💥 دوره جدید و رایگان آکادمی پرتال: آموزش کامل کار با پرتال و ساخت فروشگاه اینترنتی 💥

محصولات فروشگاه اینترنتی‌ را از چه راهی تأمین کنم؟

می‌خواهم فروشگاه اینترنتی تاسیس کنم اما نمی‌دانم از کجا محصول بیارم؟ این سوال مشترک خیلی از کسانی است که برای اولین بار می‌خواهند فروشگاه اینترنتی راه‌اندازی کنند. اگر این سوال ذهن شما را هم مشغول کرده پس ادامه مطلب را از دست ندهید.
در این مقاله می‌خوانید:

وقتی از راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی صحبت می‌کنیم، خیلی از افراد می‌گویند: می‌خواهم سایت داشته باشم اما محصولش را از کجا تأمین کنم؟! من که مغازه ندارم! دغدغه شما کاملا به جاست؛ اما نه به این معنی که راه حل نداشته باشد و به‌خاطر آن، بخواهید قید ساخت فروشگاه را بزنید.

بعد از انتخاب محصول مناسب برای فروش، به این سؤال می‌رسیم که چگونه آن را تأمین کنیم. در این مقاله، روش‌هایی که برای تأمین محصول فروشگاه‌تان وجود دارد، را به شما معرفی می‌کنیم. سعی کردیم بهترین و کم هزینه‌ترین روش‌ها را پیدا کنیم، تا برایتان به‌صرفه باشد. در ویدیو زیر هم چند روش برای تامین محصول معرفی کردیم که حتما به دردتان می‌خورد:

در نهایت اگر خودتان روش دیگری جز این‌ها می‌دانید، آن را در بخش نظرات، با ما در میان بگذارید. راستی اگر به‌دنبال راهی برای تأمین محصول فروشگاه‌تان در اینستاگرام هم هستید، این مقاله به شما کمک می‌کند.

  

محصول فروشگاه را از کجا بیاورم؟ مسئله این است!

در ابتدا باید بگوییم که تامین محصول فروشگاه اینترنتی، چالش‌های خاص خودش را دارد. اول از همه باید بودجه‌ای برای تامین کالای موردنیاز فروشگاه تعیین کنید. البته این را هم بگوییم، که خیلی هم مهم نیست چقدر سرمایه در اختیار دارید. ما در ادامه روش‌هایی برای تامین کالا گفتیم، که حتی به سرمایه اولیه هم نیازی نخواهید داشت.

قبل از تأمین کالا، مشخص می‌کنید که قصد فروش چه کالایی را دارید. این مرحله از کار هم خیلی مهم است و باید روی همه جوانب فکر کنید. مثلا اگر قصد دارید لباس فروشی اینترنتی راه بیندازید، اول از همه باید با توجه به شناختی که از بازار دارید چند نوع کالا را برای فروش انتخاب کنید. مثلا می‌توانید با بررسی فروشگاه‌های اینترنتی لباس فروشی، نمونه‌های پرفروش آن‌ها را شناسایی کنید.

در ابتدای کار باید سعی کنید محصولاتی را برای فروشگاه اینترنتی تامین کنید که مطمئن باشید مشتری دارد. منظورمان این است که یکدفعه و بدون بررسی بازار، تعداد زیادی محصول برای فروشگاه اینترنتی نخرید. باید کالاهای فروشگاه اینترنتی خود را هدفمند خریداری کنید. در غیر این صورت است ممکن است تعدادی از محصولاات‌تان به فروش نرود.

بهترین روش برای شروع، بازاریابی گوشه‌ای یا نیچ مارکتینگ است

بهترین روش برای شروع کسب و کار اینترنتی هدف قرار دادن بخشی از بازار یا نیچ مارکتینگ است. یعنی به جای اینکه از اول یک فروشگاه بزرگ با محصولات متنوع باز کنید، یک محصول را انتخاب کنید و فقط روی همان کار کنید. بعد از مدتی که اوضاع فروشتان خوب شد، می‌توانید بقیه محصولات را هم به آن اضافه کنید. این موضوع، تأمین محصول را هم برایتان راحت‌تر می‌کند. 

مثلا قصد دارید یک فروشگاه اینترنتی در زمینه فروش کفش ایجاد کنید. برای شروع کار لازم نیست تمام سرمایه خود را خرج خرید همه نوع کفش کنید. بهترین کار این است که ابتدا به صورت تخصصی، مثلا روی کفش‌های مردانه فعالیت کنید. بعد که به تدریج فروش‌تان بیشتر شد و مشتری پیدا کردید، آن وقت کفش‌های زنانه و بچه‌گانه هم بفروشید.

آیا بدون محصول هم می‌توانم فروشگاه اینترنتی داشته باشم؟

مزیت بزرگ فروشگاه اینترنتی این است، که مشتری بدون این که محصول را ببینید، از شما خرید می‌کند. وقتی یک مغازه فیزیکی باز می‌کنید، باید همۀ محصولات فروشی را در مغازه داشته باشید. اما در فروشگاه اینترنتی کمی متفاوت است. نیازی نیست از همان ابتدا، همۀ محصولات فروش را داشته باشید. حتی می‌توانید محصول نداشته باشید ولی آن را بفروشید! 

نه، منظورمان پیچاندن مشتری نیست. یعنی اینکه شما می‌توانید محصول را در سایت بگذارید. مشتری سفارش دهد، بعد از سفارش، محصول خریداری شده را تهیه و آن را برایش ارسال کنید. از آنجا که از زمان ساخت سایت تا فروش آن، مدت زمان مشخصی طول می‌کشد، نیازی نیست از همان ابتدا، عجله کنید. البته حواستان باشد که با این کار، در ارسال سفارش مشتری تأخیر پیش نیاید. این کار را حتی بیزنسمن‌ها هم انجام می‌دهند. 

همچنین این احتمال وجود دارد، که مشتری جنسی را خریداری کند اما شما نتوانید این جنس را در بازار پیدا کنید. یا حتی این احتمال هم وجود دارد که به دلیل نواسانات بازار، قیمت‌ها افزایش یافته باشد، اما شما جنس را با قیمت قدیم فروخته باشید. در این صورت باید به مشتری بگویید که پول بیشتری بپردازد که احتمالا قبول نمی‌کند. 

پس بدون محصول هم می‌توانید فروشگاه اینترنتی داشته باشید، اما باید آمادگی این مشکلات را هم داشته باشید. بهترین کار برای اینکه خیالتان راحت شود این است که حداقل تعداد کمی محصول آماده داشته باشید، تا هم بتوانید آن را به موقع ارسال کنید، هم اینکه روی دست‌تان نماند. 

راه‌های تامین محصولات فروشگاه اینترنتی 

حالا که محصولات فروشگاه را انتخاب کردید، نوبت به تامین آن‌ها می‌رسد. کسانی که مغازه دارند و یا تجربه کار در مغازه را داشته‌اند، به خوبی می‌دانند که چگونه اجناس فروشگاه را تهیه کنند. اما خیلی‌ها هم هستند که تا به حال تجربه فروش کالا نداشته‌اند و می‌خواهند کسب و کار خود را به صورت مجازی و در اینترنت شروع کنند. اگر جزو این دسته از افراد هستید، پس حتما دغدغه زیادی بابت تامین کالا دارید. به همین دلیل در ادامه، روش‌های موجود برای تهیه محصولات فروشگاه اینترنتی را معرفی کرده‌ایم.

یک نکته: این روش‌ها را برای فروشگاه اینستاگرام‌تان هم می‌توانید انجام دهید. 

1- محصولات را از تولیدکننده یا واردکننده خریداری کنید

همانطور که می‌دانید در هر بازاری تعداد زیادی واسطه وجود دارد. یک کالا برای رسیدن به دست مردم بارها دست به دست می‌شود. اگر می‌خواهید جنسی را به ارزان‌ترین قیمت ممکن بخرید باید آن را از تولیدکننده یا واردکننده اصلی تهیه کنید. بااین کار نه تنها اجناس را با قیمت مناسب می‌خرید، بلکه سود بیشتری هم از فروش کالاها نصیب‌تان می‌شود.

اما مشکل بزرگ و اساسی این روش تامین کالا نیاز به سرمایه زیاد است. چون تولیدکننده یا واردکننده کالاهای خود را فقط در تعداد خیلی زیاد و با شرایط خاص می‌فروشد. به همین دلیل است که خیلی‌ها توانایی تهیه محصول از کارخانه یا شرکت واردکننده را ندارند.

یکی دیگر از معایب این روش درصد کالای معیوب است. بسته به حجم خرید و نوع محصول ممکن است که درصدی از کالاها دچار نقص فنی و ایراد باشند، یا در حین حمل و نقل آسیب ببینند. برخی از شرکت‌ها و کارخانه‌ها مسئولیت این نوع از محصولات را به عهده نمی‌گیرند. پس باید در قیمت‌گذاری محصول خود، میزان کالاهای آسیب دیده را هم در نظر بگیرید تا دچار ضرر و زیان مالی نشوید.

2- از عمده فروشی‌ها جنس بخرید

اگر به بازارهای مرکزی شهرها بروید، بسیاری از مغازه‌ها را می‌بینید، که اجناس خود را به صورت عمده می‌فروشند. تمام مغازه‌ها و فروشگاه‌های خرده فروشی هم معمولا از همین عمده فروشان اجناس را با قیمت پایین‌تر می‌خرند. شما هم می‌توانید کالاهای موردنیاز فروشگاه اینترنتی خود را از این عمده فروشی‌ها تهیه کنید. البته ممکن است در شهر محل سکونت شما عمده فروشی مناسب کسب و کارتان پیدا نکنید. در این صورت می‌توانید در شهرهای نزدیک، به دنبال عمده فروشی مرتبط با حوزه فعالیت‌تان بگردید.

یکی از ویژگی‌های خرید محصول از عمده فروشی این است، که بعد از مدتی فعالیت و شناخته شدن، می‌توانید با چک و ضمانت از این عمده فروشی‌ها خرید کنید. با این روش وقتی محصولات را فروختید و درآمد کسب کردید، می‌توانید پول اجناس خریداری شده را پرداخت کنید.

3- با شرکت‌های پخش کننده وارد همکاری شوید

یکی دیگر از راه‌های تامین محصول ارزان‌قیمت، همکاری با شرکت‌های توزیع و پخش محصول است. کار این شرکت‌ها خرید محصولات مختلف از کارخانه‌ها و توزیع آن به سراسر کشور است. این شرکت‌ها بیشتر به عمده‌فروشان و فروشگاه‌های بزرگ جنس می‌فروشند. پس اگر سرمایه کافی و مکان مناسب برای انبار کردن محصولات را دارید به فکر همکاری با این شرکت‌ها باشید.

از شرکت‌های معتبر در این زمینه می‌توان به شرکت پخش گلرنگ یا شرکت پخش عقاب اشاره کرد. البته همکاری با این شرکت‌ها بیشتر برای فروشگاه‌های بزرگ و هایپرمارکت‌ها مناسب است. چون شرکت‌های پخش کننده کالا معمولا تنوع محصولی چندان بالایی ندارند و محصولاتی را عرضه می‌کنند که همه جای کشور و در هر فروشگاهی به راحتی پیدا می‌شود.

4- از برندهای معتبر نمایندگی بگیرید

اگر در بازار گشتی کوتاه بزنید احتمالا مغازه‌های زیادی را می‌بینید که فقط محصولات یک برند خاص را می‌فروشند. این مغازه‌ها از تولیدکننده و برند اصلی نمایندگی فروش می‌گیرند و فقط هم محصولات آن تولیدکننده را می‌فروشند. ویژگی این روش، تامین راحت و سریع محصول است. پس شما هم می‌توانید برای تامین محصولات فروشگاه اینترنتی خود از یک تولیدکننده یا برند خاص نمایندگی بگیرید.

البته حواس‌تان باشد، که قبل از گرفتن نمایندگی یک شرکت باید در مورد سابقه آن برند و مشتریان‌ش تحقیق کنید. مثلا برخی برندها و محصولات هستند که شهرت خوبی در بازار ندارند و به بی کیفیتی یا قیمت بسیار بالا معروف هستند. یا بعضی شرکت‌ها هستند که محصولات‌شان به هر دلیلی فروش خوبی ندارد و مردم از آن استقبال نمی‌کنند. پس باید دقت کنید که از چنین برندهایی نمایندگی نگیرید، چون ممکن است ضرر سنگینی به شما وارد شود. 

5- با مغازه‌ها همکاری کنید

شاید پول زیادی برای خرید کالاهای متنوع ندارید و از طرفی هم دوست دارید فروشگاه اینترنتی خود را داشته باشید. پس در این صورت می‌توانید با مغازه‌های اطراف‌تان همکاری کنید. اما چطور؟ خیلی راحت به چند مغازه اطراف‌تان سر بزنید و با آن‌ها صحبت کنید. از فروشنده بخواهید که در ازای هر محصولی که توسط شما به فروش می‌رسد درصدی را به عنوان کارمزد به شما بدهد.

در این حالت شما باید محصولات مغازه‌دار را در سایت و فروشگاه اینترنتی خود قرار دهید. بعد از این که کسی از سایت شما خرید کرد، کالای خریداری شده را از مغازه‌دار می‌گیرید و آن را برای خریدار ارسال می‌کنید. البته این روش هم معایب خاص خود را دارد. در این روش لازم است همیشه با مغازه‌دار در ارتباط باشید و دائما موجودی و قیمت محصولات مختلف را هماهنگ کنید.

علاوه‌بر این، در صورتی که مغازه‌دار برای مدتی قصد داشته باشد به علت مسافرت یا هر دلیل دیگری مغازه را تعطیل کند، شما برای تامین محصولات خود به مشکل می‌خورید. همچنین سود شما در این روش بسیار کم است و باید تعداد خیلی زیادی محصول بفروشید تا درآمد مناسبی داشته باشید.

6- خرید محصول از مغازه یا فروشگاه محلی و فروش آنلاین آن

یک راه دیگر برای تامین کالاهای فروشگاه اینترنتی، خرید چند محصول از یک مغازه یا فروشگاه و فروش اینترنتی آن‌هاست. مثلا می‌توانید به یک کتاب فروشی بروید و چند کتاب پرفروش آن را خریداری کنید. بعد همین کتاب‌ها را در سایت خودتان بفروشید.

این روش برای کسانی که سرمایه زیادی برای شروع کار خود ندارند، بسیار مناسب است. اما از طرفی سود آن خیلی کم است و گاهی اوقات حتی ممکن است سودی هم برای شما نداشته باشد. اما نگران نباشید چون بعد از مدتی کارتان رونق می‌گیرد و مشتریان بیشتری پیدا می‌کنید. در این صورت می‌توانید، محصولات فروشگاه را از روش‌های دیگر تامین کنید که سود بیشتری به دست بیاورید.

7- فروش محصولات سایر فروشگاه‌های اینترنتی یا همکاری در فروش

همکاری در فروش

شاید اصلا به هر دلیلی نخواستید یا نتوانستید، محصول فروشگاه تأمین کنید. یک راه دیگر هم وجود دارد و آن همکاری در فروش یا افیلیت مارکتینگ است. بعضی از سایت‌ها و فروشگاه‌های اینترنتی بزرگ مثل دیجیکالا این سیستم را دارند. طرز کار سیستم همکاری در فروش به این صورت است که ابتدا درخواست استفاده از این قابلیت را در سایت موردنظر ثبت می‌کنید. سپس به شما پنلی داده می‌شود که در آن می‌توانید تعداد محصولات فروخته شده و پورسانت دریافتی را مشاهده کنید.

بعد از آن باید لینکی که به شما داده می‌شود را در سایت خود قرار دهید. از این بعد به ازای هر خریدی که توسط لینک شما انجام می‌گیرد، درصدی از مبلغ سفارش به عنوان پورسانت به حساب‌تان واریز می‌شود. البته این کار، نسبت به فروش مستقیم کالا کمتر است و صدردصد سود به شما نمی‌رسد. 

8- مارکت پلیس راه بیاندازید

مارکت پلیس به فروشگاه‌های اینترنتی گفته می‌شود که خودشان محصولی برای فروش ندارند بلکه چندین فروشنده هستند که محصولات‌شان را در مارکت پلیس‌ها می‌فروشند. در این بین هم فروشگاه مارکت پلیس درصدی از هر معامله را به عنوان کمیسیون از فروشنده دریافت می‌کند. به عنوان نمونه می‌توان به دیجیکالا اشاره کرد که بزرگ‌ترین مارکت پلیس در ایران است.

برای راه‌اندازی سایت مارکت پلیس نیازی به داشتن محصول نیست. بلکه باید ابتدا با چند فروشنده صحبت و مذاکره داشته باشید و آن‌ها را جذب فروشگاه خود کنید. بعد هم این فروشنده‌ها محصولات‌شان را در سایت شما ثبت می‌کنند. به این ترتیب بدون داشتن حتی یک محصول، فروشگاه اینترنتی خود را ایجاد می‌کنید. البته ساخت چنین سایتی معمولا هزینه زیادی می‌خواهد. 

این را هم بگوییم که یکی از بزرگ‌ترین معایب این روش، احتمال عدم ارسال کالا توسط فروشنده است. این اتفاق حتی برای مارکت پلیس‌های بزرگ مثل دیجیکالا هم رخ می‌دهد. مثلا چند هفته پیش از دیجیکالا محصولاتی را سفارش دادم. اما بعد از گذشت چند روز با من تماس گرفتند و گفتند که فروشنده کالای شما را ارسال نکرده و پول آن جنس را برگشت دادند.

از صفر شروع کنید و به صد برسید!

همانطور که دیدید برای داشتن فروشگاه اینترنتی نیازی نیست که تعداد زیادی محصول برای فروش داشته باشید. حتی با سرمایه اندک و محصولات کم هم می‌توانید یک فروشگاه داشته باشید. بعد از مدتی از سود به‌دست آمده کم کم فروشگاه‌تان را بزرگ کنید.

حالا که فهمیدید چگونه کالاهای فروشگاه اینترنتی را تامین کنید، نوبت به ساخت فروشگاه اینترنتی می‌رسد. کارهایی که از این به بعد باید انجام دهید، راحت‌تر است؛ مخصوصا ساخت سایت فروشگاهی. چون به‌لطف سیستم‌های فروشگاه ساز کارتان بسیار ساده شده است. 

برای ساخت سایت با فروشگاه‌ساز، به هیچ دانش فنی و کدنویسی نیاز ندارید. همه چیز آماده است و فقط کافی‌ست محصولتان را در آن بگذارید و بفروشید. برای اینکه خودتان راحتی کار را از نزدیک بببینید، همین الان یک سایت در فروشگاه ساز پرتال ایجاد کنید. تا 7 روز می‌توانید رایگان با آن کار کنید؛ محصول اضافه کنید، قالب انتخاب کنید و روی ظاهر آن کار کنید. 

بعد از اینکه سایت را با دامنه مخصوص ‌به‌خودتان ثبت کردید، هر امکانی که بخواهید می‌توانید اضافه کنید. مثلا:

  • اتصال به سرویس پستی و پیک
  • اتصال به اینستاگرام 
  • ایمیل مارکتینگ و ملی پیامک 
  • اتصال به سایت‌های ترب و ایمالز

و چند برنامه دیگر که پیشنهاد می‌کنیم خودتان آن‌ها را ببینید. هر سؤال و دغدغه دیگری که برای راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی برایتان مانده، زیر همین مطلب برای ما بنویسید، تا اگر بتوانیم آن را هم حل کنیم.   

دیدگاه خود را ارسال کنید

دیدگاه‌ها

سلام. خب من متوجه نمیشم از کجا باید این وارد کننده هارو پیدا کرد؟

سلام
باید پرس و جو و تحقیق کنید.

سلام
من میخوام آنلاین شاپ خونگی داشته باشم و میخوام این کار رو توی اینستاگرام انجام بدم ، یعنی پیج بزنم . من میتونم از عمده فروش های اینترنتی خرید کنم ( مثلا اون هایی که اکسسوری کیلویی میفروشن ) بعدش بیام فروش داشته باشم؟ بعد مثلا امکان داره که از یه محصول فقط یکی موجود باشه توی بسته بنظرتون؟

سلام
بله میتونید اینکارو کنید و احتمال داره موجودی بسته یک عدد باشه

سلام وقت بخیر من میخوام آنلاین شاپ لوازم سفر و کمپ راه بندازم لوازم مورد نیازم رو از کجا تهیه کنم

سلام از سایت ها یا بازار سعی کنید عمده فروش های این حوزه رو پیدا کنید و باهاشون همکاری کنید.

سلام. میشه بعد از ۷ روز تست هنوز تو سایت فعالیت کرد؟ منطور هنوزز هاست و دامنه هارو نخریم و روی طراحی و محصولات کار کنیم و هروقت آماده راه اندازیش بودیم بخریمش؟

سلام دوست عزیز
اگر تو ۷ روز اولیه رو سایتتون کار کرده باشید و یه سری تغییراتی اعمال شده باشه میتونید با پشتیبانی تماس بگیرید و یک ۷ روز دیگه سایتتون رو تمدید کنید. شماره پشتیبانی هم 02191003383 داخلی 2 هست.

کل سوالاتی که یکساله دنبالشم رو پاسخ دادید ممنون از سخاوت شما
کتابهای اورجینال خارجی رو چطور پیدا کنم؟

سلام خدمت شما
متاسفانه اطلاعاتی در زمینه تأمین کننده کتاب خارجی نداریم

سلام خسته نباشید در مورد آنلاین شاپ به نظر شما امن ترین روش مرجوعی چیه؟ من آنلاین شاپ خونگی میخوام بزنم اما دوست ندارم آدرس محل زندگیم رو به مشتری بدم وقتی قصد مرجوعی داره
شرکت واسطه ای نیست که به ما این امکان رو بده که بسته های مرجوعی رو به اونها ارسال کنیم و بعد خودمون تحویل بگیریمش؟

سلام خدمت شما
دوست عزیز شما باید با اداره پست منطقه خودتون صحبت کنید.
اگر امکان اجاره صندوق پستی تو شهر شما وجود داشت یک صندوق اجاره می‌کنید و بسته‌ها به این آدرس ارسال میشه. خودتون هم میتونید برید بسته رو تحویل بگیرید.

خیلی عالی ومفیدبود

ممنونم بسیار مفید بود

سلام وقتتون بخیر , خسته نباشید . بعد از این ۷ روز هزینه این فروشگاه چقدر هست ؟ ممنونم

سلام و وقت بخیر
توی لینک زیر هزینه بسته های پرتال درج شده
https://www.portal.ir/packages

فوووووووووووق العاده واقعا متشکرم ازتون بینظیرید

سلام
ممنون از شما، خوشحالیم که براتون مفید بوده.

سلام
آیا شما میتوانید در سایت خود که تعداد کالای محدودی دارید و برای آن اینماد و جواز کسب فروش کالا گرفته اید همزمان همکاری افیلیتی با سایر فروشگاه ها در زمینه فروش محصولات دیگر همکاری داشته باشید و این در نماد و پروانه کسب و کار مجازی شما خلل ایجاد نمی کند؟
مثلا سایت من مختص فروش کالای پزشکی است ولی در زمینه های دیگری مثل وسایل صوتی، فروش عطر و لباس هم با سایر فروشگاه ها همکاری اینترنتی داشته باشم

سلام
بله امکانش هست میتونید توی پنل اینماد خدمات جدیدی رو برای سایتتون اضافه کنید.

سلام وقتتون بخیر باشه من تو فکر زدن یک انلاین شاپ هستم و در نظر دارم که اجناسم رو از سایت های خارجی سفارش بدم اما وارد کننده یا واسطه ای نمیشناسم ممنون میشم راهنمایی کنید که از کجا میتونم یک وارد کننده ی قابل اعتماد پیدا کنم.

سلام وقتتون بخیر من میخوام از طریق اینستاگرام شروع کنم و محصولاتم زیورالات یا ماسک و وسایل بهداشتی پوست باشه.. میخوام اگه شد از چین یا خارج سفارش بدم اما راهش رو بلد نیستم..شما میمتونید راهنماییم کنید؟

سلام
تا جایی که من میدونم یا باید خودتون برید این کشورها خرید کنید و بیارید یا اینکه از یه تاجر بخواید که این کار رو براتون انجام بده

سلام و درود
لطفا راهنمایی کنید که تامین محصولات فروشگاه کتاب چطوری انجام میشه؟ توی اینترنت تامین کننده کتاب یا خرید کتاب عمده رو سرچ میکنم منابع معتبری نمیان

سلام
یا باید از خود ناشر بخرید یا توزیع کننده هایی که به صورت عمده میفروشن

با عرض سلام و ادب خدمت شما
ببخشید خب مثلاً با وجود سیستم همکاری در فروشِ دیجی‌کالا ، چرا مثلاً‌ منِ نوعی باید یه فروشگاهی مثل دیجی‌کالا بسازم و مثلاً از صاحب کسب و کار انتظار داشته باشم که بیاد در سایت من همکاری در فروش بزنه و...
خب هر کسی ، چه من یا چه صاحب کسب و کار و.. میره در سایت دیجی‌کالا همکاری در فروش میزنه که خیلی هم فروشش بیشتر بشه و دیده بشه.
خواستم بگم میشه در این زمینه راهنماییم کنید.
با تشکر از شما

سلام
خیلی از سایت‌ها به جز دیجیکالا قابلیت همکاری در فروش رو دارن. دیجیکالا درسته که بزرگ ترین فروشگاه اینترنتی ایران هست اما همه محصولات رو نداره. یه سری کالاها و خدمات رو میشه با همکاری در فروش اینترنتی عرضه کرد.

داشتن یه محصول منحصربه فرد خودش یه شرطه

مرسی خیلی خوب بود

مرسی خیلی مفید بود

سلام. وقتتون بخیر. من میخوام کفش‌های ورزشی اصل نایک و آدیداس و... بفروشم. بنظرتون آیا باید این محصولات رو از کجا تهیه کنم؟ باید به خود نمایندگی این برندها برم؟

سلام
بله بهتره از نمایندگی خرید کنید.

سلام من مغازه دارم و پیج اینستا و نرم افزار حسابداری که موجودی داخلشه
حالا اگه سایت بزنم میتونم به سیستم حسابداری وصلش کنم تا موجودی خودبخود کم و زیاد بشه مثلا جنسیو فروختم کم بشه هم از سیستم حسابداری هم از سایت و اگر فاکتور خرید زدم بطور اتوماتيک زیاد بشه

ممنون

سلام
اگر نرم افزار حسابداری شما api داشته باشه می‌تونید به سایت تون وصل کنید.

سلام وبا تشکر فراوان من یک خانه دار هستم وبدون هیچ سرمایه ایی و بیش از اندازه نیاز به درامد میخوام تو اینستا برا خودم کار داشته باشم حتی به تردنیول هم سر زدم وای راه انتقال به اینستا رو پیدا نگردم

سلام
متوجه منظورتون نشدم می‌خواید از کجا انتقال بدید به اینستاگرام؟

اینستا گرام

سلام
بله داخل اینستاگرام هم تعداد زیادی عمده فروش هستند و خرید محصول از اونها روش خوبی برای تامین کالاست.

من طراحی و مد خوندم ولی میترسم پول خرج کارهام کنم تو این وضعیت تورم رو دستم بمونه واقعا به کمک نیاز دارم

سلام
ببینید واقعیت اینه که تا ریسک نکنید چیزی به دست نمیارید. تقریبا همه افراد موفق یک جایی توی زندگیشون ریسک کردن. ممکن خست شکست بخورید اما قطعا درس‌هایی می‌گیرید که خیلی به دردتون میخوره. پیشنهاد می‌کنم با تعداد کمی محصول شروع کنید و کم کم کار خودتون رو گسترش بدید.

سلام وقتتون بخیر ممنون از مقاله فوقالعادتون
چطور تامین کننده پیدا کنیم واقعا این یه چالشه چه آنلاین چه غیر از اون
و اینکه چه محصولاتی باید بفروشیم؟ اینکه بفهمیم چه محصولی برای شروع می تونه مناسب باشه هم مشتری داشته باشه هم بازارش بکر باشه که رقبای زیادی وجود نداشته باشند هم اینکه توی این محصول مدنظر استفاده کنندگان رغبتی برای خرید اینترنتی دارند یا نه و هم اینکه بشه براش تامین کننده پیدا کرد

سلام
با سرچ داخل گوگل میتونید عمده فروشی های آنلاین رو پیدا کنید و از اونها خرید کنید. یا این که خودتون برید بازار و مغازه های عمده فروشی رو پیدا کنید و ازشون بخرید. محصول مناسب برای فروش هم به خودتون بستگی داره. هر محصولی رو میشه اینترنتی فروخت. الان همه محصولات فروش اینترنتی دارن و مشتریان‌شون هم زیاده. محصولی رو برای فروش انتخاب کنید که در مورد اون اطلاعات بالایی دارید و میتونید مشتری رو راهنمایی کنید.

سلام وقتتون بخیر ممنونم بابت اطلاع رسانیه خوبتون یه سوالی داشتم خدمتتون منی که میخوام از صفر شروع کنم و خب فروش محصولات ارایشی و بهداشتی قرارع که داشته باشم اما این محصولات تو ایران موجود نیست برای تامین این اقلام باید چیکار کنم امکانش هست راهنماییم کنید؟

سلام
خب مگه واردکننده نداره این محصولات؟

ممنونم از سایت خوبتون

سلام
ممنون از شما که مطالب ما رو دنبال می کنید

سلام خوب هستید؟
یه سوال داشتم. مشتری تو سایتمون سفارشش رو ثبت میکنه و پول رو پرداخت میکنه ولی وقتی ما به تامین کننده سفارش اون محصول رو میدیم، میگه موجود نیست یا مثلا همین دیروز تمام کردیم. ما در این شرایط باید چیکار کنیم؟ متاسفانه امکان خرید چندین عدد از محصول هم نیست چون ما فقط یه دونه محصول نمی فروشیم . ما اسکیت می فروشیم و طبیعتا یه مدل خاص نداره که بخوایم چند عدد ازش رو تهیه کنیم بنابراین نمی تونیم فعلا از هر مدل اسکیت مثلا دو سه عدد تهیه کنیم. در این شرایط باید چیکار کنیم ؟ چطور سیستم موجودی یا ناموجودی محصول رو تنظیم کنیم؟

سلام
اگر نتونید محصول رو تامین کنید بهترین کار این هست که پول مشتری رو پس بدید. برای جلوگیری از این اتفاق هم بهتر هست هر روز موجودی اجناس رو با تامین کننده‌ها چک کنید.

سلام
چطور تامین کننده ها رو راضی کنیم که هر روز به ما موجودی اجناسشون رو اعلام کنند؟ چون گاها خیلی مخالفت میکنن و بدقولی میکنن

سلام
باید یه تامین کننده خوب پیدا کنید. مثلا خود من محصولات فروشگاه اینترنتی رو از جایی تامین میکنم که کانال تلگرامی داره و هر روز لیست قیمت و موجودی رو داخل کانال میذاره. حتی تامین کننده هایی هم هستند که سایت دارند و قیمت و موجودی رو در سایت قرار میدن.

عالی بود ممنونم

سلام
لطف دارید خوشحالیم که راضی بودید

سلام عالی بود ولی برای من جای سوال مانده و کامل نتوانستم بفهمم که فروشگاهی که میخواهم راه اندازی کنم چطور کالا را تهیه کنم و بازار یابی کنم و در اصل ایا هزینه همان ۳ مبلغ ذکر شده بود یا بعداز انتخاب هزینه های دیگه هم داره و نهایتا هزینه ای باید در هر سال به دارایی و امور مالیاتی پرداخت شود هزینه اتحادیه و ...نیز پرداخت شود و کالا در گزینه اول فروشگاه کوچک توسط پستچی به دست مشتری میرسد یا خود فروشنده ان را میرساند دست مشتری .ممنون میشم راهنماییم بکنید .

سلام وقت شما بخیر. ببینید پرتال یه سرویس فروشگاه ساز هست.که سایت رو در اختیار شما میذاره. اون هزینه هایی که مربوط به هر بسته میبینید فقط برای سایت هست. هزینه تامین محصول به عهده خودتون هست. هزینه ای که برای یکسال میپردازید برای سایت، پشتیبانی 24 ساعته و همه امکانات سایت هستش.
در مورد ارسال محصول، سه تا راه دارید: پست، پیک یا سرویس های حمل و نقل خودتون. اگه داشته باشید.
حالا خودتون انتخاب میکنید که از چه روشی میخواید استفاده کنید. سایت های پرتال امکان اتصال به پیک و پست رو داره :)

ارسال دیدگاه
  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
ساخت سایت و فروشگاه اینترنتی
02191003383 داخلی 2