چه کسب و کارهایی در ایران سود خوبی دارند؟

داشتن یک شغل پردرآمد آرزوی همه ماست، اما مشکل اینجاست که پیدا کردن یک شغل پردرآمد چندان راحت نیست. در این مقاله قصد داریم تعدادی از فرصت‌های شغلی با سود بالا را معرفی کنیم.
در این مقاله می‌خوانید:

همه ما به دنبال یک شغل نون و آب دار هستیم که درآمد بالایی داشته باشد، اما کمتر کسی می‌تواند واقعا چنین شغلی را پیدا کند. اولین قدم برای داشتن یک کار پردرآمد این است که بدانیم کدام مشاغل در ایران روی بورس هستند و می‌توانیم از آن‌ها درآمد بالایی به دست آوریم. به طور کلی اگر در یک زمینه مهارت زیادی داشته باشید، می‌توانید از آن کار درآمد زیادی کسب کنید. در این میان بعضی از حرفه‌ها و کارها هستند که تقاضای بیشتری برای آن‌ها وجود دارد. به همین دلیل اگر در این زمینه‌ها فعالیت کنید، درآمد و سودتان هم بیشتر می‌شود.

در ادامه این مقاله قصد داریم تعدادی از فرصت‌های شغلی با سود بالا را معرفی کنیم. اگر می‌خواهید در آینده یک شغل پردرآمد داشته باشید یا این که همین الان هم شاغلید اما از درآمدتان راضی نیستید، این مقاله به شما کمک می‌کند تا کارهای سودآور و درآمدزا را پیدا کنید. شاید با مطالعه این مقاله بتوانید شغل مورد نظرتان را انتخاب کرده و آینده کاری خود را رقم بزنید، اما فراموش نکنید که همه چیز به اراده و تلاش شما بستگی دارد.

معرفی فرصت های شغلی با سود بالا در ایران

همانطور که گفته شد، در این مقاله شما را با بهترین و پول‌سازترین مشاغلی که می‌توان در کشور ایران راه‌اندازی کرد، آشنا خواهیم کرد. قبل از معرفی مشاغل پولساز در ایران پیشنهاد می‌کنم مقاله «ایده‌های پولساز برای راه‌اندازی کسب و کار» را بادقت مطالعه کنید.

چه کسب و کارهایی در ایران سود خوبی دارند؟

قدم صفر: راه اندازی فروشگاه اینترنتی یا سایت

از دیدن شماره صفر تعجب کردید؟! این شماره‌گذاری صفر به این دلیل بوده که قدم صفر تا صد کسب و کارهای پر درآمد با یک عدد که موجودیت و شمارشی ندارد، بیشترین تاثیرگذاری را دارد.

با توجه به رشد اینترنت و به وجود آمدن کسب و کارهای مختلف در این زمینه، راه اندازی فروشگاه اینترنتی یا سایت به صورت وحشتناکی در حال بیشتر شدن است. مزیت این روش این است که شما دیگر بر خلاف کسب وکارهای سنتی محدود به یک محله مانند شهر یا روستای خود نیستید؛ بلکه کل ایران و بسته به نوع فعالیتی که دارید می‌توانید فعالیت جهانی با مشتریانی از سرتاسر دنیا داشته باشید.

برخی از مزیت‌های استفاده از فروشگاه اینترنتی به عنوان کسب و کارهای پر سود در ایران شامل موارد زیر است:

  • محدودیت مکانی و جغرافیایی بی معنی است: فروشگاه‌های سنتی نیاز به مکان و قرارگیری در بهترین نقطه از شهر را دارند که هزینه بالایی از نظر اجاره مکان باید برای آن بپردازید. اما در فروشگاه اینترنتی موقعیت مکانی بی معنی است، شما می‌توانید با ایجاد اعتماد در مشتریان خود حتی در اتاق خواب خود یک کسب و کار بسیار بزرگ را مدیریت کرده و فروش بالایی داشته باشید.
  • محدودیت زمان برای شما اهمیتی ندارد: این که صبح کرکره محل کسب و کارتان را بالا بکشید و تا پاسی از شب مجددا آن را پایین بکشید وجود ندارد. سایت شما به صورت آنلاین در دسترس هزاران و حتی میلیون‌ها فرد قرار دارد و بدون اینکه مشتریان نیاز باشد به بحث و گفتگو با شما بپردازند فرآیند خرید را طی کرده و پرداخت هزینه‌ها به صورت آنلاین انجام می‌شود. سایت شما در طول 365 روز سال و حتی در سال‌های کبیسه😎، 7 روز هفته و 24 ساعت روز پذیرای مشتریان و مخاطبان خواهد بود.
  • هزینه‌هایتان کاهش پیدا می‌کند: در فروشگاه اینترنتی نیازی به هزینه کردن‌های بی مورد مثل اجاره مکان، خرید لوازم ویترینی، دکوراسیون، استخدام چندین فروشنده و… ندارید. به جای این هزینه‌ها می‌توانید روی سایت‌تان سرمایه‌گذاری کنید، تبلیغات انجام دهید و در نتیجه فروش‌تان را چند برابر کنید.

هزینه راه اندازی کسب و کار

  • با توجه به ابزار آنلاینی که در اختیار دارید، اطلاع رسانی و ارائه خدمات بهتر به مشتری بیشتر است: با توجه به ابزارهای مختلف ایمیل، شماره تلفن، ابزارهای دیجیتال مارکتینگ و آنالیزور که در سایت قرار دارد، می‌توانید بر روی رفتار ذره بینی مشتریان تحقیق کنید و بدانید که به دنبال چه چیزی هستند و نیازهایشان را برطرف کنید. حتی وقتی مشتری به سایت شما مراجعه می‌کند، می‌توانید بخش‌هایی از سایت که کلیک می‌کند و تمرکز بیشتری روی آنها دارد را به دست آورید تا از آنها برای ارائه خدمات بهتر و افزایش فروش استفاده کنید.
  • سایت شما به عنوان یک کاتالوگ و از آن مهم‌تر فروشگاه خواهد بود: سایت شما نه تنها فرآیند فروش آنلاین را فراهم می‌کند، بلکه به عنوان یک کاتالوگ کامل نیز در دسترس است که برای توضیحات محصولات و ارائه اطلاعات هر محصول نیازی ندارید که با مشتری صحبت کرده یا کاتالوگ‌های گوناگون و رنگین را با هزینه‌های بالا چاپ کنید. همه چیز در صفحه وب در دسترس است.
  • روش‌های تبلیغاتی متنوع و پرتاثیر در اختیار دارید: چه چیزی بهتر از تبلیغات و دریافت ورودی از طریق گوگل می‌تواند باشد؟ یا اینکه تبلیغات در سایت‌های پربازدید که فروش شما را بالاتر می‌برد؟ آیا وقت آن نرسیده که جارچی‌های کنار مغازه را به خاطرات بسپاریم که با رفتن روی چهارپایه و داد زدن، پوشیدن لباسی عروسکی و… در تلاش هستند تا رهگذران را به مشتری تبدیل کنند؟ روش‌های تبلیغاتی در اینترنت بسیار متنوع بوده و حتی اگر منجر به این نشود که فرد را به مشتری تبدیل کنید، برند شما در ذهنش می‌ماند و بعدا از شما خرید می‌کند.
  • با همکاری سایر شرکت‌ها به درآمد فوق العاده بالاتر می‌رسید: حتما از همکاری بین کسب وکارهای مختلف اطلاع دارید. به عنوان نمونه دیجی کالا را در نظر بگیرید که در برنامه‌های مختلفی مثل ایرانسل من، انواع بازی‌های موبایل و حتی سایت‌های فعال در زمینه بورس و… کاری کرده که بتوانید امتیازی که می‌گیرید را به کد تخفیف یا کارت خرید تبدیل کنید. کدام کسب و کار سنتی می‌تواند به این شیوه و با این تاثیر عمل کند؟
  • به یک برند معتبر و مرجع تبدیل می‌شوید: وقتی از طریق اینترنت و در سطح وسیع یک کار پرسود را آغاز می‌کنید و بعد از مدت‌ها بر سر زبان‌ها می‌افتید، به عنوان مرجع شناخته شده و همه افراد یک جامعه به منظور به دست آوردن اطلاعات در زمینه محصول یا خدمات مورد نظر به سایت شما مراجعه خواهند کرد. درست مانند دیجی کالا که حتی اگر خریدی از آن نداشته باشیم، برای انتخاب بهترین نوع محصول مورد نیاز از اطلاعات آن استفاده می‌کنیم؛ اما باز هم نمی‌توان جلوی خود را گرفت، چرا که کدهای تخفیف و روش‌های مختلف جذب مشتری باعث خرید اینترنتی ما خواهند شد.😁 

ویژگی‌های کسب و کار مجازی

این مورد بهترین و پر سودترین روش کسب درآمد در ایران است که اگر به درستی آن را فرا بگیرید، می‌توانید بیشترین درآمدزایی را به صورت تضمین شده برای خود داشته و به یک کسب و کار بسیار بزرگ تبدیل شوید. حالا در ادامه به معرفی سایر کسب وکارها می‌پردازیم که با فکر کردن روی چنین کسب و کارهایی هم می‌توانید همین شیوه را دنبال کنید.

برای اینکه بتوانید فروش بیشتری را در سطح وسیع کشوری و جهانی تجربه کنید، نیاز به راه اندازی سایت یا فروشگاه اینترنتی دارید که به صورت تضمین شده به اهداف‌تان می‌رسید. حالا بیایید با هم برخی از شغل‌های پولساز در ایران را بررسی کنیم.

1: آموزش کامپیوتر

یکی از فرصت‌های شغلی با سود بالا در ایران را می‌توان آموزش کامپیوتر معرفی کرد. همواره موضوعات آموزشی توانسته‌اند درآمدزایی خوبی داشته باشند و از آن جایی که امروزه کامپیوتر و دنیای تکنولوژی نقش زیادی در زندگی ما دارند، می‌توان گفت که یادگیری آن، اهمیت زیادی دارد.

در صورتی که اطلاعات کافی در زمینه کامپیوتر دارید یا رشته تحصیلی شما به آن ارتباطی دارد، می‌توانید به صورت حضوری یا غیرحضوری به علاقه‌مندان و کسانی  که تصمیم به یادگیری دارند، آموزش دهید. اگر سرمایه و وقت کافی برای دریافت مجوزهای لازم را داشته باشید، می‌توانید آموزشگاه معتبری راه‌اندازی کنید.

کسانی که سرمایه اولیه ندارند، می‌توانند به سراغ افرادی بروند که حاضر هستند برای یادگیری هزینه کنند. شما می‌توانید با تلاش و کوشش، سرمایه موردنیازتان برای راه‌اندازی یک مرکز آموزشی کوچک را به مرور زمان، تهیه کنید.

2: سرمایه‌گذاری در سهام

یکی از مشاغل مهمی که می‌تواند درآمد بسیار خوبی داشته باشد، سرمایه‌گذاری در سهام است. اینطور که پیداست، سرمایه‌گذاری در سهام علاقه‌مندان زیادی در ایران دارد، اما کسانی که نسبت به این بازار اطلاعاتی ندارند، بهتر است از  ورود به آن خودداری کرده یا سعی کنند اطلاعات موردنیاز را به دست آورند.

کوچک‌ترین اشتباه در سرمایه‌گذاری و خرید سهام می‌تواند خسارت‌های جبران‌ناپذیری به شما و آینده‌ای که دارید، وارد کند. سعی کنید از ریسک کردن‌های بی مورد پرهیز کنید و گام‌های خود را معقولانه بردارید.

در صورتی که تصمیم خود برای ورود به بورس و خرید سهام را گرفته‌اید، بهتر است ابتدا با افرادی که در این رابطه اطلاعات کافی دارند، مشورت‌های لازم را به عمل آورید.

سرمایه‌گذاری در سهام

3: خرید و فروش کالای دست دوم

یکی دیگر از فرصت‌های شغلی با سود بالا در ایران را می‌توان خرید و فروش کالای دست دوم عنوان کرد. افراد زیادی در سراسر کشور مشغول خرید و فروش کالا هستند و توانسته‌اند درآمدهای کلانی هم به دست آورند. همانطور که می‌دانید، برنامه‌هایی همانند دیوار و شیپور نیز به همین منظور طراحی شده‌اند و کار خرید و فروش کالا را برای کاربران، راحت‌تر از گذشته کرده‌اند.

در حال حاضر می‌توانید با نصب یکی از برنامه‌ها، کار خود را آغاز کرده و درخواست‌هایتان مبنی بر خرید یا فروش محصولات را ثبت کنید. بد نیست بدانید شرایط فعلی کشور هم توانسته باعث رونق کسب و کار خرید و فروش کالاهای دست دوم شود.

4: کارواش

دوستان عزیز، یکی از شغل‌هایی که توانسته در ایران مطرح شود و افراد زیادی را هم مشغول کند، افتتاح مرکز شستشوی ماشین یا همان کارواش است. نظافت و زیبایی ماشین را می‌توان یکی از اولویت‌های دارندگان خودرو در ایران عنوان کرد، حتی برخی از آن‌ها دچار وسواس هستند و همواره ماشین خود را برای شستشو به مراکز معتبر خواهند برد.

شما می‌توانید با افتتاح یک مرکز تخصصی شستشوی ماشین و با ارائه برخی از آپشن‌ها، نظرات زیادی را به سوی خود جلب کنید. به عنوان مثال، می‌توانید مکانی برای استراحت مالکان خودرو در نظر بگیرید یا وسیله نقلیه را از محل کار مالک خودرو تحویل گرفته و مجددا پس از شستشو، تحویل دهید.

در صورتی که بتوانید عملکرد موفقی در کارتان داشته باشید، قطعا موفقیت‌های زیادی به دست خواهید آورد و درآمد قابل توجهی کسب خواهید کرد.

5: انجام پروژه‌های تایپ به صورت دورکاری

دنیای اینترنت توانسته به عنوان بستری برای افراد جویای کار تبدیل شود. اگر دارای کامپیوتر شخصی هستید و در زمینه تایپ کردن، تسلط دارید، بد نیست بدانید مراکز زیادی وجود دارند که نیازمند تایپیست‌های حرفه‌ای هستند و حتی حاضرند به صورت دورکاری هم همکاری داشته باشند. 

انجام پروژه‌های تایپ به صورت دورکاری

شما می‌توانید پروژه‌های خود را با عضویت در یکی از مراکز تایپ آنلاین، تحویل  گرفته و به کسب درآمد مشغول شوید. توجه داشته باشید که کاربران پس از دریافت کار، می‌توانند نظراتشان را اعلام کنند و در صورتی که بتوانید کار بهتری تحویل دهید، قطعا امتیاز شما بالا رفته و پروژه‌های بیشتری تحویل خواهید گرفت.

به خاطر داشته باشید که با داشتن سرمایه اولیه، می‌توانید پس از مدتی اقدام به راه‌اندازی مرکز تایپ آنلاین کنید و سفارش‌های خود را تحویل بگیرید.

6: مترجمی

همانطور که مستحضرید، افراد زیادی در جامعه زندگی می‌کنند که اطلاعاتی درباره زبان‌های خارجی ندارند و قادر به صحبت کردن یا مطالعه مقالات با زبان‌های زنده دنیا همانند انگلیسی نیستند. این یک فرصت شغلی‌ست که نصیب شما شده است، البته به شرط آن که توانایی درک مطلب و ترجمه متون خارجی را داشته باشید.

اکثر شرکت‌هایی که با کشورهای خارجی روابط دارند، باید یک مترجم را در مجموعه خود استخدام کنند تا بتوانند نامه‌نگاری و موارد مربوط به فروش را انجام دهند. اگر تاکنون فرصت یادگیری زبان خارجه را نداشته‌اید، بهتر است هر چه سریع‌تر اقدام کرده و آینده شغلی خود را تضمین کنید.

توجه داشته باشید که استخدام به عنوان مترجم، تنها یک فرصت شغلی‌ست و شما می‌توانید پروژه‌های مهمی را به صورت دورکاری تحویل بگیرید و کسب درآمد کنید، همچنین می‌توانید در آینده یک مرکز آموزش زبان‌های خارجی هم تاسیس کنید.

 7: تعمیرکار وسایل نقلیه (موتور و ماشین)

یکی دیگر از فرصت‌های شغلی با سود بالا را می‌توان مکانیکی خودرو دانست که البته نیازمند کسب دانش و اطلاعات کافی‌ست. در صورتی که شما در زمینه تعمیرات خودرو تجربه دارید و توانسته‌اید دوره‌های مهارت را به خوبی و با موفقیت پشت سر بگذارید، دیگر وقت آن رسیده تا مکانیکی خود را افتتاح کنید.

با اطمینان می‌توان گفت که داشتن مهارت در تعمیر خودرو باعث جذب مشتری خواهد شد، بنابراین اگر بتوانید خودروهای مشتریان‌تان را به خوبی تعمیر کرده و در زمینه دستمزد هم انصاف را رعایت کنید، مشتریان زیادی به دست خواهید آورد. جذب مشتری کار آسانی خواهد بود، اما حفظ مشتریان به مراتب مهم‌تر بوده و این مسئله به حقیقت تبدیل نخواهد شد، مگر آن که بتوانید با کار، رفتار و ایده‌های نو، نظر مشتریان را به خود جلب کنید.

تعمیرات خودرو و موتور سیکلت

بد نیست در این بخش به بررسی سرگذشت یکی از ثروتمندترین مکانیک‌های ایران بپردازیم که از صفر توانست به سود بالایی برسد؛ او در ابتدا با خودروی خود و به صورت سیار اقدام به ارائه خدمات می‌کرد و این روند را تا جایی ادامه داد که مشتریانش به مشتری‌های ثابت تبدیل شدند و خدمات در منزل یا در راه،  دریافت می‌کردند. با گذشت زمان، او تصمیم گرفت تا اولین تعمیرگاه خود را  افتتاح کند و با ارائه سرویس‌های جدید، موفق شد مشتریان جدیدی هم به دست آورد و هم اکنون درآمد زیادی کسب می‌کند.

یکی از پرطرفدارترین وسایل نقلیه در ایران را می‌توان موتورسیکلت معرفی کرد. بسیاری از هموطنانمان به دلیل گران شدن خودرو به سراغ خرید موتور می‌روند. همانطور که می‌دانید، افزایش تعداد موتورسیکلت به معنای افزایش میزان خرابی موتور بوده و می‌توان گفت که فرصت شغلی بسیار خوبی به وجود آمده است.

اگر شما در زمینه تعمیرات موتورسیکلت توانایی و مهارت دارید، می‌توانید تعمیرگاه خود را با حداقل امکانات افتتاح کرده و مشغول به کار شوید. برخی  افراد به دلیل نداشتن سرمایه کافی از افتتاح مغازه بیم دارند، اما توجه داشته باشید که ابزارهای اضافی نمی‌توانند برای شما مشتری جذب کنند، بلکه مهارت شما باعث جذب مشتری خواهد شد.

یکی از ایرادهایی که به حرفه تعمیر موتورسیکلت وارد می‌باشد، فصلی بودن آن است؛ شما می‌توانید در فصل‌های پاییز و زمستان با ارائه پیشنهاد سرویس موتورسیکلت، کسب درآمد کنید. روش‌های زیادی برای کسب درآمد دائمی از طریق تعمیر موتورسیکلت وجود دارد، اما نیازمند صبر و ارائه ایده‌های نو بوده که می‌توان با کمی تفکر، مشکل را حل کرد.

8: صافکاری و نقاشی خودرو

متاسفانه آمار تصادفات و مرگ و میر در کشور ما شباهت زیادی به میدان جنگ دارد، با این تفاوت که در میدان جنگ هم چنین آمار مرگ و میری ثبت نمی‌شود. در کنار  خسارت‌های جانی، خسارت‌های مادی که همان وارد آمدن آسیب به وسایل نقلیه است هم وجود دارد. مالکان خودرو برای تعمیر اتومبیل به سراغ صافکاران باتجربه خواهند رفت. 

در صورتی که توانایی خوبی در زمینه صافکاری ماشین دارید، می‌توانید درآمد خوبی به دست آورید. بد نیست بدانید اتومبیل‌های سانحه‌دیده پس از صافکاری باید به یک نقاش باتجربه ماشین سپرده شود و این بخش از کار را می‌توان بسیار مهم ارزیابی کرد، زیرا داشتن رنگ و نداشتن مهارت کافی در رنگ‌آمیزی خودرو می‌تواند باعث کاهش قیمت خودرو شود.

در هر صورت، صافکاری و نقاشی را می‌توان دو فرصت شغلی با سود بالا عنوان کرد؛ باز هم تاکید می‌شود، برای ورود به این دو حرفه باید تجربه و مهارت کافی داشته باشید و در غیر این صورت، موفقیتی در کار نخواهد بود و شکست خواهید خورد، اما ناامید نشوید و تلاش خود را برای انجام بهترین کارتان انجام دهید.

9: پرورش ماهی قزل آلا و قارچ

همانطور که می‌دانید قزل آلا دارای ویتامین و پروتئین‌های زیادی‌ست که می‌تواند نیازهای انسان برای سلامتی را تامین کند. در صورتی که به حرفه پرورش ماهی علاقه‌مند هستید و توانایی مدیریت یک مرکز پرورش ماهی را در خود می‌بینید، بهتر است وقت را تلف نکرده و به دنبال دریافت مجوزهای لازم باشید.

بد نیست بدانید مدیریت یک مرکز پرورش ماهی می‌تواند سختی‌های خاص خود را داشته باشد، بنابراین شما باید خودتان را برای مقابله با سختی‌ها آماده کنید و سعی داشته باشید بازاریابان حرفه‌ای برای بازاریابی استخدام کنید؛ البته نباید کیفیت محصولات را از یاد ببرید، زیرا توانایی پرورش ماهیان قزل آلا باکیفیت می‌تواند نظرات زیادی را به خود جلب کند.

کسب درآمد از پرورش ماهی و قارچ

پرورش قارچ را می‌توان یکی از پرسودترین مشاغل در کنار پرورش ماهی قزل آلا معرفی کرد. پرورش قارچ نیازمند داشتن مکان مناسب و همچنین دانش کافی‌ست، بنابراین اگر فکر می‌کنید که توانایی و اطلاعات مربوط به پرورش قارچ را دارید، بهتر است کار خود را شروع کرده و بازاریابی را آغاز کنید؛ رستوران،  فست فودها و فروشگاه‌ها را می‌توان از مشتریان همیشگی قارچ‌های باکیفیت عنوان کرد. در صورتی که بتوانید کیفیت قارچ‌های تولیدی خود را افزایش دهید یا در حد مطلوب حفظ کنید، قطعا بیشترین سهم را در بازار فروش به خود اختصاص خواهید داد.

10: تعمیرکار لوازم برقی

به طور کلی می‌توان کلیه شغل‌هایی که با تعمیرات همراه هستند را پر سود معرفی کرد. کمتر خانه‌ای پیدا می‌شود که دارای لوازم برقی همانند تلویزیون، گوشی موبایل یا تلفن نباشد و تاکنون وسایل برقی موردنظر، دچار خرابی هم نشده باشند. در صورتی که توانایی تعمیرات لوازم خانگی را دارید، وقت را تلف نکرده و مغازه خود را افتتاح کنید.

افراد زیادی هستند که به حرفه تعمیرات لوازم برقی علاقه‌مندند، اما توانایی انجام آن را ندارند؛ ناامید نشوید، شما هم می‌توانید با شرکت در دوره‌های آموزشی که برای یادگیری تعمیرات لوازم خانگی برگزار می‌شود، مهارت‌های لازم را به دست آورید و کسب درآمد کنید.

بد نیست بدانید شغل تعمیرات لوازم برقی خانگی در چنین شرایطی که کالاهای دیجیتال و برقی دارای قیمت‌های بالایی هستند، در بورس قرار دارد، زیرا درخواست تعمیر به نسبت خرید کالا، بیشتر بوده و همین مسئله در میزان درآمد، تاثیرگذار است.

11: خدمات کامپیوتری

با گسترش علم و تکنولوژی در کنار آنلاین شدن تمامی شبکه‌های ارتباطی، نیاز  افراد جامعه به خدمات کامپیوتر به مراتب بیشتر از گذشته شده است. افرادی که توانایی کار با کامپیوتر دارند و با انواع خدمات اینترنتی آنلاین همانند  ثبت نام‌های اینترنتی آشنا هستند، می‌توانند به کسب درآمد بپردازند. شما برای راه‌اندازی خدمات کامپیوتری باید حداقل یک سیستم رومیزی، پرینتر و دستگاه فتوکپی داشته باشید.

دوستان عزیز، ابزارهای موردنیاز برای راه‌اندازی خدمات کامپیوتری در شرایط فعلی گران قیمت هستند، اما امکان تهیه هر کدام از آن‌ها در بازار دست دوم و با مبالغ مناسب‌تر، وجود دارد.

12: باشگاه بدنسازی

فعالیت‌های ورزشی، علی‌الخصوص پرورش اندام در میان جوانان ایرانی جایگاه ویژه‌ای دارد. اکثر نوجوانان و جوانان تمایل دارند تا اوقات فراغت خود را صرف فعالیت‌های ورزشی و رشته پرورش اندام کنند.

مربیان زیادی در سراسر کشور، توانسته‌اند موفقیت‌های زیادی در این زمینه و پرورش شاگردان مستعد به دست آورند. در صورتی که شما در زمینه پرورش اندام فعالیت دارید و می‌توانید برنامه‌های لازم جهت بدنسازی ارائه دهید، بهتر است کار خود را شروع کرده و به جذب شاگرد بپردازید. 

اینطور که پیداست، مربیان پرورش اندام مبالغی را به صورت ماهیانه و در ازای ارائه برنامه و داشتن نظارت بر شیوه عملکرد شاگردانشان، دریافت می‌کنند. در صورتی که تصمیم به بازگشایی باشگاه بدنسازی دارید، باید سرمایه مناسبی به  منظور خرید دستگاه‌های ورزشی تهیه کنید.

13: تولید ویدیو و تیزرهای تبلیغاتی

تبلیغات را می‌توان به عنوان مهم‌ترین اقدامات در زمینه پیشرفت کسب و کار، معرفی کرد. شرکت‌های زیادی هستند که عملکرد خوبی در زمینه تبلیغات ندارند و به همین علت، نمی‌توانند موفقیت‌های قابل توجهی به دست آورند.

در صورتی که شما توانایی تولید تیزرهای تبلیغاتی دارید، می‌توانید با مراجعه به شرکت‌های مختلف و واحدهای مختلف تولیدی، رزومه کاریتان را در زمینه تولید ویدیوهای باکیفیت و انجام تبلیغات، ارائه دهید؛ اگر بتوانید مشتری خود را به دست آورید، قطعا درآمد خوبی کسب خواهید کرد.

تولید ویدیو و تیزرهای تبلیغات

سایت‌های زیادی در سراسر جهان وجود دارند که در ازای تولید ویدیو، مبالغ خوبی پرداخت می‌کنند. در کشور ما هم ویدیو سایت آپارات می‌تواند منبع فعالیت و درآمد خوبی برای کسانی باشند که ایده‌های جذاب و نو در تولید ویدیو دارند؛ شما می‌توانید با عضویت در ویدیو سایت آپارات و تولید ویدیو  کلیپ‌های باکیفیت، درآمد خوبی کسب کنید.

در صورتی که تمایل به راه‌اندازی حساب کاربری در ویدیو سایت‌های خارجی داشته باشید، می‌توانیم وب سایت یوتیوب را به شما معرفی کنیم که توانسته نظر کاربران ایرانی زیادی را هم جلب کند. 

14: چاپ پنر

یکی از مشاغلی که دارای حاشیه سود خوبی‌ست، چاپ بنر و خدمات مربوط به خوشنویسی است. همانطور که می‌دانید، بازار درخواست چاپ بنر و پرده‌نویسی در ایران به دلیل برگزاری مراسم‌های مختلف مذهبی و تفریحی داغ بوده و همین مسئله می‌تواند باعث ایجاد فرصت‌های شغلی زیادی شود.

اگر در زمینه خوشنویسی و پرده‌نویسی تجربه و توانایی دارید، می‌توانید مغازه خود را افتتاح کرده و کسب درآمد کنید، اما اگر سرمایه کافی در اختیار دارید، می‌توانید با خرید یک دستگاه چاپ بنر و اجاره مغازه نسبتا بزرگ، سفارش‌های زیادی دریافت کنید.

لازم به ذکر است که دستگاه چاپ بنر قیمت بالایی دارد، اما می‌توان تسهیلاتی هم برای خرید دستگاه دریافت کرد. در صورتی که افراد سرشناس و قابل اطمینانی در کنار خود دارید که سرمایه لازم را دارند، می‌توانید دستگاه را به صورت مشترک خریداری کرده و کسب درآمد کنید.

15: خیاطی و طراحی لباس

نسل جوان جامعه امروزی به دنبال مد و پوشش‌های جدید است. برندهای مختلفی در تلاش هستند تا بتوانند با ارائه مد و طراحی لباس‌های جدید، مشتریان زیادی  به دست آورند. در صورتی که ذهن خلاقی دارید و می‌توانید ایده‌های نو در زمینه لباس و پوشاک ارائه دهید، قطعا طراح لباس خوب و مشهوری خواهید شد.

طراحی لباس را می‌توان به عنوان مشاغل و فرصت‌های شغلی با سود بالا در ایران  عنوان کرد که هیچگاه از بین نخواهد رفت و از رده خارج نخواهد شد. شما می‌توانید با سرمایه‌گذاری بالا و ارائه طرح‌های جدید لباس، وضعیت بازار را به سود خود تغییر دهید.

متاسفانه بازار پوشاک ایران به دلیل واردات کالای قاچاق در وضعیت بدی قرار دارد و این در حالی‌ست که طرح‌ها و پوشاک ایرانی در مقایسه با نمونه‌های خارجی، باکیفیت‌تر هستند. در صورتی که قصد دارید وارد عرصه طراحی لباس و تولید پوشاک شوید، بهتر است با قدرت این کار را انجام دهید تا بتوانید درآمد خوبی کسب کنید و در برابر نمونه‌های خارجی، عملکرد بهتری داشته باشید.

16: طراحی و دکوراسیون داخلی منزل

هر سال خانه‌های شخصی زیادی ساخته یا خرید و فروش می‌شوند و مالکان تصمیم به تغییر دکوراسیون خواهند گرفت؛ این یک فرصت شغلی به حساب می‌آید که می‌تواند سود بسیار خوبی داشته باشد.

اگر شما ایده‌های جدید و ذوق هنری بالایی دارید، می‌توانید فعالیت خود را در قالب طراحی دکوراسیون داخلی منزل آغاز کنید. همانطور که می‌دانید، کار خوب  می‌تواند معرف شما باشد؛ اگر بتوانید در پروژه‌هایی که دریافت می‌کنید، فعالیت خود را به خوبی و با رضایت مشتریان پایان دهید، قطعا آینده درخشانی خواهید داشت.

کسب درآمد از طریق طراحی دکوراسیون داخلی

یکی دیگر از روش‌های تبلیغ شغل طراحی دکوراسیون منزل را می‌توان مراجعه به مشاورین املاک معرفی کرد؛ همانطور که مستحضرید، مشاورین املاک به مشتریان و کسانی  که در حال خرید و فروش خانه هستند، دسترسی بهتری دارند و می‌توانند تبلیغ کار شما را انجام دهند.

17: راه‌اندازی مرکز تاکسی بیسیم

افراد زیادی در جامعه به حرفه رانندگی علاقه‌مند هستند و مشغول حمل و نقل مسافرین در شهرها می‌باشند. در حال حاضر شیوه‌های جدیدی همانند تاکسی بیسیم و اسنپ برای کرایه ماشین به وجود آمده که طرفداران زیادی در میان مردم، علی‌الخصوص قشر جوان جامعه پیدا کرده‌اند.

در صورتی که به راه‌اندازی تاکسی بیسیم علاقه‌مند هستید، می‌توانید از طریق  نهادهای مربوطه اقدام به دریافت مجوز کنید، همچنین در صورتی که تمایل دارید به عنوان راننده مشغول به کار شوید، باید هزینه‌های اولیه همانند تهیه بیسیم و حق اشتراک را پرداخت کنید.

18: پرستاری

دوستان عزیز، افراد زیادی نیازمند پرستار برای مراقبت از فرزندان یا افراد سالمندی که در منزل دارند، هستند و این مسئله می‌تواند به عنوان یک فرصت شغلی مناسب و با سود بالا شناخته شود. در صورتی که توانایی مراقبت از فرزندان یا افراد سالمند را دارید، می‌توانید با دریافت مجوزهای لازم از  مراکز معتبر، کار خود را آغاز کنید.

بد نیست بدانید مراکز زیادی برای ساماندهی نیروهای کار و پرستاران ایجاد شده است، تنها کافی‌ست از مسیر قانونی حرکت کنید و کارتان را به خوبی انجام دهید. اکثر افرادی که درخواست پرستار می‌کنند، وضعیت مالی خوبی دارند و تنها انجام دقیق وظایف پرستاری را خواستار هستند.

19: رستوران

کشور ما ایران دارای تنوع فرهنگ و آداب غذایی زیادی بوده و همین مسئله باعث شده  تا خانواده‌های ایرانی به تنوع غذا علاقه زیادی داشته باشند. یکی از  مشاغلی که در ایران مطرح بوده و طرفداران زیادی دارد، رستوران است. اگر در زمینه آشپزی مهارت دارید و دارای سرمایه کافی هستید، می‌توانید رستوران خود را بازگشایی کنید.

همراهان گرامی، نیازی نیست از ابتدای کار به فکر تجملات باشید، در صورتی که بتوانید غذاهای باکیفیت ارائه دهید، کافی بوده و به مرور زمان مشتریانتان را به دست خواهید آورد.

20: راه‌اندازی بوتیک

پوشاک را می‌توان در زمره فرصت های شغلی با سود بالا در ایران معرفی کرد که بسیار رایج هم است. اینطور که پیداست، افراد زیادی علاقه‌مند به پوشاک و  مدهای روز هستند و این مسائل را به خوبی دنبال می‌کنند. یکی از مشکلاتی که در زمینه تهیه و تولید پوشاک وجود دارد، قاچاق کالا بوده و این در حالی‌ست که تولیدی‌های بسیار خوبی در ایران فعالیت دارند.

شاید باورکردنی نباشد، اما متاسفانه پوشاک‌هایی که در داخل کشور تولید می‌شوند با برچسب‌های مربوط به برندهای خارجی به فروش می‌رسند و همین مسئله می‌تواند باعث شکست بسیاری از تولیدکنندگان شود. مدت زمان اندکی‌ست که مردم ایران با راه‌اندازی کمپین‌های حمایت از تولید داخل، سعی دارند تا این رویه غلط را تغییر دهند، بنابراین می‌توان به آینده امیدوار بود.

شما می‌توانید با راه‌اندازی یک فروشگاه پوشاک و ارائه ایده‌های نو در جذب مشتری، درآمد قابل توجه زیادی به دست آورید.

21: تاسیس آموزشگاه موسیقی

یکی از پرطرفدارترین هنرها در کشور ایران که توانسته مخاطبین جوان بسیار زیادی را به سوی خود جذب کند، موسیقی است. بر اساس اطلاعات موجود، افراد زیادی در سراسر ایران به طور حرفه‌ای و غیر حرفه‌ای سعی می‌کنند تا نام خود را بر سر زبان‌ها بیاورند. 

اینطور که پیداست، گروهی از افراد هم سعی می‌کنند با پرداخت مبالغ کلان و تهیه استودیوهای اختصاصی بتوانند در این زمینه به موفقیت برسند، اما باید در نظر  داشته باشید که بدون داشتن استعداد، قطعا موفقیتی هم وجود نخواهد داشت.

راه‌اندازی آموزشگاه موسیقی

اگر توانایی خوبی در زمینه موسیقی و سازهای گوناگون همانند گیتار دارید، می‌تواند به فکر تاسیس یک آموزشگاه موسیقی باشید. شما می‌توانید هنر خود در زمینه موسیقی را از طریق شبکه های اجتماعی به مخاطبین و علاقه‌مندان نشان دهید؛ این کار می‌تواند مهارت‌های شما را به کسانی که علاقه‌مند یادگیری موسیقی هستند، نشان دهد.

22: تعمیرات و شارژ دستگاه‌های کپی

یکی از فرصت های شغلی با سود بالا در ایران را می‌توان انجام تعمیرات و شارژ دستگاه‌های زیراکس و کپی دانست که نیازمند داشتن مهارت است. مطبوعاتی‌های زیادی در ایران مشغول فعالیت هستند که مهم‌ترین کار روزانه آن‌ها، ارائه خدمات فتوکپی‌ست و هر کدام دارای یک یا چند دستگاه کپی هستند. 

همانطور که می‌دانید، انواع دستگاه‌های کپی و زیراکس با گذشت زمان همانند سایر دستگاه‌های مکانیکی فرسوده می‌شوند و نیازمند تعمیرات هستند. با این که  یادگیری تعمیرات دستگاه کپی می‌تواند سخت و پیچیده باشد، اما درآمد خوبی خواهد داشت و در صورتی که از مهارت کافی در انجام کار برخوردار باشید، مشتریان دائمی زیادی پیدا خواهید کرد.

در شرایط کنونی وضعیت قیمت ارز و دستگاه‌های کپی که تا حد زیادی باورنکردنی شده است، شاهد رشد بازار تعمیرات دستگاه‌های کپی هستیم. شما می‌توانید با  کمی جستجو و یافتن مراکز آموزشی، مهارت‌های لازم در زمینه تعمیرات دستگاه‌های کپی را بیاموزید و کسب درآمد کنید، همچنین بسیاری از دستگاه‌ها هم نیازمند شارژ هستند که این کار به مراتب نسبت به تعمیرات ساده‌تر است، اما درآمد خوبی دارد.

23: تاسیس مهد کودک خصوصی

یکی از مشاغلی که توانسته در ایران اشتغال‌زایی کند و درآمد خوبی هم داشته  باشد، تاسیس مهد کودک خصوصی‌ست، اما مسئولیت زیادی دارد و به همین دلیل می‌توان آن را در زمره مشاغل سخت به حساب آورد.

در صورتی که شما می‌توانید از کودکان مراقبت کنید و علاقه‌مند به فعالیت هستید، باید از مراکز و نهادهای مربوطه اقدام به دریافت مجوز کنید. همانطور  که می‌دانید، والدین بسیار زیادی در شهرهای مختلف کشور مشغول به کار هستند و به همین علت، نمی‌توانند رسیدگی لازم را از فرزندانشان به عمل آورند.

شما به عنوان مدیر مهد کودک باید افراد علاقه‌مند به این کار را استخدام کنید؛ توجه داشته باشید که کوچک‌ترین سهل‌انگاری در گزینش مربیان مهد کودک می‌تواند خسارت‌های زیاد و جبران‌ناپذیری را ایجاد کند.

شما می‌توانید کلاس‌های آموزشی همانند یاگیری مفاهیم زبان‌های خارجی را به عنوان ویژگی‌های خاص مهد کودکتان به والدین معرفی کنید؛ این کار می‌تواند تاثیرات زیادی در جلب نظر والدین داشته باشد. 

یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که ممکن است در مهد کودک‌ها دیده شود، عصبانیت مربیان و استفاده از الفاظ ناپسند بوده که در این صورت می‌تواند تاثیرات بدی بر روی کودکان داشته باشد، البته این موضوع می‌تواند از محیط خانه و توسط  کودکان هم وارد مهد کودک شود که باید نسبت به آن‌ها حساسیت نشان دهید.

24: تاسیس موسسه زبان‌های خارجه

آیا شما در زمینه مدیریت کلاس‌های آموزشی مهارت دارید؟ در زمینه زبان خارجه  چطور؟ در صورتی که علاقه‌مند به زبان‌های خارجه همانند زبان انگلیسی هستید و  سرمایه کافی برای راه‌اندازی کلاس‌های آموزشی دارید، می‌توانید از طریق  نهادهای مربوطه اقدام به دریافت مجوز کرده و فعالیت خود را آغاز کنید.

دوستان عزیز، تبلیغات را در زمینه جذب زبان‌آموز جدی بگیرید، البته بهتر است  بدانید که شاگردان شما و مهارت‌هایی که یاد می‌گیرند، مهم‌ترین زمینه  تبلیغات شما خواهند بود و می‌توانند شاگردان جدیدی برای موسسه شما جذب  کنند. 

بر اساس اطلاعات موجود، برخی از موسسه‌های زبان خارجه فقط به مسئله کسب درآمد توجه  دارند و آموزش‌های لازم را به خوبی ارائه نمی‌دهند. در صورتی که شما  بتوانید عملکرد مناسبی در این زمینه داشته باشید و دبیران حرفه‌ای استخدام کنید، قطعا نتیجه کار برای شما بسیار خوب بوده و درآمد بالایی کسب خواهید کرد.

کسب درآمد از موسسه آموزش زبان

یکی از روش‌هایی که می‌توانید برای موفقیت و ارتقای سطح موسسه آموزشی خود به کار بگیرید، تولید اپلیکیشن آموزش زبان خارجه است. اگر بتوانید در زمینه آموزشی موفق شوید، راه‌اندازی اپلیکیشن انحصاری موسسه زبان و انتشار آن در اینترنت می‌تواند شما را به یک برند در زمینه آموزش زبان تبدیل کند.

25: حسابداری

شرکت‌های زیادی در سراسر ایران مشغول فعالیت هستند و برای مدیریت مسائل مالی، نیازمند استخدام حسابدار و مشاور مالی باتجربه می‌باشند. رشته حسابداری در کشور ایران طرفداران زیادی دارد و دوره‌های خاصی هم بدین منظور، توسط موسسات آموزشی گوناگون برگزار می‌شود. 

اگر در زمینه حسابداری مهارت دارید یا حتی علاقه‌مند به یادگیری هستید، می‌توانید با کسب مدارک تحصیلی موردنظر، درخواست استخدام خود را به شرکت‌های معتبر ارائه دهید. 

حسابداری را می‌توان به عنوان یکی از حساس‌ترین شغل‌ها به حساب آورد که مسئولیت  زیادی دارد؛ توجه داشته باشید که در صورت ایجاد کوچک‌ترین مشکل مالی برای  شرکت یا موسساتی که مشغول فعالیت هستید، شما هم به عنوان مدیر بخش حسابداری با مشکلات زیادی روبه‌رو خواهید شد.

اگر توانایی بالایی در زمینه حسابداری داشته باشید، می‌توانید نظر افراد زیادی را به خود جلب کنید؛ بد نیست بدانید که برخی از شرکت‌های بزرگ حاضر هستند برای جذب حسابداران حرفه‌ای، مبالغ بسیار خوبی پرداخت کنند.

26: تولید محتوا

یکی دیگر از حرفه‌هایی که طرفداران زیادی دارد، اما نیازمند داشتن اطلاعات  کافی و تخصص در زمینه نگارش است، تولید محتوا نام دارد. در صورتی که شما علاقه‌مند به دنیای دیجیتال، موضوعات مرتبط با پزشکی یا سایر علوم هستید، می‌توانید وارد وب سایت‌های معتبر شده و درخواست کار خود را ارائه دهید.

داشتن تجربه و آشنایی با علم سئو را می‌توان دو عامل مهم در زمینه تولید محتوا به حساب آورد که می‌توانند سکوی پرتاب شما به حساب آیند. در صورتی که بتوانید توانایی خود در یادگیری موضوعات مختلف را نشان دهید، قطعا می‌توانید موفقیت‌های زیادی کسب کنید و آینده شغلی خوبی داشته باشید.

27: کسب درآمد از تلگرام و اینستاگرام

شبکه‌های اجتماعی می‌توانند محل کسب درآمد بسیار خوبی باشند. افراد زیادی به صورت روزانه در شبکه های اجتماعی فعالیت دارند و از آن به عنوان سرگرمی استفاده  می‌کنند، اما تعداد افرادی که سعی دارند از این شبکه‌ها کسب درآمد داشته باشند، کم به نظر نمی‌رسد.

اینطور که پیداست، شبکه های اجتماعی تلگرام و اینستاگرام توانسته‌اند نظرات تعداد بسیار زیادی از کاربران ایرانی را به خود جلب کنند و همین مسئله توانسته اهمیت این دو شبکه اجتماعی در کسب درآمد را تا حد زیادی ارتقاء دهد. بر اساس اطلاعات موجود، کسب درآمد از تلگرام و اینستاگرام می‌تواند از طریق انجام تبلیغات یا فروش محصولات باشد.

همانطور که می‌دانید، کانال‌های زیادی در تلگرام و اینستاگرام فعالیت دارند که سعی می‌کنند با تولید محتواهای جذاب، کاربران زیادی را به سوی خود جذب کنند؛ مدیران این کانال‌ها می‌توانند بر اساس اعضایی که دارند، مبالغ مربوط به تبلیغات را تعیین کنند. لازم به ذکر است که برخی کانال‌های پرطرفدار به صورت ماهانه مبالغ بسیار عجیبی کسب می‌کنند که همین موضوع سبب شده کاربران زیادی تمایل به ایجاد یک کسب و کار در تلگرام و اینستاگرام داشته باشند.

ساخت کسب و کار در تلگرام و اینستاگرام

همانطور که گفته شد، یکی دیگر از روش‌های کسب درآمد از طریق شبکه‌های اجتماعی به واسطه فروش محصولات است. شما می‌توانید محصولات تولیدی خود را در شبکه‌های  اجتماعی همانند اینستاگرام اشتراک‌گذاری کرده و از این طریق، مشتریان خود را پیدا کنید. یکی از افرادی که توانست از طریق فعالیت در اینستاگرام به درآمدهای بالایی دست پیدا کند، کار خود را از معرفی و فروش عسل آغاز کرد و با کسب اعتماد مشتریان، توانست موفقیت‌های بسیار زیادی به دست آورد.

توجه داشته باشید که لزوما نیازی به فروش محصولات فیزیکی نیست، بلکه امکان فروش فایل‌های PDF مربوط به نمونه سوالات امتحانی یا مواردی که از نظر شما مورد نیاز کاربران است هم حائز اهمیت می‌باشد.

جمع بندی نهایی

همانطور که مشاهده کردید، فرصت های شغلی با سود بالایی در ایران وجود دارند که می‌توان با سرمایه‌گذاری اندک، راه‌اندازی کرد و در دراز مدت، نتایج بسیار خوبی به دست آورد. برای جذب مشتری و افزایش فروش بیشتر می توان از طراحی سایت استفاده کرد تا بیشتر دیده شد. علاوه بر این بسیاری از کسب وکارهای معرفی شده این امکان را دارند که بتوانید به صورت اینترنتی به دریافت سفارشات بپردازید که نیازی هم به موقعیت مکانی یا تجاری ندارید.

در صورتی که توانسته‌اید شغل ایده‌آل خود را انتخاب کنید و به درآمد بالا دست یابید، بد نیست روش‌های موفقیت خود را با ما در میان بگذارید تا سایر کاربران هم بتوانند از شیوه‌های موفقیت شما الگوبرداری کنند.

دیدگاه خود را ارسال کنید

دیدگاه‌ها

سلام ، ممنون از مطالب خوبی که ارائه کردید ‌، حدود یکسال تجربه فروش و بازاریابی درحوزه لوازم یدکی خودرو دارم ؛ منتهی برای فرد دیگه ای کار می‌کردم و پورسانت میگرفتم ، الان میخوام خودم شروع کنم ، فضا برای انبار هم دارم ، و مشکل دادن اجاره ندارم ‌، به غیر از حوزه لوازم یدکی خودرو دوس دارم بدونم پخش و بازاریابی توی چه حوزه های دیگه ای رو میتونید به من پیشنهاد بدین، ممنون از پاسخگویی شما

عالی

نه خدایییی من میخوام بدونم تویی که اومدی تیتر زدی چه کسبو‌کاری سود داره

ازت یه سوال ساده میپرسم خدایی میدونی سود چیه؟؟؟

سود ینی یه دلار بدی برای تعمیر چیزی
و پنج دلار بفروشیش
سود ینی یه دلار بگیری پنج دلار بفروشی
به اصطلاح خودمون بنی چند برابر کردن پوووول
کسی که حسابداره چجوری پولشو چند برابر کنه؟؟؟ یا همین چیزای مضخرفی که نوشتی
جریان نقدینگی اون از اموزشه
سود ینی تولید یااااا سرمایه گذاری

خداوکیلی خودتو مسعول نوشته هات نمیدونی؟؟

سلام
حالا چرا اینقدر جدی😁
ببین اصلا مسئله این نیست سود چیه زیان چیه
نکته اصلی مقاله این هست که هر کسب و کاری راه‌اندازی کنی می‌تونی باهاش پولت رو چند برابر کنی. این میشه سود کردن دیگه
کسی که حسابداره بالاخره یه پولی داره؟ حالا به جای اینکه این پولو بذاری توی بورس و ضرر کنی، بری طلا بخری و ضرر کنی و یا دلار بگیری و ضرر کنی، بیا یه کسب و کار راه بنداز. این کار قطعا برات سود داره و پولت بیشتر میشه.
حالا برای راه اندازی کسب و کار قرار نیست میلیاردی خرج کنی، میتونی یه سایت بزنی و نهایتا با 5 - 6 میلیون یه کسب و کار بسازی برای خودت.
خلاصه اینکه یه جا بشینی و بگی سود اینه و ضرر اینه به جایی نمیرسی، باید بلندشی و یه کاری کنی 😎
در ضمن سود فقط توی تولید یا سرمایه گذاری نیست، اینو یادت نره که خیلی از پولدارها فقط با واسطه گری و دلالی به اینجا رسیدن. پس دوست خوبم یه ذره فکرت رو گسترش بده و سنتی فکر نکن.

سلام من می خواستم نتورک باشم در شرکت نفیس یا بیز به نظرتون خوبه می تونم به در آمد برسم

سلام
باید خودتون تحقیق کنید و ما این شرکت ها رو نه تایید میکنیم و نه رد میکنیم.

عالی بود
ممنون

سلام
خواهش می کنم دوست عزیز، موفق باشید.

سلام من سنم کمه ولی خیلی خوب تایپ میکنم و انگلیسی هم خیلی خوب بلدم بنظرتون جایی بهم کار میدن؟

سلام
بله کار میدن توی سایت های کاریابی بگردید و چند جا رزومه بفرستید.

سلام ببخشید تو خیلی از نظرات دیدم نوشتین که فروشگاه اینترنتی(مثلا توی اینستا)خوبه درآمد خوبی هم داره.میخواستم بپرسم چه چیزایی بهتره توش فروخت آخه بعضی چیزا رو که اول خودمون باید بخریم تا بتونیم تو فروشگاه اینترنتی بفروشیم!!
و یه سوال دیگه حسابداری تو دانشگاه برم بخونم بهتره یا تو بیرون توی موسسات آموزشی بهتره؟و درآمدش هم واقعا فقط 3 میلیونه؟آخه بااین وضعیت گرونی و اقتصاد کشور خیلی کمه!
ممنون میشم اگه در مورد این چیزایی که گفتم توضیح بدید چون خیلی سردرگم شدم نمیدونم چه رشته ای بخونم یا چه حرفه ای یادبگیرم!

سلام
فقط کالای فیزیکی نیست که میشه فروخت شما میتونید علم و دانش خودتون رو بفروشید😎
مثلا در مورد هر چیزی که بلدید دوره آموزشی درست کنید و بفروشید. یا مثلا یه سایت محتوایی بسازید و از طریق تبلیغات کسب درآمد کنید
در مورد حسابداری هم فکر کنم دانشگاه بهتر باشه و مدرکش هم اعتبار بیشتری داشته باشه البته این مورد رو باید از یه مشاور حرفه‌ای بپرسید.
در مورد درآمد هم قطعا درآمد کارمندی به سختی کفاف هزینه های زندگی رو میده و بهتره به فکر راه اندازی کسب و کار خودتون باشید

سلام وقتتون بخیر
ممنون میشم راهنماییم بکنید
میخوام آنلاین شاپ لباس راه اندازی کنم(لباس استوک و وینتچ) اما نمیدونم برای شروع اینکار چقدر سرمایه لازم هست؟ و چه تعداد لباس باید برای شروع خریداری کنم ؟و سود اینکار چه جوریاست؟
اگه اطلاعاتی در این زمینه دارید ممنون میشم بگین

سلام
بهتره با چند نفر که در این کار فعالیت دارند صحبت کنید. مثلا می‌تونید به چندتا مغازه برید و از اون ها تحقیق کنید. اما به صورت کلی بخوام بگم لازم نیست محصولات زیادی داشته باشید. حتی بهتره که در شروع کار تنوع محصولات کمتر باشه.

سلام روزتون بخیر
من 14سالمه و از لحاظ مالی مشکلی ندارم اما دوست دارم که درامد داشته باشم از لحاظ سرمایه هم مشکل ندارم فقط یه ایده خوب و عالی نیاز دارم که ازش مطمئن باشم تا کارم رو شروع کنم.
اینقد که راجبش فکر میکنم دیوونه میشم:1

سلام
پیشنهاد می‌کنم مقاله‌ای که لینکش رو گذاشتم مطالعه کنید. توی این مقاله چندین ایده خوب برای کسب و کار معرفی شده.
https://www.portal.ir/50-best-good-idea-for-business

میگم کار خیاطی چقدر درآمد داره کسی میدونه؟

سلام

سلام .سپاس از اینکه خالصانه پاسخگو هستین
مهندسی طراحی نقشه کشی خوندم یه مدت مشغول نقشه برداری بودم به دلیل اتمام پروژه بیکار شدم تخصصم در این زمینه هاست:نقشه کشی ساختمان،نقشه برداری با جی پی اس،پایپینگ کار،طراحی با اتوکد و سالید،خدمات اینترنت و کافی نت،کمی صافکاری ماشین بلدم،کاشیکاری بد نیستم،
واقعا نمیدونم از شغل های نامبرده تو کدوم حیطه مشغول شم ؟
از طرفی درامد بالا میخام بندرعباس هستم

سلام
توی هر زمینه‌ای که خودتون دوست دارید. ببینید بخشی از کار به مهارت مربوط میشه و بخش دیگه اون علاقه هست. شما که در چند زمینه مهارت دارید اون شاخه ای رو شروع کنید که بهش علاقه دارید

با سلام و درود فراوان . ممنون از تلاش بسیارتون برای راهنمای مردم . من ۳۵ سالمه ساکن تبریز هستم . تقریبا ۷۰ درصد شهر های ایران رفتم و کم و بیش دیدم چه کارهای خوبه و سود بسیار زیادی داره البته عنوان های شما کاملادرست و دقیق بود. ولی به نظر من تو این روزهای بد اقتصادی راه اندازی یک فست فود کوچک هم بهترین گزینه برای سود بیشتر من ۹ ساله اشپزی میکنم و کارم هم اشپز و سر اشپز فست فود هستم . یک مغازه کوچک پیتزا و ساندویچ هم باز کنین البته در جای مناسب روزانه کمترین سود خالص که براتون میمونه بیشتر از ۲ میلیون خواهد شد . با فست فود کوچک که رفته رفته بزرگتر میشه و ایجاد چند شعبه که میرسین به سود میلیاردی . کسی سوال یا مشورت خواست خوشحال میشم کمکی کرده باشم. ۰۹۱۴۷۰۷۶۸۶۲

سلام
ممنون که تجربیات خودتون رو در اختیار ما قرار دادید.

سلام وقت بخیر من یه زمین خای بزرگ داخل بازار دارم به نظر شمامن تون اون زمین چه کاری راه بندازم خوبه
من تو شهرستان هستم ...

سلام 🌷
ببینید واقعا نمیشه گفت که چه کاری راه بیاندازید. این مورد به محل زمین شما و فعالیت‌های اطراف اونجا بستگی دارد. مثلا می‌توانید یک پاساژ بزنید یا حتی می‌شود یک مغازه بزرگ مثل هایپر مارکت یا هر چیز دیگری احداث کرد

سلان ببخشید من 16 سالمه و اینکه نمیدونم در رشته ای که دارم درس میخونم علاققه ای بهش دارم یا ن. و اینکه من به کسب درامد اینترنتی خیلی علاقه دارم و دوست دارم موفق بشم توش اما نمیدونم چیکار کنم.. کدوم رشته برم.. دانشگاه نیازه یا ن و... ممنون میشم راهنماییم کنید

سلام
کسب درآمد از اینترنت به مدرک یا تحصیلات دانشگاهی نیازی نداره.
شما توی هر رشته‌ای که علاقه دارید تحصیل کنید و در همین دوران تحصیل یک فروشگاه اینترنتی هم بسازید. این طوری هم درس‌تون رو ادامه میدید هم دست‌تون توی جیب خودتون هستش و خرج خودتون رو درمیارید

سلام روز بخیر ممنون از سایت بسیار خوبتون راستش من میخواستم نمایندگی ایرانسل رو بگیرم و توی یکی از فروشگاههای پرتردد مشغول بشم ولی نمیدونم درامد داره که بخوام وام بگیرم و شروع بکار کنم؟

سلام وقتتون بخیر باشه
والا اطلاعاتی در این زمینه ندارم که بتونم راهنماییتون کنم :)
عذرخواهی میکنم.

سلام درمورد حاشیه سدر شغل فست فودی کمی توضیح میدید؟

سلام وقت شما بخیر باشه.
والا اطلاعی در این مورد ندارم. فقط از این ور اونور شنیدم که میگن سود بدی نداره.
مناسفانه اطلاعات دقیقی ندارم که بتونم راهنماییتون کنم.
بنظرم بهتره با چند نفرشون صحبت کنید خودتون.

سلام و درود
من 15 سالمه و دارم به اجبار درس میخونم دوس دارم درسو بزارم کنار و برم سرکار
من به تعمیرات موتور و موبایل خیلی علاقه دارم فقط نمیدونم کدوم بازار کار خوبی خواهد داشت
من هدفم اینکه یکیش که بازار کار خوبی داره بعد چند سال که کامل یاد گرفتم گسترش بدم اگه موبایل باشه برنامه ایی میسازم هم پر کاربرد هم پر کاربر باشه اگه موتور باشه میخام با خرید و فروش چند ساله اگه زیاد باشه نمایشگاه میزنم اگه ت نمایشگاه رونق داشته باشه میخام یک موتور و شرکت طراحی کنم بعد این موتورو جوری باید طراحی کنم که فروشش زیاد باشه نظر شما چیه؟؟؟
ممنون میشم کمکم کنید.

سلام امیرجان
والا اینکه درس رو رها کنی یا نه تصمیم خودته :)
ولی در مورد این دو بازاری که گفتی راستش من اطلاعات زیادی ندارم که درست راهنماییت کنم. فقط میدونم تعمیرات موبایل بد نیست. بنظرم برو جفتش رو یه مدت کار کن از نزدیک. ببین هر کدوم چجوریه، اصلا دوست داری، یا اینکه از چه راه هایی میتونی درآمد داشته باشی و...
این راه خوبه برای اینکه مطمئن بشی :)

سلام میخواستیم مغازه میوه فروشی بزنیم بنظرتون خوبه

سلام وقت شما بخیر باشه.
هر کسب و کاری که باشه هم میتونه خوب باشه هم نباشه. بستگی به خودتون هم داره.
ولی اگه اینکارو میکنید پیشنهاد میکنم بهش محصولات دیگه مثلا آبمیوه های طبیعی هم اضافه کنید. یا اصلا میتونید یه سایت فروش میوه راه بندازید :)

با سلام. بنده میخوام مغازه خرید و فروش لوازم و ادوات موسیقی باز کنم بنظرتون الان تو این بازار جواب میده و چقد سرمایه لازمه؟ با تشکر

سلام آقای رادفر
هر محصولی مشتری خاص خودش رو داره. ولی اینکه الان ایده خوبی هست یا نه رو راستش نمیدونم. بهترین راهش اینه که با دو سه نفر از افرادی که صاحب چنین مغازه هایی هستن صحبت کنید. یکم اطلاعات بگیرید ازشون ببینید اصلا به صرفه هستش یا نه. سرمایه مورد نیازش هم البته کم نیست. اجاره یه مکان برا مغازه، خرید تعدادی ساز، دکوراسیون فروشگاه و...
شاید راه کم هزینه ترش اینه که مثلا یه فروشگاه آنلاین راه بندازید. مثلا توی اینستاگرام یا وب سایت.

سن من کمه من الان رشته تجربی برداشتم و میخوام پذشکی و پرستاری بخونم اگه بخوام یه شغل تو بیرون داشته باشم مثلا صافکاری و تعمیرات موبایل ایا در اینده هم این در امد خوب را دارند

سلام امیرشایان عزیز
آره؛ هر کاری انجام بدی از اینکه انجامش ندی قطعا بهتره و چه خوب که الان به فکرشی. مثلا من پیشنهاد میکنم یه مدت تعمیرات موبایل رو عملی یادش بگیر. بعدش مثلا یه وب سایت بزن. توی اون مطالب خوب بذار. بعد از مدتی که سایتت دیده شد افراد میان سمتت و میتونی مشتری بگیری. ولی اگه بخوای تا اخرش توی مغازه بمونی شاید اونقدرا نتونی درآمد خوبی داشته باشی.

سلام اگه میشه راهنمایی کنید . من 25 سالمه از شهر قم .ترم اخر کارشناسی حسابداری هستم ولی تو دوران تحصیل چیز زیادی نفهمیدم. تو این چند سال گذشته همه فکری اومده تو ذهنم. از کنکور دوباره تا کار آزاد و همین حسابداری و... ولی متاسفانه به نتیجه خاصی نرسیدم. میخواستم برم تو کار رویه کوبی مبل ولی اگه سرمایه نداشته باشیم تا مغازه بزنیم نهایت تا 3 سال دیگه حقوقم برسه به 3تومن در ماه. دنبال یه کار آینده دارم . بنده 7ماه دیگه سرباز میشم. نمیدونم تواین 7ماه چی کار کنم. میخواستم برم کارخونه کار کنم ماهی 2/5 تا 3 تومن میداد ولی باخودم میگم آخرش که چی ؟؟ الان نمیدونم واقعا تو این سن چه کار کنم که ریسکش کم باشه. همون حسابداری رو ادامه بدم؟؟ یا برم تو کار رویه کوبی مبل؟؟ یا برم تو کارخانه کار کنم؟ متاسفانه خودم هم نمیدونم به چی علاقه دارم. تاحالا خیلی کار عوض کردم. از اعضای گروه هم خواهش میکنم کمکم کنید .

سلام
آره متوجهم چی میگین. ولی موضوع اینه که هیچ کسی به اندازه خودمون نمیتونه هدف و برنامه زندگیمون رو مشخص کنه. شما بهتر میدونی که از زندگی چی میخوای؟ اگه دنبال یه درآمد خوب هستی خب کارمندی قطعا این رو به شما نمیده. ولی اگه اهمیت زیادی نداره خب جواب یه زندگی معمولی رو میده. یه چیزهایی هم یاد میگیری توی محیط کار.
یا اینکه خود شما بهتر میدونی حسابداری بیشتر دوس داری یا اون یکی رو. خیلی حوزه ها با هم متفاوت هستن. از طرفی هم میتونید یه کار آنلاین انجام بدید. مثلا یه آنلاین شاپ توی اینستاگرام بزنید و یه محصول بفروشید. یا اینکه توی سایت های فریلنسری پروژه بگیرید و...

من اومدم این سایت ایده بگیرم برای راه اندازی کسب و کار با سرمایه اندک.
ولی راه اندازی باشگاه ورزشی - استخر ماهی - تاسیس موسسه زبان - تاسیس مهدکودک و .... هیچکدوم با سرمایه کم قابل راه اندازی نیست و برعکس میشه گفت سرمایه میلیاری میخواد.

سلام سارای عزیز
آره درسته. ایده هایی که گفتی متاسفانه نیاز به سرمایه زیادی داره. اگه به دنبال کارای کم هزینه هستی بهترین راهش کسب و کارهای اینترنتی هستش. این نوع کارها با اینکه سرمایه زیادی نیاز ندارن ولی درامد خوبی دارن. مثلا یه فروشگاه اینترنتی راه بنداز، یا یه سایت آموزش زبان یا یه آنلاین شاپ توی اینستاگرام.
موفق باشی :)

سلام و عرض ادب
مطالب بسیار مفید و آموزنده بود . . .
به نظرم کمترین کاری که بعد از مطالعه این محتوا میتونم انجام بدم اینه که تشکر کنم بابت مطالب زیباتون.
با آرزوی موفقیت و سلامتی برای شما دوستان گرامی.

درود آقای اکبری عزیز
چه عالی. خوشحالیم که براتون مفید بوده :)
مقالات دیگه ای با همین مضامین مثلا راه های کسب درامد در منزل که اتفاقا این روزها کاربرد زیادی هم داره داریم تو وبلاگ پرتال. اونا رو هم پیشنهاد می کنم بخونید :)
مرسی از پیام عالیتون.

سلام
من میخواستم 5 مغازه درست کنم و اجاره بدم
اینجوری هم درامد ماهیانه دارم و هم ارزش افزوده مغازها
نظرتون چیه؟ ارزش داره کارم؟
فقط موندم ک همین جوری بزارم توی بانک باشه یا بزنم توی کار ساخت مغازه
لطفا راهنمایی کنین
بازم ممنون

درود علیرضای عزیز
اینکه انجام این کار چقدر خوبه و قطعا سود خوبی خواهد داشت را من نمی دونم؛ اما هر کاری
با سرمایه تون انجام بدین طبیعتا از نگهداری اون بهتره . پول توی بانک گذاشتن هیچ آورده ای برای شما نداره چون روز به روز ارزش پولمون داره کمتر میشه
فقط زمانی میتونین ازش بهره ببرین که در جریان بندازینش.
موفق باشید

مفید بود.ممنون

درود آقای قربان شیرودی
خوشحالیم که براتون مفید بوده. مقالات معمولا بروز رسانی میشن. بازم به ما سر بزنین :)

برای یه فروشگاه ۵۰۰متری حاشیه شهر چه کارهایی پیشنهاد دارید۰۹۱۱۱۲۵۸۷۹۱ لطفا جهت همکاری یا شراکت

سلام آقا رضا
همکاری و شراکت که نه :))
ولی خب خیلی از محصولات رو میتونین بفروشین. یا هم اینکه اون رو بفروشین اصلا یه سایت فروشگاهی بزنین :)

سردفتری اسناد رسمی با ماهی 500 میلیون درآمد ماهانه و در آخر فروش امتیاز سردفتری به قیمت میلیاردی

بله این هم به‌ هرحال، فرصت خوبی برای کسب درآمد هست. ولی خب حتما می‌دونین که برای رهن یا اجاره دفتر باید یه پولی داشته باشیم :)
الان تنها کارایی که با هزینه کم هم قابل اجام هست کسب و کارای اینترنتی هست.

ممنون بابت این پست عالیتون
می خواستم بپرسم آیا به نظر شما در زمینه تعمیر تخصصی خودرو تمرکز بر روی وب سایت و سئو آن و همچنین دیجیتال مارکتینگ میتونه بیشترین جذب مشتری رو داشته باشه یا نه از تبلیغات کلاسیک برای این موضوع بیشتر الان میشه جواب گرفت
خوشحال میشیم نظرتون رو بفرمایید ممنون

سلام، ابتدا بر روی وب سایت و سئو تمرکز کنید و برای تبلیغات نیز از خدمات گوگل استفاده کنید و پس از بازدهی از کسب و کار آن را توسعه دهید.

ارسال دیدگاه
  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
ساخت سایت و فروشگاه اینترنتی
02191003383 داخلی 2