💥 دوره جدید و رایگان آکادمی پرتال: آموزش کامل کار با پرتال و ساخت فروشگاه اینترنتی 💥

آموزش طراحی سایت در 10 دقیقه (کامل‌ترین آموزش ساخت سایت)

اگر تا الان فکر می‌کردید، ساخت سایت کاری دشوار و زمانبر است، ما به شما ثابت می‌کنیم که این فکر اشتباه است. چرا که روشی پیدا کرده‌ایم که در کمتر از یک ساعت شما صاحب یک سایت حرفه‌ای و زیبا هستید. آموزش طراحی سایت در زمان کوتاه و بدون نیاز به دانش فنی، چیزی است که احتمالاً به دنبالش هستید. ما هم در ادامه روشی به شما آموزش دادیم که با استفاده از آن می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن، یک سایت اینترنتی کامل برای خودتان بسازید.
در این مقاله می‌خوانید:

اجازه دهید همان ابتدا، این اطمینان را به شما بدهیم که بلافاصله بعد از دیدن ویدیو و خواندن مقاله آموزش ساخت سایت، می‌توانید صاحب یک سایت حرفه‌ای و زیبا باشید؛ حتی در کمتر از یک ساعت و بدون اینکه به راهنمای دیگری نیاز داشته باشید. فقط کافیست 10 دقیقه از زمان‌تان را روی این مقاله بگذارید.

به شما پیشنهاد می‌کنیم، ابتدا ویدیو زیر را ببینید تا کمی با طرز ساختن سایت آشنا شوید. احتمالا با کمک همین ویدیو هم جواب سؤالتان را می‌گیرید.

اصلا چرا تصمیم گرفتید سایت داشته باشید؟ به دنبال یک اتفاق خوب در کسب و کارتان هستید؟ یا اینکه می‌خواهید خودتان را بیشتر به بقیه معرفی کنید؟ اصلا از کجا معلوم که سایت به‌درد شما می‌خورد؟ خودتان به این نتیجه رسیده‌اید یا تنها به پیشنهاد بقیه، تصمیم گرفته‌اید سایت داشته باشید؟!

همین الان در بخش نظرات، کسب و کار و هدفتان از ساخت سایت را برای ما بنویسید، تا به شما بگوییم که اصلا سایت به دردتان می‌خورد یا نه؟! یا اینکه مقاله «چه کسب و کارهایی به سایت نیاز دارند؟» را بخوانید.

چگونه سایت بسازیم؟ ساده‌ترین روش ساخت سایت

چطوری سایت بسازم؟ میخوام سایت بسازم اما نمی‌دونم از کجا شروع کنم؟ چطور سایت درست کنم؟ این سوالات را خیلی در جمع افراد می‌شنویم و دغدغه این روزهای اکثر مردم این است که می‌خواهند سایت داشته باشند، اما نمی‌دانند از کجا شروع کنند. خلاصه اگر به این نتیجه رسیده‌اید، که ساخت وب سایت حتی (کوچکترین!) فایده‌ای برای‌تان دارد، پس تا چند دقیقه دیگر صاحب یکی از این وب سایت‌ها خواهید بود؛ البته قبل از آن، بیایید آموزش ساخت وب سایت را به ساده‌ترین شکل ممکن، یاد بگیرید.

این مقاله نظرتان را کامل درمورد طراحی و درست کردن سایت عوض می‌کند؛ چون در آن خبری از فرآیند و مراحل پیچیده ساخت سایت نیست. حتی اگر هیچ پیش فرضی دربارۀ ساخت سایت هم نداشته باشید، در جریان ماجرا قرار می‌گیرید.

موضوع دیگری که احتمالا ذهن‌تان را درگیر کرده است، هزینه طراحی سایت است. اصلا بیایید اول به سراغ همین موضوع برویم.

آموزش طراحی سایت و نحوه ساخت سایت سریع و ساده

آموزش ساخت سایت رایگان: افسانه یا حقیقت؟

هیچ کس بدش نمی‌آید، یک سایت رایگان داشته باشد! اما آیا به نظرتان منطقی است؟ بیایید یک بار برای همیشه این بحث را تمام کنیم: اگر کسی ادعا کند، که توانایی طراحی سایت رایگان را دارد، در حقیقت هم به شما دروغ گفته، هم حرف راستی زده است! چطور؟

فرض کنید یک بنا در حال ساخت دیوار ساختمان شماست. او برای درست کردن ملات، به آب، سیمان و یک ظرف نیاز دارد؛ که هر کدام از این‌ها هزینه‌ای دارد. حالا سر و کلۀ من پیدا می‌شود و به شما پیشنهاد ساخت دیوار رایگان را می‌دهم، اما چگونه؟

اگر شما خودتان بخواهید کار را انجام بدهید، باید آجر، سیمان، آب و ظرف تهیه کنید، ولی من ظرف و آب را به شما مجانی می‌دهم، اما آجر و سیمان را دو برابر قیمت بازار با شما حساب می‌کنم! مدعیان طراحی سایت رایگان هم تقریبا چنین کاری با مردم می‌کنند، ولی کمی با کلاس‌تر و مودبانه‌تر! پس الان متوجه قضیه شدید؟

احتمالا نمونه‌های آن را خودتان دیگر، دیده‌اید. بعضی از سایت‌ها، طراحی رایگان را وعده داده‌اند؛ اما با ورود به سایت، هیچ خبری از ساخت سایت رایگان یا حتی ارزان نیست.

اگر فکر می‌کنید هنوز هم ممکن است گول کلمه "رایگان" را بخورید، «حقیقت طراحی سایت رایگان» را مطالعه کنید.

پس هزینه طراحی سایت چقدر است؟

تعرفه طراحی سایت این هم از آن دسته سؤالاتی است که هیچ جواب مشخصی برایش وجود ندارد. یکی ممکن است سایت‌تان را با 2 میلیون تومان طراحی کند، یکی هم هزینه‌ای بیش از 40 یا 50 میلیون تومان بگیرد. چون علاوه بر نرخ متفاوت طراحان یا شرکت‌ها، به سایتی که شما می‌خواهید هم بستگی دارد.

ما با هیچ یک از این دو هزینه، کاری نداریم! می‌خواهیم در مورد هزینه‌ای صحبت کنیم که برای اکثر شما منطقی است. پس اگر می‌خواهید هزینه را بدانید، وارد صفحه قیمت طراحی سایت شوید. در این صفحه، علاوه بر سایت، تعرفه سایت فروشگاهی هم دیده می‌شود.

هزینه‌هایی که می‌بینید، نسبت به نتیجه‌ای که قرار است تا چند وقت دیگر بگیرید، هیچ است. پس به جای نگرانی بابت این هزینه جزیی، تمرکزتان را روی موفقیت سایت‌ بگذارید؛ چون قرار است درآمدتان در همان سال اول، چندین برابر این هزینه خواهد بود.

هزینه ساخت سایت

برای ساخت سایت از کجا شروع کنیم؟ آموزش ایجاد سایت

در این آموزش راه اندازی سایت قرار نیست شما را وارد یک فرآیند سخت و پیچیده کنیم. از زمانی که تصمیم می‌گیرید سایت داشته باشید تا ساخت آن، حتی یک ساعت هم زمان‌تان را نمی‌گیرد. ما به شما ثابت می‌کنیم که ساخت سایت بر خلاف تصور بسیاری از افراد، بسیار ساده، کم هزینه و پیش پا افتاده (در حد راه اندازی یک پیج اینستاگرام) است.

برای اینکه باورتان شود چقدر ساده است؛ هر مرحله را پا به پای ما انجام دهید.

مراحل ساخت سایت

مرحله اول: یک سایت انتخاب و ثبت نام کنید

به جای اینکه شما را با انواع روش‌های طراحی سایت گیج کنیم، یک راست به سراغ ساده‌ترین روش ساخت سایت یعنی استفاده از سایت ساز پرتال می‌رویم. در این روش شما هیچ نیازی به دانش فنی و کدنویسی ندارید! سرویسی آماده در اختیار شماست که تنها باید زحمت محتوا گذاری (محصول، مقاله، ویدئو و...) در آن را بکشید.

برای این کار کافی‌ست، به آدرس https://www.portal.ir بروید. صفحه را باز می‌کنید، اولین چیزی که توجه‌تان را جلب می‌کند، دکمه سبز رنگ "همین حالا شروع کنید" است. با کلیک روی آن، اولین گام تا ایجاد سایت را برداشته‌اید. سایت فروشگاهی می‌خواهید؟ سایت شرکتی می‌خواهید یا اصلا یک سایت شخصی؟ هر کدام را که می‌خواهید انتخاب کنید.

نگران آموزش ساخت سایت اینترنتی نباشید؛ چون با چند ویدئوی کوتاه مو به مو به شما گفته می‌شود باید چه کار کنید. بدون اینکه نیاز باشد، گزینه‌ای را انتخاب کنید، نقشه راه دقیقا جلوی روی‌تان قرار می‌گیرد. حتی اگر باز هم سؤالی برای‌تان پیش آمد، هم می‌توانید با شماره 02163404 داخلی 2 تماس بگیرید، هم درخواست پشتیبانی دهید.

خلاصه اینکه دیگر نیازی نیست چیزی اضافه کنیم؛ فقط خودتان ببینید! تصویر زیر بخشی از صفحه اصلی سایت‌تان است.

ایجاد سایت در پرتال

مرحله دوم: دستی به ظاهر سایت بکشید

خب حالا که سایت را دارید، بد نیست دستی به سر و روی آن بکشید. چگونه؟ با انتخاب یک قالب مناسب برای آن. بیش از 50 قالب متنوع وجود دارد و هر کدام را که دوست داشته باشید و مناسب سایت‌تان است می‌توانید انتخاب کنید. انتخاب قالب و دادن یک جلوه زیبا به سایت‌تان تنها یک تا دو دقیقه زمان می‌برد. مگر اینکه قالب‌های آماده راضی‌تان نکند؛ که در آن صورت هم می‌توانید قالب اختصاصی خودتان را سفارش دهید.

نمونه قالب‌ها را خودتان ببینید. قالب‌ها که توسط تیم پرتال طراحی شده است، تنوع زیادی دارند و حتی می‌توانید قالبی شبیه دیجی کالا برای سایت‌تان انتخاب کنید. برای هر نوع وب سایت، قالب‌های مخصوص آن گذاشته شده است. حتی اگر خودتان هم نتوانستید مناسب‌ترین قالب را انتخاب کنید، از کارشناسان ما بخواهید تا به شما کمک کنند.

انتخاب قالب برای سایت

مرحله سوم: سایت‌تان را فعال کنید

تا به اینجای آموزش درست کردن سایت، شما یک وب سایت ساختید؛ اما مراحل ساخت سایت هنوز تمام نشده است! برای اینکه یک سایت با آدرس دلخواه خودتان داشته باشید، باید سایت‌تان را فعال کنیم. چگونه؟

یکی از بسته‌های سایت یا فروشگاه را انتخاب می‌کنید. بعد از فعال‌سازی نوبت به انتخاب آدرس سایت‌تان می‌رسد. چون قطعا می‌خواهید دیگران شما را با یک آدرس خاص پیدا کنند و بشناسند. منظورمان از آدرس سایت همان دامنه است؛ یعنی همان آدرسی که کاربران برای رسیدن به شما در موتور جستجو وارد می‌کنند. مثلا دامنه پرتال www.portal.ir است.

تنها سؤالی که ممکن است در مورد آدرس سایت یا دامنه برای‌تان پیش بیاید، پسوند دامنه است. اینکه مثلا دامنه com. و دامنه ir. چه فرقی با هم دارند؟ استفاده از کدام دامنه بهتر است؟ قیمت هر کدام چقدر است؟ اگر می‌خواهید در مورد این دو مورد و بقیه پسوندها همۀ این اطلاعات را به‌دست آورید، مقالات انتخاب و ثبت دامنه را ببینید.

باز هم هر سوالی در مورد نحوه درست کردن سایت، انتخاب دامنه و مراحل ثبت آن داشتید، کارشناسان ما همواره در دسترس شما هستند :)

مرحله آخر: سایت شما برای شروع آماده است

نحوه طراحی سایت به همین راحتی است! از الان به بعد شما صاحب یک سایت حرفه‌ای با ظاهری زیبا هستید و می‌توانید کارتان را شروع کنید. اگر تا اینجای راه را با ما آمده باشید، خودتان دیده‌اید که کمتر از یک ساعت از زمان‌تان را گرفته است.

بعد از انتخاب یک قالب برای سایت‌ می‌توانید خیلی راحت هر جای آن را که بخواهید ویرایش کنید. هرچند پشتیبانان پرتال، شما را تنها نمی‌گذارند و هر تغییری که بخواهید را برای شما اعمال می‌کنند.

بعد از کمی استراحت، محتوایی که می‌خواهید را در سایت وارد کنید. اگر سایت فروشگاهی دارید، محصولات‌تان را در سایت قرار دهید (مثل چیدن ویترین فروشگاه فیزیکی‌تان) ؛ اگر سایتی شرکتی یا شخصی می‌خواهید، مقالات و اطلاعات‌تان را وارد آن کنید.

خب این مرحله‌ای است که خودتان باید زحمتش را بکشید. اگر سایت یا فروشگاه پرتال را تست کرده باشید، قطعا سادگی کار با آن را از نزدیک دیده‌اید. هر چند که اگر باز هم در ورود محتوا و مدیریت سایت مشکل داشته باشید، ویدیوهای آموزشی در این مورد تهیه کردیم. با دیدن این ویدیوها به صورت کامل کار با پرتال و نحوه قرار دادن محصول و مقاله در آن را آموزش می‌بینید. همچنین پیشنهاد می‌کنیم دوره رایگان آموزش ساخت و راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی را در آکادمی پرتال مشاهده کنید.

دیگر وقت معرفی و فروش سایت است!

بازاریابی اینترنتی

یک آموزشگاه زبان خارجه را در نظر بگیرید؛ فرض کنید چند ماه را صرف راه اندازی و ساخت آن کرده‌اید. به نظرتان بعد از افتتاحیه، چند نفر برای ثبت نام به آموزشگاه شما مراجعه می‌کنند؟! وقتی که به جز همسایه‌های‌تان کسی آن را نمی‌شناسد؛ یا در شرایطی که به جز شما، صدها آموزشگاه دیگر در سطح شهر وجود دارد.

بعضی از کاربران ما، انتظار دارند یک روز بعد از راه اندازی سایت یا فروشگاه اینترنتی‌شان، از آن کسب درآمد کنند. (دیده‌ایم که می‌گوییم!) هدف شما هم از طراحی وبسایت، در نهایت کسب درآمد مستقیم یا غیرمستقیم از سایت‌تان است. غیر از این است؟ ما هم دقیقا همین را می‌خواهیم. ولی برای نتیجه دادن و رسیدن به درآمد از سایت، باید صبور باشید!

راه اندازی سایت تنها بخشی از مسیر است؛ بخش دیگر آن، فعالیت‌تان روی سایت است؛ اینکه چگونه آن را معرفی می‌کنید، چه محتوایی در آن می‌گذارید؛ از چه روش‌هایی برای تبلیغات استفاده می‌کنید. همۀ این‌ها یعنی اینکه چگونه بازاریابی اینترنتی را برای سایت‌تان انجام می‌دهید.

نمی‌خواهیم الان ذهن‌تان را با روش‌های بازاریابی و فروش درگیر کنیم. همین که تا اینجا ما را همراهی کرده‌اید، از بسیاری از افراد دیگر جلو افتاده‌اید. فقط این اطمینان را به شما بدهیم که بلاگ پرتال، حتی بعد از راه اندازی سایت، به شما برای رسیدن به درآمد و داشتن یک سایت پرفروش آموزش می‌دهد. مثلا اینکه، فاکتورهای یک فروشگاه اینترنتی موفق چیست؟ چگونه سایت‌مان در گوگل بالا بیاید؟ چه محتوایی در سایت بگذاریم؟ چگونه مشتری را جذب کنیم؟ و هر چیزی که به دردتان بخورد.

ساخت سایت با پرتال

چگونه یک سایت رایگان بسازیم؟

خیلی از افرادی که قصد راه اندازی سایت و کسب درآمد از آن را دارند، به دنبال نحوه ساخت سایت رایگان هستند. ابتدا باید در نظر داشته باشید که یک سایت حرفه‌ای و کامل، هزینه‌های مختلفی دارد. از هزینه هاست و دامنه گرفته تا هزینه پشتیبانی و مراقبت از سایت را باید درنظر داشته باشید.

اگر به دنبال اموزش درست كردن سايت رايگان هستید، باید بگوییم که چیزی به اسم ساخت سایت رایگان وجود ندارد. تقریباً تمام مواردی که با عنوان آموزش طراحی سایت حرفه ای رایگان می‌بینید، محدودیت خاصی دارند یا از طریق دیگری از شما پول می‌گیرند. مثلاً بعضی از سایت سازها هستند که به شما سایت رایگان می‌دهند، اما از تراکنش‌های سایت شما کارمزد می‌گیرند. مثلاً اگر 10 میلیون تومان از شما خرید شود، 100 هزار تومان آن به عنوان کارمزد کسر خواهد شد.

این روش برای راه اندازی سایت رایگان شاید در ابتدا به‌صرفه باشد، اما بعد از مدتی که مشتریان شما و فروش‌تان بیشتر شد چطور؟ آن موقع باید ماهانه میلیون‌ها تومان برای این سایت به‌ظاهر رایگان هزینه کنید. پرتال به عنوان یکی از بهترین سایت سازهای ایران به شما تضمین می‌دهد که بابت فروش‌های سایتتان هزینه‌ای دریافت نمی‌کند و هیچ هزینه پنهانی از شما دریافت نمی‌شود. پیشنهاد می‌کنیم قبل از اینکه به دنبال اموزش ساخت سایت رایگان باشید، همه جوانب آن را در نظر بگیرید.

آموزش صفر تا صد طراحی سایت به روش‌های مختلف

تا اینجای مقاله آموزش جامع ساخت سایت، با یکی از بهترین روش‌های ایجاد وب سایت یعنی ساخت سایت با سایت ساز آشنا شدید. با این حال روش‌های دیگری هم برای طراحی سایت وجود دارد که بد نیست کمی اطلاعات هم در مورد آن‌ها داشته باشید.

آموزش حرفه ای طراحی سایت با وردپرس

سیستم مدیریت محتوا وردپرس یکی از بهترین و معروف‌ترین سیستم‌های مدیریت محتواست که امکانات و افزونه‌های جانبی بسیاری دارد. در مقاله سیستم مدیریت محتوا چیست؟ در مورد CMS یا همان سیستم مدیریت محتوا توضیح دادیم. وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای رایگان است که بدون هیچ هزینه‌ای می‌توانید از آن استفاده کنید. پرتال هم یک سیستم مدیریت محتوای ایرانی است که امکانات خیلی خوبی برای ساخت سایت و فروشگاه اینترنتی دارد.

البته رایگان بودن وردپرس به این معنی نیست که ساخت سایت با وردپرس رایگان است. شما باید برای ایجاد سایت با وردپرس، هزینه هاست، دامنه، قالب و افزونه‌های پولی موردنیازتان را پرداخت کنید. پس عملاً چیزی به اسم طراحی سایت رایگان با وردپرس وجود ندارد. هزینه طراحی سایت با وردپرس از حدود 3 میلیون تومان شروع می‌شود و حتی می‌تواند ده‌ها میلیون تومان هزینه روی دستتان بگذارد. پس اگر به دنبال آموزش صفر تا صد طراحی سایت با وردپرس هستید، حتماً هزینه آن را هم در نظر بگیرید.

اگر تصمیم گرفتید که سایتتان را با وردپرس ایجاد کنید، می‌توانید از آموزش طراحی وب سایت با وردپرس استفاده کنید. پس حتماً هزینه خرید دوره آموزش ساخت سایت با وردپرس را هم به هزینه‌های ساخت وب سایت با وردپرس اضافه کنید. به جز وردپرس، سیستم‌های مدیریت محتوای دیگری مثل سیستم مدیریت محتوا جوملا وجود دارند که با استفاده از آن‌ها هم می‌توانید یک وب سایت خوب ایجاد کنید. با این حال، فعلاً وردپرس یکی از بهترین انتخاب‌ها برای طراحی سایت حرفه‌ای است.

آموزش حرفه ای طراحی سایت با وردپرس

آموزش طراحی سایت با کدنویسی

یک روش دیگر برای ساخت سایت این است که خودتان یک سایت را از پایه کدنویسی کنید. برای این کار باید آموزش برنامه نویسی و طراحی سایت اختصاصی را یاد بگیرید. این که بتوانید از ابتدا کدنویسی یاد بگیرید و تمام مراحل طراحی سایت را خودتان انجام دهید، حدوداً یک سال زمان نیاز دارد. در ضمن فراموش نکنید که دوره آموزشی طراحی سایت با کدنویسی هم هزینه زیادی برای‌تان خواهد داشت. پس تصور نکنید که با خرید کتاب آموزش طراحی وب سایت می‌توانید در یک چشم به هم زدن سایت خودتان را ایجاد کنید.

زبان‌های برنامه‌نویسی مختلفی وجود دارند که با استفاده از آن‌ها می‌توانید یک سایت حرفه‌ای بسازید. زبان‌های برنامه‌نویسی #C، پایتون، PHP، جاوا اسکریپت و... جزو بهترین زبان‌های برنامه نویسی برای طراحی سایت هستند. در ابتدا باید برنامه نویسی با یکی از این زبان‌ها را یاد بگیرید. بعد از آن باید کار با فریمورک‌های مخصوص هر زبان برای طراحی سایت را آموزش ببینید. مثلاً برای آموزش طراحی سایت با پایتون، باید آموزش ساخت سایت با جنگو را یاد بگیرید. چون با استفاده از فریمورک جنگو می‌توانید با زبان برنامه نویسی پایتون برای خودتان یک سایت بسازید.

طراحی سایت با کدنویسی، چندان ساده نیست. به همین دلیل بهتر است تمرکز خودتان را روی آموزش ساخت سایت بدون کد نویسی قرار دهید.

آموزش ساخت سایت در گوگل

وب سایت ساز گوگل (سایت Google Sites) سرویس سایت ساز گوگل است که با استفاده از آن می‌توانید یک سایت رایگان برای خودتان بسازید. ساخت سایت با google sites رایگان است و هیچ هزینه‌ای ندارد؛ اما از آن طرف قابلیت کسب درآمد از آن را نخواهید داشت. چون گوگل سایت برای استفاده تجاری و کسب درآمد طراحی نشده است و فقط برای کارهای پژوهشی و تحقیقاتی یا در نهایت تولید محتوا است.

به همین دلیل بهتر است قید ساخت سایت با گوگل سایت را بزنید و از همان ابتدا یک بستر مناسب را برای کسب درآمد انتخاب کنید که محدودیتی برای درآمدزایی نداشته باشد. این سرویس بیشتر به درد ساخت سایت شخصی می‌خورد. به همین دلیل اگر به دنبال درست كردن سايت شخصی هستید، سرویس سایت ساز گوگل انتخاب خوبی برای شماست. این سرویس برای ساخت سایت آموزشی هم گزینه خوبی است، اما اگر قصد فروش دوره آموزشی دارید، گوگل سایت به کارتان نخواهد آمد. در صورتی که به آموزش طراحی یک سایت ساده نیاز دارید، سرویس گوگل سایت کارتان را راه می‌اندازد، اما برای طراحی سایت حرفه‌ای اصلاْ مناسب نیست.

آموزش ساخت سایت با گوشی

اگر از سایت ساز پرتال استفاده کنید؛ آموزش ساخت وب سایت با گوشی دقیقاً مشابه آموزش ساخت سایت با لپ تاپ و سایر وسایل است. در واقع فرقی نمی‌کند که با چه وسیله‌ای بخواهید سایتتان را طراحی کنید، در هر صورت برای طراحی سایت با پرتال فقط باید به اینترنت دسترسی داشته باشید.

برای آموزش ساخت سایت با موبایل می‌توانید از همین آموزشی که در ابتدای مقاله به شما دادیم استفاده کنید تا به‌راحتی یک سایت کامل برای خودتان بسازید. سایت ساز پرتال کاملاٌ برای دستگاه‌های همراه و گوشی موبایل بهینه شده است تا شما بتوانید تجربه خوبی از ساخت سایت با گوشی داشته باشید.

سئو سایت چیست؟

در زمانی که به دنبال راه اندازی وب سایت کسب و کار خودتان هستید، حتماً با عبارت سئو و نحوه سئو سایت برخورد کرده‌اید. به‌طور کلی، سئو به معنای بهینه کردن سایت کسب و کار برای قرار گرفتن در رتبه‌های ابتدایی موتور جستجو در عبارت‌هایی است که افراد مختلف سرچ می‌کنند. به این ترتیب شانس بیشتری برای کلیک کردن روی لینک سایت شما وجود خواهد داشت و مشتری بیشتری هم جذب می‌کنید.

منابع مختلفی برای اموزش سئو سایت در اینترنت وجود دارد که می‌توانید با استفاده از آن‌ها، نحوه تحلیل سئو سایت و اصول آن را یاد بگیرید. بررسی سئو سایت یکی از کارهایی است که مدیر هر سایتی باید آن را بلد باشد تا بتواند وضعیت کسب و کار اینترنتی خودش را به درستی بررسی کند.

این را هم اضافه کنیم که...

ما نمی‌دانیم شما دقیقا در چه مرحله‌ای از راه اندازی سایت هستید، شاید حتی هنوز هیچ ایده‌ای در مورد اینکه چه محصولی می‌خواهید بفروشید و چه محتوایی می‌خواهید منتشر کنید، ندارید. نگران آن هم نباشید، شاید مقالۀ «انتخاب محصول مناسب برای فروش» دغدغه شما را حل کند و ایده خوبی از آن بگیرید.

اصلا می‌دانید همین ایده‌ها از کجا آمده‌اند؟ از محیط اطراف خودتان! کافی‌ست نگاهی به دور و برتان بیندازید و ببینید مردم و جامعه چه نیازهایی دارند؟ یا حتی چه نیازهایی را می‌توانید برای آن‌ها ایجاد کنید؟ کمی بیشتر حواس‌تان را جمع کنید!

اگر هم ایده و برنامه‌ای برای ساخت سایت دارید، که اجازه دهید به شما تبریک بگوییم، چون تصمیم گرفته‌اید نحوه ایجاد سایت را یاد بگیرید و کسب و کارتان را وارد فضای آنلاین کنید. چون از این به بعد قرار است، حتی در خواب هم پول درآورید. (با کمک سایت یا فروشگاه اینترنتی‌تان)ساخت سایت با استفاده از سایت ساز آنلاین

فکرش را می‌کردید ایجاد وب سایت، به این راحتی باشد؟ البته هنوز هم روش‌های دیگر ایجاد سایت، مانند طراحی سایت اختصاصی یا حتی طراحی سایت با وردپرس، دشواری‌های خودش را دارد. اما با این روش ساخت وب سایت که گفتیم، خودتان دیدید که در عرض یک ساعت، سایت‌تان را ایجاد کردید. به‌علاوه اینکه از ابتدا تا انتها همراهی 24 ساعته پشتیبانان‌ ما را خواهید داشت. پشتیبانان پرتال تمام امور سایت‌تان مثل تغییر رنگ و جابه‌جایی ابزارک‌ها را به صورت رایگان انجام می‌دهند. پس نگران چیزی نباشید و باخیال راحت فروشگاه اینترنتی خودتان را راه‌اندازی کنید.

شما 7 روز این فرصت را دارید که تصمیم بگیرید، آیا می‌خواهید سایت‌تان را فعال کنید یا خیر. حتی اگر هم نخواستید با پرتال ادامه دهید، چیزی را از دست نداده‌اید! هر چند که اگر تست رایگان را امتحان کنید، بسیار مجذوب آن می‌شوید. پیشنهاد می‌کنیم نمونه کارها را هم ببینید. با پرتال می‌توانید هر نوع سایتی که در نظر دارید را بسازید. در صفحه نمونه کارها می‌توانید به صورت دسته‌بندی شده انواع سایت‌هایی که با پرتال ساخته شده‌اند را ببینید.

راستی، نگفتید چرا می‌خواهید وب سایت راه اندازی کنید؟ تا ببینیم اصلا به دردتان می‌خورد یا نه! انتهای همین مقاله بنویسید و مشاوره رایگان ما را بگیرید.

دیدگاه خود را ارسال کنید

دیدگاه‌ها

سلام وقت بخیر من آموزگار هستم و می خوام برای آموزش به دانش آموزان سایت طراحی کنم. ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام دوست عزیز
مشکلتون رو بگید تا راهنماییتون کنیم
میتونید با شماره 02191003383 داخلی 2 هم تماس بگیرید تا با کارشناسان پشتیبانی صحبت کنید.

میخواستم یه سایت بزنم

سلام
طبق آموزش پیش برید

سلام من سایت دارم اما بالا نمیاد چکار کنم

سلام آقای محمدی
لطفا مشکلتون رو به صورت واضح بیان کنید. از چه پلتفرمی برای ساخت سایت استفاده کردید؟

سلام
در رابطه با حمل و نقل و ...چه سایتی باید درست کنم لطفا راهنمایی کنید
صاحبان کالا اعلام بار کنند و رانندگان هم. که دنبال بار هستند داخل سایت بار ها را ببینند و من جهت دادن شماره تلفن و خدمات به آنها حق اشتراک بگیرم چه سایتی و کجا و چگونه درست کنم

سلام دوست عزیز
با شماره 02191003383 داخلی 2 تماس بگیرید.

سلام امکان طراحی سایت برای خارج از ایران هم وجود دارد؟؟

سلام بله امکانش هست
با پشتیبانی به شماره 02191003383 داخلی 2 تماس بگیرید.

سلام من میخوام پوشاک تولید کنم به صورت عمده به فروش برسونم لطفا راهنمایی کنین برا فروش اینترنتی چیکار کنم چه سایتی بزنم

سلام دوست عزیز شما باید سایت فروشگاهی بسازید.
برای راهنمایی و اطلاعات بیشتر هم پیشنهاد میکنم با شماره 02191003383 داخلی 2 تماس بگیرید.

سلام من میخوام با یک تیم یک سایت خیلی پیچیده درست کنم که ۵ زبان رو پشتیبانی کنه
و بیش از ۱۵ صفحه مختلف داشته باشه
یک جورایی مثل ترکیب انیمه لیست netfilix و. سایت مانیست BATO.to در زمینه انواع فیلم سریال انیمه انیمیشن
رمان کتاب داستان کتاب تصویری اپینگ اهنگ و...

ایا با برنامه نویسی سایت دلخواهم رو بسازم یا با وردپس و سایت ساز

سلام
با توجه به نکاتی که گفتید باید از طریق برنامه نویسی اختصاصی وب سایت مورد نظرتون رو طراحی کنید.

قصد دارم برای قوی تر کردن رزومه تخصیلیم یه سایت بسازم و فقط ویدئوهای آموزشی مرتبط با رشته م قرار بدم

سلام خدمت شما
با استفاده از پرتال میتونید این کار رو انجام بدید

عالی، دمتون گرم

سلام
ممنون از نظر خوبتون :)

با سلام. تازه میخواهم شروع کنم و وبسایتی طراحی کنم برای تدریس درس ریاضی به زبان انگلیسی انلاین و فیزیکال . من ایران نیستم. لطفا راهنمایی کنید

سلام خدمت شما
داخل این مطلب به صورت کامل در مورد طراحی سایت توضیح دادیم. از طریق چت آنلاین سایت هم میتونید با بخش پشتیبانی صحبت کنید و راهنماییتون کنن. شماره پشتیبانی هم 02191003383 داخلی 2 هست که اگر خارج ایران باشید نمیتونید به صورت تلفنی صحبت کنید.

سلام وقتتون بخیر، یه سوالی ذهنم رو مشغول کرده، گفتم اینجا بیانش کنم.
بحث هوش مصنوعی رو خیلی این روزا میشنویم، سوالم اینه که آیا احتمال داره در آینده و با پیشرفت هوش مصنوعی ما طراحان سایت بیکار بشیم و هوش مصنوعی جامون رو بصورت کامل بگیره؟
البته این رو بگم که، من در یادگیری پشتکار و تلاش زیادی دارم، استعداد و خلاقیت در طراحی نیز دارم.
لطفا بصورت کامل راهنمایی ام کنید
باتشکر

سلام اقای محمدحسین
هوش مصنوعی نمیتونه به صورت کامل جای یک طراح سایت بشینه. قطعا با پیشرفت هوش مصنوعی شغل های دیگه ای هم در زمینه طراحی سایت ایجاد میشه.

سلام وقت بخیر. مقاله رو خوندم. طوری که متوجه شدم سایت ساز پرتال ساز و کارش مثل وردپرس هست، درسته؟ پس یعنی پنل وردپرس و افزونه های وردپرس رو نداره دیگه؟ تامین امنیتش بعهده ی شماست یا خودمون؟

سلام دوست عزیز
بله تقریبا هردو مشابه هم هستند با این تفاوت که سایت ساز پرتال به صورت اختصاصی برنامه نویسی شده و افزونه‌های مخصوص خودش رو داره. تامین امنیتش به عهده خودمون هست اما شماهم باید برای پنل مدیریت رمز عبور قوی انتخاب کنید و حواستون باشه اطلاعاتتون لو نره

سلام من میخواستم برای فروش محصولات تولید خودمان که پسته ارگانیک هست سایت بزنم چه نوع سایت روشی پیشنهاد می کنید در مورد هزینه اش هم توضیح دهید لطفاً

سلام دوست عزیز
شما میتونید با کمک فروشگاه ساز فروشگاه اینترنتی خودتون رو راه اندازی کنید. برای طراحی سایت با فروشگاه ساز نیازی به دانش فنی ندارید و میتونید خودتون به راحتی سایت بسازید. برای اطلاعات بیشتر هم میتونید با شماره 02191003383 داخلی 2 تماس بگیرید.
هزینه اشتراک سالیانه سایت + هاست و دامنه + پیشتیبانی 24 ساعته از 3 میلیون تا 12 میلیون تومان هست.

من یه سایت فیلم‌ و سرگرمی‌ ساختم ۶روز بعد فعال میشه.من با بازدیدکاربران‌ درامد اضافه میشه؟؟؟؟؟؟؟

سلام دوست عزیز
این ۷ روز تست رایگان پرتال به این صورت هست که شما با پنل مدیریت پرتال و نحوه ساخت سایت آشنا بشید.
ما به عنوان پلتفرمی فعالیت میکنیم که کار ساخت سایت رو براتون راحت کردیم. برای درآمدزایی از وب سایت فیلم و سرگرمی باید خودتون تلاش کنید. کاربرای ما تو حوزه‌های مختلفی فعالیت میکنند و آنلاین شاپ دارند. از فروش محصول و خدمات خودشون هم درآمد کسب میکنند.

عرض ادب.
پسر عموی من در کشور کانادا ، دنبال این هست که یه وبسایت برای کارش داشته باشه. آیا شما میتونید کمکش کنید چون:
سوال اول: موقعیت هاست شما ایران هست دیگه؟ از نظر بحث های تحریمی ، مشکلی به نظر شما نمیاد؟ کاربران کانادایی میتونن بفهمن که موقعیت هاست در ایران هست؟
سوال دوم : صفحه پرداخت احتمالا به پی پال یا مستر کارد یا ویزا کارت باید سوئیچ بشه.
امکانش هست؟
سوال سوم : ورود با پیامک با کاربران کانادایی مقدوره؟

سلام دوست عزیز
در جواب سوال اولتون: ممکن هست از نظر تحریمی و سرعت به مشکل بخورن. بله میتونن بفهمن هاست داخل ایران هست.
در جواب سوال دومتون: ما فقط درگاه یک پی رو برای پرداخت ارزی داریم.
در جواب سوال سومتون: خیر امکان ورود با پیامک وجود نداره.
برای پسرعموی شما که در کشور کانادا هستن پیشنهاد می‌کنیم که از سایت سازهای خارجی مثل ویکس یا Shopify برای طراحی سایت استفاده کنن.

سلام من میخوام در زمینه لاین های اموزش که به صورت گران در اختیار هنرجوها گذاشته میشه سایت بزنم و درامد خودم رو داشته باشم

سلام میتونید همین حالا داخل پرتال ثبت نام کنید و سایتتون رو بسازید

سلام امنیت سایت چگونه تامین خواهد شد؟

سلام دوست عزیز
کارشناسان ما به طور منظم در حال به روزرسانی قالب و افزونه‌ها برای افزایش امنیت سایت ها هستند.
از طرف دیگه سرورهای پرتال اشتراکی نیست و خود پرتال چندین سرور خریداری کرده و وظیفه حفظ امنیت سایت شما در برابر حمله‌های اینترنتی هست.
فکر کنم خوندن این مطلب هم کمکتون کنه:
https://www.portal.ir/website-security-and-support

سلام در حال حاضر يادگيري و ارائه یک سری مقالات دانشگاهی و شاید فروش انها ممنون از سایت خوبتون

سلام آیا داخل سایت خودم آهنگ بگزارم و مخاطب دانلود کند درآمد. داره?

سلام
با افزایش بازدیدکننده سایت میتونید تبلیغات بگیرید و از این طریق درآمد داشته باشید.

من سایتم رو نمی خوام باید چه کار کنم؟

سلام دوست عزیز
شما در تست ۷ روزه رایگان پرتال سایت ساختید و نیازی نیست کاری انجام بدید. اگر بعد ۷ روز سایتتون رو تمدید نکنید به صورت خودکار غیرفعال میشه

من یه سایت برای فروش یه سری محصول که فقط توی شهر ما هست به شهرهای دیگه میخوام درست کنم .
چطور میشه که سایت سریع بین مردم پخش بشه و کاربراش زیاد بشن؟

سلام خدمت شما
باید هر چه زودتر سایتتون رو بسازید و محصولات رو داخل سایت قرار بدید.
اصلو سئو هم در زمان بارگذاری محصولات و مطالب داخل سایتتون رعایت کنید.
با تبلیغات میتونید سریع تر بازدیدکننده جذب کنید.

برای فروش برنج سبوس برنج برای خوراک دام وکاه برنج میخواهم یک سایت درست کنم ممنون میشم که راهنمایی کنید چون برنامه نویسی بلد نیستم

سلام خدمت شما
با استفاده از فروشگاه ساز پرتال میتونید سایت خودتون رو بدون نیاز به دانش برنامه نویسی راه اندازی کنید. ساخت سایتتون هم کمتر از ۱ روز زمان میبره. پیشنهاد میکنم که برای اطلاعات بیشتر با پشتیبانی پرتال شماره ۰۲۱۹۱۰۰۳۳۸۳ داخلی ۲ تماس بگیرید تا راهنماییتون کنن

من می خوام وب سایت داشته باشم ومحصولات بازرگانان و صادر کنندگان را برای جلب مشتری در سایت معرفی کنم وکمیسیون دریافت کنم چون سرمایه ای ندارم که خودم محصول مستقیم معرفی کنم

سلام دوست عزیز
شما میخواید به شیوه همکاری در فروش کار خودتون رو شروع کنید. خیلی هم عالی موفق باشید :)

سلام
میخوام از تو سایتم یدیوهام دانلود نشن فقط بتونن نگاش کنن. آیا امکان داره؟
ممنون میشم اگه جواب بدید.

سلام خدمت شما
بله دوست عزیز با استفاده از اسپات پلیر میتونید ویدئوهارو داخل سایتتون نمایش بدید. هیچ کاربری هم نمیتونه ویدئوهارو دانلود کنه

سلام من تو خونه کامپیوتر دارم میتوانم گام به گام طرز درست کردن سایت را یاد بگیرم آیا وب سایت و سایت یکی هستند

سلام دوست عزیز
بله هر دو کلمه وب سایت و سایت به یک معنی هستند.

سلام خسته نباشید.
من برای فروش سایت میخاستم این امکان وجود داره؟

سلام بله دوست عزیز
شما میتونید یک نمونه سایت داخل پرتال بسازید و بعد از اینکه کمی ظاهر سایت رو تغییر دادید، با کمی سود اون رو به شخص یا شرکت بفروشید.

سلام من یک کارسناش ارشد باسابقه بانکی هستم ودر زمینه تهیه انواع طرحههای توجیهی و مشاوره ای جهت ارایه به بانک و سایر ادارات تجربه کافی دارم و میخوام خدماتم رو از طریق سایت معرفی کنم و حتی نمونه طرحها رو بصورت دانلود بفروش برسانم لطفا راهنمایی فرمایید.

سلام دوست عزیز
لطفا برای راهنمایی بیشتر در مورد ساخت سایت با پشتیبانان پرتال به شماره 02191003383 داخلی 2 تماس بگیرید.

با سلام و خسته نباشید بنده تولید کننده قطعات اتومبیل هستم و از قطعات تولیدی خودم مطما هستم ولی فروش خوبی ندارم و خریداران قطعات من میدانم که هیچ نشانی و آدرسی از من ندارن و تصمیم گرفتم یه سایت فروشگاهی درست کنم که دیده شوم
با تشکر

سلام خدمت شما
خیلی هم عالی. بله ساخت سایت میتونه خیلی کمکتون کنه. با ثبت نام تو پرتال و انتخاب قالب میتونید تو سریع ترین زمان ممکن سایتتون رو بسازید.
اگر سؤالی هم داشتید با شماره 02191003383 داخلی 2 تماس بگیرید.

سلام من مترجمم و میخوام فیلم ترجمه کنم میتونم سایت داشته باشم یا وبلاگ باید باشه؟و اینکه میخوام اشتراک هم بزارم واسه ترجمه هام

سلام خانم مریم عزیز
شما باید سایت بسازید. اما در پرتال امکان اضافه کردن اشتراک برای ترجمه‌هاتون وجود نداره. شما یا باید سایت اختصاصی بسازید یا از وردپرس استفاده کنید.

سلام..من میخوام یه سایت بسازم ولی نمیخوام سایت مربوط به فروشگاه باشه ولی هرکاری کردم نتونستم توی سایت پورتال سایتی بسازم که مربوط به فروشگاه نباشه.سایتی که من میخواستم بسازم رو اینطوری طراحی کرده بودم که سایتی باشه که مردم بیان و سوالات مختلفشون رو به صورت ناشناس مطرح کنن و بقیه کاربران هم به صورت ناناس با ارسال نظر به اون ها کمک کنن و هر کس در حد توانش به سوالات پاسخ بده و راه حلی پیشنهاد کنه

سلام خدمت شما
پرتال فروشگاه ساز برای فروشگاه های اینترنتی و سایت ساز برای سایت شرکت ها یا سایت شخصی داره.
اما متاسفانه قالب سایت مدنظر شما در پرتال وجود نداره.

سلام .بنده یک سایت به زبان انگلیسی تجاری برای صادرات بادام میخواستم امکانش هست

سلام
بله امکانش هست، برای راهنمایی بیشتر با شماره 02191003383 داخلی 2 تماس بگیرید تا راهنماییتون کنیم

سلام من دوست دارم شغل شخصی خودم رو راه اندازی کنم فایل های آموزشی ونویسندگی وتحقیق و خواندن کتاب های فوق العاده انگیزشی وآموزشی برای آگاهی بیشتر مردم

سلام .
من می خوام کار خدمات آرایش دائم انجام بدم ساخت سایت به دردم می خوره؟

سلام
بله میتونید از این طریق مشتریان بیشتری جذب کنید.

سلام وقت بخیر من فروش پوشاک دارم آیا زدن فروشگاه یا سایت کمکی به من میکنه و باید سایت بزنم یا فروشگاه ؟

سلام
بله اگر روی فروشگاهتون کار کنید حتما فروش خوبی خواهید داشت. برای فروش محصول باید فروشگاه بزنید.

سلام سایت فروشگاهی اما بیشتر همکاری در فروش لطفا راهنمای کنید

سلام در مقاله ای که لینکش رو گذاشتم توضیح دادیم
https://www.portal.ir/what-is-affiliate-marketing

برای کسب درآمد

سلام رحیم هستم میخوام یه سایت فرهنگی درست کنم،با این محصول که شما توصیه می کنید میشه به هدفم برسم؟،سپاس

سلام
بله شما هر نوع سایتی رو میتونید درست کنید

سلام من میخوام سایت درست کنم نمیدونم از کجا شروع کنم تازه محصول ندارم ولی میخوام در امد داشته باشم

سلام و خسته نباشید واقعیت این که خیلی دوست داشتم شغل اینترنتی را تجربه کنم به خاطر یک دریافتی نقدی از گوگل با سایت خوشگل پورتال آشنا شدم با اینکه تا حالا موفق به دریافت جایزه نقدی نشدم اما فکر کنم با راهنمای و تخصص و مشاوره شما عزیزان موفق به کسب و کار عالی برسم.من واقعیت را برای شما عزیزان عرض کردم و از زدن حرف دروغ به شدت بدم میاد حدود چهار سال میشه که بیکار هستم.فقط این حرف‌ها را زدم که در قبال ساخت سایت و مشاوره حق الزحمه شما عزیزان را یکجا نمیتوانم پرداخت کنم.خواهشی که از شما داشتم اینکه اگه ممکن باشه به صورت قسطی پرداخت کنم.ممنون و تشکر از زحمات شما عزیزان..اصغرعیوضی

سلام
لطفا با شماره 02191003383 داخلی 2 تماس بگیرید تا شما رو راهنمایی کنیم.

با سلام به خدمت استاد گرامی برای اینکه یه کسب کار ایده عال داشته باشد برای همین می خواهم داشته باشم با تشکر

برای کار خدمات دندانپزشکی سایت رو میخوام

سلام من محصولات سنتی درست میکنم باید فروشگاه بزنم یا سایت ؟
واینکه باید مثل اینستا تبلیغ و فعالیتی انجام داد یا باید فقط صبر کرد؟!!

سلام
میتونید سایت فروشگاهی بزنید و برای جذب مشتری و افزایش سرعت رشدتون میتونید تبلیغات کنید

سلام. ببخشید هزینه یک سایت ساده چقدر درمیاد؟

سلام
داخل لینک زیر هزینه های ساخت سایت درج شده
https://www.portal.ir/packages

سلام وقت بخیر من یک شرکت دارم که چند منظور است میخوام قسمت کارهای خدماتی رو فعال کنم و به سایت یا یک اپی که رو گوشی بشه دانلود کرد رو چطور بسازم یا لازمه یا نه و راهنمای درباره هزینه هاشم بکنید تشکر

با یکی از آشنایان در زمینه ایجاد سایت که صحبت کردم گفت تا سر جمع 2 تا 5 میلیون میتونم سایت خوبی ایجاد کنم بنظر شما آیا این سایت راه اندازی شده میتونه قابل آپدیت و تغییرات بروز و قابلیت ارتقا داشته باشه که نخواهم دنبال ایجاد سایت دیگه باشم

سلام
باید ببینید که سایت رو روی چه بستری برای شما ایجاد میکنه و چه قابلیت هایی داره

سلام

وب سایت آموزس ریاضی می خوام داشته باشم

سلام
میتونید توی پرتال ثبت نام کنید و 7 روز مهلت تست رایگان به شما تعلق میگیره. ویدیوهای آموزشی هم توی پنل هست که آموزش کامل رو داخلش قرار دادیم.

هدف معرفی خود

سلام از چه نوع سایتی می توان برای همکاری در فروش استفاده کرد

سلام
هم می‌تونید سایت فروشگاهی بزنید هم می‌تونید سایت وبلاگی بسازید و از طریق همکاری در فروش کسب درآمد کنید.

میخوام ی سایت برای پخش رمان بزنم

سلام
میتونید توی پرتال ثبت نام کنید و سایت خودتون رو بسازید. 7 روز هم مهلت تست دارید.

ارسال دیدگاه
  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
ساخت سایت و فروشگاه اینترنتی
02191003383 داخلی 2