بازار کار و درآمد طراحی سایت چگونه است؟

الان که مشغول خواندن این مقاله هستید، احتمالا جزو یکی از این دو دسته افراد زیر هستید:

(1) آشنایی کافی نسبت به بعضی از زبان‌های برنامه نویسی دارید، مثلا در دانشگاه آن را یاد گرفته‌اید یا دوره‌های آموزشی شرکت کرده‌اید، خلاصه اینکه از چند زبان برنامه نویسی سر در می‌آورید. و حالا قصد دارید از آن در حوزه طراحی سایت استفاده کنید.

مشکل اینجاست، هر شرکتی که درخواست می‌دهید، از شما انتظار حداقل یکی دو سال سابقه کار و چند نمونه را دارند. شما هم که متاسفانه تجربه کاری نداشته‌اید، با ناامیدی به سراغ حوزه‌های دیگر می‌روید. از طرفی هم خودتان سرمایه کافی برای راه اندازی یک شرکت طراحی سایت ندارید.

(2) یا اینکه جزو دسته دومی هستید، که علی‌رغم اینکه مهارت خاصی در کدنویسی ندارید، اما دوست دارید وارد بازار کار طراحی سایت شوید. شاید مثلا به دلیل سلیقه شخصی خوبی که دارید، فکر می‌کنید طراحی سایت به دردتان می‌خورد!

پیشنهادی که در ادامه قرار است به شما بدهیم، کار هر دوی شما را راه می‌اندازد؛ بدون اینکه به سرمایه و سابقه کاری زیادی نیاز داشته باشید. حتما کنجکاو شده‌اید بدانید چیست؟! کمی صبر کنید به شما می‌گوییم.

پس بیایید در مورد درآمد طراحی سایت، بازار کار طراحی سایت و آیندۀ آن در ایران صحبت کنیم. سپس بررسی کنیم که برای طراح سایت شدن، چه چیزهایی نیاز دارید. 

بازار کار طراحی سایت

بازار کار طراحی سایت در ایران چگونه است؟

علاوه بر آن در مورد درآمد ماهانه طراحی سایت نیز صحبت می‌کنیم؛ تا بفهمید در این بازار داغ طراحی سایت چه خبر است. چرا داغ؟ چون می‌بینیم، کسب و کارهای اینترنتی مخصوصا ساخت سایت، روز به روز جان بیشتری می‌گیرند؛ پس تقاضا برای آن همواره وجود دارد و احتمالا بیشتر هم می‌شود.  

باورتان می‌شود که عبارت "طراحی سایت"، به تنهایی حدود 12000 بار سرچ در ماه دارد؟ یا مثلا عبارت "شرکت طراحی سایت" ماهانه بیش از 1000 بار جستجو می‌شود. 

این آمار نشان‌دهندۀ این است که تعداد افرادی که به دنبال راه‌اندازی سایت هستند خیلی زیاد است. بنابراین، هر کدام از این جستجوکننده‌ها، می‌تواند مشتری احتمالی شما باشد. 

درآمد طراحی سایت چقدر است؟

بگذارید خیلی ساده به شما بگوییم، که هیچ جواب مشخصی برای این سؤال پیدا نمی‌کنید. هزینه‌ها در بازار طراحی سایت شفاف نیست و هیچ تعرفۀ مشخصی هم وجود ندارد (متاسفانه)! یعنی برخی شرکت‌ها ممکن است برای طراحی یک سایت ساده از شما 30 میلیون تومان پول بگیرند و برخی دیگر همان سایت را با 3 میلیون تومان راه‌اندازی کنند.  

پس درآمد شما هم به عنوان یک طراح سایت، مقدار مشخصی ندارد. مثلا شاید در یک شرکت طراحی سایت مشغول باشید و حقوق ماهانه تقریبا مشخصی را دریافت کنید. (تا آنجایی که می‌دانیم این حقوق از ماهی 2 میلیون تومان برای افراد بدون سابقه کار، شروع می‌شود و برای افراد برنامه‌نویس و مسلط به React به ماهی 10میلیون تومان و بیشتر، می‌رسد.)

یا اینکه به صورت پروژه‌ای کار بگیرید که در این صورت متغیر است. مثلاً فرض کنید، در ماه 3 سفارش طراحی سایت قبول کنید و از هر کدام 2.5 میلیون تومان دریافت کنید. درآمد ماهانه شما 7.5 میلیون تومان می‌شود!

بازار کار طراحی سایت

برای ورود به بازار طراحی سایت، چه چیزهایی نیاز دارید؟

همانطور که گفتم، اگر بخواهید از راه تخصصی و حرفه‌ای وارد این حوزه شوید و زیر و بم طراحی سایت و کدنویسی را بدانید، احتمالا آموزش شما زمان زیادی می‌برد. اما اگر مصمّم هستید، سایت https://www.w3schools.com/  را به شما معرفی می‌کنیم. خلاصه اینکه باید به یک یا چند زبان برنامه نویسی مسلط باشید. 

اما یک راه سریع و ساده هم برای طراح سایت شدن وجود دارد. همان روشی که در مقدمه وعده‌اش را داده بودیم. راهی که با آن می‌توانید، خیلی زود از یک مسیر راحت و البته مطمئن، وارد بازار طراحی سایت شوید.

پیشنهاد ما استفاده از سرویس سایت ساز و فروشگاه ساز پرتال است. به دو روش:

1-گرفتن نمایندگی پرتال:

شما با گرفتن نمایندگی از پرتال، خودتان مانند یک شرکت طراحی سایت مستقل عمل می‌کنید. می‌توانید برای افراد و کسب و کارها سایت یا فروشگاه اینترتنی طراحی کرده و در اختیارشان بگذارید. (بدون اینکه اسمی از پرتال آورده شود!)

پرتال این امکان را در اختیارتان گذاشته تا بتوانید بدون سرمایه گذاری و چالش‌های فنی، شرکت طراحی سایت خودتان را داشته باشید. راستی آموزش‌های کافی هم همان ابتدا به شما داده می‌شود. میزان درآمد شما، با استفاده از نمانیدگی پرتال، به‌خودتان بستگی دارد. اگر خوب کار کنید، درآمدتان چیزی حدود 50 یا 60 میلیون خواهد بود. هیچ محدودیتی برای میزان درآمدتان وجود ندارد.

اگر می‌خواهید در مورد آن بیشتر بدانید یا از آن استفاده کنید، به صفحه نمایندگی پرتال سر بزنید. 

2-خرید و ویرایش سایت‌های پرتال

یک روش دیگر این است که بسته‌های سایت یا فروشگاهی پرتال را خریداری کنید، روی ویرایش و طراحی آن وقت بگذارید، سپس بعد از مدتی که آماده شد، آن را بفروشید. کار کردن روی سایت‌های پرتال بسیار لذت بخش است و اگر به زبان‌های HTML و CSS آشنا باشید، می‌توانید به راحتی این کار را انجام دهید. این کار هم درآمدی برای‌تان خواهد داشت و هم اینکه دست‌تان به طراحی سایت آشنا می‌شود. 

چگونه می‌توانم از پرتال نمایندگی بگیرم؟

گفتیم با گرفتن نمایندگی پرتال، شما مانند یک شرکت طراحی سایت مستقل می‌توانید فعالیت کنید. با دریافت نمایندگی، سایتی مانند خود پرتال دارید که در آن می‌توانید بسته‌های سایت و فروشگاهی خود را ارائه کنید. هر قابلیتی را که پرتال دارد، شما هم می‌توانید به مشتریان‌تان ارائه بدهید؛ مثلا تعداد زیادی قالب حرفه‌ای و زیبا، امکان مدیریت دامنه‌ها، درگاه پرداخت آنلاین، اتصال به سامانه پیامک و ده‌ها قابلیت دیگر. 

این تنها بخش کوچکی از قابلیت‌های نمایندگی پرتال بود؛ برای اطلاعات کامل به صفحه «نمایندگی» مراجعه کنید. همچنین کارشناسان به شما مشاوره رایگان نیز می‌دهند تا ببینید اصلا نمایندگی به درد شما می‌خورد یا اینکه چگونه باید آن را دریافت کنید. بعد از خرید، نیز در یک جلسه چند ساعته نحوه کار با سایت را به شما آموزش می‌دهند. 

جدول زیر، بخشی از درآمد شما به عنوان یک نماینده را نشان می‌دهد. 

درآمد نمایندگی پرتال

سایت ساز و فروشگاه‌ساز پرتال چه امکاناتی دارد؟

امکانات سایت ساز پرتال روز به روز در حال بهبود و توسعه است، و همواره سعی شده، کار ساخت و مدیریت سایت و همچنین کسب در آمد از طریق طراحی سایت، برای نمایندگان عزیز بسیار ساده و پربازده باشد. اگر هنوز برای استفاده از نمایندگی پرتال قانع نشده‌اید، برخی از امکانات آن را باهم مرور کنیم:

تنوع قالب‌های نمایندگان

در پرتال 3 قالب برای سایت خودِ نمایندگان طراحی شده است. البته امکان ویرایش و اختصاصی کردن این قالب‌ها هم وجود دارد و می‌توان از آن‌ها قالب‌های متنوع و زیبا ساخت. پرتال، دست‌تان را تا جای ممکن باز گذاشته است.

اطلاع‌رسانی‌های پیامکی

خبر خوش اینکه: سامانه پیامکی، بطور پیش‌فرض به تمام سایت‌های طراحی شده با سایت‌ساز پرتال متصل شده است. به این ترتیب، اطلاعاتی مانند ثبت نام کاربران جدید یا درخواست خرید از طریق پیامک به شما گزارش داده می‌شود.

درگاه پرداخت آنلاین

اکثر درگاه‌های پرداخت بانکی توسط سایت ساز پرتال پشتیبانی می‌شوند؛ فقط کافیست به بانک مراجعه و برای استفاده از درگاه ثبت نام کنید.

مجموعه کامل قالب‌ها

تمام قالب‌های سایت‌ساز پرتال، در اختیار شما نمایندگان نیز قرار می‌گیرد و برای طراحی سایت مشتریان‌تان هم می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

امکان ویرایش و افزودن قالب

همانطور که اشاره کردیم، شما به سادگی و فقط با چند کلیلک و تایپ چند کلمه می‌توانید قالب‌ها را ویرایش کنید و قالب‌های جدید بسازید. 


              دریافت گزارش دقیق

شما می‌توانید گزارش کاملی از آمار کاربران سایت‌تان، وب‌سایت‌های ساخته شده و پرداختی‌های آن‌ها، در اختیار داشته باشید.

  ایجاد همکار در سیستم

اعضای تیم‌تان را به عنوان همکار در سیستم ثبت کنید و کارها را بین آن‌ها تقسیم کنید. 

 

ارایه نمایندگی مشابه

شما هم می‌توانید به افراد دیگری نمایندگی بدهید و از فعالیت‌های آن‌ها و سایت‌هایی که طراحی می‌کنند پورسانت دریافت کنید.

سخن آخر

طراحی سایت و کسب درآمد از آن، چالش‌های خودش را به‌همراه دارد؛ به‌خصوص طراحی سایت به‌صورت اختصاصی و وردپرس که هم زمان زیادی می‌برد و هم بدقلقی‌های خودش را دارد. در مقابل، با استفاده از گرفتن نمایندگی پرتال، در کوتاه‌ترین زمان، به ساده‌ترین شکل ممکن و بدون نیاز به مهارت کدنویسی، برای مشتریان‌تان سایت یا فروشگاه اینترنتی طراحی کنید. 

از شغل طراحی سایت انتظار چه میزان درآمد دارید؟ ماهی 5 میلیون؟ 10 میلیون؟ یا 20 میلیون؟ شک نکنید، با کمک نمایندگی پرتال، بدون دردسر، می‌توانید به‌طور میانگین ماهی 50 میلیون درآمد داشته باشید. برای محاسبه تقریبی میزان درآمد، نگاهی به جدول تعرفه‌ ما بیندازید تا حساب کار دستتان بیاید.

ما برای آشنایی شما با محیط سایت‌های پرتال، یک تست رایگان 7 روزه قرار داده‌ایم. برای ثبت نام رایگان همین حالا روی تصویر زیر کلیک کنید. 

طراحی سایت

اگر هنوز برای استفاده از نمایندگی پرتال قانع نشده‌اید، به شما پیشنهاد می‌کنم، حداقل این فرصت 7 روزه را از دست ندهید. به علاوه اینکه، هرگونه سوال یا ابهامی داشته باشید، کارشناسان و پشتیبانان ما، آماده پاسخگویی به شما هستند. فقط کافیست با شماره 02163404 داخلی 2 تماس بگیرید. 

دیدگاه خود را ارسال کنید

12 دیدگاه

سلام.درآمد یک طراح سایت در ماه چقدر است؟

سلام
سوالی که پرسیدین خیلی کلی هست :)
درآمد به خیلی عوامل بستگی داره: اینکه چقدر مشتری داشته باشید؛ اینکه خودتون چقدر میخواید از مشتری بگیرید؛ اینکه کیفیت کارتون چه میزان هست؛ اینکه توی یه شرکت کار می‌کنید یا اینکه برای خودتون مستقل کار می‌کنید و...
از 2 میلیون میتونه باشه تا بالای 50میلیون مثلا

سلام من هيچ اطلاعاتي ندارم وميخوام اينكارو شروع كنم راهنمايي ميكنيد
٠٩٣٩٢٢٨٠٤٦٤

سلام
روز شما بخیر
شما هدفتون یادگیری طراحی سایت هست؟
اگر اینه که باید یا توی دوره های آموزشی شرکت کنید یا اینکه خودتون منابع رو توی اینترنت دنبال کنید.
اما اگر منظورتون راه اندازی سایت برای خودتون هست، مقالات زیادی توی این زمینه داریم توی بلاگ پرتال، به علاوه اینکه میتونید با شماره 02163404 داخلی 2 تماس بگیرید

با سلام درمورد بازاریابی وقبول سفارش پرتال چگونه است ؟
منظور نماینده سفارش قبول کند یا پرتال قبول می کند بعد به نماینده جهت طراحی میدهد

سلام :)
ببینید بازاریابی سایت به عهده خودتون هست، چه در مورد نمایندگی و چه استفاده از پکیج های فروشگاهی پرتال. در واقع همۀ سرویس ها به همین شکلن. وظیفه بازاریابی به عهده خود شماست. ولی خب ما سرویس هایی مثل سئو رو هم توی مجموعه ارائه میدیم.
در مورد نمایندگی هم، ما به شما نمایندگی می‌دیم و بعد ازون شما خودتون می‌تونین به بقیه سایت یا فروشگاه ارائه بدین.
اگر سوال دیگه ای بود در خدمتیم. با شماره 02163404 داخلی 2 هم می‌تونین تماس بگیرین.

سلام ببخشید من یه کم گیج شدم.یعنی با استفاده از سایت شما ما بدون داشتن دانش این کارطراحی سایت میکنیم و به مشتری ارايه میدیم؟اگه میشه لطفا یه توضیح بدید.

سلام آقای کاظمی عزیز
ما یک پکیج نمایندگی داریم که دقیقا همین کار رو انجام میده. یعنی اینکه شما هم می‌تونین مثل ما تعدادی کاربر و مشتری برای خودتون داشته باشین، البته پیش نیازش آشنایی با سیستم سایت‌ساز پرتال هستش که توسط تیم به شما آموزش داده میشه. به علاوه اینکه پشتیبانی کاربرانتون هم به‌عهده خودتون هستش. ولی خب در کل نیازی به مهارت کدنویسی چندانی نخواهید داشت.
اگر باز هم ابهامی براتون باقی مونده، با شماره 02163404 داخلی 2 تماس بگیرین تا کارشناسای ما کامل راهنماییتون کنن.
موفق باشین :)

سلام خیلی ممنون

خواهش میکنم :)
باز توی صفحه https://www.portal.ir/rebrand هم کامل توضیح دادیم که می‌تونین اون رو مطالعه کنین.

سلام عرض شد اگر بخوام مدرک طراحی سایت بگیرم کجا باید آزمون بدم یا دوره ببینم ؟

سلام آقای کوکب زاده
منظورتون آموزش طراحی سایت پرتال هستش یا وردپرس؟

سلام من مجتمع فنی تهران طراحی میخونم icdl دارم به نظر شما خوبه

سلام. برای چه کاری منظورتون هست؟
اگه طراحی سایت رو میگین که خب ارتباطی به icdl نداره. بسته به نوع طراحی سایت باید یه زبون برنامه نویسی بلد باشین که البته اگه بخواین با سایت سازها مثل پرتال کار کنین نیازی به دانش کدنویسی ندارین :)
سوال دیگه ای بود من در خدمتم

سلام ببخشید ی سوالیه که خیلی وقته ذهنمو مشغول کرده ممنون میشم جواب بدید. من ارشد مهندسی مواد دارم و25سالمه. به نظرتون اگه برنامه نویسی اندروید یاد بگیرم(گیریم یک سال زمان ببره 26 ساله میشم)، میتونم شغلی پیدا کنم با اینکه مدرک دانشگاهی کامپیوتر ندارم و سنم نسبت به برنامه نویسای تازه کار دیگه زیادتره؟
مشکل سربازی هم ندارم. ممنون

سلام محسن جان
چرا اینقدر خودت رو درگیر سن و سال می‌کنی؟ :)
واقعا هیچ اهمیتی نداره، همین الان هم که شروع کنی بهتر از کاری نکردن هست.
اتفاقا برنامه نویسی هم حرفۀ خوب و پرتقاضایی هست و آینده کاری خوبی خواهی داشت.

خیلی ممنونم از پاسختون. بله حق با شماس. در مورد مدرک غیر مزتبط هم میشه نظرتون رو بفرمایید؟ بازم ممنون

خب طبیعتا خیلی از افراد زمینه کاری و تحصیلی‌شون یکی نیست و اصلا هم مسئله مهمی نیست. چون معمولا بعد از دانشگاه، علایقمون تغییر می‌کنه، یا اینکه به این نتیجه می‌رسیم که از طریق رشته تحصیلی به نتیجه خوبی نمی‌رسیم :)
توی فضای کار هم رشته و مدرک نامرتبط هیچ اهمیتی نداره؛ و حتی نمی‌پرسن که شما چی خوندین.
موفق باشی

سلام من از بیکار بودن و وقتی هم میرم شرکت کار کنم درامد پایین که شرکتا میدن و دستور شنیدن خسته شدم میخواستم بدونم ایا اگه طراحی سایت رو اموزش ببینم حتما میتونم کار کنم ؟

سلام
آره درک میکنم چی میگین
متاسفانه این شرایط رو خیلی از افراد دارن و اگه خودمون کاری نکنیم هم اتفاق مثبتی نمیفته
اینکه بعد از یاد گرفتن طراحی سایت قطعا میتونین کار کنین هم دقیقا به خود شما بستگی داره؛ اگه خوب یاد گرفته باشین و خوب کار کنین، هم توی شرکت ها میتونین استخدام بشین؛ هم خودتون میتونین مستقل کار کنین یا کسب و کار خودتون رو راه اندازی کنین که البته برای اون نیازه مهارت های دیگه رو هم یاد بگیرین.
ما چنتا مقاله در مورد ایده های شروع به کار داریم که از دسته شروع به کار بلاگ سایت مون میتونین پیداش کنین.
موفق باشین :)

سلام من زبان برنامه نویسی html ,css رو بلدم
میخواستم بدونم با همین زبان ها میتونم در امد داشته باشم ؟

سلام حانیۀ عزیز :)
آره چرا که نه.
الان بعضی از سایت ها با این زبان برنامه نویسی شدن، یه نمونه ش همون پرتال هست که با زبان html و css میتونین قالب سایت رو عوض کنین و هرجا نیاز بود رو ادیت کنن. مثلا میتونین سایت بگیرین و اون رو بعد از تغییر قالب و ادیت به عنوان یه پروژه آماده به بقیه بفروشین :)
یا اینکه میتونین از سایت ها پروژه بگیرین و به صورت دورکاری انجامش بدین.
به علاوه اینکه توی بعضی از شرکت های طراحی سایت هم میتونین به عنوان پشتبان استخدام بشین :)
موفق باشی حانیه جان

سلام. من html و css رو بلدم و php هم تازه یاد گرفتم کامل و جاوا اسکریپتم حتی بلدم تا حدودی. python هم نصفه بلدم البته قصد دارم کامل یاد بگیرم پایتون. از همون سایتی که فرمودید یعنی w3school . ولی تا به حال برای کسی جدی طراحی سایت یا کار نکردم. به نظرتون چجوری وارد بازار کار web developing بشم؟ حتی حاظرم یکی دو سال مجانی برای یه شرکت طراحی سایت کار کنم تا کار یاد بگیرم . نظرتون رو بگین ممنون میشم. تشکر

سلام آقای خسروتبار عزیز:)
خیلی خوبه که این مهارت ها رو دارید. برای ورود به بازار کار طراحی سایت، لازمه که به آمادگی برسین و برای این کار من پیشنهاد می‌کنم، خودتون یه مدت روی چندتا سایت تمرین کنین که کامل دستتون بیاد، بعد با ارائه نمونه کار سراغ شرکتها برین (آگهی استخدام خیلی زیاده توی این پوزیشن)/ یا اینکه خودتون به صورت شخصی این کار رو راه بندازین که البته برای اون باید انرژی زیاده بذارین تا معرفی بشین.

سلام خسته نباشید
من ۲۵سالمه میخواستم ببینم دیر نیست برای اینکه طراحی سایت یاد بگیرم؟؟؟
من خیلی به این موضوع فکر میکنم و همین باعث شده که از ترس سن جلو نرم خیلیا هم که تو این زمینه بودن گفتن اصلا دیر نیست اما من قانع نشدم

سلام رضا عزیز
کجا نوشته شده سقف یادگیری طراحی سایت مثلا 20 سالگی هس؟! یا اگه الان این کارو نکنی، آیا گزینه بهتری رو انتخاب میکنی؟
سن و خیلی از مسائل دیگه؛ تنها بهونه هایی واسه تنبلیمون هس.. ذهن باید یجوری خودش رو از مسئولیت و سختی خلاص کنه دیگه!
حالا اگه بازم میخوای کنترل زندگیت رو به این بهونه ها بدی، بگو الان دیره برای شروع.
نه تنها برای یادگیری طراحی سایت، برای هر کاری 10 برابر دشوارتر از این.

ارسال دیدگاه
  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
ساخت سایت و فروشگاه اینترنتی
02163404 داخلی 2