لیست مجوزهای لازم برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی

برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی نیاز است تا یک سری مجوزهای لازم را از سازمان‌ها و نهادهای وابسته به کسب‌و‌کارهای اینترنتی دریافت کنیم. در این مقاله به معرفی لیست کامل مجوزهای لازم برای ساخت فروشگاه اینترنتی می‌پردازیم.
در این مقاله می‌خوانید:

اگر صاحب یک کسب و کار سنتی مثلا مغازه، شرکت یا فروشگاه بوده‌اید؛ حتما یادتان است که برای گرفتن مجوزهای آن مدتی دوندگی کردید. از این اداره به آن اداره. حالا می‌خواهیم درمورد مجوزهای یک فروشگاه آنلاین صحبت کنیم. آیا برای آن هم به مجوزهای خاصی نیاز داریم؟ در ویدیو زیر به صورت مختصر در مورد مجوزهای فروشگاه اینترنتی توضیح دادیم. اگر نیاز به اطلاعات کامل‌تری داشتید، حتما ادامه مقاله را هم مطالعه کنید.

همیشه گفته‌ایم، باز هم می‌گوییم، که مدیریت کردن یک فروشگاه آنلاین به مراتب از اداره کردن یک فروشگاه سنتی راحت تر است. اما نه به این معنی که برای آن نیاز به هیچ مجوزی ندارید. فروشگاه اینترنتی هم به مجوزهایی نیاز دارد؛ اما گرفتن آن‌ها زمانی از شما نمی گیرد و از طریق اینترنت هم می توانید به راحتی انجامش دهید. 

مجوز فروشگاه اینترنتی

آیا گرفتن مجوزها ضروری است؟ بدون آن نمی توانیم فروشگاه‌ را راه بیندازیم؟

شاید بدون مجوز هم بتوانید فروشگاه تان را باز کنید؛ اما این کار یک ایراد دارد. مشتری که می خواهد محصول خود را آنلاین بخرد، نه شما را دیده، نه محصولتان را. پس از کجا باید به شما اعتماد کند؟ از کجا مطمئن شود، بعد از پرداخت پول، محصول را برایش می فرستید؟

اگر یک فروشگاه فیزیکی داشتید، راحت خرید می کرد و می رفت. اما در مورد خرید آنلاین باید به او حق بدهیم که به ما اعتماد نکند. پس برای اینکه تا حد ممکن اعتماد مشتری را به دست آورید، حداقل خیالش را با مجوز راحت کند. تازه حتی با وجود آن شاید صددرصد به شما اعتماد نکنند. گاهی با وجود اینکه قیمت فلان محصول خاص در سایت کمتر است؛ اما ترجیح می دهند آن را از مغازه بخرند. 

معمولا دلایل زیر ممکن است مشتری را از خرید آنلاین منصرف کند:

 • عدم پشتیبانی مناسب
 • ارائه خدمات نامطلوب
 • به موقع نرسیدن محصول به درب منزل
 • نظارت نداشتن به فعالیت فروشگاه

حال باید دنبال راه حلی باشیم، که این نارضایتی را کاهش بدهیم. داشتن مجوز برای فروشگاه اینترنتی حداقل کاری است که می توانید انجام دهید. خب به سراغ مجوزهای فروشگاه اینترنتی برویم. 

لیست مجوزهای فروشگاه اینترنتی

لیست مجوزهای لازم برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی

گرفتن بعضی از این مجوزها برای فروشگاه اینترنتی تان لازم و ضروری نیست. اما اگر آن ها را داشته باشیم اعتبار بیشتری خواهید داشت. یک نکته دیگر هم اینکه یک سری از مجوزها را برای بعضی از محصولات نیاز دارید. راستی شما چه محصولی دارید؟ تا ببینیم به چه مجوزهایی نیاز دارید؟ خوشحال می شویم آن را زیر همین مقاله با ما در میان بگذارید. 

1. نماد اعتماد الکترونیکی (ای نماد)

اینماد، معمول‌ترین و اصلی‌ترین مجوز یک سایت فروشگاهی است. اکثرا مشتریان قبل از اینکه محصولی را از سایت خاصی سفارش دهند، به دنبال علامت اینماد پایین وب سایت می‌گردند. اگر آن را نبینند احتمالا بیخیال خرید محصول می شوند. ای نماد یا نماد اعتماد الکترونیک را مرکز توسعه تجارت الکترونیک برای کسب و کار اینترنتی ارائه می دهد. که زیر نظارت وزارت صنعت، معدن و تجارت به افرادی که قصد تاسیس فروشگاه آنلاین را دارند، داده می شود. 

بعد از اینکه سایت تان را راه اندازی کردید، از طریق سایت اینماد برای گرفتن آن درخواست می دهید. در راهنمای کامل و تصویری گرفتن اینماد کامل و مرحله به مرحله همه چیز را گفته‌ایم. 

اینماد چند نوع است، که در ادامه هر کدام را توضیح می دهیم:

انواع نماد الکترونیک

اینماد به سه دسته تقسیم بندی شده است، که در ادامه در مورد آن‌ها توضیح می دهیم.

1. نماد موقت

برای کسانی که قصد دارند سریعا فروشگاه اینترنتی خود را راه اندازی کنند و با صرف زمان کمتر مجوز دریافت نمایند، نماد موقت برای آنها صادر می شود. همچنین این را باید بدانید که لازمه داشتن نماد های دیگر، نماد موقت می باشد. در واقع برای اخذ نماد موقت کمترین معیار بررسی شده و نیاز به تمدید دارد.

2. نماد دائم تک ستاره

پس از اخذ نماد موقت باید معیارهای بیشتر و مهم تری را داشته باشید تا بتوانید نماد دائم تک ستاره را بدست آورید.

3. نماد دائم دو ستاره

گواهی SSL، نقش مهمی در اعتماد کاربران به سایت دارد. در سایت فروشگاهی، بسیاری از افراد تمامی اطلاعات خود را برای خرید محصول در سایت مذکور وارد می کنند. این اطلاعات شامل محل زندگی کاربر، شماره تماس منزل، موبایل، سن، شماره کارت و ... می باشد. داشتن گواهی SSL این اعتماد را به کاربر می دهد که اطلاعاتش محفوظ خواهد ماند. خب حالا برای داشتن نماد دائم دو ستاره باید گواهی SSL را حتما داشته باشید.

2. درگاه پرداخت آنلاین

چیزی درمورد فیشینگ به گوشتان خورده است؟ داستان از این قرار است که بعضی از کلاهبرداران، با استفاده از روش‌هایی در سایت های فروشگاهی و از طریق درگاه های بانکی به اطلاعات کاربران سایت دسترسی پیدا می کنند. این اطلاعات شامل کلمه کاربری، رمز عبور، شماره 16 رقمی کارت، CVV2 و رمز دوم است.

متاسفانه این اتفاق در بعضی از فروشگاه های اینترنتی، رخ می دهد و ممکن است باعث ترس مشتریان شود. البته این اتفاق در گذشته بیشتر می افتاد. اما امروزه به دلیل افزایش آگاهی مردم و با وجود همچنین با عرضه مجوزهای رسمی در زمینه کسب و کار اینترنتی، دست بسیاری از کلاهبرداران کوتاه شده است.

 امروز پیشرفت های زیادی در زمینه فین تک یا فناوری مالی در کشور انجام شده که درگاه پرداخت بانکی مناسب و امنی را به دور از دسترسی کلاهبرداران برای بسیاری از فروشگاه های اینترنتی کوچک و بزرگ ایجاد کرده است.

آیا می‌خواهید بدانید بهترین درگاه پرداخت اینترنتی کدام است؟

در حالت کلی دو دسته درگاه پرداخت آنلاین وجود دارند که عبارتند از:

درگاه پرداخت مستقیم

قبل از اقدام به باز کردن درگاه پرداخت مستقیم، بایستی حتما ای نماد را دریافت کرده باشید و سپس به بانک رفته و قراردادی را برای راه اندازی درگاه پرداخت مستقیم با بانک منعقد کنید و در این زمینه بایستی تمامی اطلاعات حقیقی و حقوقی لازم را در اختیار بانک مورد نظر قرار دهید و این را هم بدانید که این درگاه برای فروشگاه هایی مناسب است که دارای تراکنش به مراتب بیشتری نسبت به فروشگاه های دیگر می باشند و زمان گرفتن این درگاه کمی زمان بر نیز است.

درگاه پرداخت واسط

طرف قرارداد شما با شرکتی است که خود واسط بین شما و بانک می باشد. در این درگاه، شرکت واسط مبلغی را به عنوان کارمزد از شما می گیرد و پول مشتریان ابتدا به حساب واسط واریز شده و سپس به حساب شما انتقال پیدا می کند. در واقع اگر دارای کسب و کار کوچک و با تعداد تراکنش کم هستید این درگاه پرداخت را به شما توصیه می کنیم. سایت زرین پال یک نمونه از درگاه پرداخت واسط است.

مطلب پیشنهادی: بهترین درگاه های پرداخت واسط کدام است؟

3. مجوز در زمینه رسانه های دیجیتال

مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال برای فعالیت خود همواره به موارد زیر اشاره کرده است:

 • نظم دادن و سامان بخشیدن به به فعالیت های فرهنگی دیجیتالی در سطح کشور
 • تولید زیاد محصولات فرهنگی دیجیتالی مناسب با ارزش های نظام
 • بالا بردن سطح آگاهی و مهارت مردم و همچنین به چالش کشیدن و استفاده صحیح از رسانه های دیجیتال.

برای اینکه بتوانید در زمینه رسانه های دیجیتال فعالیت کنید، باید مجوز آن را بگیرید، که در ادامه راه کارهای لازم برای دستیابی به مجوز را قدم به قدم توضیح می دهیم.

 • اشخاص حقیقی بایستی ابتدا به سایت saramad.ir مراجعه کنند و نسبت به ثبت نام اولیه اقدامات لازم را انجام دهند.
 • پس از ثبت نام اولیه در سایت مرکز فناوری اطلاعات، به شما کلمه عبور داده خواهد شد و با استفاده از آن می توانید برای درخواست مجوز در زمینه رسانه های دیجیتال اقدام کنید.
 • پس از اینکه درخواست خود را برای مجوز ارسال کردید، تیم حراست آن را بررسی کرده و نتیجه را برای شما ارسال می کند.
 • اگر نتیجه تیم حراست برای درخواست مجوز مورد تایید باشد، نوبت به آزمون آنلاین در زمینه قوانین و مقررات میرسد و سپس بایستی مصاحبه آنلاین نیز انجام دهید. آزمون آنلاین شامل 12 سوال می باشد که وقتی در حدود 15 دقیقه برای آن در نظر گرفته شده است و زمان مصاحبه نیز 10 دقیقه می باشد.
 • در پایان نیز علاوه بر گرفتن نمره قبولی در آزمون آنلاین و استعلام از مراجع ذی صلاح باید کمیته تخصصی نیز اظهار نظر کرده و سپس برای اظهار نظر پایانی منطبق با آیین ساماندهی در کارگروه فرهنگی دیجیتال مورد بررسی قرار گیرد و پس از تایید شدن به شما مجوز 5 ساله می دهند.

4. گرفتن مجوز نظام صنفی رایانه ای

تمامی شرکت ها و کسب و کارهای اینترنتی بعد از ثبت شرکت و قبل از آغاز کار در زمینه های مختلف تولید، طراحی، توسعه دادن، مشاوره و آموزش نرم افزارها و ... باید به نظام صنفی استان مورد نظر خود رفته و مجوز لازم را در زمینه فعالیت های رایانه ای دریافت نمایند.

در مجموع شرکت هایی که دارای مدیر عامل با حداقل مقطع لیسانس باشند و همچنین کسب و کار آنها در زمینه فعالیت های رایانه ای باشد می توانند برای دریافت مجوز نظام صنفی رایانه ای اقدام کنند.

5. مجوز ساماندهی

یکی دیگر از مجوزهای لازم برای راه اندازی فروشگاه آنلاین، مجوز ساماندهی زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. در واقع این مجوز نشان می دهد که محتوای وب سایت شما تایید شده است و مشکلی ندارد. برای کسب این مجوز می توانید به سایت https://samandehi.ir  رجوع کنید. حالا سوالی که پیش می آید این است که آیا حتما بایستی این مجوز را برای فروشگاه خود داشته باشیم یا خیر؟ برای راه اندازی فروشگاه می توانید این مجوز را دریافت نکنید ولی مزیتی که این نماد دارد این است که اگر سایت فیلتر شود، ستاد ساماندهی قبل از فیلترینگ شما را با ارسال اس ام اس آگاه می کند. و داشتن این مجوز برای فروشگاه هایی بیشتر مناسب است که دارای محتوای صوتی و تصویری هستند که احتمال فیلترینگ آن بیشتر از سایر محتواها می باشد.

انواع نمادهای مربوط به ساماندهی

نماد ساماندهی هم مانند نماد ای نماد دارای دو دسته موقت و دائم می باشد که در ادامه در مورد آن توضیح می دهیم.

نماد موقت

در واقع نماد موقت برای آن دسته از اشخاصی است که در حال تکمیل مدارک برای اخذ نماد دائم ساماندهی برای فعالیت و کسب و کار باشند که مدت زمانی که به فرد برای تکمیل مدارک اصلی میدهد در حدود 3 ماه می باشد.

نماد دائم

نماد دائم ساماندهی مانند ای نماد دارای ستاره نیست، و زمانی که مدارک لازم را تکمیل کردید به شما داده می شود و مدت اعتبار آن 6 ماه است که می توانید آن را تمدید کنید.

6. مجوزهای اختصاصی کسب و کارهای اینترنتی

این مجوز به نوع خدمات یا محصولی که دارید بستگی دارد. مثلا برای فروش محصولات فرهنگی و هنری مجوز وزارت ارشاد را نیاز دارید. اگر محصول یا خدمات تان در حوزه سلامت و درمان است، به مجوز وزارت بهداشت نیاز دارید. خلاصه اینکه بسته به کسب وکارتان اگر نیاز باشد باید مجوز اختصاصی آن را بگیرید.  

اصلا سایت دارید؟ می‌دانید چگونه باید سایت فروشگاهی تان را راه اندازی کنید؟

راستی اصلا وب سایت تان را راه اندازی کرده اید یا هنوز آن را هم ندارید؟ اگر سایت فروشگاهی تان را دارید که خوب، به سراغ ادامه موضوع بروید. اما اگر هنوز سایت ندارید، اجازه دهید روش ساخت سایت فروشگاهی را هم به شما آموزش دهیم. 

بطور کلی برای ساخت سایت سه گزینه دارید:

 1. طراحی سایت با کدنویسی و به صورت کاملا اختصاصی
 2. طراحی سایت با سیستم های مدیریت محتوا از جمله وردپرس
 3. ساخت سایت با کمک سایت ساز یا فروشگاه ساز 

اگر تجربه و دانش فنی طراحی و مدیریت سایت را ندارید، علاوه بر آن می‌خواهید سایت تان خیلی زود آماده شود و محصولتان را در آن بگذارید، بهترین گزینه برای شما استفاده از فروشگاه ساز است. مثلا یک نمونه ایرانی خوب آن، فروشگاه ساز پرتال است که سایتتان را یک ساعته در دست می گیرید. کار با آن هم مثل آب خوردن است. 

فروشگاه ساز portal

اگر می خواهید بدانید که چگونه این کار را کنید، حتما آموزش ساخت فروشگاه اینترنتی را مطالعه کنید. این آموزش فقط 10 دقیقه زمانتان را می گیرد. راستی تا 7 روز هم می توانید به صورت رایگان با سایت پرتال کار کنید تا مطمئن شوید آیا آن را دوست دارید یا نه. 

نتیجه گیری

در این مقاله سعی شده است تمامی نکات لازم در مورد لیست مجوزها برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی را به طور کامل و جامع توضیح دهیم. و هر شخصی که نیازمند مجوز برای کسب و کار اینترنتی است با خواندن این مقاله دید خوبی پیدا خواهد کرد. هر چند بسته به اینکه چه محصولی می‌خواهید بفروشید، مجوزهای مورد نیازتان متفاوت خواهد بود. 

شما چه نوع سایت فروشگاهی می‌خواهید راه اندازی کنید؟ خوشحال می شویم آن را همین زیر برای ما بنویسید. 

دیدگاه خود را ارسال کنید

دیدگاه‌ها

با سلاک و تشکر بابت مقاله خوبتان
من قصد راه اندازی آمورشگاه اینترنتی و آنلاین دارم
یه سری هنرآموز در زمینه خاص که میخام براشون جزوه و آزمونهای آنلاین و صدور کارنامه و... انجام بدم. برای شروع کار میخام از تلگرام شروع کنم و اگه جواب بده به مرور به اینستا و سایت و... توسعه بدم. آیا به مجوزهای قانونی نیاز دارم؟ هر توصیه ای در این زمینه بفرمایید ممنون میشم

سلام وقتتون بخیر
ممنون از شما
برای فعالیت در تلگرام و اینستاگرام نیازی به دریافت مجوز ندارید. برای سایت هم زمانی که بخواید اینماد بگیرید، خود اینماد مجوزهای لازم رو بهتون میگه.

سلام و خسته نباشید. فروشگاه فیزیکی برای فروش برنج ندارم و میخوام در منزل بسته بندی کنم و سایت برای فروش برنج داشته باشم غیر از اینماد مجوز های بهداشت و سیب سلامت حتما لازمه؟

سلام خدمت شما
زمانی که برای دریافت اینماد اقدام می‌کنید اگر مجوز دیگه ای نیاز باشه بهتون اطلاع میدن.
اما تا اونجایی که ما اطلاع داریم فقط مجوز اینماد رو نیاز دارید.

سلام وقت شما بخیر . من به زاهنمایی شما هر چه سریعتر نیاز دارم تشکر از شما ببخشید. شخص حقیقی قصدفروش اینترنتی لوازم برقی دارم.این اطلاعاتی که اینجا نوشته ناقص هستش فقط نوشته شده اینماد . لطف کنید واضح توضیح بدیدبه چه مدارک و شرایطی نیاز هست

سلام
شما برای ساخت فروشگاه اینترنتی به هیچ مدرک خاصی نیاز ندارید اما برای جلب اعتماد مشتری میتونید اینماد بگیرید و اون رو داخل سایتتون قرار بدید

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما
در رابطه با درگاه پرداخت آنلاین یک سوال مهم داشتم که پاسخش رو هر چه گشتم در جایی پیدا نکردم. بنده مهندس ناظر ساختمان هستم و قصد دارم یک فروشگاه فایل برای فروش جزوه و فایلهای اینچنینی ایجاد کنم. ولی برای درگاه پرداخت آنلاین به من گفتن کد مالیاتی و نماد اعتماد می بایست داشته باشم. با اینحال در سامانه امور مالیاتی که وارد میشم و می خوام پرونده جدید ثبت کنم به دلیل یکسان بودن کد پستی اجازه ایجاد ثبت نام جدید به من نمیده. (چون قاعدتا و به طور منطقی نباید محاسبه مالیات بر درآمد نظارتم با محاسبه درآمد فروشگاه فایلم یکسان باشه) بنابراین خواستم بدونم اگر در این رابطه اطلاع دارید یا قبلا برخورد داشتید لطفا راهنمایی بفرمایید. و اینکه آیا در ابتدا باید نام اعتماد رو دریافت کنم بعد کد مالیاتی رو؟ و آیا برای دریافت نماد اعتماد نیاز هست تصویر پروانه اشتغال به کار مهندسیم رو بارگذاری کنم؟ پیشاپیش بابت راهنمایی هاتون سپاسگزارم.

سلام
برای راهنمایی دقیق در این مورد لطفا با شماره 02191003383 داخلی 2 تماس بگیرید.

برای فروش مواد غذایی و خوراکی مثل کلوچه به چه مجوز هایی نیاز است؟

سلام، به مجوز بهداشت نیاز دارید

سلام برای فروش آنلاین پرینتر چه مجوزی نیاز است ؟

سلام
فقط نماد اعتماد نیاز دارید

سلام
برای ایجاد یک فروشگاه اینترنتی مصالح ساختمانی کلا همه چیز حتی وسائل زیبایی ساختمان چه نمادهایی لازم هست مجوز بگیریم؟

سلام
فقط اینماد لازم هست

سلام وقتتون بخیر برای فروشگاه کالا جواز کسب لازمه من هر کاری میکنم میگه باید مجوز یا جواز کسب وارد کنید

سلام
بله باید مجوز داشته باشید

سلام برای سایتی مثل دیجی کالا چه مجوزی بگیرم

سلام
روی علامت اینماد دیجی کالا کلیک کنید و در انتهای صفحه ای که باز میشه مجوزهای دیجی کالا رو نوشته

سلام
برای ایجاد فروشگاه محصولات آموزشی (ویدئویی) چه مجوزهایی نیاز داریم و آیا فروشگاه شما امکانات برای بارگزاری فیلم های آموزشی را دارد؟ با تشکر

سلام
فقط اینماد نیاز دارید، بله شما میتونید فیلم هاتون از طریق پرتال خیلی راحت بفروشید و حتی قابلیت اتصال به اسپات پلیر هم جود داره.

سلام من می خوام نقاشی و استیکر بفروشم مجوز لازم دارم؟

سلام
فقط اینماد باید بگیرید

سلام برای فروش لوازم ارایشی وبهداشتی مجوز لازم داره؟اداره مالیات هم باید پرونده درست کنم یانه؟

سلام
اینماد کافی هست و بله باید به اداره مالیات معرفی کنید

سلام. من مانتو، کت و شومیز زنانه تولید میکنم. میخوام فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنم چه مجوزهایی لازم داره؟ و اینکه چجوری میتون اینماد رو بنام خودم و شریکم دوتایی بگیرم بدون ثبت شرکت

سلام
فقط نماد اعتماد لازم داره. نمیشه نماد اعتماد به نام دو نفر گرفت.

سلام من فیلمهای آموزشی زبان دوره متوسطه اول و دوم رو ضبط و تدوین و کلی نمونه سوال برای آزمونهای پایان ترم و امتحانی آماده کردم. برای فروش این فیلمها به صورت تماشای آنلاین و فروش نمونه سوالات در سایت مجوز نیاز هست یا خیر؟ممنونم

سلام
خیر مجوزی لازم نیست

ممنونم از شما برای دریافت اینماد و دریافت درگاه پرداخت آنلاین هم چقدر زمان می بره تا دریافت کنیم؟

سلام
در کل حدود 1 هفته تا 10 روز زمان میبره

خیلی ممنونم

من میخواهم محصولات لبنی عرضه کنم

سلام
برای این حوزه احتمالا به مجوز بهداشت نیاز دارید.

سلام وقت بخیر من پوشاک زیر بانوان میفروشم کانالم 200 نفر بیشتر نیست آیا من مجوز لازم دارم

سلام
خیر مجوز لازم نیست

من میخواهم سایتی که تبلیغ فروشگاه های دیگر را می‌کند. تقریبا مانند تر و.. بسازم آیا نیاز به مجوز دارد

سلام
خیر مجوز خاصی لازم نیست

سلام. من تعدادی کتاب دارم که مال خودم هست و قبلا خریدمشون. می خوام اونا رو تو سایتم بفروشم. برای این کار نیاز به مجوز خاصی داره؟

سلام
خیر مجوز خاصی لازم نیست

سلام
من یک سایت آموزش زبان زدم که منابع مختلفی را بصورت صوتی در اون دارم
آیا برای enamd به مجوز خاص دیگری نیاز داره ؟
با تشکر

سلام
خیر مجوز خاصی لازم نیست

سلام وقت بخیر
برای سایت فروشگاهی عطر و ادکلن هم مجوز نیاز هست ؟یا مراحل قانونی ثبتی ؟

سلام
خیر مجوز خاصی لازم نیست

برای ایجاد سایت فروشگاهی مثل دیجی کالا و باسلام دفترکار ندارم؛ برای آدرس دهی در تماس با ما چکار باید کرد که اعتبار داشته باشم؟

سلام
میتونید آدرس محل سکونت رو درج کنید

سلام
یه سوال داشتم ممنون میشم جواب بدید .
شرکت اسنپ چه مجوز هایی داره برای شایت و اپلیکیشنش

سلام
توی اینمادش میتونید ببینید

سلام برای تاسیس فروشگاه مارکتپلیس مثل دیجی کالا که تنوع محصولات زیاده نیازی به مجوزی هست؟ ایا نیاز به ثبت برند و لوگو هس؟

سلام
بستگی داره چه محصولاتی می‌خواید بفروشید، بعضی محصولات به خصوص موارد خوراکی و دارویی به مجوز نیاز دارن.

سلام
اگه سایت فروشگاهی بسازیم برای فروش داخل سایت باید پروانه صنفی با پروانه کسب بگیریم از اتحادیه یا جایی؟!

سلام
خیر به این موارد نیازی ندارید

سلام وقت شما بخیر خسته نباشید ممنون که سوالات رو پاسخ میدید🌹🙏🏻
قصد داریم در کانال اینا و تلگرام محصولات عطر و انگشتر و دستبند و.... بفروشیم آیا برای فروششون مجوز خاصی به جز اینماد نیاز داره؟
و اینکه اگه بخوایم یه مغازه هم اجاره کنیم برای فروش حضوری آیا اون مجوز جدایی نیاز دارن؟

سلام
فروش اینترنتی به مجوزی احتیاج نداره اما برای مغازه باید مجوز داشته باشید

سلام وقت بخیر من میخوام یه فروشگاه اینترنتی به صورت اپلیکیشن استارت بزنم در زمینه فروش لوازم یدکی خودرو که هم پرداخت داخل برنامه هم در محل رو داشته باشه اگه بخوام اینماد بگیرم باید قبلش مجوز از خودم صنف هم بگیرم نیاز هست چه کار باید کنم میتونید راهنمایی کنید از کجا شروع کنم چه کارکنم ممنون

سلام
به جهت پیشگیری قبل از حادثه ترجیح دادم اول در گوگل سرچ کنم و از طریق سایت پلیس فتا و یا اتحادیه مشاغل مجازی اسامی چند پیج کار آنلاین رو در اختیار داشته باشم که معتبر باشه و کلاهبرداری و مشکل ساز نباشه تا بصورت آنلاین کار غیر حضوری انجام بدم. ممنون میشم بفرمایید. چگونه و از چه طریق می‌توان به اسامی و لیست این منابع دسترسی پیدا کنم به جهت کار نلاین در فضای مجازی
اگر امکان داره اسم چند پیج و یا صفحه اینستا گرام و یا تلگرام و یا... رو به من معرفی کنید خودم نتونستم اعتماد کنم
مدرک تحصیلی کارشناسی دارم اما شرایط کاری تنها آنلاین میتوانم
سپاسگزارم از پاسخگویی شما

سلام
خیر جایی رو سراغ نداریم که بشه لیست اون‌هایی که قابل اطمینان هستن رو پیدا کرد.

سلام وقت بخیر
من یه سایت فروشگاهی برای فروش کالاهای پزشکی راه اندازی کردم و در حالا حاضر هیچی مجوزی هم ندارم آیا برای گرفتن اینماد در رابطه با فروش کالاهای پزشکی بر روی سایت باید مجوزهای دیگری مثل مجوزهای صنفی و... داشته باشیم یا لازم نیست؟

سلام
فکر کنم برای کالاهای پزشکی نیاز به مجوز از وزارت بهداشت است. برای اطلاع بیشتر میتونید با خود اینماد در ارتباط باشید

با عرض سلام و خسته نباشید
من میخوام یه فروشگاه اینترنتی بزنم با لوازم خانگی دکوری و تابلو فرش دستبافت ولی ترس این دارم که فروشگاهم دیده نشه و محصولاتم به فروش نره و هر چه سرمایه گذاری کردم بره میشه لطفا یه راهنمایی کنید برای فروش بیشتر و دیده شدن سلیت

سلام
شما باید اصول بازاریابی و جذب مشتری رو یاد بگیرید تا بتونید فروشتون رو افزایش بدید. توی وبلاگ پرتال که لینکش رو پایین گذاشتم، تعداد زیادی از اصول و روش های بازاریابی رو آموزش دادیم:
https://www.portal.ir/blog/digital-marketing

سلام ما یک شرکت ثبت کردیم در بخش فروش نهاده های کشاورزی مثل سم و کود مجوز هم از صنف کشاورزی داریم برای ساخت فروشگاه اینترنتی این مجوز صنف را باید به کجا ارائه داد ؟

سلام
لازم نیست جایی ارائه بدید فقط موقع ثبت اینماد میتونید اون رو وارد کنید تا داخل صفحه اینمادتون نمایش داده بشه.

درود وقتتون به خیر
در خصوص محصولات خونگی مثل نون ، کیک ، سوسیس و کالباس خونگی یه سایت زدم ولی هنوز مرددم برای راه اندازی ش 😔 نمیدونم کار درستی انجام دادم یا به مشگل میخورم مدرک فنی حرفه ای دارم در خصوص نون و فست فود میشه راهنمایی کنید اخه شنیدم که درد سر داره گرفتن مجوز با سپاس از شما ممنون میشم راهنمایی بفرماید🙏🌺

سلام
مواد غذایی کمی دردسر داره اما اگه ارزشش رو داره و میتونه کسب و کار پرسودی باشه

سلام برای یک وب‌سایت فروش موبایل و لوازم جانبی موبایل. چه مجوز هایی نیاز هست ؟

سلام
مجوز خاصی لازم نیست و اینماد کفایت میکنه

سلام
من میخوام یه کالای بخرم و در فضای مجازی بفروش مثل تلگرام و اینستاگرام و روبیکا و..
آیا نیاز به مجوز دارم؟!

سلام
خیر مجوزی لازم نیست

ما یک شرکت وارد کننده وسایل صنعتی هستیم که تصمیم داریم در حوزه واردات و فروش ابزار فعالیت کنیم. برای ابزار میخواهیم برنده ثبت کنیم و چون فقط دفتر کار داریم و فاقد فروشگاه فیزیکی و جواز کسب اصناف هستیم ،به عنوان شرکت، ثبت برند نمیشه انجام داد. پیشنهاد شده فروشگاه اینترنتی با مالکیت اشخاص حقوقی ایجاد کنیم تا بر اساس آن بتونیم برنده ثبت کنیم.با توجه به اینکه هدف اخذ برنده بوده و فروش واقعی بصورت اینترنتی نخواهد بود لطفا بفرمائید
۱. اولا با این روش ثبت برند امکان پذیر هست؟
۲. اگر شدنی هست ، چه مجوزهایی برای ایجاد فروشگاه اینترنتی لازم داریم.؟
۳. در صورت اخذ برند و واردات کالا و عدم انجام فروش اینترنتی، آیا مشکلی در اینده پیش خواهد امد

سلام
در این مورد اطلاع دقیق ندارم و باید از مراجع صادرکننده بپرسید. اگر شرکت ثبت شده دارید میتونید سایت رو به اسم شخص حقوقی ثبت کنید و اگر فروش هم داخلش نداشتید مشکلی نیست.

سلام
مراحل اخذ مجوز برای فروشگاه اینترنتی کفش تا از تسهیلات و وام بتونم استفاده کنم
از چه صنفی و تحت عنوان چه مجوزی
اصلا تسهیلاتی برای این رشته در نظر گرفتن
سپاس از زحمات

سلام
برای وام فکر می کنم جواز کسب لازم دارید و جواز کسب هم یه سری مدارک لازم داره

برای تبلیغ و فروش کفش در ساید باید مجوز گرفت

سلام
خیر لازم نیست

ای نماد چطوری باید گرفت

سلام
توی لینک زیر توضیح دادیم
https://www.portal.ir/enamad-visual-guide

برای ساخت سایت فروشگاهی کاتولگی به سبک سایت دیجی کالا و البته بدون پرداخت انلاین چه مجوزهایی باید گرفت و اصلا نیاز به مجوز هست و اینکه هزینه طراحی و ساخت سایت فروشگاهی حرفه ای چقدر میشود

سلام
نه مجوز نیاز نداره. توی لینک زیر هزینه ها هست
https://www.portal.ir/packages

ممنون بابت توضیحات خوب و کاملتون نویسنده عزیز پرتال! مثل همیشه جواب سوالم رو درباره مجوز های راه اندازی سایت گرفتم؛ واقعا مقالاتتون خیلی خوبه. من فقط به مقالات سایت شما و آسازون اعتماد دارم و همیشه هم از شما راضی بودم.

سلام
خیلی ممنون از لطفتون، خوشحالیم از اینکه می تونیم کمکتون کنیم و چیزهایی که می دونیم رو به شما انتقال میدیم

سلام خسته نباشید
حقیقتا من کل سوالا رو با جواب خوندم ولی به جوابی که میخواستم نرسیدم.
من باشگاه بیلیارد دارم و میخوام بفروشم ولی به قیمیتی که میخوام فروش نمیره،برای همین میخوام یه سایتی راه اندازه کنم که افراد در سایت ثبت نام کنن و یه ورودی مثلا ۱۰۰ هزار تومنی پرداخت کنن و در قرعه کشی باشگاه شرکت کنن و باشگاه(وسایل) رو فقط با همون ۱۰۰ هزار تومن به نفره برنده تحویل بدم,حال میخواستم بدونم نیازی به چه مجوزی یا مجوزاتی دارم و اول از همه باید از کجا پیگیری کنم؟؟؟؟
با تشکر

سلام
مجوزی نیاز نداره و فقط اینماد بگیرید کافی هست

سلام و درود من میخواستم محصولاتم را در سایت ترب بفروشم ولی میگه که باید فروشگاه اینترنتی داشته باشم
حوزه فعالیتم در مورد کفش و لباس

سلام
بله برای فروش توی ترب و ایمالز باید سایت فروشگاهی داشته باشید.
برای ایجاد سایت فروشگاهی میتونید در پرتال ثبت نام کنید و وارد پنل کاربری خودتون بشید. چندتا ویدیو آماده کردیم که روش کار و ساخت سایت رو توضیح داده. اون ویدیوها رو ببینید و بعد از اینکه سایتتون رو ساختید میتونید محصولات خودتون رو توی ترب قرار بدید.

سلام و وقت بخیر.
برای سایت واسطه فروش نیاز به مجوز از صنف یا مجوز دیگه ای برای دریافت اینماد هست؟
سایت چاپ عکس و شاسی... میخوام راه اندازی کنم. که از مشتری سفارش بگیرم،به یه چاپخونه بدم چاپ کنن و ارسال کنم. خودم چاپخونه ندارم.

سلام
برای این کار به مجوز نیازی نیست و فقط اینماد بگیرید کافیه

سلام برای راه اندازی یک شبکه اجتماعی چه مجوزی نیاز است و چه موقع قبل یا بعد از ساخت برنامه باید مجوز گرفت ؟

سلام بخوام برند ثبت کنم کدوم مجوز ها رو باید بگیرم. سایت من مثل سایت باسلامه.یک سمت فروشنده کالا میذاره یک طرف دیگه خریدار میخره.

سلام
توی لینکی که براتون گذاشتم توضیح دادیم در این مورد
https://www.portal.ir/how-to-register-brand

سلام
من میخواهم بک سایت اینترنتی فروش نهاده های کشاورزی را راه اندازی کنم لطفا مراحل اخذ مجوز را راهنمایی کنید

سلام
فقط کافیه اینماد بگیرید که مراحل دریافتش رو توضیح دادیم

سلام .خداقوت . من قصد راه اندازی انلاین شاپ برای لوازم ارایشی از برندهای مختلف دارم. برای اینکار نیاز به مجوز هست یاخیر؟ چه مجوزهایی نیازه؟

سلام
اگر قصد فعالیت در اینستاگرام را دارید به مجوز نیاز نیست

سلام خسته نباشید. من میخوام در اینستاگرام محصولات ارایشی از شرکت های مختلف رو بفروشم خواستم بپرسم چه مجوزهایی لازم گرفته بشه برای این کار؟
ممنون میشم پاسخ بدید.

سلام
برای فعالیت در اینستاگرام مجوز خاصی لازم نیست

سلام وقت بخیر. برای فروشگاه آنلاین محصولات آرایشی بهداشتی چه مجوزهایی لازمه؟

سلام
مجوز وزارت بهداشت و سیب سلامت

سلام برای ساخت شبکه اجتماعی چه مجوزی نیاز است و چه موقع باید گرفته شود و چه موقع باید ثبت شرکت کرد

سلام
برای شبکه های اجتماعی هیچ مجوزی نیاز ندارید

درود وقت بخیر

بنده میخام یک سایت لوازم شکار و کوهنوردی راه اندازی کنم ‌.. میخوام بدونم که در این مورد آیا صنف یا ارگان خواصی برای دریافت پروانه کسب یا همپن مجوز هست؟ و اینکه اول باید مجوز گرفته بشه بعد اینماد یا برعکس. چون بنده به پروانه کسب برای دریافت وام نیاز دارم... ممنون

سلام
نه برای فروش اینترنتی مجوز خاصی نیاز ندارید اگر هم مجوزی لازم باشه موقع ثبت نام اینماد بهتون گفته میشه. اول هم برای دریافت اینماد اقدام کنید

ارسال دیدگاه
 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
ساخت سایت و فروشگاه اینترنتی
02191003383 داخلی 2