راهنمای کامل ساخت فروشگاه اینترنتی فایل

کسب درآمد از طریق فروشگاه فایل چگونه است؟ چگونه می‌توانیم یک فروشگاه اینترنتی فایل راه بیندازیم؟ هزینه ساخت سایت دانلودی حدودا چقدر است؟ در این مقاله، قرار است جواب همۀ این سؤالات‌تان را بگیرید.
در این مقاله می‌خوانید:

این روزها برای خرید یک کتاب لازم نیست به فلان کتابفروشی بروید. یا اینکه برای شرکت در دورۀ آموزشی فلان استاد در یک شهر دیگر، نیازی نیست این همه هزینه کنید، تا به آنجا بروید. یا مثلا اینکه مثل قدیم برای خریدن یک فیلم، لازم نیست به ویدیو کلوپ بروید.

از وقتی سایت‌های دانلودی یا فروش فایل راه افتاده است، همۀ این کارها و خیلی از کارهای دیگر راحت شده است. ساخت فروشگاه اینترنتی فایل هم یک روش برای کسب درآمد اینترنتی است که در این مقاله می‌خواهم راجع به آن صحبت کنم. قبل از خواندن ادامه مقاله پیشنهاد می‌کنم ویدیو زیر را حتما ببینید:

پیش از هر چیز، می‌خواهیم ببینیم، که اصلا راه اندازی چنین سایتی خوب است؟ چه چیزهایی در فروشگاه فایل می‌توانید بفروشید؟ هزینه آن چقدر است؟ همچنین ساده‌ترین روش برای ساخت فروشگاه فایل با کمک بهترین فروشگاه ساز فایل را به شما آموزش می‌دهیم. 

آموزش ساخت فروشگاه فایل

فروشگاه اینترنتی فایل چیست؟

چند وقت پیش، با یکی از اساتید طراحی، جلسه‌ای داشتم. هدفش این بود با برگزاری دوره آموزشی در همۀ شهرها، بیشتر خودش را معرفی کند. اما طبیعتا محدودیت زمانی و مکانی برای رفتن به شهرهای دیگر وجود داشت. 

بهترین پیشنهادی که می‌شد به او داد، راه اندازی یک سایت فروشگاهی فایل بود. سایتی که در آن هم بتوان آموزش آنلاین داد؛ هم فایل‌های ویدیویی دوره را در آن آپلود کرد. با این کار، افراد زیادی می‌توانستند در دوره شرکت کنند. 

گاهی قصد راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی، مثلا فروشگاه آنلاین را دارید؛ اما نه محصول فیزیکی خاصی مدنظرتان است، نه سرمایه اولیه تأمین محصول را دارید. اما یک تخصص در زمینه خاص دارید. در این شرایط، ساخت سایت فروش فایل گزینه مناسبی است. 

چگونه می‌توانیم از فروشگاه اینترنتی فایل، کسب درآمد کنیم؟ (با مثال های واقعی)

محصولات دیجیتال مانند فایل، این مزیت را دارد، که تنها یک هزینه اولیه می‌خواهد؛ بعد از آن، می‌توانید از همان محصول سود کسب کنید؛ یعنی نیازی نیست برای هر مشتری یک محصول مجزا تهیه کنید. 

فروشگاه‌‌های اینترنتی فایل، انواع مختلفی دارد. احتمالا خودتان هم بارها تعدادی از آن‌ها را دیده‌اید. در ادامه به انواع این فروشگاه‌ها اشاره می‌کنم. همچنین برای بعضی از آن‌ها، نمونه‌هایی نام می‌برم تا بیشتر متوجه شوید. 

1. سایت فروش پکیج‌های ویدیویی آموزشی

فرض کنیم که یک تخصص و مهارت خاص دارید. در عین اینکه به آموزش علاقه دارید، می‌خواهید از آن درآمد هم داشته باشید. یک گزینه مناسب برای شما، تهیه ویدیوهای آموزشی و قرار دادن آن در سایت است. اتفاقا این نوع کسب و کارها اخیرا پیشرفت‌های زیادی داشته است و افراد حرفه‌ای توانسته‌اند درآمد خوبی از آن کسب کنند. 

یک نمونه معروف که احتمالا آن‌ها را می‌شناسید، وب سایت دکتر شیری است. محصول اصلی این سایت، فایل‌های ویدیویی آموزشی در زمینه روانشناسی است. 

نمونه سایت فروشگاهی فایل

2. سایت فروش فایل پی دی اف و ایبوک‌

یک نمونه شناخته شده از این نوع فروشگاه‌‎های فایل، سایت فیدبیو است. (هرچند تمرکزش روی اپلیکیشن است!) خوشبختانه الان هر کتاب و نوشته‌ای که بخواهیم را می‌توانیم خیلی سریع در اینترنت پیدا کرده و آن را دانلود کنیم. پس برای فعالیت فرهنگی در زمینه کتاب نیازی نیست لزوما انباری پر از کتاب داشته باشید. اگر به فایل کتاب‌ها دسترسی داشته باشید، می‌توانید یک فروشگاه کتاب دیجیتال یا فروش پی دی اف راه بیندازید. 

یک نمونه دیگر که چندین سال است آن را در فضای اینترنت می‌بینیم، فایل‌های پی دی اف جزوه‌ها یا کتاب‌های درسی است. 

سایت فروش فایل

3. دوره‌های آموزشی آنلاین

با روندی که اطرافمان می‌بینیم، این تصور که در آینده همه چیز آنلاین می‌شود، عجیب نیست. به نظرم تا چند سال دیگر، برای شرکت در یک دوره آموزشی یا حتی کلاس‌های مدرسه و دانشگاه، نیازی به مراجعه حضوری نیست. چون همۀ کلاس‌ها آنلاین برگزار می‌شود. هر چند که الان هم، تعدادی از آن‌ها را می‌بینیم. 

مثلا سایت آموزش زبان ایران اروپا، اقدام به برگزاری دوره‌های آموزش آنلاین کرده است. 

4. سایت فروشگاهی فایل‌های صوتی یا پادکست

فایل‌های صوتی مدتی است محبوبیت پیدا کرده‌اند. روز به روز هم اهمیت بیشتری پیدا می‌کنند. اگر سایت پادکست بی پلاس را بشناسید، این دقیقا یک نمونه خوب از سایت مخصوص فایل‌های صوتی و پادکست است. البته فایل‌های این سایت، رایگان است! 

فروش فایل در اینترنت

یک نمونه آن هم از مشتریان پرتال است. مثلا سایت روانشناسی جریان که شامل فایل‌های صوتی است. 

فروش فایل

5. سایت دانلود فیلم و موسیقی

این یک مورد از سایت‌های فروش فایل را دیگر همۀ شما می‌شناسید. هرچند این سایت‌ها معمولا رایگان بودند؛ اما به هر حال شما هم می‌توانید یکی از این نوع سایت‌ها داشته باشید. البته اگر به دنبال درآمد بالا هستید، روی این گزینه حساب نکنید.  

6. سایت دانلود نرم افزار و اپلیکشن‌

دنیای اینترنت پر است از این نوع سایت‌ها. خودتان هم احتمالا بارها از این سایت‌ها، استفاده کرده‌اید و کارتان راه افتاده است. مثلا نرم افزارهایی برای سیستم کامپیوترتان.

آموزش ساخت فروشگاه اینترنتی فایل یا محصولات دانلودی 

راه اندازی فروشگاه اینترنتی فایل، از آن چه فکر می‌کنید راحت‌تر است. کل فرآیند ساخت فروشگاه اینترنتی فایل؛ در مجموع یک ساعت بیشتر زمان شما را نمی‌گیرد. البته با کمک روشی که قرار است در مورد آن صحبت کنیم. روشی که نه نیاز به آموزش دارد، نه کدنویسی می‌خواهد و نه زمان زیادی از شما می‌گیرد. 

در مقاله «راه اندازی و ساخت سایت با 3 روش مختلف» گفته‌ایم، ساده‌ترین روش برای طراحی سایت استفاده از فروشگاه ساز است. بدون اینکه شما را درگیر روش‌های پیچیده دیگر کنیم، به سراغ آموزش ساخت فروشگاه اینترنتی فایل می‌رویم. در ضمن، آموزش را روی بهترین فروشگاه ساز فایل توضیح داده ایم. 

اگر می‌خواهید بعد از یک ساعت سایت فروشگاهی فایل داشته باشید، قدم به قدم با ما همراه باشید:

1- یک سایت به اسم خودتان ثبت کنید

برای داشتن فروشگاه فایل، روی لینک ساخت فروشگاه اینترنتی کلیک کنید. این اولین گام شما برای داشتن یک سایت محصولات دانلودی است. بعد از اینکه شماره تلفن و اسم فرضی سایت‌تان را وارد کردید، سایت آزمایشی شما آماده می‌شود. تا 7 روز می‌توانید با این سایت کار کنید و با همه زیر و بم آن آشنا شوید. 

نگران کار کردن با سایت هم نباشید؛ چون از همان لحظه نخست ورود به سایت، تعدادی ویدیو آموزشی جلو روی‌تان می‌بینید. تازه علاوه بر آن، هر زمان بخواهید می‌توانید با تماس تلفنی یا تیکت، از کمک پشتیبانی 24 ساعته استفاده کنید. 

2- یک قالب دلخواه برای سایت‌تان انتخاب کنید

ظاهر و دکور فروشگاه اینترنتی هم دقیقا مثل فروشگاه فیزیکی، موضوعی است که شما به آن اهمیت می‌دهید. این ظاهر را قالب سایت شما مشخص می‌کند. از بین قالب های سایت، یکی را به دلخواه انتخاب و آن را روی فروشگاه‌تان تنظیم می‌کنید. پشتیبانان هم می‌توانند کامل شما را راهنمایی کنند. همچنین هر جا نیاز بود، تغییرات موردنظر شما را اعمال کنند.

3- سایتی که درست کرده‌اید را فعال کنید

گفتیم این سایت تا 7 روز برای شماست. اگر بخواهید صاحب آن شوید، باید سایت را فعال کنید. چگونه؟ در پرتال، 3 بسته فروشگاهی با قیمت‌های متفاوت وجود دارد که امکانات آن‌ها با هم متفاوت است. هر کدام که برای‌تان مناسب است، را در همان پنل مدیریت انتخاب و خریداری کنید. بعد از آن، هم صاحب سایت خواهید شد؛ هم اینکه می‌توانید یک آدرس منحصر یا دامنه برای آن انتخاب کنید. 

4- فایل‌ و محتوای خود را در سایت آپلود کنید

آموزش ساخت فروشگاه آنلاین فایل

الان وقت آن است که هر فایل و محتوایی که دارید، را در سایت بگذارید. در هر صفحه از سایت، یک محصول با توضیحات آن قرار دهید. توضیحاتی در مورد اینکه مثلا دوره آموزشی شامل چه بخش‌هایی است؛ مشتری بعد از دیدن آن، چه چیزهایی به‌دست می‌آورد و...

علاوه بر محصولات دانلودی، روی محتوای کاربردی و مفید در بخش بلاگ هم کار کنید. مثل سایت دکتر شیری، که پر از محتوای مفید است. 

راستی نگران حجم فایل‌های‌تان هم نباشید، چون هرچقدر فضا که بخواهید، پرتال در اختیار شما قرار می‌دهد. 

5- با کمک روش‌های بازاریابی اینترنتی محصولتان را معرفی کنید و بفروشید!

شاید بگویید، خب سایت را که راه اندازی کردیم، محصول را هم در آن گذاشتیم، پس از چه زمانی مشتری به سراغ ما می‌آید؟! هر کاری تا الان کرده‌اید، برای آماده سازی فروشگاه اینترنتی‌تان بوده است. اما برای اینکه بخواهید از این پس بفروشید، باید سایت و محصول‌تان را معرفی کنید.

مثلا اینکه باید بدانید چه کار کنید تا گوگل شما را بالا نشان بدهد؛ کجاها و چگونه تبلیغ کنید؛ چه محتوای متنی و تصویری در سایت قرار دهید. 

در بلاگ پرتال، همۀ این موضوعات را آموزش داده‌ایم. مثلا اینکه:

هزینه ساخت فروشگاه فایل چقدر است؟

آموزش فروش فایل در اینترنت

می‌دانید اصلی‌ترین تفاوت فروشگاه محصول فیزیکی و فروشگاه فایل چیست؟ هزینۀ آن! شما در فروشگاه محصول فیزیکی باید به تعداد مشتریان محصول تهیه کنید. پس هر سفارش برای‌تان، هزینه تامین محصول را دارد. 

اما در فروشگاه فایل، مسئله کمی فرق دارد! شما برای ساخت هر فایل یک هزینه اولیه خرج می‌کنید (تهیه ویدئو، ادیت و...)؛ بعد از آن، نیازی نیست برای هر مشتری یک محصول تهیه کنید. مثلا اگر بخواهید ویدئوهای آموزشی در سایت بگذارید و بفروشید، همان ابتدا هزینه و زمانی را صرف تهیه آن می‌کنید. (البته اگر می‌خواهید حرفه‌ای باشد، باید انرژی زیادی صرف کنید!)

به این ترتیب، مشتریان تا مدتی می‌توانند همین محصول را خریداری کنند. پس فکر نکنید داشتن یک فروشگاه فایل هزینه‌ای برای‌تان نخواهد داشت.

علاوه بر آن، ساخت سایت هم قطعا هزینه دارد. مثل فروشگاه فیزیکی که قطعا هزینه‌ای باید برای اجازه مکان و دکوراسیون بپردازید. سایت هم باید فضای کافی برای نگهداری فایل‌ را داشته باشد. پس طبیعی است که خریدن این مکان نیاز به صرف هزینه دارد. نمی‌خواهیم موضوع را پیچیده کنیم. اما این فضا همان هاست است. 

البته هزینه‌های دیگری مانند خرید دامنه (آدرس منحصر سایت‌تان)، خرید قالب، امکانات سایت مانند درگاه پرداخت و چندین مورد دیگر هم برای سایت‌تان خواهید داشت. ما همۀ این هزینه‌ها را در مقاله هزینه راه اندازی فروشگاه اینترنتی حساب کرده‌ایم.

اگر بخواهیم یک حساب سرانگشتی از همۀ این هزینه‌ها بدهیم، حدودا 4 تا 6 میلیون تومان می‌شود. البته، با کمک پرتال هم این هزینه کمتر شده است، هم کارتان یک ساعته راه می‌افتد. بدون اینکه بخواهید هزینه هر کدام را تک تک بپردازید. به علاوه اینکه همۀ امکانات یکجا، در بسته‌های پرتال گذاشته شده است.

برای اطلاع از قیمت هر کدام از بسته‌ها و امکانات هر کدام، به صفحه تعرفه مراجعه کنید. این هزینه در مقابل درآمدی که بعد از مدتی (مثلا 3 یا 4 ماه) خواهید داشت، اصلا رقمی نیست. چون شما هم قطعا هدفتان فروش است. 

یک مسئله دیگر..!

امنیت سایت های فروش فایل

همۀ افرادی که قصد راه اندازی فروشگاه فایل را دارند، با این نگرانی روبرو می‌شوند که: چگونه می‌توانم، دسترسی به فایل را برای کسانی که آن را نخریده‌اند، ببندم؟؟

خوشبختانه فروشگاه ساز پرتال، فکر این را هم کرده است. در واقع تنها افرادی که محصول شما را خریداری کرده‌اند، می‌توانند از آن استفاده کنند. به این صورت که برای او یک کد ارسال می‌شود و تنها خودش می‌تواند فایل را دانلود کند. خب این هم از این... دیگر جای نگرانی وجود ندارد!

راستی شما چه نوع فروشگاه فایلی می‌خواهید داشته باشید؟ زیر همین مقاله برای ما بنویسید، تا شما را راهنمایی کنیم :) امیدواریم که همان ابتدا، سایت‌تان را ایجاد کرده باشید، اما اگر هنوز این کار را نکرده‌اید، با لینک زیر شروع کنید:

ساخت سایت فروشگاهی فایل

هر سؤالی هم که راجع به ساخت سایت فروشگاهی با کمک پرتال و فروش فایل داشتید، با شماره 02191003383 داخلی 2 تماس بگیرید.

دیدگاه خود را ارسال کنید

دیدگاه‌ها

سلام اگر کد پیامکی نداشته باشیم چه مشکلی پیش می آید آیا به محض خرید محصول را می توانند دانلود کنند؟ یا فقط با مراجعه به سایت می توانند فایل ها را ببینند

سلام دوست عزیز سوالتون رو کامل متوجه نشدم
تو پرتال در کل دو راه وجود داره واسه فروش فایل دانلودی
1- مستقیم از خود سایت ( که در اینصورت حتما باید کاربر پنل کاربری داشته باشه و وارد پنلش بشه که بتونه دانلود کنه)
2- استفاده از اسپات پلیر ( در اینصورت کد لایسنس بهش داده میشه که میتونه با دانلود نرم افزار اسپات فایل هاشو دانلود کنه)

سلام وقتتون بخییر من قصد دارم یک سایت فروش ویدیو آموزش آرایشگری راه اندازی کنم
و فقط کاربرانی که هزینه پرداخت کرده اند ویدیو ها رو ببینند
ممنون میشم راهنماییم کنید که افزونه ای هست که ویدیو ها رو با حجم کم رو هاست بارگذاری کنه
که حجم هاست زیاد درگیر نباشه؟
و اینکه برای هر ویدیو باید نوشته ایجاد کنم
یا با ووکامرس محص.ل تعریف کنم؟

من دبیرفارسی هستم. تمام درس هایم را به صورت پاورپوینت و کلیپ تولیدکرده ام.
حقوقم کفاف پرداخت شش میلیون ساخت سایت فایل را نمیده.
واقعا نمی رسم برای بچه ام کفش یا یک تی شرت بگیرم.متشکرم.
چکار کنم.

سلام وقت بخیر
من محتوای آموزشی رو تولید کردم با 2 سال کار روی اون، حالا آیا سایت هایی هستن که من پکیج هام رو روی اونها قرار بدم و بفروش برود یا سایت هایی که به شکل Affiliate marketing نیز درصدی از قیمت فروش رو بابت هر فروش دریافت کنن و پکیج های من رو روی سایت خودم بفروشن؟

سلام
میتونید خودتون یه سایت بزنید و داخلش پکیج آموزشی رو بفروشید. برای جذب مشتری هم تبلیغات کنید.

سلام بطور میانگین هزینه ساخت فروشگاه فایل چقدر میشه؟

سلام
در لینک زیر قیمت ها هست هر بسته فروشگاهی که خواستید رو میتونید تهیه کنید
https://www.portal.ir/packages

با سلام و خسته نباشید
من قصدم ساخت یه فروشگاه فروش فایل هست
منتها حجم مجموع فایل های من زیاد هست (بیش از 4 ترا) لذا امکان ساخت سایت به این صورت هست
اگر بله، هزینه اش متفاوت خواهد بود ؟

سلام
بله امکانش هست منتها برای فایل‌هاتون باید سرور اختصاصی تهیه کنید.

با سلام.
بسیار ممنون از سایت و آموزش هاتون.
بنده انشالله میخوام سایت فروشگاه فایل راه اندازی کنم که درش مقالات ترجمه شده پزشکی و ... و سمینار های خودم بفروشم، فعلا حدود 300 فایل دارم.

برای شروع کار بنظرتون از سایت فروشگاه کوچک استفاده کنم خوب هست؟
آیا در آینده با بیشتر شدن تعداد فایل میتوانم سطح فروشگاه را به استاندارد یا حتی پیشرفته برسانم؟ (میدونید میخوام همین سایت باشه اما بعد ارتقا بدم بدون از دست دادن لینک فروشگاه و ... ،امیدوارم متوجه شده باشید).

بعد این سایت که از شما خریداری میکنم کاملا برای من هست و فقط بنده به فایل های خودم دسترسی دارم یا پرتال هم میتونه به تمام اطلاعاتم دسترسی داشته باشه؟

سوال بعد: دامنه و هاست را با خرید بسته کوچک شما برای سایت بنده فراهم میکنید یا بنده خودم باید بخرم و هزینه جدا دارد؟

سوال بعد: آیا این سایتی که میسازید اختصاصی برای بنده هست؟ و بنده با پرداخت تعرفه یک سایت اختصاصی ب دامنه اختصاصی خواهم داشت؟ مثلا آدرس سایتم: www.doctor.ir (مثلا این آدرس فرضی) باشد و هیچ پیشوند یا چیزی که خاصی نداشته باشد و اختصاصی خودم باشد.

ببخشید خیلی زیاد نوشتم چون واقعا میخوام کار را شروع کنم.
باتشکر.

سلام
پکیجی که از پرتال تهیه می‌کنید خودش شامل هاست و دامنه هست و چیز دیگه‌ای نیاز ندارید. در ضمن سایتتون هم اختصاصی هست و کاملا در اختیار خودتون هستش. دامنه ir رایگان بهتون داده میشه اما اگه com بخواین باید خودتون تهیه کنید.
سایتی که میسازید کاملا برای خودتون هست و پرتال هیچ دسترسی به فایل های شما نداره.
امکان ارتقا به پکیج های بالاتر وجود داره و بعد از ارتقا هیچ کدوم از اطلاعات شما حذف نمیشه و ظاهر سایت هم تغییری نمیکنه فقط دسترسی به امکانات پکیج بالاتر براتون باز میشه. برای ارتقا هم فقط کافیه مابه التفاوت 2 تا پکیج رو پرداخت کنید.

من عاشق ویدیو شدم

بنظرم سخت تر ازین حرفا میومد

سلام
راهی که ما آموزش دادیم راحت و سریعه 😉

خیلی عالی بودش ممنونم

سلام
خواهش می کنم دوست عزیز موفق باشید

سلام خسته نباشید؛ میشه لطفا بگید ایا بسته کوچک (بسته دوم پرتال) برای فروشگاه فروش فایل آموزشی با 180 محصول، مناسبه؟

سلام
بله کاملا مناسبه

سلام و عرض ادب و خسته نباشید بنده یک سایت فروشگاهی دارم و حالا میخوام یک فروشگاه فایل هم راه اندازی کنم و همه مواردش رو بررسی و تنها مشکلی که دارم اینه که فایل هایی که میخوام بزارم داخل سایت رو از کجا پیدا کنم ؟ میخوام رمان و کتاب فروشم اما نمیدونم از کجا رمان و کتاب دانلود کنم و داخل سایتم بزارم برا فروش و اصلا این کار رو چطور انجام بدم که غیر قانونی هم نباشه ممنون میشم اگر یه توضیحی بدید یا منبع هم معرفی کنید

سلام
ببینید باید کتاب‌ها رو از ناشر بگیرید. با چندتا ناشر بزرگ صحبت کنید و شرایط اونها رو بپرسید

هزینه اولیه منطقیه ولی نه برای کسی که هنوز درامدی نداشته

سلام
دقت کنید که بدون سرمایه گذاری نمیتونید موفق بشید. مثلا جف بزوس وقتی آمازون رو ساخت درآمدی ازش داشت؟ نه، اول هرچی داشت رو روی آمازون سرمایه گذاری کرد و بعد از مدتی هزاران برابرش رو درآورد. شما هم تا چیزی نکاری چیزی برداشت نمی‌کنی.

سلام هزینه راه اندازی سایت فروش فایل چقدر در میاد
تشکر

سلام
لیست امکانات و تعرفه پکیج‌های پرتال داخل صفحه زیر هستش
https://www.portal.ir/packages

سلام وقتتون بخیر واقعا با سایتتون و مطالبی که توش گذاشتید خوشحال شدم.
اما من مهارتی ندارم البته چطور بگم دوستدارم یکاری رو یاد بگیرم و بعدش لوازم یا ابزار داشته باشم بتونم درست کنم یا بسازم مثل همون صنایع دستی یا زیور آلات بدلیجات یا چیزایی رو که عمده‌ای می خرن دانه‌ای می‌فروشن مثلاً ی چیزی رو به قیمت ۱۵ هزار تومان خریدم ۲۰ هزارتومن بفروشم یا مثلاً پرورش قارچ یا خیلی چیزای دیگه که بتونم به همون درآمد روزی ۵۰۰ هزارتومان ماهی ۲۰ میلیون تومن یا ۵۰ میلیون تومن برسم نمی‌دونم چطور منظورم رو برسونم ولی اگه منظورم رو متوجه شدید لطفا اگه میشه یه خورده راهنماییم کنید تشکر میکنم ازتون.

سلام خسته نباشید من می خواستم سایتی داشته باشم که فایل هام رو داخلش بفروشم و یه قابلیت دیگه هم داشته باشه که دیگران هم بتونم فایل هاشون رو در سایت من بفروشم.(چند فروشندگی) ایا همچین چیزی برای شما امکان پذیر؟ و هزینش چقدر؟!

سلام
فعلا چنین قابلیتی در پرتال نیست اما به زودی احتمالا اضافه بشه

سلام . واقعاااا خیلی خوبید. هزار تا چیز که نمیدونستم چی هستن و هر جا میخوندم بدتر گیج میشدم رو تونستم تو سایت شما مطالعه کنم و حداقل آگاهیم رو ببرم بالا. هم مطالب عالی هستن هم پرسش و پاسخ ها کلی نکته داشت. عالییییی. موفق باشید. امیدورام به زودی با یه برنامه ریزی خوب بتونم از خدمات ناب شما استفاده کنم.

سلام
ممنون از شما خیلی به ما انرژی دادید 😍 ما همیشه در خدمت شما هستیم و امیدوارم یک کسب و کار پرسود برای خودتون بسازید. در ضمن هر وقت کمکی خواستید ما در خدمتتون هستیم 😉

سلام.
در صورتی که یک وبسایت با کمک پرتال ایجاد کنیم و فایل های ویدئویی از آموزش کار با نرم افزارهای فنی مهندسی یا مثلاً روش نوشتن مقاله علمی برای فروش قرار بدیم:
1- برای فروش این نوع فایل ها نیاز به مجوز جداگانه هست؟ (از وزارت ارشاد، وزارت علوم و ...)
2- برای اخذ اینماد و نشان ساماندهی باید کار خاصی انجام بدهیم یا خود پرتال، اتوماتیک با خرید بسته این دو نشان را در وبسایت ایجاد می کند؟
سپاس

سلام وقت شما بخیر باشه
نه نیازی به مجوز خاصی نیست.
راجع به اینماد، بخشی از مراحل رو باید خودتون انجام بدید. چون برای اهراز هویت باید یه سری مدارک آپلود کنید. ولی خب میتونید درخواستش رو به تیم پشتیبانی بدید تا راهنماییتون کنن و بخشی از کار رو انجام بدن. مقاله زیر راهنمای تصویری و کامل گرفتن اینماد هستش که خیلی میتونه بهتون کمک کنه:
https://www.portal.ir/enamad-visual-guide

سلام وقت شما بخیر ما یک پکیج آموزشی طراحی کردیم و میخایم داخل پکیج آموزشیمون طراحی سایت رو هم بذاریم خواستم بپرسم شما پکیج آموزشی رو هم دارید که پکیج شمارو هم داخل پکیجمون بذاریم ؟؟؟ به نحوی پکیج شمارو هم تبلیغ می کنیم و به شما ارجاعشون میدیم آموزش هم در حد مقدماتی تا نیمه پیشرفته

درود جناب سهیلی
ببینید ویدیو آموزشی های ما توی پنل هستش و جای دیگه ای نمیذاریم اونها رو. به همین خاطر، تمایلی به این کار نداریم. مرسی از شما :)

سلام.ببخشید از بین مواردی که گفتین کدوم پر درآمد تره وهزینه اش کمتره

سلام اقای چوبکی عزیز
ببینید درآمدش کاملا به خودتون بستگی داره. مثل اینکه بگید فروش لباس درآمدش خوبه یا نه. فروشنده ای داریم که داره ماهی 200-300 میلیون در میاره، یکی هم داره ماهی 20 تومن درمیاره.
ولی خب فروش دوره های آموزشی که خودتون تهیه کردید درآمدش بیش از بقیه س که البته تلاش و زحمت بسیار بیشتری هم نسبت به بقیه داره.

سلام
میخوام فایل های معماری به فروش بذارم چکارکنم؟

سلام وقتتون بخیر باشه.
خیلی هم عالی.
شما باید یه سایت فروش فایل بزنید. توی اون محتوای کاربردی و خوب بذارید. مطالبی راجع به معماری که به درد افراد هم میخوره. بعد از یه مدت که سایتتون معرفی شد و دیده شد، میتونید فایل ها رو بذارید برای فروش.
ولی اگه اولش بذارید ممکنه همینجوری نخرن. باید کلی محتوای رایگان هم ارائه بدید که مهارت شما رو ببینن.

سلام میخواستم بدونم چگونه میتونم کتابی قرار بدهم برای فروش بدون اینکه دانلود بشه چون اینگونه بعضی از افراد میتوانند بدون پول با دوستشان به اشتراک بگذارند

سلام وقتتون بخیر باشه.
تیم پشتیبانی راهنماییتون کردن ظاهرا.
ولی چنین چیزی وجود نداره. شما بعد از خرید باید لینک دانلود رو بفرستی بهرحال.

سلام.وقت بخیر
می خواستم بپرسم که اگر فایلی رو برای فروش گذاشتیم و همینطور که در این مقاله اومده یک کد به خریدار داده میشه . آیا فرد دیگه ای با داشتن این کد نمی تونه فایل رو دانلود کنه؟ یا خود خریدار میتونه فایل رو به نفر دیگه ای بدهد؟
با تشکر

سلام وقت شما بخیر.
هر کاربر می تونه باوارد شدن به حساب کاربریش دانلود رو انجام بده و اگر لینک رو به شخص دیگه ای بده اون لینک کار نمیکنه. لینک بصورت یکتا برای هر کاربر ایجاد میشه.
ولی خب فایل اگه دانلودی باشه میتونه اون رو به هر کسی بده. مثل همه فایلایی که میبینیم دیگه. ولی کلا بنظرم نیازی نیست از این جهت نگران باشید. چون اصلا اینطوری بهتره و باعث میشه بیشتر دیده بشید. ارزشش بیشتر از اون هزینه ست.

ممنون از راهنماییتون
آیا امکانش هست که فایل متنی برای فروش طوری قرار بدیم که بعد از خرید فقط از روی صفحه پروفایل هر خریدار دیده بشه (بصورت آنلاین) و دیگه قابل دانلود نباشه؟

سلام. خب اگه دانلودی هم نباشه، پس چجوریه؟
فایل رو دانلود میکنیم دیگه، مگه نه؟
حتی اگه هم بشه بنظرم انجامش کار درستی نیست؛ شاید اون کاربر بخواد بعدا به صورت آفلاین فایل رو بخونه.

این سوالی هست که استادم پرسید میشه جوابی برای راه حل بدین

میشه توضیح بدهید که چگونه این کار را میشه کرد؟ اینکه فایل لینک و کد یکتا داشته باشه

سلام
سایت های که فایل هارو رایگان میدهند چطوری پول بدست میارن؟

سلام
والا بعضی وقتا از راه تبلیغات یا مثلا درآمد غیر مستقیم. بعد از یه مدت که سایت دیده بشه و جایگاه خوبی پیدا میکنه. میتونه از بقیه تبلیغ بگیره. یا اینکه اصلا شاید بخواد برای معرفی خودش از اون استفاده کنه که بعدا ازش پول در بیاره.
بستگی به هدفش داره.

لينك دانلود چيست و چگونه درست كنم

سلام
باید در هاست دانلودی، فایلتون رو آپلود کنید. بعد آدرسش رو بردارید و اون رو توی همون بخش از سایت که می خواید به عنوان لینک دانلود قرار بدید.

سلام وقت بخیر ببخشید هاست کجاست و چیه و چگونه فایل رو آپلود کنیم

سلام
سایت های پرتال روی سرورهای اختصاصی هستند برای آپلود هم خیلی راحت میتونید از روی پنل این کار رو انجام بدید.

با لام و احترام فراوان دوستان من قصد را اندازی یک سایتی داشتم که توش مقاله بنویسم و بزارم ، پادکست بزارم ، بریده هایی از کتب پرفروش و خوب جهان در حوزه تجارت و موفقیت فردی و... بعد میخوساتم رای توسعه برندینگ شخصی هم ویدیو مارکتینگ انحام بدم. ینی سایتی که توش مطالب آموزشی-انگیزشی-مشاوره ای برای توسعه فردی-کاری بزارم و بعد ها که ان شاءالله سنم مناسب تر شد (الا ۱۵ و نصفی سالمه) ان شاءالله سمینار های حضوری برگزار میکنم و فیلم های سمینارم رو هم میزارم داخل سایت . من عاشق دنیای تکنلوژی و مخصوصا تجارت الکترونیک یا همون دیجیتال مارکتینگ هستم . با گوشی هم کار میکنم . راستی بابت سایت و پشتیبانی درجه یکتون هم مچکرم من سایتم رو ایجاد کردم حالا موندم باش چیکار کنم .
بنظرتون درامد این کاری که من میخوام انجام بدم چقدر هست میانگین لطفا یک عدد بگید مچکرم ممنون میشم راهنماییم کنید 🙏 منتظرم...

سلام مرتضی جان
خیلی خوبه که از الان و توی این سن کم میخوای چنین کاری کنی. آفرین :) حتما تا چند سال دیگه کلی تجربه کسب کردی و میتونی به یه جایگاه خوبی برسی. کیف میکنم از بچه هایی که خیلی زود کارو شروع میکنن.
درمورد میزان درآمد واقعا هیچ حد مشخصی وجود نداره براش. دیدم کسایی که ماهانه 10 درآمد دارن، 30، 50 و بیش از 100. بستگی به کارت داره.
سایتی که میخوای راه بندازی اگه نخای توی اون فروش داشته باشی با حدودا 400 تومن هم راه میفته. از 400 به بالا میشه قیمت بسته های پرتال.

سلام خسته نباشد من یک راهنمایی می خواستم اگه من یک فروشگاه اینترنتی برای خودم داشته باشم مثلاً من به خواهم درآن فایل های آموزشی بزارم باید خودم اون فایل هارو داشته باشم یا می تونن از فایل های که دانلود می کنم درون فروشگاهم بزارم

سلام
وقت شما بخیر باشه :)
از تونستن که آره خب میتونین. ینی امکانش هست ولی اینکه بخواید از چجور ویدیویی استفاده کنید هم مهمه. منظورم اینه که کپی سایت بقیه نباشه.اما خب مثلا میتونین ویدیوهای آموزشی زبون اصلی رو مثلا ترجمه کنین بزارین.
اگه دقیق تر بگین بیشتر راهنماییتون میکنم :)

سلام، دوستان جهت ایجاد یک سایت فروش فایل راهنمایی میخواستم

سلام آقای چادرکافور عزیز
توی مقاله توضیح دادیم که ساخت فروشگاه اینترنتی فایل چجوری هستش. یکی از ساده ترین روش هاش استفاده از سایت ساز پرتال هست. که خیلی راحته. از صفحه https://www.portal.ir/ecommerce یه سایت ایجاد کنین. بعد که وارد پنل مدیریت شدین، یه قالب برا سایت انتخاب کنید. یکی از بسته ها رو انتخاب و فعال کنین. بعد از اینکه یکم به ظاهر سایت رسیدین، هر فایلی دارید رو توی سایت میذارین. به همین راحتی.
کار با سایت هم توی همون پنل مدیریت بهتون آموزش داده شده.

سلام وقتتون بخیر وشادی
یه سوال
سایت فروشگاهی هر نوع جنس و کالا میشه قرار داد مثلا فایلها و فیلم و کلیب های آموزشی پکیج و لوازم خانگی و غذایی و.... یا دسته بندی میشن و جدا جدا و هر کدوم هزینه سوا
مرسی

سلام آقای حسینی عزیز
وقت شما بخیر
بله شما هر نوع محصولی رو میتونین توی سایت فروشگاهیتون قرار بدین. فایل های دانلودی هم یک نوع محصول هستن. ولی خب بهتره فروشگاهتون یک محصول مشخص داشته باشه. که نه مشتری گیج بشه و نه کارتون برای سئوی سایت سخت بشه. مثل این میمونه که توی یه مغازه توی بازار هم خوراکی بفروشین هم لباس هم لوازم آشپزخونه. مشتری نمیدونه شما دقیقا چی دارید میفروشید و ممکنه بخوره تو ذوقش. در مورد فروشگاه اینترنتی هم همینطوره. از نظر گوگل هم هر چی سایت شما موضوع مشخص تری داشته باشه رتبه بهتری بهش میده.

ممنون از مقاله خوبتون.
من با پرتال فروشگاه فایلم رو به آدرس myhamyar.com راه اندازی کردم. ممنون میشم شما هم یه نگاهی بیندازید و اگه مشکلی از نظر شما داشت بهم بگید.
خیلی خیلی ممنون :-)

سلام سجاد عزیز
خیلی عالیه که یه کسب و کار مستقل و آنلاین برای خودتون راه انداختین :)
و خیلی هم خوشحالیم که ما رو انتخاب کردین
من سایت تون رو دیدم، طراحی خوب و تقریبا ساده ای داره. محتواهایی که گذاشتین، مثلا توی صفحه بلاگ و درباره من، خوب بودش. البته ظاهرا هنوز محصول زیادی اضافه نکردین.
فقط من پیشنهاد می کنم اگه هدفتون برندینگ خودتان هم هست روی ویدیو مارکتینگ فکر کنین؛ چون قطعا نتیجه خوبی داره. و اینکه توی صفح اصلی شاید بد نباشه تصویری از خودتون دیده بشه؛ البته خب بستگی به هدف و برنامه خودتون هم داره :)
موفق باشید

خیلی ممنون از راهنماییتون خانوم شریفی
چند تا محصول به سایتم از طریق همکاری در فروش اضافه کردم. و همین طور تصویر خودم و سایر اساتید رو اضافه کردم.
بازم مرسی ؛)

خیلی هم عالی. حالا کم کم یه چیزایی بهش اضافه میکنی و یه تغییرایی ایجاد میکنی. طبیعتا سایتی که روز اول داشتی با اونی که مثلا یکی دو ماه دیگه خواهی داشت یکی نیستش.
خواهش میکنم سجاد عزیز
امیدوارم که کارت رو با قدرت ادامه بدی :)

جا داره که همینجا یه تشکر ویژه کنم از تیم پشتیبانی پرتال. واقعا از سرعت پاسخگویی و همینطور لحن صحبت کردنشون آدم لذت میبره باهاشون ارتباط برقرار میکنه. و همینطور هر نیازی داشته باشیم برآورده میکنن و نه اصلا تو کارشون نیست.
همینطور یه تشکر خیلی ویژه میکنم از آقای پیری که خیلی زحمت کشیدن برای من. من نمیدونم آقای پیری رو نداشتم باید چکار میکردم :) :)

خواهش میکنم :)
مرسی از شما و انرژی خوبی که دادین. بچه های پشتیبانی هم قطعا هدف اصلیشون رضایت شما بوده و هست. امیدوارم که یه همکاری طولانی مدت رو با ما داشته باشین :)

ارسال دیدگاه
  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
ساخت سایت و فروشگاه اینترنتی
02191003383 داخلی 2