فهرستی از بهترین فروشگاه‌های اینترنتی در ایران

تا حالا تجربه زیادی برای خرید اینترنتی نداشته‌ام؛ به همین دلیل ترجیح می‌دهم لااقل از بهترین فروشگاه‌های اینترنتی خرید کنم. از بین این تعداد فروشگاه‌های آنلاینی که راه افتاده‌اند، برترین فروشگاه های اینترنتی را چگونه انتخاب کنم؟
در این مقاله می‌خوانید:

زمانی که قصد خرید اینترنتی داشته باشید، چه معیارهایی را برای انتخاب یک فروشگاه اینترنتی معتبر در نظر می گیرید؟ قیمت پایین محصولات؟ ارسال سریع؟ کیفیت بالای محصولات؟ خب هر کسی نسبت به شرایط خودش، یک سری موضوعات را مد نظر قرار داده و با توجه به آنها یکی از این فروشگاه‌ها را انتخاب می‌کند. این مقاله هم دقیقا برای انتخاب بهترین فروشگاه های اینترنتی نوشته شده است. 

در این مقاله، بهترین فروشگاه های اینترنتی ایرانی را به شما معرفی می‌کنم. هدف‌مان از نوشتن این مطلب، این است که به شما کمک کنیم، فروشگاهی مناسب با سلیقه و نیازتان انتخاب کنید؛ تا بتواند همه نیازهای شما را پاسخ بدهد.

بهترین فروشگاه های اینترنتی در ایران

بهترین فروشگاه های اینترنتی در ایران 

برای بررسی و مقایسه، تصمیم گرفتیم به جای اینکه سراغ همه فروشگاه‌ها برویم، صرفا به سراغ برترین فروشگاه های اینترنتی برویم. این بررسی علاوه بر یک سری جزئیات حیاتی، روی نکاتی مثل قیمت، ارسال سریع، ضمانت کالا و کیفیت کالا تمرکز دارد. اولین وب سایتی که قصد معرفی‌اش را داریم؛ دیجی کالاست:

1. فروشگاه اینترنتی دیجی کالا

دیجی کالا چندین سال است که از نظر بازدید و اعتبار، بین 10 وب سایت اول ایرانی رتبه بندی می‌شود. دیجی کالا حدود 15 سال پیش و با فروش محصولات دیجیتال کار خودش را شروع و به مرور محصولات دیگری را هم به ویترین فروشگاه اینترنتی‌اش اضافه کرد.

این فروشگاه اینترنتی، با اینکه در سال‌های ابتدایی توانست مشتریان زیادی به دست بیاورد و عملا انحصار حوزه فروش اینترنتی را در اختیار داشته باشد، از این انحصار سوء استفاده نکرد و همیشه مشتریان خودش را راضی نگاه می‌داشت.

البته این موضوع، مربوط به سال‌های اولیه فعالیت این سایت اینترنتی است. بعد از چند سال دیجی کالا به یک مارکِت پلیِس (marketplace) تبدیل شد و همه چیز تغییر کرد. یعنی چه؟ مارکت پلیس‌ها، فروشگاه‌هایی هستند که به صورت مستقیم محصولی برای فروش ندارند. در اصل تمامی محصولات این فروشگاه‌ها، از تولید کنندگان و فروشندگان دیگر تامین می‌شود. 

همین موضوع و اهمیت ندادن خیلی از فروشندگان دیجی کالا به کیفیت کالا و نظر مشتری، باعث شده که تعداد زیادی از مشتریان این وب سایت نسبت به خریدشان ناراضی باشند.

البته باید دقت کنیم که دیجی کالا هنوز هم در رتبه اول بهترین فروشگاههای اینترنتی قرار گرفته و هنوز هم بسیاری از افراد، ترجیح می‌دهند به جای فروشگاه‌های دیگر، به این فروشگاه نام‌آشنا اعتماد کنند.

راستی اگر به دنبال طراحی سایت مشابه دیجی کالا هستید، این مقاله را مطالعه کنید. 

چند ویژگی دیجی کالا که آن را محبوب کرده است

یکی از مهم‌ترین نکاتی که باعث شده دیجی کالا همیشه بین بقیه رقبا متفاوت باشد، پیشرو بودنش در خلاقیت است. این فروشگاه همیشه سعی کرده ویژگی‌های متفاوتی نسبت به بقیه فروشگاه های آنلاین داشته باشد. از جمله این چند مورد: 

1. سیستم همکاری در فروش

سیستم همکاری در فروش دیجی کالا، به شما اجازه می‌دهد به کمک یک پیج اینستاگرام، یک وب سایت اینترنتی یا حتی به کمک ارتباطاتی که با دوستانتان دارید، محصولات دیجی کالا را فروخته و به‌ازای فروش هر محصول، درصدی از آن را دریافت کنید. 

2. بازپس‌گیری محصول

همانطور که در وب سایت دیجی کالا هم گفته شده، این سایت به مشتریان خودش اجازه بازگردانی محصولات بدون قید و شرط تا 7 روز بعد از خرید را می‌دهد. البته این نکته را هم باید بگوییم که طبق نظر خیلی از مخاطبان، به تازگی دیجی کالا در بازپس‌گیری محصولات کمی اهمال کاری می‌کند. خیلی از مشتریان از نحوه خدمات‌رسانی این فروشگاه اینترنتی در ضمانت کالا ناراضی‌اند.

3. سرویس openbox

برای اولین بار دیجی کالا سرویسی به اسم openbox را در ایران راه‌اندازی کرد. در این سرویس محصولاتی که دارای مشکلات جزئی، مثل شکستگی و... هستند با قیمت کمتر در معرض فروش قرار می‌گیرند.

نقد کلی بر دیجی کالا

اگر بخواهم یک نقد کلی بر دیجی کالای امروز (و نه 5 سال پیش) داشته باشم؛ باید اینطور بگویم:

دیجی کالا مثل گذشته به مشتریان خودش اهمیت نمی‌دهد! امروزه خیلی از محصولات این وب سایت با تاخیر به دست مشتریان می‌رسد؛ در بازپس‌گیری کالاها اهمال کاری می‌شود و گاهی به شکایات مشتریان خودشان هم بی‌توجه هستند. علاوه بر همه اینها، گاها می‌بینیم که قیمت بعضی از محصولات دیجی کالا از بقیه فروشگاه‌های آنلاین بیشتر است. 

اما در مقابل، این وب سایت دارای یک تجربه کاربری به شدت جذاب است، که کار کردن با آن را راحت می‌کند. دیجی کالا به کمک قابلیت‌های حرفه‌ای فروشگاهی، علایق مخاطبان را شناسایی کرده و سعی می‌کند هربار محصولاتی به آنها برای خرید پیشنهاد دهد که به نیازهایشان نزدیک‌تر است. توضیحاتی که در مورد هر محصول در این وب سایت نوشته شده، به شدت برای مقایسه و تصمیم‌گیری درباره خرید به مخاطبان کمک می‌کند. همینطور سیاست‌های دیجی کالا به شکلی است که در وب سایتشان نظرات منفی را حذف نمی‌کنند تا مخاطبان بتوانند تمامی نظرات در مورد یک محصول را ببینند و تصمیم منطقی‌تری برای خرید داشته باشند.

در هر حال چه بخواهیم و چه نه، دیجی کالا فعلا برترین فروشگاه اینترنتی از نظر اعتبار، فروش، تعداد بازدید و... است.

بررسی سریع

 • قیمت: با توجه به نظرات مخاطبان، قیمت محصولات دیجی کالا گاهی اوقات گرانتر از بازار است.
 • ارسال سریع: محصولات دیجی کالا با پست اکسپرس و در زمان اندک به دست مخاطبان می‌رسد.
 • ضمانت کالا: دیجی کالا ضمانت 7 روزه بازگشت کالا دارد.
 • کیفیت کالا: با توجه به اینکه تامین کننده محصولات خود دیجی کالا نیست، کیفیت بسیاری از کالاها پایین آمده است.

2. فروشگاه اینترنتی بانه دات کام

ما ایرانی‌ها به محض اینکه واژه "بانه" به گوشمان می‌خورد، یاد بازارهای کردستان با آن محصولات ارزان‌قیمتش می‌افتیم. خب با توجه به این موضوع، به نظر انتخاب اسم بانه برای این فروشگاه اینترنتی هم یک انتخاب هوشمندانه بوده است. بانه دات کام یکی بهترین سایت‌های خرید اینترنتی است.

مهم‌ترین ویژگی این وب سایت همانطور که از نامش هم پیداست، قیمت پایین محصولاتش است. بانه کالا حدودا در سال 81 به بازار اینترنتی کشور ورود کرد. در سال‌های ابتدایی اغلب محصولاتش، لوازمی مثل یخچال و گاز و... بودند؛ اما امروز گستره کالاهای این فروشگاه اینترنتی به شدت افزایش پیدا کرده است.

نقد کلی بانه دات کام

 1. این وب سایت اینترنتی هنوز اپلیکیشن موبایل ندارد.
 2. تجربه کار با وب سایت بانه، مثل سایت دیجی کالا لذت‌بخش نیست.
 3. با توجه به اینکه در حال حاضر بازار ارز نوسان زیادی دارد، بعضی از کالاهای داخل سایت، قیمت دقیق ندارند.

اما اگر به بحث مزیت‌ها برسیم، به نظر بانه دات کام کمی از دیجی کالا جلو زده و ویژگی‌های خاصی را در وب سایت خودش به اجرا گذاشته است. مثلا اینکه بانه کالا برای بعضی محصولات با دریافت 20 درصد قیمت بیشتر، گارانتی تعویض و تعمیر بدون قید و شرط محصول را به مخاطب ارائه می‌کند. این گارانتی جدای از ضمانت 7 روزه محصولات است.

ویژگی خاص دیگری که بانه دات کام دارد، ضمانت کمترین قیمت است! طبق اطلاعات موجود در این وب سایت، اگر مشابه محصول خریداری شده شما از بانه دات کام را در فروشگاه دیگری با همین کیفیت و مشخصات و البته قیمت پایین‌تر پیدا کنید، حق دارید آن را پس فرستاده و هزینه‌ای که برای خرید محصول پرداخته‌اید را پس بگیرید.

یکی دیگر از ویژگی‌های متفاوت بانه دات کام، قابلیت پرداخت هزینه محصول در محل و همینطور تست آن قبل از پرداخت هزینه است. این قابلیت به شدت در افزایش اعتماد کاربران به این فروشگاه اینترنتی معتبر تاثیر داشته است. در آخر به نظر می‌رسد، بانه دات کام هم انتخاب خوبی برای قرار گرفتن در لیست برترین فروشگاه های اینترنتی باشد.

بررسی سریع

 • قیمت: قیمت اغلب محصولات بانه دات کام نسبت به رقبا، مناسب است.
 • ارسال سریع: این فروشگاه اینترنتی محصولات خریداری شده را بین چند ساعت تا چند روز به دست مشتری می‌رساند. (نسبت به محل مشتری و اندازه محصول خریداری شده.)
 • ضمانت کالا: بانه دات کام ضمانت 7 روزه کالا دارد.
 • کیفیت کالا: اطلاعات دقیق در دسترس نیست اما به نظر می‌آید با توجه به اعتبار این وب سایت، محصولات از کیفیت بالایی برخوردار باشند.

3. فروشگاه اینترنتی دیجی استایل

دیجی استایل یکی از وب سایت‌های زیرمجموعه دیجی کالاست که در زمینه فروش پوشاک فعالیت می‌کند. با توجه به قدرت بالا و اعتباری که دیجی کالا در زمینه فروش آنلاین داشته، دیجی استایل هم توانسته به سرعت و به کمک وب سایت پدر، خودش را رشد داده و مخاطبان زیادی جذب کند.

راستش در ابتدا که قرار بود سراغ دیجی استایل برای بررسی قیمت‌ها و نقد کل سایت برویم، تصور می‌کردیم قرار است با محصولاتی روبرو شوم که همگی آنها از مارک‌های معروف هستند و قیمت‌های نجومی دارند. اما بعد از بررسی دسته بندی‌های مختلف وب سایت متوجه شدم که خیلی از کالاهای دیجی استایل، لباس‌ها و پوشاک‌هایی هستند که با قیمت‌های خیلی مناسب به مخاطبان عرضه می‌شوند.

نقد کلی دیجی استایل

بر خلاف دیجی کالا که در چند سال گذشته نتوانسته به خوبی با مخاطبان خودش همراه بوده و نظر مثبت آنها را جلب کند، دیجی استایل وجهه خوبی از خودش نشان داده و مشتریان راضی زیادی دارد. علاوه بر این، کار کردن با این وب سایت مثل دیجی کالا، احساس خوبی به مخاطب می‌دهد و به ندرت مشکلی مثل سرعت پایین یا ظاهر زشت و... در آن پیدا می‌شود. همچنین اینکه مانند دیجی کالا، یک مارکت پلیس market place است. 

در مورد شرایط بازپس گیری محصولات؛ دیجی استایل کمی سخت گیرتر از بقیه فروشگاه های اینترنتی معتبر عمل می‌کند، اما در هر حال باز هم به مخاطبان خود اهمیت داده و تا جای ممکن به آنها آزادی عمل می‌دهد. دیجی استایل حتی این شرایط را به شما می‌دهد که در صورت عدم تناسب سایز لباس، آن را تعویض کنید. 

بررسی سریع

 • قیمت: در دیجی استایل محصولات مختلف، با قیمت‌های مختلفی موجود است.
 • ارسال سریع: تمامی کالاها بین 12 تا 48 ساعت تحویل داده می‌شوند.
 • ضمانت کالا: دیجی استایل ضمانت‌های خوبی روی محصولات خودش به مشتریان می‌دهد؛ ضمانت سلامت و تناسب سایز و... .
 • کیفیت کالا: با توجه به اینکه کالاها در 2 دسته عادی و برند موجود است، نمی‌توان نظر دقیق داد.

4. فروشگاه اینترنتی مدیسه

فروشگاه اینترنتی مدیسه

فروشگاه اینترنتی مدیسه، یکی از اولین فروشگاه‌هایی بود، که به صورت تخصصی وارد دنیای فروش پوشاک در فضای آنلاین شد. مالکیت این وب سایت مربوط به شرکت گلستان (چای گلستان) است، که این موضوع باعث افزایش اعتبار و اعتماد مخاطبان به مدیسه شده است.

البته مدتی است که مدیسه از قالب یک فروشگاه تخصصی فروش لباس خارج و محصولات دیگری مثل کتاب، لوازم التحریر و حتی تنقلات را هم به دسته بندی‌های خودش اضافه کرده است. البته به نظر نمی‌رسد این افزایش تنوع در محصولات، تاثیر منفی روی کیفیت خدماتشان داشته باشد.

برخلاف دیجی استایل که محصولاتی مناسب برای کاربرانی با همه نوع سلیقه و البته سطح مالی دارد، اغلب محصولات مدیسه برای افرادی است که به دنبال خرید لباس‌های مارک گران‌قیمت هستند. خب شاید خرید یک تیشرت با قیمت 2 میلیون تومان برای همه مخاطبان جذاب نباشد!

نقد کلی سایت مدیسه

همانطور که گفتم مخاطبان اصلی مدیسه افرادی هستند که علاقه به خرید محصولات گرانقیمت دارند و کالاهای این سایت، برای همه سلیقه‌ها مناسب نیست. در مورد خدمات پشتیبانی، بر خلاف خیلی از فروشگاه های اینترنتی برتر، مدیسه سعی می‌کند ارتباط نزدیکی با مخاطب داشته باشد. شما می‌توانید حتی در صورت نیاز، به کمک یک فرم اینترنتی درون سایت، مستقیما پیام خودتان را به دست مدیر عامل مدیسه برسانید.

اما در مورد نقاط ضعف این وب سایت: تا اینجا در لیست بهترین فروشگاه های اینترنتی، همه وب سایت‌های معرفی شده دارای پشتیبانی 24 ساعته برای فروش بودند. در جایی که ساعات کاری وب سایت مدیسه طبق ساعات اداره کاری است. این یعنی در زمان تعطیلات برای ارتباط با آنها باید تا وقت برگشت نیروهای‌شان منتظر بمانید. این موضوع شاید درخور یک وب سایت بزرگ اینترنتی نباشد. 

بررسی سریع

 • قیمت: با توجه به اینکه تمامی برندها مارک هستند، قیمت محصولات هم بالاست.
 • ارسال سریع: ارسال کالاهای خریداری شده از مدیسه نسبت به محل مشتری، بین چند ساعت تا 7 روز زمان می‌برد.
 • ضمانت کالا: در صورتی که محصولات از ابتدا ایراد داشته باشند، امکان برگشت را به شما می‌دهد. 
 • کیفیت کالا: به نظر محصولات مدیسه کیفیت بالایی دارند.

5. فروشگاه اینترنتی زنبیل

وب سایت زنبیل هم یکی دیگر از فروشگاه های اینترنتی قدیمی ایرانی است. دلیل اینکه نام زنبیل را در بین لیست بهترین فروشگاه های اینترنتی آوردم، مزایایی است که در اختیار مشتریان خودش می‌گذارد. دسته بندی‌های وب سایت زنبیل برای فروش کالا، یکی از دسته بندی‌های پر و پیمان است که در آن از لوازم خانگی گرفته تا تجهیزات ورزشی، مبلمان و... هم پیدا می‌شود!

نقد کلی وب سایت زنبیل

زنبیل هم مثل همه فروشگاه های برتر اینترنتی، یک سری ویژگی های مثبت و دوست داشتنی دارد. مثلا اینکه این وب سایت برای محصولاتش تا 5 روز ضمانت قیمت دارد. طبق این ادعا، اگر محصول خریداری شده‌تان از زنبیل را در فروشگاه دیگری با قیمت پایین‌تر مشاهده کردید، می‌توانید به راحتی آن را پس بدهید.

ویژگی بعدی، وجود 10 روز ضمانت بی‌چون‌وچراست! طبق اطلاعاتی که در سایت زنبیل نقل شده، ضمانت محصولات این سایت علاوه بر ضمانت قیمت، شامل ضمانت اصالت، مغایرت کالا و حتی ضمانت عودت می‌شود. این یعنی همان گارانتی بی‌چون‌وچرای محصول.

یکی دیگر از مزیت‌های خرید از زنبیل، وجود قابلیتی به اسم چتر حمایتی است. در این قابلیت، در صورتی که محصولات خریداری شده شما از زنبیل دچار عیب و مشکلی شوند، می‌توانید به جای مراجعه به شرکت سازنده آن برای دریافت خدمات گارانتی، همه چیز را به کارشناسان زنبیل بسپارید!

در نهایت آخرین مزیت‌های خرید از زنبیل که در مقاله بهترین فروشگاه های اینترنتی به آن اشاره می‌کنم؛ ارسال سریع کالا (در تهران تا 3 ساعت) و قابلیت پرداخت هزینه در محل است!

بررسی سریع

 • قیمت: با توجه به وجود ضمانت قیمت کالا، مطمئنا قیمت تمامی محصولات زنبیل مناسب هستند.
 • ارسال سریع: ارسال سریع در 3 ساعت در حال حاضر در شهر تهران انجام‌پذیر است و در آینده در بقیه شهرهای بزرگ هم قابل استفاده خواهد بود.
 • ضمانت کالا: زنبیل 4 نوع ضمانت طی 10 روز برای محصولاتش قرار داده که عملا می‌توان گفت همان ضمانت بی‌چون‌چراست.
 • کیفیت کالا: با توجه به ضمانت اصالت کالا، کیفیت کالاهای خریداری شده از زنبیل مطمئنا باید مرغوب باشد.

6. فروشگاه اینترنتی اتما (خرید قسطی)

و در نهایت آخرین وب سایتی که در لیست بهترین فروشگاه های اینترنتی آن را به شما معرفی می‌کنیم، وب سایت فروشگاهی اتما است. این فروشگاه آنلاین با تمامی فروشگاه‌های معرفی شده در بخش‌های قبلی تفاوت دارد. تفاوتشان هم در این است، که اتما به کاربران خودش اجازه خرید قسطی محصولات را می‌دهد.

این وب سایت محصولات مختلفی را در دسته بندی‌های کالای دیجیتال، لوازم خانگی، سلامتی و زیبایی، پوشاک و حتی خودرو در اختیار مخاطبان گذاشته. شرایط خرید از وب سایت اتما در حال حاضر به این شکل است که:

می‌توانید در مرحله اول محصولات مورد نظر خودتان را از بین دسته بندی‌های سایت انتخاب کنید. (برای خرید قسطی، سقف خرید 20 میلیون تومان است.) بعد از انتخاب باید یک ضامن کارمند یا فرهنگی را به اتما معرفی کنید تا اقساط به صورت ماهانه از حساب او کسر شود.

نقد کلی اتما

اتما یکی از اولین وب سایت‌های فروش قسطی کالا در ایران است که همین موضوع به تنهایی باعث ایجاد یک مزیت رقابتی بین او و بقیه سایت‌های فروش آنلاین محصول شده. مزیت بعدی این وب سایت، قیمت‌های مناسبی است که دارد. علاوه بر این، شرایطی که باعث می‌شود افراد بتوانند بدون نیاز به چک و صرفا به کمک یک ضامن کارمند محصولات خودشان را خریداری کنند، دیگر ویژگی مثبت این سایت است.

البته بعضی از کاربران هم نسبت به این موضوع انتقاد می‌کنند که چرا افراد بدون داشتن ضامن کارمند توانایی خرید کالا از این سایت را ندارند؛ اما در هر حال هر وب سایتی شرایط و سیاست‌های کاری خودش را دارد.

بررسی سریع

 • قیمت: قیمت محصولات فروشگاه اینترنتی اتما، مناسب است.
 • ارسال سریع: ارسال کالاهای خریداری شده از اتما بین 3 تا 7 روز زمان می‌برد.
 • ضمانت کالا: تمامی محصولات ضمانت اصالت کالا دارند.
 • کیفیت کالا: اطلاعات دقیقی در دسترس نیست و کیفیت محصولات نسبت به برند آنها مشخص میشود؛ ولی با توجه به ضمانت اصالت کالا، احتمالا نیاز به نگرانی بابت این موضوع نیست.

سوال مهم: درآمد یک فروشگاه اینترنتی چقدر است؟

تا اینجا با 6 تا از بهترین فروشگاه های آنلاین ایرانی آشنا شدیم. اما یک سوال؛ به نظر شما درآمد یک فروشگاه اینترنتی چقدر است؟ با توجه به اینکه می‌دانیم پاسخ این سوال می‌تواند برای همه مخاطبان بسیار جذاب باشد، در یک مقاله جداگانه با نام درآمد فروشگاه اینترنتی به آن اشاره کردیم. در این مقاله درآمد 2 فروشگاه اینترنتی را به صورت موردی بررسی کرده‌ایم. 

چگونه من هم صاحب چنین فروشگاه‌هایی شوم؟

وقتی این فروشگاه‌های اینترنتی توانسته‌اند، شناخته و موفق شوند، یعنی شما هم می‌توانید. اولین مرحله برای داشتن یک فروشگاه اینترنتی موفق و پرفروش، راه اندازی و ساخت سایت است. سایتی که از همان ابتدا، پیش نیازهای یک سایت موفق را داشته باشد. مثلا اینکه سرعت بالایی داشه باشد، قابلیت جستجوی پیشرفته‌ای داشته باشد، کار با آن بسیار ساده باشد؛ امنیت بالایی داشته باشد؛ درگاه پرداخت امن داشته باشد؛ بتوانید چندین روش پرداخت و ارسال در آن تعریف کنید و...

در مقاله «امکانات فروشگاه اینترنتی» کامل راجع به ویژگی‌هایی که یک سایت فروشگاهی باید داشته باشد، صحبت کرده‌ایم. 

یکی از ساده‌ترین روش‌های ساخت فروشگاه اینترنتی استفاده از فروشگاه ساز پرتال است. علاوه بر اینکه همۀ این ویژگی‌ها را دارد، ساخت سایت و مدیریت آن بسیار ساده است. (طراحی سایت بدون کدنویسی) یعنی به جای اینکه بخواهید زمان زیادی را صرف ساخت سایت کنید، تمرکزتان را روی فروش می‌‎گذارید. 

پیشنهاد می‌کنیم همین الان آن را با ایجاد یک سایت تست رایگان امتحان کنید. اگر دیدید با چیزی که می‌خواهید فاصله دارد، بیخیال آن شوید. اولین قدمتان برای داشتن یک فروشگاه موفق مثل نمونه‌هایی که راجع به آن صحبت کردیم بردارید:

فروشگاه ساز پرتال

اگر می خواهید بدانید سایت تان بعد از طراحی با پرتال چه ظاهری پیدا می کند، نگاهی به چند نمونه وب سایت زیر بیندازید. این ها چند نمونه از مشتریان ما هستند:

 1. وب سایت فروشگاهی مایندآپ مارکت
 2. وب سایت فروشگاهی شبنم
 3. وب سایت فروشگاهی سیلک
 4. وب سایت فروشگاهی سیلوا

کلام آخر

مطمئنا به جز این 6 وب سایتی که معرفی شد، وب سایت‌های بسیار زیاد دیگری هم هستند که بتوانند با کیفیت بالا و خدمات مناسب، محصولات و کالاها را در اختیار شما بگذارند. اگر شما هم وب سایتی را می‌شناسید که تجربه مثبت خرید از آن را دارید، آن را در بخش نظرات اضافه کنید تا بعد از بررسی، آن را به این لیست اضافه کنیم. 

همچنین هر سؤالی راجع به طراحی سایت در پرتال دارید با شماره 02191003383 داخلی 2 تماس بگیرید. 

دیدگاه خود را ارسال کنید

دیدگاه‌ها

مقاله عالی بود! سپاس فراوان بابت معرفی بهترین سایت‌های فروشگاهی. امیدوارم همیشه موفق باشید و ما هم از شما حمایت کنیم.
سایت ما هم در زمینه فروشگاهی می باشد ممنونم میشم حمایتون کنید

سلام
ممنون از نظر خوبتون :)

مطالبتون بسیار عالی است واقعا عالی بود
لطفای سایت های دیگه رو هم مورد بررسی قرار بدید با تشکر از شما

سلام ممنون از شما :)
حتما دوست عزیز

سلام و عرض ادب
مقاله بسیار عالی بود

با توجه به تنوع فروشگاه اینترنتی. تو این سایتا فقط دیجی کالا بدرد میخوره که اونم شده مارکت پلیس. امید وارم یه فروشگاه بیاد با دیجی کالا رقابت کنه تا شاید انحصار از بین بره.

ممنون مطلب خوبی بود. من خودم از دیجی کالا بیشترین خریدها رو انجام دادم. سایت های دیجی استایل و مدیسه هم خوب هستن. با سایت های زنبیل و بانه دات کام آشنا نبودم. با خوندن این مطلب حتما یه سر به این سایت ها هم میزنم.

سلام دوست عزیز
خوشحالیم که مقاله ما براتون مفید بود :)

مرسی از مطلب مفیدتون،من خودم از اتما خرید کردم واقعا راضی بودم ، تو این وضعیت قسطیم میدن واقعا خوبه

اکثر سایت های بزرگ توی ارسال مرسوله مشکل دارن من بشخصه خودم از سایت های دیگه خرید میکنم مثلا فروشگاه اینترنتی تکدو خوبه باز محصولات رو مورد بررسی قرار میده سایت ترب هم عالیه که میاد محصولات رو با قیمت خوب نمایش میده در واقع هر سایتی که خدمات بهتری ارائه بده برتر هست

ممنون از فروشگاه خوب شما

ممنون از فروشگاه خوب شما

سلام. ممنون من واقعا بعضی از این برند ها رو نمیشناختم و کمک خوبی بود. منم برای دوستانی که اینجان میخوام تجربه خودم رو از فروشگاه ژرمن کالا بگم که شاید تا حالا باهاش برخورد نکرده باشید.
مادر من دیسک کمر داشت و مجبور شدیم برای تشک و بالش طبی بگیریم. اما هرجا میرفتیم تست میکردیم، کیفیتش اونی نبود که میخواستیم . حتی از دیجی کالا هم سفارش دادیم و 4 میلیون پولومون ازدست رفت.
اما این فروشگاهو که با پرس جوی خیلی زیاد پیدا کردم، واقعا محصولاتش معجزه میکنن. اصال ازینا من جایی ندیدم و خودشون هم گفتن که این محصولا برای قبل از تحریمه و اصلا دیگه پیدا نمیشه.
و بقیه محصولات رو هم تو مثلا آشپزخونه، اتاق خواب، دکوری، حمام دسشویی و ... هم رو دیدم، واقعا کیف کردم چون همش آلمانی اصل بودش.
دوس داشتم بهتون معرفی کنم و ایشالا شما هم ازش لذت ببرید. با تشکر از سایت خوبتون

مارکت باشی هم فروشگاه خوبیه - هر دفعه خرید کردم هدیه برام گذاشتن - کالاهای جالب و خاصی داره هر جایی پیدا نمیشه

بسیار ممنون از مقاله خوبتون، تعجب می کنم چرا صرفا به سایتهایی می پردازید که در حوزه خورده فروشی فعال هستند، علاوه بر خورده فروشی، سایتهایی هستند که در حوزه عمده فروشی "b2b" فعال هستند. نمونه خارجیش alibaba.com هست، و نمونه های داخلی: آهن آنلاین، زودل و وفا پوش اشاره کرد. آهن آنلاین و وفا پوش به ترتیب و به صورت تخصصی در خرید و فروش آهن و لباس فعال هستند و زودل سعی بر این داره تا دایره محصولاتش رو روز به روز گسترده تر کنه.

سلام
دلیلش این هست که سایت‌های عمده فروشی تعدادشون کمه و مشتریای خاص خودشون رو دارن و هر کسی از اون‌ها خرید نمی‌کنه.

سایت خیلی خوبی دارید
امیدوارم موفق باشید

سلام
ممنون از شما 🤩

فقط از سایت اکالا خرید نکنید چون فقط با تقلب و فریب مشتریان اقدام به فروش کالا می کنند یک سایت طراحی کرده اند که چند زیر سایت اکالا و افق کوروش و .. دارد و قیمت ها در دو سایت متفاوت است و کدهای تخفیف فقط برای کالای خاص که قیمت بالاتر از معمول یا کیفیت پایین دارند داده می شود

خیلی وقته بیخیال دیجی‌کالا شدم
امسال بالای ۱۲ میلیون از این سایت خرید کردم ولی واقعا پشیمانم، دیجی کالا اینطوری پیش بره نارضایتی ها زیاد میشه و دوام نمیاره

چهار سال پیش از اتما یخچال و لباسشویی دوو خریدم خیلی راضی بودیم امسال هم یخچال، تلویزیون ، موبایل و ... بصورت اقساس خرید کردم

خیلی خوب

مرسی از شما.

ممنون از سایت خوبتون

من از سایت ایسوس سنتر لپ تاپ خریدم و خیلی هم از نظر قیمت و پشتیبانی راضی بودم. هم قیمت مناسبی نسبت به سایر فروشگاهای اینترنتی ارائه دادن و هم اینکه همون موقعیکه قول داده بودن رسید و مشکلی پیش نیومد

لطفا درایجادیک فروشگاه راهنمایی کنید🙏

سلام ثریا جان
وقتت بخیر باشه
اره حتما
ما یه مقاله آموزشی در مورد راه اندازی فروشگاه اینترنتی داریم که کامل راهنماییت میکنه. اینه آدرسش:
https://www.portal.ir/how-to-build-an-ecommerce-website

برا ساخت فروشگاه چند تا روش داری. طراحی سایت اختصاصی که هزینه زیادی داره. استفاده از سیستم های مدیریت محتوا مثل وردپرس و ووکامرس و روش سوم هم استفاده از فروشگاه ساز هستش که از اون دو تای دیگه خیلی راحتتره. یکی از نمونه هاش فروشگاه ساز پرتاله که خیلی راحت میتونی با اون سایت رو بسازی. توی صفحه https://www.portal.ir/ecommerce گزینه ایجاد فروشگاه رو میزنی، شماره تلفن و اسمت رو وارد میکنی. یه سایت تستی برات ایجاد میشه. توی پنل مدیریت اون، یه تعداد ویدیو گذاشته شده که کامل گفته باید چیکار کنی. تا 7 روز میتونی رایگان با این سایت کار کنی. اگه بخوای اون رو همیشه برای خودت داشته باشی باید یکی از بسته ها رو فعال کنی.

عالی بود

خوب بود

عالی

ارسال دیدگاه
 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
ساخت سایت و فروشگاه اینترنتی
02191003383 داخلی 2