💥 دوره جدید و رایگان آکادمی پرتال: آموزش کامل کار با پرتال و ساخت فروشگاه اینترنتی 💥

چطور یک فروشگاه اینترنتی موبایل داشته باشم؟

خیلی از مردم به جای رفتن به مغازه موبایل فروشی، از طریق اینترنت خرید می‌کنند. به همین دلیل باید شما هم فروش اینترنتی داشته باشید تا این مشتریان از شما خرید کنند و فروش‌تان بیشتر شود.
در این مقاله می‌خوانید:

اگر از چند سال قبل در بازار موبایل مشغول فعالیت هستید و مغازه موبایل فروشی دارید، احتمالا در چند وقت اخیر فروش‌تان به خوبی سابق نیست. شاید فکر کنید همه مغازه‌های موبایل فروشی همین وضعیت را دارند و کلا مشتریان کمتر از قبل شده‌اند. واقعیت این است که موبایل به یک وسیله ضروری در زندگی ما تبدیل شده است.

به عنوان نمونه بعد از شیوع ویروس کرونا و مجازی شدن کلاس‌های مدرسه و دانشگاه، تعداد خریداران موبایل خیلی بیشتر شدند. در این شرایط تعداد مشتریان شما هم بیشتر شد؟ وقتی با خیلی از موبایل فروش‌ها صحبت می‌کنیم با وجود بیشتر شدن مشتریان، باز هم چندان از وضع بازار راضی نیستند. دلیلش چیست؟ چون وقتی می‌توان در خانه موبایل خرید، کمتر کسی برای خرید گوشی به مغازه‌های موبایل فروشی می‌رود.

چرا سایت فروشگاهی موبایل راه‌اندازی کنیم؟

موبایل جزو آن دسته از محصولاتی است که فروش اینترنتی خیلی خوبی دارد. از کجا این را می‌گوییم؟ اگر نگاهی به محصولات پرفروش دیجیکالا بیاندازید، موبایل‌های مختلفی را بین این کالاها می‌بینید. همین مورد نشان می‌دهد که تعداد زیادی از مردم گوشی خود را به صورت اینترنتی خرید می‌کنند. با این وضعیت داشتن فروشگاه اینترنتی در کنار فروشگاه فیزیکی می‌تواند فروش شما را چند برابر کند.

مزایای ساخت سایت فروش موبایل

تصمیم گرفتید فروشگاه آنلاین موبایل خودتان را داشته باشید؟ باید بگوییم که راه‌های مختلفی برای فروش اینترنتی وجود دارد. وقتی محصولی برای فروش دارید، یکی از بهترین روش‌ها این است که سایت اینترنتی بسازید. پس برای فروش تلفن همراه به یک سایت فروشگاهی موبایل احتیاج دارید. در مقاله «چه کسب و کارهایی به سایت نیاز دارند؟» به صورت کامل توضیح داده‌ایم که چه کسب و کارهای دیگری به سایت احتیاج دارند.

ویژگی مهم تاسیس سایت فروش موبایل این است که می‌توانید آن را به درگاه پرداخت متصل کنید. به این ترتیب مشتریان خیلی راحت هزینه محصولات خریداری شده را پرداخت می‌کنند. مثلا فرض کنید مشتری از شما یک گوشی 10 میلیون تومانی بخواهد. اگر سایت نداشته باشید مشتری باید با وجود کرونا و ترافیک به بانک برود و هزینه محصول را به حساب شما واریز کند. تازه در روزهای تعطیل که بانک‌ها بسته هستند، امکان واریز وجه ندارد.

برای کارت به کارت کردن هم محدودیت وجود دارد و نمی‌توان 10 میلیون تومان را از این روش انتقال داد. در چنین شرایطی اگر سایت اینترنتی داشته باشید، مشتری خیلی راحت به درگاه پرداخت می‌رود و مبلغ سفارش را پرداخت می‌کند. به همین دلیل برای فروش اینترنتی موبایل، ساخت سایت فروشگاهی بهترین گزینه است.

ساخت فروشگاه اینترنتی موبایل

راه‌اندازی سایت فروش موبایل مزایای دیگری هم دارد. معمولا مشتریان به سایت‌های اینترنتی اعتماد بیشتری دارند. از آن‌جا که موبایل وسیله‌ای گران قیمت محسوب می‌شود، مردم در خرید اینترنتی آن خیلی دقت می‌کنند. حالا اگر سایت داشته باشید و برای آن نماد اعتماد الکترونیکی بگیرید، مشتری خیالش از بابت خرید راحت است. در مقاله «راهنمای تصویری گرفتن اینماد (نماد اعتماد الکترونیکی)» به طور کامل در مورد ای نماد و روش دریافت آن توضیح داده‌ایم.

حالا که با چندتا از ویژگی‌های سایت فروش موبایل آشنا شدیم، احتمالا می‌پرسید چطور یک سایت فروشگاهی بسازم؟ روش‌های زیادی برای ساخت سایت وجود دارد، اما در ادامه قرار است راحت‌ترین روش را به شما آموزش دهیم.

چطور سایت فروش موبایل راه‌اندازی کنم؟

در این قسمت قرار است فروشگاه ساز و نحوه طراحی سایت با آن‌ها را به شما معرفی کنیم. وقتی می‌گوییم ساخت سایت، شاید فکر کنید قرار است کار سختی انجام دهید. معمولا با دیدن فعل ساختن یک کار سخت و فنی در ذهن‌مان تصور می‌کنیم. با فروشگاه ساز شما قرار نیست یک سایت را از پایه بسازید. به همین دلیل راه‌اندازی یا طراحی سایت با فروشگاه ساز عبارت بهتری است.

فروشگاه ساز یک سایت آماده و ساخته شده را در اختیار شما قرار می‌دهد. به همین دلیل قرار نیست سایت فروشگاهی بسازید. تنها کاری که انجام می‌دهید این است که سایت آماده را با سلیقه خودتان تغییر می‌دهید و محصولات‌تان را در آن وارد می‌کنید. به همین راحتی یک سایت فروش موبایل دارید. در مقاله «فروشگاه ساز چیست؟» به طور مفصل در مورد فروشگاه ساز توضیح داده‌ایم.

فروشگاه ساز مناسب را انتخاب کنید

در اصل نیازی به اختراع دوباره چرخ نیست. وقتی یک سایت آماده و ساخته شده در دسترس است پس نیازی به ساخت سایت نیست. همین موضوع باعث شده افراد زیادی از فروشگاه سازها برای طراحی سایت استفاده کنند. در نتیجه فروشگاه سازهای زیادی فعالیت خودشان را شروع کرده‌اند. در اولین قدم برای راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی موبایل باید یکی از فروشگاه سازها را انتخاب کنیم.

چطور سایت فروش موبایل بسازیم؟

انتخاب بهترین فروشگاه ساز خیلی سخت نیست و فقط باید امکانات و خدمات آن‌ها را با هم مقایسه کنید. ساده بودن کار با فروشگاه ساز و داشتن پشتیبانی دو نکته مهمی هستند که در انتخاب فروشگاه ساز مناسب باید در نظر بگیرید. پیشنهاد می‌کنم قبل از انتخاب فروشگاه ساز حتما مقاله «چک لیست انتخاب بهترین فروشگاه ساز (بررسی 10 معیار)» را مطالعه کنید. در این مقاله معیارهای یک فروشگاه ساز خوب را ذکر کردیم که در انتخاب فروشگاه ساز خیلی به شما کمک می‌کند.

در بین سرویس‌های ایرانی و فارسی، فروشگاه ساز پرتال انتخاب مناسبی برای طراحی سایت فروش موبایل است. چرا؟ چون کار کردن با پرتال و راه‌اندازی سایت با آن به قدری راحت است که هر کسی می‌تواند سایت خودش را طراحی کند. طراحی سایت با پرتال بدون برنامه نویسی انجام می‌شود و لازم نیست حتی یک خط کد هم بنویسید.

از ویژگی‌های دیگر پرتال پشتیبانی رایگان و دائمی آن است. فرض کنید به هر دلیلی نیاز دارید بخشی از کدهای سایت‌تان را تغییر دهید یا ظاهر سایت‌تان را عوض کنید. در چنین شرایطی پشتیبانی پرتال به صورت رایگان این کار را برای شما انجام می‌دهد. البته پرتال ویژگی‌های زیادی دارد که با خواندن مقاله «35 دلیل برای آنکه پرتال را انتخاب کنید!» با آن‌ها آشنا می‌شوید. حالا وقتش رسیده که به سراغ طراحی سایت با پرتال برویم.

آموزش راه‌اندازی فروشگاه موبایل در اینترنت

فکر می‌کنید راه‌اندازی سایت فروشگاهی موبایل چقدر زمان لازم دارد؟ شاید فکر کنید حداقل یک هفته زمان لازم است تا سایت فروشگاه آماده شود، اما با پرتال در کمتر از دو روز یک سایت اینترنتی آماده برای فروش گوشی موبایل دارید. اول از همه با وارد کردن شماره تماس در سایت پرتال ثبت نام کنید.

در ادامه هم اطلاعات و مواردی مثل نام فروشگاه و نوع محصولات آن را مشخص کنید. بعد از انجام این کارها وارد پنل مدیریت پرتال می‌شوید. در این مرحله سایت با اطلاعات پیش فرض برای شما ساخته شده است و حالا یک سایت اینترنتی دارید.

طراحی سایت فروش موبایل

در پنل کاربری پرتال چند ویدیوی رایگان و کوتاه مشاهده می‌کنید. در این ویدیوها روش کار با پرتال و طراحی سایت فروشگاهی آموزش داده شده است. بعد از این که ویدیوهای پرتال را دیدید، خودتان به سرعت سایت فروشگاهی موبایل طراحی می‌کنید. برای طراحی سایت اول از همه باید یکی از قالب‌های فروشگاهی پرتال را انتخاب کنید.

تمام قالب‌های پرتال رایگان در اختیار شما قرار دارد و می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. قالب‌های مختلف و متفاوتی برای انتخاب وجود دارد و حتی بعضی از آن‌ها مثل قالب فروشنده، تکنو و روبیکا برای فروش موبایل کاملا مناسب هستند. بعد از انتخاب قالب سایت باید بخش‌های مختلف قالب فروشگاه را به صورت دلخواه تغییر دهید.

وقتی کارتان در این مرحله تمام شد باید درگاه پرداخت بگیرید. اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری در مورد درگاه‌های پرداخت اینترنتی داشته باشید، پیشنهاد می‌کنم مقاله «بهترین درگاه پرداخت اینترنتی کدام است؟» را مطالعه کنید. در ادامه هم خیلی راحت می‌توانید آن را به سایتی که طراحی کردید وصل کنید. در مرحله بعد روش‌های ارسال و سایر تنظیمات سایت را انجام می‌دهید.

ساخت فروشگاه اینترنتی موبایل

بعد از این که سایت شما آماده شد فقط باید محصولات‌تان را برای فروش در سایت قرار دهید. در کل، راه‌اندازی سایت با پرتال به سرعت و بدون نیاز به دانش فنی انجام می‌شود. در مقاله «چگونه یک فروشگاه اینترنتی حرفه‌‌ای و پرفروش بسازیم؟» به صورت کامل‌تر مراحل طراحی سایت با پرتال را آموزش داده‌ایم.

طراحی سایت فروش موبایل چقدر هزینه دارد؟

وقتی در مورد طراحی سایت حرف می‌زنیم بعضی‌ها زود چرتکه برمی‌دارند و هزینه‌های آن را حساب و کتاب می‌کنند. آخرش هم می‌گویند راه‌اندازی سایت هزینه زیادی دارد و منصرف می‌شوند. با این وجود واقعیت چیز دیگری است. با یک هزینه بسیار کم هم می‌توانید سایت فروشگاهی داشته باشید.

ساخت سایت اختصاصی از پایه کار سختی است و به همین دلیل هم هزینه زیادی دارد. با این حال سرویس‌های فروشگاه ساز مثل پرتال هزینه طراحی سایت را به شدت کم کرده‌اند. در اصل شما لازم نیست در همان ابتدای کار ده‌ها میلیون تومان بابت سایت پول بدهید. هزینه ساخت سایت به صورت سالانه و با قیمت بسیار کمتر از شما دریافت می‌شود.

از همه مهم‌تر این که پرتال چند پکیج مختلف دارد که برای کسب و کارهای گوناگون مناسب هستند. مثلا اگر تازه قصد راه‌اندازی فروشگاه موبایل دارید بهتر است از بسته ارزان‌تر شروع کنید. بعد که فروش‌تان بیشتر شد و بازدیدکنندگان بیشتری پیدا کردید، می‌توانید سایت خود را به بسته‌های بزرگ‌تر ارتقا دهید.

مهم‌ترین ویژگی پرتال این است که به جز هزینه سالانه هیچ هزینه دیگری از شما دریافت نمی‌کند. بعضی از فروشگاه سازها بابت هر محصولی که می‌فروشید درصدی به عنوان کارمزد دریافت می‌کنند. این مبلغ شاید در ابتدای کار که فروش بالایی ندارید چندان زیاد نباشد، اما بعدا که فروش‌تان بیشتر شد این هزینه هم زیاد می‌شود.

هزینه طراحی سایت با فروشگاه ساز

برای دیدن هزینه راه‌اندازی سایت می‌توانید به صفحه تعرفه فروشگاه ساز مراجعه کنید. ارزان بودن فروشگاه ساز به این معنی نیست که امکانات کمتری دارد. با یک هزینه اندک برای خودتان سایت فروشگاهی کامل تهیه می‌کنید. بعد از مدتی که فروشگاه‌تان رونق گرفت و مشتریان زیادی پیدا کردید، هزینه سالانه فروشگاه ساز در برابر درآمدتان از سایت رقم ناچیزی خواهد بود. حالا که با مراحل ساخت سایت فروش موبایل آشنا شدید، چند فوت کوزه‌گری به شما یاد می‌دهیم تا درآمدتان از سایت بیشتر شود.

چند نکته مهم برای افزایش فروش از طریق سایت

راه‌اندازی سایت تنها قدم اول برای کسب درآمد اینترنتی است. در ادامه باید تلاش کنید تا مشتریان بیشتری از شما خرید کنند. برای این کار چند نکته مهم وجود دارد که باید آن‌ها را رعایت کنید. اگر به دنبال اطلاعات بیشتری برای کسب درآمد از سایت هستید حتما مقالات افزایش فروش اینترنتی را دنبال کنید.

1- لوازم جانبی را هم در کنار موبایل بفروشید

کسی که می‌خواهد از شما گوشی موبایل بخرد حتما به لوازمی مثل گلس و قاب هم برای گوشی نیاز دارد. اکثر مشتریان معمولا گوشی و این لوازم را از یک فروشگاه خریداری می‌کنند. پس بهتر است در کنار هر مدل گوشی که برای فروش دارید، تعدادی از لوازم جانبی آن را هم موجود داشته باشید. این کار باعث می‌شود خیلی راحت فروش‌تان افزایش یابد و سود بیشتری به دست آورید.

2- ارسال رایگان برای مشتریان در نظر بگیرید

اکثر فروشگاه‌های اینترنتی سفارشاتی که بیشتر از مبلغ معینی باشند را رایگان ارسال می‌کنند. از آن‌جا که موبایل کالای گران قیمتی است و سود زیادی هم دارد، بهتر است شما هم از این گزینه برای جذب مشتری استفاده کنید. خیلی از مشتریان برای این که هزینه اضافی بابت ارسال کالا نپردازند از مغازه خرید می‌کنند. با استفاده از گزینه ارسال رایگان می‌توانید این دسته از مشتریان را هم جذب کنید.

ارسال موبایل برای مشتریان فروشگاه

3- با تولید محتوا فروشگاه را به دیگران معرفی کنید

برای این که مشتریان سایت شما زیاد شود باید در رتبه اول نتایج گوگل قرار بگیرید. وقتی مشتری برای خرید موبایل در گوگل سرچ می‌کند، ابتدا وارد اولین سایت می‌شود. پس اگر سایت شما اولین نتیجه گوگل باشد افراد بیشتری وارد آن می‌شوند. به همین ترتیب هم مشتریان شما بیشتر می‌شود.

برای قرار گرفتن در رتبه اول گوگل باید تولید محتوا کنید و سئو سایت را هم جدی بگیرید. تولید محتوا یعنی این که مطالب جذاب و آموزشی تهیه کنید و در سایت قرار دهید. برای آشنایی با تولید محتوا پیشنهاد می‌کنم مقاله «تولید محتوا چیست؟» را مطالعه کنید.

تولید محتوا به تنهایی تاثیر زیادی در جذب کاربر و مشتری برای سایت ندارد. در کنار تولید محتوا باید قواعد سئو سایت را هم رعایت کنید. سئو باعث می‌شود که محتوای تولیدی شما در رتبه اول گوگل قرار بگیرد و کاربران آن را ببینند. به همین دلیل در کنار تولید محتوا باید به سئو سایت توجه کنید. در مقاله «سئو چیست و چرا اهمیّت دارد؟» به صورت کامل در مورد سئو سایت توضیح داده‌ایم.

4- برای فروش موبایل از ایمالز و ترب کمک بگیرید

اگر اهل خرید اینترنتی باشید احتمالا با سایت‌های ایمالز و ترب آشنا هستید. این سایت‌ها نوعی موتور جستجوی محصول هستند که فقط قیمت محصولات مختلف را نمایش می‌دهند. فایده این سایت‌ها در پیدا کردن مناسب‌ترین قیمت برای یک محصول است.

به عنوان نمونه اگر یک گوشی خاص را در این سایت‌ها جستجو کنید لیست قیمت فروشگاه‌های اینترنتی مختلف برای آن گوشی به شما نشان داده می‌شود. حالا از این لیست می‌توانید موبایل موردنظر را به ارزان‌ترین قیمت بخرید. شما هم می‌توانید محصولات خودتان را در ایمالز و ترب نمایش دهید تا مشتریان، فروشگاه شما را در صفحه آن محصولات ببینند. به این ترتیب خیلی راحت مشتری وارد سایت شما می‌شود و خرید می‌کند.

قرار دادن موبایل در ایمالز و ترب

برای این کار باید ابتدا در ایمالز و ترب ثبت نام کنید. اگر از فروشگاه ساز پرتال استفاده کنید همین جا کار تمام است. چون پرتال به صورت خودکار به این سایت‌ها متصل می‌شود. بنابراین اطلاعات و قیمت محصول شما خیلی راحت در ترب و ایمالز به نمایش در می‌آید.

با موبایل، موبایل بفروش!

برای ساخت سایت به هیچ ابزار، مهارت و حتی نرم افزار خاصی نیاز ندارید. فقط به اینترنت و وسیله‌ای که به آن متصل شود احتیاج است. به همین دلیل اگر رایانه هم ندارید این امکان وجود دارد که از گوشی‌های هوشمند برای طراحی سایت استفاده کنید. پس هر وقت بیکار بودید یا مشتری در مغازه نداشتید، تلفن همراه را بردارید و با آن موبایل‌های خودتان را اینترنتی بفروشید.

پیشنهاد می‌کنم همین الان سایت فروشگاهی خودتان را با پرتال طراحی کنید تا کسب و کارتان آنلاین شود. برای این که با امکانات و قابلیت‌های پرتال بیشتر آشنا شوید 7 روز مهلت تست رایگان دارید. در این 7 روز سایت‌تان را بسازید و اگر از نتیجه کار راضی بودید آن وقت هزینه فعال شدن سایت را پرداخت می‌کنید. در صورتی که سوالی در مورد طراحی سایت دارید در قسمت نظرات برای ما بنویسید و یا با شماره 02191003383 داخلی 2 تماس بگیرید.

دیدگاه خود را ارسال کنید

دیدگاه‌ها

خیلی برام جالب نبود

سلام
کدوم بخش مقاله جالب نبود؟ اگر موردی هست بگید براتون توضیح بدیم

جالب بودش ممنونم

قربان شما، خوشحالیم که مفید بوده

ارسال دیدگاه
  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
ساخت سایت و فروشگاه اینترنتی
02191003383 داخلی 2