۳۰٪ تخفیف ویژه حمایت از کسب و کارها در کرونا

چه اسمی را برای فروشگاه اینترنتی خود انتخاب کنیم؟

نام تجاری یا همان اسم فروشگاه اینترنتی شما، یکی از مراحل راه اندازی سایت فروشگاهی‌ تان است که اتفاقا در موفقیت کسب و کارتان بی تأثیر نیست. فروشگاه اینترنتی شما قرار است تا سال‌ها با این اسم شناخته شود، پس باید سعی کنید یک اسم مناسب انتخاب کنید تا در آینده پشیمان نشوید. در ویدیو زیر به صورت خلاصه نکات مهمی را که در انتخاب اسم فروشگاه اینترنتی باید رعایت کنید توضیح داده‌ایم. برای آشنا شدن با نکات بیشتر، توصیه می‌کنم ادامه مقاله را حتما مطالعه کنید.

با یک مثال، متوجه اهمیت انتخاب اسم فروشگاه اینترنتی خواهید شد:

زمانی که عبارت "جستجو در اینترنت" را می‌شنوید، اولین چیزی که در ذهن شما ظاهر می‌شود چه چیزی است؟ مطمئنا یا نام گوگل یا لوگوی آن. در مورد واژه "فروشگاه اینترنتی" چطور؟ احتمالا برند دیجی کالا! و برای "سایت اشتراک گذاری ویدیو" یوتیوب یا آپارات در ذهن شما تداعی می‌شوند.

قبول داریم که تمامی این موفقیت مربوط به انتخاب نام آنها نبوده و برندسازی و دیگر فعالیت‌ها نقش مهمی در به خاطر سپاری‌شان داشته‌ است؛ اما نکته مشترکی که بین تمامی مثال‌های بالا مشاهده می‌شود یک چیز است: انتخاب یک اسم مناسب!

در این مقاله قصد داریم، به جامع‌ترین شکل ممکن، شما را در انتخاب اسم فروشگاه اینترنتی یا وب‌سایت‌تان راهنمایی کنیم. در ادامه نکات مهمی را در مورد این فرآیند به شما آموزش داده و چند ابزار رایگان و پرکاربرد را معرفی می‌کنیم. در پایان این مقاله با انتخاب یک اسم مناسب، می‌توانید به سراغ مرحله بعد از راه اندازی فروشگاه‌تان بروید. اگر به دنبال یک اسم زیبا و مناسب برای مغازه‌تان هستید، پیشنهاد می‌کنم مقاله «انتخاب اسم مناسب برای مغازه» را مطالعه کنید.

نکات پایه در انتخاب اسم فروشگاه اینترنتی

حتی یک فروشگاه سنتی را هم که بخواهید راه‌اندازی کنید، بدون اسم افتتاح نمی‌شود. چون اسم بخشی از هویت فروشگاه و کسب و کار شماست که دیگران از طریق آن، شما را می‌شناسند. حالا برای اینکه بهتر بین افراد شناخته شوید، پیشنهاد می‌کنیم، نکات پایه‌ای زیر را رعایت کنید:

1. اسم ساده و کوتاه انتخاب کنید

به نظر شما بین دو برند روبرو، کدام یکی توانایی بیشتری در جلب نظر مخاطب و ارتباط را او را دارد؟ "digitalmarketinginstitute" یا "moz"؟

راستش را بخواهید نام برند اول را خودم هم نتوانستم به‌راحتی تلفظ کنم! اینها دو سایت در زمینه آموزش سئو هستند. سایت moz در صفحات اول گوگل و سایت دیگر، اغلب چندین رتبه پایین تر از آن قرار دارد. یکی از مهم ترین نکاتی که باعث موفقیت بیشتر و شناخته شدن بیشتر سایت moz شده، همین نام ساده آن است.

طبق تحقیقات، بیش از 65 درصد مخاطبان، رابطه ذهنی با برند مورد نظرشان دارند؛ بنابراین باید اسمی را انتخاب کنیم که ساده و به‌راحتی قابل تلفظ باشد، همچنین به‌خوبی در خاطر و ذهن مشتری بماند. اسم فروشگاه اینترنتی شما هر چه بیشتر این ویژگی‌ها را داشته باشد، امکان شناخته شدنش بیشتر خواهد بود.

2. یک اسم منحصربه‌فرد انتخاب کنید

مدتی پیش، به یکی از دوستان در مورد فروشگاه آنلاین "بیگی کالا" صحبت می‌‌کردم. زمانی را صرف کردم تا قانع شود که منظورم از بیگی کالا، سایت دیجی کالا نیست! 

انتخاب اسم منحصر بفرد برای فروشگاه اینترنتی

بگذارید موفقیت برند یک فروشگاه برای خودش باقی بماند! قرار نیست به دلیل تشابه اسم با یک مجموعه بزرگ، اعتبار آنها به برند شما نیز منتقل شود. متأسفانه در ایران به شدت شاهد این موضوع هستیم که سایت‌های تازه‌کار با استفاده از نام‌های مشابه سایت‌های معروف، سعی در تسریع روند برندسازی خود می‌کنند.

این انتخاب باعث می‌شود آنها پس از موفق شدن به مشکلات زیادی بربخورند و حتی تعدادی از مخاطبان خود را به دلیل تشابه اسمی از دست داده و آنها را به صورت ناخواسته به سمت رقیب خود بفرستند. به‌علاوه اینکه در انتخاب اسم برای فروشگاه اینترنتی، بی‌دلیل به سراغ نام‌های معروف مانند اسم یک واقعه، مکان یا اسم شخصیت شناخته شده نروید. 

بسیاری با مشاهده سایت بزرگ "amazon" که نام خود را از جنگل های معروف آمازون گرفته، تصور می‌کنند که در صورت به کار بردن این استراتژی موفقیت آنها حتمی است. این موضوع باید با بررسی های مختلف انجام شود و بهتر است صرفا از سر هیجان و بی‌دلیل در مورد آن تصمیم گیری نکنید.

اگر بخواهید اسم دامنه و برند سایت‌تان یکی باشد، حتما باید یک اسم منحصر به‌فرد برای آن انتخاب کنید؛ چون در غیر این‌صورت اجازه ثبت آن را ندارید.

3. به ماندگار بودن اسم برند اهمیت بدهید

بیشتر از 10 سال پیش، صاحبان کارخانه "شکلات سازی مارس" و مدیران بازاریابی این مجموعه بزرگ، از افزایش فروش ناگهانی محصولات خود متعجب شده بودند. همه چیز مثل قبل بود، نه کمپین تبلیغاتی جدید و نه فعالیت خاصی! پس این افزایش ناگهانی فروش از کجا سرچشمه می‌گرفت؟

در نهایت پس از تحقیقات زیاد جواب معما به دست آمد: به دلیل فرود کاوشگر معروف آمریکایی روی سیاره مریخ یا همان مارس، واژه مارس بارها و بارها در سراسر آمریکا و اروپا از تلویزیون و رادیو توسط مردم شنیده می‌شد. این موضوع باعث شده بود که مخاطبان در فروشگاه‌ها، از میان برندهای مختلف به سراغ برند شکلات سازی مارس بروند، زیرا این برند برای آنها نامی آشناتر بود!

این موضوع علاوه بر کسب و کارهای سنتی، در مورد فروشگاه‌ها و سایت‌ها نیز وجود دارد؛ به این ترتیب که از طریق سئو روی ترافیک و رتبۀ سایت شما تاثیرگذار است. مثلا اینکه شما واژه "سایت ساز" را در گوگل جستجو کرده و در صفحه اول چندین سایت مختلف را مشاهده می‌کنید.

اگر سایت portal روی این کلمه در رتبه 3 گوگل باشد و شما قبلا این اسم را شنیده باشید، احتمالا به جای دو نتیجه اول، روی سایت پرتال که آن را می‌شناسید کلیک می‌کنید. گوگل نیز وقتی این رفتار را از کاربران ببیند، رتبۀ بالایی به سایت شما می‌دهد. حالا اگر به جای پرتال، "سایت گستران توسعه" بود، چه؟ احتمالا حتی پس از 5 بار مراجعه به سایت هم این نام در ذهن شما ماندگار نشده و ما را نمی‌شناختید.

بد نیست این را هم بدانید که 55 درصد از مخاطبان در 15 ثانیه اول ورود، صفحه سایت را ترک می‌کنند. این یعنی شما صرفا 15 ثانیه زمان دارید تا نام برندتان را در ذهن مخاطب ماندگار کنید. 

ماندگار بودن اسم برند

استراتژی‌های انتخاب اسم فروشگاه اینترنتی

تا اینجا با یک سری از نکات، بایدها و نبایدها در انتخاب اسم فروشگاه اینترنتی آشنا شدیم. در ادامه قصد داریم استراتژی‌های انتخاب اسم فروشگاه اینترنتی باهم مرور کنیم. البته این را بگوییم که اسم فروشگاه اینترنتی یا برند، اسم دامنه و اسم شرکت لزوما یکی نیستند. البته می‌توانید آن‌ها را یکی هم در نظر بگیرید.

تمرکز ما در این مقاله، روی برند فروشگاه اینترنتی است؛ که اگر بخواهید آن را مشابه دامنۀ خود انتخاب کنید، موارد زیر نیز کمک‌تان می‌کند. اگر هنوز اطلاعات کاملی در مورد دامنه ندارید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله «دامنه چیست» در پرتال را بخوانید.

1. استراتژی انتخاب نام تجاری یا برند

زمانی که برای اولین بار کلمه "نوین" را می‌شنوید، یاد چه‌ چیزی می‌افتید؟ احتمالا این واژه شما را یاد هیچ چیزی، حداقل در دنیای دیجیتال مارکتینگ نمی‌اندازد. اما پس از ورود به سایت نوین، مطالعه مقالات و بررسی خدمات آنها، حتی در صورت شنیدن این کلمه در گفتگو روزمره خود، احتمالا چنین موضوعاتی به یاد شما می‌آید:

 • طراحی سایت
 • تولید محتوا
 • آموزش دیجیتال مارکتینگ
 • و...

نام تجاری چیزی است که فقط و فقط "شما" را به یاد مخاطب می‌اندازد؛ اما احتمالا تا زمانی که مخاطب با شما آشنایی نداشته باشد، حتی با شنیدن آن نمی‌فهمد که فعالیت شما در چه زمینه‌ای است!

اگر قصد استفاده از این استراتژی را دارید بهتر است، به نکات ابتدای مقاله از جمله سادگی اسم، ماندگاری و منحصر بودن آن توجه کنید. 

2. استراتژی انتخاب اسم بر اساس کلمات کلیدی

استراتژی انتخاب اسم بر اساس کلمات کلیدی

یکی از نکاتی که می‌تواند باعث بهبود (هرچند جزیی) سئوی سایت شما در کلمات کلیدی شود، وجود کلمه کلیدی در دامنه و اسم فروشگاه اینترنتی‌تان است! گوگل و دیگر موتورهای جستجو سعی می‌کنند بیشتر به سایت‌هایی اهمیت دهند، که به صورت تخصصی وارد یک حیطه فعالیت شده‌اند. (در مورد استراتژی ورود تخصصی به بازار محصول، اطلاعات کاملی در مقاله نیچ مارکتینگ یا بازاریابی گوشه ای ارائه شد.)

زمانی که نام دامنه سایت شما "kado" یا "gift" باشد، گوگل مطمئن می‌شود که فعالیت شما کاملا بر فروش کادو و هدیه متمرکز است. پس می‌تواند به عنوان یک سایت مناسب در این زمینه به شما اعتماد کند.

نمونه انتخاب اسم سایت با این استراتژی را در کلمه کلیدی "طراحی سایت" مشاهده می‌کنید. با جستجو این عبارت با سایت‌هایی روبرو می‌شوید که نام‌هایی مانند: "tarahi-sit" ،"web-design" و "tarahi-website" دارند.

همانطور که گفتیم این موضوع می‌تواند باعث بهبود سئو سایت شما شود. علاوه بر آن می‌تواند در نگاه اول به مخاطب بفهماند که خدمات شما چیست و در چه زمینه‌ای فعالیت می‌کنید. اما مسئله اینجاست که استفاده از این استراتژی شما را در برندسازی به مشکل می‌اندازد! تصور کنید که فردی از مشتری شما سؤال می‌کند: سایتت را چه کسی طراحی کرده؟ و او در جواب نام برندتان را می‌گوید:"طراحی سایت!"

در کل پیشنهاد می‌کنیم که تا جای ممکن، مخصوصا اگر هدف گذاری شما تبدیل شدن به یک برند بزرگ در آینده است، از این استراتژی استفاده نکنید.

3. استراتژی ترکیب برند و کلمه کلیدی در انتخاب اسم سایت

ترکیب برند و کلمه کلیدی، یک پیشنهاد مناسب برای انتخاب اسم فروشگاه اینترنتی و دامنه است، که علاوه بر بهبود سئوی سایت شما، می‌تواند به ایجاد برندی ماندگار در ذهن مخاطب کمک کند.

به عنوان چند نمونه مثال می‌توان به برندهای پایین اشاره کرد:

 • ملی پیامک (ارائه خدمات ارسال پیامک انبوه پیامک)
 • گرافیستان (ارائه خدمات گرافیکی)
 • مدیر فروش (آموزش‌های فروشندگی)
 • و...

4. استراتژی بازی با کلمات یا استفاده از کلمات مرتبط

این استراتژی را می‌توان همان استراتژی "نام تجاری" دانست، با کمی چاشنی خلاقیت! به طور مثال:

 • پیکسل: که یادآور بخشی از یک عکس و نام یک سایت فروش دوربین است.
 • آپارت: که تداعی کننده دستگاه‌های قدیمی ساخت ویدیو و نام یک سایت ویدیو محور است.
 • لنز: که اشاره به قسمتی از دوربین دارد و مانند آپارات، یک سایت اشتراک گذاری ویدیو است.
 • و...

استفاده از این استراتژی برای انتخاب نام سایت فروشگاهی یک پیشنهاد مناسب، مخصوصا برای افرادی است که به فکر برندسازی در آینده هستند.

مراحل انتخاب اسم فروشگاه اینترنتی و ابزارهای آن

تا اینجا اطلاعات زیادی در مورد نکات و استراتژی‌های موجود برای انتخاب اسم سایت به دست آوردیم. با توجه به اینکه در بخش قبل گفته شد، بهترین استراتژی‌های انتخاب اسم، استراتژی سوم (ترکیبی) و چهارم (بازی با کلمات) هستند، در ادامه با نگاهی به این دو مورد، به آموزش انتخاب اسم سایت فروشگاهی مشغول می‌شویم:

1. هر چیزی به ذهنتان می‌رسد را یادداشت کنید

در قدم اول باید کلمات مورد نظر خود را انتخاب کنید. اگر قصدتان استفاده از استراتژی ترکیب است، کلمه کلیدی خود را گوشه‌ای بنویسید.

اما اگر قصد دارید تا از بازی با کلمات استفاده کنید، هر چه در مورد کسب‌وکارتان، به ذهنتان خطور می‌کند را در یک کاغذ بزرگ یادداشت کنید. اصلا مهم نیست که کلمات مورد نظر کوتاه، بلند و بی معنی باشند. در این مرحله باید تمامی آنچه در ذ‌هن‌تان وجود دارد را روی کاغذ بیاورید.

2. به سراغ ابزارهای آنلاین بروید

ادغام کلمات مختلف با یکدیگر و ساخت یک نام مناسب مطمئنا فعالیتی بسیار زمان‌بر است. در ادامه ابزاری به شما معرفی می‌کنیم که علاوه بر انجام این فعالیت، به شما پیشنهادات دیگری را هم در مورد انتخاب اسم فروشگاه اینترنتی‌تان (در صورتی که همان نام دامنه‌تان باشد) می‌دهد.‌

انتخاب اسم با کمک namesh

سایت namemesh: منحصر به فردترین ابزار انتخاب اسم سایت، نیمِمش است که اسامی زیادی را به شما پیشنهاد می‌کند. با ورود به صفحه اصلی سایت، یک کادر مشاهده می‌کنید، در این کادر می‌توانید از میان کلمات انتخاب شده در قدم قبلی، بهترین‌ها را به صورت تکی یا 2تایی وارد کرده و منتظر باشید تا پیشنهادات مختلف برای شما به نمایش درآیند.‌

پیشنهادات در دسته‌بندی‌های مختلف و گوناگونی از جمله:

 • SEO (کلمات مناسب سئو)
 • FUN (کلمات با چاشنی طنز)
 • SHORT (کوتاه شده و اختصاری)
 • MIX (ادغام شده با دیگر کلمات)
 • و...

به شما ارائه می‌شود. توصیه می‌کنیم برای استفاده از آن، هربار یک یا دو کلمه از لیستی که در مرحله قبل آماده کرده‌اید، را در کادر وارد کنید.

دقت داشته باشید که namemesh در اصل یک سایت فروش دامنه است. تمامی نام‌هایی که در این سایت به شما نمایش داده می‌شوند، دامنه‌هایی برای فروش هستند؛ البته پیشنهاد می‌کنیم که برای خرید دامنه، به سایت های فارسی مراجعه کنید.

3. در شبکه‌های اجتماعی یک اکانت با اسم برندتان بسازید

مطمئنا با اهمیت نقش شبکه‌های اجتماعی در فروش و برندینگ هر کسب‌وکار آشنا هستید. پس از انتخاب اسم برای فروشگاه اینترنتی‌تان، در شبکه‌های اجتماعی جستجو کنید که این اسم آزاد باشد. برای این کار بهتر است تا به جای مراجعه به هر اپلیکیشن به صورت جداگانه برای این کار یک ابزار کاربردی به شما معرفی می‌کنیم:" namecheckr". این ابزار با رابط کاربری فوق العاده، در کسری از ثانیه به شما نشان می‌دهد که آیدی شما در کدام شبکه‌های اجتماعی و حتی پسوندهای دامنه معروف اشغال شده و در کدام آزاد است.

استفاده از namecheckr

البته برای بررسی آزاد بودن نام دامنه در پسوند ir باید به سراغ یکی از سایت‌های ثبت دامنه فارسی رفته این موضوع را بررسی کنید. این را هم اضافه کنیم که مخاطبان شما قرار نیست صرفا از روی آیدی به شبکه‌های اجتماعی‌تان دسترسی پیدا کنند؛ چون شما زمانی که برند شوید، آدرس دقیق شبکه‌های شما در سطح وب و حتی در جستجوی گوگل هم نمایش داده خواهد شد.

4. دامنه و برند خود را ثبت کنید

برای شروع کسب و کار اینترنتی؛ دامنه خود را ثبت می‌کنید. علاوه بر آن، برای حفظ مالکیت، برندتان را هم ثبت کنید. پیشنهاد ما برای انتخاب پسوند دامنه، پسوندهای com، org یا info است. البته در کنار یکی از این پسوندها، پیشنهاد می‌کنیم، دامنه خود را در پسوند ir هم به ثبت برسانید.

پس از ثبت دامنه نیز برای ثبت برند خود اقدام کنید. اگر اطلاعات کافی در این باره ندارید و حتی با مزایای آن آشنا نیستید، می‌توانید به مقاله جامع ثبت برند در پرتال مراجعه کنید.

5. کسب و‌ کار اینترنتی خود را شروع کنید!

در نهایت و به عنوان قدم آخر، وقت آن رسیده که وارد مراحل بعدی راه‌ اندازی کسب و کار اینترنتی خود شوید. اولین قدم پس از ثبت دامنه، طراحی یک سایت است. اگر در مورد چگونگی راه اندازی سایت نیاز به اطلاعاتی جامع دارید، مقالات زیر را پیشنهاد می‌کنیم:

راهکار آسان دیگری که در مقابل شما وجود دارد، طراحی سایت فروشگاهی با پرتال است که می‌توانید با استفاده از آن در کمترین زمان ممکن فروشگاه‌تان را راه‌اندازی کنید.

اصلا نگران هزینه و زمان لازم برای ساخت فروشگاه اینترنتی نباشید. پرتال با کمترین هزینه و به ساده‌ترین شکل ممکن، یک فروشگاه اینترنتی در اختیار شما قرار می‌دهد. فقط کافیست در پرتال ثبت نام کنید تا 7 روز مهلت تست رایگان به شما داده شود. در این 7 روز فروشگاه اینترنتی خودتان را بسازید و با آن کار کنید. بعد از این مدت، اگر مایل بودید می‌توانید سایت‌تان را فعال کنید و فروشگاه اینترنتی شما رسما افتتاح می‌شود. هرجا هم که به مشکلی برخورد کردید، تیم پشتیبانی پرتال به صورت رایگان مشکل شما را برطرف می‌کند.

انتخاب اسم زیبا برای فروشگاه اینترنتی

خب این هم از انتخاب اسم فروشگاه اینترنتی! دیدید که کار خیلی سختی نیست. اما اگر بخواهید برای آن وسواس زیاد به‌خرج دهید، روند راه‌اندازی سایت یا فروشگاه اینترنتی‌تان را به تعویق می‌اندازد. همین الان هم تعداد زیادی از کسب و کارهایی که در حوزه شما فعالیت می‌کنند، وارد اینترنت شده‌اند. هرچقدر که دیرتر فروشگاه اینترنتی خودتان را بسازید، از این کسب و کارهای عقب‌تر می‌افتید. \س به سرعت یک اسم را انتخاب کرده و فروشگاه اینترنتی خودتان را بسازید تا هرچه زودتر به درآمد برسید. پس بعد از انتخاب اسم، سریعا به سراغ مراحل بعدی راه‌اندازی سایت فروشگاهی خود بروید و به درآمد برسید.

پیشنهادمان هم این است که همۀ زمان و انرژی‌تان را صرف انتخاب اسم برای فروشگاه‌تان نکنید؛ چون راهی طولانی برای داشتن یک فروشگاه اینترنتی پرفروش و موفق پیش رو دارید.

راستی، بعد از مطالعۀ این مطلب، ایده‌ای برای اسم فروشگاه ذهنی به ذهن‌تان رسیده است؟ خوشحال می‌شویم آن را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید. یا اینکه هر سوالی در مورد سایت یا فروشگاه اینترنتی پرتال داشتید، با شماره‌گیری 02191003383 داخلی 2، ما در خدمت شما هستیم.

دیدگاه خود را ارسال کنید

130 دیدگاه

سلام ضمن تشکر از شما بهتر است نام ادارات مربوطه جهت اخذ مجوز را اعلام می کردید

سلام آقای همتی عزیز :)
بله درسته
اتفاقا در مورد این موضوع توی یه مقاله دیگه‌ای از بلاگ صحبت کردیم. لینک https://www.portal.ir/necessary-licenses-for-online-store رو در مرورگر خود وارد کنین تا به مقاله دسترسی پیدا کنین.
باز هم سوالی داشتین ما در خدمتیم :)

سلام. خسته نباشید. یه سوال داشتم. من میتونم یک دامنه با دوتا پسوند دامنه مختلف داشته باشم مثلا ir و com با دامنه مشابه که فقط به یک سایت وصل باشه؟ یعنی با سرچ هر دو دامنه فقط سایت مورد نظرو واست بیاره نه دو تا سایت؟

سلام سینا جان
آره حتما میشه. شما با اسم دامنه تون هر پسوندی که آزاد باشه رو میتونین بگیرین و به سایت متصل کنین.

سلام ممنون از شما

درود آقای اوتادی عزیز :)
خواهش می‌کنم و مرسی از شما بابت نظری که ثبت کردین.

سلام
اگه بخام سایتم رو تو یه کشور دیگه فعال کنم چه کاری باید انجام بدم؟ مرسی

سلام وقت شما بخیر :)
من دقیقا متوجه منظورتون نشدم. اگر منظورتون ایجاد سایت توی پرتال هست هیچ فرقی نداره که کجا بخواید با سایتتون کار کنید. فقط پاسپورت و مدارک مورد نیاز رو ارسال می کنید و یه دامنه انتخاب میکنید و سایتتون فعال میشه. و در کل مراحل اون تفاوتی با ایران نداره. همین الان هم ما مشتری از کشورهای دیگه داریم. اگه هم منظورتون اینه که از اونجا چجوری پرداخت کنید که خب از طریق یه حساب واسط به راحتی می تونین این کار رو انجام بدین.

عالی و بسیار مختصر و مفید بود ممنونم

درود دوست عزیز
خواهش میکنم :-)
بسیار عالی که مطلب به دردتون خورده.

ممنون بابت اطلاعات وراهنمایتون

سلام نریمان عزیز
خواهش میکنم. خوشحالم که به دردتون خورده :)

من مغازه پاسور فروشی دارم یک اسم با ترکیب پاسور و بازی پاسور میخام

سلام آقای صفرزاده
مغازه پاسور فروسی؟!
آزاد شد ؟ :)
چی بگم والا

سلام من میخوام فروشگاهی راه اندازی کنم که خارج ازکشور هم فروش داشته باشه نامی گه زیبایی خاصی برای
ایرانیا داره چظور میتونه برای ملت های دیگه هم جالب باشه برای انتخاب اسم دومنظوره مشکل دارم.

سلام.
وقتتون بخیر باشه.
آره متوجهم :)
ولی خب توی همین ایرانم اسم خیلی از فروشگاه ها غیرایرانی هستن. هم میتونید یه خارجی بذارید؛ هم یه ایرانی ساده که تلفظش هم برای غیرایرانی ها مشکل نباشه. یه سری سیلابس هایی داشته باشه که گفتنش برا هیچکدوم خیلی دشوار نباشه. اگه پیشنهادی دارید با محصولتون رو بگید؛ شاید بتونم راهنماییتون کنم.

عالی بود مطالبتون.من فروش پسته دارم.برند لبخند الان تو ذهنم اومد با خوندن مطالبتون

سلام فاطمه عزیز
چه عالی که برات مفید بوده :)
آره جالبه اینم؛ ولی بهتره یه چیزی باشه که به محصولت هم مرتبط باشه. اگه منظورت ازین پسته های دربازه که فکنم "خندان" بهتر باشه؛ نه؟

سلام
ممنون از اطلاعات مفید و کارآمدی که در اختیار ما قرار دادین .اطلاعات بسیار بجا و اصولی هستن.و به دوستانی که شروع به این کار کردن پیشنهاد می کنم ممارست رو در طول این کار داشته باشن.

سلام آقای اصفهانی عزیز
خوشحالیم که براتون مفید بوده :)

من دارم یک مغازه خرازی افتتاح میکنم اما تا الان نتونستم یه اسم خوب واسش پیدا کنم، چون قصد دارم واسش سایت و فروشگاه اینترنتی بسازم دنبال یک اسم ساده میگردم ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام فاطمه جان
خیلی خوبه که میخوای اینکارو انجام بدی. مخصوصا اینکه قصد داری شعبه های اینترنتی اون رو هم راه بندازی. برای اسم بنظرم خیلی وسواس به خرج نده. ازونجا که خرازی محصولات متنوعی داره نمیشه اسمی گذاشت که نشون بده چه محصولی دارید. پس اشکالی نداره که یه اسم دیگه براش انتخاب کنی.

سلام من سایت آموزش برنامه نویسی دارم میزنم میشه در مورد اسم راهنماییم کنین

سلام اقای انصاری عزیز
کاری که دارید انجام میدید آموزش کدنویسی هست. پس میتونید اسمی انتخاب کنید که این دو تا کلمه توش باشه. نه اینکه با هم. از یکیش هم میتونید استفاده کنید. مثلا بنظرم خوبه که توی اون از "کد" استفاده کنید. بنظرم از ابزار namemesh استفاده کنید. ترکیبایی که توی اون code داره رو بهتون پیشنهاد میده. هرچند که میتونید یه اسمم انتخاب کنید که توی اون کاری که دارید انجام میدید نباشه؛ ولی بیشتر برا وقتی مناسبه که دیگه برند شدید و همه با شنیدن اسمتون مثلا یاد کدنویسی میفتن. ولی یه گزینه م همین هستش که گفتم. یعنی کیورد تخصصیتون توش باشه.

سلام خانم شریفی، وقتتون بخیر
خیلی ممنون از مطالبی که می‌گذارید، واقعاً استفاده می‌برم.
بنده قصد ایجاد یک فروشگاه اینترنتی اسباب‌بازی‌های فکری و آموزشی و تولید محتوا در این زمینه رو دارم ولی الان برای انتخاب اسم و دامنه سایت، بین دو دامنه بدجوری گیر افتادم!
یکی از دامنه‌ها برای بیننده فکر کنم جذاب‌تر باشه و در خاطرش بمونه ولی خیلی ازین اسم در جاهای مختلف استفاده شده پرکاربرده و اون یکی هم اسمش یکم مفهومی‌تره ولی به جذابیت اون نیست و تا الانم جایی استفاده نشده، (هر دو دامنه برای ثبت آزاده)
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید تا کدوم ممکنه آینده‌ی بهتری داشته باشه.
بنده ایمیلم رو می‌ذارم تا در صورت پاسخ دو اسم مد نظرم رو اعلام کنم خدمتتون:

سلام آقای زارع عزیز
وقتتون بخیر باشه.
هر دو دامینی که مدنظرتون هست رو به این آدرس بفرستید که ببینم کدوم یکی میتونه گزینه بهتری باشه.
ftm.sharifi13@gmail.com

سلام، ممنون
صبح براتون ارسال کردم

سلام
من ایمیلی از شما دریافت نکردم آقای شهاب

عجیبه، من چندبار به همین جیمیلی که فرمودید ارسال کردم.

آره درسته.
ظاهرا توی میل های اسپم رفته بود.

خانم شریفی سلام.خیلی ممنون از راهنمایتون .لطف می کنید برای اسباب بازی فروشی در پیج و کانال اینستا نام مناسب پیشنهاد بدید

سلام من میخوام فروشگاه اینترنتی کیف بزنم دوسه تا اسم انتخاب
کردم(kifestanوkifebartar) ولی به اون اسم تو اینستا بود. حالا شما چند تا اسم تو همین حوزه پیشنهاد بدید؟

سلام
من نظرم اینه که به جای این دو اسم از یه اسم خاص برای فروشگاهتون استفاده کنید. نیازی نیست حتما توی اسم، "کیف" باشه. یه اسم باحال و خاص میتونید براش انتخاب کنید؛ مثلا درسا یا هر اسم دیگه ای...

سلام وقتتون بخیر
ممنون بابت مطالب مفیدتون.
به نظر شما برای کار در حوزه مد و لباس، استفاده از کلمه مزون مناسب تر هست یا گالری یا ... ؟؟
اسمی که خودم انتخاب کردم
moon callection هست اما احساس میکنم کالکشن زیاد مناسب نیست!
و سوال دیگه ای که داشتم اینه که این اسم در ایران قابل ثبت هست؟

سلام فائزه عزیز
این هایی که گفتی هر سه برای فروشگاه لباس استفاده میشه. moon collection هم اسم خوبیه اتفاقا. گالری ماه هم میتونی بذاری.
برای سایت میخوای دیگه درسته؟
اره ایرادی نداره برای ثبت و انجام میشه :)

مرسی عزیزم.
راستش برای اسم برند انتخابش کردم، فعلا از طریق اینستاگرام میخوام شروع کنم و اگر استقبال بشه حتما واسش سایت راه اندازی میکنم.

خیلی هم عالی.
ببینیم موفقیتت رو :)

سلام فاطمه جان
مرسی از مطالبتون
میخام برند و فروشگاه و سایت خودم رو در زمینه لوازم خانگی ، داشته باشم،البته وسائل خورده ریز و‌جینگیلی خونه و آشپزخونه
دوس دارم اسم خودم هم داخل اسم فروشگاه باشه
مثلا Nafas'home , Nafashop. , Nafas banoo
چیزی به ذهنتون میرسه دوستان خوبم ،کمکم کنید
سپاسگزارم 🌺🙏

سلام نفس جان
خیلی هم عالی :)
من نظرم اینه چون اسم خودت فارسی هست بهتره با یه کلمه فارسی ترکیب بشه.

سلام ما با پسرم می خواهیم یک فروشگاه اینترنتی بزنیم اگر شده تا چند سال آینده مثل دیجی کالا بشود برای اسم وکارهای دیگر داهنمایی می خواهیم

سلام. وقت شما بخیر باشه.
خیلی هم عالی. ولی بهتره کارتون رو با یه فروشگاه کوچیک و تخصصی تر شروع کنید. ینی فقط روی یه محصول تمرکز داشته باشید بعدش که اوضاع فروشگاه خوب شد میتونید کم کم بقیه محصولات رو هم اضافه کنید. کار سختی هم نیست. یه سرویس برای ساخت سایت انتخاب میکنید. یه دامنه دلخواه براش ثبت میکنید و یه اسم برای برند فروشگاهتون. بعدشم محصولات رو میذارید توی سایت و با یسری تکنیک های مارکتینگ اون رو معرفی میکنید. یه روش ساده برای ساخت سایت، سرویس فروشگاه ساز پرتال هست که کار باهاش خیلی راحته. همین الان اگه سایت ایجاد کنید، همه چی آماده هست. یه مقاله آموزشی هم هست که توی اون گفتیم چجوری باید فروشگاهتون رو بسازید. این آدرسش هست:
https://www.portal.ir/how-to-build-an-ecommerce-website

سلام ممنون از مطالب مفیدتون
من یک فروشگاه سنتی (عینک فروشی)دارم و الان که میخوام فروش انیترنتی رو راه بندازم متوجه شدم هم اسم فروشگاه من بیشتر از بیست تا وجود داره و هر اسم خاصی رو که مربوط به این محصول هست رو سرچ میکنم تا انتخاب کنم میبینم قبل از من یکی گذاشته و هیچ ایده جدیدی ندارم واقعا مگر اینکه از ترکیب نام و نام خانوادگیم یک برند بسازم و اسم مغازه و محصول وارداتیم و فروشگاه اینترنتیم رو باهم ست کنم تا بتونم یک برند بسازم...ممنون میشم اگر ایده ای دارید کمکم کنید.

سلام وقتتون بخیر باشه.
آره بعضی وقتا ازین اتفاقا میفته ولی مشکل خاصی نیست. این همه اسم هست که میتونید انتخاب کنید. حالا اون یکی تکراری شده ایرادی نداره از یه اسم دیگه استفاده کنید. بهتره یه اسمی باشه که از روی اون بشه محصولتون رو هم فهمید. یعنی یه ارتباطی به عینک داشته باشه. ولی اگه هم نبود ایرادی نداره. یه اسم دیگه م میتونید استفاده کنید. البته بهتره از اسم و فامیلی خودتون استفاده نکنید. بیایید ترکیبایی که میشه با عینک یا گلس ساخت رو بنویسید و از بین اونها بهترین ترکیبا رو انتخاب کنید.

سلام وقت بخیر.. قصد راه اندازی سایت اینترنتی در زمینه آهن آلات دارم.. که راجب اسم و برند و طراحی سایت چطور اقدام کنم؟

سلام آقای محسن.
شما قبل از هر چیز باید یه سایت طراحی کنید بعدش براش آدرس و اسم هم انتخاب میکنید. برا ساخت سایت کلا سه تا روش وجود داره:
بدین به یه شخص یا شرکت تا اون رو بصورت اختصاصی براتون کدنویسی کنه که هزینه و زمان زیادی میبره.
از یه سیستم مدیریت محتوا مثل وردپرس استفاده کنید که باید کار با اون رو یاد بگیرید.
یا اینکه از یه فروشگاه ساز مثل پرتال استفاده کنید که ساده ترین روش ساخت سایت هست و همون موقع میتونید با سایت کار کنید. برای ایجاد سایت به این آدرس برید و گزینه سبزرنگ رو کلیک کنید:
https://www.portal.ir/

درود بر شما
کسب و کارمو قبلا بصورت فروش واتساپی و تلگرامی و حضوری انجام دادم و نتیجه خوبیم گرفتم.میخام داخل وبمستر کارمو توسعه بدم.لطفا راهنمایی کنین.مرسی از لطفتون

سلام وقت شما بخیر باشه.
چه محصول یا خدمتی برای فروش دارید؟
راه اندازی سایت کار سختی نیست؛ یه سیستم یا روش برای ساخت سایت انتخاب می کنید. بعدش یه دامنه برای اون پیدا و ثبت می کنید. بعد که سایت آماده شد، محتوا و محصولتون رو توی اون میذارید. برای ساخت سایت هم یه روش ساده استفاده از سایت ساز پرتال هست. شماره تلفن و اسمتون رو که وارد کردید توی پنل هر چی ویدیو آموزشی نیاز دارید گذاشته شده و میتونید ببینید. بقیه کارها رو تیم پشتیبانی میتونن راهنمایی تون کنن. اگه مطمئن شدید که میخواید از پرتال استفاده کنید یکی از بسته های فروشگاهی رو خریداری می کنید. اینم آدرس ایجاد سایت هستش:
https://www.portal.ir/ecommerce

سلام وقتتون بخیر
من تصمیم دارم فروشگاه اینترنتی محصولات انرژی زا و خوراکی های مقوی راه بندازم ک حتی در آینده بتونم ثبت برند کنم ولی واقعا هیچ اسم خاصی ک توجه مخاطب رو ب خودش جلب کنه و همیشه ب یاد بمونه ب ذهنم نمیرسه اگه امکان داره راهنمایی کنید. مرسی

سلام هانیه عزیز.
خیلی حساس نشو روی اسم. اگه همین چند تا مورد توی مقاله روداشت بنظرم انتخاب کن یکیش رو.
مثلا میتونی اسمشو بذاری دوپینگ :)

سلام و وقت بخیر اسم فروشگاه من مدا هستش از قدیم .... حالا برای سایت پسوند یا پیشوندی میخام بهش وصل بشه اخه مدا زیاده .... کوتاه و مفید
ممنون میشم راهنمایی کنین

سلام آقای مجیدی فرد عزیز.
وقتتون بخیر باشه.
مدا طولانی هستش؟ اینکه خیلی خوبه اتفاقا. یعنی از این کوتاه تر میخواید باشه؟

باسلام وادب واحترام باعث افتخاربنده هست که سایتی رامشاهده نمودم که چقدرزیباپاسخگوی همه رامیدهیدخداقوت ودست مریضابنده مزاحم شدم تولیدی ضدیخ واب رادیاتوردارم ولی الان نزدیک دوسال هست هراسمی میدهم برابرندم یاردمیشه یامیگندکه نمیشه خواهشا اسمی برابنده بگیدکه به حرفه کاریم بخوره وتاییدبشه

سلام آقای وطنخواه عزیز.
خواهش میکنم :)
شما اسم رو برای مغازه میخواید؟ ینی منظورم اینه که سایت ندارید درسته؟
راستش باید یمقدار فکر کنم تا ببینم گزینه خوبی به ذهنم میرسه که بگم خدمتتون :)

سلام من میخوام یک سایت در حوزه وب و فناوری اطلاعات راه اندازی کنم
چه اسمی بزارم روی سایتن؟

سلام وقتتون بخیر باشه
الان اسم خاصی مدنظرم نیست ولی میتونید یه ترکیبی بذارید که مثلا این کلمات توش باشه:
تکنو
آی تی

سلام
ممنونم از مطالب مفیدتون
بسیار کاربردی و خلاقانه

سلام
مرسی از شما مریم عزیز :)

سلام وقتتون بخیر خانم شریفی عزیز
اول از همه یه تشکر صمیمانه کنم ازتون بابت وقتی که میزارید و آموزشهای که برامون قرار میدین
خانم شریفی من حدود 3 ماه پیش پیجی به یک نامی (که ذکرش شاید درست نباشه) ساختم و الان 3 ماه دارم فعالیت میکنم و مشتریان خودم رو دارم ولی دو روز پیش به تاریخ 17 مهرماه پیجی با همین نام و راسته کاری من ساخته شده ، ایشون برای من اخطاریه فرستادن که من این اسم رو در اسناد قوه قضاییه با شماره فلان ثبت کردم ، شما باید نام فروشگاهتون رو عوض کنید در غیر اینصورت پیگرد قضایی میشید .
میخواستم بپرسم آیا این امکانش هست من عوض نکنم برام مشکل ساز بشه ، چون من این اسم و پیج رو 3 ماه زودتر ساختم و اینکه چه تضمینی هست من اسم رو تغییر بدم یه ماه دیگه باز مدعی این اسم نشن ، من چون فروشگاه فیزیکی ندارم ، میتونم اسمی که میزارم روی فروشگاه اینترنتیم رو مثل ایشون ثبت قضایی کنم

سلام وقتتون بخیر باشه آقای محمدرضا :)
خواهش میکنم :)
ببینید فروش در اینستاگرام مثل سایت یا یه بیزنس رسمی نیست که نیاز به ثبت برند داشته باشه. شما هر اسمی میتونید بذارید فقط عینا همون آیدی رو نمیتونید بذارید؛ یعنی اگه عینا خودش باشه اینستاگرام ارور میده و اجازه اینکارو بهتون نمیده. ولی در غیر این صورت هر کسی میتونی هر اسمی میخواد بذاره و کسی نمیتونه اون رو منع کنه.
برند ثبت شده شرکت نیستش که:)
از طرفی بیزنس های اینستاگرامی جایی ثبت نمیشه که بشه مدعی اون شد.
نگران نباشید :) چیزی نیست که مشکل ساز بشه.

سپاس گذارم از وقتی که گذاشتین و پاسخ دادین ، مشکل اینجاست که من فروشگاه مجازی هستم ولی ایشون در فرمانیه با همین اسم فروشگاه حضوری دارند ، برای همین گفتم شاید مشکل ساز بشه و ایشون بخواند علیه پیج تبلیغات منفی کنند ، چون فروشگاه فیزیکی دارند و مسلما نفوذشون روی مشتری بیشتره
.
نه اسمها یکی نیست که ارور بده اینستا
به عنوان مثال من پیجم galleryshemron هست ولی اون ساخته shemrongallery .
پس خیالم راحت شد ، یه دنیا سپاس 🙏🌹

سلام وقت بخیر من از اول دیدگاه هارو دیدم خوندم و خیلی کیف کردم واقعا دستتون درد نکنه که اطلاعاتی که دارینو ث به اهاش به همه کمک میکنین👏
خانم (فاطمه شریفی) بنده در زمینه موبایل و لپ تاپ و تکنو لوژی و دیجیتال و... در شرف شروع به فعالیت هستم و اینکه نام گذاری برند واقعا داره اذیتم میکنه به اسم کوتاه و قوی میخوام انتخاب کنم لطفا کمکم کنین
تشکر

سلام آقای فربد.
خواهش میکنم :) مرسی از شما لطف دارید.
آره به ظاهر ممکنه سخت باشه ولی خب اگه یکی دو ساعت با چند تا از دوستان بشینید فکر کنید به نتیجه هم میرسید :) راستش الان اسم خاصی مدنظرم نیست. یعنی نمیدونم چیزی که میگم آیا آزاد هست یا قبلا ثبت شده.
ولی خب مثلا میتونید اینا رو بذارید:
تکنوموبایل
تکنوشاپ
ماکسیم

جالبیش اینجاست که اینکار شما هیچ فرقی با اینی مداره که بخوای ز کسی بخوای واست سایت بسازه اونجا ازت پول میگیرن با اینکار شمام بازم پول میگیرید جم کنید بابا

چی گفتید دقیقا؟
کلا متوجه نشدم :)

سلام وقتتون بخیر..من تصمیم دارم در حوزه لوازم آرایشی بهداشتی و بدلیجات و شاید لباس زیر هم اضافه شه که در کل میشه گفت لوازم و اکسسوری زنونه فعالیت داشته باشم البته فعلا در پیج اینستاگرام و بزودی انشالا در سایت، ممنون میشم اگه نظرتون راجب اینکه چه اسمی انتخاب کنم که مناسب و راحت باشه؟
بنظرتون اسم میوه مورد علاقم باشه خیلی بی ربط میشه؟😅

سلام هانی جان.
ببین خیلی قانون مشخصی برای اسم وجود نداره :)
ینی میتونی همون اسم میوه، اسم خودت و... رو هم بذاری. مثل خیلی از فروشگاه هایی که میبینیم. البته اگه میوه مورد علاقه ت مثلا انبه یا طالبی نباشه :))

سلام وقتتون بخیر.

مطالبتون بسیار عالی بود تشکر میکنم.

من قصد راه اندازی یه فروشگاه اینترنتی لوازن آرایشی دارم اما هیچ اسم مناسبی به ذهنم نمیرسه که معیارهایی که شما فرمودین رو داشته باشه. شما اسمی پیشنهاد ندارین ؟
میشه کمکم کنین انتخاب اسم خیلی ذهنمو درگیر کرده

سلام
وقت شما بخیر باشه.
خواهش میکنم :)
والا الان اسم خاصی مدنظرم نیست که بگم خدمتتون.
بذارید یکم راجع بهش فکر کنم :)

سلام خسته نباشین و مرسی از سایت خوب و پر محتواتون
بنده میخوام یک سایت فروشگاهی برای لوازم اسپرت ماشین یا همون تیونینگ خودرو بسازم و همه چیز آماده هست بجز اسم برای سایت
به نظرتون ترکیب کلمه اسپرت (sport) با اسم مالکان کمپانی های بزرگ میتونه تاثیر گزار باشه
مثلا (enzosport) که (enzo) اسم مالک کمپانی فراری هست

سلام اقای احسان
وقتتون بخیر باشه.
آره چرا که نه. ولی بنظرم یکم بیانش سخت شده نه؟
اصلا همون انزو چطوره؟ هم کوتاهتره هم گفتنش راحتتره و بهتر توی ذهن میمونه.
ولی همونم اکیه و خوبه.
یه پیشنهاد بود صرفا :)

سلام روزتون بخیر. فروشگاه الی و بهار خوبه؟ فروشگاهی برای فروش لباس زنانه و بچگانه و بدلیجات

سلام الهام جان
اگه بخواید خودتونو هم نشون بدید و برند کنید آره خوبه. ولی اگه نه بنظرم بهتره یه اسم کوتاه تر بذارید مثلا یه کلمه ای :)

سلام
وقتتون بخیر
خانم زارع جسارتا براتون ایمیل فرستادم
اگر امکان داره بابت اسم فروشگاهمون راهنماییم کنید
ممنون

با سلام دوستان برای پیدا کردن نام دامنه مناسب میتونند از سرویس "اسم یار" که موتور فارسی پیشنهاد دهنده نام دامنه هست استفاده کنن:
www.esmyar.ir

مرسی از شما

سلام عزیزم خداقوت.
من قصد دارم فروشگاهی به صورت مجازی شال و روسری بزنم (البته فعلا در اینده شاید بصورت فیزیکی هم شد.)
راستش اسم خاصی ب ذهنم نمیرسه میشه شما راهنماییم کنید یا اگ اسمی ب ذهنتون میرسه بگید ممنون میشم🌸

سلام وقتتون بخیر باشه.
چشم در موردش فکر میکنم میگم اگه چیزی به ذهنم رسید :)

بسیار عالی، ممنون

قربان شما :)

ممنونم از مطلب مفید و پاسخگوییتون
انشالله در کارتون موفق باشید🌷🌱

خواهش میکنم
قربان شما :)
شما هم همینطور

سلام من میخوام یه فروشگاه اینترنتی در حوزه فروش ساعت راه بندازم / ممنون میشم راهنمایی کنین

سلام. وقتتون بخیر باشه
در چه موردی؟
انتخاب اسم یا کلا روش راه اندازی فروشگاه اینترنتی ساعت.

سلام
وقتتون بخیر
۷-۸ تا فروشنده هستیم که هر کدوم پیج اینستا برای محصولاتمون داریم. حالا میخواییم یه سایت و اپلیکیشن راه اندازی کنیم که دربرگیرنده تمام خدماتمون باشه. ممنون میشم اگه برای اسم، بهمون پیشنهاد بدین.

سلام
والا ما که محصولاتتون رو که نمیدونیم.

محصولات متنوع هستن
مثلا یکی بدلیجات و اکسسوری
یکی پوشاک بچگانه
یکی لباس ژیمناستیک و باله
یکی پوشاک ورزشی
یکی ترشیجات و محصولات خونگی
و...

سخت شد که :))
بذارید سر فرصت فکر کنیم پس روش.

سلام وقتتون بخير ، من دارم يه انلاين شاپ پوشاك كودك تا ٢ سال رو راه اندازي ميكنم و الان در مرحله اسمش سخت درگيرم .. ميخوام اسم شخص نباشه ( مثل آنالي و .. ) و كوتاه و گيرا باشه متاسفانه پيدا نميكنم ، شما ميتونيد بهم كمك كنيد؟ اگر ممكنه بهتون ايميل بدم🙏🏻🌹

سلام،من تصمیم دارم کانال و پیج لباس زیر راه اندازی کنم،الان در مرحله خرید هستم،میشه لطفا بهم یه اسم که برای کانال و پیج مناسب باشه رو پیشنهاد بدید؟🙏🏻

دست شما درد نکنە و زنده باشید.

قربان شما جناب صالحی :)

سلام خسته نباشید من میخوام برای فروش اینترنتی لوازم خانگی یه اسم انتخاب کنم میتونین کمک کنید ؟

سلام خسته نباشید و ممنون از سایت خوبتون ما مغازه آرایشی و بهداشتی داریم البته اسمی که برا مغازه هستش ی اسم سنتیه ما قصد داریم ی فروشگاه اینترنتی بسازیم و واقعا توی انتخاب اسم مشکل پیدا کردیم ممنون میشم ازتون که چن تا اسم به ما معرفی کنید 😍

سلام خسته نباشید و ممنون از سایت خوبتون ما مغازه آرایشی و بهداشتی داریم البته اسمی که برا مغازه هستش ی اسم سنتیه ما قصد داریم به ی فروشگاه اینترنتی بسازیم و واقعا توی انتخاب اسم مشکل پیدا کردیم ممنون میشم ازتون که چن تا اسم به ما معرفی کنید 😍

سلام من میخوام یه اسم برای پیجم بزارم. فعلا فروش شوینده ها رو دارم و لی کم کم چیزهای دیگه هم بهش اضافه میشه. مثل آرایشی بهداشتی مواد خوراکی
به نظرتون چه اسمی مناسبه؟

سلام وقت به خیر
میخوام نظرتونو در مورد پسوند shop بدونم. برای فروشگاه میشه به جای ir وcom از Shop استفاده کرد؟ و اینکه پارک دامین برای سئوی سایت ضرر داره؟

سلام وقتتون بخیر باشه.
پسوshop یه پسوند جدیده و داره جا میفته. خوبه که داشته باشیدش. چون دامنه com تقریبا دیگه دامنه خالی و قشنگ نداره.
پارک دامین هم به شرط ریدایرکت کردن مشکلی نداره

سلام وقت بخیر
میخام برای فروش اینترنتی لوازم ارایشی و بدلیجات یه اسم مناسب و خوب انتخاب کنم ولی چیزی به ذهنم نمیرسه لطفا راهنمایی کنید
بنظرتون مرسده یا رخساره خوبه؟

سلام
رخسار یا رخساره خوبه

سلام.ما چند تا دوست هستیم میخوایم در زمینه لباس ست دخترونه و پسرونه و ست ماسک و شال تو اینستاگرام فعالیت کنیم.لطف میکنین یه اسم خوب که تک باشه بهمون بگین؟

سلام
شیک و پیک، تک بوتیک، زیگزاگ بوتیک، مدشاپ

سلام برای شما
یک کانال یتوپ میخواهم بسازم . هم موزیک و فیدو های جالب هم.
یک نام به سطع نام تلویزون باشد خیلی خوب میشه.
تشکر

سلام
جالب تی وی، جالبها، شبکه دوستی

سلام من دنبال اسم برای کسب و کارم هستم شغل من (سازنده ی سایت)هستم شما می توانید پیشنهاد بدید

میشه یه راهنمایی در مورد اسم برای فروشگاه اینترنتی یه شهر مرزی که همه چیز داشته باشه بگین

سلام
فروشگاه اون ور مرز، فروشگاه بی مرز

سلام..برای پیج پت شاپ اینستاگرام چه اسامی مناسب هستند؟

سلام
گربه سگ، ملوس

سلام من می خواستم تو ترب یا دیجی کالا باربند خودروهای شاسی بلند رو بزارم برا فروش ولی نام فروشگاه می خواد هر چی هم می زنم قبول نمی کنه چیکار کنم؟؟؟؟

سلام
سعی کنید از اسم های خاص که کمتر به ذهن کسی میرسه استفاده کنید.

سلام،مرسی تز اطلاعات خوبتون🙏🏽
من می خواستم یک پیج online shop راه بندازم و ما دوتا دوستیم که دویت داشتیم اسم هامون باهم تلفیق بشه و همچین اسمی بزاریم ولی به نتیجه ای نرسیدیم،شما میتونید بک اسم پیشنهاد بدید؟اسم دوستم طنین هست

سلام من میخوام انلاین شاپ جوراب بزنم ولی ممکنه بعدا بهش چیزای دیگه ام اضافه بشه مثل کلاه یا جاسوئیچی (البته احتمالش کمه) حالا بنظر شما یه اسم خاص که مخصوص جورابه بذارم براش یا یه اسم کلی؟ مثل akoli_shop که کلیه یا papa_shop که مخصوص جورابه .. یا مثلا titi_socks ... بعد حالا بنظرتون اخرش socks بذارم بهتره یا shop

سلام
اگر فقط جوراب باشه همون socks بهتره اگر هم در آینده خواستید محصولات دیگه‌ای هم بفروشید می‌تونید پیچ دیگه‌ای بزنید و در اون فعالیت کنید.

با سلام و خسته نباشید واقعا
من خیلی از مطالبتون استفاده کردم
میخوام ی پیج لباس زیر راه اندازی کنم و واقعا نمیدونم چ اسمی بذارم
satin
chicaچیکا ب معنی دختر
bella
این دوتا اسم اخر اسپانیایی هستن
ولی موندم چیکار کنم
ممنون میشم بهم کمک کنید

سلام
اسامی خوبی هستن. پیشنهاد می‌کنم از بین دوستان و اعضای خانواده نظرسنجی کنید.

مرسی ازتون

خواهش میکنم🤗

سلام ممنون😇
من میخوام پیج فرپش کش مو و کلیپس راه اندازی کنم
اما هرچقدر که فکر نیکنم اسم خاصی به ذهنم نمیرسه
میشه کمک کنید؟
درواقع از اسم های عجیب غریب خوشم میاد
و انتخاب خودمم یُسرا شاپ هستش
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید دوستان گل💕

سلام
بهتره یه اسمی انتخاب کنید که یه جورایی نوع محصولات شما رو نشون بده. مثلا کلیپسو یا کالیپسو میتونه اسم خوبی باشه.

سلام وقتتون بخیر من میخوام فروشگاه اینترنتی صندل و بوت چرم راه بندازم. به نظرتون moon leather اسم خوبی میتونه باشه ؟
یا moon collection ؟
یا اسم دیگه ای شما پیشنهاد دارید؟

سلام
چرم ماه به نظرم بهتره

سلام برای ایجاد یه برند برای فروشگاه آنلاین مواد غذایی چطور میتونید کمکم کنید؟

سلام
اگر دقیق تر بگید چه نوع مواد غذایی می‌فروشید بهتر میتونم کمکتون کنم. چون مواد غذایی خیلی گسترده هستش و بهتره اسمی انتخاب کنید که به زمینه فعالیت خودتون مربوط بشه.

سلام
من ی دختر 16 ساله هستم
و خیلی دوس دارم ی فروشگاه اینترنتی داشته باشم اما ن میدونم چی بان اسمش و میدونم
می‌شه راهنمایی کنید ی چیزی باشه ک من موفق بشم داخلش

سلام
یکی از مهم‌ترین قسمت‌های ساخت فروشگاه اینترنتی این هست که حوزه فعالیت و محصولات فروشگاه رو تعیین کنید. این بخش از کار هم شما باید خودتون انجام بدید اون هم با توجه به علاقه و دانش‌تون. اسم فروشگاه هم بعد از مشخص شدن حوزه فعالیت و نوع محصولات باید انتخاب کنید.

سلام
من پیج فروش قطعات لاستیکی ماشین دارم میخوام اسم پیجم رو عوض کنم الان اسمش ghataat_mashin_ali هستش،میشه یه اسم برام انتخاب کنید چون خودم مهارت کافی ندارم ممنون میشم

سلام
ali_part و ali_car_part میتونه مناسب باشه

باسلام چجوری میتونم
سایت خرید وفروش انواع کالا وموادغذایی رو راه اندازی کنم

سلام
اول از همه در سایت پرتال ثبت نام کنید. پرتال 7 روز تست رایگان دارد و در این مدت می‌توانید بدون پرداخت هزینه یک سایت اینترنتی بسازید. در پنل سایت ساز پرتال چند ویدیو آموزشی کوتاه قرار دارد که نحوه ساخت سایت با پرتال را آموزش می‌دهد. بعد از دیدن این ویدیوها خیلی راحت و سریع می‌توانید یک سایت بسازید و فروش اینترنتی را شروع کنید.

خیلی عالی بود ،به جزئیات خیلی ریزی اشاره کردید،
فقط کاش یه قسمت داشتید برای انتخاب نام فروشگاه اینترنتی 🙃😉

سلام
ممنون از لطف شما
اگر راهنمایی خواستید در قسمت کامنت‌ها نوع کسب و کار خودتون رو بنویسید تا کمک‌تون کنیم

سلام خسته نباشید
ببخشید من میخوام یه انلاین شاپ لباس بزنم ولی نمیدونم چه اسمی براش بزارم که تک باشه لطفا میشه راهنمایی کنید ممنون🙏

سلام
جالباسی، تن خور، شیکا، لباس آنلاین، خوش لباس

سلام و خدا قوت
من می خواستم برای کسب و کارم یک نام خوب و خاص انتخاب کنم اما موفق نشدم هنوز
من تو حوضه طراحی لوگو ساخت کارت ویزیت ساخت سایت و....
اما دنبال اسمی هستم که فقط محدود به همینا نباشه
اگه میشه راهنمایی کنید

سلام
طرح و رنگ، طرح جو، نقشینو

توضیحات عالی بود ممنون از زحمات شما

سلام
خیلی لطف دارید دوست عزیز
مرسی بابت کامنت ارزشمندتون😍

سلام وقت بخیر من میخام فروش لوازم سرگرمی اسلایم کودکانه بزنم به صورت اینترنتی نظر شما چی درباره اسم

سلام
الی تویز، اسلایم لند، اسلایم شاپ، کید اسلایم

سلام
خسته نباشید.
ببخشید من تو حوضه فروش لوازم اسپورت ماشین فعالیت دارم و تا الان نتونستم اسم سایتم رو انتخاب کنم.
ممنون میشم راهنماییم کنین.

سلام
ماشین باز، Digicar، هارمونی کار

سلام وقت بخیر من اسم فروشگاه آنلاینم رو انتخاب کردم و میخوام بدونم الان میتونم پیچم رو توی فضای مجازی بزنم یا باید به سایت سازمان ثبت اسناد کشور مراجعه کنم بعد از اینکه اجازه گرفتم کارم رو شروع کنم؟

سلام
نه لازم نیست همین الان پیج تون راه اندازی کنید

سلام وقت بخیر من قصد دارم یه فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنم و چون شهرمون قطب نان هست توی اون نان کیک و... که توی شهرمون هست به فروش برسونم و یعد گلاب و انواع عرقیجات و... هم اضافه کنم. نباید اسم اختصاصی انتخاب کنم؟ توی انتخاب اسم موندم مثلاً نانوکیک یا... انتخاب کنم اختصاصی میشه میشه راهنمایی کنید

سلام
اگه فقط توی این دو زمینه میخواین فعالیت کنید مثلا بذارید نون و گلاب
اگه کلا توی حوزه خوراکی میخواید فعالیت کنید اسم های دیگه مثل خوراکی جات انتخاب کنید

مثلا اسمی مثل لایکو+ برای اسم فروشگاه چطوره خود لایکو یه فروشگاه فروش کالای خواب هس ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام
اگه نمایندگی این برند هستید، مناسبه

باسلام
من می خواهم برای تلگرام وواتساپ واینستاگرام برای هرکدام یه اسم خوب بذارم میشه راهنمایم کنیدبگین کدوم اسم هاخوبه.باتشکر

سلام
در چه حوزه ای فعالیت دارید؟

سلام میتونبد کمکم کنی هرچی اسم میبینم قشنگ نیست بنظرم میتونید چند تا اسم برای کار لوازم ارایشی برام بگید متشکر

سلام
ماتیک، ماه چهره، سرخاب، ابروکمون

سلام. ممنون میشم در مورد فروش هنر مکرومه بافی اسم پیشنهاد بدید. برای پیج اسنتاگرام و وبسایت

سلام
تار و پود، کلاف، تک باف

سلام خسته نباشید .من یه اسم خوب وخاص برای فروشگاه اینترنتی موادغذایی میخوام میتونیدکمکم کنید؟ یه اسمی میخوام که یکم مرتبط با موضوع باشه وزیباوجذاب باشه ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام
شهر شکم، خوراک لند، طعم و مزه، مزه شاپ، خوراکی جات

سلام اسم در زمینه فروشگاه اینترنتی مواد غذایی و سوپر مارکتی که پخش کننده کالاهای شرکت تعاونی هست بخشی از کارش را لطفا نظر بدین

سلام
خوراک آنلاین، فودشاپ، تغذیه بازار

سلام من می‌خوام فروشگاه اینترنتی اکسسوری بزنم
البته برای استایل گاث و گرانج
ولی هر اسمی که میخوام بذارم قبلش گذاشتن و کلیم مخاطب داره.
ممکنه راجع اسمی که میخوام بذارم راهنماییم کنین؟

سلام
نیروانا شاپ/مارکت، گرانژ استایل

سلام میخوام یه فروشگاه فایل و دوره آموزشی راه بندازم اسم پیشنهاد بدین البته دامنه ش هم آزاد باشه :))))

سلام
filesho.com، elmhadaf

سلام تشکر از مطالب بسیار مفیدتون
من میخوام فروشگاه اینترنتی کتونی فروشی زنانه راه‌اندازی کنم ولی اصلا هیچ اسمی به ذهنم نمیرسه با وجود اینکه مطالب رو چندین‌بار مرور کردم. خیلی سخته
حداقل اونهایی هم که به ذهنم رسیده اکثرا استفاده کردن

لطفا اکر امکانش هست اسم برای فروشگاه انلاین کتونی فروشی زنانه پیشنهاد بدین
آخه هرچی به ذهن من میرسه تو اینستاگرام بسیار زیاده

سلام
پاشنه، قلب دوم، پا به پا

سلام وقت بخیر
مطالبتون عالی ممنون از شما
من میخوام ی پیج دکوری تو اینستا بذارم
بنظرتون چی بذارم
ممنون میشم راهنماییم کنید

سلام
دکور آنلاین، دکوراتیو، دکوری شاپ

وقت بخیر دوست عزیز من به فروشگاه آنلاین می‌خوام بزنم ولی تو اسمش گیج شدم
چون لباس اکسسوری و کیف کفش هم بفروشم چه اسمی پیشنهاد می کنید

سلام
اکسس شاپ، تیپ و تاپ، شیکاپ

سلام مرسي از مطالب مفيدتون..من تصميم دارم فروش انلايت قاب گوشي راه اندازي كنم..الان قاپتوghapetoshopبه ذهنم رسيد بنظرتون خوبه!؟

سلام
بله اسم خوبیه

می تونیم مشاوره برای اسم سایتمون داشته باشیم ؟

سلام
بله حتما، حوزه کاریتون رو بگید

سلام ویدیو مفیدی بود بنظرم توضیحات کم بود میتونست کامل تر باشه ولی بیخیال من منتقد نیستم =/
خواستم بگم برای یک فروشگاه در سطح بین‌المللی (Hilego) یا ( irlego ) مناسبه؟ بنظرتون

سلام
ممنون از نظرتون، اگه کمی و کاستی هست برای ما بنویسید تا حتما اضافه کنیم به ویدیو. به نظرم hilego بهتره

سلام من می خوام انلاین شاپ کیف بزنم تو انتخاب اسم گیج شدم ممنون میشوم کمک کنید یه اسم مثل ریموژبگ

سلام
گام بگ، راینو بگ

سلام
وقتتون بخیر
میشه در مورد نام فروشگاه اکسسوری مو راهنمایی کنید و اگر ایده ای دارین بفرمایین ‌؟
ممنون

سلام
من میخوام در حوضه Affiliate Marketing فعالیت کنم و همین طور در وبلاگ نویسی، مقاله ولی موندم که اسم سایت رو چی بزارم؟ ( لطفا بهم ایمیل ارسال کنید)
باتشکر

سلام
در چه زمینه‌ای میخواید فعالیت کنید؟

سلام و وقت بخير
من ميخوام فروشگاهي توي حيطه استيكر و برچسب (ژورنال و اسكرپ بوك) بزنم و احتمالا تو اينده لوازم تحرير و ممكنه بدليجات هم اضافه كنم
خيلي راجب اسم فكر كردم و مقاله خوندم ولي چيز خوبي به ذهنم نرسيد
ممنون ميشم كمكم كنيد

سلام
استیکرلند، استیکر باز، دنیای استیکر

استیکر لند که قبلا انتخاب شده
چون میخوام بعدا لوازم تحریر و بدلیجات بیارم مناسبه این اسم؟

سلام
لوازم التحریر و بدلیجات چون به هم خیلی ربط نداره بهتره که یه اسم کلی بذارید مثل رنگین شاپ، طرح و رنگ

ممنون
بنظرتون سیمرغ مناسب هست؟

بله مناسبه

ممنونم از پاسخ گویی تون

سلام
خواهش میکنم

سلام خسته نباشید
ممنونم از مطالب مفیدتون

من میخوام یه فروشگاه در زمینه کار های هنری , زیورالات , کاغذ و برچسب های وینتج , بزنم
چه اسمی پیشنهاد میکنید؟

سلام
وینتج لند، هنری شو، دستی ساز

سلام وقت بخیر
من میخوام یه فروشگاه آنلاین تو اینستا برای فروش کتونی راه اندازی کنم امکانش هست برای انتخاب اسم راهنماییم کنید؟ اسمی باشه که کلمه "هدف" داخلش داشته باشه

سلام
هم هدف، هدف پوش، تک هدف

سلام خسته نباشید
من میخوام یه سایت فروش مواد غذایی وبهداشتی خارجی بزن چه نامی پیشنهاد میکنید...؟؟؟

سلام
فودی لند، کاپیتان فود، آرمورا

سلام
من یه فروشگاهی میخوام بزنم قراره اسمش رو جورواجور بزارم
توی حیطه کاریم هم یه فروشگاه به اسم جمع و جور هست
به نظرتون اسمم کپیه اسم اون فروشگاهه؟
آخه نمی‌خوام کپی باشه

ممنون

سلام
نه کپی نیست و از نظر معنا و مفهوم کاملا فرق داره

ممنون 🌹

خواهش میکنم🙏

سلام میخوام یک پیج اینستاگرامی بزنم بعدا هم ثبت بشه و حتی برچسب و پاکت اینها هم باهاش درست کنم
در مورد محصولات شمالی مثل برنج و ابغوره و روغن زیتونو ... و کلا محصولات ارگانیک هست نمیدونم اسمشو چی بزارم
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

سلام
شالی آنلاین، شمالی جات، خوراک شمالی

سلام، برای اسم آنلاين شاپ (گلفروشی) ایده میدید؟ تشکر

سلام
گل گلی، گل بارون، گلدون

سلام وقتتون بخیر
اسم فروشگاه اینترنتی قطعات لوازم برقی خانگی رو نمیدونم چی بذارم
راهنماییم کنید لطفا

سلام
قطعه بازار، شهر قطعات

سلام من یه پیج شمع سازی میخام بزنم میشه راهنماییم کنین پیشنهاد بدین

سلام
پارافین، شمع ساز، شمع و هنر

سلام یک اسم برای پیج فروشگاه بازی های آنلاین

سلام
گیم لاین، گیم فیکس، بازیما

سلام ممنونم از مطالب خوبتون:)
میخام یه انلاین شاپ اکسسوری دخترونه پسرونه بزنم میشه توی انتخاب اسم کمک کنید؟

سلام
اکسس شاپ، شیکالند، شیک و پیک

سلام من میخوام یه آنلاین شاپ پوشاک بزنم دوست دارم از نظر انگلیسی معنا داشته باشه و کلمه خانوم داخلش باشه مثل لیدی ....

سلام
لیدی کالکشن، لیدی باگ، اسمارت لیدی

سلام . میخوام مغازه مکانیکی بزنم ، اسم مغازه رو میخوام بذارم ایمان خودرو ( اسم کوچیک خودم + خودرو ) نظر شما چیه ؟

سلام
اسم خوبیه

سلام وقت بخیر خدمت شما
من خواستم در یک زمینه فروش اینترنتی کفش و پوشاک برای یکی دوتا سایت همکاری در فروش داشته باشم. چون سایت ها متفاوت هستن میخواستم اسم سایت خودم که بیشتر فروش محصولات مردانه هست بزارم سناتور. خواستم نظر شمارو در رابطه با این اسم بدونم و ببینم اگر خوب نیست چه اسمی بزارم که مناسب با کار اینترنتیم باشه؟

سلام
اسم خوبیه

سلام می‌خوام یه سایت برای فروش گل و گیاه آپارتمانی بزنم، اسم مناسب پشنهادیتون چی هست؟روشن داشته باشه داخل اسم

سلام
سبز روشن، باغچه روشن

سلام یک اسم برای اکسسوری دخترانه و پسرانه بیشتر فندک و دستبند میخواستم شما نظرتون رو میگین

سلام
اکسسینا، سی استور، اکسس لند

سلام ممنون از مطالب مفیدتون... من میخوام فروش اینترنتی شلوار لی رو شروع کنم و دوست دارم براش سایت هم بزنم...چه اسمی براش مناسب تر هست.... اگه فروش خوب داشته باشم دوست دارم گسترش بدم و تی شرت یا جوراب هم بعدها درکنارش بفروشم .
اسمشو منحصرا راجب شلوار بذارم؟؟؟
انتخاب اسم

سلام
بهتره یه اسم کلی مثل تن جین، راحت جین، شیک و تک

سلام
ممنون از مطالب خیلی خوبتون
من میخواستم یه انلاین شاپ لوازم آرایشی بزنم
اما خوب تو انتخاب اسم موندم
میشه راهنماییم کنید

سلام
گوهر، آیسا، مروارید

سلام وقتتون بخیر..من میخوام پیج اینستا راه اندازی کنم درمورد پلاسکو که درمورد وسایل خونه هست ..اسم مغازه هم دیدنیها هست ولی اینستا هر اسمی متناسب با دیدنیها میدم احازه نمیده..لطفا اگه میتونید راهنمایی منید ممنون میشم

سلام اسم آنلاین شاپ لباس چی بذاریم؟

سلام
لباسچی، جالباسی، پوشینه

مقاله کامل و خوبی بود اسم برای آنلاین شاپ لباس چی پیشنهاد میدین؟

سلام
بی جامه، شهر مد، مدبان

این سایت هایی که معرفی کردید اسم های فارسی پیشنهاد نمیده. به نظرم باید با مشورت و پرس و جو اسم انتخاب کرد

سلام
بله بهترین کار اینه که خودتون فکر کنید و یه اسم عالی پیدا کنید

من دقیقا همین مشکل رو برای انتخاب اسم فروشگاه داشتم و خیلی درگیرش بودم اما بالاخره تونستم یه اسم خوب پیدا کنم و راضی ام

سلام
خوشحالیم که به نتیجه رسیدید😎

خیلی خوب بود مرسی

سلام
ممنون دوست عزیز خوشحالیم که براتون مفید بوده

سلام خانم شریفی عزیز وقتتون بخیر باشه خانم شریفی امکانش هست برای سایتی که بخواد بحث پرداخت های ارزی انجام بده ، در انتخاب اسم راهنمایی کنید ؟؟ ممنون

سلام
ارز از ما، ارزی نو، آسان ارز

سلام ببخشید اسم برا آنلاین شاپ وسایل قهوه

سلام
دم کده، آسان قهوه، قهوه‌ای

سلام وقتتون بخیر
ممنون از مطالب مفیدتون
امکانش هست واسه پیج فروش روغن اسم پیشنهاد بدید؟

سلام خسته نباشید
من میخوام یه سایت راه اندازی کنم ، با موضوع گیم
برای پرداخت های درون بازی ها
محصولات درون بازی رو میفروشم
امکانش هست منو راهنمایی کنید برای انتخاب اسم؟
مثلا میخوام یه اسمی انتخاب کنم که داخلش کلمه گیم باشه و معنی دار باشه و مناسب ، اما چیزی به ذهنم نمیرسه ، گیم شاپ خواستم بذارم ولی دیدم قبلا با دامنه com ثبت شده
ممنون میشم یه راهنمایی کنید

سلام
گیم اُور، استاد گیم، گیم پِی

سلام برای سایت اگه این خودتو بزاری مشکلی پیش میاد

سلام
خیر مشکلی نیست فقط موقع ثبت دامنه ir ممکنه ازتون تصویر مدارک شناسایی درخواست بشه

سلام
واقعا ممنون بابت مقاله خوب و کاملی که درست کردین
من یه فروشگاه اینترنتی توی زمینه اسباب بازی و وسایل سرگرمی دارم اسم برندم رو توی شروع کار هیژا تویز انتخاب کردم که چون مخاطب هدفم بچه ها هستن یکم تلفظش براشون سخته یا وقتی اسم برندم رو به کسی میگم تعجب میکنه و براش نامفهومه
میخوام اسم برندم رو تغییر بدم و ساده ترش بکنم اما واقعا هر چی انتخاب میکنم دامین و آیدی اینستاگرامش رو گرفتن
میخواستم اگر میشه راهنمایی کنید
ممنون میشم🙏🏻❤️

سلام ببخشید میشه لطف کنید چند تا اسم کوتاه و مناسب برای آنلاین شاپ(فروش لوازم آرایشی)بگید آخه هرجایی میگردم اسم قشنگ پیدا نمیکنم البته خودم چند تا اسم انتخاب کردم به نظرتون کدوم مناسب تر هست؟؟؟
زیبا شو،کارتمث،درخشش،سونیا،لیلیث،کرلاین(یا کرلایت)،کرین

سلام
زیبا شو و درخشش خوبه

سلام روزتون بخیر بابت اطلاعاتی که‌در اختیارمون گذاشتید من یک مغازه پخش ماگ دارم که دنبال یه اسم زیبا هستم ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام ممنون میشم اسم کوتاه برای فروشگاه آنلاین لوازم جانبی موبایل پیشنهاد بدید که قابل ثبت هم باشه

سلام من و دوستم میخوایم سایتی رو راه اندازی کنیم که توش محصولاتی مثل پول و جم های بازی ها بفروشیم سایت رو اوکی کردیم ولی مونده اسمش چون که بیشتر تمرکزمون روی بازی کالاف دیوتی موبایل هست و اسم پول بازی کالاف دیوتی سی پی هست میخواستم بزارم cpcod.ir ولی چون ممکنه به بازی دیگه ای بریم میخوام اسم کلی بزارم مثل GameNeCell اون Ne که گذاشتم برای اینه که ممکنه یک سری اخبار هم توش بزاریم Ne مخفف نیوز هست
میشه یک پیشنهاد اسم بدید لطفا؟؟

سلام خسته نباشید
نظرات داشتم میخوندم خیلی با حوصله و صمیمانه راهنمایی میکنید
من یه پیج فروش اسباب بازی دارم لبخند کودک اسمشه که یه فروشگاه حضوری هم داریم ولی الان که تصمیم گرفتیم وبسایت بسازیم یکم درمورد اسمی که قبلا داشتیم فکر کردیم که بتره عوضش کنیم میخواستم نظر شمارو بدونم این که اگه خودتون بودید مثالا چی میزاشتید یا اینکه به چه چیزایی فکر میکردید که یه مناسب پیدا کنید ممنون میشم ازتون راهنماییم کنید

سلام
بازی شادی، هپی لند، کودکانه

سلام من میخوام یه پیج پوشاک کلاه فروشی بزنم اسم خوب چی بزارم ک مشتری جمع کنه

سلام وقت بخیر من و همسرم قصد داریم پیچی مرتبط با محصولات طبیعی داشته باشیم از جمله کره پسته و بادام هندی و...
البته بیشتر کارمون روی پسته هست به نظر شما چجور اسمی میتونه کمک کنه به پیشرفت ما

سلام
مهر طبیعت، ارگانیک کالا

عالی بود ممنون برای پیج فروش ظروف پذیرایی لوکس چه اسمی پیشنهاد میدین . جادو یا شکوه توش باشه . ممنونم

سلام
جام شکوه، چراغ جادو

ارسال دیدگاه
 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
ساخت سایت و فروشگاه اینترنتی
02191003383 داخلی 2