تحریم رسلو ( ثبت کننده دامنه های بین المللی ایرانیان)

طی چند روز گذشته خبری مبنی بر اینکه رسلو دیگر به ایرانیان سرویس نمیدهد در فضای اینترنت منتشر گردید.
در این مقاله می‌خوانید:

طی چند روز گذشته خبری مبنی بر اینکه رسلو دیگر به ایرانیان سرویس نمیدهد در فضای اینترنت منتشر گردید.

تا به امروز ثبت و تمدید دامنه ها از این رجیستری توسط وبسرویس و طبق آموزش ثبت دامنه که بر روی وبلاگ پرتال وجود دارد انجام میشد.

رسلو چیست؟

رسلو ثبت کننده ی دامنه های بین المللی مانند .com ، .net ، .org و ... میباشد که سامانه ی ما نیز برای ثبت دامنه های خود از این رجیستری استفاده میکند.

خبر تحریم جدید توسط ایمیل اطلاع رسانی از طرف این رجیستری ارسال شد و جالب است بدانید حدود 90 % کاربران فعال این رجیستری ایرانی میباشند !

رسلو از کجا به وجود آمد ؟

resellerclub که به نوعی معرف رسلو بود از سال 92 تابعیت آمریکایی پیدا کرد و از آن پس به ایرانیان سرویسی ارائه نداد و تمامی دامنه هایی که توسط ایرانیان ثبت شده بود را به رسلو انتقال داد.

با اینکه حدود 5 سال از فعالیت رسلو میگذشت این رجیستری ایمیلی به تمامی ایرانیان ارسال و اعلام کرد که دیگر امکان ایجاد کاربر جدید و تمدید برای ایرانیان وجود ندارد !

"Starting July 18, 2017, resellers, customers, and contacts that are subject to policy restrictions cannot:Create new accountsCreate new productsTransfer domain names to our platformAs of August 18, 2017, pricing of services and products subject to policy restrictions will be increased significantly. This will affect the pricing of:Renewal of existing products Getting domains out of redemptionAs of November 18, 2017, they cannot:Renew existing productsAdd funds to their account balance"

" متن ایمیل در بالا آمده است "

تیم پرتال نیز طی تماس و ایمیل های پشتیبانی که به رسلو ارسال کرد متأسفانه موفق به ادامه ی همکاری با این شرکت ثبت کننده دامنه نشد.

رسلو اعلام کرد که برای ثبت کاربر جدید و تمدید باید مشخصات ثبت کننده دامنه غیر ایرانی بوده و این اطلاعات توسط این رجیستری مانیتور خواهد شد.

این مساله و اهمیت این موضوع باعث شد تا سامانه ی سایت ساز پرتال به دنبال جایگزین مناسبی برای این موضوع باشد.

از این رو طبق بررسی های فروان انجام شده پرتال رجیستری جوکر را برای ثبت و انتقال دامنه انتخاب کرد.

 

خوشبختانه این شرکت تابعیت آلمانی دارد و مشکل تحریم نیز برای ایرانیان وجود نخواهد داشت.

طبق قراردادی که با رجیستری جوکر انجام شده تمامی کاربران نیز میتوانید مشخصات کشور عزیزمان ایران را در برای ثبت دامنه  تنظیم نمایند.

از این رو ماژولی نیز برای اتصال این رجیستری دامنه به سامانه سایت ساز پرتال طراحی و پیاده‌سازی شده تا کاربران و نمایندگان پرتال بتوانند به راحتی دامنه ی خود را مانند قبل ثبت و تمدید نمایند.

اگر در این رابطه سوالی دارید میتوانید با شماره 63404-021 داخلی (2 سایت ساز) تماس بگیرید.

دیدگاه خود را ارسال کنید
ارسال دیدگاه
  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
ساخت سایت و فروشگاه اینترنتی
02191003383 داخلی 2