در کمترین زمان عمده فروشی آنلاین خودتان را راه‌اندازی کنید!

یکی از ویژگی‌های سایت اینترنتی این است که هر نوع کسب و کاری را می‌توانید در آن ایجاد کنید. حتی اگر کار شما فروش محصولات به صورت عمده است، به راحتی می‌توانید عمده فروشی اینترنتی خودتان را راه‌اندازی کنید.
در این مقاله می‌خوانید:

عمده فروشی آنلاین چیست و چگونه می‌توان راه‌ اندازی عمده فروشی آنلاین را انجام داد؟

این دو سوال، دو نمونه از سوالات متعددی است که در هنگام شنیدن کلمه‌ی عمده‌فروشی آنلاین با آن مواجه می‌شوید و در روند راه اندازی عمده فروشی آنلاین برای شما ایجاد مشکل و ابهام می‌کنند. اما جای هیچگونه نگرانی نیست، زیرا در این مقاله قصد داریم به این دو سوال و دیگر سوالات موجود پاسخ دهیم و در مورد نحوه راه اندازی عمده فروشی آنلاین صحبت کنیم.

عمده فروشی آنلاین چیست؟

در ابتدا لازم است که واژه عمده فروشی را برای شما تعریف کنیم و بعد به سراغ عمده فروشی در بستر فروشگاه‌های آنلاین برویم. به عمل فروش کالاها در مقیاس بزرگ  به فروشندگان خرد، عمده فروشی می‌گویند. به طور معمول قیمت کالاهای عمده بسیار ارزان‌تر است تا فروشندگان خرد بتوانند از طریق اضافه کردن مقداری سود، کالای مربوطه را بفروشند.

شما به عنوان یک عمده فروش می‌توانید با قرارداد بستن با خرده‌فروشی‌ها، کالای خودتان را به صورت مکرر و ماهیانه به فروش برسانید. این کار هم باعث ایجاد یک درآمد ثابت ماهیانه برای شما می‌گردد و هم باعث تأمین منظم کالاهای آن خرده‌فروشی می‌شود که خیال صاحب آن فروشگاه را به طور کلی راحت می‌نماید.

راه‌اندازی عمده فروشی آنلاین

همچنین عمده فروش‌ها می‌توانند علاوه بر فروش و کار با خرده‌فروشی‌ها، کالای خودشان را به مشتری نهایی نیز بفروشند، البته باید توجه کرد که این فروش نیز باید در حجم بالا باشد. فروش آن‌ها از این طریق نیز بسیار بالا خواهد، زیرا قیمت آن‌ها نسبت به بازار مصرفی بسیار پایین‌تر است.

صاحبان عمده‌فروشی نیاز نیست که مدیریت رسیدن کالا به محل نهایی فروش انجام دهند و همچنین نیازی به انجام هزینه‌های بازاریابی خیلی زیاد ندارند، زیرا دارای مشتریان ثابت هستند که به صورت ماهیانه از آن‌ها خرید می‌کنند و حجم مناسبی از نقدینگی را به کسب و کار آن‌ها واریز می‌نمایند.

اگر عمده فروش، کار فروش خودش به خرده فروشان یا مشتریان نهایی را از طریق فضای آنلاین انجام دهد، به کسب و کار او، عمده‌فروشی آنلاین گفته می‌شود.

چرا باید عمده فروشی آنلاین راه‌اندازی کنیم؟

در قسمت قبل برای شما توضیح دادیم که عمده فروشی آنلاین چیست، اما در این قسمت قصد داریم، در مورد چرایی راه اندازی عمده فروشی آنلاین صحبت کنیم و این موضوع را به طور کامل برای شما باز کنیم.

یکی از دلیل‌های مهم راه اندازی عمده فروشی آنلاین، ساده و پربازده بودن این کار است که باعث ایجاد درآمد پایدار و کم‌زحمت برای شما می‌گردد. در قسمت بعد به بررسی برخی از مهم‌ترین مزایای راه‌اندازی عمده‌فروشی آنلاین صحبت می‌کنیم تا به اطمینان کامل در مورد این موضوع برسید.

درآمد بیشتر از تراکنش کم‌تر

فروش عمده به معنی این است که شما می‌توانید حجم وسیعی از کالاها را در مدت زمان کوتاهی بفروشید و به مکان دیگری منتقل کنید. به عنوان مثال شما می‌توانید هزار عدد از کالایی خاص مثل کیک را در مدت زمان کوتاهی بفروشید که باعث می‌شود تا بتوانید با انجام تراکنش کم‌تر، درآمد بسیار بالاتری کسب نمایید. شما می‌توانید با مطالعه مقاله چه کار کنیم که مشتری همیشه از ما خرید کند، تعداد مشتری‌های پایدار که همیشه از شما خرید می‌کنند را به طور قابل توجهی افزایش دهید.

درآمد عمده فروشی آنلاین

هزینه کم‌تر برای بسته بندی و جابه‌جایی

صاحبان عمده فروشی‌های آنلاین مجبور به انجام هزینه‌های جداگانه برای بسته‌بندی و حمل و نقل کالاها نیستند که همین موضوع می‌تواند باعث کاهش قابل توجه هزینه‌های آن‌ها گردد و به این افراد اجازه دهد تا بتوانند کالاهای خودشان را با قیمت‌ پایین‌تر و تخفیف بیشتر بفروشند.

بهبود آگاهی از برند

راه اندازی عمده فروشی آنلاین به شما کمک می‌کند تا بتوانید با استفاده از برند خرده‌فروشی‌هایی که در حال همکاری با آن‌ها هستید، جذب مشتری بیشتری انجام دهید، آگاهی از برند خودتان به طور ویژه‌ای بهبود دهید و فرصت‌های بیشتری برای همکاری با دیگر خرده‌فروشان پیدا کنید.

همچنین وجود کالای شما در قفسه‌های آنلاین و آفلاین باعث می‌شود تا افراد مختلف نسبت به آن کالا اطلاع پیدا کنند، فروش خرده‌فروشی در ازای آن کالا بالاتر برود و در مقابل فروش شما نیز رشد چشمگیری داشته باشد. 

گسترش بازار

ایجاد روابط خوب و گسترده از طریق راه‌اندازی عمده‌ فروشی آنلاین به شما کمک می‌کند تا بتوانید راه سریع و آسانی و دری مناسب برای ورود به بازاهای دیگر پیدا کنید و بازار فروش خودتان را به صورت مطلوبی گسترش دهید. همچنین با راه‌اندازی عمده فروشی آنلاین برای گسترش بازار خرده‌فروشی‌ها نیازی به حضور فیزیکی در آن محل ندارید و می‌توانید بدون حضور فیزیکی این کار را انجام دهید.

نحوه‌ی راه اندازی عمده فروشی آنلاین چگونه است؟

بعد از اینکه نسبت به راه اندازی عمده فروشی آنلاین آگاه شدید، نوبت آن است که چگونگی آغاز آن را بیاموزید تا بتوانید این کانال فروش خودتان را با بازدهی و سرعت بالا ایجاد کنید. به همین دلیل در این قسمت قصد داریم به این موضوع بپردازیم و چگونگی راه اندازی عمده فروشی آنلاین را به شما آموزش دهیم. پس با ما تا انتهای این بخش همراه باشید.

برای راه اندازی عمده فروشی آنلاین راه‌های بسیاری وجود دارد. یکی از این راه‌ها این است که این کار را از طریق یک پلتفرم مانند پرتال انجام دهید یا می‌توانید عمده فروش آنلاین را به فروشگاه اینترنتی موجود خودتان اضافه کنید و یک قسمت جدید برای آن بسازید. 

با ما همراه باشید تا در ادامه با نحوه راه اندازی عمده فروشی آنلاین از طریق پرتال آشنا شوید و بتوانید از این راه برای ایجاد عمده فروشی آنلاین خودتان به راحتی استفاده کنید.

آموزش راه‌اندازی عمده فروشی آنلاین

راه اندازی عمده فروشی آنلاین از طریق پرتال

پرتال یک پلتفرم راه‌اندازی فروشگاه آنلاین است که شما می‌توانید برای راه اندازی عمده فروشی آنلاین خودتان از آن استفاده کنید. برای استفاده از پرتال لازم است که در این پلتفرم ثبت‌نام کنید. جهت ثبت‌نام می‌توانید به قسمت سمت چپ بالای این سایت بروید و با وارد کردن شماره تلفن کار ثبت‌نام را به راحتی انجام دهید. این پلتفرم امکان استفاده به صورت هفت روز رایگان را نیز دارد که به شما امکان امتحان کردن امکانات و توانایی آن را قبل از خرید بسته می‌دهد.

پرتال علاوه بر ساخت عمده فروشی آنلاین، به شما اجازه می‌دهد تا سایت خودتان با طراحی اختصاصی مخصوص به عمده‌فروشی آنلاین خودتان را داشته باشید و از این نظر با محدودیت خاصی رو‌به‌رو نباشید. ایت پلتفرم اجازه می‌دهد تا بتوانید عمده فروشی آنلاین خودتان را در دسته‌بندی دقیق خودش ایجاد کنید تا بتوانید بازدید بیشتری کسب نمایید.

چگونه به صورت عمده کالا بفروشید؟

بعد از راه اندازی عمده فروشی آنلاین، لازم است که نحوه فروش کالا به صورت عمده را یاد بگیرید تا بتوانید درآمد خوبی از طریق عمده‌فروشی آنلاین کسب کنید و بازده آن را به طور فزایندی بهبود دهید. بنابراین در این قسمت و پس از یادگیری مباحث پایه راه اندازی عمده فروشی آنلاین، به شما پنج نکته برای فروش بهتر کالاها به صورت عمده را یاد می‌دهیم.

ثبت نام در یک بازار عمده فروشی

تعداد زیادی صاحبان خرده‌فروشی‌های حرفه‌ای در سراسر کشور کالای خودشان را از طریق یک بازار عمده‌فروشی که تعداد بیشتری عمده‌فروش در آن قرار دارند، سفارش می‌دهند تا بتوانند بهترین کالای موجود را با کم‌ترین قیمت بخرند، با سود بیشتری به مشتری نهایی بفروشند و درآمد بیشتری از این طریق کسب نمایند.

ساخت عمده فروشی در اینترنت

بنابراین شما می‌توانید با ثبت‌نام در یک بازار عمده‌فروشی آنلاین، علاوه بر فروش از طریق فروشگاه خودتان، از این طریق نیز فروش داشته باشید. این روش گاها بیشتر به کمک فروشگاه اینترنتی شما نیز می‌آید و باعث جذب مشتری و فروش بیشتر از طریق سایت عمده فروشی آنلاین شما نیز می‌گردد. این روش باعث افزایش آگاهی از برند شما نیز می‌شود و باعث بازشدن فرصت‌های جدید پیش‌روی شما نیز می‌گردد.

برای انتخاب بازار عمده‌فروشی آنلاین خوب تحقیق کنید تا بازاری مناسب پیدا کنید. بازاره مناسب دارای قابلیت‌هایی زیادی است و به خوبی با عمده فروشی آنلاین شما منطبق می‌گردد. 

با برندهای مکمل خودتان شریک شوید

همان‌طوری که در قسمت‌های قبل گفتیم، عمده فروشی آنلاین برای افزایش مقیاس نیاز به شریکان یا افراد زیادی ندارد شریک شدن با کسب و کارهای مکمل شما می‌تواند مفید باشد. زیرا باعث آگاهی از برند عمده فروشی می‌گردد و افراد بیشتری این عمده‌فروشی را می‌شناسند. همچنین این برندهای مکمل برند شما را به افراد بیشتری معرفی می‌کنند که باعث ایجاد اعتماد به برند شما و فروش بیشتر آن می‌گردد.

برای شریک شدن، به دنبال برندی بگردید که به طور کامل می‌تواند شما را تکمیل کند. این کسب و کار باید به طور کامل با شما منطبق باشد. به عنوان مثال برندی که تخت و مبل نوزاد تولید می‌کند، باید با کسب و کاری که ورق‌های ارگانیک تولید می‌کند، شریک شود تا هر دور برند بتوانند سود کنند و شراکت پایداری داشته باشند.

در نمایشگاه‌های تجاری شرکت کنید 

یکی ازبهترین راه‌ها برای باز کردن راه‌های جدید عمده فروشی و حتی همکاری‌های مشترک شبکه‌سازی در نمایشگاه‌های تجاری است. شبکه‌سازی ابزاری فوق‌العاده قدرتمند و مفید برای هر فروشنده و بازرگان است. وقتی که در نمایشگاه‌های تجاری مرتبط با محصول خودتان شرکت کنید، با افرادی احاطه می‌شوید که در حال خرید و فروش کالاهای مرتبط با شما و صنعتی هستند که شما در آن کار می‌کنید.

خبر خوب این است که نمایشگاه‌های تجاری برای هر صنعتی وجود دارد و عمده‌فروشان می‌توانند در این نمایشگاه‌ها شرکت کنند. به عنوان مثال در حال حاضر در شهر شیراز، دو نمایشگاه تخصصی خرما و قهوه و نوشیدنی‌های دمی در حال برگزاری است که صاحبان عمده فروشی‌های مشغول در این حوزه می‌توانند در این نمایشگاه‌ها شرکت کنند.

کسب درآمد از عمده فروشی آنلاین

همچنین اگر می‌خواهید، در هزینه‌های مربوط به غرفه‌های فیزیکی صرفه‌جویی نمایید، می‌توانید از نمایشگاه‌های مجازی استفاده کنید و این فرصت بی‌نظیر را از دست ندهید.

از مشوق‌ها برای افزایش خرید استفاده کنید

تنها مصرف‌کنندگان نهایی نیستند که به مشوق‌ها برای خرید بیشتر نیاز دارند، بلکه خرده‌فروشی‌ها و کسب و کارهای دیگر نیز برای خرید بیشتر، نیاز به تشویق و انگیزه خوبی دارند. به همین دلیل است که عمده‌فروشی‌ها براساس حجم خرید خرده‌فروشی‌ها به آن‌ها تخفیف‌های بیشتری می‌دهند تا به خرید بیشتر ترغیب شوند.

همچنین شما می‌توانید با پیدا کردن مشتریان بالقوه و ارائه مشوق‌هایی به آن‌ها، فروش خودتان را به طور چشمگیری افزایش دهید. یکی از گزینه‌های خوب برای ترغیب مشتری به خرید بیشتر، ارائه تخفیف بر روی اولین خرید کسب و کارها یا مشتریان نهایی است. مشوق‌های دیگری نیز وجود دارند که در زیر آن‌ها را به شما معرفی می‌کنیم:

  • ایجاد امکان خرید با سفارش کم‌تر
  • ارائه خدمت ارسال رایگان در صورت خرید با مبلغ مشخص
  • ارائه پلن‌های مختلف برای پرداخت و سفارش محصول
  • ارائه پیشنهادهای ویژه در صورت خرید کالایی خاص
  • امکان تست یا ارائه نمونه رایگان به مشتری 

توضیحات و تصاویر محصول خودتان را نشان دهید

یکی دیگر از راه‌های فروش بهتر به صورت عمده، نوشتن توضیحات و گذاشتن تصاویر محصول است که باعث می‌شود تا خرده‌فروشی بتواند به درستی کالایش را انتخاب کند، راحت‌تر به عمده‌فروشی آنلاین شما اعتماد و خرید خودش را انجام دهد. خرده‌فروشان خیلی بیشتر از افراد دیگر به تصاویر و توضیحات محصول توجه می‌کنند، بنابراین لازم است که حتما نسبت به ارائه آن‌ها توجه داشته باشید و نسبت به آن غفلت نکنید.

اگر می‌خواهید، اثر مناسبی بر روی مشتری خودتان بگذارید، حتما نسبت به کیفیت عکس توجه نمایید. شما می‌توانید با استفاده از نور و پس‌زمینه عالی یک عکس خوب بگیرید و به خوبی محصول را به مشتری نمایش دهید. از خطوط ابتدایی شرح محصول خودتان استفاده کنید تا نحوه‌ی تغییر زندگی مشتریان به وسیله محصول خودتان را توضیح دهید. به طور قطع صاحبان خرده‌فروشی به آن دقت می‌کنند. شما می‌توانید با مطالعه مقاله تاثیر طراحی صفحه محصول در افزایش فروش، بیشتر درباره‌ی موضوع آگاهی پیدا کنید و یک طراحی صفحه محصول خوب داشته باشید.

ساخت سایت برای عمده فروشی

عمده فروشی آنلاین خودتان را بسازید

عمده فروشی، مزایای بسیاری دارد و می‌تواند باعث ایجاد یک کسب و کار پردرآمد و آسان برای شما گردد. صاحبان عمده‌فروشی‌های آنلاین نیازی با هزینه‌های بازاریابی زیاد یا تعداد زیادی از خرده‌فروشان برای کسب درآمد ندارند و می‌توانند کسب درآمد خودشان را با تعداد تراکنش‌های بسیار کمتری بدست آورند که بسیار کسب و کاری مطلوبی به نظر می‌آید. 

در این مقاله در مورد تعریف عمده فروشی آنلاین، دلیل‌های استفاده از آن و یکی از راه‌های ایجاد آن یعنی ایجاد سایت و راه اندازی عمده فروشی آنلاین از طریق پلتفرم  صحبت کردیم تا بتوانید به راحتی و در سریع‌ترین حالت عمده فروشی آنلاین خودتان ر ایجاد کنید.

در انتهای این مقاله به شما پنج نکته برای فروش بهتر کالا به صورت عمده را یاد دادیم تا بتوانید به راحتی راه اندازی عمده فروشی آنلاین خودتان را انجام دهید و از این نظر با ابهام یا مشکلی رو‌به‌رو نباشید. ساخت و راه اندازی فروشگاه اینترنتی از طریق پرتال بسیار ساده است و زمان‌بر نیست. اما اگر هنوز در این زمینه با ابهامی رو‌به‌رو هستید، می‌توانید با شماره تلفن 02163404 داخلی 2 تماس بگیرید تا بتوانید از مشاوره رایگان پرتال استفاده کنید.

دیدگاه خود را ارسال کنید

دیدگاه‌ها

من که فروشگاه اینترنتی دارم چطور می توانم آدرس فروشگاه بدهم؟
آیا باید آدرس منزل را بدهم؟
من محصول فیزیکی ندارم،، محصول را از تولید کننده اصلی سفارش می گیرم و به فروشندگان جزء می فروشم.

لطفا" راهنمایی کنید.
با تشکر

سلام خدمت شما
برای دریافت اینماد میتونید ادرس خونه بدید
اما لزومی نداره که ادرس دقیق خونه رو داخل سایت بنویسید.
میتونید نام استان یا محله رو بنویسید

سلام

نمونه سایت های عمده فروشی که توسط شما اجرا شده رو میشه معرفی کنید؟

سلام خدمت شما
سایت تورنادو یک نمونه از سایت‌های عمده فروش هست که با فروشگاه ساز پرتال ساخته شده.

عالی بودش ممنونم

ارسال دیدگاه
  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
ساخت سایت و فروشگاه اینترنتی
02191003383 داخلی 2