💥 دوره جدید و رایگان آکادمی پرتال: آموزش کامل کار با پرتال و ساخت فروشگاه اینترنتی 💥

بهترین فروشگاه های اینترنتی مواد غذایی برای خرید

محصولات غذایی مگر در همه فروشگاه های یکی نیستند؟ چه فرقی می‌کند از کدام فروشگاه خرید کنیم؟ شاید محصولات یکی باشد؛ اما بعضی از فروشگاه‌ها نسبت به بقیه، قیمت مناسب‌تری دارند، هزینه ارسال ندارند، یا اینکه تنوع محصولات آن ها بیشتر است. در این لیست، بهترین سوپرمارکت‌ها را بررسی کرده ایم.
در این مقاله می‌خوانید:

تقریبا هفته ای 3 یا 4 بار، در پایان روز که از سرکار به خانه بر می‌گردم، دستم پر است از مواد غذایی و محصولاتی که از سوپر مارکت خریداری کرده‌ام. هفته پیش، شماره تلفن سوپرمارکت محل را گرفتم تا لااقل، نیاز نباشد آخر هفته ها هم، برای خرید از خانه بیرون بروم.

یکی از دوستانم گفت، که چرا خریدهایت را از سایت انجام نمی دهی؟ تا وقتی سوپرمارکت آنلاین هست، چرا این همه از خانه خارج می‌شوی و این همه بار با خودت حمل می‌‎کنی؟! دیدم بد نمی گوید. این شد که کمی راجع به بهترین سوپرمارکت های آنلاین سرچ کردم. 

تصمیم گرفتم این موضوع را در اختیار شما هم بگذارم، تا بهترین فروشگاه های مواد غذایی را بشناسید و برای خرید از آن ها استفاده کنید. از شما می خواهم اگر فروشگاه اینترنتی مواد غذایی دیگری جز این ها می شناسید، آخر همین مطلب آن را کامنت کنید، تا با کمک شما، مطلب را کامل‌تر کنیم. 

بهترین سوپر مارکت های آنلاین (با بررسی کامل)

بهترین فروشگاه های اینترنتی مواد غذایی

ابتدا سعی می کنم، نحوه کارکرد و سیاست‌های کاری فروشگاه‌ها را به شما معرفی کرده، سپس با توجه به این معیارها، آنها را به صورت خلاصه مقایسه کنم:

⦁قیمت،

⦁هزینه ارسال محصولات،

⦁سرعت ارسال محصولات،

⦁تنوع و موجودی کالا

با من همراه باشید:

1. فروشگاه آنلاین مواد غذایی okala

اکالا یکی از اولین‌های سوپر مارکت اینترنتی در ایران بود. این مجموعه که در اصل متعلق به فروشگاه‌های زنجیره‌ای کوروش است،  حدود 4 سال پیش و در اواسط سال 96 شروع به فروش اینترنتی مواد غذایی کرد. در اصل خریدهایی که شما از این وب سایت یا اپلیکیشن داشته باشید؛ از نزدیکترین فروشگاه افق کوروش برایتان ارسال می‌شود.

اکالا در ابتدای شروع، دسته بندی و تنوع محصول بسیار پایینی داشت اما امروز محصولات زیادی به این فروشگاه اینترنتی اضافه شده. از جمله دسته بندی‌های فعلی این سوپرمارکت اینترنتی عبارتند از:

⦁مواد غذایی،

⦁نوشیدنی و دمنوش‌ها،

⦁خواربار،

⦁ابزار و ملزومات،

⦁آرایشی بهداشتی،

⦁لوازم التحریر و اداری،

⦁مادر و کودک،

⦁میوه و سبزیجات،

⦁پوشاک.

همانطور که مشاهده کردید، حتی مواردی مثل میوه، سبزیجات، لوازم‌التحریر و ابزارآلات هم به دسته بندی‌های وسیع این فروشگاه آنلاین اضافه شده. البته موجود بودن یا نبودن محصولات نسبت به این تعیین می‌شود که فروشگاه افق کوروشِ نزدیک منزل شما چه تعداد از آنها را موجود داشته باشد.

نکته: در وب سایت اکالا به تازگی صفحه‌ای در مورد همکاری با تامین‌کنندگان ساخته شده. شاید این موضوع خبر از همکاری اکالا با بقیه سوپرمارکت‌های فیزیکی بدهد.

اگر اقلام مورد نظر خودتان را از اکالا خریداری کنید، می‌توانید در صورت وجود مشکلی در محصولات مثل خرابی، انقضاء تاریخ مصرف و... آنها را مرجوع کنید. در مورد زمان و شرایط ارسال کالاها توسط این سوپر مارکت آنلاین هم؛ طبق اطلاعات داخل وب سایت خریدهای بالای 100 هزار تومان با ارسال رایگان همراهند و خریدهای پایین‌تر از 100 هزار تومان که طبق جدول زمانبندی ارسال شوند، 5 هزار تومان هزینه ارسال دارند.

بررسی کلی سوپرمارکت آنلاین اکالا

 • قیمت فروش محصولات: با توجه به وابسته بودن اکالا به فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش، قیمت‌ها با تخفیف‌های "نسبتا" مناسبی همراه هستند.
 • سرعت ارسال کالا: ارسال محصولات طبق یک زمانبندی از قبل تعیین شده انجام می‌شود.
 • هزینه ارسال: برای خرید بالای 100 هزار تومان رایگان و خرید پایین‌تر، 5 هزار تومان در نظر گرفته شده.
 • موجودی کالا: دسته بندی این فروشگاه اینترنتی مواد غذایی به تازگی گستردگی زیادی پیدا کرده و اغلب محصولات مورد نیاز خانواده‌ها از جمله میوه و سبزیجات را هم پوشش می‌دهد.

2. سوپرمارکت اینترنتی فن آسان

فن آسان هم یکی دیگر از بهترین فروشگاه های اینترنتی مواد غذایی است، که به عنوان اولین‌ها وارد میدان شد. فن آسان به تازگی توانسته با کمک یک سری استراتژی خلاقانه از بقیه رقبای قدرتمندش کمی جلو افتاده و شرایط بهتری داشته باشد. از جمله این خلاقیت‌ها می‌توان به ایجاد دسته بندی فروش عمده محصولات اشاره کرد!

به کمک این قابلیت جدید شما می‌توانید بعضی از اقلام و محصولات مورد نظرتان را از این فروشگاه به صورت عمده و با قیمت به شدت پایین خریداری کنید. به عنوان نمونه در این فروشگاه یک بسته 50 عددی خودکار با قیمتی در حدود نصف قیمت اصلی به فروش می‌رسد. البته محصولات عادی فروشگاه فن آسان هم از تخفیف‌های زیادی برخوردارند، که گاها میزان آنها به 50 درصد هم می‌رسد. دسته بندی‌های فعلی فن آسان عبارتند از:

⦁مواد غذایی،

⦁نوشیدنی و دمنوش‌ها،

⦁خواربار،

⦁ابزار و ملزومات،

⦁آرایشی بهداشتی،

⦁لوازم‌التحریر و اداری،

⦁مادر و کودک،

⦁میوه و سبزیجات،

⦁و پوشاک.

فن آسان برای احترام به مشتریان، روش‌های پرداخت اینترنتی و در محل را در اختیارشان گذاشته است. همینطور در صورتی که انتخاب شما پرداخت در محل باشد، می‌توانید به صورت نقدی و همینطور با کارتخوان مبلغ محصولات را پرداخت کنید. این فروشگاه قابلیت مرجوع کالا در صورت وجود مشکلاتی مثل فاسد شدن، گذشتن تاریخ انقضاء و... را هم در اختیار مخاطبان قرار داده. فن آسان در حال حاضر در 3 شهر تهران، جاجرود و سمنان در حال فعالیت است. 

متاسفانه اطلاعات کافی در مورد زمان و شرایط ارسال در این فروشگاه وجود ندارد اما طبق اطلاعات قبلی، محصولات با قیمت بالای 50 هزار تومان به صورت رایگان برای مشتریان ارسال می‌شود.

بررسی کلی سوپرمارکت آنلاین فن آسان

قیمت فروش محصولات: فکر می‌کنم فن آسان یکی از فروشگاه های اینترنتی مواد غذایی با بیشترین تخفیف روی محصولات باشد.

سرعت ارسال کالا: اطلاعات کافی در مورد زمانبندی و نحوه ارسال در سایت وجود نداشت.

هزینه ارسال: برای خرید بالای 50 هزار تومان، ارسال رایگان است.

موجودی کالا: فن آسان دارای دسته بندی‌های وسیع و گسترده‌ای است و اغلب محصولات مورد نیاز مخاطبان در این سوپر مارکت آنلاین مشاهده می‌شود.

3. فروشگاه آنلاین مواد غذایی تزول مارکت

تزول مارکت هم، یکی دیگر از نام‌ آشناهای فروش اینترنتی مواد غذایی است. این فروشگاه چندین سال است، که وارد این صنعت شده و نظر مشتریان زیادی را به خودش جلب کرده است. البته در حال حاضر تزول صرفا در حال ارائه خدمات به استان تهران است. یکی از ویژگی‌های مهم تزول که در نگاه اول قابل مشاهده است، ظاهر زیبا و ساده سایت است. این سایت در عین سادگی کارایی بالایی دارد.

البته در مقابل این ویژگی مثبت، یک ویژگی منفی هم وجود دارد. آن هم اینکه تزول نسبت به رقبا قیمت‌های مناسبی ندارد. یعنی تا آنجایی که من بررسی کردم، اغلب محصولات این فروشگاه آنلاین مواد غذایی با قیمت اصلی به مشتریان فروخته می‌شود.

در مورد شرایط ارسال، این فروشگاه ارسال بالای 40 هزار تومان را برای مخاطبان رایگان کرده. همینطور با توجه به اینکه تزول مارکت در اصل واسطه بین شما و فروشگاه مواد غذایی محله‌تان است، ارسال محصولات از آن، چیزی کمتر از 45 دقیقه زمان می‌برد! دسته بندی‌های محصولات تزول همان محصولات عادی هستند که در فروشگاه های مواد غذایی قابل رویت است.

بررسی کلی سوپرمارکت آنلاین تزول مارکت

 • قیمت فروش محصولات: قیمت تمامی محصولات تزول مارکت همان قیمت نوشته شده روی کالاست.
 • سرعت ارسال کالا: با توجه به واسطه بودن تزول مارکت بین شما و فروشگاه مواد غذایی نزدیک به منزلتان، ارسال در کمتر از 45 دقیقه انجام می‌شود.
 • هزینه ارسال: برای خرید بالای 40 هزار تومان رایگان و برای خریدهای کمتر، چیزی در حدود 5 تا 8 هزار تومان هزینه دارد.
 • موجودی کالا: موجودی کالا و تنوع آنها نسبت به اقلام موجود در سوپرمارکت نزدیک شما تعیین می‌شود. می‌توان گفت با توجه به این موضوع تنوع محصولات تزول مارکت کم است.

4. فروشگاه اینترنتی مواد غذایی اسنپ مارکت

خب بالاخره هر جایی که صحبت از استارتاپ آنلاین باشد، باید اسمی از اسنپ دیده شود. اسنپ مارکت هم یکی دیگر از فروشگاه های آنلاین مواد غذایی است. طبق اطلاعاتی که در خود این وب سایت وجود دارد، اسنپ مارکت با همکاری مجموعه اسنپ و همینطور هایپر استار کارش را آغاز کرده. البته در این بین، شما می‌توانید برای خرید؛ بین سوپرمارکت بزرگ محله و نزدیک‌ترین شعبه هایپر استار، آزادانه انتخاب کنید.

نحوه فعالیت اسنپ مارکت هم به شکل واسطه‌ای میان فروشگاه‌های فیزیکی و مشتریان است. به همین خاطر، مدت زمان ارسال کالاها و همینطور هزینه ارسال نسبت به فروشگاه انتخابی شما تعیین می‌شود. اسنپ مارکت هم مثل اغلب رقبای خودش اقدام به فروش محصولات با تخفیف کرده اما این تخفیفات گاها به شدت اندک بوده و قابل توجه نیستند. دسته بندی این فروشگاه علاوه بر تمامی مواد غذایی سوپرمارکتی، شامل مواد پروتئینی و حتی لوازم خانگی و... هم می‌شود! شاید اسنپ سعی کرده به کمک راه اندازی این فروشگاه مواد غذایی اینترنتی به نوعی با دیجی کالا رقابت راه بیندازد.

بررسی کلی سوپرمارکت آنلاین اسنپ مارکت

 • قیمت فروش محصولات: قیمت اغلب محصولات اسنپ مارکت همراه با تخفیف است اما این تخفیف‌ها خیلی قابل توجه نیستند.
 • سرعت ارسال کالا: مدت زمان دقیق ارسال کالا نسبت به فروشگاه انتخابی شما تعیین می‌شود اما در بیشتر شرایط محصولات در کمترین زمان برای مخاطب ارسال خواهند شد.
 • هزینه ارسال: هزینه دقیق ارسال هم باز نسبت به انتخاب شما برای خرید از فروشگاه تعیین می‌شود اما در صورت نیاز به ارسال سریع کالا، 4 هزار تومان هزینه از شما گرفته خواهد شد.
 • موجودی کالا: در صورت خرید از فروشگاه‌های فیزیکی هایپراستار، شما می‌توانید لیستتان را از بین 6 هزار قلم کالا انتخاب کنید. همینطور خرید از فروشگاه‌های عادی طرف قرارداد، دستتان را برای انتخاب از بین حدود 2 هزار قلم محصول باز میگذارد.

5. فروشگاه اینترنتی مواد غذایی دیجی کالا (فِرِش)

دیجی کالا در ابتدا علاقه‌ای به ورود در بازار فروش مواد غذایی آنلاین نداشت؛ اما بعد از مدتی سروکله‌اش پیدا شد. در ادامه به جای اینکه خودش یک فروشگاه آنلاین را از ابتدا راه اندازی کند، فروشگاه اینترنتی روکولند را خریداری کرد!

خب با توجه به اینکه در حال حاضر فروشگاه مواد غذایی آنلاین دیجی کالا روی خود وب سایت اصلی فعالیت می‌کند، احتمالا باید بگوییم که تمامی اجناسی که در هر فروشگاه فیزیکی مشاهده کنید، در این وب سایت اینترنتی قابل مشاهده است. شرایط ارسال کالا توسط دیجی کالا طبق 4 زمانبندی از قبل تعیین شده است که شما می‌توانید حین خرید آن را انتخاب کنید. در حال حاضر این فروشگاه در تهران و کرج فعالیت می‌کند و طبق اطلاعات خود وب سایت، در آینده‌ای نزدیک فعالیتش را در شهرهایی مثل اصفهان و شیراز و... هم شروع می‌کند.

بررسی کلی سوپرمارکت آنلاین فِرش

قیمت فروش محصولات: قیمت اغلب محصولات سوپر آنلاین دیجی کالا با تخفیف همراه است.

سرعت ارسال کالا: طی روز 4 بار محصولات خریداری شده برای مشتریان ارسال می‌شود که هر مخاطب می‌تواند زمان دریافت کالای خودش را انتخاب کند.

هزینه ارسال: اطلاعات کافی در دسترس نیست.

موجودی کالا: تنوع محصولات سوپر مارکت آنلاین دیجی کالا بسیار گسترده و زیاد است.

6. سوپرمارکت آنلاین مدیسه

مدیسه را که دیگر خودتان می شناسید. در مقاله بهترین فروشگاه های اینترنتی لباس، راجع به این فروشگاه اینترنتی صحبت کرده بودیم. پس حتما می دانید که مدیسه، یک فروشگاه اینترنتی تخصصی مواد غذایی نیست. یعنی علاوه بر مواد غذایی، محصولات دیگر هم دارد. 

اولین نکته مثبتی که از این فروشگاه نظرم را جلب کرد، طراحی و شکل ظاهری زیبای سایت بود. همه چیز مرتب و با دسته بندی مشخص در فروشگاه چیده شده است. بطوری که برای پیدا کردن محصولی که می‌خواهید، نیازی نیست همه جای سایت را زیر و رو کنید. محصولات در دسته های مختلفی مثلا پروتئین، خشکبار و حبوبات، میوه، لبنیات، نوشیدنی و...گذاشته شده است. 

همینطور که در سایت گشت می‌زدم، بخشی دیدم که در آن چند دستور غذا وجود داشت. وقتی روی آن کلیک کردم، دیدم که علاوه بر دستور پخت غذا، مواد مورد نیاز درست کردن آن، در صفحه محصول آورده شده بود. ایده جالبی برای فروش بود که تا حالا آن را در فروشگاه های دیگر ندیده بودم. البته هنوز کامل راه نیفتاده است. 

این فروشگاه از نظر تنوع نسبتا خوب است و تقریبا می توانید نیاز خودتان را با آن برطرف کنید. 

بررسی کلی سوپرمارکت آنلاین مدیسه

 • قیمت فروش محصولات: قیمت اغلب محصولات بدون تخفیف است. 
 • سرعت ارسال کالا: مدت زمان دقیق ارسال کالا نسبت به فروشگاه انتخابی شما تعیین می‌شود اما در بیشتر شرایط محصولات در کمترین زمان برای مخاطب ارسال خواهند شد.
 • هزینه ارسال: برای خرید بیش از 300 هزار تومان رایگان است. 
 • موجودی کالا: تنوع محصولات سوپر مارکت آنلاین مدیسه تقریبا زیاد است.

این هم از بررسی بهترین فروشگاه های آنلاین مواد غذایی. اگر شما مورد دیگری می شناسید، آن را بنویسید تا به مقاله اضافه کنیم. 

دسته ای از افرادی که این مقاله را می خوانند، تصمیم می گیرند سوپر مارکت آنلاین خودشان را راه بیندازند. بله؛ درست است. با من همراه باشید، تا راجع به آن هم صحبت کنم. 

چگونه سوپر مارکت آنلاین خودمان را راه بیندازیم؟

طبیعی است که در این مدت تنها سابقه کار سنتی داشته اید. هیچ تجربه و اطلاعاتی راجع به طراحی و راه اندازی سایت ندارید. روشی که می‌خواهم برای ساخت سایت معرفی کنم، دقیقا خوراک خودتان است؛ یعنی طراحی سایت بدون کدنویسی

اصلا نیازی نیست خودتان را درگیر کارهای طراحی سایت مانند خرید هاست، دامنه، افزونه و...کنید. به جای همه اینها در کمتر از یک ساعت سایت تان را بسازید. چگونه؟

با کمک فروشگاه ساز پرتال. وقتی سایت را ایجاد کنید، تعدادی ویدیوی آموزشی می بینید که همه چیز را به شما آموزش می دهد. اتفاقا یک نمونه فروشگاه موادغذایی ایجاد شده با پرتال، فروشگاه اینترنتی وجی بازار است که بد نیست آن را ببینید. 

فروشگاه هایی که با پرتال طراحی شده اند:

 • ظاهر و قالب زیبایی دارند. 
 • قابلیت سرچ پیشرفته در سایت را دارند
 • سرعت باز شدن سایت، حدود 2/3 ثانیه است.
 • چندین روش پرداخت و ارسال می‌توانید تعریف کنید. 
 • پشتیبانی 24 ساعته دارند.
 • و...

اگر سوالی درمورد راه اندازی فروشگاه اینترنتی داشتید، می توانید از تیم پشتیبانی بپرسید. این هم شماره تماس: 02191003383 داخلی 2. 

دیدگاه خود را ارسال کنید

دیدگاه‌ها

لطفاً فروشگاه وان تیک کالا هم اضافه کنید.که حدودا سومین سال همکاری با پرتال رو تجربه میکنه

سلام دوست عزیز
سایتتون بررسی میشه اگر استانداردهای لازم رو داشت داخل مطلب بهش اشاره میکنیم

عالی

بهتر نبود سامانه بازرگام رو هم به لیست اضافه می‌کردید ؟!

سلام مطلب مفیدی بود ولی بهتر است فروشگاه های اینترنتی مواد غذایی خارجی مثل یامی کالا، حجرک و شمیران سوپر هم به این لیست اضافه شود.

سلام
بله حق با شماست تعداد فروشگاه‌های اینترنتی مواد غذایی که خدمات و محصولات خوبی دارند زیاد هست. ما در این مقاله بزرگ‌ترین و معروف‌ترین اون‌ها رو معرفی کردیم.

سلام. مطالب فوق را خواندم و اطلاعات خوبی دستم اومد.بنده درقسمت بازاریابی وپخش کارگاه تولیدی محصولات لبنی باظرفیت ۱۰تن شیر هستم. سئوالی که ازشما داشتم، آیا میشود و میتوان این محصولات را بصورت عمده وتناژ ازطریق اَپ یا سایت بفروش رساند که هزینه ی پایینی داشته باشد.!؟
باتوجه به اینکه این محصولات سنتی بوده وتاریخ مصرف محدودی دارنند. ارسال آنها به سایراستانها بدون یخچال ومجوز بهداشت ممکن نیست.!
اگر پیشنهادی داشته باشید بنده درخدمت شماهستم. باتشکر

سلام
وقتتون بخیر باشه
آره فروش گسترده فسادپذیر مثل همین لبنیات یه سری مشکلاتی داره. اما خب پیشنهادم اینه که این محصولات رو توی شهر خودتون بفروشید اما کنار اون روی یه سری دیگه از محصولات دیگه هم کار کنید. مثل محصولات ارگانیک
عسل
ترشی
سبزی های خشک و...

ارسال دیدگاه
 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
ساخت سایت و فروشگاه اینترنتی
02191003383 داخلی 2