۳۰٪ تخفیف ویژه حمایت از کسب و کارها در کرونا

بازار کار و درآمد طراحی سایت چگونه است؟

الان که مشغول خواندن این مقاله هستید، احتمالا جزو یکی از این دو دسته افراد زیر هستید:

(1) آشنایی کافی نسبت به بعضی از زبان‌های برنامه نویسی دارید، مثلا در دانشگاه آن را یاد گرفته‌اید یا دوره‌های آموزشی شرکت کرده‌اید، خلاصه اینکه از چند زبان برنامه نویسی سر در می‌آورید. و حالا قصد دارید از آن در حوزه طراحی سایت استفاده کنید.

مشکل اینجاست، هر شرکتی که درخواست می‌دهید، از شما انتظار حداقل یکی دو سال سابقه کار و چند نمونه را دارند. شما هم که متاسفانه تجربه کاری نداشته‌اید، با ناامیدی به سراغ حوزه‌های دیگر می‌روید. از طرفی هم خودتان سرمایه کافی برای راه اندازی یک شرکت طراحی سایت ندارید.

(2) یا اینکه جزو دسته دومی هستید، که علی‌رغم اینکه مهارت خاصی در کدنویسی ندارید، اما دوست دارید وارد بازار کار طراحی سایت شوید. شاید مثلا به دلیل سلیقه شخصی خوبی که دارید، فکر می‌کنید طراحی سایت به دردتان می‌خورد!

پیشنهادی که در ادامه قرار است به شما بدهیم، کار هر دوی شما را راه می‌اندازد؛ بدون اینکه به سرمایه و سابقه کاری زیادی نیاز داشته باشید. حتما کنجکاو شده‌اید بدانید چیست؟! کمی صبر کنید به شما می‌گوییم.

پس بیایید در مورد درآمد طراحی سایت، بازار کار طراحی سایت و آیندۀ آن در ایران صحبت کنیم. سپس بررسی کنیم که برای طراح سایت شدن، چه چیزهایی نیاز دارید. 

بازار کار طراحی سایت

بازار کار طراحی سایت در ایران چگونه است؟

علاوه بر آن در مورد درآمد ماهانه طراحی سایت نیز صحبت می‌کنیم؛ تا بفهمید در این بازار داغ طراحی سایت چه خبر است. چرا داغ؟ چون می‌بینیم، کسب و کارهای اینترنتی مخصوصا ساخت سایت، روز به روز جان بیشتری می‌گیرند؛ پس تقاضا برای آن همواره وجود دارد و احتمالا بیشتر هم می‌شود.  

باورتان می‌شود که عبارت "طراحی سایت"، به تنهایی حدود 12000 بار سرچ در ماه دارد؟ یا مثلا عبارت "شرکت طراحی سایت" ماهانه بیش از 1000 بار جستجو می‌شود. 

این آمار نشان‌دهندۀ این است که تعداد افرادی که به دنبال راه‌اندازی سایت هستند خیلی زیاد است. بنابراین، هر کدام از این جستجوکننده‌ها، می‌تواند مشتری احتمالی شما باشد. 

درآمد طراحی سایت چقدر است؟

بگذارید خیلی ساده به شما بگوییم، که هیچ جواب مشخصی برای این سؤال پیدا نمی‌کنید. هزینه‌ها در بازار طراحی سایت شفاف نیست و هیچ تعرفۀ مشخصی هم وجود ندارد (متاسفانه)! یعنی برخی شرکت‌ها ممکن است برای طراحی یک سایت ساده از شما 30 میلیون تومان پول بگیرند و برخی دیگر همان سایت را با 3 میلیون تومان راه‌اندازی کنند.  

پس درآمد شما هم به عنوان یک طراح سایت، مقدار مشخصی ندارد. مثلا شاید در یک شرکت طراحی سایت مشغول باشید و حقوق ماهانه تقریبا مشخصی را دریافت کنید. (تا آنجایی که می‌دانیم این حقوق از ماهی 2 میلیون تومان برای افراد بدون سابقه کار، شروع می‌شود و برای افراد برنامه‌نویس و مسلط به React به ماهی 10میلیون تومان و بیشتر، می‌رسد.)

یا اینکه به صورت پروژه‌ای کار بگیرید که در این صورت متغیر است. مثلاً فرض کنید، در ماه 3 سفارش طراحی سایت قبول کنید و از هر کدام 2.5 میلیون تومان دریافت کنید. درآمد ماهانه شما 7.5 میلیون تومان می‌شود!

بازار کار طراحی سایت

برای ورود به بازار طراحی سایت، چه چیزهایی نیاز دارید؟

همانطور که گفتم، اگر بخواهید از راه تخصصی و حرفه‌ای وارد این حوزه شوید و زیر و بم طراحی سایت و کدنویسی را بدانید، احتمالا آموزش شما زمان زیادی می‌برد. اما اگر مصمّم هستید، سایت https://www.w3schools.com/  را به شما معرفی می‌کنیم. خلاصه اینکه باید به یک یا چند زبان برنامه نویسی مسلط باشید. 

اما یک راه سریع و ساده هم برای طراح سایت شدن وجود دارد. همان روشی که در مقدمه وعده‌اش را داده بودیم. راهی که با آن می‌توانید، خیلی زود از یک مسیر راحت و البته مطمئن، وارد بازار طراحی سایت شوید.

پیشنهاد ما استفاده از سرویس سایت ساز و فروشگاه ساز پرتال است. به دو روش:

1-گرفتن نمایندگی پرتال:

شما با گرفتن نمایندگی از پرتال، خودتان مانند یک شرکت طراحی سایت مستقل عمل می‌کنید. می‌توانید برای افراد و کسب و کارها سایت یا فروشگاه اینترتنی طراحی کرده و در اختیارشان بگذارید. (بدون اینکه اسمی از پرتال آورده شود!)

پرتال این امکان را در اختیارتان گذاشته تا بتوانید بدون سرمایه گذاری و چالش‌های فنی، شرکت طراحی سایت خودتان را داشته باشید. راستی آموزش‌های کافی هم همان ابتدا به شما داده می‌شود. میزان درآمد شما، با استفاده از نمانیدگی پرتال، به‌خودتان بستگی دارد. اگر خوب کار کنید، درآمدتان چیزی حدود 50 یا 60 میلیون خواهد بود. هیچ محدودیتی برای میزان درآمدتان وجود ندارد.

اگر می‌خواهید در مورد آن بیشتر بدانید یا از آن استفاده کنید، به صفحه نمایندگی پرتال سر بزنید. 

2-خرید و ویرایش سایت‌های پرتال

یک روش دیگر این است که بسته‌های سایت یا فروشگاهی پرتال را خریداری کنید، روی ویرایش و طراحی آن وقت بگذارید، سپس بعد از مدتی که آماده شد، آن را بفروشید. کار کردن روی سایت‌های پرتال بسیار لذت بخش است و اگر به زبان‌های HTML و CSS آشنا باشید، می‌توانید به راحتی این کار را انجام دهید. این کار هم درآمدی برای‌تان خواهد داشت و هم اینکه دست‌تان به طراحی سایت آشنا می‌شود. 

چگونه می‌توانم از پرتال نمایندگی بگیرم؟

گفتیم با گرفتن نمایندگی پرتال، شما مانند یک شرکت طراحی سایت مستقل می‌توانید فعالیت کنید. با دریافت نمایندگی، سایتی مانند خود پرتال دارید که در آن می‌توانید بسته‌های سایت و فروشگاهی خود را ارائه کنید. هر قابلیتی را که پرتال دارد، شما هم می‌توانید به مشتریان‌تان ارائه بدهید؛ مثلا تعداد زیادی قالب حرفه‌ای و زیبا، امکان مدیریت دامنه‌ها، درگاه پرداخت آنلاین، اتصال به سامانه پیامک و ده‌ها قابلیت دیگر. 

این تنها بخش کوچکی از قابلیت‌های نمایندگی پرتال بود؛ برای اطلاعات کامل به صفحه «نمایندگی» مراجعه کنید. همچنین کارشناسان به شما مشاوره رایگان نیز می‌دهند تا ببینید اصلا نمایندگی به درد شما می‌خورد یا اینکه چگونه باید آن را دریافت کنید. بعد از خرید، نیز در یک جلسه چند ساعته نحوه کار با سایت را به شما آموزش می‌دهند. 

جدول زیر، بخشی از درآمد شما به عنوان یک نماینده را نشان می‌دهد. 

درآمد نمایندگی پرتال

سایت ساز و فروشگاه‌ساز پرتال چه امکاناتی دارد؟

امکانات سایت ساز پرتال روز به روز در حال بهبود و توسعه است، و همواره سعی شده، کار ساخت و مدیریت سایت و همچنین کسب در آمد از طریق طراحی سایت، برای نمایندگان عزیز بسیار ساده و پربازده باشد. اگر هنوز برای استفاده از نمایندگی پرتال قانع نشده‌اید، برخی از امکانات آن را باهم مرور کنیم:

تنوع قالب‌های نمایندگان

در پرتال 3 قالب برای سایت خودِ نمایندگان طراحی شده است. البته امکان ویرایش و اختصاصی کردن این قالب‌ها هم وجود دارد و می‌توان از آن‌ها قالب‌های متنوع و زیبا ساخت. پرتال، دست‌تان را تا جای ممکن باز گذاشته است.

اطلاع‌رسانی‌های پیامکی

خبر خوش اینکه: سامانه پیامکی، بطور پیش‌فرض به تمام سایت‌های طراحی شده با سایت‌ساز پرتال متصل شده است. به این ترتیب، اطلاعاتی مانند ثبت نام کاربران جدید یا درخواست خرید از طریق پیامک به شما گزارش داده می‌شود.

درگاه پرداخت آنلاین

اکثر درگاه‌های پرداخت بانکی توسط سایت ساز پرتال پشتیبانی می‌شوند؛ فقط کافیست به بانک مراجعه و برای استفاده از درگاه ثبت نام کنید.

مجموعه کامل قالب‌ها

تمام قالب‌های سایت‌ساز پرتال، در اختیار شما نمایندگان نیز قرار می‌گیرد و برای طراحی سایت مشتریان‌تان هم می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

امکان ویرایش و افزودن قالب

همانطور که اشاره کردیم، شما به سادگی و فقط با چند کلیلک و تایپ چند کلمه می‌توانید قالب‌ها را ویرایش کنید و قالب‌های جدید بسازید. 


              دریافت گزارش دقیق

شما می‌توانید گزارش کاملی از آمار کاربران سایت‌تان، وب‌سایت‌های ساخته شده و پرداختی‌های آن‌ها، در اختیار داشته باشید.

  ایجاد همکار در سیستم

اعضای تیم‌تان را به عنوان همکار در سیستم ثبت کنید و کارها را بین آن‌ها تقسیم کنید. 

 

ارایه نمایندگی مشابه

شما هم می‌توانید به افراد دیگری نمایندگی بدهید و از فعالیت‌های آن‌ها و سایت‌هایی که طراحی می‌کنند پورسانت دریافت کنید.

سخن آخر

طراحی سایت و کسب درآمد از آن، چالش‌های خودش را به‌همراه دارد؛ به‌خصوص طراحی سایت به‌صورت اختصاصی و وردپرس که هم زمان زیادی می‌برد و هم بدقلقی‌های خودش را دارد. در مقابل، با استفاده از گرفتن نمایندگی پرتال، در کوتاه‌ترین زمان، به ساده‌ترین شکل ممکن و بدون نیاز به مهارت کدنویسی، برای مشتریان‌تان سایت یا فروشگاه اینترنتی طراحی کنید. 

از شغل طراحی سایت انتظار چه میزان درآمد دارید؟ ماهی 5 میلیون؟ 10 میلیون؟ یا 20 میلیون؟ شک نکنید، با کمک نمایندگی پرتال، بدون دردسر، می‌توانید به‌طور میانگین ماهی 50 میلیون درآمد داشته باشید. برای محاسبه تقریبی میزان درآمد، نگاهی به جدول تعرفه‌ ما بیندازید تا حساب کار دستتان بیاید.

ما برای آشنایی شما با محیط سایت‌های پرتال، یک تست رایگان 7 روزه قرار داده‌ایم. برای ثبت نام رایگان همین حالا روی تصویر زیر کلیک کنید. 

طراحی سایت

اگر هنوز برای استفاده از نمایندگی پرتال قانع نشده‌اید، به شما پیشنهاد می‌کنم، حداقل این فرصت 7 روزه را از دست ندهید. به علاوه اینکه، هرگونه سوال یا ابهامی داشته باشید، کارشناسان و پشتیبانان ما، آماده پاسخگویی به شما هستند. فقط کافیست با شماره 02163404 داخلی 2 تماس بگیرید. 

دیدگاه خود را ارسال کنید

92 دیدگاه

سلام.درآمد یک طراح سایت در ماه چقدر است؟

سلام
سوالی که پرسیدین خیلی کلی هست :)
درآمد به خیلی عوامل بستگی داره: اینکه چقدر مشتری داشته باشید؛ اینکه خودتون چقدر میخواید از مشتری بگیرید؛ اینکه کیفیت کارتون چه میزان هست؛ اینکه توی یه شرکت کار می‌کنید یا اینکه برای خودتون مستقل کار می‌کنید و...
از 2 میلیون میتونه باشه تا بالای 50میلیون مثلا

سلام من هيچ اطلاعاتي ندارم وميخوام اينكارو شروع كنم راهنمايي ميكنيد
٠٩٣٩٢٢٨٠٤٦٤

سلام
روز شما بخیر
شما هدفتون یادگیری طراحی سایت هست؟
اگر اینه که باید یا توی دوره های آموزشی شرکت کنید یا اینکه خودتون منابع رو توی اینترنت دنبال کنید.
اما اگر منظورتون راه اندازی سایت برای خودتون هست، مقالات زیادی توی این زمینه داریم توی بلاگ پرتال، به علاوه اینکه میتونید با شماره 02163404 داخلی 2 تماس بگیرید

با سلام درمورد بازاریابی وقبول سفارش پرتال چگونه است ؟
منظور نماینده سفارش قبول کند یا پرتال قبول می کند بعد به نماینده جهت طراحی میدهد

سلام :)
ببینید بازاریابی سایت به عهده خودتون هست، چه در مورد نمایندگی و چه استفاده از پکیج های فروشگاهی پرتال. در واقع همۀ سرویس ها به همین شکلن. وظیفه بازاریابی به عهده خود شماست. ولی خب ما سرویس هایی مثل سئو رو هم توی مجموعه ارائه میدیم.
در مورد نمایندگی هم، ما به شما نمایندگی می‌دیم و بعد ازون شما خودتون می‌تونین به بقیه سایت یا فروشگاه ارائه بدین.
اگر سوال دیگه ای بود در خدمتیم. با شماره 02163404 داخلی 2 هم می‌تونین تماس بگیرین.

سلام ببخشید من یه کم گیج شدم.یعنی با استفاده از سایت شما ما بدون داشتن دانش این کارطراحی سایت میکنیم و به مشتری ارايه میدیم؟اگه میشه لطفا یه توضیح بدید.

سلام آقای کاظمی عزیز
ما یک پکیج نمایندگی داریم که دقیقا همین کار رو انجام میده. یعنی اینکه شما هم می‌تونین مثل ما تعدادی کاربر و مشتری برای خودتون داشته باشین، البته پیش نیازش آشنایی با سیستم سایت‌ساز پرتال هستش که توسط تیم به شما آموزش داده میشه. به علاوه اینکه پشتیبانی کاربرانتون هم به‌عهده خودتون هستش. ولی خب در کل نیازی به مهارت کدنویسی چندانی نخواهید داشت.
اگر باز هم ابهامی براتون باقی مونده، با شماره 02163404 داخلی 2 تماس بگیرین تا کارشناسای ما کامل راهنماییتون کنن.
موفق باشین :)

سلام خیلی ممنون

خواهش میکنم :)
باز توی صفحه https://www.portal.ir/rebrand هم کامل توضیح دادیم که می‌تونین اون رو مطالعه کنین.

سلام عرض شد اگر بخوام مدرک طراحی سایت بگیرم کجا باید آزمون بدم یا دوره ببینم ؟

سلام آقای کوکب زاده
منظورتون آموزش طراحی سایت پرتال هستش یا وردپرس؟

سلام
تفاوت وردپرس و پرتابل چیه ؟ میشه بیشتر توضیح بدین.

سلام
پرتال و وردپرس کاملا با هم تفاوت دارن. کار با پرتال خیلی راحت تره و نیاز نیست هاست و دامنه رو جدا بخرید بعد به هم متصل کنید. پرتال پشتیبانی رایگان داره و اگر مشکلی پیش بیاد بدون دریافت وجه براتون رفع میکنه. سرعت سایت هایی که با پرتال ساخته میشن بیشتر هست چون سرورهای بسیار قوی داریم و کدنویسی پرتال به شدت بهینه هست.

سلام من مجتمع فنی تهران طراحی میخونم icdl دارم به نظر شما خوبه

سلام. برای چه کاری منظورتون هست؟
اگه طراحی سایت رو میگین که خب ارتباطی به icdl نداره. بسته به نوع طراحی سایت باید یه زبون برنامه نویسی بلد باشین که البته اگه بخواین با سایت سازها مثل پرتال کار کنین نیازی به دانش کدنویسی ندارین :)
سوال دیگه ای بود من در خدمتم

سلام ببخشید ی سوالیه که خیلی وقته ذهنمو مشغول کرده ممنون میشم جواب بدید. من ارشد مهندسی مواد دارم و25سالمه. به نظرتون اگه برنامه نویسی اندروید یاد بگیرم(گیریم یک سال زمان ببره 26 ساله میشم)، میتونم شغلی پیدا کنم با اینکه مدرک دانشگاهی کامپیوتر ندارم و سنم نسبت به برنامه نویسای تازه کار دیگه زیادتره؟
مشکل سربازی هم ندارم. ممنون

سلام محسن جان
چرا اینقدر خودت رو درگیر سن و سال می‌کنی؟ :)
واقعا هیچ اهمیتی نداره، همین الان هم که شروع کنی بهتر از کاری نکردن هست.
اتفاقا برنامه نویسی هم حرفۀ خوب و پرتقاضایی هست و آینده کاری خوبی خواهی داشت.

خیلی ممنونم از پاسختون. بله حق با شماس. در مورد مدرک غیر مزتبط هم میشه نظرتون رو بفرمایید؟ بازم ممنون

خب طبیعتا خیلی از افراد زمینه کاری و تحصیلی‌شون یکی نیست و اصلا هم مسئله مهمی نیست. چون معمولا بعد از دانشگاه، علایقمون تغییر می‌کنه، یا اینکه به این نتیجه می‌رسیم که از طریق رشته تحصیلی به نتیجه خوبی نمی‌رسیم :)
توی فضای کار هم رشته و مدرک نامرتبط هیچ اهمیتی نداره؛ و حتی نمی‌پرسن که شما چی خوندین.
موفق باشی

سلام من از بیکار بودن و وقتی هم میرم شرکت کار کنم درامد پایین که شرکتا میدن و دستور شنیدن خسته شدم میخواستم بدونم ایا اگه طراحی سایت رو اموزش ببینم حتما میتونم کار کنم ؟

سلام
آره درک میکنم چی میگین
متاسفانه این شرایط رو خیلی از افراد دارن و اگه خودمون کاری نکنیم هم اتفاق مثبتی نمیفته
اینکه بعد از یاد گرفتن طراحی سایت قطعا میتونین کار کنین هم دقیقا به خود شما بستگی داره؛ اگه خوب یاد گرفته باشین و خوب کار کنین، هم توی شرکت ها میتونین استخدام بشین؛ هم خودتون میتونین مستقل کار کنین یا کسب و کار خودتون رو راه اندازی کنین که البته برای اون نیازه مهارت های دیگه رو هم یاد بگیرین.
ما چنتا مقاله در مورد ایده های شروع به کار داریم که از دسته شروع به کار بلاگ سایت مون میتونین پیداش کنین.
موفق باشین :)

سلام من زبان برنامه نویسی html ,css رو بلدم
میخواستم بدونم با همین زبان ها میتونم در امد داشته باشم ؟

سلام حانیۀ عزیز :)
آره چرا که نه.
الان بعضی از سایت ها با این زبان برنامه نویسی شدن، یه نمونه ش همون پرتال هست که با زبان html و css میتونین قالب سایت رو عوض کنین و هرجا نیاز بود رو ادیت کنن. مثلا میتونین سایت بگیرین و اون رو بعد از تغییر قالب و ادیت به عنوان یه پروژه آماده به بقیه بفروشین :)
یا اینکه میتونین از سایت ها پروژه بگیرین و به صورت دورکاری انجامش بدین.
به علاوه اینکه توی بعضی از شرکت های طراحی سایت هم میتونین به عنوان پشتبان استخدام بشین :)
موفق باشی حانیه جان

سلام
من زبان HTML بلدم و دارم CSS رو هم یاد میگیرم،ولی متاسفانه الان خیلی برنامه ها هستن که با یه درگ دراپ کار پنج خط کد نویسی مارو برا طراحی انجام میده.
برای همین کاملن نمیدونم ادامه دادن برا یادگیری این دو میتونه موفقیت امیز باشه یا نه.
به نطر شما میشه درامد خوبی داشت از این دوتا زبان؟!؟

سلام وقتتون بخیر باشه
آره چرا که نه.
بالاخره به برنامه نویسی هم نیازه و همه کارها رو نمیشه با درگ اند دراپ انجامش داد که. نمونه ش نیم پشتیبانی خود پرتال که با هر دوی این زبان ها دارن کار میکنن.
شرکت های طراحی سایت و برنامه نویسی و طراحی نرم افزارها میتونن یه گزینه برای استخدام شما باشن.

سلام. من html و css رو بلدم و php هم تازه یاد گرفتم کامل و جاوا اسکریپتم حتی بلدم تا حدودی. python هم نصفه بلدم البته قصد دارم کامل یاد بگیرم پایتون. از همون سایتی که فرمودید یعنی w3school . ولی تا به حال برای کسی جدی طراحی سایت یا کار نکردم. به نظرتون چجوری وارد بازار کار web developing بشم؟ حتی حاظرم یکی دو سال مجانی برای یه شرکت طراحی سایت کار کنم تا کار یاد بگیرم . نظرتون رو بگین ممنون میشم. تشکر

سلام آقای خسروتبار عزیز:)
خیلی خوبه که این مهارت ها رو دارید. برای ورود به بازار کار طراحی سایت، لازمه که به آمادگی برسین و برای این کار من پیشنهاد می‌کنم، خودتون یه مدت روی چندتا سایت تمرین کنین که کامل دستتون بیاد، بعد با ارائه نمونه کار سراغ شرکتها برین (آگهی استخدام خیلی زیاده توی این پوزیشن)/ یا اینکه خودتون به صورت شخصی این کار رو راه بندازین که البته برای اون باید انرژی زیاده بذارین تا معرفی بشین.

سلام خسته نباشید
من ۲۵سالمه میخواستم ببینم دیر نیست برای اینکه طراحی سایت یاد بگیرم؟؟؟
من خیلی به این موضوع فکر میکنم و همین باعث شده که از ترس سن جلو نرم خیلیا هم که تو این زمینه بودن گفتن اصلا دیر نیست اما من قانع نشدم

سلام رضا عزیز
کجا نوشته شده سقف یادگیری طراحی سایت مثلا 20 سالگی هس؟! یا اگه الان این کارو نکنی، آیا گزینه بهتری رو انتخاب میکنی؟
سن و خیلی از مسائل دیگه؛ تنها بهونه هایی واسه تنبلیمون هس.. ذهن باید یجوری خودش رو از مسئولیت و سختی خلاص کنه دیگه!
حالا اگه بازم میخوای کنترل زندگیت رو به این بهونه ها بدی، بگو الان دیره برای شروع.
نه تنها برای یادگیری طراحی سایت، برای هر کاری 10 برابر دشوارتر از این.

سلام خواستم ببینم من وردپرس دارم یاد میگیرم. ایا با وردپرس سایت طراحی کنم بهتره یا اینکه نمایندگی پرتال بگیرم؟ منظورم مستقل کار کردنه نه برای شرکتی کار کنم

سلام آقای ربیعی عزیز :)
ببینید هر دوش خوبه اما با توجه به اینکه میخواید خودتون به صورت مستقل کار کنید، طراحی سایت با وردپرس احتمالا زمان زیادی رو ازتون میگیره و اگه یکم سفارشتون بالا بره شاید نتونین دست تنها از پسش بربیاید. البته این رو هم اضافه کنم که الان شرکت های معتبر زیادی دارن توی زمینه طراحی سایت با وردپرس فعالیت میکنن و برای اینکه بتونین توی این بازار اعتبار کسب کنین باید تلاش زیادی بکنین.
نمایندگی پرتال از این جهت خوبه که نه زمان زیادی ازتون میگیره، نه نیازه به کدنویسی مسلط باشین. البته برای معرفی و گرفتن سفارش تقریبا مثل هم هستن.
اگه بتونین یه بازار هدف مشخص رو در نظر بگیرین و سایت ها رو به اونها معرفی کنین بنظرم ایده بدی نباشه. مثلا صاحبان کارخانه و کارگاه ها در شهرک های صنعتی و...

سلام
میخواستم بدونم که اموزش های شما چقدر زمان میبره؟
و هزینه اون چقدره؟

سلام امیر جان
تیم فنی به شما نحوه کار با سیستم رو رایگان آموزش میدن. مدت اون تقریبا یکی دو ساعته ولی اگر مدت زمان بیشتری نیاز داشته باشید به ازای هر یک ساعت اضافه هزینه ش 150 هزار تومن میشه :)

خسته نباشید یه سوالی که واس من پیش اومده اینه که الان ما چه طور باید در امد زایی کنیم ؟؟

سلام علی بهبودی عزیز :)
روزتون بخیر
الان اگه منظورتون توی این شرایط اخیر هست که بنظرم بازم راه هایی برای درآمدزایی وجود داره. ینی شما باید تهدیدا رو تبدیل به فرصت کنین.
مثلا یکی از کارهایی که توی هر شرایطی از جمله وضع فعلی جواب میده و اتفاقا خوبم هست، داشتن یه کسب و کار آنلاین هستش. الانم تنها همین کسب و کارها دارن همچنان به روند قبلی ادامه میدن و خیلی از کارهای سنتی مطلقا تعطیل شدن.
مثلا یه پیج فروش توی اینستا بزنین، یه سایت فروشگاهی یا سایت شخصی راه بندازین.
اگه اطلاعات بیشتری از خودتون بدین بهتر میتونم راهنمایی‌تون کنم.

سلام
چند وقتیه که پیگیر اینم که نمایندگی پرتال بگیرم اما بخاطر کرونا و تعطیلی کسب و کار ها دو دل شدم. نظرتون چیه؟ تو این اوضاع میشه ریسک کرد؟ یا صبر کنم تا اوضاع روبراه شه؟
تو اوضاع کرونا و تعطیلی فروشگاه ها میشه برای سایت فروشگاهی مشتری جذب کرد ایا؟

درود علیرضای عزیز
بله درسته که خیلی از کسب و کارها تعطیل شده ولی این بین هستن کسب و کارهایی که یک روزم تعطیل نشدن. کدوم یکیا؟! دقیقا همون کسب و کارهای آنلاینی مثل دیجی کالا و خیلی از فروشگاه های آنلاین که نه تنها تعطیل نشدن که فروششون بیشتر هم شد. پس این شرایط اتفاقا بهترین زمان برای راه اندازی یه کسب و کار آنلاینه. چون حتی بعد از تموم شدن این اوضاع هم مطمئن باش که هیچی مثل گذشته نخواهد بود. خیلی از کسب و کارها ماهیت و نوع فعالیتشون عوض میشه، یسریا ممکنه حذف بشن و یک سریای دیگه جایگزینش بشن. این رو مطمئن باش که حتی بعد از تموم شدن کرونا، قرار نیست اوضاع به روال قبل برگرده. چون تا الانش هم دو ماهه که مردم شکل دیگه ای از زندگی رو دارن تجربه می کنن. و همین قطعا تبدیل به عادت میشه و ادامه پیدا میکنه. مثل خریدهای اینترنتی که ازین به بعد قطعا رواج بیشتری میگیره.
پس با این دید به قضیه نگاه کن و تصمیم بگیر که آیا داشتن چنین خدماتی برای الان و آینده آیا مناسب هست یا نه؟!

مرسی از پاسخ و راهنمایی تون خانم شریفی
دلیل تون منطقی بود کاملا، فقط اینکه در مورد روش دوم «خرید و ویرایش سایت‌های پرتال» بیشتر توضیح میدید، لطفا؟
۲- و اینکه اگه بخوایم از روش دوم استفاده کنم و بعد نمایندگی مستقل پرتال بگیرم، میتونم سایت های مشتریانم رو از پرتال به سایت مستقل خودم منتقل کنم؟

مرسی

روزتون بخیر :)
ببینین مثلا شما یه سایت از پرتال میگیرین، بعد روی قالب اون یک سری تغییرات میدین، یه شکل جدید پیدا میکنه، بعدش این سایتی که مال خودتون بوده رو می‌تونین به بقیه بدین. البته این روش مشخصی برای طراحی سایت نیست. و بیشتر موقت هست مثلا میتونین برای افرادی که میشناسین انجامش بدین. چون بعضی از افراد دوس دارن خودشون جزییات سایت رو طراحی کنن و تغییر بدن.
سوال دومتون رو متوجه نشدم دقیقا
شما نمایندگی پرتال رو که میگیرین خودتون مشتری و سفارش دارین؛ مثل خود پرتال. ینی مشتریای شما مشتری ما محسوب نمیشه فقط اینکه قیمتی که باید ارائه بدین نباید از پرتال کمتر باشه.
در واقع خودتون به مشتری سرویس میدین و زیر نظر خودتون مدیریت میشه. پرتال هم به خود شما پشتیبانی میده.
باز میتونین با شماره 02163404 داخلی 2 تماس بگیرین تا بچه ها بیشتر راهنماییتون کنن. ممکنه توی پیام سخت باشه توضیحش :)

مرسی خانم شریفی
اگر بخوام از روش دوم استفاده کنم، یعنی خرید و ویرایش سایت‌های پرتال و سپس فروش آن به مشتری. در مورد دو سوال دارم:
۱- بطور مثال بسته فروشگاه کوچک ۷۴۰ ه ت قیمتشه، اگر من بخوام این بسته رو کمی گرونتر مثلا ۱ میلیون به مشتری بفروشم، اشکالی نداره از نظر پرتال؟
۲- توی این روش، قاعدتا مسائل فنی، آموزش و پشتیبانی مشتریان با پرتال هست نه من، درسته؟
مرسی

ببینید پرتال به شما که سایت رو خریدین تا حدی پشتیبانی میده؛ البته اگه بخواید تغییرات خیلی زیادی رو توی قالب ها ایجاد کنین و زمان زیادی برای تیم پشتیبانی صرف بشه، یک هزینه اضافی رو می پردازید.
ولی حالت بهترش اینه که مشتری رو پیدا کنید. سایت پرتال رو خودتون بگیرین تغییراتو اعمال کنین و بعد به اون مشتری بفروشین و مدیریت سایت رو به اون بدین. قیمتش هم حالا به هر قیمتی که خودتون میخواین. اون دیگه ارتباطی به پرتال نداره.

با سلام و احترام
چند تا سوال دارم، ممنون میشم جواب بدین
۱. پرتال قابلیت همکاری در فروش داره آیا؟ یعنی به ازای فروش سایت، درصدی از پرتال پورسانت بگیریم؟ اگه همکاری در فروش نداره، ایا در اینده این امکان فعال میشع؟
۲. ایا میشه برای بازاریاب کد تخفیف اختصاصی مثلا ۳۰ دردص در نظر بگیرید، که بازاریاب از مشتری هزینه اصلی بسته رو دریافت کنه ولی خود بازاریاب با تخفیف هزینه بسته رو به پرتال بده. نمیدونم تونس

درود جناب آقاخانی عزیز :)
نه متاسفانه الان امکان همکاری در فروش رو نداریم. اما در آینده قطعا این امکان رو اضافه میکنیم و توی برنامه هست اتفاقا.
در مورد سوال دومتون: بله میتونین برای خودتون کد تخفیف ایجاد کنین و به بازاریاب بدین تا ازش استفاده کنه.
وقتتون بخیر :)

مرسی خانم شریفی عزیز :)
یکم در مورد بازاریابی و جذب مشتری برای طراحی سایت راهنمایی میکنید، مثلا چجوری مشتری بدست بیاریم؟ آیا اینکه خود پرتال از چه طریق مشتری جذب می‌کنه؟

خواهش میکنم :)
بنظرم اگه بتونین رو یه بازار خاص تمرکز کنین خیلی بهتره. نمیدونم حوزه فعالیت و کار خودتون چی هست. شاید بشه روی اونها هم کار کرد.
مثلا روی نماینده های بیمه کار کنید، روی آرایشگرا کار کنید، روی پزشکا کار کنید، روی مدیرای یه شهرک صنعتی کار کنید و... حالا که معلوم کردین که مخاطب هدفتون کی هست، کاری کنین که اونها جذب بشن. اینکارو با بازاریابی محتوا و تولید اون میتونین انجام بدین. (توی سایت و اینستاگرام) بعد از یمدت که خدمات تون رو معرفی کردین میتونین اون رو ارائه بدین.
اگه الان مشتریش رو ندارین، راهش اینه.
موفق باشید :)

سلام.من ۱۹ سالمه و پشت کنکورم وهمزمان دارم سرمایه گذاری تو بورسو یادمیگیرم.ولی اتفاقی با این کسب وکاراشنا شدمو پیگیرشدم وبهش علاقمند.لطفاراهنماییم میکنیدمنی ک هیچی نمیدونم ازکجا میتونم شروع کنم.لازم ب ذکره من بچه شهرستانم ونمیتونم توهیچ کلاس حضوری شرکت کنم.اگه راهنماییم کنیدممنون میشم

سلام لیلای عزیز :)
چه عالی که به دنبال شروع کردن یه کسب و کار هستی؛ اون هم یه کار آنلاین که هیچ محدودیت زمانی و مکانی نداره و همه جوره میتونی داشته باشیش. و چه خوشحال میشم میبینم یک سری از افراد چه زود میخوان شروع کنن. مطمئن باش که تصمیم درستی گرفتی.
ببین هیچ فرقی نمیکنه که کجا باشی چون هیچ محدودیت مکانی نداره. و دیگه اینکه اصلا کار سختی نیستش و به راحتی میتونی انجامش بدی. فقط اینکه من دقیقا متوجه نشدم که آیا میخوای یک سایت داشته باشی یا اینکه نمایندگی پرتال رو بگیری و به بقیه خدمات بدی؟
برای مورد اول که از صفحه https://www.portal.ir/ باید یه سایت ایجاد کنی، اونجا همه ویدیوهای آموزشی گذاشته شده که کامل میگه باید چیکار کنی.
حالا برای مورد دوم یعنی گرفتن نمایندگی: ببین شما با گرفتن نمایندگی میتونین عین شرکت های مستقل طراحی سایت، به مشتری سایت ارائه بدی. پرتال آموزش کار با سایت رو به شما میده که بتونین چجوری مشکلات مشتریان رو برطرف کنید. و اینکه یک درصدی از هر فروش رو به اون برمیگردونین.
من پیشنهادم اینه که با شماره 02163404 داخلی 2 تماس بگیر تا بچه های فروش و پشتیبانی کامل راهنمایی ت کنن. ولی بازم سوال دیگه ای داشتی من در خدمتم. فقط دقیقا برای ما بنویس که چه چیزی رو میخوای لیلا جان :)

خیلی ممنون بابت حس خوبی ک بهم تونوشته هاتون دادید.من اونجوری متوجه شدم که نمیدونم درسته یاغلط،اگه خودم یه سایت بزنم باید چیزی برای فروش دراون سایت داشته باشم؟؟؟اگه اینجوری باشه نه من قصدی برای فروش چیزی (اشیاو..)ندارم.من میخوام بتونم خودم سایت طراحی کنم وبتونم این سایتو بفروشم(حالاکجا..نمیدونم:/).وبازم متاسفانه نمیدونم این چیزی که میخوام نیاز به مدرک تحصیلی داره یانه یااصلا چیزی که من میخوام میتونه اتفاق بیوفته یانه؟!

سلام لیلا جان :)
خیلی هم عالی، خوشحالم.
آهان متوجه شدم. ببین برای کار طراحی سایت یه راهش گرفتن نمایندگی پرتال هست که نیاز به هیچ کدنویسی و دانش فنی خاصی نداره. مثلا شما نمایندگی رو میخرین بعد خودت مثل یه شرکت مستقل از بقیه سفارش طراحی سایت میگیرین. به ازای هر مشتری هم یک درصدی رو به پرتال میدین. پرتال به خودت پشتیبانی میده ولی انجام کارای مشتریانت به عهده خودت هستش.
نه نیاز به مدرک خاصی نداره اصلا :) فقط یه آموزش دو سه ساعته نیاز داری که اون رو تیم پشتیبانی به صورت حضوری به شما میدن.
موفق باشی

سلام اگر تازه به یک طراح وبسایت تبدیل شده باشی باید چکار کنی؟

سلام
وقت شما بخیر باشه
بنظرم میتونین چند تا سفارش از دوست یا آشنا بگیرید که بیشتر دستتون بیاد. بعد از مدتی میتونین از اونها به عنوان یه نمونه مناسب استفاده کنید و استخدام یه شرکت بشین یا اینکه اصلا مستقل برای خودتون کار کنین.
چه زبان برنامه نویسی رو کار کردین و بلدین؟

سلام
وقتتون بخیر
من با خوندن این مطلب و چند مقاله دیگه علاقمند شدم که نمایندگی پرتال بگیرم. حالا سوالی که دارم اینه: نمایندگان پرتال بطور میانگین چه تعداد سایت در ماه میفروشند؟ و چقدر سود خالص دارند؟ البته قاعدتاً به خیلی عوامل بستگی داره ولی خب یه رقم حدودی بدید لطفاً، تا بتونم یه برآوردی کنم.

سلام آقای محمدی عزیز
خیلی هم عالی
ببینید همونطور که خودتون هم گفتید بستگی به شخص داره. میزان فروش نماینده های ما پرتال متفاوته. شما میانگین ماهیانه 10 تا 15 میلیون در نظر بگیرید. اما خب داریم بیشتر از این هم داشتیم.
اگه بتونین مشتریش رو پیدا کنین، قطعا ایده خوبی برا کسب درامد هستش.

سلام خسته نباشید من وردپرس را روی لپتاپم نصب کردم و در حال یادگیری طراحی سایت هستم مشکل من اینجاست چجوری میتونم کسب درامد کنم لطفا راهنمایی کنید ممنونم

سلام
وقت شما بخیر باشه.
منظورتون کسب درآمد از طریق طراحی سایت هستش؟ خب برای اون بهتره اول خودتون یه مدت کار کنید تا دستتون راه بیفته. چند تا نمونه طراحی سایت خوب داشته باشید. بعدش میتونین با معرفی خودتان سفارش طراحی سایت بگیرین.
ولی کلا بجز طراحی سایت از خود سایت همی میشه درآمد داشت. مثلا یه محصول بذارید و بفروشید؛ توی سایت محتوا بذاری، یه موضوعی رو آموزش بدی و سایت رو به فروشگاه آنلاین فایل تبدیل کنین.
یکم بیشتر روی مهارت ها و علاقمندی هاتون تمرکز کنین. ببینین تو چه زمینه ای میشه از سایت پول درآورد.
من چون شناختی از شما ندارم نمیتونم کامل راهنماییتون کنم.

سلام :)
"در پرتال 3 قالب برای سایت خودِ نمایندگان طراحی شده است"
من با پشتیبانی پرتال تماس گرفتم گفتند فقط یک قالب برای نمایندگان هست! حالا نمیدونم ۱ یا ۳؟

سلام عسل عزیز. وقتت بخیر باشه.
بسته نمایندگی یه قالب داره :)

سلام من الا یک طراح سایت هستم و چند پیشنهاد دارم میخواستم بدونم چه قیمتی باید پیشنهاد بدم

سلام
طراحی سایت هیچ قیمت مشخصی نداره. توی مقاله م اینو گفتیم. به کیفیت کار و نظر خودتون بستگی داره. چه نوع سایتی؟ وردپرس؟

سلام.خسته نباشید.من در حال یادگیری طراحی سایت با وردپرس هستم.در صورتی که بخوام از شما نمایندگی بگیرم و شروع به کار کنم ،باید از قبل تولید محتوا برای بازاریابی بلد باشم؟؟؟؟

سلام مرضیه جان
بله میتونید از پرتال نمایندگی بگیرید ولی یه سری شرایط داره. از جمله اینکه خودتون طراحی سایت با پرتال و ویرایش اون رو بلد باشید و دیگه اینکه یه تعداد حداقلی فروش داشته باشید . حالا برای فروش باید مثلا یا شرکت داشته باشید و مشتری سایت باشن و یا اینکه به روشهای بازاریابی خودتون رو معرفی کنید و بفروشید.
در حال دوم بله باید بازاریابی محتوا بلد باشید.

ممنونم از راهنماییتون.ببخشید تولید محتوا و بازاریابی محتوا با همدیگه فرق دارن؟؟؟ و اینکه پیشنهاد شما برای یادگیری بازاریابی محتوا چیه؟؟بازم ممنون

خواهش میکنم.
آره متفاوته با هم. بازاریابی یعنی اینکه بتونیم بر اساس نیاز مشتری با استفاده از محتوا هم اون رو جذب کنیم هم اینکه نگهش داریم. پس برای اون نیازه که یسری تحقیقات انجام بدی تا بفهمی مثلا مشتری چه ویژگی هایی داره، چه نیازهایی داره و همون چیزی که بدردش میخوره رو تولید کنی تا بعدش سمت شما کشیده بشه.
حالا تولید محتوا، همون نوشتن میشه. نوشتن هر چیزی؛ حتی میتونه هیچ هدف مشخص و نتیجه ایی هم نداشته باشه. این اصلی ترین تفاوت بازاریابی محتوا و تولید محتواست. برا یادگیری دوره های زیادی هستش. همین الان اگه توی گوگل بزنی چندتا مورد میاره برات. مثلا یه نمونه ش دوره بازاریابی محتوای نوین هست.

سلام.برای اینکه بتونم شروع به کار کنم به یادگیری طراحی سایت و بازاریابی محتوا نیاز دارم؟؟مورد دیگه ای هست که دربارش تحقیق کنم ؟؟
و اینکه میشه در حوزه حسابداری فعالیت کنم یعنی هدفم جذب وفروش سایت به حسابداران باشه.خیلی ممنونم از راهنماییتون

سلام
برا شروع نمایندگی منظورت هست؟ که خب آره، البته کار با سایت های پرتال کار سختی نیست ینی نیاز نیستش که کدنویسی حرفه ای رو بلد باشی. یه سری ویرایش هست که با یه اموزش چند ساعته یادش میگیری. بعد از خرید بسته نمایندگی، تیم پشتیبانی طی یه جلسه موارد رو به شما یاد میدن.
راجع به حسابداری هم آره چرا که نه. به هر قشری از جامعه که به سایت نیاز داشته باشن میتونین سایت رو بفروشین.

سلام .منظورم توانایی طراحی سایت با وردپرس برای فروش سایت یا فروشگاه اینترنتی برای مشتری بود.و بعد از اینکه تونستم بازاریابی کنم ،میتوتم از نمایندگی استفاده کنم؟؟میخواستم یه برنامه کلی از کارایی که باید انجام بدم بدونم.
مرسی از کمک و راهنماییتون

برا کار با سایت، نیاز نیست با وردپرس آشنا باشید. چون سایت سازها با وردپرس متفاوت هستن. برای طراحی سایت با سایت ساز از جمله پرتال نیازی به کدنویسی چندانی ندارید. یه سری ویرایش نیازه که بعد از فروش، طی یه جلسه به شما آموزش داده میشه.
بله دیگه، اگه خوب بتونی بازاریابی رو انجام بدی مشتری پیدا میکنی. فقط برا گرفتن نمایندگی به این موضوع توجه کنین که میتونین یه مقدار مشخص مشتری داشته باشی. اگه با تیم پشتیبانی صحبت کنید کامل شما رو راهنمایی می کنن. این هم شماره تماس:
02163404 داخلی 2.
موفق باشی :)

سلام میخواستم بدونم که میشه به صورت تک نفره کار طراحی وب را شروع کرد و همینطور اینکه چگونه می توان تبلیغ کرد ؟ و خودمان را به مردم معرفی کنیم ؟؟
ممنون میشم اگه جواب بدید .

سلام اقای نعمتی عزیز
وقتتون بخیر باشه.
بله میشه؛ ولی کاملا به کاری که میخواید انجام بدید داره. مثلا اینکه چه نوع سایتی رو میخواید طراحی کنید؟
طراحی اختصاصی؟ وردپرس؟ یا پرتال؟
و اینکه قراره حجم سفارشتون چقدر باشه. اگه زیاد بشه خب شاید خودتون نتونید از پسش بربیاید.
برای معرفی کردن خودتون من پیشنهادم اینه که یه بخش کوچیکی از مخاطبا رو انتخاب کنید. مثلا نماینده های بیمه رو هدف بگیرید، یا پزشکای زیبایی، یا مدرس های موسیقی و...
وقتی مخاطبتون ریز بشه راحتتر میتونید خودتون رو معرفی کنید. اونها رو راحتتر میشه پیدا کرد.

سلام .
برای یاد گرفتن طراحی سایت باید به چه برنامه هایی مسلط باشیم ؟

سلام.
وقتتون بخیر باشه.
بستگی داره که چه کاری رو میخواید انجام بدید. مثلا برای فرانت اند یعنی طراحی ظاهر سایت باید html، css، جاوا و... بلد باشید و اگه برای بک اند بخواید باید php و asp.net و چند تای دیگه رو بلد باشید که این همون زبان های برنامه نویسی اختصاصی هست.
ولی فرانت اند برای سرویس های مدیریت محتوا مثل وردپرس هست.

سلام خسته نباشید ببخشید من ۱۴سالمه وخیلی دوست دارم طراحی سایت رو یاد بگیرم میخواستم بدونم باید از کجا شروع کنم و وقتی یاد گرفتم بهتر است جایی کار کنم یا به طور مستقل کار کنم؟؟؟

سلام علی جان
خیلی خوبه که از الان به فکری. چون اگه شروع کنی، تا چند سال آینده یه متخصص خفن هستی. البته به جز طراحی سایت کلی کارای دیگه م هست که میتونی اونارم انجام بدی. برای طراحی سایت بستگی داره که چه نوع سایتی با چه زبانی بخای یاد بگیری. مثلا PHP؟ CSS؟
بنظرم در مورد زبان های برنامه نویسی وب و طراحی سایت توی گوگل سرچ کن تا اول یه اطلاعات کلی راجع به اونها پیدا کنی. بعد ببین اصلا دوست داری انجامش بدی. البته اگه بخوای سایت های وردپرسی و.. رو طراحی کنی اونقدرا نیاز به کدنویسی نداری.

سلام .ببخشید من کامپیوتر بوده رشته تحصیلیم
ولی اصلا طراحی سایت بلد نیستم.زبان برنامه نویسی خاصی رو هم کار نکردم.آیا میتونم طراح سایت بشم به راحتی یا از پرتال نمایندگی بگیرم مشکلی پیش نمیاد؟منظورم اینه که میتونم ادارش کنم؟

سلام وقت شما بخیر باشه. راستش پرتال دیگه نمایندگی نمیده مگه اینکه مطمئن باشید که میتونید حتما یه تعداد مشخصی سایت بفروشید :) ولی خب میتونید سایت های اولیه پرتال رو خریداری کنید روی اون کار کنید و بعد که مشتری رو داشتید اون رو بفروشید.

سلام
من میخوام طراحی سایت یاد بگیرم راهنمایی میکنین از کجا باید شروع کنم؟! آموزش رایگان وجود داره کلن!؟ یا بهتره کلاس آنلاینی چیزی شرکت کنم؟!

سلام بهار جان.
طراحی سایت به چه روش و زبانی میخوای یاد بگیری؟ خیلی متفاوت هست.
ولی در کل اگه توی گوگل سرچ کنی منبع رایگان و دوره های پولی هست براش.

سلام وقتتون بخیر
من امسال کنکور دارم و جدیدا دارم به این فکر میکنم که روزی حداقل ۲ ساعت برای یادگیری مسائل مربوط به طراحی سایت و ... وقت بذارم ولی نمیدونم از کجا شروع کنم ..میشه راهنمایی کنید که برای شروع باید چه کارهایی انجام بدم و اینکه چه مدت طول میکشه که بتونم مسلط بشم و از چه برنامه هایی باید استفاده کنم ؟
و اینکه من تمام پاسخ های شما به پرسش بقیه رو خوندم ولی هنوز یه سری چیزا برام مبهمه .... مثلا اینکه اگه من بتونم یک سایت طراحی کنم یا حالا یک کار که مربوط به طراحی و ویرایش سایت یا گرفتن نمایندگی پرتال هست رو انجام بدم ، چجور میتونم ازش کسب درامد کنم؟!
و اینکه برای معرفی خودم چه کاری میتونم انجام بدم؟!
میشه لطفا توضیح بدید ؟!(ببخشید اگه طولانی شد)

سلام ساینا جان
ببین یادگیری طراحی سایت بستگی به زبونی که میخوای کار کنی بستگی داره. ولی در کل فکر میکنم حداقل یکی دو ماه زمان میبره. البته باید یه مدت هم عملی کار کنی که یادش بگیری.
در مورد پرتال ما نمایندگی رو در شرایط خاص میدیم. مثلا با این شرایط که بتونی تعداد مشخصی مشتری داشته باشی حتما. حالا اینکه چجوری میخای مشتریش رو پیدا کنی باید خود شما کار فروش و بازاریابیش رو انجام بدی. مشتری که پیدا شد سایت میفروشی به اون.

سلام میخواستم بدونم توی دانشگاه به دانشجویان مهندسی کامپیوتر هم طراحی وب یاد میدن یا نه؟

سلام نازنین عزیز.
تا جایی که میدونم نه آموزش نمیدن. خودت باید دوره ها و مطالب آموزشیش رو از نت یا جاهای دیگه پیدا کنی و یادش بگیری.

ببخشید من میخواستم بپرسم که واسه کار کردن توی پرتال باید پیش پرداخت داشته باشیم ؟ یعنی برای کار کردن در پرتال باید در ابتدا مبلغی پرداخت کنیم؟

سلام مونا جان.
ببین برای استفاده از پرتال تا 7 روز رایگان میتونی با سایت تستی که ایجاد کردی کار کنی. ولی اگه بخوای یکی از این بسته ها رو با دامنه دلخواهت داشته باشی باید اون رو خریداری کنی. حالا شاید امکان اقساط روی یخ سری از بسته ها وجود داشته باشه :)

من هیچ اشنایی برای طراحی سایت و پول برای خرید صفحات ندارم
من میخام از طریق ایجاد سایت کسب درامد کنم میشه کمکم کنید

سلام وقتتون بخیر
خب به چه زبانی میخواید طراحی سایت رو انجام بدید؟ چه نوع سایتی؟
باید اول این رو مشخص کنید بعدش برید منبع پیدا کنید برای یادگیری.

سلام،وقتتون بخیر من ۳۴ سالمه و میخوام دوره های طراحی وب سایت رو بگذونم، به نظر شما دیر نیست؟

سلام سارا جان
منظورت از دیر چیه؟
مگه برای انجام هر کاری حتما یه زمان مشخص وجود داره؟ :)
ابدا خودت رو محدود به سن نکن؛ چه کم چه زیاد.
هر زمان که احساس کردی میخوای سراغ یه کار بری؛ انجامش بده. چون انجامش ندی، حسرتش میمونه همیشه برات.
پس قطعا دیر نیست و شروعش کن.

ممنون عزیزم از پاسخت خیلی دلگرم شدم، شما جایی رو میتونید به من معرفی کنیدکه خیلی زود راه بیوفتم یا استادی که تدریس خصوصی داشته باشه؟

خواهش میکنم :)
والا شخص خاصی رو الان مدنظرم نیست برای تدریس. ولی خب اگه بخواید وردپرس رو یاد بگیرید یه سری دوره های وبمستری هست. اگه هم به زبان های دیکه بخواید یاد بگیری، باید پیش افراد برنامه نویس برید که سراغ ندارم الان شخصی رو.

با سلام
درآمد یک برنامه نویسی وب در ماه چقدر است ؟

سلام وقتتون بخیر باشه.
والا هیچ مقدار مشخصی نداره. اینکه بخواد توی شرکت استخدام بشه یا اینکه خودش پروژه ای کار کنه. به چه زبانی باشه و...
ولی اگه توی شرکت بخواید استخدام بشید معمولا 6-7 اینهاست.

سلام
یه طراحی سایت اگر برای خودش مستقل کار کند میتونه ماهی 50 میلیون درامد داشته باشد؟ اگه نه چیکار باید کرد که ماهی همـون درامد رو داشته باشه و سوال دیگرم اینکه چگونه میتونیم مشتری بیشتری رو به خودمون جذب کنیم؟

سلام وقتتون بخیر باشه.
ببینید درآمد طراح سایت واقعا هیچ محدودیتی نداره. به هر میزانی میتونه باشه. راهش اینه که چندتا نمونه کار خوب و حرفه ای داشته باشید و بتونید به بقیه نشون بدید. یه مورد دیگه شم اینه که ارتباطاتتون زیاد باشه تا بتونید سفارش بگیرید.

سلام ، اگ برای برنامه نویسی بخوایم توی یه شرکت مشغول به کار شیم برای استخدام چه مدرکی مورده نیاز هست ؟؟

سلام سارا جان
ببین بستگی به شرکت داره. یه سری از شرکت ها اصلا مدرک براشون مهم نیست و مهارت شما رو میخوان. یعنی رزومه ت رو میبینن و کارهایی که توی این زمینه انجام دادی تا الان. ولی خب یه سری هاشونم براشون مهمه مدرک، مثل شرکت های دولتی. مدرکش هم کامپیوتر هست فکر میکنم.

سلام خسته نباشید من قصد دارم طراحی سایت رو یاد بگیرم میشه کمکم کنید؟

سلام وقتتون بخیر باشه.
خب بسته به زبانی که میخواید یاد بگیرید باید سرچ کنید، منابعی که وجود داره رو ببینید و بخونید، یا اگه دوره ای وجود داره توی اون شرکت کنید.
اگه هم میخواید با پرتال اینکارو بکنید که اصلا کار سختی نیست. ویدیوهای آموزشی رو توی پنل مدیریت سایت گذاشتیم. فقط باید یه سایت تستی ایجاد کنید از لینک صفحه اصلی که گذاشتیم.

سلام
یه سوال داشتم میخواست بدونم چجوری یه فرد طراح سایت میتون ماهیانه به فرض مثال دو میلیوت تومن پول داشته باشه وقتی تمامی قالب های سایت 60 تومن 90 تومن سا 100 تومن هست ؟
لطفا جواب بدید

سلام وقتتون بخیر باشه.
ببینید بستگی به این داره که اون فرد خودش مستقل داره کار میکنه یا اینکه استخدام یه شرکتی جایی هست. اگه استخدام باشه که خب هر شرکت یه میزان حقوق مشخص در نظر میگیرن اگه مستقل کار کنه هم که درآمدش دست خودشه.
مثلا یه سری از قراردادهای بعضی از شرکتها میلیاردی هست ولی آیا حقوق افراد هم میلیاردی پرداخت میشه؟! :)

سلام و خسته نباشید
من یه گرافیست هستم میخواستم ببینم برای طراحی سایت چون کار و رشته اصلیم گرافیک هستش میتونم تو قسمت فرونت اند به تنهایی و تولید قالب سایت به درامد خوبی برستم؟
و اینکه در کل درامد پروگرامر های بک اند بهتره یا فرونت اند؟ این موضوع خیلی وقته کرمو درگیر کرده ممنون میشم
راهنمایی کنید.

سلام وقتتون بخیر باشه.
آره میتونید ولی باید با یه شرکت طراحی سایت مثلا قرارداد ببندید یا یه کسی رو داشته باشید که بتونه براتون پروژه بگیره. یعنی باید ارتباطاتتون قوی باشه که بتونید کار بگیرید. ولی به تنهایی شاید یکم سخت باشه.
راجع به بهتر بدون بک یا فرانت واقعا نمیدونم که بتونم کمکتون کنم.

سلام.ببخشید میشه با برنامه ی ادوبی میوز سایت خوبی طراحی کرد؟؟؟؟؟

سلام وقت بخیر
اینکه فقط نهایت بشه قالب یا فرانت اندش رو طراحی کرد. برای بک اند چه برنامه ای دارید؟ :)

سلام ممنونم از توضیحاتتون..یک سوال.برای منکه دقیقا از صفر میخوام شروع کنم..اولین کاری که باید اقدام کنم چیه؟کجا آموزش ببینم به نظرتون؟

سلام زهرا جان
چه چیزی رو میخواید یاد بگیرید دقیقا؟

مطالب این سایت بسیار آموزنده و عالی بود ممنون

مرسی از شما دوست عزیز :)

سلام وقت بخیر...من یه سوال داشتم اونم اینه که من یه مدتیه در حال یادگیری پایتون هستم و تا جایی که من اطلاع دارم میشه باهاش طراحی سایت انجام داد..به نظر شما یادگیری پایتون رو ادامه بدم یا برم سراغ دیگر زبان ها مثل css or php

سلام. وقتتون بخیر باشه.
ببینید بستگی داره برای چه سیستمی بخواید طراحی سایت رو انجام بدید. اما خب css و php معمولا کاربرد بیشتری در این حوزه دارن.

سلام
من 15 سال دارم و می خوام طراحی وب روشروع کنم من تموم آموزش های طراحی وب و دارم
ومیخوام در کنار یادگیری کدنویسی و... هم زمان یه سایت هم داشته باشم برای تمرین کردن
بنظر شما بعد چندماه سخت تمرین کردن یه طراح وب میشم
و اینکه بعد چه مدتی میتونم درآمد خوبی داشته باشم؟

سلام
طراحی سایت کار پرسودی و تقاضای زیادی هم برای استخدام طراح سایت توی اینترنت هست. همه چیز به علاقه و تلاش شما بستگی داره. اگر می‌خواید یه طراح سایت حرفه‌ای بشید باید چندین سال تلاش کنید. البته بعد از یه مدت که اصول اولیه طراحی سایت رو یاد گرفتید می‌تونید پروژه بگیرید و درآمد داشته باشید.

سلام من میخوام بدونم چجوری باید مشتری جمع کنم برای ساخت سایت بعد زبان برنامه نویسی رو باید از اینترنت یاد بگیرم یا دانشگاه و فقط یه نکته به چه مقدار زبان انگلیسی لازم دارم

سلام
برنامه نویسی رو میتونید با دوره‌های اینترنتی هم یاد بگیرید. برای جذب مشتری هم باید تبلیغات کنید. زبان انگلیسی هم باید در حد متوسط بلد باشید.

سلام خسته نباشید
چطور میتونم سایت هایی که ساختمو به فروش برسونم؟!!
آیا میتونم برنامه نویسی رو آموزش بدم و تو سایت قرار بدم برای فروش؟!

سلام
برای فروش سایت باید بازاریابی کنید. وقتی مشتری پیدا کردید براش سایت راه‌اندازی کنید و پولش رو بگیرید. آموزش هم کار پرسودی هستش و می‌تونید یک سایت برای فروش فایل‌های آموزشی با پرتال داشته باشید

سلام شما برای طراحی سایت کدام زبان رو ترجیح میدید C# JAVA جاوا اسکریپت پایتون یا زبان های دیگه ممنونم از سایت خوبتون

سلام
بستگی به خودتون داره هر کدوم از زبان‌های برنامه نویسی که می‌تونید رو شروع کنید به یادگرفتن. پایتون، C# و PHP زبان‌های کاربردی برای طراحی سایت هستند.

سلام خوب این در امد هایی که نوشتین حالت متوسطه یک ماهه و ممکنه توی بعضی ماه ها در امد نداشته باشیم میشه حد اقل در امد و حد اکثر در امد رو بگین و ایا امکان صراحی سایت و فروش به افراد خارج از کشور هم داریم ممنون

سلام
واقعا نمیشه گفت که چقدر درآمد داره چون همه چیز به تلاش و کار شما بستگی داره. مثلا یکی کلی تبلیغات میکنه و توی همون ماه اول چندین میلیون درآمدش میشه و یکی هم ممکنه تا چند ماه درآمد نداشته باشه. بله امکان طراحی سایت برای ساکنین خارج از ایران هم هست.

سلام
طراحي يه سايت با وردپرس چقدر زمان ميبره؟
يك سري سايتهايي كه خيلي پيشرفته طراحي شدن، اطلاعات بيشتري لازم بوده براي طراحيشون يا وقت بيشتري براي طراحيشون لازم هست؟
با تشكر

سلام
طراحی سایت با وردپرس بستگی به اطلاعات و دانش شما از این سیستم مدیریت محتوا داره. یعنی کسی که وردپرس کار حرفه‌ای هست توی 1 ساعت سایت میزنه و یک فرد عادی توی 2 یا 3 روز و کسی هم که وردپرس اصلا بلد نیست شاید یک هفته طول بکشه

بازار کار طراحی سایت بهتر هست یا انیمیشن سازی

سلام
هردو کارهایی هستند که خیلی بازار کارشون خوبه

سلام وقت بخیر
من 30 سالم هست و ارشد شیمی آلی دارم
با توجه ب تحقیقاتی که داشتم متوجه شدم که کار با ورد پرس و طراحی سایت ب این روش خیلی باب شده
حالا من این سوال برام مطرح هست که چجور میتونم در آمد زایی کنم به صورت مستقل

سلام
اتفاقا یه مطلب در این مورد داریم حتما مطالعه کنید به دردتون میخوره
https://www.portal.ir/hot-job-web-designer

سلام من میخواستم بدونم که این سایت پرتال چجوری واردش باشیم و آموزشش رایگآن هست

سلام وقتتون بخیر
لینک ایجاد سایت با پرتال رو توی همون صفحه گذاشته بودیم. اینجا هم مجددا براتون آدرس رو میذارم:
https://www.portal.ir/
خیلی راحت میتونید سایتتون روایجاد کنید. آموزش کار با پرتال رایگانه وتوی پنل ویدیوهای اون رو گذاشتیم.

سلام من چجوری میتونم از ساختن سایت درآمد زایی کنم و آموزش ساختن سایت رو کجا گذاشته اید و باید برای فروش تبلیغات کنم آیا آموزشش رایگآن هست؟ ممنون میشم پاسخ بدید

سلام
ساخت سایت خیلی راحته. بعد از ثبت نام داخل پرتال چندتا ویدیو توی پنل سایت میبینید که مراحل طراحی سایت رو کامل توضیح داده. همه مواردی که پرسیدید رو داخل وبلاگ در موردش مقاله نوشتیم و اگر سرچ کنید پیداشون میکنید.
https://www.portal.ir/blog

سلام و خسته نباشید:) من امسال کنکور دارم و خیییلی علاقه به برنامه نویسی و طراحی سایت دارم اگه بخوام داخل دانشگاه رشته نرم افزار بخونم میتونم موفق بشم ؟ واینکه من رشتم ریاضی هست به علت مخالفت خانواده نتونستم برم هنرستان کامپیوتر الان چون رشتم ریاضی هستش عقب نیستم از کسایی که مستقیم کامپیوتر میخونن ؟

سلام
خیلی هم عالی چقدر خوب که چنین تصمیمی گرفتید.
ببینید توی دانشگاه واقعا چیز زیاد و به درد بخوری یاد نمیدن در مورد برنامه نویسی.
خود شما باید علاقه زیادی داشته باشی و خارج از دانشگاه یاد بگیری تا موفق بشی. هیچ وقت هم برای شروع دیر نیست و قرار نیست مسابقه بدی که از کسی عقب باشی. همین الان شروع کن و چندتا دوره آموزشی آنلاین ببین و ادامه بده تا توی این کار موفق بشی. 😎

سلام من چطور میتونم یک سایت بسازم و آیا برای فروش باید تبلیغات کنم یعنی چطوری میتونم ی سایت ساز مستقل باشم و آموزش ساختن سایت کجا هست و چجوری بما مدرک پرتال میدهند

سلام
بعد از این که داخل پرتال ثبت نام کردید توی پنل کاربری چندتا ویدیو کوتاه هست که همه مراحل ساخت سایت رو آموزش داده. بدون تبلیغات هم میشه فروش داشت اما با تبلیغات سریعتر به نتیجه میرسید. پرتال مدرک نمیده 🤔 پرتال یه سایت ساز و فروشگاه هست که میتونید خیلی راحت باهاش سایت طراحی کنید.

سلام چجوری سایتمان رو بسازیم و آموزشش رایگان هست آدرس سایت کجاست و باید چجوری برای فروش سایت مون مشتری جذب کنیم

سلام
ساخت سایت خیلی راحته دوست عزیزم
اول از همه داخل پرتال ثبت نام کنید. بعد وارد پنل کاربری که بشید چندتا ویدیو رایگان قرار دادیم. توی این ویدیوها به طور کامل طراحی سایت با پرتال توضیح داده شده.

سلام، من میخوام مقداری وقت و هزینه بذارم برای این طرح پرتال ولی نمیدونم از کجا شروع کنم که بتونم بفروشم
به نظرتون اولویت با چیه
مثلا حضوری به کسب و کارها مراجعه کنم، یا تو دیوار و سایتهای آگهی هزینه کنم، تراکت پخش کنم، تبلیغات گوگلی یا ریپورتاژ بدم، سئو وتولید محتوا کنم، اینستاگرام بزنم
میدونم همشون خوبه ولی نمیدونم اولویت با کدومه
چون وقت و هزینه ی زیادی ندارم

سلام
برای این که به فروش برسید اول یه مقدار تبلیغات کنید. همزمان روی سئو و تولید محتوا هم کار کنید.

سلام،وقتتون بخیر
ببخشید من میتونم با یاد گرفتن کامل المنتور،سایت بسازم و در امد ازش داشته باشم؟

سلام
بله میشه

سلام
محمد مهدی هستم
15 سال سن دارم ولی تا به الان دوتا سایت به طور کاملا رسمی درست کردم
مهارت های من : html5 css3 js php هستش
به ورد پرس php my admin و ... اشنا هستم
ولی مشکلم اینه نمیدونم چطور با در امد عالی وارد بازار کار بشم
طراحی قالب زمان بره و واقعا طول میکشه
پیشنهاد شما به من چیه؟

سلام
راه های زیادی هست. مثلا میتونید همین مهارت ها رو به دیگران آموزش بدید. بسته آموزشی درست کنید و اون رو بفروشید. میتونید قالب طراحی کنید و داخل مارکت هایی مثل ژاکت و راست چین بفروشید

سلام ببخشید من تازه می خواهم طراحی سایت را یاد بگیرم میخواستم ببینم که کدام زبان های کد نویسی بهتر است؟چگونه می توانم بازار کار را پیدا کنم ؟و چگونه برای شرکت ها کار کنم یا چگونه مستقل باشم؟
ممنون میشم اگر پاسخ من را بدهید

سلام
اول باید انتخاب کنید که می‌خواهید برنامه نویس فرانت اند، بک اند یا فول استک باشید. بعد از آن باید زبان برنامه نویسی را انتخاب کنید.
وقتی طراحی سایت یاد بگیرید خیلی راحت کار پیدا میکنید. یا می‌توانید در شرکت‌ها استخدام شوید، یا به صورت فریلنسر کار کنید و یا خودتان پروژه بگیرید و سایت طراحی کنید.
برای استخدام در شرکت ها هم میتوانید از سایت های استخدامی استفاده کنید. برای گرفتن پروژه هم سایت های فریلنسری مثل پونیشا هست.

۲۰‌ میلیون تومن پرداخت کنیم واسه گرفتن چیزی بنام نمایندگی بعد تازه خود نماینده باید کار بازاریابی رو هم خودش انجام بده و خودش واسه خودش مشتری بگیره اونم کسی که هیچ اطلاعی از بازاریابی نداره! پس این ۲۰ میلیون تومن رو باید برای چی به پرتال پرداخت کرد که حتی حاضر نیست کار معرفی مشتری و بازاریابی رو واسه "نماینده" انجام بده؟
جای دیگه هم که گفته شده درآمد بهترین طراحامون ۱۵ میلیونه پس چطور میگین ۵۰ میلیون درآمد در ماه؟
جای دیگه گفتین علی رقم پرداخت ۲۰ میلیون تومن، باید تعهد بدین که ماهی ۱۰ تا سایت و فروشگاه اینترنتی طراحی کنید و تحویل بدین! کدوم دایناسوری در ماه ۱۰ تا وبسایت و فروشگاه اینترنتی طراحی میکنه و تحویل میده، بعد تازه از جمع ۲۲ میلیون فروشی که کرده ۱۴ میلیون بهش میدن یعنی ۸ میلیون باید بده به پرتال (تازه اگه این چیزی که اینجا نوشته درست باشه!). تازه باید ثبت شرکت هم بکنه که اونم خودش یه هزینه جداست، تازه باید درگاه بانکی هم بخره و....
ببخشید میشه بفرمایید پرتال بجز اینکه فقط از "نماینده" پول بگیره چکار میکنه؟

سلام
این آپشن برای کسایی ایجاد شده که می‌خوان کسب و کار طراحی سایت راه بندازن. یعنی کسی که میدونه چطور بازاریابی کنه و مشتری بگیره. مثلا بعضی از مشتری‌ها میرن شرکت ها و کارخونه ها رو پرزنت میکنن. فروش 10 تا سایت در ماه هم چیز غیر منطقی نیست. اگر فعالیت کنید حتی بیشتر از این هم میتونید بفروشید. پولی که پرتال از شما میگیره بابت سرویسی هست که در اختیار شما میذاره. اگر خودتون بخواید یه سیستم سایت ساز راه‌اندازی کنید چندین برابر این مبلغ هزینه داره. حالا با 20 میلیون تومن میتونید سایت ساز داشته باشید.

سلام من به پشتیبانیتون زنگ زدم تقریبا ۵ دقیقه اهنگ پخش میکرد و هیچکی جوابمو نداد
لطفا رسیدگی کنید

سلام
چه ساعتی زنگ زدید؟ احتمالا خط ها مشغول بوده

سلام روزتون بخیر ، ببخشید من ۱۷ سال دارم ، چیزی از پورتال و وردپرس نمیدونم . حتی css و html میخواستم در کنار درس یه درامدی داشته باشم . از کجا شروع کنم چی یاد بگیرم بتونم سایت طراحی کنم و مطلب بزارم تا با افزایش بازدید های سایت درامد به دست بیارم ؟
ممنون میشم اگر راهنماییم کنید

سلام
ببینید پرتال به شما یه سایت میده اون هم بدون نیاز به کدنویسی و دانش خاصی
فقط کافیه داخل سایت پرتال ثبت نام کنید. بعدش توی پنل کاربری چندتا ویدیو هست که اون‌ها رو میبینید و بعدش کارهای سایت رو انجام میدید (مطلب میذارید، صفحه اصلی رو درست میکنید و ...)
به همین راحتی سایت شما آماده میشه و میتونید از اون درآمد داشته باشید

سلام ببخشید درحال حاضر هم درآمد داره یا نه چون اینستاگرام بازارش گرم شده؟

سلام
بله هنوز هم درآمد داره و روز به روز هم داره بیشتر میشه
درسته که اینستاگرام خیلی پرطرفدار شده اما همین آنلاین شاپ های اینستاگرامی بعد از یه مدتی که کارشون گرفت سایت هم میزنن تا هم مشتریاشون بیشتر بشه و هم ثبت سفارش راحت تر شه

سلام من ۱۷ سالمه و بعده اینکه کلاس طراحی وبمو ثبت نام کردمو تموم بشه، میخوام کارکنم چطوری باید درآمدداشته باشم؟

سلام
میتونید سایت درست کنید برای بقیه یا توی شرکت های طراحی سایت مشغول بشید

با سلام.
بنده طراحی سایت یاد دارم. میشه یه توضیح بیشتر بدین که چطور میتونم پشتیبانی و مدیریت سایت قبول کنم یا سایت طراحی کنم و بفروشم؟

سلام
از طریق سایت هایی مثل پونیشا میتونید پروژه طراحی سایت بگیرید یا از سایت های کاریابی برای استخدام استفاده کنید

من میخوام توو خونه بخوابم پول بیاد برام زنم ندارم

سلام. میخواستم بدونم طراخی سایت توی خارج از کشور هم میتونه کمکمون بکنه ؟ یعنی این که میتونه منبع درامدی باشه؟

سلام
بله خیلی راحت میشه درگاه دلاری به سایت متصل کرد و درآمد داشت. مثلا میتونید ویدیوهای آموزشی یا کتاب های الکترونیکی بفروشید. طرح‌های گرافیکی هم بازار کار خیلی خوبی دارند.

سلام.
بنده طراحی سایت یاد دارم و می خوام کسب درآمد کنم. میشه نام چندتا سایت کاریابی مناسب و معتبر معرفی کنید!؟

سلام
پونیشا، پارس فریلنسر، انجام میدم

سلام وقتتون بخیر
سوال من اینه بعد از نگاه کردن آموزشهاتون که توانایی پیدا کردیم سایت بسازیم آیا با همین دانش میتونم سفارش بگیریم؟
بعد اگر سفارش گرفتیم باید هزینه اجاره دامنه هم خودمون پرداخت کنیم یا مشتری؟
بعد اگه سال بعد اشتراک دامنه مشتری تموم شد باید باز باما تماس بگیره یا دسترسی بدیم به خودش؟

سلام
شما میتونید هزینه ها رو از مشتری بگیرید بعد خودتون هزینه دامنه رو هم پرداخت کنید. میتونید دسترسی به مشتری بدید تا هرسال خودش پرداخت کنه هزینه سایت رو

سلام و دورود.....
من حدود 20سالمه...الان دانشگاه نوشتم رشته مهندسی کامپیوتر...به این رشته علاقه دارم.خب میخواستم ازتون بپرسم که من الان باید چکار کنم؟؟؟؟؟برم برنامه نویسی یاد بگیرم ؟کدوم زبان رو؟یا طراحی سایت یاد بگیرم؟کدوم از این کارها بازارکار و درامد بهتری دارند؟؟؟بعد کدوم از این ها برای خارج رفتن بهتر بدردم میخوره؟؟؟؟

سلام
قطعا برنامه نویسی شغلی هست که درآمد زیادی داره و در خارج از کشور هم بازار کارش خیلی خوبه. پیشنهاد میکنم در زمینه انتخاب زبان برنامه نویسی با یه فرد حرفه ای و متخصص مشورت کنید تا دقیقا براساس علایق شما راهنماییتون کنه

سلام حالتون خوبه ، ببینید کسایی میتونن سایت بزنند و خرید و فروش بکنن ک حتما دانشگاه و اینا رفته باشند، من الان ۱۵ سالمه و میخام ویدیو اموزشی در رابطه با این کارو ببینم خب ب نظرتون میشه یعنی اشکالی ندارع بخاطر سنم ک الان میخام سایت بزنم؟!

سلام
نه سایت ساختن و خرید و فروش کردن اصلا ربطی به مدرک تحصیلی نداره. البته باید سن‌تون بالای 18 سال باشه که بتونید سایت به اسم خودتون داشته باشید. پیشنهاد من این هست که اگر قصد راه‌اندازی سایت دارید به اسم پدر یا مادرتون سایت بسازید و کار رو شروع کنید.

سلام وقتتون بخیر
یه سوال داشتم ممنون میشم منو راهنمایی کنید که جواب واضحی بگیرم
میخواستم ببینم برای طراحی یک سایت مثلا شبیه به قالب های پیش فرضی که خودتون توی پرتال گذاشتید کدو یکی از زبان های رنامه نویسی کفایت میکنه و میتونه برای طراحی و راه اندازی سایت کافی باشه چونکه با خوندن نظرات من میبینم که تعداد زبان های برنامه نویسی برای طراحی سایت توی یه محدوده وسیعی هست که ممکنه یادگیری همه شون سخت و زمان بر باشه...ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنید که به انتخاب های محدودتر و مفیدتری برسم
سپاس

سلام
برای طراحی قالب سایت باید به زبان‌های برنامه نویسی HTML و CSS و جاوا اسکریپت مسلط باشین.

سلام وقتتون بخیر. من ۱۶ سالمه و میخام کسب در آمد در خونه بکنم. چیزی هم درباره زبان کد نویسی بلد نیستم فقط میدونم که کدوم زبان به چه درد میخوره.
سوالم اینه که من میخام نمایندگی بگیرم باید مبلغی پرداخت کنم و مبلغ مورد نیاز برای گرفتن نمایندگی چیه؟
ممنون از شما...

سلام
در حال حاضر نمایندگی نمیدیم.

ببخشید برنامه نویسی بهترع از نظر بازار کاریابی و حقوق و کل مزایا
یا طراحی سایت ؟!؟
ممنون میشم جواب بدید ❤

سلام
هر دو مورد بازار کار خیلی خوبی دارن و راحت میشه پول درآورد. مهم علاقه شماست.

سلام وقتتون بخیر
من تازه می خوام وارد حیطه طراحی وب سایت بشم. یه سوال داشتم اونم اینه که
آیا میشه بدون یادگیری برنامه نویسی و نشانه گذاری طراحی سایت را با یک قالب آماده مثل وردپرس یاد بگیرم و بعد پروژه گیرم بیاد و بتونم کسبه درآمد کنم؟
و بعد هم اینکه به طور میانگین چقدر طول میکشه تا بتونم آموزشهای وردپرس رو به صورت کامل یاد بگیرم؟
ممنون میشم راهنماییم کنید

سلام
بله به راحتی میتونید وردپرس یاد بگیرید و پروژه طراحی سایت بگیرید. یاد گرفتن وردپرس هم بستگی به توانایی شما در یادگیری داره و حدودا 2 تا 3 ماه ممکنه طول بکشه

سلام خسته نباشید اطلاعات خیلی خوبی بود ممنونم
باری طرحی سایت باید چه زبان برنامه نویسی بدونم و باید کد بزنم برای ساخت سایت
و من هیچ اطلاعاتی ندارم ممنونم میشم راهنمایی کنید

سلام
زبان های برنامه نویسی مختلفی وجود داره که باهاشون میشه ساخت سایت. مثلا PHP یا ASP.net برای بک اند و جاوا اسکریپت برای فرانت اند سایت هست

سلام
روش های بازاریابی برای طراحی سایت چجوریه یعنی چطوری میشه مشتری برای طراحی سایت پیدا کرد؟

سلام
روش های زیادی هست، مثلا تبلیغات اینترنتی، سئو، تبلیغات در گوگل و ...

سلام خسته نباشید
من و یکی از دوستام این ره رو شروع کردیم و الان مسلط به html و css هستیم و الان داریم زبان javascript رو آموزش میبینیم هدفمون هم طراحی سایت پروژه محور هست سوالی دارم اینه که بعد از تموم کردن اخرین دوره یعنی javascript چجوری میتونیم سفارش بگیریم ایا سایتی چیزی داره؟ از چه راهی کسب درامد پروژه محور میتونیم داشته باشیم؟ ممنون میشم از تجربیاتتون بگید و ما رو راهنمایی کنید

سلام
میتونید برای خودتون یک سایت بزنید و خدمات طراحی سایت رو از طریق اون عرضه کنید یا این که از طریق سایت های فریلنسری مثل پونیشا پروژه بگیرید.

سلام توی خیلی از فرم های استخدامی میزان تسلط به HTML ، CSS و زبونهای دیگه پرسیده میشه. شما که خودتون هم تو این زمینه هستید میشه بگید چطوری باید این مورد رو توضیح داد؟ به فرض انواع ویژگی ها تو CSS وجود داره. چطور بیان کنیم که چقدر به این مباحث مسلطیم؟

سلام وقتتون بخیر باشه
من 19 سالمه و تصمیم گرفتم برنامه نویسی رو ادامه بدم،
چجوری این رشته رو تحصیل کنم بهتر هست؟ توسط دانشگاه، موسسه ها یا پکیج های آموزشی، و اینکه آیا میشه از یوتیوب یا گوگل و... یه صورت خود آموز یاد گرفت؟
و اینکه برای شروع کار بعد از یادگیری چیکار باید کنم که به درآمد برسم ممنون از راهنماییتون؟

سلام
بهترین راه این هست که در دوره‌های آموزشی شرکت کنید و یک مربی داشته باشید که شما رو راهنمایی کنه. در کنارش هم ویدیوهای آموزشی یوتیوب و منابع خارجی رو مشاهده کنید. بازار کار هم متنوع هست در این رشته، هم میتونید در شرکت های مختلف استخدام بشید و هم این که به صورت فریلنس و آزاد برای چند شرکت کار کنید.

سلام خسته نباشید...
یه سوال داشتم..من ۱۵ سالمه و با خواندن کلی مطالب در این مورد ، خیلی به طراحی وب علاقه پیدا کردم.. خواستم بدونم سنم برای این کار کم نیست؟ و اینکه من میتونم حدودا ۱ سال ، طراح وب بشم و درآمد زایی کنم؟ و من یه مشکل دارم متاسفانه نمیدونم باید چجوری وارد این حرفه شد ...و اینکه نمیدونم از کجا باید شروع کنم چقد زمان می‌بره که درآمد زایی کنم؟

سلام
نه سن‌تون مناسب هست و هیچ محدودیتی نداره. برای شروع طراحی وب میتونید اول از همه وردپرس رو یاد بگیرید و با استفاده از قالب‌های آماده سایت طراحی کنید. بعد برید سراغ یاد گرفتن طراحی قالب و قالب‌های اختصاصی درست کنید. بعد از اون هم میتونید کدنویسی رو کامل یاد بگیرید و سایت اختصاصی درست کنید.

سلام من رشته ام طراحی سایت بود توی هنرستان و آشنایی کامل دارم با طراحی سایت اما خب فقط در حد مدرسه
زبان های html js php css آشنایی دارم و طراحی پایگاه داده My sql هم بلدم و همچنین وردپرس متوسط هم بلدم
به نظر شما من چه کاری انجام بدم‌ جهت همین طراحی سایت با اینکه دانش نسبتا کمی دارم و نمیدونم چطوری حرفه ایی بشم و فریلنسر کار کنم و سرمایه خیلی کمی دارم

سلام
اگر علاقه دارید همین رشته رو ادامه بدید و چندتا پروژه بگیرید. باید اطلاعات خودتون رو بالا ببرید و در این زمینه حرفه‌ای بشید. منابع رایگانی توی اینترنتی هست که میتونید ازش استفاده کنید. داخل یوتیوب هم آموزش هست.

سلام من به زبان های html.css.jsتا حدی مسلط هستم ولی هنوز کار جدی انجام ندادم چطور میتونم شروع به درامد زایی کنم که مهارت های خیلی خاصی نخواد و همچنین برای شروع برای رزومه ساز و درامدزا باشه

سلام
میتونید از سایت های فریلنسری مثل پونیشا و پارس کدرز پروژه بگیرید و انجام بدید

سلام میخواستم بدونم با هفته ای ۱۲ ساعت کار هم میشه کسب درآمد کرد و اگر میشه ماهی حدودا چقدر ممنون میشم جواب بدید.

سلام من زبان htmlوcss رو بلدم و دارم زبان phpوjavaScript یاد میگیرم به نظرتون می تونم کسب کار خودم رو به دست بیارم یا چطور مشتری جذب کنم

سلام
بله میتونید کسب و کار خودتون رو داشته باشید یا به صورت پروژه ای و فریلنسری درآمد به دست بیارید. برای جذب مشتری هم اول باید چندتا نمونه کار حرفه ای ایجاد کنید و اون ها رو توی شبکه های اجتماعی به نمایش بذارید.

ارسال دیدگاه
  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
ساخت سایت و فروشگاه اینترنتی
02191003383 داخلی 2