار آن‌ها استفاده کرد. ( هرچند این را نیز باید بگوییم که صفحات بلاگ اهمیت خیلی بالایی دارند) 

هدف از ساخت وبلاگ چیست؟

هر مجموعه‌ای هدف خاص خودش را از ساخت وبلاگ دنبال می‌کند. خیلی از افراد از این ساختار برای ایجاد یک بستر برای نوشتن تجربیات شخصی یا مطالب شخصی خود استفاده می‌کنند. سایت‌های ساخت وبلاگ معمولا چنین فضایی را برای این افراد فراهم می‌کنند.

هدف از ساخت وبلاگ چیست؟

اما برندها و کسب و کارهای بزرگ‌تر از وبلاگ برای آموزش مخاطبان، انتشار اخبار و دستیابی به طیف گسترده‌تری از مخاطبان استفاده می‌کنند. اصولا بلاگ نویسی یکی از اصولی‌ترین استراتژی‌های مارکتینگ برای بسیاری از کسب و کارها است. در ادامه به تعدادی از مهم‌ترین مزایای ساخت یک وبلاگ اشاره کرده‌ایم.

 • فراهم کردن راهی مناسب برای مرتب‌سازی و انتشار افکار و ایده‌های شما
 • بلاگ نویسی به شما اجازه می‌دهد تا مهارت‌ها، خلاقیت و استعداد‌های خود را در معرض نمایش قرار دهید.
 • به افراد و وبسایت‌ها کمک می‌کند تا بتوانند با استفاده از آن در صنعت خود صاحب اعتبار شوند.
 • به شما کمک می‌کند تا اجتماعی از افراد با خط فکری مشابه خود را جمع کنید.
 • بسیاری از افراد اصطلاحا بلاگر، از طریق روش‌های مختلف در بلاگ نویسی می‌توانند درآمدزایی کنند.
 • کسب و کارها از بلاگ نویسی برای جذب مشتریان بالقوه بیشتر استفاده می‌کنند.
 • مجموعه‌های عام‌المنفعه نیز می‌توانند از بلاگ‌نویسی برای آگاهی‌بخشی، اجرای کمپین‌های مختلف و اثرگذاری بر انظار عمومی استفاده کنند.

تا اینجا متوجه تفاوت وبلاگ و وبسایت شدیم. اما هدف نهایی از ساخت خود وبسایت چیست و چگونه ساخته می‌شود؟ این موضوع را نیز در بخش بعدی شرح داده‌ایم. 

وب سایت چیست ؟

و اما وب سایت... تفاوت اصلی وب سایت با وبلاگ در کارکرد آن است. یک وب سایت تنها با هدف نوشتن ایجاد نمی‌شود. شما وب سایت می‌سازید تا محصولات و خدمات خود را معرفی کنید، فروشگاه اینترنتی راه‌اندازی کنید و ... بنابراین این وب سایت شامل صفحات مختلفی مثل صفحه اصلی، صفحه خدمات یا محصولات، صفحه درباره ما، صفحه تماس با ما و ... می‌شود. توجه داشته باشید که وب سایت ها معمولاً بخشی به عنوان وبلاگ هم دارند که در آن مطالب و نوشته‌های آنها قرار می‌گیرد. برای مثال، اکنون شما در حال خواندن بخش وبلاگ سایت ما هستید. اما این فقط یک بخش از سایت ما است و صفحات دیگری نیز داریم که در آنها به معرفی سایت ساز خود و خدمات آن می‌پردازیم.

هدف از طراحی سایت چیست؟

حالا بیایید به این سوال جواب بدهیم که در چه مواقعی شما نیاز به یک وب سایت دارید.

 • به جهت ارائه خدمات 
 • برای معرفی شرکت
 • جهت معرفی محصولات
 • جهت فروش محصولات (وب سایت فروشگاهی)
 • پرتال های سازمانی و دولتی

چگونه می‌توانم یک وب سایت بسازم؟

همانطور که گفتیم، سیستم هایی برای ساخت وبلاگ وجود دارند. همین موضوع در مورد وب سایت ها نیز صادق است. برای مثال، سایت ساز پرتال یکی از این سیستم هاست که به وسیله آن شما می‌توانید یک سایت بسازید، صفحات مختلف آن را تعریف کنید و مدیریت آن را در دست بگیرید. از جمله دیگر سیستم های مطرح می‌توان به وردپرس، جوملا، پرستاشاپ (برای ساخت فروشگاه) و ... اشاره کرد.

فقط به یک نکته توجه داشته باشید: هنگام ساختن یک وب سایت، بسیار مهم است که شما یک دامنه اختصاصی (در مورد دامنه ها بیشتر بخوانید) برای خودتان داشته باشید.

چگونه می‌توانم یک وب سایت بسازم؟

نگاهی سریع به تفاوت وبلاگ و وب سایت

اکنون که چیستی و کارکرد هر یک از این دو مورد را متوجه شدید، بگذارید یک بار دیگر به طور خلاصه به تفاوت های آنها اشاره کنیم:

 • بیشتر وب سایت برای شرکت ها، ارگان ها، سازمان ها طراحی میگردد اما وبلاگ بیشتر یک مجله آنلاین اینترنتی یا شخصی میباشد.
 • معمولاً هزینه طراحی سایت بیشتر از ساختن یک وبلاگ است. به خصوص که وبلاگ را حتی می‌توان با سیستم های رایگان وبلاگ دهی ساخت.
 • به روز رسانی مطالب یک وبلاگ نسبت به محتوای صفحه اصلی یک سایت ساده تر خواهد بود.
 • وب سایت ها بیشتر جهت ارائه خدمات، معرفی محصول و بازاریابی و تبلیغات طراحی میگردد.
 • وبلاگ‌ها برای کسب درآمد در سایت شما تبلیغات نمایش می‌دهند.
 • یک سرویس وبلاگ دهی ممکن است بعد از مدتی خدمات خود را قطع کند و وبلاگ شما هم از دست برود.
 • امنیت وبلاگ‌ها خیلی کمتر از وبسایت است و امکان دارد وبلاگ شما هک شود.

سخن پایانی

اگر فقط به محیطی برای نوشتن مقالات خود نیاز دارید پیشنهاد ما انتخاب وبلاگ میباشد که هم هزینه کمتری خواهد داشت و هم کاربر آن برای شما بیشتر خواهد داشت. شما می‌توانید این کار را حتی با سیستم‌های وبلاگ نویسی رایگان هم انجام دهید. تنها بدی آنها این است که آدرس شما به صورت زیر دامنه (مثلاً my-weblog.blogfa.com) خواهد بود. یا آنکه یک وبلاگ حرفه ای با دامنه اختصاصی راه بیندازید که طبیعتاً هزینه بیشتری خواهد داشت. اما اگر به صفحاتی برای ارائه خدمات، فروش محصولات، معرفی شرکت خود و ... احتیاج دارید، پیشنهاد ما استفاده از وب سایت است.

ما در سایت ساز پرتال این امکان را فراهم کرده‌ایم که شما با هزینه مناسبی یک وب سایت، وبلاگ یا ترکیبی از هر دو را با کیفیت عالی داشته باشید. پس پیشنهاد می‌کنم حتماً به صفحات اصلی سایت ما سر بزنید و بیشتر درباره سایت ساز ما بخوانید.

دیدگاه خود را ارسال کنید

دیدگاه‌ها

سلام خسته نباشین
من برای کسب درآمد در منزل میخواستم ببینم که وبلاگ نویسی بهتره برام آموزش ببینم یا طراحی سایت

سلام وقتتون بخیر
اگر دست به قلمتون خوب هست و به محتوا علاقه دارید برید سراغ وبلاگ نویسی. اما اگر به طراحی و دنیای وب علاقه دارید، برید سراغ طراحی سایت.

ممنون از توضیحات شما

عالی

خیلی خوب بود البته بخاطر استاد امدم‌ چنین مطلبی ببینم 🗿🚬

سلام و وقت بخیر .مطالب ارائه شده در سایت شما بسیار کاربردی و مفید و بروزه.

سلام و درود
ممنون از لطفتون، خوشحالیم که براتون مفید بوده

سلام تشکر از مطالب خوبتون استفاده کردم موفق باشید .

سلام
خوشحالیم که براتون مفید بوده

سلام تشکر از مطالب خوبتون استفاده کردم .

سلام
خواهش میکنم😊

با سلام خیلی مفید بود ممنون موفق باشید

سلام
خواهش میکنم دوست عزیز امیدوارم توی کسب و کارتون موفق باشید

سلام و وقت بخیر. سایتتون بسیار عالیه. یه سوال داشتم. من میخوام یک سایت به همراه بخش وبلاگ بزنم تا در اون نوشته هامو به اشتراک بذارم. سایت ورد پرسی چیه؟

سلام
ممنون خیلی لطف داری 🌹
با پرتال میتونی یه سایت بزنی و در کنارش هم بخش وبلاگ داشته باشی خیلی راحت و شیک و مجلسی😎
وردپرس هم یه سرویس ساخت سایته که برای کار کردن باهاش باید آموزش ببینید و یکم تخصصی هست

ببخشيد من يه سوال داشتم درمورد كسب درامد از راه مطلب گذاشتن و... در وبلاگ اون شركتي يا جايي كه وبلاگ ساز رايگان هست و يك وبلاگ را در اختيار ما ميگذارد مثل سايت است كه در گوگل بالا برود؟؟ و زماني كه بالا برود و براي تبليغات به شما مراجعه كنند بخشي از درامد به اون سايتي كه وبلاگ را در اختيار داده است منظور ميگيرد؟؟ و به نظرتون براي گذاشتن مطالب به صورت متني در مورد مباحث علمي يا چيز هاي پر سرچ در گوگل وبسايت بهتر است يا وبلاگ؟؟

سلام،یه سوال داشتم ایا برای ساخت وبلاگ به طور اختصاصی باید برنامه نویسی بدونیم؟
خودمون میتونیم یه وبلاگ اختصاصی بسازیم یا باید یک نفر رو استخدام کنیم که طراحیش کنه و ما ازش استفاده کنیم؟

سلام
نه نیازی به برنامه نویسی نیست و می‌تونید از سرویس‌های وبلاگی استفاده کنید.

سلام خسته نباشید من یه نویسنده ام و میخوام کتابامو ب طور انلاین در فضای مجازی ب اشتراک بذارم ولی موندم بین دوراهی نمیدونم وبلاگ ب درد کارم میخوره یا وبسایت ممنون میشم راهنماییم کنین

سلام
قطعا سایت اعتبار بیشتری نسبت به وبلاگ داره و حتی می‌تونید کتاب‌های خودتون رو به صورت فایل بفروشید.

سلام خسته نباشید
اول از همه ممنون از سایت خوبتون و اطلاعاتی که در اختیار ما میزارین
میخاستم بپرسم میشه چن تا کتاب خوب راجب دیجیتال مارکتینگ و تجارت و اقتصاد بهم معرفی کنید ؟
ممنون میشم

سلام
خودم کتاب Epic Content Marketing رو خوندم و خیلی جالب بود برام. ترجمه فارسی این کتاب به اسم «بازاریابی پرمحتوا» چاپ شده. کتاب «طرح بازاریابی کسب‌وکارهای کوچک» هم خیلی مفیده. کتاب مدیریت بازاریابی فلیپ کاتلر رو هم تعریفش رو زیاد شنیدم ولی هنوز نخوندمش.

سپاس از بابت مطالب مفید و سایت ارزشمند شما.

مرسی از شما آقای صاحبی عزیز بابت نظری که ثبت کردید :)

سلام
ایا میشه در وبلاگ هم درگاه پرداخت ایجاد کرد برای فروش محصولات؟

سلام وقتتون بخیر باشه. اگه منظورتون سایت معمولی هست نه نمیشه. فقط برای سایت های فروشگاهی میتونید درگاه پرداخت داشته باشید.

چرا محتوای مقاله تکرار شده؟

سلام وقتتون بخیر.
آره درسته. الان چک کردیم و این ایراد رو دیدیم. حتما ادیت میشه.
مرسی از اینکه یادآوری کردید :) ممنون از شما.

با سلام از وب سایت عالی شما
شما همیشه بهترینی

سلام اقای شهریاری
خواهش میکنم
مرسی از شما :)

کارتون بسیار عالیه،عملکرد شما در نحوه نگارش و در اختیار قراردادن اطلاعات اساسی جهت در ک مطلب منحصر بفرده،این رو بعنوان کسی میگم که علاقه مند به یادگیری و آموزش هست و وبسایتها و وبلاگهای بسیار زیادی رو دیدم و میتونم مقایسه کنم. به امید موفقیتهای روز افزون برای شما .

سپااس از شما آقای خدام رضایی و وقتی که برای مطالعه مقاله گذاشتین :)
شما خیلی لطف دارین :)
بهتون پیشنهاد میدم نگاهی به بقیه مقالات وبلاگ بندازین، مخصوصا مقالات اخیر که جدید هستین یا بروز رسانی شدن
خوشحال شدیم از نظر مثبتتون :)

ارسال دیدگاه
 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
ساخت سایت و فروشگاه اینترنتی
02191003383 داخلی 2