با چاپ روی وسایل یک کسب و کار پرسود بسازید

به دنبال راهی برای کسب درآمد از اینترنت هستید؟ چاپ روی وسایل مختلف یکی از راه‌های خوب و درآمدزا است. می‌توانید با راه‌اندازی کسب و کاری کوچک در زمینه چاپ عکس روی وسایل به درآمد بالایی دست پیدا کنید.
در این مقاله می‌خوانید:

آرزوی خیلی از ما این است که روزی صاحب یک کسب و کار بزرگ و پرسود شویم. اما مشکل اصلی اکثر ما این است که نمی‌دانیم از کجا شروع کنیم. ایده‌های مختلفی هم در ذهن‌مان شکل می‌گیرند؛ اما به‌خاطر نداشتن سرمایه یا تخصص و مهارت بیخیالش می‌شویم. من هم مثل شما مدتی به دنبال یک ایده خوب برای راه‌اندازی کسب و کار بودم. تا این که خیلی اتفاقی یک ایده برای فعالیت به ذهنم رسید.

یکی از دغدغه‌های من در زمان خرید وسایلی مثل تی‌شرت یا قاب موبایل این است که نمی‌توانم طرح دلخواهم را پیدا کنم. حتی پیش آمده که چندین ساعت در سایت‌های مختلف به دنبال کالایی با طرح موردعلاقه‌ام گشته‌ام اما چیزی پیدا نکردم. تا این که در یکی از همین گشت و گذارها پیش خودم فکر کردم که چقدر خوب می‌شد اگر طرح دلخواه خودم را روی وسایل چاپ می‌کردم. همین فکر باعث شد به دنبال راه‌اندازی کسب و کاری در زمینه چاپ عکس روی وسایل مختلف بروم.

چاپ روی وسایل یعنی چه؟

در گوشه و کنار بازار و یا در مغازه‌های محل خودتان حتما تی‌شرت‌ها با طراح‌های مختلف یا ماگ و پیکسل‌های زیبایی را دیده‌اید. این وسایل معمولا ساده و بدون طرح تولید می‌شوند. سپس توسط دستگاه‌های مخصوص، طرح‌های جذابی روی آن‌ها چاپ می‌شود. به این فرآیند، چاپ روی وسایل گفته می‌شود. مثلا در تصویر زیر می‌توانید نمونه‌هایی از تصاویر چاپ شده روی اشیا را مشاهده کنید:

نمونه محصولات با چاپ روی وسایل

کسب‌وکارها و شرکت‌های مختلفی هستند که کار چاپ تصویر و طرح روی وسایل را انجام می‌دهند. این کسب و کارها محصولات ساده و بدون طرح را از تولیدکننده می‌خرند و طرح‌های دلخواه خود را روی آن چاپ می‌کنند و آن محصول را با قیمت بالاتر در بازار می‌فروشند.

البته برخی از کسب‌و‌کارهای این حوزه هم هستند، که عکس‌های دلخواه مشتریان را روی محصولات چاپ می‌کنند. مثلا مشتری می‌تواند سفارش دهد که عکس خودش یا مثلا تصویر لوگو و شعار شرکتش یا هر چیز دیگری را روی لیوان، لباس، خودکار و سایر وسایل چاپ کنند.

چاپ عکس روی وسایل چه مزایا و معایبی دارد؟

ایده‌هایی مثل چاپ عکس روی وسیله‌ها گزینه‌های زیادی را پیش روی شما می‌گذارند. یعنی شما می‌توانید با خلاقیت خودتان و تولید محصولات منحصربه‌فرد، کسب و کارتان را گسترش دهید و سود زیادی هم به دست بیاورید. اما این مدل کسب و کار هم مثل همه کسب و کارها یکسری مزایا و تعدادی معایب دارد. پس قبل از هر کاری باید با مزایا و معایب کسب و کار چاپ عکس روی وسایل آشنا شوید. بعد از آن برای ورود و سرمایه‌گذاری در این حوزه تصمیم بگیرید.

مزایای راه‌اندازی کسب و کار چاپ روی وسایل

1- سرعت بالای آماده شدن محصول

همانطور که گفتیم کسب و کارهای چاپ روی وسایل، کالای تولید شده را می‌خرند و فقط طرحی را روی آن چاپ می‌کنند. تمام فرآیند چاپ عکس روی یک محصول با محاسبه زمان لازم برای خشک شدن جوهر و طرح چاپ شده فقط چند ساعت وقت می‌گیرد. در ضمن دستگاه‌های پیشرفته چاپ روی محصول امکان چاپ چند محصول همزمان را هم دارند. همچنین کار چاپ عکس مثلا روی یک ماگ فقط 10 تا 20 دقیقه طول می‌کشد. بعد هم طرح ماگ بعدی را چاپ می‌کنید و به همین ترتیب ادامه می‌دهید.

2- عدم نیاز به انبار کردن جنس

در ابتدای کار که مشتریان کمی دارید لازم نیست که تعداد زیادی جنس بخرید و انبار کنید. باید صبر کنید تا مشتری جنسی از شما سفارش دهد. بعد که سفارش داد کالای خام را می‌خرید و طرح سفارش داده شده را روی آن چاپ می‌کنید. وقتی هم که کار چاپ تمام شد محصول را برای مشتری می‌فرستید. پس لازم نیست هر محصولی که برای فروش در اینترنت قرار می‌دهید را حتما داشته باشید.

3-ریسک کم نسبت به سایر کسب و کارها

راه‌اندازی کسب و کار اینترنتی چاپ عکس روی وسایل ریسک و خطر زیادی ندارد. چون لازم نیست که برای شروع کار سرمایه و پول زیادی هزینه کنید. وقتی کار خود را به صورت اینترنتی شروع می‌کنید نیازی به پرداخت هزینه کرایه مغازه و دکوراسیون آن نیست. فقط باید دستگاه‌های لازم برای چاپ عکس روی وسایل را بخرید. تازه اگر کسب و کارتان نگرفت یا تصمیم گرفتید که کارتان را تعطیل کنید این دستگاه‌ها را می‌فروشید. پس نتیجه می‌گیریم که کسب و کار چاپ روی وسایل ریسک بسیار کمی دارد.

4- امکان فعالیت با سرمایه کم

خیلی از کسب و کارها برای شروع به سرمایه زیادی نیاز دارند. اما کسب و کار اینترنتی چاپ عکس روی وسیله‌ها به سرمایه انبوه و جیب پرپول نیازی ندارد. فقط باید دستگاه چاپ بخرید و بعد کارتان را در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی شروع کنید.

چاپ عکس روی وسایل

معایب کار چاپ عکس روی وسایل

1- حاشیه سود کم

بزرگ‌ترین مشکل کار چاپ روی وسایل این است که سود کمی دارد. به خصوص در شروع کار که مشتری زیادی ندارید و نمی‌خواهید مواد مصرفی را به صورت عمده و با قیمت کمتر خریداری کنید. اگر نگاهی به قیمت وسایل چاپ شده بیاندازید متوجه می‌شوید که مثلا یک تی‌شرت چاپ شده با قیمتی حدود 40 تا 80 هزار تومان به فروش می‌رسد. این درحالی است که سود یک تی‌شرت 40 هزار تومانی چیزی حدود 10 تا 15 هزار تومان است.

البته باید هزینه‌های جانبی مثل جوهر چاپ، بسته بندی، هزینه برق و استهلاک دستگاه چاپ را هم در نظر گرفت. به این ترتیب یک تی‌شرتی که چاپ می‌کنید شاید حدود 6 یا 7 هزار تومان سود داشته باشد. برای آشنایی با کسب و کارهای پرسود در ایران می‌توانید مطلب «چه کسب و کارهایی در ایران سود خوبی دارند؟» را مطالعه کنید.

2- مشکلات ارسال کالا

ارسال برخی محصولات به خصوص بشقاب، لیوان و ماگ به دلیل شکننده بودن کمی سخت است و باید به دقت حمل شوند.

3- بسته بندی محصول

یکی از چالش‌های چاپ عکس روی وسایل، بسته بندی محصول است. معمولا کالاهای خام و بدون چاپی که می‌خرید بسته بندی خاصی ندارند و اکثرا هم در بسته بندی‌های عمده فروخته می‌شوند. مثلا چون کمتر کسی تی‌شرت سفید ساده می‌خرد، تولیدکننده این تی‌شرت‌ها را در بسته بندی عمده به تعداد 100 یا 200 عدد می‌فروشد. پس شما به عنوان فروشنده نهایی باید محصول را بسته بندی کنید. این کار وقت‌گیر است و هزینه اضافی روی دست شما می‌گذارد. اگر هم محصول را بسته بندی نکنید باعث عدم رضایت مشتری و خرابی جنس می‌شود.

4- درصد خرابی محصولات

وقتی کار چاپ عکس را روی چندین محصول انجام می‌دهید احتمالا خرابی چاپ وجود دارد. مثلا ممکن است قسمتی از محصول سفید بماند و چاپ نشود. یا حتی رنگ چاپ شده پخش شود و کار خراب شود. در این صورت یا باید جنس خراب را برای مشتری بفرستید که باعث لطمه زدن به اعتبار کسب و کارتان می‌شود و یا آن را دور بریزد که ضرر می‌کنید. پس قبل از راه‌اندازی کسب و کار چاپ عکس روی وسیله‌ها این موارد را هم در نظر بگیرید.

راه‌اندازی کسب و کار چاپ روی وسایل به چه چیزهایی نیاز دارد؟

برای چاپ عکس روی وسلیه‌های مختلف حداقل به یک رایانه، یک پرینتر جوهرافشان و یک دستگاه سابلیمیشن نیاز خواهید داشت. در کنار این‌ها به کاغذ و جوهر مخصوص سابلیمیشن هم احتیاج دارید.

1- رایانه مناسب برای چاپ عکس روی وسایل

برای کار چاپ عکس روی اشیا و وسایل مختلف به کامپیوتر گران قیمت و قوی احتیاجی ندارید. پس حتی یک کامپیوتر معمولی هم جوابگوی کار شماست. برای شروع کار باید اول طرحی را از اینترنت پیدا کنید و یا خودتان با نرم افزارهای مختلف طراحی کنید. بعد آن را از طریق پرینتر روی کاغذ چاپ کنید.

2- چه پرینتری برای چاپ روی وسایل بخریم؟

برای چاپ تصویر روی وسایل باید پرینتر جوهرافشان 6 رنگ مناسب سابلیمیشن داشته باشید. روش کار چاپ روی اشیا به این صورت است که ابتدا باید طرح مورد نظر را به وسیله پرینتر مخصوص روی کاغذ سابلیمیشن پرینت کنید. بعد طرح پرینت شده را روی وسیله چاپ می‌کنید. برای این کار باید پرینتری داشته باشید که قابلیت چاپ سابلیمیشن داشته باشد. همچنین باید کاغذ و جوهر سابلیمیشن را هم تهیه کنید.

وسایل لازم برای چاپ عکس روی وسایل

3- دستگاه سابلیمیشن چیست؟

بعد از این که طرح مورد نظر را روی کاغذ سابلیمیشن چاپ کردیم نوبت به انتقال آن به روی محصول می‌رسد. برای این مرحله از وسیله‌ای به نام دستگاه سابلیمیشن استفاده می‌شود. این وسیله مدل‌های مختلفی که دارد که هرکدام برای چاپ روی وسیله خاصی طراحی شده‌اند. مثلا دستگاه چاپ لیوان سابلیمیشن فقط برای چاپ عکس روی لیوان و ماگ است. یا دستگاه‌های چند کاره‌ای هم هستند که برای چاپ عکس روی لباس، تابلو و غیره کاربرد دارند.

برای استفاده از این دستگاه باید عکسی که روی کاغذ سابلیمیشن چاپ کردید را روی وسیله موردنظر قرار دهید و آن‌ها داخل دستگاه سابلیمیشن بگذارید. این دستگاه به وسیله پرس و حرارت بالا، تصویر را از کاغذ به جنس داخل دستگاه منتقل می‌کند. این کار تنها 2 یا 3 دقیقه زمان می‌برد.

چاپ تصویر روی وسیله‌ها چقدر سرمایه می‌خواهد؟

برای شروع کار همانطور که گفتیم به چند وسیله اصلی و مهم نیاز دارید. رایانه را که در هر خانه‌ای می‌شود پیدا کرد و احتمالا همه آن را دارند. اما پرینتر چاپ سابلیمیشن به همراه کاغذ مخصوص و پک جوهر سابلیمیشن چیزی حدود 6 یا 7 میلیون تومان هزینه خواهد داشت.

دستگاه سابلیمیشن هم از حدود 2 میلیون تومان شروع می‌شود و تا 12 میلیون تومان هم قیمت دارد. البته دستگاه‌های ارزان قیمت‌تر فقط روی یک وسیله چاپ می‌کنند. مثلا دستگاه 2 میلیون تومانی فقط قابلیت چاپ روی یک لیوان را دارد.

اما مدل 4 میلیون تومانی روی 2 لیوان به صورت همزمان چاپ می‌کند. دستگاه‌های گران‌تر که حدود 10 میلیون تومان قیمت دارند قابلیت چاپ روی لباس، پازل، بشقاب و غیره را دارند. این دستگاه‌ها معمولا با عنوان دستگاه چاپ سابلیمیشن چندکاره به فروش می‌رسند.

در کنار این‌ها به یکسری وسایل کوچک و کم قیمت مثل چسب و کاغذ نسوز هم نیاز دارید. پس با این حساب برای شروع کار آن هم بدون محاسبه هزینه خرید مواد اولیه تنها به حدود 10 میلیون تومان پول نیاز دارید.

وسایل لازم برای چاپ روی اشیا را چطور تامین کنیم؟

وسایل اصلی مثل پرینتر و دستگاه سابلیمیشن را می‌توانید از طریق سایت‌های اینترنتی و یا مغازه‌ها خریداری کنید. اما برای خرید مواد اولیه باید کمی دقت کنید تا جنس خوبی بخرید. به خصوص اگر در زمینه چاپ روی لباس قصد فعالیت دارید باید لباس با جنس مناسب بخرید. مهم‌ترین اصل برای تهیه لباس مناسب این است که طرح‌ها روی جنس موردنظر خوب چاپ شوند. همچنین اگر جنس لباس و جوهر شما خوب نباشد طرحی که چاپ کرده‌اید بعد از دو بار شستن پاک می‌شود.

در ابتدای کار و برای پیدا کردن جنس مناسب باید تعداد کمی لباس بخرید. بعد از مدتی که چند لباس چاپ کردید متوجه می‌شوید که طرح‌ها روی چه نوع لباسی بهتر چاپ می‌شوند. به طور کلی اگر لباس، شال، پرچم، کلاه یا پارچه شما بیش از 70 درصد پلی استر باشد، چاپ روی آن با کیفیت بالا انجام می‌شود. در واقع هرچه مواد نفتی به کار رفته در پارچه بیشتر باشد، چاپ با کیفیت و دقت رنگ بیشتری روی آن انجام می‌شود.

اما در مورد سایر وسایل مثل بشقاب، ماگ، قاب موبایل و لیوان باید دقت کنید که هر وسیله سفید و بی‌رنگی قابل چاپ نیست. این نوع وسایل حتما باید کوتینگ شده باشند. در غیر این صورت چاپ روی آن‌ها انجام نمی‌شود. کوتینگ فرآیندی است که در هنگام تولید محصول انجام می‌شود و لیوان، بشقاب و وسایل مشابه را قابل چاپ می‌کند.

طرح‌های زیبا برای چاپ روی وسیله‌ها را از کجا بیاوریم؟

موفقیت کسب و کار چاپ روی وسایل شما به دو عامل بستگی دارد:

1- کیفیت تصویر چاپ شده روی وسیله

2- زیبا و جذاب بودن تصویر چاپ شده

کیفیت تصویر چاپ شده به استفاده شما از مواد اولیه و ابزارهای خوب بستگی دارد. باید از رنگ و کاغذ سابلیمیشن باکیفیت استفاده کنید و عکس انتخاب شده برای چاپ هم رزولوشن بالایی داشته باشد. همچنین مواد اولیه باکیفیت خریداری کنید که چاپ روی آن‌ها به خوبی انجام شود.

طرح‌های جذاب برای چاپ روی وسایل

اما نکته اصلی برای فروش بیشتر محصولات چاپ شده این است که شما طرح زیبا و مشتری پسندی را روی محصولات چاپ کنید. برای این کار یا باید خودتان یک تصویر زیبا و خاص طراحی کنید یا این که در اینترنت به دنبال عکسی جذاب بگردید. پیشنهاد می‌کنم از سایت‌هایی مثل freepik.com و unsplash.com برای پیدا کردن تصاویر مناسب و باکیفیت استفاده کنید.

وسایلی که چاپ کردیم را چطور بفروشیم؟

راه‌های زیادی برای فروش محصولات چاپ شده وجود دارد. اما بهترین راه، فروش اینترنتی محصولات است. بزرگ‌ترین ویژگی فروش اینترنتی این است که شما بدون داشتن محصول هم می‌توانید کار خود را شروع کنید. باید سعی کنید که تا حد امکان هزینه‌های شروع کار خود را کاهش دهید.

مثلا نیازی نیست که در ابتدا تعداد زیادی مواد اولیه مثل لیوان، بشقاب و لباس بخرید. اول محصولات خود را برای فروش در اینترنت قرار دهید. بعد از آن موقعی که مشتریان ثبت سفارش کردند و پول پرداختند مواد اولیه را تهیه کنید و کار چاپ عکس روی آن‌ها را انجام دهید.

برای فروش اینترنتی محصولات هم می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

1- فروش محصولات در اینستاگرام

خیلی راحت و بدون پرداخت هیج هزینه‌ای یک پیج اینستاگرامی بسازید و محصولات خود را برای فروش قرار دهید. البته این شبکه اجتماعی امکانات محدودی برای فروش محصول دارد و بعد از مدتی که مشتریان‌تان رشد کند آن وقت کارتان سخت می‌شود. اگر قصد فروش محصول از طریق اینستاگرام را دارید حتما مقاله «10+1 فوت و فن‌ برای افزایش فروش در اینستاگرام» را مطالعه کنید.

2- فروش کالاها در مارکت پلیس‌ها

مارکت پلیس‌هایی مثل دیجیکالا این امکان را فراهم کرده‌اند که هرکسی محصولات خودش را از طریق این سایت‌ها بفروشد. شما هم می‌توانید وسایلی که روی آن‌ها چاپ کرده‌اید را در مارکت پلیس‌ها بفروشید. برای شروع کار و گذاشتن محصول در این سایت‌ها نیازی به پرداخت هزینه اولیه نیست. اما مارکت پلیس‌ها درصدی از هر فروش شما را به عنوان کارمزد برمی‌دارند.همچنین می‌توانید در سایت‌های آگهی مثل دیوار و شیپور هم محصولات خود را بفروشید.

3- ایجاد سایت فروشگاهی

داشتن سایت فروشگاهی برای معرفی و فروش محصولات علاوه‌بر آسان کردن فرآیند ثبت سفارش، به برندسازی هم کمک می‌کند. همچنین فروشگاه اینترنتی اعتبار بیشتری به کسب و کار شما می‌دهد. احتمالا پیش خودتان فکر می‌کنید که راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی کار سختی است و نیاز به هزینه زیادی هم دارد.

راه‌اندازی سایت فروشگاهی برای چاپ روی وسایل

اما راه‌های ساده و ارزان قیمتی هم برای طراحی سایت وجود دارد. یکی از بهترین روش‌های طراحی سایت استفاده از سایت سازها است. به کمک سایت سازها می‌توانید بدون نیاز به دانش فنی و مهارت، در کمترین زمان سایت خود را ایجاد کنید.

پیشنهاد ما استفاده از فروشگاه ساز پرتال است. شاید بگویید که چرا؟ دلیل اولش سادگی کار با پرتال و طراحی سایت با این سرویس است. دلیل دوم هم پشتیبانی رایگان و دائمی از مشریان است. با مشاهده تعرفه پرتال متوجه می‌شوید که برای طراحی سایت لازم نیست چند ده میلیون تومان هزینه کنید.

به عنوان آخرین نکته این را هم اضافه کنم که برای افزایش فروش بهتر است از تمام این روش‌ها استفاده کنید. یعنی هم پیج اینستاگرام داشته باشید. هم سایت فروشگاهی بسازید و هم در مارکت پلیس‌ها محصولات‌تان را بفروشید. همچنین مطالعه مقاله «راهنمای اتصال فروشگاه اینترنتی به اینستاگرام» می‌تواند به مدیریت بهتر کسب و کارتان کمک کند.

چند توصیه برای راه‌اندازی کسب و کار چاپ روی وسایل

راه‌اندازی کسب و کاری سودآور در زمینه چاپ روی وسایل به مهارت و تخصص خاصی نیاز ندارد. فقط باید کار با دستگاه سابلیمیشن و کمی طراحی بلد باشید. اما لازم است تا یکسری موارد را برای جذب مشتری بیشتر به شما بگوییم.

همیشه از محصولات خود نمونه کار داشته باشید

احتمالا برای شما هم پیش آمده که محصولی را به صورت اینترنتی خریده‌اید. اما چیزی که در نهایت تحویل گرفتید با آن چیزی که در تصویر دیدید زمین تا آسمان فرق داشته است. بهتر است برای نمایش کیفیت چاپ محصولات و جلب اعتماد خریداران حتما چند نمونه کار داشته باشید.

البته لازم نیست از تمام طرح‌های خود نمونه کار آماده کنید فقط چند طرح خوب را به عنوان نمونه داشته باشید. همچنین از نمونه کارهای خود همیشه عکس و فیلم تهیه کنید و در سایت یا شبکه‌های اجتماعی آپلود کنید. این کار تاثیر زیادی روی اعتماد مشتریان به شما دارد.

با نیچ مارکتینگ شروع کنید

برای شروع کار سعی کنید بخش کوچکی از بازار را برای فعالیت انتخاب کنید. بهترین کار این است که به صورت تخصصی در یک زمینه فعالیت کنید. نه این که تعداد زیادی محصول با طرح‌های مختلف برای فروش قرار دهید. مثلا می‌توانید فقط ماگ با طراح‌های کارتونی و مناسب بچه‌ها بفروشید و یا مثلا لباس با طرح شعرهای فارسی چاپ کنید و بفروشید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نیچ مارکتینگ هم بهتر است مقاله «چگونه با نیچ مارکتینگ درآمد بالایی داشته باشیم؟» را مطالعه کنید.

فعالیت در قسمتی از بازار یا نیچ مارکتینگ در چاپ روی وسایل

از محصولات خود عکس‌های چشم‌نواز تهیه کنید

یکی از اصول مهم برای راه‌اندازی کسب و کار و فعالیت در فضای مجازی این است که محصولات خود را به خوبی معرفی کنید. برای تاثیرگذاری بیشتر روی مخاطبان باید عکس‌هایی باکیفیت و زیبا از محصولات‌تان تهیه کنید و آن‌ها را به مشتری نشان دهید. البته این را هم بگویم که برای گرفتن عکس‌های زیبا و خوب نیازی به داشتن دوربین حرفه‌ای نیست. حتی با دوربین موبایل هم می‌توان تصاویری باکیفیت و جذاب از محصولات تهیه کرد. برای این کار پیشنهاد می‌کنم مقاله «راهنمای عکس برداری با کیفیت از محصولات با گوشی» را مطالعه کنید.

آیا می‌توانیم با چاپ روی اشیا یک کار ثابت ایجاد کنیم؟

یکی از دغدغه‌های خیلی از ما این است که کار ثابت و با درآمد خوب داشته باشیم. شاید فکر کنید که نمی‌شود به عنوان یک کار دائمی روی چاپ وسایل حساب کرد. به همین دلیل بیشتر به چشم یک کار دوم به آن نگاه می‌شود. اما در صورتی که تلاش کنید و کارتان را ادامه دهید همیشه مشتریان زیادی خواهید داشت. به این ترتیب می‌توانید به عنوان شغل اصلی و ثابت به فعالیت چاپ روی وسایل ادامه دهید.

همچنین وقتی کسب و کارتان کمی رشد کرد، می‌توانید محصولات خود را به مغازه‌ها هم بفروشید. حتی می‌توانید بازاریاب استخدام کنید تا برای شما مشتری‌های بیشتری پیدا کنند. در هر صورت بازار چاپ روی وسایل رونق زیادی دارد و اگر خوب کار کنید و محصولات با کیفیت داشته باشید سود خوبی هم نصیب‌تان می‌شود.

دیدگاه خود را ارسال کنید

دیدگاه‌ها

بسیار جامع و کامل بود

سلام
ممنون از شما :)

میتوان گفت نسبتا جامع و عالی بود چون اکثرا فقط در مورد کسب و کارها صحبت می‌کنند و از روش ها و تکنیک های فروش که بخش اصلی کار است غافل می‌شوند اما شما به این اصل مهم خیلی عالی اشاره کردید

سلام. اگه بخوایم مغازه بزنیم جواز کسب از کجا تهیه کنیم؟

سلام
از اتحادیه صنف خودتون باید جواز کسب بگیرید

سلام وقت بخیر
ممنون بابت اطلاعاتتون.
سوالم این بود میشه دستگاه و تجهیزات نداشته باشیم و همکاری با کسایی این دستگاه هارو دارن کار کنیم.

سلام خدمت شما
بله میتونید بدونید تجهیزات هم وارد این حوزه کاری بشید.

ممنون از توضیحاتتون
من میخوام کار چاپ روی تیشرت به صورت عمده برای تولیدیا انجام بدم و چندتا تولیدی باهام همکاری میکنن فقط اینکه نمیدونم چه دستگاهی با چه قیمتی بخرم که تیراژ بالارو جواب بده و خیلی هم گرون نباشه
ممنون میشم راهنمایی کنید که چه مدل دستگاهی بخرم که جواب بده

سلام
دستگاه‌های چاپ بسته به نوع لباس متفاوت هستند.
تو گوگل فروشگاه‌هایی که کار چاپ لباس انجام میدن رو پیدا کنید و باهاشون تماس بگیرید. این حوزه تخصصی هست و این افراد بهتر میتونن راهنماییتون کنن.

سلام و عرض ادب و یه تشکر ویژه بابت نگارش مقاله.
فرمودید برای ورود به این حوزه بهتره اول کارآموز یک چاپخونه بشیم.لطفا بفرمایید چطوری و به کجا مراجعه کنیم؟ من اصلا نمیدونم چه جاهایی انجام میدن و چاپخونه ها کجا هستن.ممنون میشم یه راهنمای اصولی تر بفرمایید و حتی المقدور آدرس بدهید.سپاسگزارم

سلام خسته نباشید من میخوام کار چاپ روی تیشرت رو شروع کنم ولی نمیدونم این حرفه رو از کجا یاد بگیرم شما میتونید راهنماییم کنید برای یادگیری چاپ روی لباس کجا باید اقدام کنم ممنون میشم جواب بدید

سلام
از اینترنت یا چاپخانه ها می‌توانید این کار را یاد بگیرید

سلام ممنون واسه مطالبتون
یه سوال دستگاهی هست که روی کفش طرح بزنه اگه هست چه دستگاهی خوبه

ممنون مفید بود . یه سوال میتونیم بااین دستگاه روی لیوان کاغذی طزح بزنیم و بصورت عمده بفروشیم؟

سلام
بله دستگاه های مخصوص این کار هست

سلام خیلی ممنون واقعا مفید بود. فقط لطف میکنید بگید چاپ رو چه چیزی رو شروع کنیم که سود خوبی بده روی تی شرت گفتید زیاد به صرفه نیست میشه راهنمایی کنید

سلام و عرض ادب به همه عزیزان
لازم به ذکره که بگم اگر مایلید کار چاپ رو شروع کنید با این دیدگاه که کار آسانی است و نیاز به تجربه و تخصص نیست کاملا در اشتباهید... چاپ و تبلیغات به جز ابزار کار نیاز به تجربه و تخصص داره و صرفا فقط به چاپ روی اشیا محدود نمیشه و در نظر داشته باشید که الان در اکثر شهرهای کشور موسسه هایی هستند که کاملا حرفه ای دارن این کارو انجام میدن و تعدادشونم کم نیست. مشتری و سفارش دهنده ها اکثرا کسانی هستند که نیاز به تبلیغات دارند و کیفیت و جذاب بودن طرح بسیار براشون مهمه پس اعتماد کردن به تازه کارها تقریبا غیرممکنه. طراحی برای اینستاگرام یا متریال هایی که چاپ نمیشن با طراحی برای چاپ تفاوت های زیادی داره، من خیلی از طراحان گرافیک با مدرک های بالا دیدم که طرح هاشون تو مانیتور جذابه ولی قابلیت چاپ ندارن.من به عنوان یه کارآموز تو این حوزه پیشنهاد میدم که اگر علاقه به وارد شدن به کار چاپ و تبلیغات دارید اول به دنبال یادگیری این حرفه باشید و با کارآموزی تو یک چاپخونه این حرفه رو شروع کنید.
به امید تغییر چهره اقتصادی کشور

باسلام واحترام
مطالبی که زحمت کشیدید گذاشتید را مطالعه کردم بسیار ارزشمند،وکاربردی وعالی بود سپاسگزارم بهترینها نصیبتان باد.
بزرگواریک سوالی از تون دارم واینکه چقدر فضا برای دستگاه چاپ لازمه ومیشه توخونه ی آپارتمانی کار کرد وسروصدا نداره که مزاحمت ایجاد کنه برای همسایه ها وبه شدت دوست دارم این کارو هرچه زودتر شروع کنم آیا تماس تلفنی میتونم با شما به عنوان کارشناس ومشاوره داشته باشم بازم سپاسگزارم

سلام
به فضای زیادی نیاز نداره و داخل خونه هم میشه استفاده کرد و سر و صدای زیادی هم نداره. فقط در مورد ساخت سایت و فروش اینترنتی می‌تونیم کمکتون کنیم.

خیلی خیلی ممنون خیلی راحت و واضح توضیح دادید ممنونم از شما... همیشه موفق باشید

سلام
خیلی ممنونم از توضیحات خوب و کامل و دقیقتون

باسلام
ممنونم از مطالب خوبی که نوشین راستش من میخوام این کارو تازه شروع کنم ولی متاسفانه کار با کامپیوتر بلد نیستم بنظرتو میشه کارباهاشو مخصوصا قسمت طراحی یادبگیرم واین که الان چقدر هزینه میخاد تا کامل وسایل خریداری کنی و استارتو بزنی

سلام
مهارت خاصی نیاز نداره این کار و میتونید از طرح های آماده که توی اینترنت هست استفاده کنید. در مورد قیمت تجهیزات هم توی اینترنت سرچ کنید هست چون مدل های مختلف با قیمت های متفاوت دارن

ممنون از مطالب مفیدتون....من تازه میخوام جرقه این کارو بزنم...میخوام رایانه و پرینتر و بخرم بنظرت هر مبتدی میتونه تو این کار موفق باشه؟؟

سلام
خواهش میکنم خوشحالیم که براتون مفید بوده. بله کار سختی نیست و هرکسی میتونی ازش به درآمد برسه

سلام خسته نباشید واقعا مفید بود
فقط یه سوال شما سایتی برای خرید متریال خام میشناسین؟

سلام
دیجی کالا داره موادش رو

سلام خیلی عالی بود ممنونم

سلام
خواهش میکنم دوست عزیز خوشحالیم که براتون مفید بوده

خدا خیرتون بده خیلی عالی و مفید بود انشالله پر روزی و پر برکت باشه کارتون

سلام
ممنون از شما خوشحالیم که براتون مفید بوده

سلام وقت بخیر من می‌خوام این حرفه رو شروع کنم ولی هیچ زمینه ای ندارم میتونید کمکم کنید؟؟؟؟

سلام
خیلی هم عالی، متاسفانه توی کامنت خیلی نمیشخ توضیح داد و راهنمایی کرد. توی متن مقاله سعی کردیم کامل توضیح بدیم، اگه مقاله رو خونده باشید اطلاعات زیادی رو دریافت کردید. به صورت کلی شما به دستگاه های مخصوص این کار و متریال خام نیاز دارید تا روش چاپ کنید. بعد هم میتونید کار خودتون رو توی سایت بفروشید و کسب درآمد کنید.

مفید بود ممنونم

سلام
خواهش میکنم خیلی لطف دارید

سلام
ممنون که خیرخواهانه نوشته ای.

سلام
خواهش میکنم امیدوارم مفید بوده باشه براتون

ارسال دیدگاه
  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
ساخت سایت و فروشگاه اینترنتی
02191003383 داخلی 2