💥 دوره جدید و رایگان آکادمی پرتال: آموزش کامل کار با پرتال و ساخت فروشگاه اینترنتی 💥

سرویس کوتاه کننده لینک چیست؟ بهترین سایت‌های کوتاه کننده Link

اکثر آدرس‌های اینترنتی صفحات یا همان URLها، خیلی طولانی هستند و برای قرار دادن آن‌ها در پیام‌های تبلیغاتی، از کاراکترهای زیادی استفاده می‌شود. به همین دلیل بسیاری از افراد سراغ سرویس‌هایی تحت عنوان کوتاه کننده لینک می‌روند تا لینک‌های طولانی را به کوتاه‌ترین حالت ممکن در بیاورند.
در این مقاله می‌خوانید:

برای سالیان سال، راه ساده و رایگانی توسط گوگل برای کوتاه کردن آدرس اینترنتی یا URL وجود داشت که بسیاری از کاربران اینترنت از آن استفاده می‌کردند. با این حال گوگل در سال ۲۰۱۹ سرویس کوتاه کننده لینک خودش را تعطیل کرد؛ البته نیازی به نگرانی نیست، چرا که جایگزین‌های فوق‌العاده‌ای برای کوتاه کردن لینک به بازار آمده‌اند که در این مقاله همه آن‌ها را به شما معرفی می‌کنیم.

قبل از شروع مقاله باید به شما بگوییم که بهترین سرویس کوتاه کننده لینک برای هر کس با توجه به نیازها و بودجه‌ای که دارد متفاوت است و نمی‌توان یک سرویس را به عنوان بهترین برای همه کاربران معرفی کرد. بعضی از سایت‌های کوتاه کننده لینک ساده هستند و در سریع‌ترین زمان ممکن یک لینک برای شما می‌سازند، بعضی از برنامه‌ها آمار تحلیلی دقیق به شما می‌دهند و بعضی دیگر از این سرویس‌ها امکان درآمدزایی را برای شما فراهم می‌کنند.

کوتاه کردن لینک

کوتاه کننده لینک چیست؟

کوتاه‌کننده لینک یا URL shortener به سایتی گفته می‌شود که طول یک آدرس اینترنتی و تعداد کاراکترهای آن را کم می‌کند. در واقع این سایت‌ها یک URL کوتاه و منحصر به فرد ایجاد می‌کنند که می‌تواند جایگزینی مناسب برای آدرس اینترنتی طولانی و اصلی باشد. هدف از کوتاه‌کردن طول یک لینک نیز این است که آن را به آدرسی کوتاه‌تر و به یاد ماندنی‌تر تبدیل کند.

امروزه سایت‌های کوتاه کننده لینک زیادی در اینترنت وجود دارند که می‌توان از هر کدام آن‌ها برای کوتاه کردن لینک استفاده کرد. این سرویس‌ها در واقع ارتباط یا لینک بین URL کوتاه ساخته شده و URL اصلی را برقرار نگه می‌دارند؛ این مسئله به این معنی است که اگر کسی روی لینک کوتاه شده کلیک کند، به سمت آدرس لینک اصلی منتقل یا اصطلاحا ریدایرکت خواهد شد. در ادامه بهترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک ایرانی و خارجی را به شما معرفی می‌کنیم.

سرنوشت کوتاه کننده لینک گوگل

در سال ۲۰۰۹ گوگل یک سرویس کوتاه کننده لینک به آدرس Goo.gl به بازار عرضه کرد. این سرویس بسیار کارآمد بود و تقریبا به عنوان اصلی‌ترین سرویس کوتاه کننده لینک در دنیا شناخته می‌شد تا این که کمپانی گوگل در اوایل سال ۲۰۱۸ رسما فعالیت آن را تمام کرد. بعد از اتمام فعالیت سرویس کوتاه کننده لینک گوگل، تمام لینک‌هایی که با آن ساخته شدند به قوت خود قابل استفاده باقی ماندند؛ اما دیگر امکان ساخت لینک جدیدی با آن وجود نداشت. 

بعد از تعطیلی Google URL Shortener، سایر سرویس‌های کوتاه کننده لینک بیشتر دیده شدند و اکثر افراد شروع به استفاده از آن‌ها کردند. در ادامه این مقاله بهترین کوتاه کننده‌های لینک ایرانی و خارجی را بررسی می‌کنیم و نگاهی نیز به راه‌های کمتر شناخته شده برای کوتاه کردن لینک می‌اندازیم.

کوتاه کننده لینک گوگل

بهترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک خارجی

در این بخش بهترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک خارجی را بررسی می‌کنیم. این سرویس‌ها اکثرا پولی هستند، با این حال‌ پلن‌های رایگان نیز در اختیار کاربران قرار می‌دهند.

نکته: در انتهای معرفی هر سرویس، لینک همین مقاله از فروشگاه ساز پرتال را با استفاده از آن کوتاه کرده‌ایم و نمونه لینک کوتاه شده را قرار داده‌ایم.

بیتلی - Bitly

لوگو بیتلیسرویس بیتلی یا Bitly یکی از معروف‌ترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک است که بعد از کوتاه کننده لینک گوگل توانست بخش عمده‌ای از کاربران هدف این نوع سرویس‌ها را به جمع کاربران خود اضافه کند. این سرویس رابط کاربری ساده و کاربردی دارد و در کنار آن امکانات زیادی را نیز در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. در واقع سرویس بیتلی علاوه بر کوتاه کننده لینک، خدماتی مانند ساخت QR کد برای لینک‌های کوتاه و ایجاد لینک برای بیو را نیز ارائه می‌دهد که برای بسیاری از کاربران خوشایند است. در نهایت نیز بدانید که بیتلی اعتبار دامنه بالایی دارد و لینک گرفتن از آن به افزایش اعتبار دامنه یا DA سایت شما کمک می‌کند. 

برای استفاده از طرح رایگان سرویس بیتلی، می‌توانید ۱۰ پیوند کوتاه ایجاد کنید که ۵ تای آن سفارشی (سفارشی/bit.ly) و ۵ لینک دیگر به صورت تصادفی ساخته می‌شوند. در نسخه‌های پولی این سرویس نیز تعداد لینک‌های سفارشی تا ۳۰۰۰ لینک در ماه بالا می‌رود و اطلاعات تحلیلی بیشتری از هر لینک نیز به کاربر داده می‌شود.

نحوه کوتاه کردن لینک در بیتلی

برای استفاده از سرویس بیتلی باید از فیلترشکن استفاده کنید. بعد از ورود به صفحه اصلی، روی گزینه "Get Started" کلیک کنید سپس پلن رایگان را انتخاب کنید. سپس مانند تصویر پایین تنها کافی است لینک اصلی را وارد کنید و با انتخاب گزینه "Create" لینک کوتاه شده خود را ایجاد کنید. همچنین می‌توانید لینک کوتاه خود را در این ابزار شخصی سازی کنید.

 هزینه اشتراک بیتلی: پلن رایگان + شروع از ماهیانه ۳۵ دلار

لینک کوتاه ساخته شده: bit.ly/urlprt

کوتاه کننده لینک بیتلی

تاینی یو‌ آر ال - TinyURL

لوگو تاینی یو آر السرویس کوتاه کننده لینک تاینی یو آر ال یا TinyURL یکی از قدیمی‌ترین سرویس‌ها است که از سال ۲۰۰۲ فعالیت خود را شروع کرده است. این سایت یکی از ابزارهای کوتاه‌کننده لینک است که در سریع‌ترین زمان ممکن کار را برای شما انجام می‌دهد. یکی از مهم‌ترین مزایای این سایت نیز این است که لینک‌های ساخته شده با آن هرگز منقضی نمی‌شوند.

اگرچه برای استفاده از این سرویس نیازی به ثبت نام ندارید، اما اگر در سرویس تاینی یو آر ال ثبت نام کنید، می‌توانید تاریخچه همه لینک‌های کوتاه شده خود را ببینید. همچنین زمانی که در این سرویس ثبت نام می‌کنید، به ویژگی‌های بیشتری مثل ردیابی، تجزیه تحلیل لینک و امکان ویرایش لینک دسترسی خواهید داشت. این ابزار هم یک اشتراک pro دارد که ویژگی‌های بیشتری در اختیار کاربر قرار می‌دهد، با این حال اگر به دنبال نیازهای ساده‌ای باشید، تاینی یو آر ال یکی از گزینه‌های معتبر پیش روی شما است.

نحوه کوتاه کردن لینک در تاینی یو آر ال

 برای استفاده از سرویس کوتاه کننده لینک TinyURL نیز باید از ابزارهای عبور از تحریم استفاده کنید. سپس تنها کافی است وارد صفحه اصلی آن شوید، لینک بلند خود را وارد کنید و با انتخاب گزینه "Shorten URL" لینک کوتاه را ایجاد کنید.

هزینه اشتراک تاینی یو آر ال: پلن رایگان + شروع از ماهیانه ۱۳ دلار

لینک کوتاه ساخته شده: tinyurl.com/urlprt

کوتاه کننده لینک تاینی یو آر ال

ریبرندلی - Rebrandly

لوگو ریبرندلیسرویس کوتاه کننده لینک ریبرندلی یا Rebrandly یکی از بهترین سایت‌های کوتاه کننده لینک است که می‌توانید از آن استفاده کنید؛ اما متاسفانه این سرویس بسیاری از ویژگی‌های اشتراک رایگان خود را از بین برده است. با این حال اگر کاربری بخواهد ،می‌تواند به صورت رایگان و با محدودیت‌های فراوان از آن استفاده کند. مثلا اگر فقط بخواهید یک لینک را کوتاه کنید و یک QR code نیز برای آن بسازید، می‌توانید این کار را به صورت رایگان در ریبرندلی انجام دهید. اشتراک ماهیانه Essential ریبرندلی با ماهیانه ۱۴ دلار و با ۲۵۰ لینک در ماه نیز می‌تواند گزینه خوبی بین اشتراک‌های پولی آن باشد.

جدای از قیمت اشتراک ریبرندلی باید بگوییم این سرویس یک وب سایت سریع با رابط کاربری بسیار جذاب و کاربردی است و امکانات زیادی را نیز در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. یکی از ویژگی‌های جالب این سرویس نیز این است که می‌توانید لینک‌های خود را در یک فایل گوگل شیت وارد کنید و به این ابزار بگویید که لینک‌های داخل شیت را برای شما کوتاه کند. 

نحوه کوتاه کردن لینک در ریبرندلی

برای ساخت لینک کوتاه رایگان در این سرویس، وارد صفحه اصلی آن شوید و کمی به پایین بیایید. سپس در باکسی که در تصویر زیر می‌بینید لینک طولانی خود را وارد کرده و لینک کوتاه را دریافت کنید.

هزینه اشتراک ریبرندلی: پلن رایگان + شروع از ماهیانه ۱۳ دلار

لینک کوتاه ساخته شده: rb.gy/0xt0dp

کوتاه کننده لینک ریبرندلی

آی اس جی دی - Is.gd

لوگو is.gdیکی دیگر از سرویس‌های کوتاه کننده لینک خارجی که استفاده از آن بسیار ساده است و نیازی به ثبت نام هم ندارد، کوتاه کننده لینک آی اس جی دی یا Is.gd است. این سرویس یکی از سریع‌ترین گزینه‌ها برای تبدیل لینک طولانی به یک لینک کوتاه است و رابط کاربری بسیار ساده‌ای هم دارد. هیچ فرایند اضافه‌ای نیز برای ساخت لینک کوتاه در این سایت وجود ندارد. در این سایت همچنین امکان ایجاد لینک کوتاه اختصاصی نیز وجود دارد و با استفاده از آن می‌توانید مانند سرویس‌های بیتلی و تاینی یو آر ال، اسلاگ اختصاصی خود را ایجاد کنید.

نحوه کوتاه کردن لینک در Is.gd

برای استفاده از این سرویس کوتاه کننده لینک باید از ابزارهای گذر از تحریم استفاده کنید. سپس تنها کافی است وارد سایت آن شوید و طبق عکس زیر، لینک بلند خود را در باکس مربوط وارد کنید. همچنین با انتخاب گزینه "Further Options/Custom URL" در زیر باکس، می‌توانید آپشن‌های بیشتری مثل اسلاگ اختصاصی را در آن ببینید.

هزینه اشتراک Is.gd: رایگان

لینک کوتاه ساخته شده: is.gd/urlprt

کوتاه کننده لینک is.gd

شورت آی او - Short.io

لوگو شورت آی اوآخرین سرویس کوتاه کننده لینک خارجی که در این مقاله به شما معرفی می‌کنیم، سرویس کوتاه کننده لینک شورت آی او یا Short.io است. قبل از هر چیزی درباره این سرویس باید بگوییم بین کوتاه کننده‌های لینک خارجی، این سرویس بهترین پلن رایگان را برای کاربران فراهم کرده است. یکی از ویژگی‌های این سرویس این است که هنگام ایجاد لینک کوتاه، می‌توانید لینک‌های مختلفی برای کاربران دستگاه‌های مختلف دسکتاپ، اندروید و آیفون ایجاد کنید. با این حال اگر برای شما فرقی نمی‌کند که کاربر از چه دستگاهی وارد سایت شما می‌شود، این ویژگی به کارتان نخواهد آمد.

علاوه بر ویژگی که نام بردیم، این سرویس یک کوتاه کننده لینک عالی است. با این حال نکته‌ای که این سرویس را به آخر لیست ما برد این است که باید دامنه اختصاصی خودتان را در این سرویس وارد کنید. سپس این سرویس نیز روی دامنه‌ای که وارد کرده‌اید، یک لینک کوتاه ایجاد می‌کند.

نحوه کوتاه کردن لینک در Short.io

برای شروع استفاده از این سرویس وارد سایت آن شوید و روی گزینه "Start for Free" کلیک کنید. سپس در این سایت ثبت نام کنید یا با استفاده از اکانت گوگل وارد صفحه شوید. سپس باید یک دامنه مربوط به خودتان را در آن وارد کنید تا بتوانید لینک کوتاه را ایجاد کنید. در این مرحله باید تنظیمات dns این سرویس را روی دامنه خود ست کنید تا بتوانید از آن استفاده کنید.

هزینه اشتراک Short.io: پلن رایگان + شروع از ماهیانه ۱۹ دلار

لینک کوتاه ساخته شده: link.portal.ir/ZbTlUL (از آنجایی که این سرویس از دامنه خود ما استفاده می‌کرد، تنظیمات dns آن را ست نکردیم و اگر این لینک کوتاه را وارد کنید، به یک صفحه خالی یا ۴۰۴ در سایت ما هدایت می‌شوید.)

کوتاه کننده لینک short.io

بهترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک ایرانی

تا اینجای مقاله لیستی از بهترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک خارجی آماده کردیم. با این حال همان‌طور که در متن خواندیم، بسیاری از این سرویس‌های خارجی یا فیلتر هستند یا اشتراک گرانی دارند. اما جای نگرانی وجود ندارد؛ چرا که سرویس‌های کوتاه کننده لینک ایرانی قدرتمندی نیز وجود دارند که می‌توانند جای این کوتاه کنند‌ه‌های لینک خارجی را بگیرند. در این بخش بهترین کوتاه کننده‌های لینک ایرانی را معرفی کرده‌ایم.

زایا - Zaya.io

لوگو زایا

سرویس کوتاه کننده لینک زایا، یکی از سرویس‌های رایگان ایرانی است که کاربران زیادی را به خود جذب کرده است. استفاده از این کوتاه کننده لینک کاملا رایگان است و برای استفاده از آن تنها کافی است که در این سایت ثبت نام کنید. بیشتر از ۵۸ میلیون لینک کوتاه با استفاده از این سرویس ایجاد شده‌اند که همین موضوع نشان می‌دهد این سرویس طرفداران زیادی را به سمت خود جذب کرده است.

این ابزار ویژگی‌های منحصر به فردی نیز دارد که کاربر را به استفاده از آن ترغیب می‌کند. برای مثال این سرویس آمار پیشرفته‌ای از جمله تعداد کلیک روی هر لینک، موقعیت جغرافیایی، سایت‌های ارجاع دهنده، سیستم عامل و مرورگر بازدیدکننده از لینک را نشان می‌دهد. از طرفی ویژگی‌های منحصر به فردی مانند امکان ایجاد QR کد، دسته‌بندی لینک‌ها بر اساس موضوع، رمزگذاری روی لینک، ساخت UTM و… در این سرویس وجود دارد که همگی به مدیریت بهتر لینک‌های کوتاه کمک می‌کنند. البته اگر می‌خواهید از این ویژگی‌های بیشتر استفاده کنید، باید اشتراک این سرویس را تهیه کنید که قیمت خیلی پایینی هم دارد.

نحوه کوتاه کردن لینک در زایا

برای کوتاه کردن لینک با استفاده از این سرویس، تنها کافی است وارد سایت شوید و لینک خود را در باکس مربوط به کوتاه کردن لینک وارد کنید و گزینه «کوتاه کن» را انتخاب کنید. اگر از قبل ثبت نام کرده باشید، لینک کوتاه شما ساخته می‌شود، ولی اگر ثبت نام نکرده باشید به صفحه ثبت نام هدایت می‌شوید و بعد از انجام این کار، لینک کوتاه شما ساخته می‌شود.

هزینه اشتراک: رایگان + استفاده از امکانات بیشتر از سالیانه ۵۰ هزار تومان

لینک کوتاه ساخته شده: zaya.io/to29g

صفحه اول زایا

یون - Yun.ir

لوگو یون

سرویس کوتاه کننده لینک یون نیز یکی از قدیمی‌ترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک ایرانی است که کاربران زیادی از آن استفاده می‌کنند. استفاده از این ابزار و ساخت لینک کوتاه با استفاده از آن نیز رایگان است و برای استفاده از این سرویس نیز فقط باید در سایت آن ثبت نام و احراز هویت شماره موبایل را انجام داده باشید. این سرویس نیز امکانات مختلفی در اختیار کاربر قرار می‌دهد که هر کدام از آن‌ها کمک زیادی به تحلیل لینک کوتاه شده می‌کنند.

زمانی که یک لینک را با استفاده از سرویس yun.ir کوتاه می‌کنید، این سرویس به صورت رایگان گزارش‌های مربوط به آن لینک، QR کد آن و امکان ساخت لینک کوتاه سفارشی را می‌دهد. با این حال اگر بخواهید اطلاعات و امکانات بیشتری مانند اضافه کردن UTM روی لینک خود داشته باشید، باید اشتراک این سرویس را تهیه کنید.

نحوه کوتاه کردن لینک در یون

برای کوتاه کردن لینک در سرویس یون، ابتدا باید وارد سایت شوید. سپس طبق تصویر زیر لینک بلند خود را وارد کنید و روی گزینه «کوتاه کن» کلیک کنید. بعد از انجام این کار، یک لینک کوتاه تصادفی برای شما ساخته می‌شود، با این حال برای فعالسازی، باید شماره موبایل خود را در همان صفحه وارد کنید و آن را با ارسال کد به موبایل شما تایید کنید. در همان صفحه نیز می‌توانید لینک خود را اختصاصی کنید یا گزارش و آمار مربوط به آن لینک را ببینید

هزینه اشتراک: رایگان + امکانات بیشتر از ماهیانه ۲۵ هزار تومان

لینک کوتاه ساخته شده: yun.ir/prturl

صفحه اول یون

اپیزو - Opizo.com

لوگو اپیزو

کوتاه کننده لینک اپیزو نیز یکی دیگر از سرویس‌های کوتاه کننده لینک ایرانی است که رابط کاربری ساده‌ای دارد و استفاده از آن پیچیده نیست. خود این سرویس نیز سرویس ساده‌ای است و وقتی یک لینک کوتاه با آن می‌سازید، اطلاعات تحلیلی زیادی درباره آمار کلیک‌ها و ورودی لینک خود نمی‌گیرید. با این حال این سرویس امکان درآمدزایی دارد و با کوتاه کردن لینک در آن می‌توانید درآمدزایی کنید. پس اگر به دنبال سرویسی ساده برای کوتاه کردن لینک یا درآمدزایی از لینک کوتاه هستید، این سرویس گزینه مناسبی برای شما خواهد بود.

نحوه کوتاه کردن لینک در اپیزو

برای کوتاه کردن لینک در سایت اپیزو، وارد سایت شوید و ابتدا در آن ثبت نام کردید. بعد از ثبت نام نیز باید شماره موبایل خود را وارد و آن را تایید کنید. تا این کار را انجام ندهید، نمی‌توانید لینک کوتاه ایجاد کنید. بعد از ثبت نام و تایید شماره موبایل، می‌توانید به راحتی وارد صفحه اصلی شوید و لینک بلند خود را کوتاه کنید.

هزینه اشتراک: رایگان + امکان درآمدزایی از لینک‌های کوتاه

لینک کوتاه ساخته شده: xip.li/ZxuNo4

صفحه اول اپیزو

بی تو ان - B2n.ir

لوگو بی تو ان

سرویس کوتاه کننده لینک B2N نیز دیگر سرویس‌ کوتاه کننده لینک ایرانی است که در سریع‌ترین زمان ممکن یک لینک کوتاه تحویل کاربر می‌دهد. برای استفاده از این سرویس نیازی به ثبت نام ندارید، اما همین که می‌خواهید اولین لینک خود را در این سرویس ایجاد کنید، باید شماره موبایل خود را وارد و آن را تایید کنید.

یکی از مزایای این سرویس این است که استفاده از آن کاملا رایگان است و می‌توانید بسیاری از امکانات پولی سرویس‌های دیگر مثل ساخت UTM را به صورت رایگان روی این کوتاه کننده لینک داشته باشید. از دیگر امکانات این سرویس نیز می‌توان به مشاهده آمار لینک کوتاه شده و امکان ساخت اسلاگ سفارشی در لینک کوتاه اشاره کرد؛ با این حال با توجه به رایگان بودن این سرویس، اطلاعات خیلی جزئی و کاملی در اختیار کاربر قرار نمی‌گیرد، اما می‌تواند کار بسیاری از کاربران را راه بیندازد.

نحوه کوتاه کردن لینک در B2N

برای این کار وارد صفحه اصلی شوید و طبق تصویر زیر، لینک خود را در باکس مربوط به کوتاه کردن لینک قرار دهید. در این بخش می‌توانید تنظیمات مربوط به لینک کوتاه مانند اسلاگ سفارشی را هم تغییر دهید. سپس باید روی گزینه «کوتاه کن» کلیک کنید و بعد از ورود و تایید شماره همراه، لینک کوتاه شما نیز ساخته می‌شود.

هزینه اشتراک: رایگان

لینک کوتاه ساخته شده: B2n.ir/prturl

صفحه اول b2n

وان دا - 1da.ir

لوگو وان دا

آخرین سرویس کوتاه کننده لینک نیز که در این مقاله به معرفی آن می‌پردازیم، کوتاه کننده جدید وان دا است. برای استفاده از این سرویس کوتاه کننده لینک باید ثبت نام و احراز هویت انجام دهید. سپس می‌توانید لینک‌های خود را در آن کوتاه کنید و مانند سرویس اپیزو می‌توانید کسب درآمد از لینک کوتاه را تجربه کنید. همچنین این سرویس آمار دقیقی از لینک‌های کوتاهی که با آن درست کرده‌اید نیز به شما می‌دهد تا بتوانید آن را تحلیل کنید. رابط کاربری جذاب و ساده در کنار پرداخت ۲۰ هزار تومان به ازای هر هزار بازدید از لینک کوتاه، از مواردی هستند که باعث جذب مخاطبان بیشتری به این سرویس شده‌اند.

در حالت رایگان این سرویس می‌توانید ۱۰۰ لینک در ماه ایجاد کنید. برای ایجاد لینک‌های بیشتر نیز باید اشتراک تهیه کنید. این سرویس اشتراک‌های مختلفی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به اشتراک‌های ۱۰۰۰ لینک، ۲۰۰۰ لینک، اشتراک مخصوص لینک دانلود و اشتراک فول امکانات اشاره کرد.

نحوه کوتاه کردن لینک در وان دا

برای کوتاه کردن لینک در این سرویس ابتدا باید وارد سایت شوید و در آن ثبت نام کنید. بعد از ثبت نام اولیه و ورود به پنل کاربری با استفاده از ایمیل، باید شماره موبایل خود را نیز وارد کنید و بعد از تایید شماره، می‌توانید لینک‌های کوتاه خود را در این سرویس ایجاد کنید.

هزینه اشتراک: رایگان + ۲۰هزار تومان پاداش بابت هر ۱۰۰۰ بازدید از لینک کوتاه + دارای اشتراک‌های پیشرفته شروع قیمت از ماهانه ۱۷۹ هزارتومان

لینک کوتاه ساخته شده: 1da.ir/SePSxF

صفحه اول وان دا

سایر راه‌های کوتاه کننده لینک

علاوه بر سایت‌هایی که تا اینجا معرفی کردیم، راه‌های دیگری برای کوتاه کردن لینک نیز وجود دارد. برای مثال ربات‌هایی در شبکه اجتماعی تلگرام وجود دارند که به شما کمک می‌کنند تا در کمترین زمان ممکن، یک لینک کوتاه برای خود ایجاد کنید. بسیاری از کاربران نیز به دنبال پیدا کردن راه‌های کوتاه‌تر و مشخص‌تر برای کوتاه کردن لینک هستند. به همین دلیل در ادامه به راه‌های دیگر برای کوتاه کردن لینک اشاره می‌کنیم.

ربات کوتاه کننده لینک تلگرام

بسیاری از کاربران برای کوتاه کردن لینک‌های خود، به دنبال ربات کوتاه کننده لینک در تلگرام هستند. اکثر سایت‌های ایرانی که در لیست بالا معرفی کردیم، ربات‌های تلگرامی نیز دارند که آن ربات با استفاده از API به سرور سایت کوتاه کننده متصل می‌شود و با استفاده از آن می‌توان یک لینک را کوتاه کرد. برای مثال سرویس‌های زایا و یون، ربات‌های دستیار تلگرامی خود را در کنار سایر سرویس‌ها عرضه کرده‌اند. 

شما با یک جستجوی ساده در تلگرام، می‌توانید سرویس‌های کوتاه کننده لینک را پیدا کنید؛ اما اگر حوصله چنین کاری را ندارید، می‌توانید مستقیما از ربات shorturlbot@ استفاده کنید. این ربات از سرویس‌های is.gd، v.gd، TinyURL و adf.ly برای کوتاه کردن لینک استفاده می‌کند. در تصویر زیر نیز نمونه کار با این ربات را می‌بینید.

ربات کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک اینستاگرام

لینک‌های اینستاگرام و سایر شبکه‌های اجتماعی مشابه نیز از آن دست لینک‌هایی هستند که طولانی هستند و خیلی از ادمین‌ها و صاحبان پیج‌ها، به دنبال کوتاه کردن لینک صفحات، به خصوص پست‌های اینستاگرام خود هستند. سرویس مخصوصی به عنوان کوتاه کننده لینک اینستاگرام وجود ندارد، با این حال شما برای این کار می‌توانید از سرویس‌های خارجی Bitly، TinyURL و... یا سرویس‌های ایرانی زایا، یون و... برای کوتاه کردن لینک‌های اینستاگرام خود استفاده کنید.

اکستنشن‌های کوتاه کننده لینک مرورگر کروم و فایرفاکس

دوباره یکی از راه‌های ساده‌ای که برای کوتاه کردن لینک برای شما وجود دارد، این است که یک افزونه یا اکستنشن در مرورگر خود نصب کنید و با استفاده از آن لینک‌های مدنظر خود را کوتاه کنید. بسیاری از سایت‌هایی که در فهرست بالا معرفی کردیم افزونه مرورگر نیز دارند، با این حال معروف‌ترین افزونه کوتاه کننده لینک برای مرورگرهای کروم و فایرفاکس افزونه‌ای به نام URL Shortener است.

برای کار با این افزونه تنها کافی است که اکستنشن URL Shortener در گوگل کروم یا اکستنشن URL Shortener در فایرفاکس را به مرورگر خود اضافه کنید، و مانند تصویر زیر، لینک صفحه‌ای که می‌خواهید را در آن وارد کنید تا لینک کوتاه را به شما تحویل دهد. این ابزار برای کوتاه کردن لینک، از سرویس کوتاه کننده TinyURL استفاده می‌کند.

افزونه کوتاه کننده لینک

افزونه‌های کوتاه کننده لینک وردپرس

اگر یک سایت وردپرسی دارید و می‌خواهید لینک‌های خود را در وردپرس کوتاه کنید، افزونه‌های مختلفی برای این کار در این سیستم مدیریت محتوا وجود دارد. البته در بسیاری از نسخه‌های فارسی وردپرس، گزینه‌ای تحت عنوان «دریافت پیوندک» وجود دارد که با استفاده از آن می‌توانید کوتاه کننده لینک خود را به آن متصل کنید. با این حال راه ساده‌تر این است که از افزونه‌های وردپرس معروف برای کوتاه کردن لینک استفاده کنید. از جمله معروف‌ترین پلاگین‌های کوتاه کننده لینک وردپرس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پلاگین Pretty Links Lite
 • پلاگین Thirsty Affiliates
 • پلاگین Url Shortener
 • پلاگین JetPack
 • پلاگین Easy Affiliate Links
 • و…

کلام آخر

در آخر باید بگوییم برای کوتاه کردن لینک، می‌توانید از هر یک از سایت‌های بالا استفاده کنید. در واقع هر کدام از ابزارهایی که معرفی کردیم، ویژگی‌های مختلفی دارند و شما با بررسی آن‌ها می‌توانید کوتاه کننده لینک مدنظر خود را انتخاب کنید.

شما چه تجربه‌ای در زمینه کار با سرویس‌های کوتاه کننده لینک داشتید؟ آیا تجربه استفاده از هرکدام از سرویس‌ها یا راه‌های بالا را برای کوتاه کردن لینک داشته‌اید؟ اگر چنین است یا سوالی درباره این سایت‌ها ذهن شما را مشغول کرده است، حتما آن را با ما در بخش دیدگاه‌ها به اشتراک بگذارید. امیدواریم که از خواندن این مقاله نهایت استفاده را برده باشید.

همچنین اگر درباره نحوه ساخت سایت با پرتال و خدماتی که ما به شما ارائه می‌دهیم سوالی داشتید، همین حالا با کارشناسان پشتیبانی ما به شماره 02191003383 داخلی 2 تماس بگیرید تا پاسخگوی سوالات شما باشند.

سوالات متداول

 • بهترین سایت‌های کوتاه کننده لینک کدام هستند؟

از بهترین سایت‌های کوتاه کننده لینک خارجی می‌توان به سایت‌های Bitly، TinuURL، Is.gd، Rebrandly و Short.io اشاره کرد و بهترین سایت‌های کوتاه کننده لینک ایرانی، سرویس‌های یون، زایا، اپیزو، B2N و وان‌دا هستند.

 • بهترین ربات کوتاه کننده لینک در تلگرام کدام است؟

ربات‌های کوتاه کننده لینک زیادی در تلگرام وجود دارند، اما یکی ساده‌ترین و بهترین ربات‌های کوتاه کننده لینک در تلگرام، ربات @shorturlbot است.

 • بهترین ربات کوتاه کننده لینک اینستاگرام کدام است؟

کوتاه کننده‌های لینک خارجی مانند Bitly و TinyURL و کوتاه کننده‌های لینک ایرانی مثل زایا و یون می‌توانند گزینه‌های خوبی برای کوتاه کردن لینک‌های اینستاگرام باشند.

 • بهترین پلاگین کوتاه کننده لینک در وردپرس کدام است؟

بعضی از نسخه‌های وردپرس خودشان کوتاه کننده لینک دارند، با این حال اگر نمی‌توانید از خود وردپرس برای این کار استفاده کنید، پلاگین‌های Pretty Links Lite و Thirsty Affiliate می‌توانند به شما کمک کنند.

 • کسب درآمد از کوتاه کننده لینک چگونه است؟

بعضی از سرویس‌های کوتاه کننده لینک در ازای هر کلیکی که روی لینک‌های ساخته شده با آن‌ها می‌شود، پولی را به کاربر سازنده آن لینک کوتاه پرداخت می‌کنند. برای این کار کافی است وارد یکی از این سرویس‌ها شوید، یک لینک کوتاه بسازید و آن لینک را پخش کنید تا با کلیک افراد روی آن به درآمد برسید. البته برای درآمدزایی از این راه باید کلیک‌های خیلی زیادی را روی هر لینک داشته باشید. از معروف‌ترین سایت‌های ایرانی که این راه درآمدزایی را دارند می‌توان به اپیزو، وان‌دا و ریزی اشاره کرد.

دیدگاه خود را ارسال کنید
ارسال دیدگاه
 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
ساخت سایت و فروشگاه اینترنتی
02191003383 داخلی 2