💥 دوره جدید و رایگان آکادمی پرتال: آموزش کامل کار با پرتال و ساخت فروشگاه اینترنتی 💥

گرفتن درگاه پرداخت برای فروشگاه‌های اینستاگرامی

تجربه خرید از آنلاین شاپ‌های اینستاگرامی را داشتید؟ برای پرداخت پول از چه روشی استفاده کردید؟ مرسوم‌ترین روش پرداخت پول در آنلاین شاپ‌ها کارت به کارت کردن است. روشی که مشکلات زیادی برای صاحب حساب و مشتری به همراه دارد. اما امروز می‌خواهیم یک روش جایگزین بهتر به شما معرفی کنیم.
در این مقاله می‌خوانید:

دریافت درگاه پرداخت فقط مخصوص سایت‌های اینترنتی نیست؛ بلکه می‌توانید برای پیج اینستاگرامی هم درگاه پرداخت داشته باشید. لینک درگاه پرداخت را برای هر کاربر بفرستید و مطمئن باشید که هیچ فیش جعلی برای شما ارسال نمی‌شود.

از طرف دیگر خیال کاربر از پیج شما راحت است. مطمئن می‌شود که کسب و کار شما در جایی ثبت شده و با پرداخت پول قرار نیست کلاه بزرگی سرش برود. رابطه‌ای دو سر سود که به نفع هر دو طرف است.

حالا چرا کسب و کارهای اینستاگرامی از درگاه پرداخت استفاده نمی‌کنند؟ بخش زیادی از صاحبان آنلاین شاپ نمی‌دانند که امکان دریافت درگاه پرداخت برای اینستاگرام هم وجود دارد. به همین خاطر در این مطلب می‌خواهیم به‌صورت کامل نحوه دریافت درگاه پرداخت اینستاگرامی را با هم بررسی کنیم.

درگاه پرداخت چیست؟

درگاه پرداخت اینترنتی به روشی می‌گویند که روند انتقال پول از حساب مشتری به فروشنده را آسان می‌کند. با کلیک بر روی یک لینک به صفحه انتقال وجه وارد می‌شوید و می‌توانید با وارد کردن اطلاعات کارت بانکی و رمز پویا، مبلغ پول را انتقال دهید.

اکثر سایت‌های فروشگاهی به درگاه پرداخت متصل هستند. اما فروشگاه‌های اینستاگرامی هم می‌توانند درگاه پرداخت داشته باشند.

درگاه پرداخت اینترنتی برای آنلاین شاپ

چرا باید برای آنلاین شاپ درگاه پرداخت بگیریم؟

تا اینجای کار متوجه شدیم درگاه پرداخت چیست و برای چه کاری استفاده می‌شود. سؤال بعدی این است که گرفتن درگاه پرداخت چه فایده‌ای برای آنلاین شاپ‌ها دارد؟

 • می‌توانید به جای ارسال شماره کارت، لینک پرداخت مستقیم به مشتریان ارسال کنید.
 • امکان مشاهده گزارش آنلاین واریزی‌ها وجود دارد. می‌توانید به راحتی لیست پرداخت‌ها را مشاهده کنید.
 • به راحتی می‌توانید روند پرداخت پول توسط مشتری را پیگیری کنید.
 • با ارسال لینک پرداخت، مشتری می‌تواند پرداخت امن داشته باشد.
 • خیال مشتری راحت است که از یک فروشگاه معتبر خرید می‌کند.
 • امکان ارسال لینک جداگانه محصول با قیمت انتخابی شما وجود دارد.
 • پشتیبانی 24 ساعته برای رفع مشکلات پرداخت و واریزی مشتریان وجود دارد.

این‌ها برخی از ویژگی‌های مثبت درگاه پرداخت برای صاحبان فروشگاه و مشتریان است. اگر فکر می‌کنید جای ویژگی دیگری در لیست ما خالی است، همین الان آن را در بخش کامنت‌ها بنویسید.

بیشتر بخوانید: 3 روش برای پیگیری و پرداخت آنلاین در اینستاگرام

روش‌های دریافت درگاه پرداخت اینترنتی

برای دریافت درگاه پرداخت پیج اینستاگرام دو راه پیش روی شما است. می‌توانید با بررسی مزایا و معایب هر روش، یکی را برای کسب و کارتان انتخاب کنید. روش‌های دریافت درگاه پرداخت شامل:

1- به صورت مستقیم از بانک

اگر یک سایت فروشگاهی داشته باشید که اینماد دارد، می‌توانید به صورت مستقیم لینک پرداخت بگیرید. با استفاده از این روش می‌توانید بدون واسطه از هر بانکی (پارسیان، ملی، ملت و...) که می‌خواهید درگاه پرداخت مستقیم دریافت کنید.

درگاه‌های پرداخت آنلاین بانکی

2- به صورت غیر مستقیم از شرکت‌های واسط

پیج‌های اینستاگرامی می‌توانند از درگاه پرداخت واسط یا همان درگاه پرداخت غیر مستقیم استفاده کنند. این شرکت‌ها به ازای هر تراکنش حدوداً 0.5 تا 1 درصد کارمزد کسر می‌کنند. می‌توانید از این طریق یک لینک پرداخت معتبر دریافت کنید.

درگاه‌های پرداخت اینترنتی معتبر

در این بخش می‌خواهیم 5 درگاه پرداخت واسط ایرانی که جزو بهترین شرکت‌های ارائه دهنده خدمات درگاه پرداخت هستند را بررسی کنیم.

1- دیجی پی (digipay)

آیکون دیجی پیدیجی پی یکی از استارت آپ‌های محبوب دیجی کالا است که پشتیبانی تمام وقت و سرعت بالایی دارد. با استفاده از دیجی پی کاربران می‌توانند به صورت قسطی محصول مورد نظرشان را بخرند. در پنل کاربری هم گزارش دقیق درآمد و انتقال وجه وجود دارد.

2- آیدی پی (IDPay)

آیکون آیدی پیبا استفاده از آیدی پی می‌توانید برای فروشگاهتان لینک اختصاصی درست کنید. همچنین، برای هر محصول یک لینک خرید جداگانه تعریف کنید. هر روز ساعت 8 صبح پول به حساب شما واریز می‌شود.

مبلغ کمی کارمزد هم به ازای هر تراکنش از حساب کاربر کسر می‌شود.

3- زرین پال (Zarinpal) 

آیکون زرین پالیکی از پرطرف‌دارترین شرکت‌های واسط درگاه پرداخت، زرین پال است. سرویس درگاه پرداخت اینستاگرامی این وب سایت با نام زرین لینک شناخته می‌شود. زرین لینک کارمزد بسیار کمی دارد و پول واریزی به حساب شما در آخر هر روز تسویه می‌شود.

ماه اول عضویت در زرین پال پولی به عنوان کارمزد کسر نمی‌شود. اما از ماه‌های بعدی به ازای هر تراکنش 0.5 درصد کارمزد کسر خواهد شد. امنیت پرداخت و امکان خروجی اکسل از لیست تراکنش‌ها از ویژگی‌های مثبت این درگاه پرداخت است.

4- پی پینگ (PayPing)

آیکون پی پینگدرگاه پرداخت پی پینگ امکان تعریف محصول و ایجاد لینک اختصاصی به شما می‌دهد. کارمزد درگاه پی پینگ 1 درصد است که حداکثر 5 هزارتومان از هر پرداخت کارمزد دریافت می‌کند. ارسال پیامک رایگان، تسویه حساب کمتر از 24 ساعت و صدور فاکتور آنلاین از ویژگی‌های این درگاه پرداخت است.

5- نکست پی (NextPay)

آیکون نکست پینکست پی یکی دیگر از درگاه‌های پرداخت واسط است که به ازای هر تراکنش 1 درصد کارمزد دریافت می‌کند. این درگاه پرداخت چند سالی است که کارش را شروع کرده و پیگیری خوبی دارد.


نکته: برای دریافت درگاه پرداخت باید فرم درخواست درگاه را در سایت شرکت مورد نظر پر کنید. همچنین می‌توانید با پشتیبانی این شرکت‌ها تماس بگیرید و سؤالاتتان را از کارشناسان مربوطه بپرسید.

بهترین راه فروش محصولات از طریق درگاه پرداخت

برای اینکه بدون دردسر کاربران را به درگاه پرداخت هدایت کنید، نیاز به سایت دارید. امکان دریافت درگاه‌های پرداخت مستقیم فقط برای سایت‌های فروشگاهی وجود دارد و نمی‌توانید برای پیج اینستاگرامی از آن استفاده کنید. از طرف دیگر برای فروش محصولات در اینستاگرام باید هر دفعه یک لینک پرداخت جدید با توجه به قیمت محصول ایجاد کنید و برای مشتری بفرستید.

اما اگر سایت داشته باشید می‌توانید از مشتریان بخواهید که برای تکمیل و ثبت سفارش از طریق سایت اقدام کنند. لینک پرداخت محصول هم به صورت خودکار ایجاد می‌شود. برای ساخت سایت هم نیاز به هزینه و زمان زیادی ندارید. 

می‌توانید از طریق فروشگاه ساز پرتال سایت بسازید و ۷ روز به صورت رایگان از آن استفاده کنید. بعد از ۷ روز هم با خرید اشتراک با هزینه کمتر از ۳ میلیون تومان صاحب یک فروشگاه اینترنتی کامل می‌شوید.

این در حالی است که ساخت سایت با فروشگاه ساز کمتر از 1 روز از شما زمان می‌گیرد و نیاز به دانش فنی خاصی ندارد. با استفاده از ابزارهایی مثل ویترین و خرید سریع در پرتال هم می‌توانید یک لینک جدید برای ثبت سفارش سریع مشتریان اینستاگرامی خودتان ایجاد کنید.

سخن پایانی

در این مطلب سعی کردیم تمام نکاتی که باید در مورد دریافت درگاه پرداخت اینترنتی بدانید را بررسی کنیم. امیدواریم که بتوانید به زودی برای آنلاین شاپ اینستاگرامی خودتان یک درگاه پرداخت معتبر دریافت کنید.

این کار باعث می‌شود تا مشتریان هم خیلی راحت‌تر به شما اعتماد کنند و آمار فروشتان بالاتر برود. اگر نظر یا سؤالی در خصوص درگاه‌ پرداخت فروشگاه اینستاگرامی دارید، در بخش دیدگاه‌ها بپرسید.

سؤالات متداول

 • چطور درگاه پرداخت جعلی را از اصلی تشخیص دهیم؟

برای اینکه به عنوان مشتری متوجه شوید که درگاه پرداخت مورد نظر جعلی نباشد، باید به آدرس URL صفحه توجه کنید. مثلاً https://www.idpay.ir/portal آدرس صحیح درگاه پرداخت آیدی پی است. اما اگر به جای idpay.ir کلمه idpey.ir یا idpeyy.ir و از این قبیل خطاهای املایی را دیدید، درگاه پرداخت جعلی است. همچنین، ابتدای URL درگاه پرداخت معتبر پسوند https دارد.

 • چرا به درگاه پرداخت اینترنتی نیاز داریم؟

با دریافت درگاه پرداخت اینترنتی می‌توانید یک لینک برای هر محصول ایجاد کنید و مطمئن شوید که مشتری پول را به حساب شما واریز کرده است. با مشکلاتی مثل فیش‌های جعلی و... هم مواجه نمی‌شوید. همچنین، مشتریان می‌توانند پرداخت امنی تجربه کنند.

 • چگونه درگاه پرداخت زرین پال بسازیم؟

ابتدا باید وارد حساب کاربری خودتان در سایت زرین پال شوید. سپس درخواست دریافت درگاه پرداخت زرین لینک بدهید و اطلاعات مورد نیاز را پر کنید.

دیدگاه خود را ارسال کنید
ارسال دیدگاه
 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
ساخت سایت و فروشگاه اینترنتی
02191003383 داخلی 2