اپن کارت چیست؟ بررسی مزایا و معایب Open cart

اپن کارت یکی دیگر از بهترین سیستم‌های ساخت فروشگاه اینترنتی است که به صورت متن باز و رایگان در دسترس قرار گرفته است.
در این مقاله می‌خوانید:

امروزه ساخت فروشگاه اینترنتی برای عرضه کالا، محصولات و خدمات در بستر اینترنت مورد توجه کسب و کارها قرار گرفته و هر واحد تجاری کوچک و بزرگ در حال ورود به عرصه فروش اینترنتی است تا از طریق آن بتواند فروش خوبی داشته و بر روی برندینگ خود متمرکز شود.

مهم‌ترین مزیت این کار معرفی کسب و کار در سطح وسیع‌تر است. در حالتی که کسب و کارتان به صورت سنتی باشد و از یک مکان فیزیکی استفاده کنید، مشتریان شما صرفا محدود به محله و شهر شما خواهند بود. اما زمانی که این کار بر روی بستر اینترنتی پیاده سازی می‌شود این قابلیت وجود دارد تا از سرتاسر جهان امکان جذب مشتری را داشته باشید.

برای راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی روش‌های مختلفی وجود دارد که پیش از هر چیزی باید یک سیستم مناسب برای این کار برگزینید. فروشگاه ساز اپن کارت یکی دیگر از بهترین سیستم‌های ساخت فروشگاه اینترنتی است که به کمک آن می‌توانید یک سایت فروشگاهی ایجاد کنید. در این مقاله قصد دارم به معرفی کامل اپن کارت و مزایا و معایبی که استفاده از این سیستم دارد بپردازم. در انتها نیز به شما روشی ساده، سریع و آسان برای ساخت فروشگاه اینترنتی معرفی خواهم کرد که جایگزین کردن آن با اپن کارت می‌تواند روند ساخت سایت را برایتان ساده‌تر کند.

اپن کارت چیست؟

اپن کارت یا open cart یکی دیگر از بهترین سیستم‌های ساخت فروشگاه اینترنتی (E-commerce CMS) است که به صورت متن باز و رایگان در دسترس قرار گرفته است. با استفاده از اپن کارت می‌توانید فروشگاه خود را ایجاد کرده و با افزودن محصولات به فروش محصول توسط درگاه‌های پرداخت اینترنتی ایرانی، نقد و بررسی محصولات و مطالعه دقیق روی فروش و رفتار کاربران بپردازید. سپس به کمک همین داده‌ها مطالعاتی روی آن انجام داده و با بررسی و بهینه سازی نقاط ضعف و قوت نیز فروش خود را بیشتر کنید.

در استفاده از این سیستم فروشگاه ساز تفاوتی ندارد که کسب و کار شما تا چه اندازه بزرگ باشد. چه یک فروشگاه کوچک در دل یکی از روستاهای شما داشته باشید و چه یک شرکتی باشید که از طریق واردات و صادرات با کمپانی‌های بزرگ در دنیا فعالیت داشته باشید، استفاده از این سیستم نیاز شما را برطرف خواهد کرد.

طبق آمار ارائه شده توسط سایت Builtwith استفاده از این سیستم در بین یک میلیون سایت بررسی شده برابر با 4.048 سایت بوده که در مقایسه با سایر سیستم‌ها توانسته است تا سهم 0.4 درصدی را ازآن خود کند.

آمار استفاده از اپن کارت

استفاده از اپن کارت برای ساخت فروشگاه اینترنتی در مقایسه با ووکامرس این مزیت را دارد که سرعت پردازش اطلاعات در سایت می‌تواند بهتر باشد. اما به دلیل اینکه قابلیت‌ها و کارایی‌هایی که ووکامرس به کمک افزونه‌های جانبی و از طرفی جامعه بزرگ استفاده کنندگان دارد، باعث شده تا زیاد به اپن کارت توجه نشود.

قابلیت‌هایی که به صورت نیاز اصلی برای یک فروشگاه مورد نیاز است شامل موارد زیر است که اپن کارت آنها را برآورده می‌کند.
کاملا فارسی سازی و راست‌چین شده

 • مدیریت ساده و آسان فروشگاه اینترنتی
 • پشتیبانی از قالب‌ها و الگوهای مختلف
 • سئو قدرتمند و عالی
 • امکان فروش در همه کشورها یا اختصاص دادن به یک کشور خاص
 • امکان استفاده از درگاه‌های پرداخت بانکی
 • امکان مشاهده جزییات کامل خرید
 • قابلیت استفاده به صورت چند فروشندگی
 • امکان درج کد تخفیف و برگزاری جشنواره‌های فروش به روش مختلف
 • امکان نقد و بررسی محصولات توسط خریداران
 • قابلیت چند زبانه کردن فروشگاه اینترنتی
 • امکان تجارت B2B
 • امکان قرار دادن بی نهایت محصول با قابلیت درج تصاویر به صورت گالری
 • و…

برای استفاده از اپن کارت چه چیزهایی لازم است؟

هر سیستم سایت ساز نیاز به یک سرور یا هاست، دامنه، قالب و افزونه‌های مورد نیاز خود را دارد که به کمک آن‌ها بتوانید فروشگاه خود را توسعه دهید. جدایی از این هزینه‌های هزینه‌های دیگری هم باید صرف پشتیبانی و توسعه سیستم شود که به صورت کلی به شرح زیر است.

 1. خرید دامنه که به صورت متوسط بین 10 تا 500.000 تومان بسته به انتخاب پسوند دامنه هزینه دارد.
 2. خرید هاست مناسب اپن کارت که به صورت یک ساله بین 300 تا 2 میلیون تومان هزینه دارد.
 3. طراحی قالب که در صورت استفاده از قالب متوسط بین 600 تا 1 میلیون و در صورت استفاده از قالب اختصاصی بین 5 تا 50 میلیون تومان هزینه دارد.
 4. اضافه کردن امکانات مورد نیاز و سفارشی سازی سیستم که عموما توسط افزونه ایجاد می‌شود. این گزینه هم مانند طراحی قالب در صورت استفاده از افزونه آماده بین 600 تا 1 میلیون و در صورت استفاده از افزونه اختصاصی بین 1 تا 5 میلیون تومان هزینه خواهد داشت. البته هزینه در حالت اختصاصی بسته به امکانات و حجم پروژه دارد.
 5. استخدام پشتیبان برای رفع مشکلات فروشگاه که به صورت متوسط در ماه بین 150 تا 800.000 تومان هزینه خواهد داشت.
 6. استخدام توسعه دهنده برای افزودن امکانات که این مورد هم بسته به حجم کار می‌تواند در ماه بین 1 تا چند میلیون تومان هزینه در بر داشته باشد.

هر چقدر که حجم فروشگاه شما بزرگ‌تر باشد و محصولات بیشتری برای فروش داشته باشید، هزینه‌هایی که باید صرف سایت کنید بیشتر خواهد شد. اما به صورت کلی برای داشتن یک فروشگاه اینترنتی در حالت استاندارد در مجموع نیاز به پرداخت مبلغی بین 5 تا چند ده میلیون دارید.

مزایا و معایب اپن کارت چیست؟

مثل هر سیستم دیگری استفاده از اپن کارت دارای مزایا و معایب خاص خود است که با بررسی و در کنار هم قرار دادن آنها باید ببینید این سیستم مناسب کار شما خواهد بود یا خیر! که در ادامه به معرفی مهم‌ترین آنها می‌پردازم.

1- پشتیبانی از زبان فارسی

فروشگاه ساز اپن کارت به چندین زبان از جمله فارسی ترجمه شده و در دسترس قرار گرفته است که می‌توانید فروشگاه خود را با زبان محلی خود ایجاد کنید. جدایی از این بر روی حالت چند زبانه بودن آن نیز کار شده و می‌توانید در صورت استفاده برای یک سایت بین المللی از چندین زبان مختلف برای فروشگاه اینترنتی استفاده کنید.

2- استفاده ساده و رایگان

رایگان بود اپن کارت مهمترین مزیت آن است. بدون نیاز به پرداخت هزینه می‌توانید به راحتی آن را دانلود و استفاده کنید. همین رایگان بودن باعث شده تا اپن کارت برای چندین زبان در چندین کشور در دسترس قرار گرفته و سایت‌های مختلفی صرف آموزش و ارائه خدمات پشتیبانی در این سیستم فعالیت داشته باشند.

استفاده از سیستم نیز به سادگی در دسترس است و به کمک آموزش‌های رایگان و مستندات موجود می‌توانید در زمانی کوتاه آن را یاد بگیرید.

3- دسترسی به قالب‌های متنوع

اپن کارت دارای قالب‌ها و الگوهای رایگان و پولی مختلفی است. قالب‌های رایگان در مقایسه با قالب‌های پولی دارای ظاهر ضعیف‌تر و امکانات کمتری هستند، اما در هر صورت بیشتر نیازتان برای فروشگاه را برطرف خواهند کرد.

به کمک بیش از هزاران قالب بهینه سازی شده می‌توانید فروشگاه اینترنتی با سرعت لود بالا ساخته و در موتورهای جستجو به خوبی رتبه خود را بالا ببرید.

4- به‌روزرسانی و آپدیت منظم

این سیستم توسط گروهی از توسعه دهندگان ارائه شده که همه ساله تعداد افرادی که روی توسعه پروژه کار می‌کنند در حال بیشتر شدن است. همین مزیت باعث شده تا در مقایسه با سیستم فروشگاه ساز اختصاصی آپدیت و به‌روزرسانی مداومی روی سیستم انجام گیرد.

در هر بار آپدیت امکانات جدیدی به سیستم اضافه می‌شود و ایراداتی که از قبل وجود داشته و به کمک کاربران گزارش شده نیز مرتفع می‌شوند.

5- دارای افزونه‌های متعدد برای توسعه فروشگاه

افزونه یا ماژول در هر سیستم مانند یک برنامه جانبی عمل می‌کند. با نصب و قرار دادن افزونه در کنار هسته اصلی سیستم امکان افزودن امکانات در سیستم بیشتر خواهد شد. اپن کارت نیز دارای هزاران افزونه برای افزودن قابلیت‌های مختلف است که در نسخه اولیه آن این امکانات وجود ندارند، چرا که بسیاری از امکانات برای تمامی سایت‌ها مورد نیاز نیست.

6- دارای سئو عالی و مناسب فروشگاه اینترنتی

یکی از موارد مهم در سئو سایت داشتن سرعت بالا است. هر چه سرعت سایت شما بالا باشد، موتورهای جستجو به آن اهمیت خواهند داد و اعتبار بیشتری به سایت شما خواهند داد.

اپن کارت به گونه‌ای برنامه نویسی شده است تا بتواند با استفاده بهینه از منابع سرور درخواست‌ها را در زمانی کوتاه پردازش کرده و پاسخ مناسب را ارسال کند.

7- نداشتن پشتیبان تخصصی

مشکل اصلی تمامی سیستم‌های سایت ساز رایگان این است که چون به صورت رایگان عرضه می‌شوند، بنابراین کسی مسئولیت رفع مشکلات را برای سایت‌ها ندارد. این مورد علاوه بر رفع مشکلات به افزودن امکانات نیز تلقی می‌شود.

اپن کارت نیز جزو همین دسته است و اگر مشکلی در فروشگاه اینترنتی شما پیش بیاید یا اینکه قصد افزودن قابلیتی را داشته باشید که خود شما دانش لازم برای این کار را نداشته باشید، نیاز به یک پشتیبان خواهید داشت که باید هزینه‌ای برای تک‌تک درخواست‌ها پرداخت کنید.

8- مشکلات امنیتی به دلیل رایگان بودن

رایگان بودن سیستم باعث شده تا دسترسی به هسته سیستم برای هر فردی قابل مشاهده و بررسی باشد. بنابراین هر زمان که در هسته سیستم، قالب‌های مورد استفاده یا افزونه‌های موجود مشکل و باگی وجود داشته باشد، کلیه سایت‌های استفاده کننده را تحت الشعاع قرار خواهد داد.

بنابراین اولین مسئله‌ای که باید در استفاده از سیستم‌های رایگان داشته باشید در این است که هسته سیستم، افزونه و ماژول را از سایت‌های معتبر دانلود و نصب کنید. به موارد امنیتی و نکات موجود نیز توجه داشته و آنها را در سایت فروشگاهی خود پیاده سازی کنید.

9- قالب‌های سنگین و مشکلات افزونه‌ها

مشکل عمده سیستم‌های سایت ساز و فروشگاه ساز آماده این است که چون برای استفاده در هر سایت از قالب و افزونه‌های متعددی استفاده می‌کنید، داشتن سرعت بالا در سایت نیاز به داشتن دانش فنی است. به همین دلیل باید از قالب اختصاصی استفاده کنید یا اینکه اگر از قالب آماده استفاده می‌کنید شخصی سازی زیادی روی آن انجام دهید تا با ساختار سایت شما هماهنگ شود.

به همین دلیل چون افراد تخصص و دانش فنی را برای استفاده بهینه و درست از قالب و افزونه‌ها ندارند، از هر افزونه و قالبی به شکل دلخواه طوری استفاده می‌کنند که تحت هر شرایط ظاهری که مد نظر دارند نمایش داده شود. این کار نهایتا باعث می‌شود سایت بهینه نبوده و حجم صفحات افزایش یابد که نتیجه آن کاهش سرعت سایت و از همه مهم‌تر سئو فروشگاه می‌شود.

ساخت فروشگاه اینترنتی با 7 روز تست رایگان

یکی دیگر از روش‌های ساخت سایت فروشگاهی استفاده از سیستم‌های فروشگاه ساز(SAAS) است. در این سیستم‌ها همه چیز برای ایجاد فروشگاه اینترنتی به صورت آماده در دسترس قرار گرفته است که می‌توانید با چند کلیک ساده فروشگاه اینترنتی برای فروش انواع محصولات فیزیکی، خدماتی و دانلود ایجاد کنید.

یکی از بهترین این سیستم‌ها فروشگاه ساز پرتال است که امکان ساخت فروشگاه را با استفاده از امکانات و قالب‌های مناسب فروشگاهی فراهم کرده است. پرتال 7 روز تست رایگان را در اختیار شما قرار خواهد داد که می‌توانید در این 7 روز بدون نیاز به پرداخت هزینه فروشگاه خود را راه‌اندازی کنید. در نهایت این شما هستید که در پایان این یک هفته تصمیم به استفاده از فروشگاه ساز پرتال خواهید گرفت.

اگر به دنبال روشی کم هزینه، سریع و ساده برای ساخت سایت فروشگاهی هستید، در ادامه به معرفی 8 دلیل برای انتخاب پرتال می‌پردازیم.

1- عدم نیاز به خرید هاست و دامنه

در استفاده از سیستم های رایگان فروشگاه ساز نیاز به خرید دامنه و هاست دارید که خود این هاست و دامنه یک هزینه جدا و بالایی را برای شما خواهند داشت. به ویژه اینکه با گذشت زمان و بیشتر شدن مشتریان هاست خریداری شده پاسخگوی نیاز شما نبوده و مجبور هستید که آن را به پنل بالاتری ارتقا دهید.
پلن‌های ارائه شده در فروشگاه ساز پرتال به گونه‌ای هستند که نیازی به خرید دامنه ندارید. فضایی که در اختیار شما قرار داده شده است روی سرورهای قدرتمندی قرار گرفته است که بتواند پاسخگوی بالای بازدید سایت در جشنواره‌های تخفیف که در دوره‌های زمانی مختلف برگزار می‌کنید باشد.

2- استفاده از قالب‌های متنوع

در فروشگاه ساز پرتال قالب‌های متنوع برای ساخت فروشگاه اینترنتی در نظر گرفته شده است. در طراحی این قالب‌ها از به‌روزترین متدهای روش طراحی سایت با تمرکز روی UI و UX استفاده شده است. همچنین خود شما قادر هستید تا به کمک ابزار طراحی قالب پرتال، متناسب با نیاز خود، ظاهر سایت را طراحی کنید.

قالب‌های آماده پرتال به صورت مداوم در حال آپدیت هستند و قالب‌های جدیدی نیز به آنها اضافه می‌شود. این قالب‌ها طوری هستند که بتوانید امکان دسترسی به کلیه محصولات را از طریق صفحه اصلی فراهم کرده و فروش خود را بالا ببرید.

 • امکان نمایش محصولات بر اساس دسته بندی
 • امکان استفاده از اسلایدرهای مختلف برای نمایش محصولات
 • امکان نمایش محصولات شگفت انگیز به صورت روزانه
 • امکان درج مشخصات کامل محصولات همراه با ویژگی

3- هزینه کمتر برای راه‌اندازی

به صورت کلی هزینه‌های مشترک یکی سایت فروشگاهی شامل خرید دامنه، خرید هاست، خرید قالب، خرید ماژول و استخدام پشتیبان است. به مجموع هزینه‌ای که برای هر یک از این موارد در طول سال صرف شده باشد هم هزینه کلی در 365 روز سال می‌گوییم که صرف نگهداری سایت خواهد شد.

هنگام استفاده از پرتال دو گزینه اول یعنی خرید هاست و دامنه وجود ندارد. چرا که این دو گزینه به صورت رایگان از سمت پرتال به شما ارائه خواهد شد. می‌توانید از دامنه اختصاصی ملی یا بین المللی برای ساخت سایت استفاده کنید. فضای تخصیص داده شده به سایت هم در پلان‌های مختلفی با پهنای باند مناسب فروشگاه اینترنتی در نظر گرفته شده است.

در استفاده از پرتال نیازی به خرید قالب ندارید. قالب‌های مناسب با طراحی استاندارد روز برای شما از پیش طراحی شده که می‌توانید هر کدام را که دوست داشتید استفاده کنید. یا اینکه خودتان دست به کار شده و با استفاده از ابزار طراحی قالب ظاهر دلخواه را برای فروشگاه انتخاب کنید.

ماژول و افزونه امکانات یک فروشگاه ساز را افزایش می‌دهند. ماژول‌هایی که پس از ساخت سایت به فروشگاه ساز پرتال اضافه می‌شوند، بدون نیاز به گرفتن هزینه اضافه در اختیار شما قرار می‌گیرد. پس نیازی به داشتن یک برنامه نویس یا توسعه دهنده هم ندارید.

پرتال تیمی از پشتیبانان را برای سیستم خود دارد که به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به سوالات و رفع مشکلات شما هستند. در هر ساعت از شبانه روز که مشکلی برای شما پیش آمد می‌توانید از راه‌های مختلفی با پشتیبانی تماس گرفته و پاسخ سوالات خود را دریافت کنید.

4- توسعه سیستم و افزودن امکانات

در استفاده از فروشگاه ساز پرتال نیازی به توسعه دهنده یا پرداخت هزینه جدا بابت افزودن امکانات ندارید.

امکاناتی که در پرتال اضافه و آپدیت می‌شوند سریعا پس از منتشر شدن در دسترس شما هستند و نیازی به پرداخت هزینه جداگانه برای داشتن دسترسی به امکانات بیشتر نخواهید بود. در صورتی که در هنگام استفاده از سیستم‌های سایت ساز برای این کار باید افزونه‌ها و ماژول‌های مختلف را خریداری و تست کنید تا به چیزی که واقعا به آن نیاز دارید برسید.

5- سئو و بهینه سازی سایت فروشگاهی

بهترین راه افزایش فروش در سایت‌های فروشگاهی بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است. بستر لازم برای سئو سایت‌ها در فروشگاه ساز پرتال به خوبی رعایت شده است.

جزییات محصولات خود را که در سیستم ثبت می‌کنید توسط داده‌های ساختاریافته در نتایج جستجو نمایش داده شده و به راحتی می‌توانید روی فروش بیشتر تمرکز کنید.

سرعت دسترسی به سایت نیز در بالاترین سطح ممکن قرار دارد که همین مسئله می‌تواند رتبه سایت شما را در موتورهای جستجو بالا ببرد.

6- عدم نیاز به استخدام پشتیبان

بسیاری از افراد دانش کافی برای مدیریت سایت و فروشگاه اینترنتی را ندارند و گذشته از این هم یک فروشگاه اینترنتی نیازمند یک تیم توسعه و برنامه نویسی است که بتواند کلیه مشکلات پیش آمده را سریعا برطرف نماید. وقتی از سیستم‌های فروشگاهی مانند اپن کارت استفاده کنند نیاز به متخصص و پشتیبان دارید که مشکلات سایت را برطرف کرده و همچنین قابلیت‌های جدید را به فروشگاه اضافه کنند.

هنگام استفاده از فروشگاه ساز پرتال، پشتیبانی سایت توسط پرتال انجام می‌گیرد. در هر ساعت از شبانه روز که مشکل یا سوالی برایتان پیش آمد کافی است با تیم پشتیبانی پرتال در میان گذاشته و در زمانی کوتاه نیاز خود را برطرف کنید.

7- به‌روزرسانی مداوم و تامین امنیت سایت

امنیت در یک فروشگاه اینترنتی حرف اول را می‌زند. تا زمانی که امنیت فروشگاه برقرار نباشد و هک در سایت صورت گیرد با مشکلات مالی بزرگی مواجه خواهید شد که می‌تواند به مسائل قضاییه نیز ختم شود.

سایت سایت و فروشگاه ساز پرتال ضمن افزودن امکانات جدید به سیستم خود همواره در تلاش است که جدیدترین روش‌های افزایش امنیت را در سیستم پیاده سازی کرده و امنیت سایت‌های موجود را به بهترین نحو مشکل حل نماید.

8- اطلاع رسانی رایگان از سفارشات توسط پیامک

مجموعه پرتال متشکل از چند وب سایت حرفه‌ای است که همواره در تلاش است بهترین راهکارها را خود برای مشتریان فراهم کند. بر همین اساس این امکان را فراهم کرده‌ایم تا توسط پنل اس‌ام‌اس از جزییات سفارشات و فرآیندهایی که در فروشگاه اینترنتی برای شما و برای مشتریانی که از شما خرید می‌کنند اطلاع رسانی پیامکی انجام دهیم.

 

امکانات فروشگاه

درگاه پرداخت
درگاه آنلاین بانکی

توسط ماژول
واحد پولی
تنها ریال(ایران)تنظیم چند واحد پولی
پرداخت مهمان

اتصال به درگاه شتاب
توسط افزونه
مدیریت محصول
تعداد نامحدود محصول
بر اساس بسته

تعداد نامحدود شاخه و زیر شاخه


امکان درج ویژگی ها


مشخص کردن ابعاد محصول


مشخص کردن بارکد


فروش خدمات دیجیتالی


فروش پیکج دانلود


مدیریت انبار


ثبت نام آنلاین
تعیین حداقل تعداد سفارش
امکان مدیریت و مرجوع کردن کالا
تخفیف گروهی
تنظیم کد تخفیف
تنظیم تاریخ اتمام تخفیف
تنظیم تعداد استفاده کد تخفیف
امکان ایجاد صورت حساب
درج موجودی
تنظیم مالیات
ایجاد فاکتور
ایجاد ویژگی برای محصول
ارسال محصول
تنظیمات ارسال


هزینه ارسال
تنظیم هزینه ارسال


کادوپیچی برای محصول
مدیریت وب سایت
چند زبانه


آمارگیر


امکان watermark روی تصاویر


نظر مشتریان


نمایش سریع محصول(quick view)
تایید قوانین قبل خرید
سادگی کار با فروشگاه
گزارش فروش
سئو
ثبت نام آنلاین
مدیریت دامنه
از طریق هاستینگ
ایجاد دیدگاه بازدیدکننده
خبرنامه
نیازمند افزونه
آمار بازدید کننده
نیازمند افزونه
ایجاد درخواست تیکت
مدیریت فایل‌ها
مدیریت کاربران
ایمیل سازمانی
از طریق هاستینگ
اطلاع رسانی
پیامک اطلاع رسانی کاربر

نیازمند افزونه
پیامک اطلاع رسانی مدیر
نیازمند افزونه
ایمیل اطلاع رسانی

قالب
قالب مناسب کاربر ایرانی


قالب رایگان


قالب فارسی رایگان
وبلاگ
امکان ایجاد وبلاگ


امکان درج مقالات

دسته بندی وبلاگ

امکان ایجاد تگ
دیدگاه بازدید کننده وبلاگ

برنامه های جانبی
برنامه های جانبی

ماژول‌های رایگان
ایجاد ماژول اختصاصی
بپشتیبانی
پشتیبانی رایگان
هزینه پشتیبانی
ندارددارد
سئو
سئو
سئو قالب
 بسته به کدنویسی قالب
تگ برای مقاله
نوشته وبلاگی

 

دیدگاه خود را ارسال کنید

دیدگاه‌ها

خیلی مقایسه ی خوبی بود ممنون

درست نیست برای اینکه جذب مشتری کنید دروغ بنویسید
اوپن کارت امار بازدید هم بصورت لحظه ای نشون میده هم بصورت چارت
در موقع ثبت نام کاربر میتونه تیک خبرنامه بزنه یا برداره یا اینکه بره تو پروفایلش و اونجا فعالش کنه

متاسفم براتون

سپاس از شما عالی بود فروشگاه اینترنتی هانسل https://huncel.com از اپن کارت استفاده میکنه

ارسال دیدگاه
 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
ساخت سایت و فروشگاه اینترنتی
02191003383 داخلی 2