ساخت سایت رایگان؛ آیا حقیقت دارد؟

طراحی سایت رایگان! عبارتی که ماهانه بطور میانگین بیش از 1600 بار در گوگل جستجو می‌شود. هیچکس از گرفتن خدمات رایگان بدش نمی‌آید؛ اما آیا واقعا ساخت سایت رایگان حقیقت دارد؟ یا اصلا می‌توان به محصول و خدمت رایگان اعتماد کرد؟
در این مقاله می‌خوانید:

اگر بگوییم قرار است شما را به یک تور 5 روزه استانبول می‌فرستیم، همۀ هزینه‌های‌تان نیز در این مدت به عهده ماست، چقدر به ما اعتماد می‌کنید؟ به نظرتان ما چرا باید این لطف بزرگ را بی دلیل در حق شما کنیم؟ کمی مشکوک نمی‌شوید که شاید کلکی در کار باشد؟!

حالا طراحی سایت رایگان را به‌جای تور مسافرتی قرار دهید. عبارتی که ماهانه به‌طور میانگین بیشتر از 1600 بار در گوگل جستجو می‌شود! که یکی از این افراد هم خود شما هستید و الان به این مقاله رسیده‌اید. حالا به‌نظرتان ساخت سایت رایگان حقیقت دارد؟ این ادعا را چقدر می‌توان جدی گرفت؟ در ویدیو زیر در مورد سایت رایگان و پشت پرده‌های آن توضیح داده‌ایم. پس حتما ویدیو را ببینید و ادامه مقاله را بادقت بخوانید تا متوجه شوید که چرا چیزی به اسم سایت رایگان وجود ندارد.

قبل از هر چیز اجازه دهید، بابت اینکه بالاخره تصمیم گرفته‌اید کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی کنید؛ به شما تبریک بگوییم؛ چون اگر راه را درست بروید، قرار است اتفاقات خوبی در کسب و کارتان بیفتد. اگر یک سایت فروشگاهی راه اندازی کنید، می‌توانید روزانه درآمد میلیونی از آن داشته باشید، اگر یک سایت شخصی برای معرفی و برندینگ خود بسازید، بعد از مدتی افراد به سراغ شما می‌آیند و... پس می‌خواهیم درمورد یک چیز با ارزش صحبت کنیم.

اگر به این باور رسیده باشید، که پتانسیل سایت در کسب درآمد، چقدر زیاد است، این سؤال برایتان پیش می‌آید، که چرا ساخت سایت باید رایگان باشد؟ یا اصلا شرکتی که خدمات طراحی سایت را رایگان ارائه می‌دهد چطور توانسته تا الان به کار خود ادامه دهد؟ یا حتی اگر هم این کار را برای رضای خدا انجام دهد، چقدر می‌توان به کیفیت و اعتبار آن مطمئن بود؟

اگر تاکنون با این سؤالات روبرو نشده بودید، الان وقتش رسیده برای چند لحظه به خودتان بیایید! این موضوع آنقدر اهمیت دارد که تصمیم گرفتیم، کامل در مورد آن صحبت کنیم و یکبار برای همیشه، پرونده ساخت سایت رایگان را ببندیم تا در آینده درگیر این پیشنهادات وسوسه انگیز نشوید.

معمولا در جستجوهای‌تان برای طراحی سایت رایگان یا طراحی سایت ارزان، با یکی از سه ادعای زیر روبرو می‌شوید. اگر چیزی غیر از این است، پایین صفحه در بخش نظرات، آن را برای ما بنویسید تا در مورد آن صحبت کنیم.

واقعیت طراحی سایت رایگان

واقعیت‌‌های ساخت سایت رایگان

وقتی تصمیم می‌گیرید یک سایت یا فروشگاه اینترنتی داشته باشید، قطعا یکی از دغدغه‌های‌تان هزینه آن است. به همین خاطر اغلب اولین چیزی که جستجو می‌کنید، ساخت سایت رایگان یا ارزان است. به همین خاطر احتمالا با یکی از سه ادعای زیر روبرو شده‌اید. در ادامه در مورد هر کدام و واقعیت پشت پرده هر یک، صحبت می‌کنیم.

ادعای اول: با وردپرس، رایگان سایت بسازید

«طراحی سایت رایگان با وردپرس»! جمله‌ای که هم بسیار در سایت‌ها می‌بینیم، یا از گوشه و کنار در مورد آن می‌شنویم. کامل هم اشتباه نیست؛ چون نصب وردپرس رایگان است. اما تنها نصب آن!

بسیاری از افراد با همین تصور تصمیم می‌گیرند طراحی سایت خود را با وردپرس انجام دهند. اما وقتی وارد عمل می‌شوند و با هزینه‌های آن مواجه می‌شوند متوجه می‌شوند، اصلا اینطور نیست. زمان زیادی نیاز نیست تا این موضوع را متوجه شوید. برای طراحی سایت با وردپرس از همان شروع کار باید هزینه‌ای بابت خرید هاست و دامنه بپردازید.

اگر بخواهید یک دامنه com. و یک فضای هاست حداقل داشته باشید، این هزینه حدود 400-500 هزار تومان است. بسته به حجم اطلاعاتی که می‌خواهید روی سایت قرار دهید، باید میزان هاست بیشتری بخرید. این هزینه‌ها بصورت دوره‌ای تکرار می‌شود، نه اینکه فقط یک‌بار آن را بپردازید! این تنها بخشی از هزینه طراحی سایت با وردپرس است. اما به همین جا ختم نمی‌شود.

الان شما یک سایت با ظاهری خام، ساده و با حداقل امکانات دارید. بعد از نصب، به یک قالب برای ظاهر سایت و تعدادی افزونه (برای اضافه شدن قابلیت‌های مختلف به سایت) نیاز دارید. بعضی از این قالب‌ها و افزونه‌ها رایگان هستند؛ اما احتمالا همۀ این‌ها نیازتان را برطرف نمی‌کند و مجبورید از نسخه‌های پولی مثلا قالب سفارشی یا افزونه‌های غیررایگان استفاده کنید.

بد نیست این را هم بدانید که هزینۀ قالب و افزونه از 50 هزارتومان شروع می‌شود تا چندین میلیون می‌رسد.

هنوز تمام نشده است! شما حین کار با سایت، به احتمال زیاد با مشکلاتی روبرو می‌شوید، که گاهی برای حل آن مجبورید، هزینۀ کنید. مقدار این هزینه بسته به مشکلاتی که برایتان پیش آمده متفاوت است. اگر بخواهید مجموع این هزینه‌ها را در نظر بگیرید چیز کمی نمی‌شود. پس اگر هدفتان طراحی سایت کاملا رایگان است دور وردپرس را خط بکشید.

هزینه طراحی سایت با وردپرس

ادعای دوم: سایت ساز و فروشگاه سازهایی که رایگانند!

سایت ساز ابزاری است که با کمک آن می‌توانید سایت خود را بدون نیاز به کدنویسی و دانش فنی طراحی و مدیریت کنید. استفاده از سایت‌ساز این مزیت را برایتان دارد که نیازی به خرید هاست جداگانه ندارید. حتی در برخی موارد دامنه رایگان هم در اختیار شما قرار می‌دهند. فروشگاه ساز هم همینطور است.

البته نه به این معنی که از هزینه خرید هاست و دامنه فارغ هستید. این هزینه در هر سایت‌سازی که می‌بینید عموما در یکی از سه دستۀ زیر جای می‌گیرند:

  1. حالت پایه آن‌ها رایگان است؛ ولی برای استفاده از امکانات بیشتر باید پول پرداخت کنید. (مانند Wix)
  2. هزینه سالانه می‌گیرند. (مانند Portal)
  3. از فروش شما سود می‌گیرند. (مانند سازیتو)

اگر سایت سازی وجود دارد که خارج از این سه حالت است و کاملاً رایگان کار می‌کند، خوشحال می‌شویم آن را به ما معرفی کنید :)

یک نکته مهم که در مورد سایت سازها و فروشگاه سازها باید در نظر بگیرید این است که چه امکاناتی در اختیار شما قرار می‌دهند. مثلا ممکن است که سایت ساز ادعا کند که به صورت کاملا رایگان به شما سایت می‌دهد، اما در عمل محدودیت‌هایی برای سایت شما اعمال کند. به عنوان نمونه این احتمال وجود دارد که در حالت رایگان فقط امکان ساخت 10 صفحه در سایت وجود داشته باشد. در این حالت برای دسترسی به امکانات بیشتر روی سایت‌تان باید پول پرداخت کنید.

مثلا یک فروشگاه ساز ممکن است ادعا کند که کاملا رایگان است، اما فقط قابلیت درج 5 محصول در سایت‌تان را به شما بدهد. حواست‌تان باشد که حتما قبل از انتخاب یک سرویس برای ساخت سایت یا فروشگاه اینترنتی، امکانات و شرایط آن را به صورت کامل بدانید. این که از همان ابتدا بتوانید بهترین سایت ساز و فروشگاه ساز را انتخاب کنید اهمیت زیادی دارد. چون قرار است زمان زیادی را صرف سایت‌تان را و بعدا اگر از سرویسی که تهیه کردید راضی نباشید؛ حتی اگر پولی پرداخت نکرده‌اید، قطعا زمان با ارزش‌تان هدر رفته است.

ادعای سوم: طراحی سایت رایگان = طراحی سایت ارزان

شاید تیتر ادعای سوم کمی گیج‌کننده باشد! منظورمان سایت‌هایی است، که هنگام جستجوی عبارت "طراحی سایت رایگان" در نتایج گوگل ظاهر می‌شوند. اما وقتی وارد سایتشان می‌شوید، می‌بینید که منظورشان از طراحی سایت رایگان، طراحی سایت خیلی ارزان (به تعبیر خودشان) بوده و حتی چندین بسته و تعرفه مختلف دارند.

اگر خودتان هم همین الان "طراحی سایت رایگان" را در گوگل جستجو کنید، تعدادی از این سایت‌ها را می‌بینید. فقط کافیست سایت را باز کنید و تفاوت چیزی که همان ابتدا گفته‌اند و تعرفه‌های سایت را ببینید. برای جذب مخاطب دست به هرکاری می‌زنند! الان دیگر می‌دانید که چطور باید با آن‌ها برخورد کنید.

هزینه طراحی سایت

بالاخره چه کار کنیم؟ پس هزینه ساخت سایت چقدر است؟

بگذارید خیالتان را راحت کنیم: هیچ‌کس به‌صورت رایگان برای کسی کاری انجام نمی‌دهد، آن هم طراحی سایت که پروسه‌ای وقت‌گیر و هزینه‌بر است! پس اگر جایی با این ادعا روبرو شدید بدانید که کاسه‌ای زیر نیم‌ کاسه است. حتی اگر هم خواستید این کار را انجام دهید انتظار داشتن یک وب‌سایت خوب و حرفه‌ای را نداشته باشید. یا حتی اگر هم ساخت سایت رایگان باشد، بعد از آن قرار نیست سرویس و پشتیبانی خاصی بگیرید. شما می‌مانید و مشکلات سایت.

این‌ها بارزترین ادعاهایی بود که در مورد طراحی سایت رایگان می‌شود. اگر وارد این پروسه شوید با انواع ادعاها مواجه می‌شوید و در نهایت می‌بینید تنها زمان‌تان تلف شده و کاری از پیش نبرده‌اید. به‌جای آن به‌دنبال یک راهکار منطقی برای راه اندازی سایت و فروشگاه اینترنتی باشید.

یکی از بهترین روش‌ها برای ساخت سایت و فروشگاه، استفاده از سایت ساز و فروشگاه ساز پرتال است؛ که با کمک آن با حداقل هزینه، در کمتر از یک ساعت صاحب یک سایت خواهید بود. اگر باورتان نمی‌شود یا مقالۀ «آموزش ساخت فروشگاه اینترنتی» را بخوانید؛ یا اینکه همین الان سایت تان را بسازید. (7 روز تست رایگان هم در اختیار شماست) همچنین پشتیبانی 24 ساعته را نیز خواهید داشت.

یک نکته: به‌جای اینکه تمام وقت‌تان را صرف طراحی سایت کنید، خیلی سریع سایت‌تان را در پرتال ایجاد و زمان‌تان را روی پول درآوردن از آن بگذارید. پولی که قطعا چندین برابر هزینه اولیه ساخت سایت است. (با استناد به مشتریان‌مان)

ساخت سایت اینترنتی و کسب درآمد از آن چندان سخت نیست، فقط باید دوره رایگان آموزش راه‌اندازی و ساخت فروشگاه اینترنتی را مشاهده کنید.

هر سؤالی راجع به ساخت سایت و فروشگاه دارید، با شماره 02163404 داخلی 2 تماس بگیرید، تا کارشناسان شما را راهنمایی کنند.

دیدگاه خود را ارسال کنید

دیدگاه‌ها

سلام. ساخت سایت برای نویسندگان و مترجمان و فرهنگنویسان که آثارشان را معرفی می کنند و هیچ درآمدی از این کار ندارند باید رایگان باشد!
بویژه آنکه با بحران نشر کتاب هم روبروییم!
پیشنهاد می کنم برای نویسندگانی که آثاری منتشر کرده اند و اسم و رسم دارند سایت ساختن رایگان باشد و برای کسبه تعرفه داشته باشد!
موفق باشید

عسل

سلام خدمت شما
همین که سایت دارید میزان فروش شما بالاتر میره. ساخت سایت هم برای ما هزینه داره نمیتونه به صورت رایگان این خدمات رو ارائه میدهید. اگر دنبال سایت رایگان هستید میتونید سراغ ساخت وبلاگ و... بروید.

سلام ممنون از تفاهم عمیق و مدبرانه شما

سلام
خواهش میکنم دوست عزیز:)

درود
اینکه سایت مون تو گوگل ظاهر بشه 1 ماه طول میکشه یعنی چی؟
خود هاست ها اکثرا مهلت یک ماهه دارن یعنی من ای که یک قالب نوشتم بخواهم حداقل حداقل برای اون یک دامنه یکساله و یک هاست یک ماهه داشته باشم تا بیاد اونو تو مرورگر ها بیاره 1 ماه طول میکشه و بعد باید دوباره هاستی که قیمتش از 104 هزار شروع میشه و هرروز قیمتش ممکنه تغییر کنه رو تمدید کنم :| اینجوری که فایده نداره :/ اگر اشکالی هست بگید متوجه بشوم .

سلام خدمت شما
یک ماه حداقل زمان لازم برای نمایش سایت شما در گوگل هست
بسته به نوع سایتتون، محتوای سایت، خطاهای سایت و... مدت زمان سئو سایت شما میتونه خیلی بیشتر طول بکشه. بعد هم نمایش سایت شما در گوگل به سختی کلمه کلیدی و رقبای شما هم بستگی داره.

سلام
برای ساخت یک سایت چقدر هزینه لازم هست

سلام خدمت شما
با توجه به اینکه چه نوع سایتی میخواید قیمت ساخت سایت متفاوت هست
میتونید از صفحه https://www.portal.ir/packages تعرفه ساخت سایت در پرتال رو مشاهده کنید.

سلام
من می‌خوام سایتی داشته باشم که ازش فایل کتاب و پایان نامه بشه دانلود پولی کرد یعنی حدود هزارتا فایل کتابهای درسی مهم دارم که خودم اسکن کردم و بعلاوه پایان نامه کارشناسی ارشد.چه سایتی با چه هزینه ای میتونم داشته باشم؟ اگر جواب بدین ممنون میشم

سلام دوست عزیز
با توجه به حجم بالای فایل ها، اگر بخواید در فروشگاه ساز پرتال سایت بسازید و محصولات پولی بفروشید باید بسته استاندارد رو با قیمت حدودی 4 میلیون و 200 هزار تومان بخرید.
ولی برای امنیت بالاتر فایل و عدم امکان انتشار فایل‌ها توسط مشتری‌ها میتونید فایل رو داخل اسپات پلیر بارگذاری کنید و لینک دانلودیش رو داخل سایتتون در پرتال قرار بدید.
لینک اسپات پلیر (https://spotplayer.ir)

آخر قیمت سایت چنده ؟

سلام
هزینه در لینک زیر آورده شده است
https://www.portal.ir/packages

اگر کسی بعدازثبت نام خواست انصراف بدهد چیکار باید کند

سلام
لازم نیست کار خاصی انجام دهید. بعد از 7 روز سایت شما بسته میشود

سلام. همه و خود شما خوب میدونید که وردپرس بی نظیر است. برای بالا بردن خودتون ، نیازی نیست که وردپرس را ضایع کنید. بله وردپرس رایگان نیست و نباید رایگان باشد. زمان و زحمتی که برای راه اندازی یک سایت وردپرسی صرف میشود خیلی با ارزش است و دستمزد بالایی باید داشته باشد.

سلام
متاسفانه براتون یه سوتفاهم به وجود اومده چون ما نگفتیم که باید رایگان باشه. هدف این مقاله اینه که بگیم اگر کسی گفت براتون رایگان سایت میزنم باید بهش شک کنید و چیزی به اسم سایت رایگان اصلا وجود نداره.

30-40درصد سایت های دنیا ورد پرسی هستند..جملاتی مثل"بیشترین هک‌های سایت مربوط به وردپرس هست و به راحتی با افزونه های آلوده سایت وردپرسی هک میشه" بیشتر عوامانه هست و مغرضانه.یه سرچ ساده تو گوگل نشون میده چه شرکتهای بزرگی دارن از ورد پرس استفاده میکنن

سلام
بله پراید هم خیلی توی کشور هست اما میشه گفت بهترین ماشینه؟ خیلی از سایت های بزرگ به صورت اختصاصی برنامه نویسی شدن و وردپرس هم مثل پراید چون ارزونه کابر زیادی داره.

بنظر من هیچی به وردپرس نمیرسه اگه شما وردپرس رو با هر سیستم مدیریت محتوای مقایسه کنید میبینید که وردپرس توسعه دهندگان خیلی بیشتری داره پس این ینی امنیت بیشتر سرعت بیشتر و البته امکانات بینهایت
برای مثال سیستم مدیریت محوای همین سایت که حتا اسمش رو هم نمیدونم نهایتا 20 الی 30 تا افزونه داشته باشه که به ما امکانات بدن ولی وردپرس چندین هزار افزونه با کیفیت داره که روز به روز بروزتر و بهینه تر میشن

سلام
نظر شما محترمه اما متاسفانه اطلاعاتتون کامل نیست و فکر می کنید وردپرس بهترینه. اما وقتی یه مدت کار کرده باشید و مشکلات وردپرس اذیتتون کرده باشه، می فهمید که وردپرس فقط برای یه سری از سایت‌ها مناسبه و برای هر سایتی نمیشه ازش استفاده کرد. در مورد بحث امنیت حرف شما کاملا اشتباهه و بهتره که یکم مطالعه داشته باشید. بیشترین هک‌های سایت مربوط به وردپرس هست و به راحتی با افزونه های آلوده سایت وردپرسی هک میشه. این که وردپرس هزاران افزونه داره درست اما به چه دردی میخوره شما روی یک سایت وردپرسی 40 تا افزونه نصب کنی سایتت به شدت کند میشه. در نهایت اینکه لطفا مطالعه داشته باشید و اطلاعاتتون رو بالا ببرید تا دیگران رو هم دچار اشتباه نکنید.

ببخشید سایت رو میشه به صورت دائمی خرید

سلام
خیر همه جا هزینه های سایت به‌صورت دوره ای هست. توی پرتال هم باید سالانه تمدید کنید.

و یک سوال دیگه داشتم اونم اینکه بعد از مدتی اگه خواستم اطلاعات وبسایت رو از روی سرورهای شما به سرور دیگه ای منتقل کنم، این امکان وجود داره؟

سلام
بله از اطلاعات وب سایت به شما بک آپ داده می‌شه

سلام
این پکیج های شما هزینه شون ماهیانه باید پرداخت بشه یا سالیانه؟

سلام
به صورت سالانه هست

سلام هزینه ساخت یه واسه یه آدم معمولی مثل من درحد چندتا عکس کذاشتن وفیلم گذاشتن وادانلود آپلود کردن عکس یا فیلم از وبسایت های دیگه واسه سایت خودت چه جوریه ارزش داره بخوای هزینه کنی سالیانه هزینش چقدر میشه ویا میشه خودتون بیشتر راهنمایی کنید ممنون میشم با تشکر

سلام
هزینه ساخت سایت و امکاناتی که هر بسته داره رو داخل لینک زیر قرار دادیم
https://www.portal.ir/packages

خیلی مفید بود

سلام دوست من
از مطالب مفیدتون استفاده کردم
خیلی عالی بود
بسیار ساده و راحت توضیح دادید
تشکر
کاملا قابل درک بود وبرای من مفید واقع شد

سلام
خوشحالیم که براتون مفید بوده

باسلام وادب بنده تولیدکننده ضدیخ خودرووشیشه شوربعلاوه ژل آتش زاهستم دررابطه ساخت سایت فروشگاهی ایافروش کالای بنده آنچنان هست که پشیمانی بوجودنیاره وخیالم راحت میشه برافروش ضمن انکه ضدیخ بنده ازموادپایه آلی میباشدکه هم ضدجوش وخوردگی لحاظ شده ودربازارفعلی اینمدل بندرت پیدامیشه

سلام
بله اگر سرچ کنید میبیند که این محصولات در اینترنت وجود دارن و در حال فروش هستن پس فروش اینترنتی اونها خوبه

سلام
من‌ازمایشی یه سایت با پورتال زدم و یه عکس از محصولم رو گذاشتم داخلش
هر چی سرچ میکنم تو گوگل نه سایت‌ازمایشی که ۷ روز مهلت تست داره رو میاره بالا نه عکسی که گذاشتم
حتی اسم ازمایشی سابت رو هم توی گوگل میزنم نمیاره بالا
خواستم ببینم چون هنوز پولی پرداخت نکردم نمیاره بالا؟

سلام
اول از همه اینکه باید سایتتون رو فعال کنید و دامنه شخصی داشته باشید تا توی گوگل دیده بشه. بعدش اینکه معمولا حدود 1 ماه طول میکشه تا توی گوگل ظاهر بشه سایتتون

سلام میشه بیشتر راهنمایی کنید، مثلا تعرفه خرید یکی از سایت هاتون سیصدوخورده ای بود ،یعنی هزینه کل همینقدر میشه یا باید بعد از ساخت هزینه های دیگه هم پرداخت کنیم؟ اگه میشه یه توضیح کامل از هزینه ها و ساخت سایت بدین لطفا

سلام
بسته ها به صورت سالانه هست و وقتی هزینه بسته رو پرداخت کنید تا یک سال هیچ هزینه دیگه ای از شما دریافت نمیشه. بسته 300 تومنی هم نداریم. توی صفحه تعرفه ها نوشتیم که دوره پرداخت یک ساله هست و مبلغ یک سال دریافت میشه نه ماهانه

سلام خانم شریفی
مرسی واقعا بابت سوالات تک تک دوستان پاسخ میدین
من میخوام یه سایت فروشگاهی بزنم و بتونم هر کالایی بفروشم سوال بنده اینه چه جوری برای سایت خود میشه اپلیکیشن موبایل درست کرد؟
سوال 2 بنده میخوام با چند تا مغازه قرار داد ببندم واسه اجناسشون که بزارم در سایت فروشگاهی خودم بعد اون کالا که در سایت قرار دادم یه مشتری انتخاب کرد این پیک موتوری از کجا باید متوجه بشه که بنده ب کدوم مغازه قرار داد دارم که بره بره برداره اخه دوستان گفتن که بصورت اتوماتیک این کاراها انجام میشه
مرسی وقت گذاشتین پیام بنده رو خوندیدن

سلام و درود
روی بسته‌های استاندارد و پیشرفته پرتال وب اپ رایگان به شما داده میشه
پیک فقط به مکانی که مشخص کردید میره و نمیتونید چند مکان رو به عنوان مبدا انتخاب کنید. میتونید خودتون به صورت دستی پیک بگیرید که بره از مغازه محصول رو تحویل بگیره و به مشتری بده

سلام من از قسمت چت آنلاین پیام دادم کسی پاسخگو نبود.

سلام
احتمالا همکاران ندیدند یا این که زمانی بوده که حضور نداشتن. اگر مقدوره دوباره پیام بدید.

سلام هزینه طراحی سایت با پرتال چقدر هست؟

سلام
داخل لینک زیر هزینه ها به همراه امکانات درج شده
https://www.portal.ir/packages

سلام مقاله جالبی بود و خیلی چیزا یاد گرفتم

سلام
ممنون از لطفتون

خب مشخصه که هیچ کس نمیاد ضرر کنه و سایت رایگان بده. اینا همش تبلیغات هست و بعد از یه مدت پول میگیرن برای هر کاری

سلام
بله همینطوره😎

عالی بود تو این دوره زمونه باید حواسمون جمع باشه که سرمون کلاه نره

سلام
دقیقا همینطوره و نباید به راحتی گول تبلیغات رو خورد

پنیر رایگان توی تله موشه...

سلام
بله دقیقا همینطوره

سلام
راستش من مقاله شما رو با دقت مطالعه کردم.
و خب تا حدودی هم درست بود.
ولی درباره وردپرس اینگونه صدق نمیکنه
بنده خودم تو وردپرس سایت دارم کاملا راضیم
اوایل که زیاد چیزی از طراحی سایت نمیدونستم از قالب های رایگان استفاده میکردم که با افزونه های درنگ و دراپ قابل ویرایش بودند
البته الان ساختن قالب رو یاد گرفتم
در کل هزینه زیادی برای وردپرس نکردم
از آموزش های رایگان سطح اینترنت استفاده کردم و وردپرس را به خوبی یادگرفتم و کسب و کارم و راه اندازی کردم.
از اونجایی که من سایت فروشگاه لباس داشتم هزینه زیادی متحمل نشدم یعنی بابت هاست و دامنه پول زیادی خرج نکردم.
گوگل سایتس هم به نظرم برای کسب در آمد مناسب نیست.نه اینکه کلن مناسب نباشه ها.مثلا میشه تبلیغات گوگل و داخلش گذاشت و پول درآورد.
ولی سئوی خوبی نداره و فقط برای اشتراک گذاری یک سری اطلاعات مناسبه نه برای کسب درآمد.من خودم یک سایت زدم و توش مقاله گذاشتم الان یکی دوسالی میشه گذشته اصلا در گوگل ایندکس نشده.
من اصلا گوگل سایتس رو برای کسب در آمد پیشنهاد نمیکنم چون از لحاظ سئو به صرفه نیست.به نظرم وردپرس خوبه.گوگل سایت بیشتر برای اهداف آموزشی ساخته شده تا کسب در آمد.تاحالاهم کسیو ندیدم بتونه از این سیستم کسب درآمد کنه.
راجب سایت ساز پرتالم باید بگم بد نیست ولی میتونستید یک امکانی بذارید که حداقل بشه رنگ قالب رو تغییر داد چون کاربران مبتدی که دانش کدنویسی ندارن نمیتونن رنگ رو تغییر بدن.ولی امکانات دیگرش خیلی خوبه.به نظر من بهتر بود امکان تغییر رنگ قالب رو میذاشتید که کارِ،کاربرا راحت تر میشد.
باتشکر

سلام
ممنون بابت نظر دقیق و عالی‌تون
پرتال هم قابلبت تغییر رنگ و ظاهر سایت رو داره و اگه خودتون کدنویسی بلد باشید به راحتی میشه انجامش داد اگر هم بلد نبودید پشتیبانی پرتال به صورت رایگان در خدمت شماست و فقط یه تیکت میزنید و رنگ دلخواه شما روی سایت اعمال میشه یا موارد موردنظر شما تغییر میکنه

مرسی محتواهای خیلی خوب رو نشر میدید

سلام میشه در برنامه خود گوگل سایت زد ولی برای دامنه باید پول پرداخت کرد
اسم بذنامه GOOGLE SITES است فقط باید جیمیل داشته باشید همین

سلام
بله درسته اتفاقا قبلا یه مقاله در موردش نوشتیم که میتونید مطالعه کنید
https://www.portal.ir/how-to-create-a-website-with-google-sites

اخرش چنده قیمتش برای سایت

سلام
قیمت ها در صفحه تعرفه ها که لینکش رو گذاشتم هستش
https://www.portal.ir/packages

موبایل را فراموش کردم ۰۹۱۳۳۰۲۵۱۳۴

سایت تبلیغاتی میخوام،
بعنوان نمونه و الگویی که مد نظرم هست سایت کیچک (موتور برق و ژنراتور)
هزینه تا حد معقول قابل قبوله برام.

سلام
سایتی که گفتید هم با پرتال ساخته شده و شما هم میتونید سایتی مشابه برای خودتون بسازید. هزینه هم در صفحه زیر هست و میتونید مشاهده کنید.
https://www.portal.ir/packages

سلام خسته نباشید من یه سایت میخوام فقط در حد نوشتن متن و آپلود کردن عکس همین هاست و دامنه ارزون دارید؟

سلام
میتونید بسته مبتدی رو بخرید که هزینه و امکاناتش داخل صفحه تعرفه ها که لینکش رو گذاشتم هست
https://www.portal.ir/packages

سلام به نظر من رایگان بهتر مگه شما مجانی می دهید البته چه کاری باشه اگه فروش یخچال باشه رایگانش خوب نیست اما وقتی طرف ۴ تا عکس فتوشاپ کنه خدمات کوچک ارائه بده که سایت گرون نمی خواد کلاهبرداری هم نمیشه تو وقتی قرار ۵ هزارتومان بفروشی دیگه سایت گنده نیاز نداری سایتی که رایگان خوب هزینه که داره اما اینترنت هم گرون میشه فرضا یکی مثل من که الان نداره بیاد طراحی کنه بیاد وسط میدون درآمدش کم بشه نتونه اقساط سایت را بده من می خوام خودم یادبگیرم طراحی کنم که دامنه ارزون و هاست ارزون بخرم

سلام
اگر قراره این طوری کار کنید که بهتره از شبکه های اجتماعی استفاده کنید اون هم رایگانه. با تجربه چندین ساله خودم تو این زمینه میگم که سایت رایگان اصلا به درد نمیخوره. سرعت باز شدن بسیار پایین، نبود بک آپ از سایت، امکان پاک شدن اطلاعات سایت و هزارتا دلیل منطقی دیگه وجود داره.

سلام برای خدمات فنی خودرو چه سایتی با قیمت مناسب پیشنهاد میکنید ممنون

سایت خیلی خوبی دارید
امیدوارم موفق باشید

سلام
ممنون از محبت و لطف شما، موفق باشید

خب قطعا هیچ دامنه وهاستی رایگان نخواهد بود
بعضی از سایت ها میان دامنه وهاست رایگان میدن ولی هم بی کیفیت هست هم اینکه تبلیغات داره
مثل همین وبلاگ ساز ها بلاگفا و..

سلام
حرفت خیلی حق بود خدایی
هیچ پنیری برای رضای خدا روی تله موش قرار نمیگیره. چرا کسی باید چیزی که براش کلی هزینه کرده رو رایگان بده؟

واقعیت اینه که من هاست و دامین رایگان دارم و کاملا رایگان سایت دارم!

سلام
دوست عزیز هر رایگانی بی دلیل نیست و خدمات رو نمیشه مقایسه کرد.
هیچ جای دنیا چیزی به اسم دامین رایگان وجود نداره. اگر هم باشه فقط سال اول رایگان است و از سال‌های بعد باید پول پرداخت کنید. مثلا زمانی دامنه xyz رایگان بود اما بعد از یک سال پولی شد و برای ادامه فعالیت سایت پول میگرفت.
در مورد هاست رایگان هم که توی اینترنت زیاد هست اما همانطور که قیمتش صفر هست کیفیتش هم صفر هست. نه بکاپی، نه سرعتی، نه امکاناتی در اصل هیچ چیزی نداره و هزارتا سایت روی یک سرور ضعیف ساخته میشه. پیشنهاد میکنم 7 روز تست رایگان پرتال رو امتحان کنید و با همین هاست و دامین رایگان خودتون مقایسه کنید تا تفاوت رو متوجه بشید.

سلام.یک سایت ساده میخواهم در حد نا ونشان
09135954396

سلام
توی مقاله زیر به صورت کامل و به زبان ساده توضیح دادیم که چطور سایت بسازید.
https://www.portal.ir/how-to-build-a-website

بسیار عالی
واقعیت این است که وقتی یک شرکت یا فردی چیزی حدود 1 میلیون یا 2 میلیون سایت میزنه یا کار بلد نیست یا تازه داره یاد میگیره که هر دو حالت برای کارفرما فاجعه وار تمام خواهد شد.
حالت بعدی، این شرکت ها یا افراد ابتدا برای مشتری دام پهن میکنن و یعد از اتمام پروژه به انواع روشها مانند اپدیت کردن ، توسعه دادن از مشتری به اندازه کل سایت پول میگیرند.
واقعیت این است کسب کار اینترنتی بدون هزینه بدون وقت گذاشتن بدون اعصاب خوردی غیر ممکن است.
تمامی این قصه ها راجب پولدار شدن از طریق کسب کار اینترنتی در مدت کوتاه یک دروغ است و درصد کمی از سایت ها یا پیج های شبکه اجتماعی به موفقیت می رسند مگر انکه تیم قوی پشت کار باشد.

سلام
ممنون بابت نظری که گذاشتید. واقعیت اینه که خیلی از مردم پول ندارن که برای طراحی سایت چندین میلیون تومن هزینه کنن. به همین دلیل ما بابت خدماتمون به صورت سالانه هزینه میگیریم تا مشتری مجبور نباشه یهو چند ده میلیون تومن هزینه کنه. بلکه به مرور و سالانه هزینه طراحی سایت رو پرداخت میکنه. در ضمن فرق پرتال با بقیه شرکت های طراحی سایت این هست که پشتیبانی رایگان داره. یعنی هر موردی دقت کنید هر موردی که در مورد سایت باشه رو پشتیبانی بدون دریافت وجه انجام میده. شما خودتون به عنوان یه طراح سایت چنین کاری میکنید برای مشتری؟
در مورد کسب درآمد هم ما نمونه هایی از مشتریامون داشتیم که توی کوتاه مدت به درآمد رسیدن و اصلا چیز عجیبی نیست. اگر مارکتینگ اینترنتی بلد باشید در کمتر از یک ماه میتونید از سایتتون درآمد داشته باشید. ما مشتری داشتیم که فردای روزی که سایتش رو آماده کرده فروش داشته. چطور؟ خیلی راحت محصولش رو داخل ترب و ایمالز گذاشته و چون قیمتش مناسب بوده مشتری هم خرید کرده.

سلام،چرا باید رایگان بکنن؟مگه عاشق چشم و ابروی ماهن که رایگان کنن.
کسی نمیاد الکی برای کسی خدمات رایگان ارائه بده.میخوان پول دربیارن.مثلا بلاگفا سیستم رایگان واسه وبلاگ نویسی ارائه میده الکی میده؟!خوب تبلیغات نمایش میده به نفع خودشه پول درمیاره دیگه.
البته بگم من تو گوگل سایت که یکی از خدمات گوگله رایگان سایت ساختم پول نخواست.ازش کسب در آمدم کردم تو سایتم یه تبلیغ هم گوگل نمایش نمیده.من از راه خود گوگل پول درمیارم.تبلیغات گوگل و نمایش میدم تو سایتم پول در میارم.مطالب رایگان میزارم سایتم بازدید داره.نظرم بهم میدن.برای چی پول بدم؟البته بگم من کسی رو مجبور نمیکنم.خودمم تو پرتال سایت زدم7 روز تست کردم خوبه ولی هزینه ی خوبی نداشتم تا بتونم بدم.موفق باشید.

سلام
حرف شما درسته و هیچ جایی توی دنیا سایت رایگان به کسی نمیدن. گوگل سایت هم سرویس خوبیه اما خیلی ابتدایی هست. مثلا قالب های خیلی پیشرفته و خوبی نداره. در ضمن برای کار شما این سرویس خوبه اما اصلا نمیشه باهاش مثلا فروشگاه اینترنتی ساخت. چون نه قابلیت فروش محصول داره، نه به درگاه پرداخت وصل میشه و نه میشه نوع ارسال کالا رو مشخص کرد. هزینه های پرتال هم به نسبت سرویس های مشابه خیلی به صرفه تر هست. میتونید مقایسه کنید.😉

سلام دوباره.بله باهاتون موافقم.منم برای ابتدایی تو گوگل سایت، سایت ساختم تا کسب درآمد کنم.وقتی در آمد مناسبی درآوردم میخوام در سایت ساز شما سایت بزنم.موفق باشید.

راست میگی گوگل سایتم خوبه من ازش استفاده کردم
فروشگاه اینترنتی هم که محصول ندارم بفروشم میخوام چیکار.
دمت گرم از پیشنهادت.قالبشم عالیه👍👍👍
از همین روش میتونم درآمد کسب کنم

سلام> ببخشید می خواستم بدونم چگونه از طریق اینستا می توانم آثار نقاشی گرافیکی را بفروشم؟

سلام
ما یه مقاله در مورد فروش اینترنتی آثار هنری تهیه کردیم که خیلی به درد شما می‌خوره. لینکش رو براتون گذاشتم.
https://www.portal.ir/how-to-sell-art-online

من دنبال ی سایت میگشتم تا لوگو طراحی کنم...بعد ی سایت خارجی ساخت لوگو پیدا کردم
وقتی لوگوی دلخواهمو ساختم چنتا گزینه داشتن
که میخوام این لوگورو کجا استفاده کنم
من سایت رو انتخاب که کردم گزینه ساخت سایت داشت و ی عالمه امکانت واسه سر صفحه ،پاورقی ،نوع سایت و پس زمینه سایت توش بود تو مرحله اخر واسه تکمیل سایت باید اسم و شماره و ایمیل مینوشتم
ولی شک کردم نکنه از اطلاعات سو استفاده کنه
و چرا اصلا این کار رایگانه
لطفا این سایتو چک کنید ببین واقعا سایت رایگان میسازه؟!
فقط اگه راست بود (نونتونم اجر کرد😂😐😂😂) البته واسه فان گفتم
اطلاع رسانی کنین
https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.tailorbrands.com/&ved=2ahUKEwiM4b_Pt_XvAhVphP0HHUeTBHkQFnoECBEQAg&usg=AOvVaw0MCgFH6qUlDoTsWgHpx7rX

سلام
ما تو این مطلب گفتیم که سایت رایگان واقعا حقیقت نداره. آخه چرا باید فرد یا شرکتی بابت چیزی هزینه کنه و اون رو رایگان به مردم بده؟ این سایتی که شما گفتید هم رایگان نیست و اگر مراحل ساخت سایت رو داخلش ادامه بدید متوجه میشید که حداقل ماهی 4 دلار هزینه داره.

سلام خسته نباشید . میخوام یه سایت فروش گل داشته باشم . کمکم میکنید لطفا ؟

سلام
اول از همه داخل سایت ثبت نام کنید. بعد که وارد پنل کاربری شدید چندتا ویدیو کوتاه هست. وقتی این ویدیوها رو ببینین خیلی راحت می‌تونید هر نوع سایتی رو طراحی کنید. اگر هم سوال یا مشکلی براتون پیش اومد پشتیبانی پرتال شبانه روزی در خدمت شما هستند. کافیه با شماره 02163404 داخلی 2 تماس بگیرید.

سلام خانم شریفی می خواستم بدونم شما با چه زبان های برنامه نویسی ای سایت رو طراحی و به اجرا در می آرین؟ با سپاس

سلام
بک اند سایت‌ها با فریم ورک ASP.Net و فرانت اند سایت با AngularJS

سلام.
پس هیج سایتی رایگان درست نمیکنه.
من چگونه بدون پول دادن میتونم سایت خودم رو بسازم.
یعین هیچ راهی وجود نداره

سلام
ساخت در هر صورت هزینه دارد و رایگان نیست. اگر پول ساخت سایت رو ندارید از اینستاگرام شروع کنید. بعد از مدتی که درآمد پیدا کردید با اون می‌تونید سایت بزنید.

من یک سایت ساختم می‌خوام حذف کنم چی کار کنم

سلام
بعد از تمام شدن مهلت تست حذف می‌شود.

باسلام وعرض ادب واحترام
من میخوام یه وب سایت کسب وکارمشاوراملاک بدن مکان راه اندازی کنم
آیادراین خصوص مبنی براینکه امکانش هست یانه،لطفانسبت به نحوه وشرایط آن اینجانب راراهنمائی فرمائید
باتشکر

سلام
بله امکانش هست سایت‌هایی مثل دیوار برای خرید و فروش ملک بسازید

درود
من می‌خواهم با شما همکاری کنم
چه کار باید بکنم؟

تا هفت روز رایگانه بعد هفت روز باید ماهی پول بدیم یا قسمتی از درآمد رو ب سازنده سایت بدیم؟

سلام
بعد از 7 روز تست رایگان باید یکی از پکیج‌های پرتال رو بخرید که به صورت سالانه هستند

سلام، اگه من بخوام به سایت معمولی بسازم که توش چیزی رو به فروش برسونم درست کنم، هزینه چقدر میشه؟

سلام
لیست قیمت پکیج‌ها توی صفحه زیر هست
https://www.portal.ir/packages

ارسال دیدگاه
  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
ساخت سایت و فروشگاه اینترنتی
02191003383 داخلی 2