بازار کار و درآمد طراحی سایت چگونه است؟

الان دیگر همۀ مردم به دنبال این هستند، که کسب و کارشان را وارد فضای آنلاین کنند، یا راهی برای کسب درآمد از اینترنت پیدا کنند. طراحی سایت یکی از گزینه‌های خوب برای کسب درآمد آنلاین است.
در این مقاله می‌خوانید:

الان که مشغول خواندن این مقاله هستید، احتمالا جزو یکی از این دو دسته افراد زیر هستید:

(1) آشنایی کافی نسبت به بعضی از زبان‌های برنامه نویسی دارید، مثلا در دانشگاه آن را یاد گرفته‌اید یا دوره‌های آموزشی شرکت کرده‌اید، خلاصه اینکه از چند زبان برنامه نویسی سر در می‌آورید. و حالا قصد دارید از آن در حوزه طراحی سایت استفاده کنید.

مشکل اینجاست، هر شرکتی که درخواست می‌دهید، از شما انتظار حداقل یکی دو سال سابقه کار و چند نمونه را دارند. شما هم که متاسفانه تجربه کاری نداشته‌اید، با ناامیدی به سراغ حوزه‌های دیگر می‌روید. از طرفی هم خودتان سرمایه کافی برای راه اندازی یک شرکت طراحی سایت ندارید.

(2) یا اینکه جزو دسته دومی هستید، که علی‌رغم اینکه مهارت خاصی در کدنویسی ندارید، اما دوست دارید وارد بازار کار طراحی سایت شوید. شاید مثلا به دلیل سلیقه شخصی خوبی که دارید، فکر می‌کنید طراحی سایت به دردتان می‌خورد!

پیشنهادی که در ادامه قرار است به شما بدهیم، کار هر دوی شما را راه می‌اندازد؛ بدون اینکه به سرمایه و سابقه کاری زیادی نیاز داشته باشید. حتما کنجکاو شده‌اید بدانید چیست؟! کمی صبر کنید به شما می‌گوییم.

پس بیایید در مورد درآمد طراحی سایت، بازار کار طراحی سایت و آیندۀ آن در ایران صحبت کنیم. سپس بررسی کنیم که برای طراح سایت شدن، چه چیزهایی نیاز دارید. 

بازار کار طراحی سایت

بازار کار طراحی سایت در ایران چگونه است؟

علاوه بر آن در مورد درآمد ماهانه طراحی سایت نیز صحبت می‌کنیم؛ تا بفهمید در این بازار داغ طراحی سایت چه خبر است. چرا داغ؟ چون می‌بینیم، کسب و کارهای اینترنتی مخصوصا ساخت سایت، روز به روز جان بیشتری می‌گیرند؛ پس تقاضا برای آن همواره وجود دارد و احتمالا بیشتر هم می‌شود.  

باورتان می‌شود که عبارت "طراحی سایت"، به تنهایی حدود 12000 بار سرچ در ماه دارد؟ یا مثلا عبارت "شرکت طراحی سایت" ماهانه بیش از 1000 بار جستجو می‌شود. 

این آمار نشان‌دهندۀ این است که تعداد افرادی که به دنبال راه‌اندازی سایت هستند خیلی زیاد است. بنابراین، هر کدام از این جستجوکننده‌ها، می‌تواند مشتری احتمالی شما باشد. 

درآمد طراحی سایت چقدر است؟

بگذارید خیلی ساده به شما بگوییم، که هیچ جواب مشخصی برای این سؤال پیدا نمی‌کنید. هزینه‌ها در بازار طراحی سایت شفاف نیست و هیچ تعرفۀ مشخصی هم وجود ندارد (متاسفانه)! یعنی برخی شرکت‌ها ممکن است برای طراحی یک سایت ساده از شما 30 میلیون تومان پول بگیرند و برخی دیگر همان سایت را با 3 میلیون تومان راه‌اندازی کنند.  

پس درآمد شما هم به عنوان یک طراح سایت، مقدار مشخصی ندارد. مثلا شاید در یک شرکت طراحی سایت مشغول باشید و حقوق ماهانه تقریبا مشخصی را دریافت کنید. (تا آنجایی که می‌دانیم این حقوق از ماهی 2 میلیون تومان برای افراد بدون سابقه کار، شروع می‌شود و برای افراد برنامه‌نویس و مسلط به React به ماهی 10میلیون تومان و بیشتر، می‌رسد.)

یا اینکه به صورت پروژه‌ای کار بگیرید که در این صورت متغیر است. مثلاً فرض کنید، در ماه 3 سفارش طراحی سایت قبول کنید و از هر کدام 2.5 میلیون تومان دریافت کنید. درآمد ماهانه شما 7.5 میلیون تومان می‌شود!

بازار کار طراحی سایت

برای ورود به بازار طراحی سایت، چه چیزهایی نیاز دارید؟

همانطور که گفتم، اگر بخواهید از راه تخصصی و حرفه‌ای وارد این حوزه شوید و زیر و بم طراحی سایت و کدنویسی را بدانید، احتمالا آموزش شما زمان زیادی می‌برد. اما اگر مصمّم هستید، سایت https://www.w3schools.com/  را به شما معرفی می‌کنیم. خلاصه اینکه باید به یک یا چند زبان برنامه نویسی مسلط باشید. 

اما یک راه سریع و ساده هم برای طراح سایت شدن وجود دارد. همان روشی که در مقدمه وعده‌اش را داده بودیم. راهی که با آن می‌توانید، خیلی زود از یک مسیر راحت و البته مطمئن، وارد بازار طراحی سایت شوید.

پیشنهاد ما استفاده از سرویس سایت ساز و فروشگاه ساز پرتال است. به دو روش:

1-گرفتن نمایندگی پرتال:

شما با گرفتن نمایندگی از پرتال، خودتان مانند یک شرکت طراحی سایت مستقل عمل می‌کنید. می‌توانید برای افراد و کسب و کارها سایت یا فروشگاه اینترتنی طراحی کرده و در اختیارشان بگذارید. (بدون اینکه اسمی از پرتال آورده شود!)

پرتال این امکان را در اختیارتان گذاشته تا بتوانید بدون سرمایه گذاری و چالش‌های فنی، شرکت طراحی سایت خودتان را داشته باشید. راستی آموزش‌های کافی هم همان ابتدا به شما داده می‌شود. میزان درآمد شما، با استفاده از نمانیدگی پرتال، به‌خودتان بستگی دارد. اگر خوب کار کنید، درآمدتان چیزی حدود 50 یا 60 میلیون خواهد بود. هیچ محدودیتی برای میزان درآمدتان وجود ندارد.

اگر می‌خواهید در مورد آن بیشتر بدانید یا از آن استفاده کنید، به صفحه نمایندگی پرتال سر بزنید. 

2-خرید و ویرایش سایت‌های پرتال

یک روش دیگر این است که بسته‌های سایت یا فروشگاهی پرتال را خریداری کنید، روی ویرایش و طراحی آن وقت بگذارید، سپس بعد از مدتی که آماده شد، آن را بفروشید. کار کردن روی سایت‌های پرتال بسیار لذت بخش است و اگر به زبان‌های HTML و CSS آشنا باشید، می‌توانید به راحتی این کار را انجام دهید. این کار هم درآمدی برای‌تان خواهد داشت و هم اینکه دست‌تان به طراحی سایت آشنا می‌شود. 

چگونه می‌توانم از پرتال نمایندگی بگیرم؟

گفتیم با گرفتن نمایندگی پرتال، شما مانند یک شرکت طراحی سایت مستقل می‌توانید فعالیت کنید. با دریافت نمایندگی، سایتی مانند خود پرتال دارید که در آن می‌توانید بسته‌های سایت و فروشگاهی خود را ارائه کنید. هر قابلیتی را که پرتال دارد، شما هم می‌توانید به مشتریان‌تان ارائه بدهید؛ مثلا تعداد زیادی قالب حرفه‌ای و زیبا، امکان مدیریت دامنه‌ها، درگاه پرداخت آنلاین، اتصال به سامانه پیامک و ده‌ها قابلیت دیگر. 

این تنها بخش کوچکی از قابلیت‌های نمایندگی پرتال بود؛ برای اطلاعات کامل به صفحه «نمایندگی» مراجعه کنید. همچنین کارشناسان به شما مشاوره رایگان نیز می‌دهند تا ببینید اصلا نمایندگی به درد شما می‌خورد یا اینکه چگونه باید آن را دریافت کنید. بعد از خرید، نیز در یک جلسه چند ساعته نحوه کار با سایت را به شما آموزش می‌دهند. 

جدول زیر، بخشی از درآمد شما به عنوان یک نماینده را نشان می‌دهد. 

درآمد نمایندگی پرتال

سایت ساز و فروشگاه‌ساز پرتال چه امکاناتی دارد؟

امکانات سایت ساز پرتال روز به روز در حال بهبود و توسعه است، و همواره سعی شده، کار ساخت و مدیریت سایت و همچنین کسب در آمد از طریق طراحی سایت، برای نمایندگان عزیز بسیار ساده و پربازده باشد. اگر هنوز برای استفاده از نمایندگی پرتال قانع نشده‌اید، برخی از امکانات آن را باهم مرور کنیم:

تنوع قالب‌های نمایندگان

در پرتال 3 قالب برای سایت خودِ نمایندگان طراحی شده است. البته امکان ویرایش و اختصاصی کردن این قالب‌ها هم وجود دارد و می‌توان از آن‌ها قالب‌های متنوع و زیبا ساخت. پرتال، دست‌تان را تا جای ممکن باز گذاشته است.

اطلاع‌رسانی‌های پیامکی

خبر خوش اینکه: سامانه پیامکی، بطور پیش‌فرض به تمام سایت‌های طراحی شده با سایت‌ساز پرتال متصل شده است. به این ترتیب، اطلاعاتی مانند ثبت نام کاربران جدید یا درخواست خرید از طریق پیامک به شما گزارش داده می‌شود.

درگاه پرداخت آنلاین

اکثر درگاه‌های پرداخت بانکی توسط سایت ساز پرتال پشتیبانی می‌شوند؛ فقط کافیست به بانک مراجعه و برای استفاده از درگاه ثبت نام کنید.

مجموعه کامل قالب‌ها

تمام قالب‌های سایت‌ساز پرتال، در اختیار شما نمایندگان نیز قرار می‌گیرد و برای طراحی سایت مشتریان‌تان هم می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

امکان ویرایش و افزودن قالب

همانطور که اشاره کردیم، شما به سادگی و فقط با چند کلیلک و تایپ چند کلمه می‌توانید قالب‌ها را ویرایش کنید و قالب‌های جدید بسازید. 


              دریافت گزارش دقیق

شما می‌توانید گزارش کاملی از آمار کاربران سایت‌تان، وب‌سایت‌های ساخته شده و پرداختی‌های آن‌ها، در اختیار داشته باشید.

  ایجاد همکار در سیستم

اعضای تیم‌تان را به عنوان همکار در سیستم ثبت کنید و کارها را بین آن‌ها تقسیم کنید. 

 

ارایه نمایندگی مشابه

شما هم می‌توانید به افراد دیگری نمایندگی بدهید و از فعالیت‌های آن‌ها و سایت‌هایی که طراحی می‌کنند پورسانت دریافت کنید.

سخن آخر

طراحی سایت و کسب درآمد از آن، چالش‌های خودش را به‌همراه دارد؛ به‌خصوص طراحی سایت به‌صورت اختصاصی و وردپرس که هم زمان زیادی می‌برد و هم بدقلقی‌های خودش را دارد. در مقابل، با استفاده از گرفتن نمایندگی پرتال، در کوتاه‌ترین زمان، به ساده‌ترین شکل ممکن و بدون نیاز به مهارت کدنویسی، برای مشتریان‌تان سایت یا فروشگاه اینترنتی طراحی کنید. 

از شغل طراحی سایت انتظار چه میزان درآمد دارید؟ ماهی 5 میلیون؟ 10 میلیون؟ یا 20 میلیون؟ شک نکنید، با کمک نمایندگی پرتال، بدون دردسر، می‌توانید به‌طور میانگین ماهی 50 میلیون درآمد داشته باشید. برای محاسبه تقریبی میزان درآمد، نگاهی به جدول تعرفه‌ ما بیندازید تا حساب کار دستتان بیاید.

ما برای آشنایی شما با محیط سایت‌های پرتال، یک تست رایگان 7 روزه قرار داده‌ایم. برای ثبت نام رایگان همین حالا روی تصویر زیر کلیک کنید. 

طراحی سایت

اگر هنوز برای استفاده از نمایندگی پرتال قانع نشده‌اید، به شما پیشنهاد می‌کنم، حداقل این فرصت 7 روزه را از دست ندهید. به علاوه اینکه، هرگونه سوال یا ابهامی داشته باشید، کارشناسان و پشتیبانان ما، آماده پاسخگویی به شما هستند. فقط کافیست با شماره 02163404 داخلی 2 تماس بگیرید. 

دیدگاه خود را ارسال کنید

دیدگاه‌ها

سلام یک سوال داشتم خدمتتون
بدون اخذ نمایندگی هم میشه با پرتال سایت طراحی کرد و فروخت یا کلا پیشنهادتون چیه(اخذ نمایندگی،مستقیم یا خرید بسته سایت؟)؟ بگیرم نمایندگیو بهتره؟!یعنی مشکلی پیش میاد اگه بدون نمایندگی و مستقیم اینکارو کنم.؟!

سلام
نمایندگی نمیدیم و میتونید خودتون توی پرتال سایت بسازید و اون رو بفروشید

من میخوام به کلاس طراحی سایت برم و لپتاپی هم دارم که بتونم باها کار انجام بدم میخواستم بدونم من که تازه می خوام شروع کنم بعد کلاس طراحی سایت میتونم در امد داشته باشم؟؟؟؟

سلام
بستگی داره چقدر بتونید مهارت پیدا کنید. اگه توی این حوزه حرفه ای بشید قطعا درآمد بالایی خواهید داشت.

سلام وقت بخیر من می‌خوام برم دوره برنامه نویسی اندروید و طراحی وب رو یاد بگیرم من می‌خوام بعد اینکه یاد گرفتم یکم خودم کار کنم و بعدش که دیپلم گرفتم ترک تحصیل کنم و تو شرکتی استخدام بشم ایا میشه با مدرک دیپلم تو شرکت استخدام شد و درآمد بالایی داشت؟

سلام خوب هستین
من ۱۶ سالمه و میخوام توی ۳ ما تعطیلی آینده با فیلم های آموزشی که نمیدونم از کدوم سایت بگیرم
تا اون سه ماه یه چیزی یاد بگیرم که بتونم حداقل کمه کم ۲۰ ملیون ماهی بگیرم از طراحی سایت که بتونم خرج خودمو در بیارم
حالا سوالم اینه که میتونید به من یک سایت معرفی کنید که از آخرای خرداد شروع به یاد گیری طراحی سایت کنم و تا ۲ ماه آیندش یاد بگیرم و الان ۱۰ملیون تومان دارم و نمیدونم میشه یه چیزی مثل لپتاب یا کامپیوتر گرفت که بتونم برای طراحی سایت به مشکل نخورم
لطفا جواب منو بدید ممنون میشم؟

سلام دوست عزیز هر لپتاپی حتی ضعیف ترین ها کار شمارو میکنن برنامه نویسی اصلا سنگین نیست مخصوصا طراحی سایت یه ایسوس 7 تومنی بگیر کارتو بکن فقط رم و سی پی یوش خوب باشه دیگه خیلی هم ضعیف نباشه حاظه مهم نیست 128 گیگ حافظه هم کارتونو راه میندازه (اینو یه حرفه ای میگه ها) بدرود

سلام خوبید میگم من تو هر سایتی که میرم یه چیزی زده مثلا تو یه سایتی زده بیشترین درآمد در ماه برای کسی که خیلی تخصصی کار میکنه ۲۰ میلیون است آیا این درست است یا یه چیز دیگه هست؟

سلام
درآمد این حوزه حد و مرز مشخصی نداره و خیلی ها الان با پروژه های خارجی درآمد بالای 100 میلیون در ماه دارن

سلام خسته نباشید مطالبتون بسیار آموزنده بود

سلام من زبان htmlوcss رو بلدم و دارم زبان phpوjavaScript یاد میگیرم به نظرتون می تونم کسب کار خودم رو به دست بیارم یا چطور مشتری جذب کنم

سلام
بله میتونید کسب و کار خودتون رو داشته باشید یا به صورت پروژه ای و فریلنسری درآمد به دست بیارید. برای جذب مشتری هم اول باید چندتا نمونه کار حرفه ای ایجاد کنید و اون ها رو توی شبکه های اجتماعی به نمایش بذارید.

سلام میخواستم بدونم با هفته ای ۱۲ ساعت کار هم میشه کسب درآمد کرد و اگر میشه ماهی حدودا چقدر ممنون میشم جواب بدید.

سلام من به زبان های html.css.jsتا حدی مسلط هستم ولی هنوز کار جدی انجام ندادم چطور میتونم شروع به درامد زایی کنم که مهارت های خیلی خاصی نخواد و همچنین برای شروع برای رزومه ساز و درامدزا باشه

سلام
میتونید از سایت های فریلنسری مثل پونیشا و پارس کدرز پروژه بگیرید و انجام بدید

سلام من رشته ام طراحی سایت بود توی هنرستان و آشنایی کامل دارم با طراحی سایت اما خب فقط در حد مدرسه
زبان های html js php css آشنایی دارم و طراحی پایگاه داده My sql هم بلدم و همچنین وردپرس متوسط هم بلدم
به نظر شما من چه کاری انجام بدم‌ جهت همین طراحی سایت با اینکه دانش نسبتا کمی دارم و نمیدونم چطوری حرفه ایی بشم و فریلنسر کار کنم و سرمایه خیلی کمی دارم

سلام
اگر علاقه دارید همین رشته رو ادامه بدید و چندتا پروژه بگیرید. باید اطلاعات خودتون رو بالا ببرید و در این زمینه حرفه‌ای بشید. منابع رایگانی توی اینترنتی هست که میتونید ازش استفاده کنید. داخل یوتیوب هم آموزش هست.

سلام خسته نباشید...
یه سوال داشتم..من ۱۵ سالمه و با خواندن کلی مطالب در این مورد ، خیلی به طراحی وب علاقه پیدا کردم.. خواستم بدونم سنم برای این کار کم نیست؟ و اینکه من میتونم حدودا ۱ سال ، طراح وب بشم و درآمد زایی کنم؟ و من یه مشکل دارم متاسفانه نمیدونم باید چجوری وارد این حرفه شد ...و اینکه نمیدونم از کجا باید شروع کنم چقد زمان می‌بره که درآمد زایی کنم؟

سلام
نه سن‌تون مناسب هست و هیچ محدودیتی نداره. برای شروع طراحی وب میتونید اول از همه وردپرس رو یاد بگیرید و با استفاده از قالب‌های آماده سایت طراحی کنید. بعد برید سراغ یاد گرفتن طراحی قالب و قالب‌های اختصاصی درست کنید. بعد از اون هم میتونید کدنویسی رو کامل یاد بگیرید و سایت اختصاصی درست کنید.

سلام وقتتون بخیر باشه
من 19 سالمه و تصمیم گرفتم برنامه نویسی رو ادامه بدم،
چجوری این رشته رو تحصیل کنم بهتر هست؟ توسط دانشگاه، موسسه ها یا پکیج های آموزشی، و اینکه آیا میشه از یوتیوب یا گوگل و... یه صورت خود آموز یاد گرفت؟
و اینکه برای شروع کار بعد از یادگیری چیکار باید کنم که به درآمد برسم ممنون از راهنماییتون؟

سلام
بهترین راه این هست که در دوره‌های آموزشی شرکت کنید و یک مربی داشته باشید که شما رو راهنمایی کنه. در کنارش هم ویدیوهای آموزشی یوتیوب و منابع خارجی رو مشاهده کنید. بازار کار هم متنوع هست در این رشته، هم میتونید در شرکت های مختلف استخدام بشید و هم این که به صورت فریلنس و آزاد برای چند شرکت کار کنید.

سلام توی خیلی از فرم های استخدامی میزان تسلط به HTML ، CSS و زبونهای دیگه پرسیده میشه. شما که خودتون هم تو این زمینه هستید میشه بگید چطوری باید این مورد رو توضیح داد؟ به فرض انواع ویژگی ها تو CSS وجود داره. چطور بیان کنیم که چقدر به این مباحث مسلطیم؟

سلام خسته نباشید
من و یکی از دوستام این ره رو شروع کردیم و الان مسلط به html و css هستیم و الان داریم زبان javascript رو آموزش میبینیم هدفمون هم طراحی سایت پروژه محور هست سوالی دارم اینه که بعد از تموم کردن اخرین دوره یعنی javascript چجوری میتونیم سفارش بگیریم ایا سایتی چیزی داره؟ از چه راهی کسب درامد پروژه محور میتونیم داشته باشیم؟ ممنون میشم از تجربیاتتون بگید و ما رو راهنمایی کنید

سلام
میتونید برای خودتون یک سایت بزنید و خدمات طراحی سایت رو از طریق اون عرضه کنید یا این که از طریق سایت های فریلنسری مثل پونیشا پروژه بگیرید.

سلام
روش های بازاریابی برای طراحی سایت چجوریه یعنی چطوری میشه مشتری برای طراحی سایت پیدا کرد؟

سلام
روش های زیادی هست، مثلا تبلیغات اینترنتی، سئو، تبلیغات در گوگل و ...

سلام خسته نباشید اطلاعات خیلی خوبی بود ممنونم
باری طرحی سایت باید چه زبان برنامه نویسی بدونم و باید کد بزنم برای ساخت سایت
و من هیچ اطلاعاتی ندارم ممنونم میشم راهنمایی کنید

سلام
زبان های برنامه نویسی مختلفی وجود داره که باهاشون میشه ساخت سایت. مثلا PHP یا ASP.net برای بک اند و جاوا اسکریپت برای فرانت اند سایت هست

سلام وقتتون بخیر
من تازه می خوام وارد حیطه طراحی وب سایت بشم. یه سوال داشتم اونم اینه که
آیا میشه بدون یادگیری برنامه نویسی و نشانه گذاری طراحی سایت را با یک قالب آماده مثل وردپرس یاد بگیرم و بعد پروژه گیرم بیاد و بتونم کسبه درآمد کنم؟
و بعد هم اینکه به طور میانگین چقدر طول میکشه تا بتونم آموزشهای وردپرس رو به صورت کامل یاد بگیرم؟
ممنون میشم راهنماییم کنید

سلام
بله به راحتی میتونید وردپرس یاد بگیرید و پروژه طراحی سایت بگیرید. یاد گرفتن وردپرس هم بستگی به توانایی شما در یادگیری داره و حدودا 2 تا 3 ماه ممکنه طول بکشه

ببخشید برنامه نویسی بهترع از نظر بازار کاریابی و حقوق و کل مزایا
یا طراحی سایت ؟!؟
ممنون میشم جواب بدید ❤

سلام
هر دو مورد بازار کار خیلی خوبی دارن و راحت میشه پول درآورد. مهم علاقه شماست.

سلام وقتتون بخیر. من ۱۶ سالمه و میخام کسب در آمد در خونه بکنم. چیزی هم درباره زبان کد نویسی بلد نیستم فقط میدونم که کدوم زبان به چه درد میخوره.
سوالم اینه که من میخام نمایندگی بگیرم باید مبلغی پرداخت کنم و مبلغ مورد نیاز برای گرفتن نمایندگی چیه؟
ممنون از شما...

سلام
در حال حاضر نمایندگی نمیدیم.

سلام وقتتون بخیر
یه سوال داشتم ممنون میشم منو راهنمایی کنید که جواب واضحی بگیرم
میخواستم ببینم برای طراحی یک سایت مثلا شبیه به قالب های پیش فرضی که خودتون توی پرتال گذاشتید کدو یکی از زبان های رنامه نویسی کفایت میکنه و میتونه برای طراحی و راه اندازی سایت کافی باشه چونکه با خوندن نظرات من میبینم که تعداد زبان های برنامه نویسی برای طراحی سایت توی یه محدوده وسیعی هست که ممکنه یادگیری همه شون سخت و زمان بر باشه...ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنید که به انتخاب های محدودتر و مفیدتری برسم
سپاس

سلام
برای طراحی قالب سایت باید به زبان‌های برنامه نویسی HTML و CSS و جاوا اسکریپت مسلط باشین.

سلام حالتون خوبه ، ببینید کسایی میتونن سایت بزنند و خرید و فروش بکنن ک حتما دانشگاه و اینا رفته باشند، من الان ۱۵ سالمه و میخام ویدیو اموزشی در رابطه با این کارو ببینم خب ب نظرتون میشه یعنی اشکالی ندارع بخاطر سنم ک الان میخام سایت بزنم؟!

سلام
نه سایت ساختن و خرید و فروش کردن اصلا ربطی به مدرک تحصیلی نداره. البته باید سن‌تون بالای 18 سال باشه که بتونید سایت به اسم خودتون داشته باشید. پیشنهاد من این هست که اگر قصد راه‌اندازی سایت دارید به اسم پدر یا مادرتون سایت بسازید و کار رو شروع کنید.

سلام و دورود.....
من حدود 20سالمه...الان دانشگاه نوشتم رشته مهندسی کامپیوتر...به این رشته علاقه دارم.خب میخواستم ازتون بپرسم که من الان باید چکار کنم؟؟؟؟؟برم برنامه نویسی یاد بگیرم ؟کدوم زبان رو؟یا طراحی سایت یاد بگیرم؟کدوم از این کارها بازارکار و درامد بهتری دارند؟؟؟بعد کدوم از این ها برای خارج رفتن بهتر بدردم میخوره؟؟؟؟

سلام
قطعا برنامه نویسی شغلی هست که درآمد زیادی داره و در خارج از کشور هم بازار کارش خیلی خوبه. پیشنهاد میکنم در زمینه انتخاب زبان برنامه نویسی با یه فرد حرفه ای و متخصص مشورت کنید تا دقیقا براساس علایق شما راهنماییتون کنه

سلام وقتتون بخیر
سوال من اینه بعد از نگاه کردن آموزشهاتون که توانایی پیدا کردیم سایت بسازیم آیا با همین دانش میتونم سفارش بگیریم؟
بعد اگر سفارش گرفتیم باید هزینه اجاره دامنه هم خودمون پرداخت کنیم یا مشتری؟
بعد اگه سال بعد اشتراک دامنه مشتری تموم شد باید باز باما تماس بگیره یا دسترسی بدیم به خودش؟

سلام
شما میتونید هزینه ها رو از مشتری بگیرید بعد خودتون هزینه دامنه رو هم پرداخت کنید. میتونید دسترسی به مشتری بدید تا هرسال خودش پرداخت کنه هزینه سایت رو

سلام.
بنده طراحی سایت یاد دارم و می خوام کسب درآمد کنم. میشه نام چندتا سایت کاریابی مناسب و معتبر معرفی کنید!؟

سلام
پونیشا، پارس فریلنسر، انجام میدم

سلام. میخواستم بدونم طراخی سایت توی خارج از کشور هم میتونه کمکمون بکنه ؟ یعنی این که میتونه منبع درامدی باشه؟

سلام
بله خیلی راحت میشه درگاه دلاری به سایت متصل کرد و درآمد داشت. مثلا میتونید ویدیوهای آموزشی یا کتاب های الکترونیکی بفروشید. طرح‌های گرافیکی هم بازار کار خیلی خوبی دارند.

من میخوام توو خونه بخوابم پول بیاد برام زنم ندارم

با سلام.
بنده طراحی سایت یاد دارم. میشه یه توضیح بیشتر بدین که چطور میتونم پشتیبانی و مدیریت سایت قبول کنم یا سایت طراحی کنم و بفروشم؟

سلام
از طریق سایت هایی مثل پونیشا میتونید پروژه طراحی سایت بگیرید یا از سایت های کاریابی برای استخدام استفاده کنید

سلام من ۱۷ سالمه و بعده اینکه کلاس طراحی وبمو ثبت نام کردمو تموم بشه، میخوام کارکنم چطوری باید درآمدداشته باشم؟

سلام
میتونید سایت درست کنید برای بقیه یا توی شرکت های طراحی سایت مشغول بشید

سلام ببخشید درحال حاضر هم درآمد داره یا نه چون اینستاگرام بازارش گرم شده؟

سلام
بله هنوز هم درآمد داره و روز به روز هم داره بیشتر میشه
درسته که اینستاگرام خیلی پرطرفدار شده اما همین آنلاین شاپ های اینستاگرامی بعد از یه مدتی که کارشون گرفت سایت هم میزنن تا هم مشتریاشون بیشتر بشه و هم ثبت سفارش راحت تر شه

سلام روزتون بخیر ، ببخشید من ۱۷ سال دارم ، چیزی از پورتال و وردپرس نمیدونم . حتی css و html میخواستم در کنار درس یه درامدی داشته باشم . از کجا شروع کنم چی یاد بگیرم بتونم سایت طراحی کنم و مطلب بزارم تا با افزایش بازدید های سایت درامد به دست بیارم ؟
ممنون میشم اگر راهنماییم کنید

سلام
ببینید پرتال به شما یه سایت میده اون هم بدون نیاز به کدنویسی و دانش خاصی
فقط کافیه داخل سایت پرتال ثبت نام کنید. بعدش توی پنل کاربری چندتا ویدیو هست که اون‌ها رو میبینید و بعدش کارهای سایت رو انجام میدید (مطلب میذارید، صفحه اصلی رو درست میکنید و ...)
به همین راحتی سایت شما آماده میشه و میتونید از اون درآمد داشته باشید

سلام من به پشتیبانیتون زنگ زدم تقریبا ۵ دقیقه اهنگ پخش میکرد و هیچکی جوابمو نداد
لطفا رسیدگی کنید

سلام
چه ساعتی زنگ زدید؟ احتمالا خط ها مشغول بوده

۲۰‌ میلیون تومن پرداخت کنیم واسه گرفتن چیزی بنام نمایندگی بعد تازه خود نماینده باید کار بازاریابی رو هم خودش انجام بده و خودش واسه خودش مشتری بگیره اونم کسی که هیچ اطلاعی از بازاریابی نداره! پس این ۲۰ میلیون تومن رو باید برای چی به پرتال پرداخت کرد که حتی حاضر نیست کار معرفی مشتری و بازاریابی رو واسه "نماینده" انجام بده؟
جای دیگه هم که گفته شده درآمد بهترین طراحامون ۱۵ میلیونه پس چطور میگین ۵۰ میلیون درآمد در ماه؟
جای دیگه گفتین علی رقم پرداخت ۲۰ میلیون تومن، باید تعهد بدین که ماهی ۱۰ تا سایت و فروشگاه اینترنتی طراحی کنید و تحویل بدین! کدوم دایناسوری در ماه ۱۰ تا وبسایت و فروشگاه اینترنتی طراحی میکنه و تحویل میده، بعد تازه از جمع ۲۲ میلیون فروشی که کرده ۱۴ میلیون بهش میدن یعنی ۸ میلیون باید بده به پرتال (تازه اگه این چیزی که اینجا نوشته درست باشه!). تازه باید ثبت شرکت هم بکنه که اونم خودش یه هزینه جداست، تازه باید درگاه بانکی هم بخره و....
ببخشید میشه بفرمایید پرتال بجز اینکه فقط از "نماینده" پول بگیره چکار میکنه؟

سلام
این آپشن برای کسایی ایجاد شده که می‌خوان کسب و کار طراحی سایت راه بندازن. یعنی کسی که میدونه چطور بازاریابی کنه و مشتری بگیره. مثلا بعضی از مشتری‌ها میرن شرکت ها و کارخونه ها رو پرزنت میکنن. فروش 10 تا سایت در ماه هم چیز غیر منطقی نیست. اگر فعالیت کنید حتی بیشتر از این هم میتونید بفروشید. پولی که پرتال از شما میگیره بابت سرویسی هست که در اختیار شما میذاره. اگر خودتون بخواید یه سیستم سایت ساز راه‌اندازی کنید چندین برابر این مبلغ هزینه داره. حالا با 20 میلیون تومن میتونید سایت ساز داشته باشید.

سلام ببخشید من تازه می خواهم طراحی سایت را یاد بگیرم میخواستم ببینم که کدام زبان های کد نویسی بهتر است؟چگونه می توانم بازار کار را پیدا کنم ؟و چگونه برای شرکت ها کار کنم یا چگونه مستقل باشم؟
ممنون میشم اگر پاسخ من را بدهید

سلام
اول باید انتخاب کنید که می‌خواهید برنامه نویس فرانت اند، بک اند یا فول استک باشید. بعد از آن باید زبان برنامه نویسی را انتخاب کنید.
وقتی طراحی سایت یاد بگیرید خیلی راحت کار پیدا میکنید. یا می‌توانید در شرکت‌ها استخدام شوید، یا به صورت فریلنسر کار کنید و یا خودتان پروژه بگیرید و سایت طراحی کنید.
برای استخدام در شرکت ها هم میتوانید از سایت های استخدامی استفاده کنید. برای گرفتن پروژه هم سایت های فریلنسری مثل پونیشا هست.

سلام
محمد مهدی هستم
15 سال سن دارم ولی تا به الان دوتا سایت به طور کاملا رسمی درست کردم
مهارت های من : html5 css3 js php هستش
به ورد پرس php my admin و ... اشنا هستم
ولی مشکلم اینه نمیدونم چطور با در امد عالی وارد بازار کار بشم
طراحی قالب زمان بره و واقعا طول میکشه
پیشنهاد شما به من چیه؟

سلام
راه های زیادی هست. مثلا میتونید همین مهارت ها رو به دیگران آموزش بدید. بسته آموزشی درست کنید و اون رو بفروشید. میتونید قالب طراحی کنید و داخل مارکت هایی مثل ژاکت و راست چین بفروشید

سلام،وقتتون بخیر
ببخشید من میتونم با یاد گرفتن کامل المنتور،سایت بسازم و در امد ازش داشته باشم؟

سلام
بله میشه

سلام، من میخوام مقداری وقت و هزینه بذارم برای این طرح پرتال ولی نمیدونم از کجا شروع کنم که بتونم بفروشم
به نظرتون اولویت با چیه
مثلا حضوری به کسب و کارها مراجعه کنم، یا تو دیوار و سایتهای آگهی هزینه کنم، تراکت پخش کنم، تبلیغات گوگلی یا ریپورتاژ بدم، سئو وتولید محتوا کنم، اینستاگرام بزنم
میدونم همشون خوبه ولی نمیدونم اولویت با کدومه
چون وقت و هزینه ی زیادی ندارم

سلام
برای این که به فروش برسید اول یه مقدار تبلیغات کنید. همزمان روی سئو و تولید محتوا هم کار کنید.

سلام چجوری سایتمان رو بسازیم و آموزشش رایگان هست آدرس سایت کجاست و باید چجوری برای فروش سایت مون مشتری جذب کنیم

سلام
ساخت سایت خیلی راحته دوست عزیزم
اول از همه داخل پرتال ثبت نام کنید. بعد وارد پنل کاربری که بشید چندتا ویدیو رایگان قرار دادیم. توی این ویدیوها به طور کامل طراحی سایت با پرتال توضیح داده شده.

سلام من چطور میتونم یک سایت بسازم و آیا برای فروش باید تبلیغات کنم یعنی چطوری میتونم ی سایت ساز مستقل باشم و آموزش ساختن سایت کجا هست و چجوری بما مدرک پرتال میدهند

سلام
بعد از این که داخل پرتال ثبت نام کردید توی پنل کاربری چندتا ویدیو کوتاه هست که همه مراحل ساخت سایت رو آموزش داده. بدون تبلیغات هم میشه فروش داشت اما با تبلیغات سریعتر به نتیجه میرسید. پرتال مدرک نمیده 🤔 پرتال یه سایت ساز و فروشگاه هست که میتونید خیلی راحت باهاش سایت طراحی کنید.

سلام و خسته نباشید:) من امسال کنکور دارم و خیییلی علاقه به برنامه نویسی و طراحی سایت دارم اگه بخوام داخل دانشگاه رشته نرم افزار بخونم میتونم موفق بشم ؟ واینکه من رشتم ریاضی هست به علت مخالفت خانواده نتونستم برم هنرستان کامپیوتر الان چون رشتم ریاضی هستش عقب نیستم از کسایی که مستقیم کامپیوتر میخونن ؟

سلام
خیلی هم عالی چقدر خوب که چنین تصمیمی گرفتید.
ببینید توی دانشگاه واقعا چیز زیاد و به درد بخوری یاد نمیدن در مورد برنامه نویسی.
خود شما باید علاقه زیادی داشته باشی و خارج از دانشگاه یاد بگیری تا موفق بشی. هیچ وقت هم برای شروع دیر نیست و قرار نیست مسابقه بدی که از کسی عقب باشی. همین الان شروع کن و چندتا دوره آموزشی آنلاین ببین و ادامه بده تا توی این کار موفق بشی. 😎

سلام من چجوری میتونم از ساختن سایت درآمد زایی کنم و آموزش ساختن سایت رو کجا گذاشته اید و باید برای فروش تبلیغات کنم آیا آموزشش رایگآن هست؟ ممنون میشم پاسخ بدید

سلام
ساخت سایت خیلی راحته. بعد از ثبت نام داخل پرتال چندتا ویدیو توی پنل سایت میبینید که مراحل طراحی سایت رو کامل توضیح داده. همه مواردی که پرسیدید رو داخل وبلاگ در موردش مقاله نوشتیم و اگر سرچ کنید پیداشون میکنید.
https://www.portal.ir/blog

سلام من میخواستم بدونم که این سایت پرتال چجوری واردش باشیم و آموزشش رایگآن هست

سلام وقتتون بخیر
لینک ایجاد سایت با پرتال رو توی همون صفحه گذاشته بودیم. اینجا هم مجددا براتون آدرس رو میذارم:
https://www.portal.ir/
خیلی راحت میتونید سایتتون روایجاد کنید. آموزش کار با پرتال رایگانه وتوی پنل ویدیوهای اون رو گذاشتیم.

سلام وقت بخیر
من 30 سالم هست و ارشد شیمی آلی دارم
با توجه ب تحقیقاتی که داشتم متوجه شدم که کار با ورد پرس و طراحی سایت ب این روش خیلی باب شده
حالا من این سوال برام مطرح هست که چجور میتونم در آمد زایی کنم به صورت مستقل

سلام
اتفاقا یه مطلب در این مورد داریم حتما مطالعه کنید به دردتون میخوره
https://www.portal.ir/hot-job-web-designer

بازار کار طراحی سایت بهتر هست یا انیمیشن سازی

سلام
هردو کارهایی هستند که خیلی بازار کارشون خوبه

سلام
طراحي يه سايت با وردپرس چقدر زمان ميبره؟
يك سري سايتهايي كه خيلي پيشرفته طراحي شدن، اطلاعات بيشتري لازم بوده براي طراحيشون يا وقت بيشتري براي طراحيشون لازم هست؟
با تشكر

سلام
طراحی سایت با وردپرس بستگی به اطلاعات و دانش شما از این سیستم مدیریت محتوا داره. یعنی کسی که وردپرس کار حرفه‌ای هست توی 1 ساعت سایت میزنه و یک فرد عادی توی 2 یا 3 روز و کسی هم که وردپرس اصلا بلد نیست شاید یک هفته طول بکشه

سلام خوب این در امد هایی که نوشتین حالت متوسطه یک ماهه و ممکنه توی بعضی ماه ها در امد نداشته باشیم میشه حد اقل در امد و حد اکثر در امد رو بگین و ایا امکان صراحی سایت و فروش به افراد خارج از کشور هم داریم ممنون

سلام
واقعا نمیشه گفت که چقدر درآمد داره چون همه چیز به تلاش و کار شما بستگی داره. مثلا یکی کلی تبلیغات میکنه و توی همون ماه اول چندین میلیون درآمدش میشه و یکی هم ممکنه تا چند ماه درآمد نداشته باشه. بله امکان طراحی سایت برای ساکنین خارج از ایران هم هست.

سلام شما برای طراحی سایت کدام زبان رو ترجیح میدید C# JAVA جاوا اسکریپت پایتون یا زبان های دیگه ممنونم از سایت خوبتون

سلام
بستگی به خودتون داره هر کدوم از زبان‌های برنامه نویسی که می‌تونید رو شروع کنید به یادگرفتن. پایتون، C# و PHP زبان‌های کاربردی برای طراحی سایت هستند.

سلام خسته نباشید
چطور میتونم سایت هایی که ساختمو به فروش برسونم؟!!
آیا میتونم برنامه نویسی رو آموزش بدم و تو سایت قرار بدم برای فروش؟!

سلام
برای فروش سایت باید بازاریابی کنید. وقتی مشتری پیدا کردید براش سایت راه‌اندازی کنید و پولش رو بگیرید. آموزش هم کار پرسودی هستش و می‌تونید یک سایت برای فروش فایل‌های آموزشی با پرتال داشته باشید

سلام من میخوام بدونم چجوری باید مشتری جمع کنم برای ساخت سایت بعد زبان برنامه نویسی رو باید از اینترنت یاد بگیرم یا دانشگاه و فقط یه نکته به چه مقدار زبان انگلیسی لازم دارم

سلام
برنامه نویسی رو میتونید با دوره‌های اینترنتی هم یاد بگیرید. برای جذب مشتری هم باید تبلیغات کنید. زبان انگلیسی هم باید در حد متوسط بلد باشید.

سلام
من 15 سال دارم و می خوام طراحی وب روشروع کنم من تموم آموزش های طراحی وب و دارم
ومیخوام در کنار یادگیری کدنویسی و... هم زمان یه سایت هم داشته باشم برای تمرین کردن
بنظر شما بعد چندماه سخت تمرین کردن یه طراح وب میشم
و اینکه بعد چه مدتی میتونم درآمد خوبی داشته باشم؟

سلام
طراحی سایت کار پرسودی و تقاضای زیادی هم برای استخدام طراح سایت توی اینترنت هست. همه چیز به علاقه و تلاش شما بستگی داره. اگر می‌خواید یه طراح سایت حرفه‌ای بشید باید چندین سال تلاش کنید. البته بعد از یه مدت که اصول اولیه طراحی سایت رو یاد گرفتید می‌تونید پروژه بگیرید و درآمد داشته باشید.

سلام وقت بخیر...من یه سوال داشتم اونم اینه که من یه مدتیه در حال یادگیری پایتون هستم و تا جایی که من اطلاع دارم میشه باهاش طراحی سایت انجام داد..به نظر شما یادگیری پایتون رو ادامه بدم یا برم سراغ دیگر زبان ها مثل css or php

سلام. وقتتون بخیر باشه.
ببینید بستگی داره برای چه سیستمی بخواید طراحی سایت رو انجام بدید. اما خب css و php معمولا کاربرد بیشتری در این حوزه دارن.

ارسال دیدگاه
  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
ساخت سایت و فروشگاه اینترنتی
02191003383 داخلی 2