بازار کار و درآمد طراحی سایت چگونه است؟

الان دیگر همۀ مردم آگاه به دنبال این هستند که کسب و کارشان را وارد فضای آنلاین کنند، یا راهی برای کسب درآمد از اینترنت پیدا کنند و از طریق اینترنت پولدار شوند! خب در درجۀ اول این افراد به چیزی نیاز دارند؟ معلوم است، یک وب سایت! مقاله امروز پرتال مخصوص افرادی است که ظرفیت‌های مادی و غیر مادی فضای آنلاین را درک کرده‌اند و به دنبال راهی برای درآمد بیشتر هستند.

در واقع امروز می‌خواهم در مورد یکی از راه‌های کسب درآمد آنلاین، یعنی طراحی سایت با شما صحبت کنم. صبر کنید، عجله نکنید! خبر خوب این است که شما حتی اگر دانش برنامه‌نویسی و تخصص طراحی سایت هم نداشته باشید، با ابزاری که امروز به شما معرفی می‌کنم می‌توانید شرکت طراحی سایت خودتان را داشته باشید و از این طریق کسب درآمد کنید. پس بیایید در مورد درآمد طراحی سایت، بازار کار طراحی سایت و آیندۀ آن در ایران صحبت کنیم و بعد بررسی کنیم و ببینیم که برای طراح سایت شدن چه چیزهایی نیاز داریم.

بازار کار طراحی سایت در ایران چگونه است؟

بازار کار طراحی سایت

با توجه به این‌که الان بیشتر کسب و کارها در حال ورود به دنیای اینترنت هستند و خیلی‌ها به دنبال این هستند که سایت یا فروشگاه اینترنتی خودشان را راه‌اندازی کنند، می‌شود گفت که بازار طراحی سایت در حال حاضر داغِ داغ است و در آینده نیز می‌توان به آن امید داشت. باورتان نمی‌شود؟

اگر باورتان نمی‌شود خودتان با روش تحقیق کلمات کلیدی ببینید که کلماتی مثل طراحی سایت، شرکت طراحی سایت، طراحی وب سایت، طراحی وب و ... چه جستجوی بالایی در اینترنت دارند! برای مثال عبارت "طراحی سایت" 6627 بار در ماه و عبارت شرکت طراحی سایت 162 بار در ماه جستجو می‌شود. این آمار نشان‌دهندۀ این است که تعداد افرادی که به دنبال راه‌اندازی سایت هستند خیلی زیاد است و هر کدام از این جستجوکننده‌ها می‌تواند مشتری احتمالی شما باشد.

درآمد طراحی سایت چقدر است؟

درآمد طراحی سایت در ایرانبگذارید خیلی ساده به شما بگویم که هزینه‌ها در بازار طراحی سایت شفاف نیست و هیچ تعرفۀ مشخصی هم وجود ندارد (متاسفانه)! یعنی برخی شرکت‌ها ممکن است برای طراحی یک سایت ساده از شما 30 میلیون تومان پول بگیرند و برخی دیگر همان سایت را با 3 میلیون تومان راه‌اندازی کنند. یک جورهایی می‌شود گفت که درآمد طراحی سایت رابطه مستقیمی با انصاف شرکت مورد نظر دارد! اما به هرحال با پتانسیل بالایی که این بازار دارد، از راه و روش درست و با قیمت‌های منصفانه هم می‌توانید درآمد خوبی داشته باشید. مثلاً فرض کنید در ماه 2 سفارش طراحی سایت قبول کنید و از هر کدام 2.5 میلیون تومان دریافت کنید. درآمد ماهانه شما می‌شود 5 میلیون تومان و فکر می‌کنم که برای شروع درآمد بسیار خوبی است.

از طرف دیگر، شروع این کار مانند بسیاری از کارهای دیگر پرهزینه نیست. در اکثر مواقع برای شروع یک کسب و کار جدید لازم است که ابتدا یک دفتر یا مغازه اجاره کنید، ابزار کار را فراهم کنید، کارمند استخدام کنید و کلی هزینه‌ی دیگر؛ اما در شغل طراحی سایت نیازی به این کارها نیست. تنها چیزی که نیاز دارید یک کامپیوتر متصل به اینترنت است. شما حتی می‌توانید کارتان را از خانۀ خودتان هم شروع کنید و کم‌کم آن را گسترش دهید و شرایط بهتری را فراهم کنید.

درآمد دیگری که می‌توانید از طریق یادگیری طراحی سایت کسب کنید، استخدام شدن در شرکت‌هایی است که به این تخصص نیاز دارند. حقوقی که برای طراحان سایت در نظر گرفته می‌شود خیلی نرخ ثابت و مشخصی ندارد و بسته به میزان تسلط شما در کدنویسی و زبان‌های برنامه‌نویسی متغیر است. تا آنجایی که من می‌دانم این حقوق از ماهی 1,400,000 تومان برای افراد بدون سابقه کار و به اصلاح مبتدی شروع می‌شود و تا ماهی 10,000,000 و بیشتر، برای افرادی که به چندین زبان برنامه‌نویسی و  React مسلط هستند ادامه دارد. اما خب رسیدن به چنین جایگاهی سخت و زمان‌بر است و کاملاً بستگی به توانایی و علاقه خودتان دارد! چیزی که در این مسیر نیاز دارید، علاقه و پشتکار فوق‌العاده شما است.

نکتۀ مهم: فراموش نکنید که شما به یک برنامۀ بازاریابی خوب و منظم، برای دیده شدن نیاز دارید. برای همین توصیه می‌کنم که حتماً مقالۀ «چگونه سایت خود را بازاریابی کنیم؟» را بخوانید.

برای طراح سایت شدن به چه چیزهایی نیاز داریم؟

یادگیری طراحی سایت

همانطور که گفتم، اگر بخواهید از راه تخصصی و حرفه‌ای وارد این حوزه شوید و زیر و بم طراحی سایت و کدنویسی را بدانید، ممکن است آموزش شما مدت زیادی طول بکشد؛ اما اگر مصمّم هستید من  سایت https://www.w3schools.com/  را به شما معرفی می‌کنم. W3schools بهترین مرجع آموزش برنامه‌نویسی است و زبان‌های برنامه‌نویسی مختلفی را که برای طراحی سایت نیاز دارید طبق برنامه معین به شما آموزش می‌دهد (البته به زبان انگلیسی).

اما یک راه سریع و ساده هم برای طراح سایت شدن وجود دارد. چه راهی؟ اگر دوست دارید خیلی زود از یک مسیر راحت و البته مطمئن، وارد بازار طراحی سایت شوید، من پیشنهاد عالی دیگری برای شما داریم. پیشنهاد من گرفتن نمایندگی از سایت‌ساز است. با اخذ نمایندگی سایت ساز به‌سادگی و فقط با کمی وقت گذاشتن، می‌توانید سایت‌های جذاب و بهینه‌سازی شده برای کسب و کارهای مختلف درست کنید و بابت آن‌ها پول بگیرید. دوست دارید با سایت‌ساز فوق‌العادۀ پرتال و اخذ نمایندگی از آن بیشتر آشنا شوید؟

نمایندگی سایت ساز چیست؟

سایت ساز پرتال

سایت ساز و فروشگاه ساز پرتال، یک سیستم ساده و کاربردی برای ورود به دنیای کسب و کارهای اینترنتی است. سیستمی که هر کس می‌تواند از آن برای طراحی و مدیریت سایت استفاده کند. با اخذ نمایندگی، شما یک سیستم کاملاً مشابه با سایت ساز پرتال خواهید داشت و می‌توانید از طریق آن و با نام تجاری خودتان برای افراد و کسب و کارهای مختلف سایت طراحی کنید و درآمد کسب کنید؛ بدون آنکه اسمی از سایت ساز پرتال بیاید! با این حساب می‌توان نتیجه گرفت که نمایندگی سایتساز پرتال این مزایا را برای شما دارد:

  • فعالیت مستقل با نام تجاری خودتان
  • درآمد تضمین شده با توجه به بازار رو به رشد طراحی سایت
  • نیاز نداشتن به دانش تخصصی برنامه نویسی

سایت ساز پرتال چه امکاناتی دارد؟

امکانات سایت ساز پرتال روز به روز در حال بهبود و توسعه است، و همواره سعی شده تا کار ساخت و مدیریت سایت و همچنین کسب در آمد از طریق طراحی سایت، برای نمایندگان عزیز بسیار ساده و پربازده باشد. برخی از این امکانات عبارتند از:

تنوع قالب‌های نمایندگان

در پرتال 3 قالب برای سایت خودِ نمایندگان طراحی شده است. البته امکان ویرایش و اختصاصی کردن این قالب‌ها هم وجود دارد و می‌توان از آن‌ها قالب‌های متنوع و زیبا ساخت. 

اطلاع‌رسانی‌های پیامکی

وب سرویس سامانه پیامکی بطور پیشفرض به تمام سایت‌های طراحی شده با سایتساز پرتال متصل شده است و اطلاعاتی مانند ثبت نام کاربران جدید یا درخواست خرید از طریق پیامک به شما گزارش داده می‌شود.

درگاه پرداخت آنلاین

اکثر درگاه‌های پرداخت بانکی توسط سایت ساز پرتال پشتیبانی می‌شوند و فقط کافی است که شما به بانک مراجعه کنید و برای استفاده از درگاه ثبت نام کنید.

مجموعه کامل قالب‌ها

تمام قالب‌های سایتساز پرتال در اختیار نمایندگان نیز قرار می‌گیرد و برای طراحی سایت مشتری می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند.

امکان ویرایش و افزودن قالب

همانطور اشاره کردیم، شما به سادگی و فقط با چند کلیلک و تایپ چند کلمه می‌توانید قالب‌ها را ویرایش کنید و قالب‌های جدید بسازید.

دریافت گزارش دقیق

شما می‌توانید گزارش کاملی از آمار کاربران سایتتان، وب‌سایت‌های ساخته شده و پرداختی‌های آن‌ها را در اختیار داشته باشید.

 

ایجاد همکار در سیستم

اعضای تیم‌تان را به عنوان همکار در سیستم ثبت کنید و کارها را بین آن‌ها تقسیم کنید.

 

ارایه نمایندگی مشابه

شما هم می‌توانید به افراد دیگری نمایندگی بدهید و از فعالیت‌های آن‌ها و سایت‌هایی که طراحی می‌کنند پورسانت دریافت کنید.

 

چگونه می‌توانم از پرتال نمایندگی بگیرم؟

پرتال برای شما دو پکیج مختلف آماده کرده است. پیکج اول شامل وب سایت مشابه پرتال، 2 قالب برای سایت شرکتی شما، 100,000 تومان اعتبار هدیه، دامنه .com و .ir هدیه، 30  قالب اولیه برای استفاده کاربران، سیستم سایت ساز و فروشگاه ساز مشابه پرتال است.

پکیج دوم برای کسانی است که می‌خواهند دو منبع درآمد داشته باشند. یعنی هم می‌توانید از طریق نمایندگی سایتساز پرتال درآمد داشته باشید و هم از طریق نمایندگی سامانه پیام کوتاه.

برای اطلاع از قیمت این پکیج‌ها و دریافت مشاوره از پرتال حتماً سری به صفحۀ «نمایندگی سایت‌ساز پرتال» بزنید.

سخن آخر

در مقالۀ امروز پرتال با شغل طراحی سایت، بازار کار و درآمد آن در ایران آشنا شدید و اطلاعاتی راجع به راه‌های مختلف ورود به این بازار به‌دست آورید. حالا تصمیم با خودتان است که کدام مسیر را انتخاب کنید! البته راه‌های دیگری هم برای کسب درآمد اینترنتی وجود دارد که اگر دوست داشته باشید آن‌ها را بدانید، می‌توانید مقالۀ «راه‌های کسب درآمد از اینترنت» را که همکار خوبم بابک نوشته بخوانید.

چنانچه سوالی در مورد نمایندگی پرتال و یا روند یادگیری طراحی سایت دارید، حتماً در قسمت نظرات آن را مطرح کنید.

دیدگاه خود را ارسال کنید

1 دیدگاه

سلام.درآمد یک طراح سایت در ماه چقدر است؟

ارسال دیدگاه
  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
ساخت سایت و فروشگاه اینترنتی
02163404 داخلی 2