💥 دوره جدید و رایگان آکادمی پرتال: آموزش کامل کار با پرتال و ساخت فروشگاه اینترنتی 💥

بهترین دوره رایگان طراحی سایت

​​​​اگر به فکر آموزش طراحی سایت افتاده باشید و دوره‌‌های مختلف را بررسی کرده باشید، احتمالا دوره‌های خیلی زیادی را پیدا کرده‌اید که قیمت‌های مختلفی دارند و گیج شده‌اید. اما نگران نباشید؛ در این مقاله بهترین راه برای طراحی سایت از مسیرهای مختلف را به صورت رایگان به شما آموزش داده‌ایم.
در این مقاله می‌خوانید:

از قدیم گفته‌اند «در جایی که همه دنبال طلا هستند، تو بیل بفروش». امروزه نیز با گسترش اینترنت و استفاده روزافزون مردم از آن، بسیاری از افراد به دنبال طراحی سایت هستند. در این شرایط اگر شما طراحی سایت حرفه‌ای بلد باشید، فرصت درآمدزایی خیلی خوبی پیدا می‌کنید.

در این مقاله ابتدا به شما گفته‌ایم از چه راه‌هایی می‌توانید طراحی سایت را انجام دهید و مسیر تبدیل شدن به یک توسعه دهنده یا طراح سایت حرفه‌ای را برای شما ترسیم کرده‌ایم. همچنین بهترین دوره های رایگان برای آموزش طراحی وب‌سایت را معرفی کرده‌ایم که شما را به یک طراح سایت حرفه‌ای تبدیل می‌کنند. برای آشنایی با این دوره‌ها و یافتن بهترین مسیر آموزشی برای خود، در ادامه مقاله همراه ما باشید.

بخش‌های طراحی سایت

چه راه‌هایی برای آموزش طراحی سایت وجود دارند؟

اگر هنوز هیچ آشنایی با مبحث طراحی سایت ندارید، در همین ابتدا باید بدانید که یک وب‌سایت را می‌توان از روش‌های مختلفی ایجاد کرد. برای ایجاد یک سایت جدید دو راه دارید:

  • کدنویسی وب‌سایت را از ابتدا انجام دهید و همه چیز را خودتان بسازید.
  • از سیستم‌های مدیریت محتوا (CMS) آماده برای طراحی سایت استفاده کنید.

در توضیح بیشتر این دو راه باید بگوییم وب‌سایت‌هایی که در سطح اینترنت وجود دارند هر کدام به کمک یک زبان برنامه نویسی نوشته شده‌اند. با این حال سرویس‌های آماده‌ای نیز وجود دارند که به شما اجازه می‌دهند تا بتوانید بدون داشتن دانش برنامه نویسی و بدون نوشتن حتی یک خط کد، یک وب‌سایت حرفه‌ای بسازید.

همه چیز به این بستگی دارد که هدف شما از پیدا کردن یک دوره برای طراحی سایت چیست؟

اگر هدفتان فقط این است که یاد بگیرید چطور می‌توان یک سایت طراحی کرد، استفاده از سیستم‌های مدیریت محتوای آماده مانند وردپرس و سایت سازها خیلی ساده است. دوره‌های آموزشی مختلفی برای یادگیری ایجاد سایت با این سیستم‌ها وجود دارد که در ادامه و در بخش دوره‌های طراحی سایت بدون کدنویسی آن‌ها را معرفی کرده‌ایم.

مراحل ساخت وبسایت

تصویر بالا مسیر کلی برای طراحی و ساخت سایت را نشان می‌دهد. یعنی فرقی نمی‌کند از چه راهی طراحی سایت را انجام می‌دهید، در هر صورت باید مسیر بالا را طی کنید.

اما اگر می‌خواهید در حوزه توسعه وب‌سایت متخصص شوید و خودتان نیز بتوانید زیر و بم فنی سایت و کدنویسی مربوط به آن را بلد باشید، باید از دوره‌های طراحی سایت با کدنویسی استفاده کنید. بهترین دوره‌‌های آموزش ساخت سایت با استفاده از برنامه نویسی را در ادامه معرفی کرده‌ایم، اما قبل از آن بهتر است نگاهی به مسیر تبدیل شدن به یک توسعه دهنده سایت یا Web Developer حرفه‌ای را با هم بررسی کنیم.

مسیر تبدیل شدن به یک توسعه دهنده سایت حرفه‌ای

اگر به دنبال یک دوره آموزشی هستید که تمام جزئیات و موارد فنی درباره ساخت سایت و طراحی سایت را به شما آموزش دهد، باید مسیر یا اصطلاحا Road Map مربوط به آن را نیز بشناسید. در این مسیر ابتدا باید مسائل پایه مربوط به طراحی سایت را یاد بگیرید. این مسائل پایه شامل سرفصل‌هایی مانند نحوه کار اینترنت، ابزارهای لازم (مثل ادیتورها، مرورگرها، طراحی و…)، HTML و CSS می‌شوند. بیشتر دوره‌های رایگان طراحی سایت با استفاده از کدنویسی، همین سرفصل‌هایی که به شما گفتیم را آموزش می‌دهند.

با همین اطلاعات پایه شما مفاهیم زیادی را درباره نکات فنی سایت یاد می‌گیرید. اما اگر بخواهید مسیر خود را به صورت حرفه‌ای‌تر ادامه دهید، باید یکی از مسیرهای زیر را به صورت تخصصی پیش بروید:

  • فرانت اند (Front End): مربوط به کدنویسی بخش ظاهری سایت و شامل وظیفه‌هایی مثل طراحی (Design) وبسایت، ایجاد رابط کاربری، اعمال گرافیک سایت، تجربه کاربری و حتی سئو می‌شود.
  • بک اند (Back End): بک اند بخشی از سایت است که کاربر آن را مشاهده نمی‌کند و بخش عقب‌تر یا به زبان عامیانه مغز سایت است. در بک اند مواردی مربوط به دیتابیس، سیستم مدیریت محتوا و دو آپس سایت انجام می‌شود.
  • هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ: این بخش، تکنولوژی جدیدتری از توسعه وب است و از طریق زبان برنامه نویسی پایتون انجام می‌شود.
  • اپلیکیشن‌های موبایل و دسکتاپ: این بخش هم مربوط به اپلیکیشن‌ها و برنامه‌هایی می‌شود که در بستر وب ساخته می‌شوند.

در تصویر زیر Road Map مربوط به تبدیل شدن به یک طراح سایت با کدنویسی سپس یک توسعه دهنده حرفه‌ای وب را مشاهده می‌کنید.

مسیر شغلی توسعه دهنده وب

بهترین دوره‌های رایگان برای آموزش طراحی سایت

اکنون که دید کلی نسبت به طراحی سایت و مسیر‌های مختلف آن پیدا کردید، می‌توانید با دید بازتری دوره مدنظر خود را انتخاب کنید. در این بخش می‌خواهیم بهترین دوره‌های رایگان برای ساخت یک وب‌سایت حرفه‌ای را به شما معرفی کنیم.

آموزش ساخت سایت در کمتر از ۱۰ دقیقه - پرتال

لوگو پرتال

اولین دوره‌ای که به شما معرفی می‌کنیم، دوره ساخت سایت فروشگاهی در کمتر از ۱۰ دقیقه با پرتال است. پرتال یک سیستم مدیریت محتوا و سایت ساز ایرانی است که به کاربران خود اجازه می‌دهد بدون داشتن هیچ دانش فنی خاصی، وب‌سایت حرفه‌ای خود را در آن بسازند. اين آموزش کاملا رایگان است و نگاه شما را به ساخت سایت کاملا عوض می‌کند؛ چون در آن خبری از مراحل سخت و آموزش‌های فنی پیچیده نیست و به شما آموزش می‌دهد تا ساده‌ترین راه برای ساختن یک وبسایت حرفه‌ای را پیدا کنید.

در واقع این دوره بهترین دوره آموزش طراحی سایت رایگانی است که می‌توانید به زبان فارسی پیدا کنید. البته دوره‌هایی به شکل جسته و گریخته در پلتفرم‌هایی مثل یوتیوب و آپارات هم وجود دارند؛ اما یادگیری طراحی سایت در آن‌ها ممکن است شما را کمی گیج کند. پس اگر ساده‌ترین راه و بهترین آموزش رایگان برای طراحی یک وب‌سایت حرفه‌ای را می‌خواهید، حتما آموزش طراحی سایت در ۱۰ دقیقه پرتال را ببینید.

دوره راه‌اندازی سایت؛ از خرید دامنه تا یک سایت حرفه‌ای - نوین

 لوگو وردپرسیکی دیگر از دوره‌های مناسب برای آموزش طراحی سایت، دوره وردپرسی از خرید دامنه تا یک سایت حرفه‌ای مجموعه نوین است. این دوره یکی از آن دوره‌هایی است که به شما آموزش می‌دهد چگونه با استفاده از وردپرس یک سایت حرفه‌ای برای خود بسازید و با صفر تا صد ساخت سایت در آن آشنا می‌شوید. این دوره ۴ بخش اصلی وبسایت یعنی هاست، دامنه، سیستم مدیریت محتوا و قالب را به طور کامل  به شما آموزش می‌دهد تا همه چیز را به طور اساسی در آن متوجه شوید.

تقریبا تمام دوره‌های طراحی سایت با وردپرس ایرانی رایگان نیستند و این دوره نیز از این قاعده مستثنی نیست؛ اما دوره طراحی سایت وردپرسی نوین از بقیه دوره‌ها قیمت بهتری دارد و مراحل ساخت سایت با وردپرس را دقیق‌تر و روان‌تر توضیح می‌دهد. این دوره علاوه بر آموزش طراحی وبسایت، ایده‌های جذابی نیز به شما می‌دهد که سایت خود را به کدام مسیر ببرید. پس اگر به دنبال یادگیری وردپرس و طراحی وب‌سایت با آن هستید، این آموزش نوین گره‌گشای کار شما خواهد بود.

آکادمی پرتال؛ دوره‌های رایگان برای مدیریت و طراحی سایت

در طراحی سایت همه چیز به همان مرحله اول، یعنی ساخت سایت خلاصه نمی‌شود. بعد از این که یک وب‌سایت ایجاد می‌شود، کارهای جدیدی مثل نوع بازاریابی، به روز رسانی و نظارت روی سایت انجام می‌شود. هر کدام از این کارها برای مدیریت سایت ابزارهای خاصی دارند و کار کردن با آن‌ها نیاز به آموزش دارد.

در واقع در بیشتر دوره‌های طراحی سایت به شما نمی‌گویند چگونه با ابزارهایی مثل گوگل آنالیتیکس، سرچ کنسول و… در سایت خود کار کنید و برای آموزش آن‌ها باید دوره‌های جدیدی ببینید. اما لازم نیست نگران باشید؛ چرا که آکادمی پرتال تمام دوره‌های لازم برای رشد و نگهداری سایت را به صورت رایگان برای شما آماده می‌کند. برای این کار تنها کافی است وارد بخش آکادمی پرتال شوید و از آموزش‌های آن به صورت کاملا رایگان استفاده کنید.

آموزش سایت آکادمی پرتال

در نهایت؛ ساده‌ترین راه طراحی سایت کدام است؟

در این مقاله سعی کردیم تا شما را با بهترین دوره‌های رایگان آموزش طراحی سایت آشنا کنیم. همان‌طور که در متن خواندیم، مسیر ساخت سایت در ابتدا مسیر پیچیده‌ای نیست، ولی برای عمیق‌تر شدن در موضوع طراحی یا توسعه وب، می‌توانید آموزش‌های بیشتری نیز ببینید. از طرفی بهترین دوره‌های رایگان ساخت سایت به صورت رایگان در آکادمی پرتال برای شما قرار داده شده است.

پرتال محبوب‌ترین سرویس سایت ساز ایرانی است که به شما کمک می‌کند تا بدون داشتن دانش فنی خاصی بتوانید در کمتر از چند دقیقه یک وبسایت برای خود بسازید. این سرویس زیرساخت قدرتمندی دارد و یک سایت آماده و حرفه‌ای را به شما تحویل می‌دهد. ساخت سایت در آن نیز در ابتدا رایگان است.

همین حالا یک وب‌سایت تستی بسازید!

اگر می‌خواهید همین حالا وب‌سایت حرفه‌ای خود را راه‌اندازی کنید، روی گزینه ساخت سایت و فروشگاه اینترنتی در این صفحه کلیک کنید. بعد از پاسخ به چند سؤال درباره سایتی که می‌خواهید، یک سایت تستی هفت روزه رایگان برای شما ایجاد می‌شود. پس اگر سریع‌ترین راه برای ساخت وبسایت را می‌خواهید بشناسید، همین حالا در همین صفحه سایت خود را بسازید!

اگر شما نیز تجربه‌ای درباره دوره‌های آموزش طراحی وب سایت دارید یا سوالی درباره این موضوع ذهنتان را مشغول کرده است، آن را با ما در بخش دیدگاه‌ها به اشتراک بگذارید. همچنین اگر سوالی درباره راه‌های طراحی سایت و ایجاد آن با استفاده از پرتال دارید، می‌توانید با کارشناسان ما به شماره ۰۲۱۹۱۰۰۳۳۸۳ داخلی ۲ تماس بگیرید.

سوالات متداول

  •  آیا دوره رایگان برای طراحی و ساخت سایت وجود دارد؟

بله دوره‌های رایگان برای طراحی سایت وجود دارند؛ اما خیلی از آن‌ها آموزش کاملی به شما نمی‌دهند. راحت‌ترین دوره برای یادگیری رایگان طراحی سایت، استفاده از آموزش‌های آکادمی پرتال است که ساده‌ترین روش برای ساخت یک وبسایت را به کاربر آموزش می‌دهد.

  • آیا می‌توان بدون کدنویسی یک وبسایت حرفه‌ای طراحی کرد؟

سیستم‌های مدیریت محتوای اشتراکی مثل فروشگاه ساز پرتال و سیستم‌های مدیریت محتوای متن باز مثل وردپرس به شما اجازه می‌دهند بدون کدنویسی یک وب‌سایت حرفه‌ای طراحی کنید. لازم به ذکر است که ساخت سایت حرفه‌ای با پرتال راحت‌تر از وردپرس است.

  • ساده‌ترین راه برای طراحی سایت کدام است؟

راه‌های مختلفی برای ساخت یک وبسایت وجود دارد، اما ساده‌ترین راه برای این کار استفاده از سرویس‌های سایت ساز اشتراکی است. محبوب‌ترین سایت ساز ایرانی نیز پرتال است که به شما کمک می‌کند تا در کمتر از ۵ دقیقه وبسایت حرفه‌ای خود را بسازید.

دیدگاه خود را ارسال کنید

دیدگاه‌ها

با سلام و درود
من یک فروشگاه اینترنتی در دیوار و روبیکا دارم و درحال حاضر هزینه لازم برای خرید هاست و دامنه را ندارم . من چگونه می توانم یک سایت ایجاد کنم؟
با تشکر از راهنمایی شما

سلام خدمت شما
حداقل نیازهای ساخت سایت همین مواردی هست که ذکر کردید. سایت سازها هم با هزینه کمتر از ۴ میلیون تومان امکان ساخت سایت به شما رو میدن.

ارسال دیدگاه
  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
ساخت سایت و فروشگاه اینترنتی
02191003383 داخلی 2