ساخت فروشگاه اینترنتی را رایگان یاد بگیرید!

آموزش دیلیت اکانت اینستاگرام به صورت دائمی + موقت 2023

اگر می‌خواهید اکانت اینستاگرام شما به صورت دائمی یا موقت از دسترس خارج شود و کسی نتواند اطلاعات و تصاویر شما را ببیند، می‌توانید طبق آموزش این مقاله، نحوه دیلیت اکانت اینستاگرام را یاد بگیرید.
در این مقاله می‌خوانید:

الان که این مقاله را باز کردید، می‌خواهید بدون فوت وقت اکانت اینستاگرام خودتان را از طریق وب، IOS و Android پاک کنید. برای همین از توضیحات اضافه پرهیز می‌کنم و خیلی سریع به سراغ روش‌های دیلیت اکانت اینستاگرام می‌روم.

فقط اینکه، اینجا قرار نیست شما را از حذف اکانت اینستا پشیمان کنم؛ اما خب وظیفه من به‌عنوان نویسنده ایجاب می‌کند که در کنار دو روش حذف موقت و دائمی اینستاگرام به صورت تصویری، معایب و مشکلات حذف سریع اکانت اینستاگرام آشنا کنم. شما هر بخش از متن که به دردتان می‌خورد را مطالعه کنید.

آموزش تصویری حذف اکانت اینستاگرام

مطمئنید که می‌خواهید اکانتتان را برای همیشه پاک کنید؟ با حذف اکانت دائمی اینستاگرام دیگر نمی‌تواند با شماره و ایمیل قبلی، هیچ اکانتی در اینستاگرام بسازید‌!

اما روش دیگری هم با نام دیلیت اکانت موقت اینستاگرام وجود دارد که از اسمش مشخص است. اکانت اینستا شما را به صورت موقت از دسترس خارج می‌کند، البته تا زمانی که خودتان بخواهید باز هم به این شبکه اجتماعی برگردید.

دیلیت اکانت اینستاگرام دائمی با گوشی

تا همین چند وقت پیش همه دنبال لینک مستقیم دیلیت اکانت اینستاگرام در گوگل بودند. اما خوشبختانه الان چه در ios و چه در android کارتان در همان اپلیکیشن اینستاگرام انجام می‌شود و نیازی ندارید وارد وب سایت خاصی شوید.

برای حذف دائمی اکانت اینستاگرام باید این مراحل را طی کنید:

1- روی منوی همبرگری more options بالای صفحه بزنید.

2- سپس Settings and privacy settingsرا انتخاب کنید.

3- گزینه Account Center را انتخاب کنید.

دیلیت اکانت اینستاگرام دائمی با گوشی

4- وارد بخش Persona Detail شوید.

5- در این مرحله گزینه Account ownership and control را انتخاب کنید.

آموزش دیلیت اکانت اینستاگرام دائمی با گوشی

6- وارد Deactivation or deletation شوید.

7- در لیست اکانت‌های اینستاگرام، اکانتی که می‌خواهید حذف شود، را انتخاب کنید.

حذف دائمی اکانت اینستاگرام

8- در اینجا دو گزینه دارید، (Delete Account) که اکانت شما را به صورت دائمی حذف می‌کند؛ اما (Deactivate Account) باعث حذف موقت اکانت اینستا می‌شود. شما باید گزینه Delete Account را بزنید.

9- در این بخش باید بگویید که چرا اکانت اینستاگرام خود را حذف می‌کنید؟ یکی از این گزینه‌ها را انتخاب کنید.

 • Privacy concerns: به‌خاطر مشکلات حریم خصوصی قصد دارید اکانت خود را حذف کنید.
 • Concerned about my data: به‌خاطر نگرانی در مورد اطلاعات شخصی خود قصد دیلیت اکانت اینستاگرام خود را دارید.
 • Want to remove something: قصد دارید تا اطلاعات خاصی از اکانت خودتان را پاک کنید.
 • Trouble getting started: به‌خاطر مشکل با محیط اینستاگرام یا عدم توانایی کارکردن با این اپ قصد پاک‌کردن اکانت خود را دارید.
 • Too many ads: به‌خاطر نمایش بیش از حد تبلیغات می‌خواهید حساب کاربری خود را حذف کنید.
 • Can’t find people to follow: نمی‌توانید دوستانتان را در اینستاگرام فالو کنید، به همین خاطر قصد پاک‌کردن اکانتتان را دارید.
 • Too busy/too distracting: به دلیل مشغله‌های کاری علاقه‌ای به شبکه‌های اجتماعی ندارید و حواس شما را پرت می‌کند.
 • Created a second account: اکانت جدیدی در اینستاگرام باز کردید و می‌خواهید این اکانت را حذف کنید.
 • Something else: به دلایل دیگر قصد پاک کردن اکانت اینستا را دارید.

دیلیت اکانت اینستاگرام با گوشی

10- در این مرحله برای امنیت اکانت شما، لازم است تا پسورد فعلی اینستاگرامتان را وارد کنید و Continue را بزنید.

11- در آخر هم برای تأیید نهایی باید روی گزینه Delete account بزنید تا اکانتتان برای همیشه حذف شود.

آموزش دیلیت اکانت اینستاگرام

دیلیت اکانت اینستاگرام دائمی با گوگل

حالا اگر به گوشی دسترسی ندارید و می‌خواهید از طریق وب سایت، اکانت اینستاگرام خودتان را حذف یا دی اکتیو کنید، باید این مراحل را طی کنید.

1- مرورگر سیستم خود را باز کنید و روی لینک مستقیم دیلیت اکانت اینستاگرام کلیک کنید.

2- در این مرحله با واردکردن آیدی اینستاگرام و پسورد، در اکانت خودتان Log In کنید.

دیلیت اکانت اینستاگرام دائمی با گوگل

نکته: اگر رمز عبور فعلی اکانت خود را ندارید، روی گزینه Forget Password کلیک کنید تا با ایمیل، شماره همراه یا دیگر روش‌های موجود، رمز جدید دریافت کنید.

3- حالا از شما می‌پرسد که چرا می‌خواهید اکانت اینستاگرام خود را حذف کنید؟ (Why do you want to delete ...?) یکی از گزینه‌ها را انتخاب کنید.

دیلیت اکانت اینستاگرام دائمی

4- حالا دوباره از شما می‌خواهد که پسورد اکانتتان را وارد کنید. پس از واردکردن پسورد روی گزینه delete در پایین صفحه کلیک کنید.

آموزش دیلیت اکانت اینستاگرام دائمی با گوگل

5- در اینجا اینستاگرام برای بار آخر از شما می‌پرسد که آیا از دیلیت اکانت اینستاگرام مطمئنید؟ (Are you sure you want to delete your account?) روی گزینه OK کلیک کنید.

آموزش تصویری دیلیت اکانت اینستاگرام

نکته: در مرحله آخر، تاریخ قطعی حذف اکانت شما نمایش‌داده شده است. اگر بنا به هر دلیلی از حذف اکانت خود پشیمان شدید، باید تا قبل از این تاریخ دوباره وارد اکانت اینستاگرام خودتان شوید.

نحوه دیلیت اکانت موقت اینستاگرام

برای دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام یا همان temporarily disable my account در گوشی هم همان مراحل قبلی را انجام دهید. با این تفاوت که در مرحله هفتم به‌جای انتخاب گزینه (دیلیت اکانت)، باید گزینه Deactivate Account را انتخاب کنید. با این کار حساب کاربری شما به صورت موقت از دسترس خارج می‌شود.

اما برای دی اکتیو کردن اینستاگرام از طریق وب، باید با مرورگر وارد لینک سایت اینستاگرام شوید. سپس Username و Password اکانتی که می‌خواهید به صورت موقت حذف شود، را وارد کنید. بعد از آن مراحل زیر را طی کنید:

1- از منوی سمت چپ صفحه روی عکس پروفایل خود کلیک کنید.

2- گزینه Edit Profile را انتخاب کنید.

نحوه دیلیت اکانت موقت اینستاگرام

3- در اکانت اینستاگرام ورژن جدید در منوی سمت چپ باید روی Account Center کلیک کنید.

آموزش دیلیت اکانت موقت اینستاگرام

4- روی گزینه Personal details بزنید.

5- Account ownership and control را انتخاب کنید.

نحوه دیلیت اکانت اینستاگرام

6- روی گزینه Deactivation or deletaion کلیک کنید.

نحوه دیلیت اکانت اینستاگرام به صورت موقت

7- در این مرحله باید انتخاب کنید که قصد دارید کدام اکانت اینستاگرام خود را حذف موقت کنید.

نحوه دیلیت اکانت موقت اینستاگرام

8- گزینه اول Deactivation account را برای حذف موقت اکانت اینستاگرام انتخاب کنید و روی Countinue بزنید.

آموزش حذف اکانت موقت اینستاگرام

9- در این مرحله از شما می‌خواهد که دوباره Password فعلی اکانت خود را وارد کنید. پس از واردکردن پسورد روی Continue کلیک کنید.

آموزش حذف اکانت اینستاگرام

10- در اینجا باید به اینستاگرام بگویید که چرا می‌خواهید اکانت خود را حذف کنید. پس از انتخاب یکی از گزینه‌ها، Continue را بزنید.

آموزش دیلیت اکانت موقت اینستاگرام

11- در این مرحله، برای تأیید نهایی گزینه Deactivate account را انتخاب کنید.

نحوه غیرفعال کردن اکانت اینستاگرام

تا زمانی که دوباره با نام کاربری و پسورد خود وارد اکانت اینستاگرام نشوید، اکانت شما به صورت موقت از دسترس خارج می‌شود. اما پس از Log In، اکانت شما با تمام اطلاعات خود بازگردانی می‌شود.

نکته: فقط 1 بار در طول هفته می‌توانید اکانت خود را غیرفعال کنید.

قبل از دیلیت اکانت اینستاگرام توجه کنید!

 • بعد از دیلیت اکانت دائمی اینستاگرام، تا زمانی که نام کاربری شما توسط شخص دیگری وارد نشده باشد، می‌توانید Usename قبلی را برای خودتان انتخاب کنید.
 • با حذف اکانت اینستا دسترسی شما به تصاویر، دایرکت‌ها، دوستان، دنبال‌کنندگان و هر چیزی که مربوط به اکانت شما است از بین رفته و دیگر قابل بازیابی نیست.
 • حواستان باشد که با حذف دائمی اکانت اینستاگرام، نمی‌توانید با ایمیلی که برای ساخت این اکانت استفاده کرده بودید، اکانت جدیدی بسازید. پس قبل از دیلیت اکانت اینستاگرام، ایمیل خود را در بخش Settings and privacy < Accounts Center < Personal details < Contact Info تغییر دهید.
 • بعد از حذف اکانت اینستا فقط تا ۳۰ روز می‌توانید عکس‌ها و ویدئوهای خودتان را بازیابی کنید. بعد از آن دیگر قابل‌بازگشت نیست.
 • فرایند حذف اکانت شما ممکن است تا ۹۰ روز طول بکشد.

بازگردانی اکانت اینستاگرام حذف شده

قبلاً هم گفتم که اگر تا قبل از ۳۰ روز از تاریخی که اکانت خود را حذف کرده‌اید، از تصمیم خودتان پشیمان شده باشید، می‌توانید اکانت اینستاگرام حذف شده را به صورت کامل بازگردانید.

1- برای بازگردانی اکانت اینستاگرام حذف شده سایت www.instagram.com را باز کنید؛ یا وارد بخش Log In اپلیکیشن اینستاگرام شوید.

2- اطلاعات کاربری شامل Username و Password را وارد کنید و گزینه Log In را بزنید.

3- در این مرحله اینستاگرام از شما می‌پرسد: آیا می‌خواهید به استفاده از این اکانت ادامه دهید؟ (Want to Keep Using This Account?). برای بازگردانی اکانت باید روی Keep Account بزنید.

آموزش بازگردانی اکانت اینستاگرام حذف شده

تهیه Backup از تصاویر و اطلاعات اکانت اینستاگرام

قبل از اینکه اکانت خودتان را برای همیشه حذف کنید، بد نیست از اطلاعاتی که تا به الان در اینستاگرام به اشتراک گذاشتید، نسخه پشتیبان یا همان بک آپ تهیه کنید. برای این کار باید وارد اکانت خودتان شوید تا درخواست دانلود اطلاعاتتان را به اینستاگرام بفرستید.

مراحل تهیه Backup از اکانت اینستاگرام:

1- اینستاگرام را باز کنید و منوی همبرگری more options بالای صفحه را انتخاب کنید. حالا گزینه Your Activity را انتخاب کنید. 

2- در پایین صفحه روی Download your information بزنید.

تهیه Backup از تصاویر و اطلاعات اکانت اینستاگرام

3- روی گزینه Request a download بزنید تا یک کپی از اطلاعات شما گرفته شود. (پس از تکمیل فرآیند فقط تا ۴ روز فرصت دارید تا این اطلاعات را دانلود کنید؛ بعد از آن باید دوباره درخواست دهید).

4- در این مرحله باید اطلاعاتی که قصد دارید از آن یک کپی داشته باشید را انتخاب کنید. با انتخاب گزینه (Complete copy) از تمام اطلاعات اینستاگرام شما کپی گرفته می‌شود. با انتخاب گزینه (Select type of information) می‌توانید به صورت سفارشی فقط از اطلاعاتی که می‌خواهید بک آپ بگیرید.

من اینجا گزینه Complete copy را انتخاب کردم.

تهیه Backup از اینستاگرام

5- در مرحله بعد باید آدرس ایمیل، فرمت دانلود اطلاعات (HTML/JSON)، کیفیت محتوا (High/Medium/Low) و محدوده زمانی اطلاعات (1 هفته‌ای، ۱ماهه، ۳ماهه، ۶ماهه، ۱ساله و...) را انتخاب کنید. در آخر روی Submit request کلیک کنید.

6- حالا باید منتظر بمانید تا ایمیلی با عنوان Your Instagram Data به آدرس ایمیل شما ارسال شود. پس از آن در همین بخش می‌توانید اطلاعات خود را دانلود کنید.

آموزش بکاپ گرفتن از تصاویر و اطلاعات اکانت اینستاگرام

کلام پایانی

امیدوارم که مقاله دیلیت اکانت اینستاگرام، توانسته باشد به‌تمامی سؤالات ذهنی شما پاسخ دهد. احیاناً اگر از دیلیت اکانت اینستاگرام خود پشیمان شده باشید ، راه‌های بازیابی اکانت را نیز به شما توضیح دادم. اگر سؤال دیگری در این مورد دارید، حتماً در بخش نظرات مطرح کنید. اگر می‌خواهید اکانت اینستاگرامتان را به این دلیل حذف کنید که درآمدی از پیجتان ندارید، پیشنهاد می‌کنم قبل از دیلیت اکانت کردن، مقاله آموزش کسب درآمد از اینستاگرام را مطالعه کنید.

سؤالات متداول

آیا امکان بازگردانی اکانت اینستاگرام حذف شده وجود دارد؟

بله؛ اکانت شما تا 30 روز غیرفعال خواهد بود. اگر تا قبل از این ۳۰ روز دوباره در اینستاگرام Log In کنید؛ اکانت شما با همه اطلاعاتش برمی‌گردد.

چگونه می‌توانیم اکانت اینستاگرام را به صورت موقت حذف کنیم؟

اگر می‌خواهید به صورت موقت اکانت اینستاگرام خودتان را حذف کنید، باید در بخش تنظیمات اکانت خود گزینه Deactivate Account را پیدا کنید. با مطالعه این مطلب می‌توانید به صورت مرحله‌به‌مرحله اکانت اینستاگرام را به صورت موقت حذف کنید.

آیا امکان ساخت اکانت اینستاگرام با نام کاربری حذف شده وجود دارد؟

بله، درصورتی‌که تا زمان ساخت اکانت اینستاگرام جدید، کاربر دیگری نام کاربری شما را انتخاب نکرده باشد، می‌توانید آیدی قبلی را روی اکانت جدید خودتان بگذارید.

نحوه دیلیت اکانت اینستاگرام چگونه است؟

برای دلیت اکانت اینستاگرام می‌توانید هم با گوشی‌های سیتم عامل Android یا Ios و هم از طریق وب سایت اقدام کنید. حواستان باشد که دو گزینه دیلیت اکانت دائمی اینستاگرام و دیلیت اکانت موقت اینستاگرام وجود دارد. برای اطلاعات بیشتر در مورد راه‌های حذف اکانت اینستا، این مقاله را بخوانید.

لینک مستقیم دیلیت اکانت اینستاگرام چیست؟

لینک مستقیم دیلیت اکانت اینستاگرام (https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent) است.

آیا دیلیت اکانت اینستاگرام بدون پسورد امکان‌پذیر است؟

خیر؛ برای حذف اکانت اینستاگرام باید در قسمت Log In گزینه Forget Password را بزنید و رمز عبور خود را بازیابی کنید. پس از آن می‌توانید در چند مرحله ساده اکانت خود را برای همیشه یا موقتاً حذف کنید.

آیا حذف اکانت اینستا در آیفون و اندروید متفاوت است؟

خیر؛ آموزش حذف اکانت اینستاگرام در گوشی اندروید و آیفون هیچ تفاوتی با هم ندارد، فقط باید مراحلی که در این مقاله توضیح دادم را دنبال کنید.

دیدگاه خود را ارسال کنید
ارسال دیدگاه
 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
ساخت سایت و فروشگاه اینترنتی
02191003383 داخلی 2