درآمد یک فروشگاه اینترنتی حدودا چقدر است؟ (بررسی 2 نمونه واقعی)

راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی یک دهم هزینه داشتن یک فروشگاه فیزیکی را هم ندارد؛ اما درآمدش می‌تواند 10 برابر آن شود. مشتریانی داریم که ماهانه بیش از 50 -60 میلیون فروش دارند.
در این مقاله می‌خوانید:

همیشه قبل از شروع هر کاری، یکی از اولین سؤالاتی که می‌پرسیم این است که: درآمدش چقدر است؟ تا یک دو دوتا چهارتا نکنیم، دلمان راضی نمی‌شود، آن را شروع کنیم. حق هم داریم؛ چون حتی اگر نخواهیم هزینه مالی هم کنیم، زمان مان را داریم صرف می‌کنیم. در ویدیو زیر در مورد درآمد سایت‌های فروشگاه توضیح دادیم که توصیه می‌کنم حتما مشاهده کنید.

این سؤال را خیلی از افرادی که می‌خواهند فروشگاه اینترنتی هم راه بیندازند، می پرسند. با اینکه سرمایه زیادی نیاز ندارد، اما از شروع کردن می ترسند. در این مطلب می‌خواهم راجع به این موضوع که درآمد فروشگاه اینترنتی چقدر است، صحبت کنم. همچنین قرار است به نکات کاربردی و مهمی اشاره کنم، که کمک می‌کند، درآمد فروشگاه اینترنتی از چیزی که هست، بیشتر شود. در ضمن، اگر می‌خواهید شما هم از اینترنت درآمد داشته باشید؛ پیشنهاد می‌کنم دوره آموزشی رایگان کسب درآمد از اینترنت را در آکادمی پرتال مشاهده کنید.

درآمد فروشگاه اینترنتی

درآمد فروشگاه اینترنتی حدودا چقدر است؟

ببینید، درآمد فروشگاه اینترنتی، یک موضوع کاملا متغیر و وابسته به سرمایه و زمان است. یعنی اینکه من الان می‌توانم درآمد یک فروشگاه اینترنتی بزرگ را برای شما مثال بزنم که در ماه درآمد میلیاردی دارد؛ اما در مقابل، هزینه‌ و زمان زیادی صرف آن شده است. 

البته نکته مهم اینجاست، که الان مثل چند سال قبل نیاز نیست، برای راه‌اندازی یک وب سایت فروشگاهی با شرکت‌های بزرگ قرارداد بسته و هزینه‌های هنگفتی صرف کنید. بلکه می‌توانید به راحت‌ترین شکل ممکن و با سرمایه بسیار اندک، در کمتر از یک روز، فروشگاه اینترنتی خودتان را داشته باشید. 

در ادامه در مورد روش‌های کم هزینه فروشگاه اینترنتی هم توضیحاتی می‌دهم، اما بهتر است به موضوع اصلی مقاله برگردیم و به صورت حدودی، درآمد چند فروشگاه اینترنتی را بررسی کنیم. بیایید از بزرگان شروع کنیم:

درآمد فروشگاه اینترنتی دیجی کالا چقدر است؟

به خوبی می‌دانیم، که کسب‌وکارهای ایرانی علاقه‌ای به افشای اطلاعات مالی خودشان برای عموم مردم ندارند. اما طبق بررسی‌هایی که حدود ۵ سال پیش توسط واشنگتن پست انجام شد، دیجی کالا روزانه ۳ هزار سفارش را به دست مشتریان می‌رساند و میانگین این سفارشات چیزی در حدود ۶۰۰ هزار تومان است.

با یک ضرب و تقسیم سرانگشتی متوجه می‌شویم که در سال ۲۰۱۵ دیجی کالا روزانه حداقل فروش یک میلیارد و هشتصد میلیون تومانی داشته است! (سال قبل از آن آمارهای دقیق‌تری در مورد فروش روزانه ۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومانی این سایت منتشر شده بود.) البته دقت کنید که از ۵ سال قبل تا الان، دیجی کالا تغییرات عمده‌ای در سیاست‌های خودش داشته. مثلا:

دیجی کالا از یک فروشگاه اینترنتی مستقیم به یک “مارکت پِلِیس” تبدیل شده. این یعنی به جای اینکه محصولات را از عمده فروشان خریداری کرده و به خریداران بفروشد، به عنوان یک واسطه میان فروشندگان کالا و خریدار عمل می‌کند. این موضوع باعث شد تا فروشندگان بسیار زیادی به سمت این فروشگاه بزرگ هجوم برده و اقدام به فروش محصولات ریز و درشت خودشان کنند. در ادامه هم افزایش تنوع محصولات مطمئنا باعث افزایش بازدیدکنندگان و افزایش فروش این فروشگاه آنلاین شده است. 

به هر حال، همانطور که گفتم نمی‌توان به صورت دقیق در مورد درآمد فروشگاه اینترنتی دیجی کالا نظر داد.م اما طبق نظر شخصی من، این وب سایت با این تنوع زیاد محصولات، باید روزانه چیزی بیشتر از ۵ میلیارد تومان فروش کالا داشته باشد. حتی اگر سود این فروش را در حدود ۵ درصد هم در نظر بگیریم (!) سود نهایی یک عدد سرسام آور است.

باز هم باید به یک نکته اشاره کنم: دیجی کالا برای رسیدن به این سود، در ابتدا، زمان و سپس هزینه زیادی صرف کرد! پس تصور نکنید که شبیه این فروشگاه بزرگ شدن به این راحتی‌هاست. خب، به سراغ یک مثال دقیق‌تر و ملموس‌تر از درآمد سایت و فروشگاه اینترنتی برویم:

درآمد یک فروشگاه اینترنتی هدیه تبلیغاتی چقدر است؟

افزایش فروش سایت

یکی از دوستان من حدود دو سال پیش اقدام به راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی کوچک برای محصول هدایای تبلیغاتی کرد. امروز که می‌خواستم این مقاله را بنویسم، با او تماس گرفتم و درخواست کردم در مورد درآمد سایت خودش کمی توضیح بدهد. 

خوشبختانه تمامی آمار واقعی از فروش و سودش را در اختیار من گذاشت اما متاسفانه اجازه انتشار نام و نوع محصول فروشگاهش را به من نداد. در هر حال تا همینجا هم کلی آمار جذاب دارم، که باید با شما به اشتراک بگذارم: طبق صحبت‌های این دوستم که از اینجا به بعد از او به اسم آقای x نام می‌برم:

فروشگاه اینترنتی خودش را در اواسط سال ۹۷ راه اندازی کرد. در ابتدای کار به دلیل سرمایه کمی که داشت، به جای صرف هزینه برای تولید محتوای سایت، خودش به صورت روزانه و گاها هفتگی کارهای سایت را انجام می‌داد.

آقای x می‌گفت روند انجام کارهای وب سایت به دلیل اینکه زمان زیادی برای آن صرف نمی‌کردم خیلی کند پیش رفت و عملا کاری که می‌توانست در کمتر از ۳ ماه انجام شود، حدود ۶ ماه زمان برد. اولین فروش سایت بعد از گذشت این ۶ ماه انجام شد که یک فروش خرد و کوچک بود، اما همین فروش کوچک به شدت باعث خوشحالیم شد چون خبر از اتفاقات خوب آینده می‌داد…

آقای x می‌گفت: بعد از اولین فروش، به مرور فروش‌های اینترنتی بعدی شروع شد و دقیقا اینجا بود، که متوجه شدم چطور می‌شود، حتی در خواب هم پول درآورد! در نهایت و بعد از گذشت حدود یک سال و نیم، درآمد فروشگاه اینترنتی من با صرف زمان کمتر از ۲ ساعت در “هفته” (آن هم صرفا برای پاسخگویی به مشتریان و گاها بروزرسانی محصولات) چیزی در حدود ۲ تا ۳ و نیم میلیون تومان رسیده. البته باید چند نکته خیلی مهم در مورد این سطح از درآمد به شما بگویم:

چند نکتۀ مهم در مورد درآمد فروشگاه اینترنتی

افزایش درآمد سایت فروشگاهی

نکته اول اینکه آقای x فروشگاه اینترنتی خودش را به عنوان شغل دوم راه اندازی کرده است! به همین دلیل اصلا زمان خاصی صرف آن نمی‌کند. اگر قرار باشد تمرکز بیشتری برای گسترش آن بگذارد، مطمئنا درآمدش خیلی بیشتر می‌شود.

نکته دوم اینکه محصولی که این دوست ما برای فروش انتخاب کرده، یک هدیه تبلیغاتی کوچک است. از طرفی خودش به عنوان یک واسطه عمل می‌کند. طبق اطلاعاتی که از نوع محصول دارم، فکر می‌کنم اگر قرار بر این بود علاوه بر فروش محصول، کار تولید را هم انجام بدهد، حدودا درآمدش دو برابر می‌شد. 

و اما نکته سوم مزیت درآمد فروشگاه اینترنتی این است، که همیشه در حال افزایش است. یعنی مثل یک فروشگاه در فلان نقطه از بازار نیست، که نتوان از یک جایی به بعد برای افزایش فروش آن کار خاصی انجام داد. بلکه یک فروشگاه اینترنتی همیشه قابل توسعه است، محدودیتی برای افزایش مشتریان وجود ندارد و حتی در کمتر از یک هفته می‌توانید به اندازه یک انبار بزرگ به آن محصول اضافه کنید. اما به عنوان سوال آخر از این دوست عزیز (که احتمالا قبل از شما این مقاله را خوانده) این موضوع را پرسیدم که:

آیا درآمد فروشگاهش در دوران کرونا کاهش پیدا کرد؟

400

بیشترین موضوعی که بابت آن خوشحال بود، این بود که در این مدت اوضاعش بد نشده بود. در دورانی که خیلی از کسب‌وکارها فروش‌شان صفر شده بود، توانسته بود بفروشد. این برگ برنده کسب و کارهای آنلاین بود که نه تنها تعطیل نشدند که اوضاع‌شان بهتر هم شد. 

تا جایی که یکی از مدرسان بزرگ اینترنتی کشور در لایوهای خودش می‌گفت فروش این مدت محصولات وب سایت ما از فروش چند سال گذشته بیشتر بوده! اگر مقاله «نجات کسب‌و‌کار در دوران کرونا» را خوانده باشید، به شما ثابت شده است که داشتن یک منبع درآمد آنلاین چقدر مهم است.  

خب، به عنوان جمع بندی این بخش از مقاله باید بگویم:

اگر به دنبال پیدا کردن درآمد تقریبی یک فروشگاه اینترنتی هستید، اول از همه به ۲ چیز نگاه کنید:

  • زمان
  • بودجه

دقیقا به هر میزان که از این دو استفاده کنید، درآمد فروشگاه اینترنتی شما بیشتر می‌شود. در نهایت به نظر من به عنوان یک درآمد معقول برای فروشگاه اینترتی با سرمایه زمانی و مالی متوسط، می‌توانید روی درآمد بین ۵ تا ۱۵ میلیون تومان ماهانه حساب کنید، که البته دائما هم رو به افزایش است. هر چند بعضی از مشتریان ما (پرتال) ماهانه بیش از 50 میلیون درآمد دارند.  

خوبی ماجرا این است که شما نباید برای رسیدن به یک درآمد مناسب از فروشگاه اینترنتی، خیلی منتظر بمانید. بلکه از اواسط کار فروش‌ها به مرور شروع شده و درآمدتان هم کفاف هزینه‌های جاری را خواهد داد.

خب، تا اینجا سعی کردم به عملی‌ترین شکل ممکن به این سوال که درآمد فروشگاه اینترنتی چقدر است؟ جواب بدهم. بد نیست علاوه بر آن، به چند نکته برای افزایش درآمد سایت اشاره کنم. 

سه راهکار اصلی برای افزایش درآمد سایت فروشگاهی

اگر نگاهی به وبلاگ پرتال انداخته باشید، می‌بینید که بخش اعظمی از مقالات ما برای آموزش کاربران نوشته شده تا به کمک آن بتوانند، فروش اینترنتی خودشان را افزایش بدهند. مثلا یک نمونه آن مقاله «10 نکته برای افزایش فروش سایت فروشگاهی‌تان» است، که نکات کاربردی و مفیدی دارد. 

در ادامه می‌خواهم چند نکته مهم و البته منتخب از این آموزش‌ها را به شما هم یاد بدهم. نکاتی که همۀ فروشگاه‌های پرفروش آن را رعایت می‌کنند.

1. بهینه سازی و سئو سایت

سئو یا SEO به معنای بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است. به زبان ساده، سئو همان چیزی است که باعث می‌شود وب سایت شما در نتایج جستجو کاربران در گوگل، نمایش داده شده و مخاطب جذب کند.

برای اینکه محصولات‌تان دیده شود، باید سایت‌تان سئو شده باشد. پیشنهاد می‌کنم از همین حالا در کنار فعالیتی که در تولید محتوای محصولات سایت دارید، زمانی را هم صرف مطالعه در مورد سئو و به مرور پیاده سازی آن روی وب سایت خودتان کنید. 

راستی یک مقاله آموزشی هم درمورد آن داریم: 8 نکته برای آموزش سئو سایت فروشگاهی

2. نیچ مارکتینگ

نیچ مارکت راهی برای افزایش درآمد فروشگاه اینترنتی

نیچ مارکتینگ یا گوشه بازار نه صرفا یک راهکار برای افزایش درآمد فروشگاه اینترنتی، بلکه یک تکنیک برای کوتاه کردن مسیر رسیدن به هدف است. اما معنی آن چیست؟ معنی آن این است که به جای ورود به یک بازار شلوغ و پر رقابت، گوشه‌ای از بازار را گرفته و به مرور در آن رشد کنید. مثلا به جای ورود به بازار هدایای تبلیغاتی که در حدود ۵۰ نوع محصول را در بر می‌گیرد، صرفا وارد بازار فروش خودکار تبلیغاتی شوید! این دقیقا مشابه کاری است که دوست من (آقای X) انجام داد. اما چرا؟

زمانی که شما در یک گوشه بازار فعالیت کنید، بدون نیاز به سرمایه آنچنانی، سریعا به یک برند قدرتمند تبدیل شده و به درآمدی می‌رسید که بتواند برای ادامه راه کمکتان کند. از این جا به بعد می توانید با درآمد و اعتبار به دست آمده برای ورود به بقیه گوشه‌های بازار هم اقدام کنید. 

این کار را به همۀ افرادی که با وجود دیجی کالا می ترسند وارد بازار شوند توصیه می‌کنیم. نیازی نیست فروشگاه‌تان را پر از محصول کنید. یک محصول خاص از آن را انتخاب کنید و تمرکزتان را روی همان بگذارید. 

3. محتوای هدفمند و باکیفیت

تا حالا به این موضوع دقت کرده اید که وقتی قصد خرید از یک سایت فروشگاهی را دارید، چقدر زمان صرف خواندن مشخصات محصول و نظرات کاربران می کنید؟ قیمت مهم است؛ اما بعد از نیم نگاهی به آن سریع به سراغ مطالعه ادامه مطلب می کنید. 

مشتری شما محصول را از نزدیک نمی بیند. پس هر چه اطلاعات بیشتری به او بدهید بیشتر ترغیب می شود. زمانی که شما اطلاعات زیادی به مشتری می دهید او هم در مقابل واکنش بیشتری نشان می‌دهد و برای محصول‌تان کامنت می گذارد. اهمیت نظر کاربران را هم که دیگر خودتان بهتر می‌دانید. 

محتوای هدفمند حتی باعث می شود که مشتری محصولات دیگر شما را هم بشناسد. بگذارید یک مثال بزنم. مثلا در صفحه ای از سایت مطلبی با عنوان مقایسه تلفن های LG و سامسونگ دارید. کاربر وقتی این موضوع را سرچ می کند و این مقاله را مطالعه می کند، ترغیب می شود که نگاهی به محصولات تان هم بیندازد. 

خب بالاخره ارزشش را دارد یا نه؟!

تعدادی از افرادی که این مقاله را می‌خوانند، صفحه را می‌بندند و تعداد کمی تصمیم می گیرند همین الان فروشگاه شان را راه اندازی کنند. امیدوارم دیگر بیش از این شک و تردید به خودتان راه ندهید و خیلی زود با اطمینان کامل فروشگاه تان را راه بیندازید. 

درآمد فروشگاه اینترنتی شما هر چقدر هم که باشد نسبت به هزینه ای که صرف آن کرده اید ارزشش را دارد. به جای اینکه خودتان را به جای فروشگاه های شکست خورده ببینید، کمی به جایگاه فروشگاه های آنلاین موفق با درآمد بالا فکر کنید. وقتی آن ها توانسته‌اند، شما هم می‌توانید. 

در نهایت، یک پیشنهاد برای کسانی که می‌خواهند همین الان فروشگاه شان را راه بیندازند، دارم. فروشگاه ساز پرتال یک ساعته سایت را به شما تحویل می دهد. تا 7 روز هم می توانید با آن کار کنید تا مطمئن شوید کار با سایت چقدر می تواند ساده باشد. هر سؤالی داشتید زیر همین مقاله بپرسید، یا با شماره تلفن 02191003383 داخلی 2 تماس بگیرید.

دیدگاه خود را ارسال کنید

دیدگاه‌ها

سلام وقت بخیر، من میخوام یه فروشگاه بزنم برای فروش کتابهای کمک درسی .هزینه سایت چقدر میشه؟

سلام دوست عزیز تو صفحه تعرفه های پرتال هزینه ساخت سایت رو بهتون گفتیم
https://www.portal.ir/packages
برای اطلاعات بیشتر هم میتونید با کارشناسان پشتیبانی شماره 02191003383 داخلی 2 تماس بگیرید.

خیلی مفید بود

سلام ممنون:)

سلام آیا برای فروش قطعات خودرو میشه فروشگاه اینترنتی راه انداخت؟ و چقدر طول میکشه تا به درامد خوب رسید؟ و روزانه چقدر می‌توان ازش درامد داشت؟

سلام
بله همین الان فروشگاه های زیادی برای فروش قطعات خودرو هست. درآمدش بستگی به فعالیت شما داره اگه خوب فعالیت کنید می تونید درآمد بسیار بالایی داشته باشید

سلام خسته نباشید
آیا فروشگاه کتاب هم درامدش و فروشش همونجور که گفتید خوب هست مثل فروشگاه های دیگه؟ به خاطر اینکه خودم نویسنده ام دوست دارم با فروشگاه کتاب شروع کنم

سلام
بله درآمد خوبی داره، البته بستگی به این داره که کتاب هاتون چقدر خوب باشه و مورد علاقه مردم باشه

سلام ممنون میشم به طور میانگین بگید مثلا یه سایت خوب و سئو شده در ماه چقد درآمد داره

سلام وقتتون بخیر ممنون از راهنماییتون فقط یه سوال داشتم و اون اینه که بین لوازم جانبی موبایل و قلیان و تنباکو های شیک و جدید به نظرتون کدوم بهتر هست؟

سلام
فعالیت توی زمینه لوازم جانبی موبایل راحت تره و مشتری بیشتری داره از اون طرف رقابت هم توش بیشتره

یک فروشگاه برای فروش سوال چقدر هزینه دارد و درامد چطور؟

سلام
هزینه بسته ها داخل لینک زیر هست
https://www.portal.ir/packages

به نظر شما فروش عسل چه جوری است در آمد خوب هست یانه

سلام
بله محصولاتی که نیاز مردم هستند قطعا درآمد خوبی دارند

میشه توضیح بدین واسم برای راه اندازی نمیدونم چطور شروع کنم

سلام
کافیه توی پرتال ثبت نام کنید و ویدیوهای آموزشی رو ببینید. 7 روز مهلت تست رایگان دارید.

سلام مطلبتون عالی بود.
بنده قصد راه اندازی سایت فروشگاهی کالای خواب دارم. میخواستم نظرتون رو در مورد این محصولات بپرسم.(صرف نظر از بحث علاقه و بقیه ی مسایل). با تشکر

سلام
کالاهای خواب جزو محصولات ضروری هستند و بازارش خیلی خوبه برای شروع میتونید روی یک دسته از محصولات تمرکز کنید و بعد کسب و کارتون رو گسترش بدید

بسیار ممنون از پاسخ گویی شما🖑

چرا مردم رو وسوسه میکنید ک سایت فروشگاهی بزنن
خیلی اومدن تو این راه سرخورده شدن ولش کردن
برا یک سایت فروشگاهی حداقل حداقل باید بالای ۵۰۰میلیون تومن سرمایه داشته باشی با صبر بسیار بسیار بالا و چندین ساله

سلام
ما کسی رو وسوسه نمیکنیم فقط اطلاعات میدیم. این مواردی که گفتیم نمونه‌های واقعی هستند و خیلی‌های دیگه هم از این راه درآمد بسیار زیادی دارن. در ضمن سایت فروشگاه اینقدر که گفتید هزینه نداره. ما با کمتر از 4 میلیون تومن یه سایت فروشگاهی کامل با تمام امکانات در اختیارتون قرار میدیم. این که باید صبر کرد تا به سایت درآمد داشته باشه رو قبول ندارم. چون همین الان کسایی که از ما سایت فروشگاهی میگیرن زیر 1 هفته به درآمد بالایی میرسن. چون راهش رو بلدن و میدونن که باید چی کار کنن. ما هم راهش رو توی سایت گفتیم. بهتون. فقط کافیه سایت شما به ایمالز و ترب وصل تا از همون روز اول مشتری داشته باشید.

با چقد سرمایه میتونم آنلاین شاپ بزنم وفروش لباس زنانه داسته باشم؟

سلام
شما برای شروع کار به یک سایت نیاز دارید که هزینه‌اش رو توی لینک زیر میتونید ببینید:
https://www.portal.ir/packages
بعد از اون هم باید محصولات رو تهیه کنید که هزینه‌اش بستگی به خودتون داره که چه محصولاتی تهیه کنید

از مطلب نوشته شده استفاده کردم. متشکرم

با سلام من چند وقتیه که در اینستا مشغول فروش شال و روسری هستم آیا نیاز هست قبل از زدن سایت اینستایلر خود را قوی کنم یا میشه سایت هم کنارش زد

سلام
نیازی نیست اینستاگرام تون خیلی پیشرفت کنه بعد سایت بزنید. از همین الان سایت داشته باشید خیلی به فروشتون کمک میکنه

باسلام من چن وقته دارم تحقیق میکنم و قصددارم فروشگاه و کسب وکار انلاین خودمو راه بندازم و از اینستاگرام و بعدسایت میخوام شروع کنم به نظرشما در حوزه ورزش بهتره ویا فروشگاه و نیازروزمره مردم؟

سلام
تمام حوزه ها مشتریان خودشون رو دارن به نظر من در زمینه ای که دوست دارید و در اون مهارت دارید فعالیت کنید

با سلام و خسته نباشيد
ميخوام يه فروشگاه اينترنتي تو زمينه للاس زير داشته باشم به نظرتون بازارش چطور هست؟
اگر بخوام برند خودم رو از همون اول راه بندازم ولي توليدي نداشته باشم به نظرتون خوبه كه از توليدي ها جنس خوب انتخاب كنم و بعدها توليدي برند خودم رو زاه بندازم؟
كلا تو اين حوزه ديدتون چيه؟

سلام
بهترین کار برای شروع یه کسب و کار اینه که رقباتون رو بررسی کنید و ببینید که اونها از چه روشی نتیجه گرفتن
این حوزه خیلی پولساز هست و بهتره برای شروع کار دنبال برند خودتون نباشید. در ابتدای مشتریا به برند شما اعتماد ندارن و احتمالا خرید نکنن. پس بهتره اول برندهای معتبر و معروف رو موجود کنید و بعدش که اعتماد مشتریا جلب شد کم کم برند خودتون رو راه اندازی کنید.

عااااالی بود. سپاس

سلام
مرسی از لطفتون و خوشحالیم که مفید بوده براتون

سلام وقت بخیر
تشکر از مقاله پر محتوایی که آماده کرده بودین
می خواستم یک سایت خرید و فروش خشکبار راه بندازم برا اینکار ی برند ثبت دادم که با استفاده از اون محصولاتم رو بفروشم تا در چند ساله اینده ان شا الله بتونم کارگاه تولیدی خشکبار خودم رو افتتاح کنم با تولید محتوا و سایت نویسی هم تا حدودی آشنام و سایت رو خودم میسازم در واقع هزینه های راه اندازی رو سعی میکنم تا جایی که ممکنه بیارم پایین ولی بجاش برای تبلیغات هزینه کنم . سه تا سوال داشتم از خدمتتون
اولا بازار محصولات خشکبار رو چطوری میبینین
دوما برای این کسب و کاری که توضیح دادم پیج اینستاگرام بهتره یا همون وبسایت
سوما ماهانه چه مبلغی رو به صورت حدودی برای تبلیغات قرار بدم و کجاها تبلیغ رو انجام بدم بهتر بازخورد میگیرم
ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام و وقت بخیر
ممنون بابت لطفی که نسبت به ما دارید و خوشحالیم که مقاله ما براتون مفید بوده
خب اول از همه بگم که کار شما خیلی پرسود هست و در تمام سال هم مشتری خودش رو داره. اگر در گوگل و اینستاگرام سرچ کنید متوجه میشید که فروشگاه‌های اینترنتی زیادی در این حوزه فعالیت دارند. در مورد سوال دوم پیشنهاد من هر دو هست. یعنی هم سایت داشته باشید و هم در کنارش پیج اینستاگرامی بزنید. این جوری بیشتر دیده میشید و مشتریان بیشتری هم خواهید داشت. ببینید تبلیغات رو به چشم سرمایه گذاری ببینید. هر چقدر بیشتر هزینه کنید بابت تبلیغات قطعا مشتری بیشتری هم جذب میکنید. به نظر من اول کار که خیلی با اصول تبلیغات آشنا نیستید کم کم و با بودجه پایین تبلیغ کنید. بعد که پربازده‌ترین نوع برای تبلیغات رو پیدا کردید اون وقت سرمایه بیشتری رو به تبلیغات اختصاص بدید.

ممنونم خیلی خوبب بود

سلام
خواهش می‌کنم خیلی لطف دارید

تشکر از مقاله مفید و کاملتون
من راجع به فروشگاه های انلاین چندین بار سرچ کردم ولی مقاله ای کامل راجب فروش در اینستاگرام پیدا نکردم
رقابت تو اینستا خیلی بیشتره
لطفا تو این زمینه راهنماییم کنید
من میخوام اول از اینستا شروع کنم و بعد وبسایت بزنم

سلام
خیلی هم عالی. ما مقالات زیادی در مورد فعالیت داخل اینستاگرام نوشتیم که لینکش رو گذاشتم.
https://www.portal.ir/site/search?q=%D8%A8%D8%B1%DA%86%D8%B3%D8%A8:%DA%A9%D8%B3%D8%A8+%D8%AF%D8%B1%D8%A2%D9%85%D8%AF+%D8%A7%D8%B2+%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%B3%D8%AA%D8%A7%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%85

سلام
به نظر من با دروغ مشتری جذب نکنیم بهتره
من خودم 7-8 ساله سایت فروشگاهی فایل دارم
به تدریج هم اکثر محصولاتم در صفحه اول گوگله
ولی فروش از همون اول ماهانه 500-600 تومنه
گاهاً میشه 700-800
همیشه تموم وقتمم روش گذاشتم . البته سئونکردم
ولی بک لینک خریدم و مدام تمدید می کنم
کلاً فروشگاه اینترنتی و درآمد از اون خیلی هزینه داره
دروغ ها رو باور نکنید

سلام.
رسیدن به درآمد نیاز به تلاش داره طبیعتا و ممکنه راحت نباشه. حالا به هر طریقی.
منظور ما هم صرفا این نبود که قراره همه به یه درآمد خیلی بالا برسن. ولی وقتی یه سری افراد تونستن درآمد خییلی بالایی از فروشگاه کسب کنن یعنی شدنیه :)

ميتونم شمارتونو بگيرم
چند تا سوال ازتون بپرسم
تجربتونو نياز دارم

سلام
میتونید با شماره 02163404 داخلی 2 تماس بگیرید

مورد دوم که گفتین دو تا سه ونیم منظور در ماه یا در روز این درامد رو دارن؟

در ماه. البته با صرف کمتر از دو ساعت در هفته :)
برای کسب درآمد از سایت باید روی اون وقت گذاشت. پس اگه زمان بذارید قطعا فروشتون چندین برابر این مبلغ خواهد بود.

من خوشم اومد ازمقاله ازتون ممنونم ..
من سایت آماده نمیخوام میتونین برام سایت روطراحی وبراش برنامه بنویسین باکیفیت بالا؟

سلام آقای مصطفی.
خیلی هم عالی که به دردتون خورده :)
نه متاسفانه. ما سایت ساز هستیم و الان به دلیل حجم کار بالا امکان طراحی اختصاصی نداریم. چه امکاناتی مدنظرتون هست که فکر می کنید با سایت ساز نمیتونید داشته باشیدش؟
چون امکاناتش واقعا تفاوتی با سایت اختصاصی نداره و کارتون هم راحته خیلی.

سلام مایل هستم فروشگاه محصولات طبیعی راه اندازی کنم هزینه‌های راه اندازی و نگهداری فروشگاه چقدر است لطفاً راهنمایی بفرمایید

سلام آقای شمس عزیز
وقتتون بخیر.
اگه منظورتون با استفاده از پرتال هستش که بسته های فروشگاهی از 740 هزار تا 3.600 میلیون تومن هست. که البته این قیمت ها با 25 درصد تخفیف هست. یعنی ممکنه تا چند وقت دیگه قیمت ها بیشتر بشه؛ پس بهتره همین الان اقدام کنید :)
این هزینه هم برای ساخت و هم نگهدای و پشتیبانی 24 ساعته سایت شماست.
پیشنهاد می کنم فعلا یه سایت تستی ایجاد کنید و چند روز باهاش کار کنید تا بیشتر با پرتال آشنا بشید.
https://www.portal.ir/ecommerce

بیش از 10 سال هست که سایت مان در زمینه هدایای تبلیغاتی راه اندازی کرده ایم و همواره جز 3 نتیجه اول این عبارت در گوگل بوده و هستیم.

نکته قابل توجه میزان فروشی هست که شما فرمودین. حتی در همین حد به شما بگویم که وقتی در عبارت هدایای تبلیغاتی از رتبه 1 به 2 سقوط می کنیم، چند ده میلیون کاهش فروش داریم.

سلام.
بله گاهی این اتفاق میفته. ازون جایی که موندن توی جایگاه یک هیچ قطعیتی نداره ممکنه ازین اتفاقا بیفته. ولی خب در مقابل هم میتونید با بهتر بودن و بهتر موندن، تا حد امکان رتبه خوبی کسب کنید که منجر به فروش و درآمد بالا میشه.
موفق باشید :)

ارسال دیدگاه
  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
ساخت سایت و فروشگاه اینترنتی
02191003383 داخلی 2