چه اسمی را برای فروشگاه اینترنتی خود انتخاب کنیم؟

بخشی از هویت هر کسب و کاری از جمله سایت فروشگاهی، اسم آن است. در این مقاله از پرتال، به شما کمک می‌کنیم، این دغدغه را به‌راحتی پشت سر بگذارید و وارد مرحلۀ بعدی راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی شوید.
در این مقاله می‌خوانید:

نام تجاری یا همان اسم فروشگاه اینترنتی شما، یکی از مراحل راه اندازی سایت فروشگاهی‌ تان است که اتفاقا در موفقیت کسب و کارتان بی تأثیر نیست. فروشگاه اینترنتی شما قرار است تا سال‌ها با این اسم شناخته شود، پس باید سعی کنید یک اسم مناسب انتخاب کنید تا در آینده پشیمان نشوید. در ویدیو زیر به صورت خلاصه نکات مهمی را که در انتخاب اسم فروشگاه اینترنتی باید رعایت کنید توضیح داده‌ایم. برای آشنا شدن با نکات بیشتر، توصیه می‌کنم ادامه مقاله را حتما مطالعه کنید.

با یک مثال، متوجه اهمیت انتخاب اسم فروشگاه اینترنتی خواهید شد:

زمانی که عبارت "جستجو در اینترنت" را می‌شنوید، اولین چیزی که در ذهن شما ظاهر می‌شود چه چیزی است؟ مطمئنا یا نام گوگل یا لوگوی آن. در مورد واژه "فروشگاه اینترنتی" چطور؟ احتمالا برند دیجی کالا! و برای "سایت اشتراک گذاری ویدیو" یوتیوب یا آپارات در ذهن شما تداعی می‌شوند.

قبول داریم که تمامی این موفقیت مربوط به انتخاب نام آنها نبوده و برندسازی و دیگر فعالیت‌ها نقش مهمی در به خاطر سپاری‌شان داشته‌ است؛ اما نکته مشترکی که بین تمامی مثال‌های بالا مشاهده می‌شود یک چیز است: انتخاب یک اسم مناسب!

در این مقاله قصد داریم، به جامع‌ترین شکل ممکن، شما را در انتخاب اسم فروشگاه اینترنتی یا وب‌سایت‌تان راهنمایی کنیم. در ادامه نکات مهمی را در مورد این فرآیند به شما آموزش داده و چند ابزار رایگان و پرکاربرد را معرفی می‌کنیم. در پایان این مقاله با انتخاب یک اسم مناسب، می‌توانید به سراغ مرحله بعد از راه اندازی فروشگاه‌تان بروید. اگر به دنبال یک اسم زیبا و مناسب برای مغازه‌تان هستید، پیشنهاد می‌کنم مقاله «انتخاب اسم مناسب برای مغازه» را مطالعه کنید.

نکات پایه در انتخاب اسم فروشگاه اینترنتی

حتی یک فروشگاه سنتی را هم که بخواهید راه‌اندازی کنید، بدون اسم افتتاح نمی‌شود. چون اسم بخشی از هویت فروشگاه و کسب و کار شماست که دیگران از طریق آن، شما را می‌شناسند. حالا برای اینکه بهتر بین افراد شناخته شوید، پیشنهاد می‌کنیم، نکات پایه‌ای زیر را رعایت کنید:

1. اسم ساده و کوتاه انتخاب کنید

به نظر شما بین دو برند روبرو، کدام یکی توانایی بیشتری در جلب نظر مخاطب و ارتباط را او را دارد؟ "digitalmarketinginstitute" یا "moz"؟

راستش را بخواهید نام برند اول را خودم هم نتوانستم به‌راحتی تلفظ کنم! اینها دو سایت در زمینه آموزش سئو هستند. سایت moz در صفحات اول گوگل و سایت دیگر، اغلب چندین رتبه پایین تر از آن قرار دارد. یکی از مهم ترین نکاتی که باعث موفقیت بیشتر و شناخته شدن بیشتر سایت moz شده، همین نام ساده آن است.

طبق تحقیقات، بیش از 65 درصد مخاطبان، رابطه ذهنی با برند مورد نظرشان دارند؛ بنابراین باید اسمی را انتخاب کنیم که ساده و به‌راحتی قابل تلفظ باشد، همچنین به‌خوبی در خاطر و ذهن مشتری بماند. اسم فروشگاه اینترنتی شما هر چه بیشتر این ویژگی‌ها را داشته باشد، امکان شناخته شدنش بیشتر خواهد بود.

2. یک اسم منحصربه‌فرد انتخاب کنید

مدتی پیش، به یکی از دوستان در مورد فروشگاه آنلاین "بیگی کالا" صحبت می‌‌کردم. زمانی را صرف کردم تا قانع شود که منظورم از بیگی کالا، سایت دیجی کالا نیست! 

انتخاب اسم منحصر بفرد برای فروشگاه اینترنتی

بگذارید موفقیت برند یک فروشگاه برای خودش باقی بماند! قرار نیست به دلیل تشابه اسم با یک مجموعه بزرگ، اعتبار آنها به برند شما نیز منتقل شود. متأسفانه در ایران به شدت شاهد این موضوع هستیم که سایت‌های تازه‌کار با استفاده از نام‌های مشابه سایت‌های معروف، سعی در تسریع روند برندسازی خود می‌کنند.

این انتخاب باعث می‌شود آنها پس از موفق شدن به مشکلات زیادی بربخورند و حتی تعدادی از مخاطبان خود را به دلیل تشابه اسمی از دست داده و آنها را به صورت ناخواسته به سمت رقیب خود بفرستند. به‌علاوه اینکه در انتخاب اسم برای فروشگاه اینترنتی، بی‌دلیل به سراغ نام‌های معروف مانند اسم یک واقعه، مکان یا اسم شخصیت شناخته شده نروید. 

بسیاری با مشاهده سایت بزرگ "amazon" که نام خود را از جنگل های معروف آمازون گرفته، تصور می‌کنند که در صورت به کار بردن این استراتژی موفقیت آنها حتمی است. این موضوع باید با بررسی های مختلف انجام شود و بهتر است صرفا از سر هیجان و بی‌دلیل در مورد آن تصمیم گیری نکنید.

اگر بخواهید اسم دامنه و برند سایت‌تان یکی باشد، حتما باید یک اسم منحصر به‌فرد برای آن انتخاب کنید؛ چون در غیر این‌صورت اجازه ثبت آن را ندارید.

3. به ماندگار بودن اسم برند اهمیت بدهید

بیشتر از 10 سال پیش، صاحبان کارخانه "شکلات سازی مارس" و مدیران بازاریابی این مجموعه بزرگ، از افزایش فروش ناگهانی محصولات خود متعجب شده بودند. همه چیز مثل قبل بود، نه کمپین تبلیغاتی جدید و نه فعالیت خاصی! پس این افزایش ناگهانی فروش از کجا سرچشمه می‌گرفت؟

در نهایت پس از تحقیقات زیاد جواب معما به دست آمد: به دلیل فرود کاوشگر معروف آمریکایی روی سیاره مریخ یا همان مارس، واژه مارس بارها و بارها در سراسر آمریکا و اروپا از تلویزیون و رادیو توسط مردم شنیده می‌شد. این موضوع باعث شده بود که مخاطبان در فروشگاه‌ها، از میان برندهای مختلف به سراغ برند شکلات سازی مارس بروند، زیرا این برند برای آنها نامی آشناتر بود!

این موضوع علاوه بر کسب و کارهای سنتی، در مورد فروشگاه‌ها و سایت‌ها نیز وجود دارد؛ به این ترتیب که از طریق سئو روی ترافیک و رتبۀ سایت شما تاثیرگذار است. مثلا اینکه شما واژه "سایت ساز" را در گوگل جستجو کرده و در صفحه اول چندین سایت مختلف را مشاهده می‌کنید.

اگر سایت portal روی این کلمه در رتبه 3 گوگل باشد و شما قبلا این اسم را شنیده باشید، احتمالا به جای دو نتیجه اول، روی سایت پرتال که آن را می‌شناسید کلیک می‌کنید. گوگل نیز وقتی این رفتار را از کاربران ببیند، رتبۀ بالایی به سایت شما می‌دهد. حالا اگر به جای پرتال، "سایت گستران توسعه" بود، چه؟ احتمالا حتی پس از 5 بار مراجعه به سایت هم این نام در ذهن شما ماندگار نشده و ما را نمی‌شناختید.

بد نیست این را هم بدانید که 55 درصد از مخاطبان در 15 ثانیه اول ورود، صفحه سایت را ترک می‌کنند. این یعنی شما صرفا 15 ثانیه زمان دارید تا نام برندتان را در ذهن مخاطب ماندگار کنید. 

ماندگار بودن اسم برند

استراتژی‌های انتخاب اسم فروشگاه اینترنتی

تا اینجا با یک سری از نکات، بایدها و نبایدها در انتخاب اسم فروشگاه اینترنتی آشنا شدیم. در ادامه قصد داریم استراتژی‌های انتخاب اسم فروشگاه اینترنتی باهم مرور کنیم. البته این را بگوییم که اسم فروشگاه اینترنتی یا برند، اسم دامنه و اسم شرکت لزوما یکی نیستند. البته می‌توانید آن‌ها را یکی هم در نظر بگیرید.

تمرکز ما در این مقاله، روی برند فروشگاه اینترنتی است؛ که اگر بخواهید آن را مشابه دامنۀ خود انتخاب کنید، موارد زیر نیز کمک‌تان می‌کند. اگر هنوز اطلاعات کاملی در مورد دامنه ندارید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله «دامنه چیست» در پرتال را بخوانید.

1. استراتژی انتخاب نام تجاری یا برند

زمانی که برای اولین بار کلمه "نوین" را می‌شنوید، یاد چه‌ چیزی می‌افتید؟ احتمالا این واژه شما را یاد هیچ چیزی، حداقل در دنیای دیجیتال مارکتینگ نمی‌اندازد. اما پس از ورود به سایت نوین، مطالعه مقالات و بررسی خدمات آنها، حتی در صورت شنیدن این کلمه در گفتگو روزمره خود، احتمالا چنین موضوعاتی به یاد شما می‌آید:

 • طراحی سایت
 • تولید محتوا
 • آموزش دیجیتال مارکتینگ
 • و...

نام تجاری چیزی است که فقط و فقط "شما" را به یاد مخاطب می‌اندازد؛ اما احتمالا تا زمانی که مخاطب با شما آشنایی نداشته باشد، حتی با شنیدن آن نمی‌فهمد که فعالیت شما در چه زمینه‌ای است!

اگر قصد استفاده از این استراتژی را دارید بهتر است، به نکات ابتدای مقاله از جمله سادگی اسم، ماندگاری و منحصر بودن آن توجه کنید. 

2. استراتژی انتخاب اسم بر اساس کلمات کلیدی

استراتژی انتخاب اسم بر اساس کلمات کلیدی

یکی از نکاتی که می‌تواند باعث بهبود (هرچند جزیی) سئوی سایت شما در کلمات کلیدی شود، وجود کلمه کلیدی در دامنه و اسم فروشگاه اینترنتی‌تان است! گوگل و دیگر موتورهای جستجو سعی می‌کنند بیشتر به سایت‌هایی اهمیت دهند، که به صورت تخصصی وارد یک حیطه فعالیت شده‌اند. (در مورد استراتژی ورود تخصصی به بازار محصول، اطلاعات کاملی در مقاله نیچ مارکتینگ یا بازاریابی گوشه ای ارائه شد.)

زمانی که نام دامنه سایت شما "kado" یا "gift" باشد، گوگل مطمئن می‌شود که فعالیت شما کاملا بر فروش کادو و هدیه متمرکز است. پس می‌تواند به عنوان یک سایت مناسب در این زمینه به شما اعتماد کند.

نمونه انتخاب اسم سایت با این استراتژی را در کلمه کلیدی "طراحی سایت" مشاهده می‌کنید. با جستجو این عبارت با سایت‌هایی روبرو می‌شوید که نام‌هایی مانند: "tarahi-sit" ،"web-design" و "tarahi-website" دارند.

همانطور که گفتیم این موضوع می‌تواند باعث بهبود سئو سایت شما شود. علاوه بر آن می‌تواند در نگاه اول به مخاطب بفهماند که خدمات شما چیست و در چه زمینه‌ای فعالیت می‌کنید. اما مسئله اینجاست که استفاده از این استراتژی شما را در برندسازی به مشکل می‌اندازد! تصور کنید که فردی از مشتری شما سؤال می‌کند: سایتت را چه کسی طراحی کرده؟ و او در جواب نام برندتان را می‌گوید:"طراحی سایت!"

در کل پیشنهاد می‌کنیم که تا جای ممکن، مخصوصا اگر هدف گذاری شما تبدیل شدن به یک برند بزرگ در آینده است، از این استراتژی استفاده نکنید.

3. استراتژی ترکیب برند و کلمه کلیدی در انتخاب اسم سایت

ترکیب برند و کلمه کلیدی، یک پیشنهاد مناسب برای انتخاب اسم فروشگاه اینترنتی و دامنه است، که علاوه بر بهبود سئوی سایت شما، می‌تواند به ایجاد برندی ماندگار در ذهن مخاطب کمک کند.

به عنوان چند نمونه مثال می‌توان به برندهای پایین اشاره کرد:

 • ملی پیامک (ارائه خدمات ارسال پیامک انبوه پیامک)
 • گرافیستان (ارائه خدمات گرافیکی)
 • مدیر فروش (آموزش‌های فروشندگی)
 • و...

4. استراتژی بازی با کلمات یا استفاده از کلمات مرتبط

این استراتژی را می‌توان همان استراتژی "نام تجاری" دانست، با کمی چاشنی خلاقیت! به طور مثال:

 • پیکسل: که یادآور بخشی از یک عکس و نام یک سایت فروش دوربین است.
 • آپارت: که تداعی کننده دستگاه‌های قدیمی ساخت ویدیو و نام یک سایت ویدیو محور است.
 • لنز: که اشاره به قسمتی از دوربین دارد و مانند آپارات، یک سایت اشتراک گذاری ویدیو است.
 • و...

استفاده از این استراتژی برای انتخاب نام سایت فروشگاهی یک پیشنهاد مناسب، مخصوصا برای افرادی است که به فکر برندسازی در آینده هستند.

مراحل انتخاب اسم فروشگاه اینترنتی و ابزارهای آن

تا اینجا اطلاعات زیادی در مورد نکات و استراتژی‌های موجود برای انتخاب اسم سایت به دست آوردیم. با توجه به اینکه در بخش قبل گفته شد، بهترین استراتژی‌های انتخاب اسم، استراتژی سوم (ترکیبی) و چهارم (بازی با کلمات) هستند، در ادامه با نگاهی به این دو مورد، به آموزش انتخاب اسم سایت فروشگاهی مشغول می‌شویم:

1. هر چیزی به ذهنتان می‌رسد را یادداشت کنید

در قدم اول باید کلمات مورد نظر خود را انتخاب کنید. اگر قصدتان استفاده از استراتژی ترکیب است، کلمه کلیدی خود را گوشه‌ای بنویسید.

اما اگر قصد دارید تا از بازی با کلمات استفاده کنید، هر چه در مورد کسب‌وکارتان، به ذهنتان خطور می‌کند را در یک کاغذ بزرگ یادداشت کنید. اصلا مهم نیست که کلمات مورد نظر کوتاه، بلند و بی معنی باشند. در این مرحله باید تمامی آنچه در ذ‌هن‌تان وجود دارد را روی کاغذ بیاورید.

2. به سراغ ابزارهای آنلاین بروید

ادغام کلمات مختلف با یکدیگر و ساخت یک نام مناسب مطمئنا فعالیتی بسیار زمان‌بر است. در ادامه ابزاری به شما معرفی می‌کنیم که علاوه بر انجام این فعالیت، به شما پیشنهادات دیگری را هم در مورد انتخاب اسم فروشگاه اینترنتی‌تان (در صورتی که همان نام دامنه‌تان باشد) می‌دهد.‌

انتخاب اسم با کمک namesh

سایت namemesh: منحصر به فردترین ابزار انتخاب اسم سایت، نیمِمش است که اسامی زیادی را به شما پیشنهاد می‌کند. با ورود به صفحه اصلی سایت، یک کادر مشاهده می‌کنید، در این کادر می‌توانید از میان کلمات انتخاب شده در قدم قبلی، بهترین‌ها را به صورت تکی یا 2تایی وارد کرده و منتظر باشید تا پیشنهادات مختلف برای شما به نمایش درآیند.‌

پیشنهادات در دسته‌بندی‌های مختلف و گوناگونی از جمله:

 • SEO (کلمات مناسب سئو)
 • FUN (کلمات با چاشنی طنز)
 • SHORT (کوتاه شده و اختصاری)
 • MIX (ادغام شده با دیگر کلمات)
 • و...

به شما ارائه می‌شود. توصیه می‌کنیم برای استفاده از آن، هربار یک یا دو کلمه از لیستی که در مرحله قبل آماده کرده‌اید، را در کادر وارد کنید.

دقت داشته باشید که namemesh در اصل یک سایت فروش دامنه است. تمامی نام‌هایی که در این سایت به شما نمایش داده می‌شوند، دامنه‌هایی برای فروش هستند؛ البته پیشنهاد می‌کنیم که برای خرید دامنه، به سایت های فارسی مراجعه کنید.

3. در شبکه‌های اجتماعی یک اکانت با اسم برندتان بسازید

مطمئنا با اهمیت نقش شبکه‌های اجتماعی در فروش و برندینگ هر کسب‌وکار آشنا هستید. پس از انتخاب اسم برای فروشگاه اینترنتی‌تان، در شبکه‌های اجتماعی جستجو کنید که این اسم آزاد باشد. برای این کار بهتر است تا به جای مراجعه به هر اپلیکیشن به صورت جداگانه برای این کار یک ابزار کاربردی به شما معرفی می‌کنیم:" namecheckr". این ابزار با رابط کاربری فوق العاده، در کسری از ثانیه به شما نشان می‌دهد که آیدی شما در کدام شبکه‌های اجتماعی و حتی پسوندهای دامنه معروف اشغال شده و در کدام آزاد است.

استفاده از namecheckr

البته برای بررسی آزاد بودن نام دامنه در پسوند ir باید به سراغ یکی از سایت‌های ثبت دامنه فارسی رفته این موضوع را بررسی کنید. این را هم اضافه کنیم که مخاطبان شما قرار نیست صرفا از روی آیدی به شبکه‌های اجتماعی‌تان دسترسی پیدا کنند؛ چون شما زمانی که برند شوید، آدرس دقیق شبکه‌های شما در سطح وب و حتی در جستجوی گوگل هم نمایش داده خواهد شد.

4. دامنه و برند خود را ثبت کنید

برای شروع کسب و کار اینترنتی؛ دامنه خود را ثبت می‌کنید. علاوه بر آن، برای حفظ مالکیت، برندتان را هم ثبت کنید. پیشنهاد ما برای انتخاب پسوند دامنه، پسوندهای com، org یا info است. البته در کنار یکی از این پسوندها، پیشنهاد می‌کنیم، دامنه خود را در پسوند ir هم به ثبت برسانید.

پس از ثبت دامنه نیز برای ثبت برند خود اقدام کنید. اگر اطلاعات کافی در این باره ندارید و حتی با مزایای آن آشنا نیستید، می‌توانید به مقاله جامع ثبت برند در پرتال مراجعه کنید.

5. کسب و‌ کار اینترنتی خود را شروع کنید!

در نهایت و به عنوان قدم آخر، وقت آن رسیده که وارد مراحل بعدی راه‌ اندازی کسب و کار اینترنتی خود شوید. اولین قدم پس از ثبت دامنه، طراحی یک سایت است. اگر در مورد چگونگی راه اندازی سایت نیاز به اطلاعاتی جامع دارید، مقالات زیر را پیشنهاد می‌کنیم:

راهکار آسان دیگری که در مقابل شما وجود دارد، طراحی سایت فروشگاهی با پرتال است که می‌توانید با استفاده از آن در کمترین زمان ممکن فروشگاه‌تان را راه‌اندازی کنید.

اصلا نگران هزینه و زمان لازم برای ساخت فروشگاه اینترنتی نباشید. پرتال با کمترین هزینه و به ساده‌ترین شکل ممکن، یک فروشگاه اینترنتی در اختیار شما قرار می‌دهد. فقط کافیست در پرتال ثبت نام کنید تا 7 روز مهلت تست رایگان به شما داده شود. در این 7 روز فروشگاه اینترنتی خودتان را بسازید و با آن کار کنید. بعد از این مدت، اگر مایل بودید می‌توانید سایت‌تان را فعال کنید و فروشگاه اینترنتی شما رسما افتتاح می‌شود. هرجا هم که به مشکلی برخورد کردید، تیم پشتیبانی پرتال به صورت رایگان مشکل شما را برطرف می‌کند.

انتخاب اسم زیبا برای فروشگاه اینترنتی

خب این هم از انتخاب اسم فروشگاه اینترنتی! دیدید که کار خیلی سختی نیست. اما اگر بخواهید برای آن وسواس زیاد به‌خرج دهید، روند راه‌اندازی سایت یا فروشگاه اینترنتی‌تان را به تعویق می‌اندازد. همین الان هم تعداد زیادی از کسب و کارهایی که در حوزه شما فعالیت می‌کنند، وارد اینترنت شده‌اند. هرچقدر که دیرتر فروشگاه اینترنتی خودتان را بسازید، از این کسب و کارهای عقب‌تر می‌افتید. پس به سرعت یک اسم را انتخاب کرده و فروشگاه اینترنتی خودتان را بسازید تا هرچه زودتر به درآمد برسید. پس بعد از انتخاب اسم، سریعا به سراغ مراحل بعدی راه‌اندازی سایت فروشگاهی خود بروید و به درآمد برسید.

پیشنهادمان هم این است که همۀ زمان و انرژی‌تان را صرف انتخاب اسم برای فروشگاه‌تان نکنید؛ چون راهی طولانی برای داشتن یک فروشگاه اینترنتی پرفروش و موفق پیش رو دارید.

راستی، بعد از مطالعۀ این مطلب، ایده‌ای برای اسم فروشگاه ذهنی به ذهن‌تان رسیده است؟ خوشحال می‌شویم آن را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید. یا اینکه هر سوالی در مورد سایت یا فروشگاه اینترنتی پرتال داشتید، با شماره‌گیری 02191003383 داخلی 2، ما در خدمت شما هستیم.

سؤالات متداول

 • چه اسمی برای پوشاک بچه انتخاب کنیم؟

لونا لند، بیبی مد، لیلیان، بوتیک نی نی، شهر بچه می‌توانند برای انتخاب اسم پوشاک بچه مناسب باشد.

 • چه اسمی برای پوشاک زنانه انتخاب کنیم؟

برای فروشگاه پوشاک بانوان می‌توانید از اسامی بامانو، آلالند، فلور، نویان و تاپ کراپ استفاده کنید. 

 • چه اسمی برای پوشاک مردانه انتخاب کنیم؟

جالباسی، خوش لباس، دوک شاپ و آکومن را می‌توانید برای اسم فروشگاه پوشاک مردانه انتخاب کنید.

 • چه اسمی برای فروشگاه لوازم آرایشی و بهداشتی انتخاب کنیم؟

خوشگل شو، زیباشو، رنگینه، ماه چهره و بیوتی سنتر را می‌توانید برای فروشگاه لوازم آرایشی و بهداشتی انتخاب کنید.

 • چه اسمی برای فروشگاه لوازم یدکی خودرو انتخاب کنیم؟

اسامی قطعه بازار، شهر قطعات، تک استارت و ماشین یدک را برای فروشگاه لوازم یدکی انتخاب کنید.

 • چه اسمی برای آنلاین شاپ اکسسوری مو انتخاب کنیم؟

شاپیمو، موبند، گلینو، مو به مو، شارلوت و گیسو کمن اسامی خوبی برای انتخاب اسم فروشگاه اکسسوری مو هستند.

 • چه اسمی برای آنلاین شاپ اکسسوری و بدلیجات انتخاب کنیم؟

زرق و برق، سیلور لند، آویژه، نقره‌ای و جلوه را می‌توانید برای آنلاین شاپ اکسسوری انتخاب کنید.

 • چه اسمی برای فروشگاهی مثل دیجی کالا انتخاب کنیم؟

خونه به خونه، تک کالا، کالا 100، حاجی بازار و جت شاپ برای فروشگاه‌هایی مثل دیجی کالا مناسب هستند.

 • چه اسمی برای فروشگاه خار و بار و خشکبار انتخاب کنیم؟

می‌توانید از اسم‌هایی مثل مغزینو، مغزچی، خشکک، مزه خانه و ترش و ملس استفاده کنید.

 • چه اسمی برای آنلاین شاپ لوازم جانبی موبایل انتخاب کنیم؟

اسامی موبوشاپ، موبایل نو، فرکانس، موبایلستان، موبایل تیکت و تل سیتی برای وب سایت فروش لوازم جانبی موبایل مناسب هستند.

دیدگاه خود را ارسال کنید

دیدگاه‌ها

سلام پیج عسل میخوام بزنم
به نظرتون goldeenbear (خرس طلایی) بهتره یا sity_goldeen(شهرطلایی)

سلام خدمت شما
خرس طلایی بهتر هست

سلام پیج که در مورد لوازم‌تحریر و تم تولد و وسایل فانتزی باشع

سلام
تحریرچه / مدرسه کوچک

سلام خسته نباشید
میخوام در حوزه ظروف چوبی فعالیت کنم نظرتون چیه

سلام
چوبین / از چوب

سلام
من میخوام یه آنلاین شاپ بزنم وسایل آشپز خونه چ اسمی مد نظر تونه!؟

سلام
آشپزخانه ایرانی / خونه به خونه

سلام خداقوت به شما، برا پیج کیک چه اسمی پیشنهاد میدین

سلام
هوم کیک / خانه کیکی

سلام من میخام آنلاین شاپ بزنم از پوشاک بچه زنانه ولباس زیر یه اسمی میخام شیک وقشنگ باشه میشه راهنماییم بکنید ممنون میشم

سلام دوست عزیز
لونا لند/ بیبی مد

سلام وقت بخیر
یه سایت دارم و میخوام یه سایت دیگه بزنم
جانبی و آرایشی بهداشتی
البته خودم در این 2 صنف کار‌میکنم
چه اسمی مد نظرتونه

سلام
خوشگل شو / بیوتی لیدی

سلام وقت بخیر من میخواستم یه انلاین شاپ کتاب بزنم چی اسمی را پیشنهاد میکنید انگلیسی باشه بهتره

سلام
بوکلت / بوک لند / بوک سیتی

سلام وقت بخیر برای فروشگاه اینترنتی در حوزه قطعات یدکی خودرو میشه اسم پیشنهاد بدید یا اینکه طراحی اسم و لوگو اختصاصی هم انجام میدید؟

سلام
قطعه بازار / شهر قطعات
خیر طراحی لوگو انجام نمیدیم

نظر شما در کیف آرتا و بی ه

سلام من میخام فروشگاه قطعات بزنم چه اسمی مناسب بزارم یه اسم روان جذب کننده باشه

سلام
قطعه بازار / شهر قطعات

سلام من آنلاین شاپ برای لباس مردونه و زنونه میخوام بزنم یه اسم خاص بهم پیشنهاد بدین که بعدا برای‌دامنه وبسایت هم بشه استفاده کرد و پر نباشه

سلام
خوش لباس / جالباسی

ببخشید برای سایت الکتریکی جه اسمی پیشنهاد میدید و اینکه فروشگاه اینترنتی با این اسم نباشه

سلام
الکتریکی ادیسون / بابا برقی / سه فاز

سلام میخوام یه فروشگاه اینترنتی فروش جم بازی های پابجی کالاف و .... بزنم اسم مناسب و عالی چی پیشنهاد میکنید فوریه

سلام
جم لند / جم سیتی

سلام وقت بخیر...من می‌خوام دستسازه های بتنی و شمع و رزینی درست کنم و بفروشم اسم فروشگاه اینترنتی رو چی بذارم؟اسم خودم راضیه است ب نظرتون گالری راز خوبه؟

سلام
گالری راز خوبه / کَندلایت هم خوبه

سلام وقت بخیر
میخواستم ی آنلاین شاپ بزنم اکسسوری مو مثله گیره و کش و .. این چیزا میشه اسم قشنگ. و خاص بگین

سلام
شاپیمو / موبند

سلام خدمت شما من می‌خوام آنلاین شاپ فروش شمع های دست ساز خودمو بزنم چه اسمی پیشنهاد میکنید تشکر از شما

سلام
شمعک / شمعینه / کندلایت

با سلام و خسته نباشید
من می خوام یه سایت بزنم جنس های همچون مبل و لباس زیر ، لوازم ازایشی، لیاس بچه از تولید کننده بگیرم با قیمت منصفانه بفروشم . میشه گفت یه رابط بشم بین مشتری و فروشنده عمده
اسم سایتو بنظرتون چی بزارم
ممنون از راهنماییتون

سلام
اجناستون زیاد به هم ارتباطی نداره مثلا مبل با لباس و لوازم ارایش خیلی فرق میکنه
مارکتینو / کالا صد / کالا کده

میخوام آنلاین شاپ. لباس زیر و. خواب بزنم چی اسم پیشنهاد میکنید

سلام
مرمر / زیر و رو

سلام وقت بخیر میخوام یه آنلاین شاپ واسه لباس باشگاهی زنانه لگ و کراپ و شلوارک بزنم اسم پیشنهادیتونو بفرمایین ممنوم میشم

سلام
تاپ اسپرت / آنلاین اسپرت

سلام
من یه پیج احیاء مو میخوام راه اندازی کنم مرتبط با کراتین . پروتئین و.... و مرتبط با اسمم باشه میشه راهنمایی کنید؟

سلام
احیاء سلامتی / سلامت باش / تراپی مو

میخوام یه دفتر فنی مهندسی بزنم تو حوزه عمران معماری نقشه برداری تو اسمش ممنون میشم کمکم کنین

سلام
بنیان سازه / سازه برتر / معماری فردا

سلام خداقوت میخوام یه آنلاین شاپ بزنم محصولات زیاددارم چون فروشنده انلاینم. فقط واسطه م جنسا ازخودم نیست. لوازم خانگی، پوشاک وکیف وکفش خانواده، ساعت و زیورالات، بهداشتی ارایشی لدورا.
چه اسم خاص ومنحصربفردی بنظرتون میرسه؟ مثلاخونه زندگی، خونه وخانواده. چی خوبه؟ البته فروش لوازم خانگی وپوشاک بیشتراز بقیه س بنطرم اسم ترکیب ایناباشه مشتری جذب بشه بعدبقیه جنسارو هم میبینه. لطفا شما یه اسم خاص وجدید(قروقاطی بنظرم جالب نیست. مفهوم شلوغی وبی نظمی رومیرسونه) پیشنهادبدین؟ . باسپاس فراوان

سلام
خونه به خونه / تک کالا / کالا 100

سلام من میخوام ی انلاین شاپ بزارم هرچی هست بیار ن فقط لباس کیف و کفش و این بند و بساطا ک اسم جذاب میخوام
لطفا کمکم کنید

سلام
زرق و برق / شاپ تو

سلام می‌خوام ی پیج فروش گوش پاک کن فانتزی بزنم اسمشو چی بزارم خوبه ؟!

سلام
استارلایت / کیوتی کالا

سلام برای فروش اینترنتی گل و باکس گل و اینجور خدمات ازتون پیشنهاد اسم سایت خواستم گفتید گلدونک ولی قبلا برداشتن و مجاز نیستم..میشه یه اسم دیگه که خاص تر باشه پیشنهاد کنید، سایتم مثل سایت گل سِتان هست، متناسب با رقبای حیطه کاریم یه اسم خاص می خوام ممنون میشم پیشنهاد بدید

سلام
تک گل / فلاور هوم / گل فام / شهر گل

سلام میخواستم یک اسم برای مغازه پیشنهاد بدید من تقریبا هر چیزی که بتونم ارزان با کیفیت بخرم میارم هر چیز باشه چه پوشاک چه خوراکی چه وسایل منزل و...

سلام
ارزان فروش / ارزان کالا

سلام وقت بخیر ببخشید من می خوام یه کانال خصوصی فروش اینترنتی خوار بار وخشک بار بزنم به‌نظر شما چی انتخاب کنم‌

سلام
مغزینو / مغزچی / خشکک

سلام می خوام یه سایت برای گل فروشی بزنم از این باکس گل ها، یه اسم خاص می خوام چی پیشنهاد میکنید فوریه؟

سلام
باغ گلدون / گلدونک

سلام میخواستم پیج مرغ خروس زینتی بزنم یه اسم مناسبی برام پیشنهاد میکنید

سلام
جوجه طلایی / جوجه لند

سلام من میخوام انلاین شاپ گردنبند های فیمویی بزنم چه اسمی بزارم خوبه؟

سلام
رویای خمیری / فیمو ساز

سلام ببخشید پخش نمک دارم انواع نمک،نمک دریا،سنگ نمک،نمک آب و صورتی و خیلی نمکهای دیگه به نظرتون اسمش رو چی بزارم میخوام برچسب درست کنم بزارم رو قوطی نمک‌ها اسمش چی باشه که واسه پخش معروف هم بشه؟

سلام
نمک دریابان / نمک آکا

سلام عزیزم من میخام یه انلاین شاپ لباس بزنم میخام ی اسم خیلی خاص باشه چی خوبه بنظرت

سلام
خوش لباس / جالباسی / تیپیکا

سلام من میخوام واسه پیج و برند کاریم یه اسم خفن و خوب انتخاب کنم واسه لباسو کارایه هنریه ممنون میشم راهنمایی کنین و ایده بدین

سلام
هنری شو / هنرکده

سلام وقتتون بخیر ببخشید واسه فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی چه اسمی پیشنهاد میکنید میخام پیج بزنم ؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام
خانه ساز / خانه رویایی

سلام میخوام پیج کیفای فانتزی و کارتونی وطرحدار و شاد بزنم چی بزارم اسمشو

سلام
کیفامون / کیفدونی

سلام میخوام آشپزخانه بزنم،یه اسم مناسب بهم پیشنهاد بدین ممنون میشم‌‌. در مازندران

سلام
کترینگ مازنی / کترینگ خوش عطر

سلام یه اسم برا پیج لباس زنانه میخواستم

سلام
آلالند / فلور / نویان

من میخوام آنلاین شاپ لوازم جانبی موبایل بزنم چی اسمی خوبه

سلام
موبوشاپ / موبایل نو

دزمینه فروش پوشاک ،لوازم منزل ،کالای دیجیتال،چه اسمی مناسب است؟

سلام
قروقاطی / همه چی شاپ

سلام من می‌خوام یه آنلاین شاپ داروگیاهی لوازم بهداشتی و بزنم اسمشو چی بذارم

سلام
دوتا حوزه متفاوت رو انتخاب کردید که ارتباطی باهم ندارن

تدریس زبان خصوصی دارم اسمشو چی بزارم

سلام
زبان آموز

سلام من یه پیج لوازم بهداشتی و محصولات لاغری و چاقی اینا دارم چه اسمی بذارم بهتره

سلام
فلور / لاغرشو

سلام میخام انلاین شاپ بزنم برا اکسسوری گردنبندو دستبند و گوشوارع چ اسمی بذارم ؟

سلام خدمت شما لطف دارید
زرق و برق / سیلور لند / آویژه

سلام پیج فروشگاهی دارم لباس زنانه و مجلسی میفروشم الان اسمش ایلیا گالریه
میخوام عوض کنم توهمین مایه ها باشه چون مشتری هام به این اسم میشناسن

سلام دلیل تغییر اسم فروشگاهتون چیه؟

سلام من انلاین شاپ میخوام بزنم واسه کراپ چ اسمی پیشنهادمیدی؟

سلام
کرافت / تاپ کراپ

سلام من می‌خوام آنلاین شاپ لوازم آرایشی و بهداشتی بزنم و می‌خوام که داخلش اسم توت فرنگی استفاده شده باشه و خودم توت فرنگی شاپ رو انتخاب کردم. بنظرتون خوب هستش؟ اگر نه لطفاً بهم بگید و ایده بدین مرسی.

سلام دوست عزیز انتخاب خوبیه

سلام میخام یه پیجی بزنم که اسباب بازی های چوبی و رنگی بفروشم پیشنهادتون چیه؟

سلام
کوکو توی / پیکو تیکو

سلام به اسم برای فروشگاهم می خوام،محصولاتم میوه خشک،ترشی،مربا،سبزی خشک،دمنوش،آجیل،لواشک،ترشک،...

سلام
مزه خانه / ترش و ملس

سلام خوی هستید من میخوام آنلاین شاپ بزنم و ماگ لیوان بفروشم اسم معرفی میکنید

سلام
ماگیتو، فلاسکما، ماگ پلاس

ارسال دیدگاه
 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
ساخت سایت و فروشگاه اینترنتی
02191003383 داخلی 2