۲۵٪ تخفیف ویژه پرتال برای حمایت از کسب و کارها

چگونه یک فروشگاه آنلاین آرایشی و بهداشتی داشته باشیم؟

دیگر داشتن یک فروشگاه محصولات آرایشی و بهداشتی پرفروش، در گوشه ای از شهر، رؤیا نیست؛ چون حتی بدون آن هم می توانید صاحب یک فروشگاه باشید. چطور؟ با کمک فروشگاه اینترنتی. پس دیگر موضوعی مثل نداشتن سرمایه کافی، نمی تواند جلوی شما را بگیرد. 

این همه هزینه باید صرف راه‌اندازی یک فروشگاه فیزیکی کنید؛ خودتان هر روز تایم زیادی را در آن بگذرانید؛ اگر هم چند روز تعطیل شود، هیچ درآمدی نخواهید داشت. نمونه واضح آن، همین چند ماه اخیر که بیماری کرونا اکثر کسب و کارهای سنتی از جمله فروشگاه‌های آرایشی و بهداشتی را تعطیل کرد. 

حالا اگر یک فروشگاه آنلاین داشتید همچنان فروش داشتید. الان هم دیر نشده است، چون سبک خرید افراد عوض شده است. آن ها یاد گرفته اند که محصولات مورد نیازشان را به صورت آنلاین بخرند. چه بهتر که شما هم صاحب یکی از این فروشگاه‌ها باشید. 

البته در این بین، دستۀ دیگری هم هستند، که یک فروشگاه آنلاین در اینستاگرام دارند، اما فروش خوبی ندارند. در این مقاله یاد می‌گیرید، که داشتن فروشگاه آنلاین محصولات آرایشی و بهداشتی خوب است یا نه؟ چگونه صاحب چنین فروشگاهی شوید؟ همچنین اینکه داشتن سایت بهتر است یا اینستاگرام؟

اصلا چرا فروش آنلاین محصولات آرایشی بهداشتی؟

اگر هنوز قانع نشده‌اید، که یک شعبه آنلاین باز کنید، ابتدا این چند مورد را بخوانید، سپس به سراغ ادامه موضوع بروید. در هر مورد، فروشگاه فیزیکی با فروشگاه آنلاین مقایسه شده است. 

راه اندازی فروشگاه اینترنتی محصولات آرایشی بهداشتی

1. سرمایه مورد نیاز

فروشگاه فیزیکی: برای داشتن یک مغازه فیزیکی، باید هزینه اجاره یا خرید مغازه، مجوزها، هزینه برق و گاز، هزینه نگهداری از محصولات را بپردازید. برای دیده شدن باید هزینه زیادی را صرف تبلیغات کنید.

فروشگاه آنلاین: تنها هزینۀ ساخت و نگهداری یک سایت یا پیج اینستاگرام را می‌پردازید. به علاوه اینکه برای دیده شدن نیازی نیست هزینه بالایی صرف کنید. 

2. محدودیت زمانی و مکانی

فروشگاه فیزیکی: باید همیشه در مغازه حضور داشته باشید. اگر یک روز به هر دلیلی نتوانستید حاضر شوید، عملا آن روز درآمدی نخواهید داشت. به علاوه اینکه شما در شبانه روز زمان محدودی برای حضور در مغازه دارید. مثلا روزی 12 ساعت هم که کار کنید، بقیه زمان‌ها فروش نخواهید داشت. 

فروشگاه آنلاین: در هر ساعت از شبانه روز، حتی در خواب، می‌توانید فروش داشته باشید. اگر مدتی مجبور شدید به سفر بروید، یا اصلا خواستید استراحت کنید، چیزی را از دست نمی دهید. اصلی ترین دلیل داشتن کسب و کار آنلاین هم دقیقا همین است. 

اگر نتوانید در خواب درآمد داشته باشید هیچ وقت پولدار نخواهید شد. (وارن بافت)

3. تعداد مشتری و میزان فروش

فروشگاه فیزیکی: شما اگر یک مغازه داشته باشید، تعداد محدودی مشتری دارید. مشتریان شما در بهترین حالت همۀ آن کسانی هستند، که وارد پاساژ یا محله شده‌اند. به علاوه مشتریان ثابتی که همیشه به شما سر می‌زنند. 

فروشگاه آنلاین: از همه جای شهر، ایران یا حتی خارج آن می‌توانید مشتری داشته باشید. اگر فروشگاه‌تان دیده شود، هر کسی در هر نقطه می‌تواند مشتری شما باشد. بنابراین تعداد مشتریان و فروش شما بسیار بیشتر از یک فروشگاه فیزیکی است. 

روش های فروش انلاین محصولات آرایشی بهداشتی

3 روش برای فروش آنلاین محصولات آرایشی بهداشتی

قبل از اینکه به سراغ روش های فروش آنلاین برویم، بگذارید یک پیشنهاد خوب به شما بدهم. شاید الان قصد راه اندازی یک فروشگاه آرایشی و بهداشتی بزرگ مثل خانومی یا روبان را داشته باشید. داشتن چنین فروشگاهی قطعا عالی است، اما صبر کنید! 

اگر می خواهید فروش خوبی داشته باشید و وجود این فروشگاه ها تهدیدی برای شما نباشد، روی یک نیچ خاص تمرکز کنید. در مقاله افزایش درآمد با کمک نیچ مارکتینگ راجع به این موضوع صحبت کرده ایم. یعنی به جای اینکه روی انواع محصولات کار کنید، یک محصول یا برند خاص را انتخاب کنید.مثلا نمونه آن وب سایت محصولات آرایشی لچیک است. 

یا یک نمونه دیگر، آنلاین شاپ مهرسا ارگانیک که فقط یک سری محصولات پوستی تخصصی دارد. 

نمونه آنلاین شاپ تخصصی

با یک دسته محصول خاص شروع کنید، بعد از مدتی که فروش خوبی پیدا کردید، آن وقت اگر خواستید بقیه محصولات را هم اضافه کنید. اگر این کار را انجام دهید؛ چون فروشگاه‌تان تخصصی است، راحت‌تر می توانید با فروشگاه‌های بزرگ رقابت کنید. چون گوگل هم وب‌سایت های تخصصی را دوست دارد. 

خب حالا ببینیم به چه روش‌هایی می شود، محصولات آرایشی و بهداشتی را به صورت آنلاین فروخت. 

1. فروش محصولات با کمک وب سایت فروشگاهی

در همین حین که این مقاله را می نوشتم، گفتم ببینم اصلا کیوردهای مربوط به محصولات آرایشی و بهداشتی چقدر سرچ دارد. چندین کیورد را بررسی کردم. نتیجه واقعا جالب بود! این اعداد حداقل میزان سرچ هر کیورد را به صورت میانگین نشان می دهد:

 • خرید لوازم آرایشی: 2400
 • اسپری رنگ مو: 590
 • فروشگاه لوازم آرایشی: 260
 • کرم پودر لورال: 590

از این نتیجه چه چیزی می فهمیم؟ اینکه مشتریان زیادی به دنبال محصول شما در گوگل هستند. پس خیال‌تان بابت مشتری راحت باشد. بقیه‌اش به خودتان و تلاش‌تان بستگی دارد، که نگران آن هم نباشید. چون تا دل‌تان بخواهد، مطلب آموزشی برای‌تان داریم. مثلا یک نمونه آن: 10 نکته برای افزایش فروش سایت فروشگاهی 

چگونه سایت فروشگاهی تان را راه اندازی کنید؟

ساخت سایت فروشگاهی از آنچه فکر می کنید، راحت تر شده است. خوشبختانه روش‌هایی وجود دارد، که نیاز به هیچ تجربه و دانش فنی ندارد. بدون اینکه درگیر کارهای طراحی سایت شوید، محصولات‌تان را در سایت می‌گذارید و می‌فروشید. 

اگر نمی‌خواهید زمان زیادی را صرف طراحی و اداره سایت کنید، پیشنهاد می کنم از فروشگاه ساز استفاده کنید. دقیقا مخصوص خودتان است. یک نمونه حرفه ای آن، فروشگاه ساز پرتال است. ساخت سایت با کمک آن، تنها یک ساعت زمان‌تان را می‌گیرد. نه تنها راه‌اندازی آن، بلکه کار با آن هم بسیار راحت است. بنظرم خودتان آن را امتحان کنید. 

فروشگاه ساز portal

تا 7 روز هم فرصت دارید رایگان با آن کار کنید تا با آن آشنا شوید. اگر خوشتان آمد، آن را با دامنه مخصوص به خودتان فعال می‌کنید. اگر آموزش ساخت فروشگاه اینترنتی را مطالعه کنید، چند دقیقه ای آن را یاد می‌گیرید. یک نمونه از فروشگاه های آرایشی بهداشتی آنلاین ایجاد شده با پرتال، وب سایت می‌تایم metime است. 

بعد از اینکه سایت را راه انداختید، محصولات‎‌تان را در آن بگذارید. البته این به تنهایی کافی نیست. اگر می‌خواهید سایت‌تان بالا بیاید، باید در آن محتوا هم بگذارید. مثلا مقالات در مورد برندهای آرایشی، روش‌های مراقبت پوست، درست کردن انواع ماسک های صورت، مزایا و معایب هر کدام از محصولات آرایشی و...را در وبلاگ سایت بگذارید.  

هزینه ساخت سایت چقدر است؟

هزینه ساخت یک فروشگاه اینترنتی، موضوعی نیست، که بخواهید به خاطر آن بیخیال راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی شوید. چون قرار است تا چند وقت دیگر چند برابر این هزینه را در آورید.

فرض کنیم هزینه یک سایت فروشگاهی 3 میلیون هم باشد. وقتی بعد از چند ماه ماهانه 10-15 میلیون بفروشید، ارزشش را دارد این مقدار هم هزینه کنید. پس به جای اینکه خودتان را درگیر هزینه اولیه کنید، به درآمدتان در آینده فکر کنید. 

در هر صورت، اگر می خواهید راجع به هزینه های آن بیشتر بدانید، مقاله هزینه ساخت فروشگاه اینترنتی را مطالعه کنید. 

2. فروش محصولات آرایشی و بهداشتی در اینستاگرام

فروش محصولات آرایشی با کمک اینستاگرام

یک روش دیگر برای فروش محصولات آرایشی بهداشتی شبکه اجتماعی اینستاگرام است. اتفاقا این نوع فروشگاه ها معمول تر و بیشتر هم هستند. برای فروش در اینستاگرام معمولا هزینه اولیه نیاز ندارید؛ اما بعد از مدتی احتمالا بخواهید هزینه ای را صرف تبلیغات کنید. اما باز هم نسبت به درآمدی که از آن خواهید داشت، ناچیز است. 

شاید همین الان هم در اینستاگرام فروشگاه داشته باشید؛ اما به دلایلی فروش خوبی ندارید. در ادامه به چند نکته اشاره می‌کنم که به دردتان می خورد.

برای افزایش فروش محصول در اینستاگرام چه کار کنیم؟

همین الان بیش از صد آنلاین شاپ محصولات آرایشی بهداشتی در اینستاگرام وجود دارد. ولی آیا همگی خوب می فروشند؟ طبیعتا نه. فروش در اینستاگرام با اینکه هزینه زیادی ندارد، اما نیاز به یک سری مهارت دارد. مثلا اینکه:

 • بدانید چه افرادی را جذب کنید
 • چه محتوای متنی و بصری برای جذب مخاطب استفاده کنید
 • چه زمانی تبلیغ کنید

و بسیاری نکات دیگر که بدون انجام دادن آن ها فروش خوبی را تجربه نخواهید کرد. این چند نکته تنها بخشی از مقاله آموزشی «راه های افزایش فروش در اینستاگرام» بود. هر کسی این راهکارها را به کار گرفته، نتیجه خوبی در فروش اینستاگرامش گرفته است. 

3. فروش محصولات آرایشی و بهداشتی در مارکت پلیس

گاهی قصد دارید فروش اینترنتی داشته باشید. اما به دلایلی خودتان نمی‌خواهید سایت داشته باشید. ممکن است ساخت سایت برای‌تان پیچیده باشد؛ زمان زیادی برای کار با سایت را ندارید؛ یا اینکه فکر می کنید با وجود فروشگاه های بزرگ شما شانسی برای فروش ندارید. 

در این شرایط یک راه دارید و آن این است که محصولات‌تان را در فروشگاه های دیگر بگذارید. به ازای هر فروشی که دارید، درصدی را به آن فروشگاه می دهید. نمونه واضح آن فروشگاه دیجی کالاست. این همان مارکت پلیس market place است. 

مارکت پلیس دیجی کالا

اگر دقت کرده باشید، مدتی است که برای اکثر محصولات دیجی کالا تعدادی فروشنده مختلف می بینید. دیگر مثل سابق تنها از انبار خود برای نگهداری محصولات استفاده نمی‌کند. فروشنده‌هایی که می بینیم، همان مغازه‌هایی هستند، که محصول‌شان را از طریق دیجی کالا می‌خواهند بفروشند. 

با این کار دیگر خودتان درگیر کارهای مدیریت سایت نخواهید شد. اما با چند مورد از این فروشنده‌ها که صحبت کردم متوجه شدم که درصد زیادی از فروش را مجبورند به دیجی کالا بدهند. مثلا هزینه مالیات، انبارداری و ارسال را هم با آن درصدی که جدا در نظر گرفته است جمع می شود. در نهایت گاهی به 30 درصد هم می رسد.

پس بهتر نیست خودتان محصول را بفروشید تا همه سود آن به خودتان برسد؟! وقتی این را به صاحب آن فروشگاه پیشنهاد دادم گفت می‌خواهم این کار را انجام دهم؛ اما تا وقتی دیجی کالا هست چرا مشتری باید از من خرید کند؟

این حرف از طرفی درست است؛ اما نه کاملا. چون:

فروشگاه شما تخصصی است؛ پس شانس بیشتری برای بالا آمدن در گوگل دارد و سئوی سایت فروشگاهی راحت‌تر است. (قبل تر گفتم که یک نیچ خاص مشخص کنید.)

برای فروش محصولات آرایشی، سایت بهتر است یا اینستاگرام؟

سایت یا اینستاگرام

افرادی که در اینستاگرام فروشگاه محصولات آرایشی بهداشتی دارند، زیاد این را می‌پرسند که آیا اینستاگرام به تنهایی کافی نیست؟ سایت بهتر است یا اینستاگرام؟ 

چند نکته را می‌گویم. در نهایت خودتان تصمیم بگیرید که چه کنید.

 1. مشتری شما هم در اینستاگرام حضور دارد؛ هم وب. یعنی هم از اینستاگرام می‌توانید فروش داشته باشید، هم از طریق سایت. پس اگر می خواهید، هیچ کدام از مشتریان را از دست ندهید، بهتر است هر دو را به موازات هم داشته باشید. یک نمونه آن همان فروشگاه لچیک است که هر وب سایت دارد؛ هم پیج اینستاگرام.
 2. راه اندازی پیج اینستاگرام راحت‌تر است و نیاز به هزینه اولیه ندارد. البته بعد از مدتی باید هزینه‌ای را صرف تبلیغات کنید. 
 3. پیگیری سفارشات در اینستاگرام کار راحتی نیست؛ چون دستی انجام می شود. بنابراین اگر بعد از مدتی حجم سفارشات تان زیاد شود، کارتان پیچیده می‌شود و شاید مجبور شوید چند ادمین استخدام کنید. در صورتی که وب سایت، خودش کار چند ادمین را 24 ساعته انجام می دهد. 
 4. ممکن است در آینده اینستاگرام فیلتر شود، یا مثلا محبوبیت آن کم شود. اگر برای فروش فقط همین کانال را داشته باشید، فروشتان تا حد زیادی افت می کند. اما وب سایت همیشه برایتان باقی می ماند و هیچ زمان ارزش و اعتبارش کم نمی شود. 

معطل چه هستید؟

چه چیزی باعث شده، تا الان فروشگاه آنلاین خودتان را راه نیندازید؟ با بازخوردی که این مدت گرفتم، سعی کردم به بعضی از دغدغه های تان پاسخ دهم. اگر دلیل یا دغدغه ای غیر از این ها دارید، همین پایین آن را برای ما بنویسید تا در موردش صحبت کنیم. 

این دست و آن دست کردن هیچ نتیجه ای ندارد. جز اینکه شما را عقب می اندازد. اگر الان این کار را انجام ندهید تا چند وقت دیگر مجبور به انجام آن می شوید؛ چون می بینیم روز به روز اهمیت کسب و کارهای اینترنتی بیشتر می شود. 

راستی هر سوالی راجع یه ساخت سایت داشتید، با شماره 02163404 داخلی 2 تماس بگیرید.

دیدگاه خود را ارسال کنید

11 دیدگاه

خیلی جامع و کامل
ممنون

درود آقای علیخانی عزیز.
وقتتون بخیر باشه.
خوشحالیم که براتون مفید بوده :)
شما هم تصمیم دارید فروشگاه آنلاین محصولات آرایشی راه بندازید؟

سلام ممنون برای مطالب خوبتون
منم تصمیم گرفتم در اینستاگرام یک آنلاین شاپ آرایشی راه بیندازم علاقش و انگیزشو دارم سرمایه اندک ابتدایی رو دارم و تقریبا می‌دونم جنسو از کجا تهیه کنم و امروز هم یک پیجی باز کردم ولی خب مهمتر از همه من با پیجی ک هیچ فالوری نداره چیکار کنم چطوری فالور جذب کنم خب جنس بخرم بزارم تو پیج وقتی فالور نداره چیکار کنم خب منم برم از پیجای لوازم آرایشی یا مثل این مشتری فالو کنم وقتی ببینم فالورم کمه خب رد میشن میرن منم بودم اعتماد نمیکردم حالا اگر من در پیج مطالبی مربوط به آرایشی بزارم اسم پیجو چی بزارم؟ فروش لوازم آرایشی؟ یا مطالب مربوط به پوست؟ تو بیو چی بنویسم؟ الان کسی جذب خواندن این مطالب میشه؟ بعد چجوری پیجو تبدیل به فروش کنم؟
اینا همش باعث سردرگمی و استرس من برای راه اندازی این کسب و کار میشه اینکه چجوری و چطوری استارت بزنم؟ و تنها دغدغم پیجه و دوستم ندارم از ابتدا هزینه بابت تبلیغ کنم
ممنون از شما

منم دوست دارم آنلاین شاپ آرایشی بزنم تو اینستا وذوق و شوق علاقه و انگیزشو دارم سرمایه اندک اولیه رو دارم و میدونمم از کجا باید جنسارو تهیه کنم ولی مشکل اصلی من پیج و فالوراست خب چجوری پیجو بالا ببرم چجوری اعتماد جلب کنم خب من جنس بیارم عکسشو تو پیج بزارم وقتی ده نفر فالور ندارم بدرد چی میخوره خب ی نفرم قصد خرید داشته باشه وقتی ببینه فالور کمه اعتماد نمیکنه
خب میگین من اول باید رو پیج کار کنم مطالب پوستی بزارم ولی بعدش چجوری پیجو تبدیل به فروش کنم یا از اول اسم پیج آنلاین شاپ باشه یا نه مثلاً مطالب مراقبت پوست؟
من خیلی دوست دارم این کارو انجام ولی میترسم خیلی زیاد استارتشو نمی‌دونم چجوری بزنم و تمام دلهره و نگرانی من بیشتر بابت پیج و مشتریه بنظر کار آسانی شایدم من راه و روششو نمی‌دونم ولی مطالبتونم خوب بود

سلام
وقتت بخیر باشه:)
آره کاملا متوجه این دغدغه ها و نگرانی ها هستم. ولی همه چی راه حل داره بهرحال.
راجع به پیج و محتوای اون: تا زمانی که توی پیجت یک سری پست خوب وبدرد بخور نداشته باشی نمیتونی کسیو جذب کنی. ممکنه نیاز باشه 20-30 تا پست بذاری و کسی هم فالو نکنه. مهم نیست ولی باید اینکارو انجام بدی اول تا افراد جذبش بشن. پیج خالی به درد کسی نمیخوره. درمورد محتوا هم از هر دو با هم استفاده کن. ینی یه موقع هایی راجع به روش های مراقبت پوستی و مثلا فلان برند مطلب بذار یه وقتایی هم از محصولات. از همون اول هم موضوع پیج رو توی بایو بنویس. مثلا اینکه اینجا یه پیج فروش محصولات آرایشی بهداشتی هست. ولی قراره محتواهای بدرد بخور پوستی هم بذارم و...

سلام و خسته نباشید ممنون بابت مطالب فقط یه سوال شاید جاش اینجا نباشه ولی محصول رو از کجا بیاریم مقلا وقتی سایت رو داریم!!!با سرمایه کم یا چیزی نمیشه یا حتما باید تمام محصولات رو داشته باشیم؟

درود آقای آبسته عزیز
این سوال رو خیلی از افراد میپرسن. ببینید هیچ نیازی نیست که از همون ابتدا همه محصولات رو داشته باشید. خیلی از افراد اول سایتشون رو راه میندازن، چند ماه روش کار میکنن، تصاویر و اطلاعات محصول رو هم میذارن، ولی سفارش نمیگیرن. بعد از مدتی که اوضاع سایت بهتر شد و تعداد سفارشات بیشتر شد، شروع به تامین اون میکنن. ینی شما اول ببینید کدوم محصولات رو میتونید در آینده تهیه کنید، اون ها رو توی سایت بذارید، وقتی سفارش گرفتید، برید و اونها رو تامین کنید. این روش کار خیلی از افراد حتی بیزنسمن هاست.
موفق باشید.

خیلی ممنونم ولی بنظرتون من برم با بازار سنتی های شهرمون قرارداد ببندم نظرتون چی هست؟ چون من شهرستانم

برای تامین محصول سایت منظورتونه؟
اگه اینه که آره یکی از راه هاش همینه. برید با یکی از عمده فروش های بازار که قیمت مناسبی داره قرارداد بندید تا محصول رو هر بار از همون بخرید.

سلام میشه لطفا راهنماییم کنید که از کجاها باید جنس آورد؟

سلام زینب جان
والا من راجع به اینکه از کجا میتونید محصول رو تامین کنید اطلاعات کافی ندارم. خصوصا اینکه توی این شرایط یکم پیدا کردن اجناس خارجی سخت شده. ولی خب میتونی اول از عمده فروشیا بگیری؛ همون هم یه سودی داره برات. بعد از یه مدت که فروشت بهتر شد تامین کننده ها رو راحت تر پیدا میکنی. فعلا چون زیاد مشتری نداری میتونی محصول رو جور کنی. بعدش هم در جریان کار درست میشه :)

سلام گرفتن محصول از عمده فروشای اینستا کار درستی هست؟

سلام
چرا درست نباشه؟ متوجه منظورتون نشدم.

سلام ممنون از مطالب آموزندتون . من میخوام کسب کار اینترنتی راه اندازی کنم اما واقعا نمیدونم چه محصولی بفروشم؟ بودجه اولیه هم دارم فقط در انتخاب محصول فروش مردد هستم .ممنون میشم راهنماییم کنید

سلام فریبای عزیز
آره متوجه هستم؛ معمولا توی شروع برا انتخاب محصول دچار این ابهام میشیم. ولی واقعا اونقدری که فکر میکنی انتخاب محصول سخت نیست. مثلا بهت پیشنهاد میکنم همین الان دیجی کالا رو باز کن. چند تا از دسته هاش رو انتخاب کن و محصولای اون ها رو ببین. احتمالا بعدش چند تا ایده به ذهنت میخوره. اون موردایی که بنظرت بهتر بوده رو یجا یاددشت کن. بعدش برو ببین که بهترین فروشنده هاش کدوم سایت ها هستن (با کلمه کلیدی سرچ کن بببین کدوما میان 3/4 لینک اول گوگل) بعدش اونها رو بررسی کن ببین ضعیف کار کردن یا قوی. اگه خیلی قوی بود میتونی بری سراغ محصول بعدی و همینطور ادامه بدی تا ببینی بهترین گزینه کدومه.
همون محصولات آرایشی بهداشتی هم گزینه بدی نیست. ولی خب چندتا رقیب گنده داری. مگر اینکه روی یه محصول یا برند خاص کار کنی.

سلام منم خیلی دوس دارم فروشگاه لوازم ارایشی انلاین بزنم ولی نمیدونم ازکجا شرو کنم از کجا جنس تهیه کنم و چقدر سرمایه اولیه باید بزارم

سلام کوثر عزیز
اره کاملا متوجه دغدغه هات هستم. آنلاین شاپ محصولات آرایشی بهداشتی هم خوبه هم طرفدارای زیادی هم داره. ولی خب الان یه مسئله ای وجود داره و اون تأمین محصوله. چون میبینیم که روز به روز محصولات کمتری داره وارد میشه و شاید دیگه به راحتی نشه پیداش کرد. مگه اینکه یکی باشه که بتونه برات بیاره محصولات رو. یا اینکه میتونی یه سری محصولات ایرانی که دم دسته رو بفروشی.
واقعیتش اینه که توی این شرایط راجع به تامین محصول مطمئن نیستم که بتونم راه مشخصی رو نشونت بدم عزیزم. اگه اونش اکیه برا بقیه کار میتونم راهنماییت کنم.

سلام مرسی بابت مطالب مفید منم دوست دارم آنلاین شاپ آرایشی داشته باشم ولی من مشکلم پسته من یکی از شهر های استان هرمزگان هستم و میگن اینجا ارسال محصولات آرایشی ممنوع هست شما راهکاری ندارید؟

سلام فاطمه جان
آره ظاهرا چنین مشکلی توی بعضی از شهرهای جنوبی مثل بندر وجود داره. اتفاقا یکی از کاربرها قبل از شما این رو گفتش. متاسفانه با این حساب یه مقدار کارتون سخت میشه :(
شاید بتونی محصولات رو به یکی از آشناها که توی شهر دیگه س برسونی و ازون کمک بگیری. البته اگه کسی رو مدنظر داری.
اگه این هم نشد که بنظرم شاید بهتر باشه محصولت رو عوض کنی. مثلا لباس سنتی بندر که اتفاقا توی شهرهای بزرگ مثل تهران و شیراز هم طرفدار داره. یا اصلا محصولات خوراکی مثل ترشه انبه و...
این جور چیزا مطمئن باش که فروش بهتری داره برات. چون مخصوص شماست و جاهای دیگه نمیشه پیداشون کرد. راجع به این دو مورد فکر کنی بد نیست :)

سلام مرسی از مقاله خوبتون.
من به تازگی پیج آرایشی و بهداشتی زدم و حدود ده تا پست گذاشتم و میخوام مقداری هم عمده خرید کنم و ویدئو و عکس بزارم تو پبجم در حال حاضر حدود سی تا فالوور دارم پست هام هم بازدید میخوره اما لایک نمیشه
میشه راهنمایی کنید که چیکار کنم فالوور های خوبی برای پبجم گیر بیارم و محصولاتم رو بفروشم؟

سلام مبینا جان
خیلی هم عالی.
ببین فالوور گرفتن در شروع خیلی راحت نیست. باید صبور باشی، پست های باکیفیت و خوب بذاری. تا بعد از یمدت بتونی تبلیغ کنی و فالوور بگیری. من پیجت رو ندیدم که دقیق تر بگم ولی کلا برا داشتن یه پیج خوب که بتونه بفروشه باید یسری نکات رو رعایت کنی. توی این مقاله بیشتر از 10 مورد برا افزایش فروش گفتیم که بهت پیشنهاد میکنم اونها رو با دقت بخون:
https://www.portal.ir/how-sell-product-by-instagram

سلام خیته نباشید ممنونم از مطالب خوبتون که مارو بیشتر اگاه کرد مشکل اینجاست که لوازم ارایشی هارو از کجا کدوم شهر یا کدوم مرز بیاریم و اینکه برای انلاین شاپ ارایشی تو اینستا باید مجوز داشته باشیم .اگه اره ؟ چطوری و به چه شرایطی
ممنونم

سلام مریم عزیز.
آره متوجهم تامین بعضی از محصولات ممکنه خیلی کار راحتی نباشه. مخصوصا محصولات آرایشی بهداشتی که الان خیلی محدود هم شده. راستش دقیقا نمیدونم از چه راهی و چه شهری باید اینکارو انجام بدی. ولی یکی از راه هاش اینه که با عمده فروشها کار رو شروع کنی کم کم که سفارشت بیشتر شد بری با نمایندگی ها مذاکره کنی. نه نیازی به مجوز نداره اینستاگرام.

ارسال دیدگاه
 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
ساخت سایت و فروشگاه اینترنتی
02163404 داخلی 2