💥 دوره جدید و رایگان آکادمی پرتال: آموزش کامل کار با پرتال و ساخت فروشگاه اینترنتی 💥

راهنمای ساخت فروشگاه اینترنتی تجهیزات پزشکی

با وجود این که مصرف تجهیزات پزشکی بیشتر شده است اما همچنان مشتریان کمی از شما خرید می‌کنند؟ دلیلش این است که مردم اکثر وسایل موردنیاز خود را اینترنتی می‌خرند. پس باید فروشگاه اینترنتی تجهیزات پزشکی خودتان را راه‌اندازی کنید.
در این مقاله می‌خوانید:

برخی از افراد چطور روز به روز پولدارتر می‌شوند؟ چون نیاز بازار را می‌شناسند و در آن حوزه سرمایه‌گذاری می‌کنند. ویروس کرونا تمام جهان از جمله کشور ما را به شدت تحت تاثیر قرار داده است و خیلی از کسب و کارها نیز آسیب جدی دیده‌اند. اما خیلی‌های دیگر هم حسابی رشد کردند و سود زیادی داشتند. می‌دانید این روزها چه کاری روی بورس است؟

کاملا واضح است که از زمان آغاز شیوع کرونا کسب و کارهای حوزه تجهیزات پزشکی بیشترین رشد را داشته‌اند. به همین دلیل افراد زیادی به سرعت وارد این حوزه شدند و حالا دارند پول پارو می‌کنند. مثلا تا قبل از کرونا اصلا کسی تب‌سنج لیزری نمی‌خرید. اما در چند ماه اخیر بازار این وسیله بسیار داغ شده است.

آیا می‌توانیم تجهیزات پزشکی را به صورت اینترنتی بفروشیم؟

برای فعالیت در بازار تجهیزات پزشکی دو راه وجود دارد. یا باید یک مغازه تجهیزات پزشکی تاسیس کنید یا این که فروشگاه اینترنتی تجهیزات پزشکی راه بیاندازید. شاید تا چند سال قبل اکثر افراد یا موسسات برای خرید تجهیزات پزشکی به بازار و مغازه‌ها می‌رفتند. اما در شرایط فعلی جامعه و جولان ویروس کرونا همه ما به خرید اینترنتی عادت کرده‌ایم.

فروش اینترنتی تجهیزات پزشکی

خیلی از ما ترجیح می‌دهیم خریدهای خود را به صورت اینترنتی انجام دهیم. چون دیگر لازم نیست بابت ابتلا به ویروس کرونا نگرانی و ترس داشته باشیم. همچنین نیازی نیست برای خرید یک محصول بازار را زیر و رو کنیم و چندین مغازه را بگردیم. خیلی راحت با گوشی یا رایانه خریدمان را انجام می‌دهیم و درب منزل تحویل می‌گیریم.

یکی دیگر از ویژگی‌های فروشگاه اینترنتی این است که محدودیتی برای عرضه محصول وجود ندارد. هر چیزی که فکرش را بکنید به صورت اینترنتی می‌توان فروخت. اگر کمی در اینترنت جستجو کنید متوجه می‌شوید که تعداد زیادی فروشگاه اینترنتی تجهیزات پزشکی وجود دارد که محصولات مختلفی را عرضه می‌کنند. شما هم می‌توانید به راحتی صاحب چنین فروشگاهی باشید.

چطور یک کسب کار آنلاین در زمینه تجهیزات پزشکی داشته باشیم؟

می‌خواهید فروشگاه اینترنتی تجهیزات پزشکی راه‌اندازی کنید اما نمی‌دانید چطور این کار را انجام دهید؟ نگران نباشید، تاسیس کسب و کار اینترنتی کار خیلی سختی نیست. در ادامه به شما یاد می‌دهیم که چطور خیلی راحت وارد این حوزه بشوید. برای فروش اینترنتی تجهیزات پزشکی سه گزینه پیش روی‌تان قرار دارد.

 1. فروش از طریق اینستاگرام
 2. ساخت سایت فروشگاهی
 3. فروش محصول در مارکت پلیس

این که کدام روش را برای شروع کارتان انتخاب کنید کاملا به خودتان بستگی دارد. برای این که در تصمیم‌گیری درست به شما کمک کرده باشیم مزایا و معایب هر روش را می‌گوییم.

راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی تجهیزات پزشکی

مزایا و معایب کسب و کار اینستاگرامی

میلیون‌ها نفر از مردم روزانه به اینستاگرام سر می‌زنند و پست‌های دیگران را می‌بینند. به همین دلیل این شبکه اجتماعی محبوب به فضایی عالی برای معرفی و فروش کالاهای مختلف تبدیل شده است. برای آشنایی با پتانسیل‌های اینستاگرام برای کسب و کارها می‌توانید مقاله «رمز و رازهای پول درآوردن از اینستاگرام» را مطالعه کنید.

مزایای راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی در اینستاگرام

 1. ایجاد فروشگاه اینترنتی در اینستاگرام رایگان است.
 2. فروش محصول در اینستاگرام به دانش فنی و آموزش نیازی ندارد.

معایب فروش محصول از طریق اینستاگرام

 1. طولانی و زمان‌بر بودن فرآیند خرید در اینستاگرام
 2. عدم اعتماد بسیاری از افراد به فروشگاه‌های اینستاگرامی
 3. امکان فیلتر شدن اینستاگرام و کاهش مشتری فروشگاه اینستاگرامی

مزایا و معایب سایت فروشگاهی

همانطور که گفتیم ثبت سفارش و خرید محصول دراینستاگرام زمان‌بر است. اما اگر سایت فروشگاهی داشته باشید تمام مراحل ثبت سفارش و پرداخت وجه به راحتی و با سرعت بالا انجام می‌شود. همچنین بیشتر مردم برای خرید اینترنتی یک کالا از طریق گوگل به دنبال یک فروشگاه اینترنتی می‌گردند. یک پیج اینستاگرامی را نمی‌توان در گوگل پیدا کردن اما اگر سایت فروشگاهی داشته باشید مردم از طریق گوگل به سایت شما می‌آیند.

نحوه ساخت سایت فروشگاه تجهیزات پزشکی

علاوه‌بر این‌ها اکثر مردم به سایت‌های فروشگاهی بیشتر از پیج‌های اینستاگرامی اعتماد می‌کنند. همچنین می‌توانید برای سایت فروشگاهی خود نماد اعتماد بگیرید. ای‌نماد باعث می‌شود که کاربران به شما اعتماد کنند و با خیال راحت خریدشان را انجام دهند. اگر تصمیم گرفتید ای‌نماد دریافت کنید مقاله «راهنمای تصویری گرفتن اینماد (نماد اعتماد الکترونیکی)» به شما کمک خواهد کرد.

معایب بزرگ ساخت سایت فروشگاهی اول از همه هزینه طراحی سایت است. اگر در اینترنتی عبارت طراحی سایت فروشگاهی را جستجو کنید قیمت‌های مختلفی برای طراحی سایت می‌بینید. دلیل تفاوت قیمت‌ها در طراحی سایت این است که روش‌های مختلفی برای ساخت سایت وجود دارد. سه روش کلی برای ساخت سایت فروشگاهی عبارتند از:

 1. طراحی اختصاصی سایت
 2. استفاده از CMS آماده
 3. طراحی سایت با سایت ساز

هر کدام از این روش‌های برای افراد و کسب و کارهای خاصی مناسب هستند. به طور کلی اگر هیچ دانشی در زمینه طراحی سایت ندارید و به دنبال روشی کم هزینه هستید، بهتر است از سایت سازها استفاده کنید. ساخت فروشگاه اینترنتی با سایت سازها بسیار ساده است و به هیچ دانش و اطلاعاتی مثل برنامه‌نویسی نیاز نخواهید داشت.

ساخت فروشگاه اینترنتی

سرویس‌های سایت ساز مختلفی وجود دارند، اما پرتال محبوب‌ترین سایت ساز ایران است. یکی از ویژگی‌های پرتال پشتیبانی دائمی و رایگان آن است. اگر نیاز به تغییری در سایت خود داشته باشید در هر ساعت از شبانه روز می‌توانید با پرتال تماس بگیرید تا مشکلات شما را حل کنند یا تغییرات لازم روی سایت‌تان اعمال شود.

تاسیس سایت فروشگاهی برای تجهیزات پزشکی

مزایا و معایب فروش محصول در مارکت پلیس‌ها

مارکت پلیس یک فروشگاه اینترنتی است که همه افراد می‌توانند محصولات خود را برای فروش در آن قرار دهند. مثلا دیجیکالا یک مارکت پلیس است که صدها فروشنده اجناس خود را در آن می‌فروشند. شما هم می‌توانید تجهیزات پزشکی خود را در این سایت‌ها بفروشید.

مزایای فروش محصول در مارکت پلیس

 1. لازم نیست برای فروش محصول در مارکت پلیس هزینه‌ای پرداخت کنید.
 2. مشتریان راحت‌تر به شما اعتماد می‌کنند.
 3. مارکت پلیس‌ها بازدیدکننده زیادی دارند و لازم نیست بابت تبلیغات و جذب مشتری هزینه زیادی بپردازید.

معایب فروش محصول از طریق مارکت پلیس

 1. مارکت پلیس درصدی از قیمت محصول را به عنوان کارمزد دریافت می‌کند
 2. امکان برندسازی در مارکت پلیس وجود ندارد

همانطور که دیدید هر کدام از روش‌های راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی تعدادی مزایا و چندتایی هم عیب دارند. اما می‌خواهید تمام این مزایا را بدون هیچ کدام از محدودیت‌های‌شان داشته باشید؟ برای این کار باید از چند روش به صورت همزمان استفاده کنید. یعنی هم سایت فروشگاهی داشته باشید و هم در کنار آن یک پیج فروشگاهی در اینستاگرام بسازید.

فروش تجهیزات پزشکی در مارکت پلیس

راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی تجهیزات پزشکی چقدر سرمایه لازم دارد؟

یکی از بهترین ویژگی‌های راه‌اندازی کسب و کار اینترنتی این است که به مکان خاصی نیاز ندارد. پس لازم نیست پول زیادی را بابت کرایه مغازه و دکوراسیون آن هزینه کنید. حتی در خانه و محل زندگی‌تان هم می‌توانید یک کسب و کار اینترنتی را شروع کنید. همانطور که گفتیم فروش محصول در اینستاگرام و مارکت پلیس‌ها کاملا رایگان است. اما اگر می‌خواهید از مزایای سایت فروشگاهی برای فروش تجهیزات پزشکی استفاده کنید باید هزینه طراحی سایت را بپردازید.

یک راه کم هزینه برای طراحی سایت این است که از سایت سازها استفاده کنید. قیمت طراحی سایت با سایت ساز با توجه به امکانات موردنیاز شما متفاوت است. برای شما که به تازگی قصد ورود به بازار کسب و کارهای اینترنتی را دارید بهترین گزینه پکیج کوچک پرتال است. این پکیج تنها ماهی 90 هزار تومان هزینه دارد.

سرمایه لازم برای راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی تجهیزات پزشکی

کالاهای فروشگاه اینترنتی تجهیزات پزشکی را از کجا تامین کنیم؟

کالاها و تجهیزات پزشکی تنوع بسیار زیادی دارند. تجهیزات پزشکی، بیمارستانی، اتاق عمل، البسه، لوازم ارتوپدی، وسایل دندان‌پزشکی و محصولات آزمایشگاهی تنها بخشی از انواع متنوع تجهیزات پزشکی هستند. پس اول از همه بخشی از این بازار بسیار بزرگ را برای فعالیت انتخاب کنید. مثلا می‌توانید چندتا تب‌سنج لیزری از برندها و قیمت‌های مختلف بخرید و یک فروشگاهی اینترنتی تخصصی در زمینه فروش این محصول تاسیس کنید. مقاله «چگونه با نیچ مارکتینگ درآمد بالایی داشته باشیم؟» می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند.

بهترین راه برای تامین کالاهای فروشگاه اینترنتی این است که اجناس را از تولیدکننده یا واردکننده بخرید. البته برای این کار به سرمایه زیادی نیاز دارید. چون این شرکت‌ها اجناس خود را فقط در تعداد خیلی زیاد و در حجم وسیع می‌فروشند. روش دیگر تامین محصول این است که از عمده فروشی‌ها خرید کنید. مغازه‌های عمده فروشی زیادی در شهرهای مختلف هستند که کالاهای پزشکی را به صورت عمده می‌فروشند.

یک راه دیگر برای تامین محصول این است که از همکاری در فروش یا افیلیت مارکتینگ استفاده کنید. همکاری در فروش یعنی این که کالاهای سایر فروشگاه‌های اینترنتی را بفروشید. در این صورت درصدی از فروش محصول به عنوان کارمزد به شما تعلق می‌گیرید. برای آشنایی بیشتر با این روش تامین محصول مقاله «همکاری در فروش؛ یک فرصت عالی برای درآمد آنلاین» را مطالعه کنید.

تامین کالاهای فروشگاه اینترنتی تجهیزات پزشکی

برای فروش اینترنتی تجهیزات پزشکی چه مواردی را رعایت کنیم؟

با توجه به شرایطی که کرونا به وجود آورده است، افراد زیادی به خرید و فروش تجهیزات پزشکی در فضای مجازی روی آورده‌اند. بازار فروش اینترنتی تجهیزات پزشکی تقریبا نوپا است و خیلی از فروشگاه‌های فعال در این زمینه تازه بعد از شیوع کرونا فعالیت خودشان را شروع کرده‌اند. اگر می‌خواهید فروشگاه اینترنتی شما بتواند با سایر فروشگاه‌ها در این زمینه رقابت کند و فروش خوبی داشته باشید، باید چند نکته را رعایت کنید.

1- محتوای جذاب تولید کنید

اگر قصد راه‌اندازی سایت فروشگاهی یا پیج اینستاگرامی را دارید باید به تولید محتوا در آن هم توجه کنید. فقط نباید صرفا محصولات خود را در فروشگاه عرضه کنید. بلکه باید سعی کنید به سوالات و ابهامات مشتریان هم پاسخ دهید. یکی از راه‌های ترغیب مشتری به خرید از فروشگاه شما این است که با تولید محتوای مناسب، مشتری را راهنمایی کنید.

مثلا اگر در زمینه فروش دستگاه فشار خون فعالیت دارید مطالبی را به صورت متنی یا ویدیویی تولید کنید. در این مطالب می‌توانید طرز کار دستگاه‌های فشارسنج، انواع آن و تفاوت مدل‌های مختلف را توضیح دهید. برای آشنایی بیشتر با تولید محتوا می‌توانید مقاله «چرا تولید محتوا در وبسایت اهمیت دارد؟» را مطالعه کنید.

2- تبلیغات هدفمند داشته باشید

بهترین راه برای جذب مشتری تبلیغ است. راه‌های زیادی برای تبلیغ فروشگاه اینترنتی وجود دارد. اگر فروشگاه خود را در اینستاگرام راه انداخته‌اید می‌توانید پیج خود را در پیج‌های پزشکی تبلیغ کنید. اگر هم سایت فروشگاهی دارید روش‌های تبلیغاتی بیشتری برای جذب مشتری در دسترس‌تان قرار دارد. مثلا می‌توانید در سایت‌هایی با موضوع پزشکی بنر تبلیغاتی قرار دهید. یا از سرویس تبلیغات گوگل برای تبلیغ در این موتور جستجو استفاده کنید. همچنین توصیه می‌کنم قبل از تبلیغ فروشگاه خود حتما مقاله «بهترین روش های تبلیغات یک وب سایت یا فروشگاه اینترنتی چیست؟» را مطالعه کنید.

3- تنوع محصولات خود را بالا ببرید

وقتی مشتری حق انتخاب بیشتری داشته باشد احتمال خرید هم بیشتر می‌شود. اکثر مردم قبل از خرید یک محصول، فروشگاه‌های اینترنتی مختلف را می‌گردند و انواع مختلف از یک محصول را با هم مقایسه می‌کنند. پس باید تنوع محصولی فروشگاه بالا باشد تا مشتری بتواند کالای موردنیاز خود را در فروشگاه شما پیدا کند. در غیر این صورت مشتری از فروشگاه دیگری خرید می‌کند.

تنوع محصولات فروشگاه اینترنتی تجهیزات پزشکی

مثلا به جای اینکه فشارسنج، دستگاه تست قند خون، تب‌سنج، ویلچر، واکر، عصا و گوشی طبی بفروشید و از هرکدام 4 یا 5 محصول داشته باشید، بهتر است یکی دوتا از این دسته‌ها را موجود کنید. اما در عوض از هر کدام حداقل 10 محصول مختلف برای فروش داشته باشید.

4- ارائه اطلاعات دقیق و کامل از محصولات

اکثر مشتریان اطلاعات زیادی در مورد محصولات مختلف ندارند. پس باید تمام توضیحات لازم را در صفحه محصول ذکر کنید تا مشتری هیچ ابهام و سوالی در ذهنش باقی نماند. مشخصات کالا، کاربرد محصول، جنس و نوع آن مهم‌ترین مواردی هستند که در صفحه محصول باید بنویسید. همچنین حتما چند تصویر با کیفیت و واضح از هر محصول در صفحه آن قرار دهید. برای این که محصول خود را به بهترین شکل به مشتری معرفی کنید بهتر است مقاله «تکنیک‌های مؤثر برای نوشتن توضیحات محصول» را بخوانید.

5- ارسال سریع و به موقع سفارشات

در صورتی سفارش مشتری را به موقع به دستش نرسانید بدون شک باعث نارضایتی خریدار می‌شود. وظیفه شماست که سفارش مشتری را در موعد مقرر برای مشتری ارسال کنید. پس بهتر است بعد از ثبت سفارش و در کوتاه‌ترین زمان کالاها را برای مشتری بفرستید. برخی از فروشگاه‌های اینترنتی هستند که چند روز صبر می‌کنند تا چندین سفارش آماده شود و بعد آن‌ها را با هم به پست تحویل می‌دهند. این کار تاثیر بسیار بدی روی مشتری دارد و احتمالا دیگر از شما خرید نخواهد کرد.

ارسال سریع سفارشات فروشگاه اینترنتی تجهیزات پزشکی

آینده فروش اینترنتی تجهیزات پزشکی

همانطور که گفتیم بازار فروش اینترنتی تجهیزات پزشکی خیلی داغ است. پس تا تنور داغ است نان را بچسبانید و از این راه سود خوبی به دست بیاورید. شاید فکر کنید که بالاخره کرونا تمام می‌شود و آن موقع باید کسب و کار خود را جمع کنید. اما واقعیت این است که هنوز مشخص نیست چه زمانی قرار است از شر کرونا راحت شویم. علاوه‌بر این حتی اگر کرونا هم از بین برود مردم همچنان خریدهای خود را به صورت اینترنتی انجام می‌دهند. پس قرار نیست با پایان کرونا، عمر کسب و کارهای حوزه پزشکی هم تمام شود.

حتی اگر همین امروز واکسن کرونا عرضه شود نه تنها کسب و کار شما از رونق نمی‌افتد بلکه نیاز مردم به تجهیزات پزشکی بیشتر هم می‌شود. به نظر شما بعد از عرضه واکسن کرونا و حتی پایان پاندمی، مردم به چه وسایل پزشکی احتیاج دارند؟

دیدگاه خود را ارسال کنید

دیدگاه‌ها

برای سایت فروشگاه تجهیزات پزشکی نیاز به مجوز خاصی هست؟لطفا این مورد رو هم توضیح بدید

سلام
احتمالا مجوز بهداشت بخواد، برای دریافت نماد اعتماد اقدام کنید اونجا بهتون میگه چه مجوزهایی لازم هست.

بینهایت عالی بود ممنون

دیگه وقتشه کسب و کارای پدرامون رو اینترنتی کنیم

سلام
بله کاملا درسته

البته داشتن تخصص تو این زمینه هم مهمه

سلام
بله حتما همینطوره

وااای عالی بود خیلی کمکم کرد

قربون شما الناز جان :)

برام بسیار جالبه که نکاتی که در جذب مشتری میگید رو خودتون در متن ها رعایت میکنید. این نشون میده یه تیم حرفه ای پشت کار هست و روی متن ها وقت میذارید. آفرین

سلام آقای موحدی نیا
مرسیی از شما :)
خوشحال شدیم از پیام انرژی بخشتون.

با سلام و تشکر از توضیحات و راهنمایی خوب و مفید شما . موفق باشید

قربان شما آقای قورچیان :)
خوشحالیم که براتون مفید بوده :)

ارسال دیدگاه
 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
ساخت سایت و فروشگاه اینترنتی
02191003383 داخلی 2