زرین لینک چیست؟ درگاه پرداخت شبکه‌های اجتماعی

یکی از مشکلات آنلاین شاپ‌های اینستاگرامی و تلگرامی پرداخت هزینه توسط مشتریان است. صاحبان کسب و کار در وب سایت‌ها با ایجاد درگاه پرداخت مستقیم امکان پرداخت پول به صورت سیستمی را فراهم می‌کنند. با این کار هم خودشان را حرفه‌ای جلوه می‌دهند و هم نگران دریافت فیش‌های جعلی نیستند.
در این مقاله می‌خوانید:

با وجود درگاه پرداختی به نام زرین لینک، می‌توانید در اینستاگرام و تلگرام هم درگاه پرداخت داشته باشید. این سرویس راه‌حلی ساده و مطمئن برای مدیریت پرداخت‌های شما است.

در ادامه این مقاله به صورت کامل سرویس زرین لینک شرکت زرین پال را بررسی می‌کنیم و نحوه دریافت لینک پرداخت از این پلتفرم را آموزش می‌دهیم. اگر به دنبال بهترین درگاه پرداخت اینترنتی هستید، با ما همراه باشید.

زرین لینک چیست؟

زرین لینک لینکی است که مشتریان را به یک درگاه پرداخت بانکی به نام فروشگاه یا شخص هدایت می‌کند. سرویس زرین لینک یک درگاه پرداخت واسط برای آنلاین شاپ‌های اینستاگرامی و تلگرامی است. برای داشتن درگاه پرداخت زرین لینک نیازی به وب سایت ندارید.

در زرین پال برای هر کدام از محصولات فروشگاه در اینستاگرام و تلگرام یک لینک پرداخت بسازید و آن را برای مشتریان ارسال کنید. مشتریان می‌توانند با استفاده از لینک وارد صفحه پرداخت بانکی معتبر شوند و هزینه محصول را پرداخت کنند.

درگاه پرداخت اینترنتی زرین لینک

انواع زرین لینک

لینک‌های پرداخت زرین لینک به دو صورت هستند:

 1. لینک پرداخت شخصی: لینک پرداخت شخصی بدون مبلغ است. پرداخت کننده می‌تواند میزان مبلغ نهایی را وارد کند و به صورت مستقیم به درگاه پرداخت متصل شود. 
 2. لینک پرداخت محصول: برای هر محصول یک لینک پرداخت جداگانه می‌سازید که قیمت محصول به صورت سیستمی وارد شده است. مشتری با کلیک روی لینک به صفحه پرداخت هدایت می‌شود.

آموزش ساخت درگاه پرداخت زرین لینک

برای دریافت درگاه پرداخت زرین لینک باید در وب سایت زرین پال عضو شده باشید. اگر هنوز حساب کاربری زرین پال ندارید طبق مراحل آموزش تصویری مقاله ثبت نام در زرین پال پیش بروید. بعد از آن برای دریافت درگاه پرداختِ فروشگاه‌های اینستاگرامی این مراحل را طی کنید:

1- وارد صفحه زرین پال خودتان شوید. از بالای صفحه روی پیشخوان کلیک کنید و گزینه درخواست درگاه پرداخت را بزنید.

گزینه درخواست درگاه پرداخت در زرین پال

2- لینک شبکه اجتماعی خودتان را وارد کنید.

وارد کردن لینک شبکه اجتماعی در زرین پال

3- یک نام کاربری برای درگاه پرداخت انتخاب کنید. (این نام قابل تغییر نیست)

4- روی گزینه ساخت زرین لینک کلیک کنید.

اضافه کردن نام کاربری برای درگاه پرداخت

5- در پیشخوان یک شماره حساب برای تسویه وارد کنید تا زرین لینک آماده استفاده باشد.

بیشتر بخوانید: 3 روش پیگیری و پرداخت آنلاین اینستاگرام را بشناسید.

دریافت لینک پرداخت محصول در زرین لینک

برای دریافت لینک پرداخت محصول در شبکه‌های اجتماعی باید برای هر محصول یک لینک جداگانه بسازید. برای این کار وارد درگاه پرداخت مورد نظر خودتان در حساب کاربری زرین پال شوید. سپس طبق مراحل زیر عمل کنید:

1- از منوی سمت راست صفحه پیشخوان روی گزینه “محصولات” کلیک کنید.

گزینه محصولات در پنل زرین لینک

2- لینک پرداخت سریع زرین لینک بدون مبلغ است. می‌توانید آدرس لینک را کپی کنید و برای مشتریان ارسال کنید. مبلغ پرداختی این لینک توسط مشتری انتخاب می‌شود.

کپی کردن لینک سریع خرید محصول

3- برای ایجاد لینک جدید محصول روی گزینه ساخت محصول جدید کلیک کنید.

اضافه کردن لینک خرید جداگانه برای هر محصول

4- عنوان محصول یا خدمات، مبلغ محصول و توضیحات آن را در این بخش بنویسید.

5- در مرحله بعد می‌توانید انتخاب کنید که فرم پرداخت زرین لینک چطور برای مشتریان نمایش داده شود. می‌توانید انتخاب کنید که مشتری شماره همراه و ایمیل خودش را در زمان پرداخت هزینه وارد کند.

6- در مرحله آخر می‌توانید تعداد مجاز سفارش محصول را مشخص کنید. (در صورت تمایل تیک گزینه نمایش رسید پرداخت را بزنید)

فیلترهای اضافه کردن لینک محصول جدید در زرین پال

 1. با کلیک بر روی گزینه کپی کردن لینک <…> می‌توانید لینک محصول را کپی و برای مشتری ارسال کنید.

لینک محصول برای ارسال به مشتری

نکته: تعرفه تراکنش‌ها در درگاه پرداخت زرین لینک 500 تومان است. پرداخت این هزینه به عهده مشتریان است.

مزایای درگاه پرداخت زرین لینک برای آنلاین شاپ

 1. صاحب آنلاین شاپ نگران دریافت فیش جعلی نخواهد بود. می‌توانید فیش‌های پرداختی موفق را از طریق منوی پیشخوان مشاهده کنید. تراکنش‌ها بر اساس محصول، نام پرداخت کننده و تاریخ دقیق قابل بررسی هستند.
 2. مشتریان می‌توانند هزینه محصول را از طریق درگاه پرداخت امن پرداخت کنند.
 3. نیازی به ارسال شماره کارت و هزینه محصول به مشتری نیست. با استفاده از زرین لینک، لینک پرداخت مستقیم محصول یا خدمات را برای مشتری ارسال می‌کنید. 
 4. می‌توانید با تعریف محصول در پنل زرین لینک تعداد موجودی کالا را مشخص کنید. لینک پرداخت در تعداد مشخص شده قابل پرداخت خواهد بود.
 5. با زرین لینک نیازی نیست مشتریان را برای ثبت سفارش به وب سایت هدایت کنید. 
 6. در زرین لینک می‌توانید نام، ایمیل و شماره تماس مشتریان را دریافت کنید. کد مرسوله و وضعیت سفارش مشتری را از این طریق برایش ارسال می‌کنید.
 7. می‌توانید به صورت مناسبتی یک کد تخفیف ایجاد کنید. از مشتریان بخواهید با قرار دادن کد تخفیف محصول مورد نظرشان را با تخفیف از شما خریداری کنند.

تسویه حساب درگاه پرداخت زرین لینک چگونه است؟

تسویه حساب درگاه پرداخت زرین به صورت روزانه است. مبلغ وارد شده به حساب شما طبق زمان بندی انتقال وجه اینترنتی شاپرک به کمتر از 24 ساعت زمان نیاز دارد. هزینه مالیات هم در انتهای سال به عهده خودتان است.

مشتریان می‌توانند مبالغ بیشتر از 10 میلیون تومان را از طریق زرین لینک برای شما واریز کنند؛ اما سقف انتقال وجه زرین لینک 50 میلیون تومان است.

اگر می‌خواهید با نکات مهم در زمینه دریافت کد مالیاتی و درگاه پرداخت اینترنتی آشنا شوید، این مطلب را بخوانید.

چگونه از طریق وب سایت درگاه پرداخت سریع بگیریم؟

اگر می‌خواهید مشتریان اینستاگرامی به صورت مستقیم از سایت خرید کنند و نیازی به عضویت نداشته باشند، یک راه پیش روی شما است. با ساخت وب سایت در فروشگاه ساز پرتال می‌توانید یک لینک خرید سریع ایجاد کنید.

مشتریان با کلیک روی لینک به صفحه پرداخت محصول در سایت متصل می‌شوند. بعد از پرداخت موفق محصول می‌توانید شماره سفارش کالا را در سایت مشاهده کنید. در زمان پرداخت هزینه محصول، مشتری باید آدرس گیرنده، کد پستی و اطلاعات هویتی خودش را وارد کند. تمام این اطلاعات در بخش سفارشات وب سایت شما ذخیره می‌شود.

اضافه کردن برنامه خرید سریع در پرتال

در صورتی که موجودی کالا در وب سایت تمام شده باشد، مشتریان نمی‌توانند از شما خرید کنند. ساخت وب سایت در فروشگاه ساز پرتال نیازی به دانش فنی و برنامه نویسی ندارد. از همه مهم‌تر می‌توانید با هزینه خیلی کم یک وب سایت حرفه‌ای با پشتیبانی 24 ساعته بسازید. اگر هنوز فروشگاه اینترنتی ندارید همین الان در پرتال ثبت نام کنید و سایت بسازید. 7 روز ابتدایی ثبت نام شما به صورت رایگان است.

برای داشتن یک درگاه پرداخت اینستاگرامی

زرین لینک یک درگاه پرداخت اینستاگرامی و تلگرامی به صورت واسط است. شما می‌توانید به صورت رایگان در زرین پال عضو شوید و یک درگاه پرداخت ایجاد کنید. با ارسال زرین لینک به مشتریان، می‌توانید از خدمات یک درگاه پرداخت اینترنتی استفاده کنید و تراکنش‌هایی تا سقف 50 میلیون تومان در روز داشته باشید.

دوست دارید در مقاله بعدی پرتال کدام درگاه پرداخت اینترنتی را معرفی کنیم؟ اگر سؤال یا نظری در مورد خدمات زرین لینک دارید آن را در قسمت دیدگاه بنویسید.

سؤالات متداول

 • زرین لینک چیست؟

زرین لینک یک درگاه پرداخت واسط برای پرداخت هزینه توسط مشتریان آنلاین شاپ‌های اینستاگرامی و تلگرامی است. لینکی که مشتریان را به یک درگاه پرداخت بانکی به نام فروشگاه یا شخص معتبر هدایت می‌کند.

 • کارمزد تراکنش‌های زرین لینک چقدر است؟

کارمزد هر تراکنش در زرین لینک 500 تومان است که توسط مشتری پرداخت می‌شود.

 • برای ساخت درگاه پرداخت زرین لینک باید سایت داشته باشیم؟

خیر؛ برای دریافت زرین لینک نیازی به وب سایت نیست. می‌توانید آدرس آنلاین شاپ اینستاگرام یا تلگرام خودتان را وارد کنید و درگاه پرداخت بگیرید.

دیدگاه خود را ارسال کنید
ارسال دیدگاه
 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
ساخت سایت و فروشگاه اینترنتی
02191003383 داخلی 2