لیست مجوزهای لازم برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی

برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی نیاز است تا یک سری مجوزهای لازم را از سازمان‌ها و نهادهای وابسته به کسب‌و‌کارهای اینترنتی دریافت کنیم. در این مقاله به معرفی لیست کامل مجوزهای لازم برای ساخت فروشگاه اینترنتی می‌پردازیم.
در این مقاله می‌خوانید:

اگر صاحب یک کسب و کار سنتی مثلا مغازه، شرکت یا فروشگاه بوده‌اید؛ حتما یادتان است که برای گرفتن مجوزهای آن مدتی دوندگی کردید. از این اداره به آن اداره. حالا می‌خواهیم درمورد مجوزهای یک فروشگاه آنلاین صحبت کنیم. آیا برای آن هم به مجوزهای خاصی نیاز داریم؟ در ویدیو زیر به صورت مختصر در مورد مجوزهای فروشگاه اینترنتی توضیح دادیم. اگر نیاز به اطلاعات کامل‌تری داشتید، حتما ادامه مقاله را هم مطالعه کنید.

همیشه گفته‌ایم، باز هم می‌گوییم، که مدیریت کردن یک فروشگاه آنلاین به مراتب از اداره کردن یک فروشگاه سنتی راحت تر است. اما نه به این معنی که برای آن نیاز به هیچ مجوزی ندارید. فروشگاه اینترنتی هم به مجوزهایی نیاز دارد؛ اما گرفتن آن‌ها زمانی از شما نمی گیرد و از طریق اینترنت هم می توانید به راحتی انجامش دهید. 

مجوز فروشگاه اینترنتی

آیا گرفتن مجوزها ضروری است؟ بدون آن نمی توانیم فروشگاه‌ را راه بیندازیم؟

شاید بدون مجوز هم بتوانید فروشگاه تان را باز کنید؛ اما این کار یک ایراد دارد. مشتری که می خواهد محصول خود را آنلاین بخرد، نه شما را دیده، نه محصولتان را. پس از کجا باید به شما اعتماد کند؟ از کجا مطمئن شود، بعد از پرداخت پول، محصول را برایش می فرستید؟

اگر یک فروشگاه فیزیکی داشتید، راحت خرید می کرد و می رفت. اما در مورد خرید آنلاین باید به او حق بدهیم که به ما اعتماد نکند. پس برای اینکه تا حد ممکن اعتماد مشتری را به دست آورید، حداقل خیالش را با مجوز راحت کند. تازه حتی با وجود آن شاید صددرصد به شما اعتماد نکنند. گاهی با وجود اینکه قیمت فلان محصول خاص در سایت کمتر است؛ اما ترجیح می دهند آن را از مغازه بخرند. 

معمولا دلایل زیر ممکن است مشتری را از خرید آنلاین منصرف کند:

 • عدم پشتیبانی مناسب
 • ارائه خدمات نامطلوب
 • به موقع نرسیدن محصول به درب منزل
 • نظارت نداشتن به فعالیت فروشگاه

حال باید دنبال راه حلی باشیم، که این نارضایتی را کاهش بدهیم. داشتن مجوز برای فروشگاه اینترنتی حداقل کاری است که می توانید انجام دهید. خب به سراغ مجوزهای فروشگاه اینترنتی برویم. 

لیست مجوزهای فروشگاه اینترنتی

لیست مجوزهای لازم برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی

گرفتن بعضی از این مجوزها برای فروشگاه اینترنتی تان لازم و ضروری نیست. اما اگر آن ها را داشته باشیم اعتبار بیشتری خواهید داشت. یک نکته دیگر هم اینکه یک سری از مجوزها را برای بعضی از محصولات نیاز دارید. راستی شما چه محصولی دارید؟ تا ببینیم به چه مجوزهایی نیاز دارید؟ خوشحال می شویم آن را زیر همین مقاله با ما در میان بگذارید. 

1. نماد اعتماد الکترونیکی (ای نماد)

اینماد، معمول‌ترین و اصلی‌ترین مجوز یک سایت فروشگاهی است. اکثرا مشتریان قبل از اینکه محصولی را از سایت خاصی سفارش دهند، به دنبال علامت اینماد پایین وب سایت می‌گردند. اگر آن را نبینند احتمالا بیخیال خرید محصول می شوند. ای نماد یا نماد اعتماد الکترونیک را مرکز توسعه تجارت الکترونیک برای کسب و کار اینترنتی ارائه می دهد. که زیر نظارت وزارت صنعت، معدن و تجارت به افرادی که قصد تاسیس فروشگاه آنلاین را دارند، داده می شود. 

بعد از اینکه سایت تان را راه اندازی کردید، از طریق سایت اینماد برای گرفتن آن درخواست می دهید. در راهنمای کامل و تصویری گرفتن اینماد کامل و مرحله به مرحله همه چیز را گفته‌ایم. 

اینماد چند نوع است، که در ادامه هر کدام را توضیح می دهیم:

انواع نماد الکترونیک

اینماد به سه دسته تقسیم بندی شده است، که در ادامه در مورد آن‌ها توضیح می دهیم.

1. نماد موقت

برای کسانی که قصد دارند سریعا فروشگاه اینترنتی خود را راه اندازی کنند و با صرف زمان کمتر مجوز دریافت نمایند، نماد موقت برای آنها صادر می شود. همچنین این را باید بدانید که لازمه داشتن نماد های دیگر، نماد موقت می باشد. در واقع برای اخذ نماد موقت کمترین معیار بررسی شده و نیاز به تمدید دارد.

2. نماد دائم تک ستاره

پس از اخذ نماد موقت باید معیارهای بیشتر و مهم تری را داشته باشید تا بتوانید نماد دائم تک ستاره را بدست آورید.

3. نماد دائم دو ستاره

گواهی SSL، نقش مهمی در اعتماد کاربران به سایت دارد. در سایت فروشگاهی، بسیاری از افراد تمامی اطلاعات خود را برای خرید محصول در سایت مذکور وارد می کنند. این اطلاعات شامل محل زندگی کاربر، شماره تماس منزل، موبایل، سن، شماره کارت و ... می باشد. داشتن گواهی SSL این اعتماد را به کاربر می دهد که اطلاعاتش محفوظ خواهد ماند. خب حالا برای داشتن نماد دائم دو ستاره باید گواهی SSL را حتما داشته باشید.

2. درگاه پرداخت آنلاین

چیزی درمورد فیشینگ به گوشتان خورده است؟ داستان از این قرار است که بعضی از کلاهبرداران، با استفاده از روش‌هایی در سایت های فروشگاهی و از طریق درگاه های بانکی به اطلاعات کاربران سایت دسترسی پیدا می کنند. این اطلاعات شامل کلمه کاربری، رمز عبور، شماره 16 رقمی کارت، CVV2 و رمز دوم است.

متاسفانه این اتفاق در بعضی از فروشگاه های اینترنتی، رخ می دهد و ممکن است باعث ترس مشتریان شود. البته این اتفاق در گذشته بیشتر می افتاد. اما امروزه به دلیل افزایش آگاهی مردم و با وجود همچنین با عرضه مجوزهای رسمی در زمینه کسب و کار اینترنتی، دست بسیاری از کلاهبرداران کوتاه شده است.

 امروز پیشرفت های زیادی در زمینه فین تک یا فناوری مالی در کشور انجام شده که درگاه پرداخت بانکی مناسب و امنی را به دور از دسترسی کلاهبرداران برای بسیاری از فروشگاه های اینترنتی کوچک و بزرگ ایجاد کرده است.

آیا می‌خواهید بدانید بهترین درگاه پرداخت اینترنتی کدام است؟

در حالت کلی دو دسته درگاه پرداخت آنلاین وجود دارند که عبارتند از:

درگاه پرداخت مستقیم

قبل از اقدام به باز کردن درگاه پرداخت مستقیم، بایستی حتما ای نماد را دریافت کرده باشید و سپس به بانک رفته و قراردادی را برای راه اندازی درگاه پرداخت مستقیم با بانک منعقد کنید و در این زمینه بایستی تمامی اطلاعات حقیقی و حقوقی لازم را در اختیار بانک مورد نظر قرار دهید و این را هم بدانید که این درگاه برای فروشگاه هایی مناسب است که دارای تراکنش به مراتب بیشتری نسبت به فروشگاه های دیگر می باشند و زمان گرفتن این درگاه کمی زمان بر نیز است.

درگاه پرداخت واسط

طرف قرارداد شما با شرکتی است که خود واسط بین شما و بانک می باشد. در این درگاه، شرکت واسط مبلغی را به عنوان کارمزد از شما می گیرد و پول مشتریان ابتدا به حساب واسط واریز شده و سپس به حساب شما انتقال پیدا می کند. در واقع اگر دارای کسب و کار کوچک و با تعداد تراکنش کم هستید این درگاه پرداخت را به شما توصیه می کنیم. سایت زرین پال یک نمونه از درگاه پرداخت واسط است.

مطلب پیشنهادی: بهترین درگاه های پرداخت واسط کدام است؟

3. مجوز در زمینه رسانه های دیجیتال

مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال برای فعالیت خود همواره به موارد زیر اشاره کرده است:

 • نظم دادن و سامان بخشیدن به به فعالیت های فرهنگی دیجیتالی در سطح کشور
 • تولید زیاد محصولات فرهنگی دیجیتالی مناسب با ارزش های نظام
 • بالا بردن سطح آگاهی و مهارت مردم و همچنین به چالش کشیدن و استفاده صحیح از رسانه های دیجیتال.

برای اینکه بتوانید در زمینه رسانه های دیجیتال فعالیت کنید، باید مجوز آن را بگیرید، که در ادامه راه کارهای لازم برای دستیابی به مجوز را قدم به قدم توضیح می دهیم.

 • اشخاص حقیقی بایستی ابتدا به سایت saramad.ir مراجعه کنند و نسبت به ثبت نام اولیه اقدامات لازم را انجام دهند.
 • پس از ثبت نام اولیه در سایت مرکز فناوری اطلاعات، به شما کلمه عبور داده خواهد شد و با استفاده از آن می توانید برای درخواست مجوز در زمینه رسانه های دیجیتال اقدام کنید.
 • پس از اینکه درخواست خود را برای مجوز ارسال کردید، تیم حراست آن را بررسی کرده و نتیجه را برای شما ارسال می کند.
 • اگر نتیجه تیم حراست برای درخواست مجوز مورد تایید باشد، نوبت به آزمون آنلاین در زمینه قوانین و مقررات میرسد و سپس بایستی مصاحبه آنلاین نیز انجام دهید. آزمون آنلاین شامل 12 سوال می باشد که وقتی در حدود 15 دقیقه برای آن در نظر گرفته شده است و زمان مصاحبه نیز 10 دقیقه می باشد.
 • در پایان نیز علاوه بر گرفتن نمره قبولی در آزمون آنلاین و استعلام از مراجع ذی صلاح باید کمیته تخصصی نیز اظهار نظر کرده و سپس برای اظهار نظر پایانی منطبق با آیین ساماندهی در کارگروه فرهنگی دیجیتال مورد بررسی قرار گیرد و پس از تایید شدن به شما مجوز 5 ساله می دهند.

4. گرفتن مجوز نظام صنفی رایانه ای

تمامی شرکت ها و کسب و کارهای اینترنتی بعد از ثبت شرکت و قبل از آغاز کار در زمینه های مختلف تولید، طراحی، توسعه دادن، مشاوره و آموزش نرم افزارها و ... باید به نظام صنفی استان مورد نظر خود رفته و مجوز لازم را در زمینه فعالیت های رایانه ای دریافت نمایند.

در مجموع شرکت هایی که دارای مدیر عامل با حداقل مقطع لیسانس باشند و همچنین کسب و کار آنها در زمینه فعالیت های رایانه ای باشد می توانند برای دریافت مجوز نظام صنفی رایانه ای اقدام کنند.

5. مجوز ساماندهی

یکی دیگر از مجوزهای لازم برای راه اندازی فروشگاه آنلاین، مجوز ساماندهی زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. در واقع این مجوز نشان می دهد که محتوای وب سایت شما تایید شده است و مشکلی ندارد. برای کسب این مجوز می توانید به سایت https://samandehi.ir  رجوع کنید. حالا سوالی که پیش می آید این است که آیا حتما بایستی این مجوز را برای فروشگاه خود داشته باشیم یا خیر؟ برای راه اندازی فروشگاه می توانید این مجوز را دریافت نکنید ولی مزیتی که این نماد دارد این است که اگر سایت فیلتر شود، ستاد ساماندهی قبل از فیلترینگ شما را با ارسال اس ام اس آگاه می کند. و داشتن این مجوز برای فروشگاه هایی بیشتر مناسب است که دارای محتوای صوتی و تصویری هستند که احتمال فیلترینگ آن بیشتر از سایر محتواها می باشد.

انواع نمادهای مربوط به ساماندهی

نماد ساماندهی هم مانند نماد ای نماد دارای دو دسته موقت و دائم می باشد که در ادامه در مورد آن توضیح می دهیم.

نماد موقت

در واقع نماد موقت برای آن دسته از اشخاصی است که در حال تکمیل مدارک برای اخذ نماد دائم ساماندهی برای فعالیت و کسب و کار باشند که مدت زمانی که به فرد برای تکمیل مدارک اصلی میدهد در حدود 3 ماه می باشد.

نماد دائم

نماد دائم ساماندهی مانند ای نماد دارای ستاره نیست، و زمانی که مدارک لازم را تکمیل کردید به شما داده می شود و مدت اعتبار آن 6 ماه است که می توانید آن را تمدید کنید.

6. مجوزهای اختصاصی کسب و کارهای اینترنتی

این مجوز به نوع خدمات یا محصولی که دارید بستگی دارد. مثلا برای فروش محصولات فرهنگی و هنری مجوز وزارت ارشاد را نیاز دارید. اگر محصول یا خدمات تان در حوزه سلامت و درمان است، به مجوز وزارت بهداشت نیاز دارید. خلاصه اینکه بسته به کسب وکارتان اگر نیاز باشد باید مجوز اختصاصی آن را بگیرید.  

اصلا سایت دارید؟ می‌دانید چگونه باید سایت فروشگاهی تان را راه اندازی کنید؟

راستی اصلا وب سایت تان را راه اندازی کرده اید یا هنوز آن را هم ندارید؟ اگر سایت فروشگاهی تان را دارید که خوب، به سراغ ادامه موضوع بروید. اما اگر هنوز سایت ندارید، اجازه دهید روش ساخت سایت فروشگاهی را هم به شما آموزش دهیم. 

بطور کلی برای ساخت سایت سه گزینه دارید:

 1. طراحی سایت با کدنویسی و به صورت کاملا اختصاصی
 2. طراحی سایت با سیستم های مدیریت محتوا از جمله وردپرس
 3. ساخت سایت با کمک سایت ساز یا فروشگاه ساز 

اگر تجربه و دانش فنی طراحی و مدیریت سایت را ندارید، علاوه بر آن می‌خواهید سایت تان خیلی زود آماده شود و محصولتان را در آن بگذارید، بهترین گزینه برای شما استفاده از فروشگاه ساز است. مثلا یک نمونه ایرانی خوب آن، فروشگاه ساز پرتال است که سایتتان را یک ساعته در دست می گیرید. کار با آن هم مثل آب خوردن است. 

فروشگاه ساز portal

اگر می خواهید بدانید که چگونه این کار را کنید، حتما آموزش ساخت فروشگاه اینترنتی را مطالعه کنید. این آموزش فقط 10 دقیقه زمانتان را می گیرد. راستی تا 7 روز هم می توانید به صورت رایگان با سایت پرتال کار کنید تا مطمئن شوید آیا آن را دوست دارید یا نه. 

نتیجه گیری

در این مقاله سعی شده است تمامی نکات لازم در مورد لیست مجوزها برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی را به طور کامل و جامع توضیح دهیم. و هر شخصی که نیازمند مجوز برای کسب و کار اینترنتی است با خواندن این مقاله دید خوبی پیدا خواهد کرد. هر چند بسته به اینکه چه محصولی می‌خواهید بفروشید، مجوزهای مورد نیازتان متفاوت خواهد بود. 

شما چه نوع سایت فروشگاهی می‌خواهید راه اندازی کنید؟ خوشحال می شویم آن را همین زیر برای ما بنویسید. 

دیدگاه خود را ارسال کنید

دیدگاه‌ها

سلام.بنده میخواهم سایتی راه اندازی کنم که داخل آن اسباب بازی وسایل بازی بچه ها بفروشم باید چیکار کنم آیا مجوزهای خاصی لازم هست.برای اینکه کارم بگیره باید چیکار کنم .ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام خدمت شما
باید درگاه پرداخت و اینماد برای فروشگاه اینترنتی خودتون دریافت کنید. داخل وبلاگمون جستجو کنید مقاله در مورد دریافت اینماد و دریافت درگاه پرداخت قرار دادیم.

سلام و احترام
من میخوام سایت فروش محصولات زیبایی و مراقبتی احداث کنم اما این محصولات مجوز وزارت بهداشت ندارن
میشه ای نماد براشون بگیرم؟

سلام دوست عزیز
خیر امکان دریافت اینماد وجود نداره. محصولات آرایشی بهداشتی حتما باید مورد تایید وزارت بهداشت باشه

میخوام ازچابهار پارچه بفرستم مشهد...راه‌ها ومجوز های قانونی رومحبت میکنید بهمون بگیدوآیا نیاز به ایجاد شرکت ومجوز فروشگاه اینترنتی هم هست که انجام بدیم یاخیر

سلام دوست عزیز
بله مجوز نیاز دارید. باید برید از گمرک منطقه خودتون بپرسید ببینید چه نوع مجوزی دریافت کنید.

سلام. من قراره در ابتدا در اینستاگرام با تولید محتوا سفارش طلا با توجه به طرحی که مشنری می خواد بگیرم و به طراح طلا که با نرم افزار های مختلف طراحی می کنه بسپارم و بعد طلاساز تو کارگاه طلا رو بسازه و من بعد سفارش گرفتن طلا بلید لز مشتری بیانه بگیرم. و باید خودم برای کارم و با اسم برندم فاکتور ساختگی و مهر بسازم. به نظرشما ایا همان اول نیاز هست جواژ مسب انلاین طلافروشی گرفت؟ اخه من مغازه ندارم و قرار نیست به صورت کلی طلا از بنکدار بخرم. الان چه وقتی باید برای جواز کسب فروش مجازی طلا اقدام کنم؟ من قراره بعد اینکه مشتری ثابت پیداکردم برم دنبال گالری حضوری و حواز کسب حضور. نیازه همون اول جواز کسب مجازی بگیرم؟!

سلام دوست عزیز
نیازی به دریافت جواز کسب ندارید و میتونید فعالیت آنلاین داشته باشید. اگر هم سایت ساخته باشید با گرفتن اینماد می‌تونید فعالیت آنلاین داشته باشید. فقط موقع ثبت اینماد برای وب سایتتون مدل کسب و کاری رو انتخاب کنید که نیاز به مجوز نداره

سلام وقت به خیر

برای راه اندازی و دریافت مجوز ها آیا نیاز به ثبت شرکت هست یا به صورت شخص حقیقی نیز می توان اقدام کرد؟

ممنون

سلام
میتونید به عنوان شخص حقیقی اقدام کنید.

سلام.خسته نباشید.
من در صنف موادغذایی می‌خوام فعالیت کنم ولی فعلا تصمیم نگرفتم که تک محصولی کار کنم یا چند نوع جنس از این صنف.آیا نیاز به مجوز دارم یا نه؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.

سلام دوست عزیز
اگر میخواید موادغذایی بسته بندی کارخونه‌هارو بفروشید نیازی به مجوز ندارید. اما اگه میخواید خودتون غذا درست کنید و به صورت بسته بندی بفروشید باید مجوز بهداشت بگیرید.

با سلام
یه وبسایت فروشگاهی فروش فایل دانلودی ایجاد کردم و نماد اعتماد هم دارم میخام آن را به فروشگاه چند فروشندگی تبدیل کنم برای اینکار مجوزهای خاصی لازم هست؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام
نیازی به مجوز خاصی ندارید

سلام و درود . برای فروش اینترنتی و راه اندازی سایت اکسسوری ،ظروف سنگ و مصنوعی و همچنین زیور آلات چوبی و رزین چه مجوز هایی باید بگیرم؟

سلام دوست عزیز
باید مجوز اینماد دریافت کنید.

با سلام برای راه‌اندازی فروشگاه نقاشی دیجیتال در تلگرام ( که قرار است فقط نسخۀ دیجیتال نقاشی‌ها به فروش برسد ) آیا به غیر از درگاه پرداخت مجوز‌های دیگری هم لازم هست؟

سلام خدمت شما
برای فعالیت در تلگرام مجوزی نیاز ندارید

ساخت سایت فروش فیلم توضیحات کامل نیاز دارم ویا تماس تلفنی برای مشاوره ممنون و متشکرم

سلام دوست عزیز
با شماره پشتیبانی 02191003383 داخلی 2 تماس بگیرید.

سلام خسته نباشید ما برای فروشگاه آجیل و خشکبار فیزیکی خودمان میخواهیم فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنیم. مجوز های لازم در این راستا چه مجوز هایی هستند؟

سلام دوست عزیز
زمانی که میخواید برای سایت اینماد دریافت کنید اگر مجوز خاصی لازم داشته باشه به شما میگه

با سلام و احترام خدمت شما. ببخشید سوالی از محضر شما داشتم.من می خواهم کسب و کار مجازی راه اندازی کنم. حوزه فعالیت من آموزش درس ریاضی می باشد. تصمیم دارم ابتدا یک کانال در یکی از پیام رسان های داخلی ( احتمالا ایتا) ایجاد کرده و تعدادی از آموزش های ریاضی را به رایگان در اختیار دانش آموزان قرار دهم ( احتمالا برای جذب دانش آموزان در کانال ایتا، در سایت های اشتراک ویدیو مثل آپارات نیز ویدویو آموزش ریاضی تولید کرده و کانال ایتا را به مخاطبین آپارات معرفی کنم و یا برای جذب دانش آموزان در کانال ایتا در سایت ها یا کانال های مختلف تبلیغات کنم) .بعد از قرار دادن ویدیوهای آموزشی رایگان در کانال ایتا، در ادامه در کانال ایتا اطلاع رسانی کنم که اگر اعضا کانال ایتا و یا سایر دانش آموزان تمایل داشتن، می توانند با اینجانب کلاس خصوصی به صورت مجازی ( احتمالا اسکای روم) داشته باشن و از آن دانش آموزان هزینه دریافت نمایم ( به صورت کارت به کارت از دانش آموزان هزینه دریافت کنم). می خواستم از شما بپرسم برای این کار بهتر است چه مجوزهایی را و از چه سازمان هایی بگیرم؟ سوال دوم من این است که برای کسب و کارهای مجازی باید درگاه پرداخت داشته باشیم یا از دانش آموزان می توانیم درخواست کنیم هزینه را کارت به کارت منتقل کنند؟ چون فکر نمی کنم در ایتا بتوان درگاه پرداخت قرار داد. با تشکر از زحمات شما

سلام خدمت شما
نیاز به دریافت مجوز ندارید
بله میتونید به شیوه کارت به کارت هم همکاری کنید

سلام من میخوام فروشگاه پوشاک راه اندازی کنم . باید اول از کجاها مجوز بگیرم ؟ آیا بابت گرفتن مجوز هم بابد پولی پرداخت کنم ؟ اگر بله چقد؟
و اینکه من نمیتونم زمان زیادی صرف کنم برای اینکه مجوزهای زیادی بگیرم . در حدی که ای نماد و درگاه زرین پال رو داشته باشم بنظرم برای من کافیست.
و آیا درست متوجه شدم؟ راهنماییم کنید ممنونم

با سلام
اگر کسب و کار صنفی نباشه نیاز به مجوز خاصی ندارید. با گرفتن درگاه پرداخت یک ستاره هم میتونید درگاه پرداخت بگیرید. که روند دریافت اینماد یک ستاره زمان خاصی نمیگیره

با سلام
من می خوام که یه سایت بزنم برای محصولات آموزشی نظیر محصولات آموزشی مثل ساخت کاور با فوتوشاپ و آموزش های نرم افزار های دیگر مثل پریمیر و افتر افکت و ... و برای مثال فایل های آماده کاور پست اینستاگرام و کلا چیز های دیگر مثل لوگو ی آماده و در چیز های دیگر هم تخصص زیادی دارم و بخشی از عمرو مرو کلا به یادگیری واگزار کردم و همیشه در حال یادگیری هستم و زبان انگلیسی هم کلا بلدم مثل یه استاد و در چیز های دیگر هم به اندازه ی یک استاد تخصص دارم که می خواهم برای همین دوره آموزشی زبان و یا آموزش نرم افزار هایی که گفتم و فایل های آماده گفتم برای هر کدومشون که تونستم یه سایت بزنم و محصولات رو درون اون قرار بدم حالا مشکلی که من دارم اینه که نه مدرک دارم و نه به سن قانونی یعنی ۱۸ سال رسیدم و فعلا هم نمی خوام نماد اعتماد الکترونیکی بگیرم حالا با توجه به اطلاعاتی که شما دارید من می تونم محصولات رو توی سایتم بدون داشتن نماد اعتماد الکترونیکی بفروشم و اینکه آیا اگه بدون نماد اعتماد الکترونیکی بفروشم بعدا برام مشکلی پیش نمیاد اشکالی نداره اولا خیلی فروش نداشته باشم من فقط می خواهم از تخصص هایی که دارم پول دربیارم و همینجوری ننشینم و همیشه در حال یادگیری بدون فایده باشم ممنونم از سایت خوبتون

سلام خدمت شما
خیلی خوبه که از سن کم به فکر یادگیری این تخصص ها افتادید و مهارت خوبی دارید.
شما میتونید به اسم یکی از اعضای خانواده سایت بسازید و فعالیت کنید. به این صورت اینماد هم برای سایت دریافت کنید.
ولی ایرادی نداره که به اسم خودتون هم در سایت پرتال فروشگاه بسازید و فعالیت کنید. نه گرفتن اینماد و درگاه پرداخت اجباری نیست. اما اگر میخواید مشتری ها بهتر به شما اعتماد کنن باید اینماد داشته باشید.
اگر بازهم سؤالی در خصوص ساخت سایت در پرتال داشتید میتونید با کارشناسان پرتال شماره 02191003383 تماس بگیرید.

سلام وقتتون بخیر
من میخوام تو سایتم هرچیزی که میتونم رو بفروشم مثل دیجیکالا و اینماد و درگاه پرداخت بگیرم، کدوم رشته فعالیت رو تو اینماد انتخاب کنم که مربوط به کار من باشه همچنین مجوز خاصی نخواد مثل جواز کسبو کار

سلام خدمت شما
باید ببینید که کدوم رشته فعالیت بیشتر به کسب و کار شما نزدیک هست. چون سایت شما توسط کارشناسان اینماد بررسی میشه و در صورت وجود مشکل اینماد به شما تعلق نمیگیره
و ممکن هم هست که مجوزهای خاصی ازتون بخوان

سلام
ایا میشه یک سایت رو انحصاری کرد و اون را در اداره ثبت شرکتها ثبت نمود تا نمونه های مشابه وارد نشوند

سلام
خیر امکانش نیست

سلام برای فروش بازی فکری مجوز نیازه؟

سلام خیر

سلام ایا گرفتن این مجوزها باعس گرفتن مالیات میشەـ

سلام خدمت شما
لطفا ویدئو مالیات فروشگاه اینترنتی رو مطالعه کنید
https://www.portal.ir/webinar-tax-online-shop

سلام من اگه بخوام فروشگاه اکسسوری بزنم باید چه مجوز هایی بگیرم ؟ مجوز اجباریه؟ هم تو فضای مجازی و هم سایت داشته باشم

سلام دوست عزیز
برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی نیازی به مجوز ندارید.
صرفا زمانی که میخواید برای سایتتون درگاه پرداخت مستقیم بگیرید یا اینکه اینماد دریافت کنید، ممکنه نیاز به مجوز خاصی داشته باشید. تو روند ثبت درخواست اینماد هم اگر مجوز خاصی نیاز داشته باشید بهتون اطلاع میدن

سلام وقت بخیر
من یک سایت فروش اسباب بازی دارم و سه سال پیش با رسته نمایش و هنری براش اینماد گرفتم ، و الان برام پیامک اومده که باید ظرف سه روز جواز کسب مجازی سایتم رو کامل کنم ، ولی در تکمیل جواز کسب و انتخاب رسته دچار مشکل هستم ، ایا نگرفتن جواز برای من عواقبی دارد؟

سلام
ممکن هست که نشان اینماد ساییتون رو حذف کنند.

سلام. قصد دارم اجناس عمده بخرم در خانه انبار کنم، و یک سایت فروشگاهی بزنم و سفارشات رو درب منزل مشتریان تحویل بدم، برای اینکار چه مجوزهایی لازم هست؟ برای شروع با لوازم جانبی موبایل می خوام شروع کنم کارم رو.

سلام وقتتون بخیر
برای ساخت سایت فروشگاهی نیازی به مجوز ندارید.
اما اگر بخواید برای ساییتون اینماد یا درگاه پرداخت مستقیم بگیرید،‌ بسته به نوع کسب و کارتون ممکنه ازتون مجوز بخوان. مجوزهای مورد نیاز هم تو روند ثبت نام در اینماد گفته میشه

سلام من یک مغازه اجاره کردم و میخوام از اون فقط به عنوان انبار برای محصولات فروشگاه اینترنتی استفاده کنم. برای اینکار نیازی به پروانه کسب هست؟

سلام خیر نیازی نیست

سلام خوبید خسته نباشید من میخوام درگاه مستقیم پرداخت بانک ملتو بگیرم و مراحلو تا انتها رفتم که در انتها از من مجوز کسب و کارم و خواستند. این چه مجوزی؟ و از کجا باید بگیرم؟ درضمن اینماد و گام ۴ هم دارم ولی میخواستم درگاه مستقیم بانک ملتو بگیرم
سایتمم در مورد فروش کالاهای مختلفه و مخصوص یک گروه کالایی خاص نیستش ممنون میشم راهنماییم کنید

سلام خدمت شما
احتمالا نوع کسب و کارتون رو چیزی انتخاب کردید که نیاز به مجوز داشته، میتونید این قسمت رو اصلاح کنید.
ببینید اگر اجباری در وارد کردن مجوز نداره این مرحله رو تایید کنه که رد بشه.

سلام برای ساخت فروشگاه چند منظوره اینترنتی باید از کجا مجوز گرفت؟

سلام دوست عزیز باید از سایت اینماد مجوز بگیرید

سلام، وقت بخیر
من برای فروش محصولات ارگانیکم مثل پسته،گردو و عسل و زیره و آویشن و... نیاز به مجوز دارم؟

سلام نیازی به گرفتن مجوز ندارید.
اما در صورتیکه بخواید اینماد برای سایت بگیرید، ممکن هست که اینماد از شما مجوز خاصی بخواد.

برای راه اندازی فروشگاه انلاین که در همه زمینه ای فعالیت داشته باشه و بیشتر کار واسطه گری و بازاریابی را انجام بده ( جنس از خودش نداشته باشه و در تمام زمینه ها جنس توی سایت داشته باشه) ، مجوز از چه مراکزی نیاز هست ؟

سلام
نیازی به گرفتن هیچ مجوزی ندارید. اما برای جلب اعتماد مشتری میتونید مجوز اینماد رو دریافت کنید.

سلام روزتون بخیر
من میخوام سایت برای فروش ابزارآلات بزنم میشه راهنمایی کلی کنید چیکار باید کنم ؟

سلام خدمت شما
برای ساخت وب سایت فروشگاهی در پرتال فقط کافیه قالب مدنظرتون رو انتخاب و داخل سایت ثبت نام کنید. داخل پنل کاربری آموزش نحوه کار با پرتال و ساخت سایت به صورت کامل قرار گرفته است. ۷ روز مهلت تست رایگان استفاده از فروشگاه ساز دارید.
برای کسب اطلاعات بیشتر هم میتونید با شماره 02191003383 داخلی 2 تماس بگیرید تا کارشناسان پرتال بهتر راهنماییتون کنند.

سلام من سایت فروش محصولات ارگانیک دارم اینماد هم داشتم محصولات دیگران رو‌میفروختم که برای تمدید اینماد ازم مجوز های شرکت‌هایی که باهاشون کار میکنم رو میخوان؟
و سوال دوم اگر بخوام فروش کود ارگانیک هم داشته باشم باید مجوز داشته باشم با اینکه رشته خودم کشاورزی هست .

سلام
خیر فقط مجوز کسب و کار خودتون رو میخوان.

سلام من کانال لباس دارم ولی لباس برای خودم نیست پورسانت میگیرم ولی هیچکس خرید نمی‌کند اعتماد نمیکنن چکار کنم که فروش داشته باشم ؟؟

سلام دوست عزیز
عدم اعتماد مشتری به فروشگاه شما به دلایل زیادی بستگی داره. در حال حاضر آنلاین شاپ‌های زیادی هستند که به عنوان واسط پوشاک رو از کشورهایی مثل ترکیه خریداری میکنن و تحویل مشتری میدن.
سعی کنید بیشتر خودتون و نوع کسب و کارتون رو به مخاطب‌ها معرفی کنید تا بهتر به شما اعتماد کنن. پیام‌های رضایت مشتری هم میتونه باعث جلب اعتماد بیشتری بشه. (تو این مورد میتونید از دوستان و آشنایان خودتون شروع کنید و با یکم بازاریابی محصولات رو بهشون بفروشید. کم کم مشتری های دیگه هم اضافه میشن.)

با سلاک و تشکر بابت مقاله خوبتان
من قصد راه اندازی آمورشگاه اینترنتی و آنلاین دارم
یه سری هنرآموز در زمینه خاص که میخام براشون جزوه و آزمونهای آنلاین و صدور کارنامه و... انجام بدم. برای شروع کار میخام از تلگرام شروع کنم و اگه جواب بده به مرور به اینستا و سایت و... توسعه بدم. آیا به مجوزهای قانونی نیاز دارم؟ هر توصیه ای در این زمینه بفرمایید ممنون میشم

سلام وقتتون بخیر
ممنون از شما
برای فعالیت در تلگرام و اینستاگرام نیازی به دریافت مجوز ندارید. برای سایت هم زمانی که بخواید اینماد بگیرید، خود اینماد مجوزهای لازم رو بهتون میگه.

سلام و خسته نباشید. فروشگاه فیزیکی برای فروش برنج ندارم و میخوام در منزل بسته بندی کنم و سایت برای فروش برنج داشته باشم غیر از اینماد مجوز های بهداشت و سیب سلامت حتما لازمه؟

سلام خدمت شما
زمانی که برای دریافت اینماد اقدام می‌کنید اگر مجوز دیگه ای نیاز باشه بهتون اطلاع میدن.
اما تا اونجایی که ما اطلاع داریم فقط مجوز اینماد رو نیاز دارید.

سلام وقت شما بخیر . من به زاهنمایی شما هر چه سریعتر نیاز دارم تشکر از شما ببخشید. شخص حقیقی قصدفروش اینترنتی لوازم برقی دارم.این اطلاعاتی که اینجا نوشته ناقص هستش فقط نوشته شده اینماد . لطف کنید واضح توضیح بدیدبه چه مدارک و شرایطی نیاز هست

سلام
شما برای ساخت فروشگاه اینترنتی به هیچ مدرک خاصی نیاز ندارید اما برای جلب اعتماد مشتری میتونید اینماد بگیرید و اون رو داخل سایتتون قرار بدید

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما
در رابطه با درگاه پرداخت آنلاین یک سوال مهم داشتم که پاسخش رو هر چه گشتم در جایی پیدا نکردم. بنده مهندس ناظر ساختمان هستم و قصد دارم یک فروشگاه فایل برای فروش جزوه و فایلهای اینچنینی ایجاد کنم. ولی برای درگاه پرداخت آنلاین به من گفتن کد مالیاتی و نماد اعتماد می بایست داشته باشم. با اینحال در سامانه امور مالیاتی که وارد میشم و می خوام پرونده جدید ثبت کنم به دلیل یکسان بودن کد پستی اجازه ایجاد ثبت نام جدید به من نمیده. (چون قاعدتا و به طور منطقی نباید محاسبه مالیات بر درآمد نظارتم با محاسبه درآمد فروشگاه فایلم یکسان باشه) بنابراین خواستم بدونم اگر در این رابطه اطلاع دارید یا قبلا برخورد داشتید لطفا راهنمایی بفرمایید. و اینکه آیا در ابتدا باید نام اعتماد رو دریافت کنم بعد کد مالیاتی رو؟ و آیا برای دریافت نماد اعتماد نیاز هست تصویر پروانه اشتغال به کار مهندسیم رو بارگذاری کنم؟ پیشاپیش بابت راهنمایی هاتون سپاسگزارم.

سلام
برای راهنمایی دقیق در این مورد لطفا با شماره 02191003383 داخلی 2 تماس بگیرید.

برای فروش مواد غذایی و خوراکی مثل کلوچه به چه مجوز هایی نیاز است؟

سلام، به مجوز بهداشت نیاز دارید

سلام برای فروش آنلاین پرینتر چه مجوزی نیاز است ؟

سلام
فقط نماد اعتماد نیاز دارید

سلام
برای ایجاد یک فروشگاه اینترنتی مصالح ساختمانی کلا همه چیز حتی وسائل زیبایی ساختمان چه نمادهایی لازم هست مجوز بگیریم؟

سلام
فقط اینماد لازم هست

سلام وقتتون بخیر برای فروشگاه کالا جواز کسب لازمه من هر کاری میکنم میگه باید مجوز یا جواز کسب وارد کنید

سلام
بله باید مجوز داشته باشید

سلام برای سایتی مثل دیجی کالا چه مجوزی بگیرم

سلام
روی علامت اینماد دیجی کالا کلیک کنید و در انتهای صفحه ای که باز میشه مجوزهای دیجی کالا رو نوشته

سلام
برای ایجاد فروشگاه محصولات آموزشی (ویدئویی) چه مجوزهایی نیاز داریم و آیا فروشگاه شما امکانات برای بارگزاری فیلم های آموزشی را دارد؟ با تشکر

سلام
فقط اینماد نیاز دارید، بله شما میتونید فیلم هاتون از طریق پرتال خیلی راحت بفروشید و حتی قابلیت اتصال به اسپات پلیر هم جود داره.

سلام من می خوام نقاشی و استیکر بفروشم مجوز لازم دارم؟

سلام
فقط اینماد باید بگیرید

سلام برای فروش لوازم ارایشی وبهداشتی مجوز لازم داره؟اداره مالیات هم باید پرونده درست کنم یانه؟

سلام
اینماد کافی هست و بله باید به اداره مالیات معرفی کنید

سلام. من مانتو، کت و شومیز زنانه تولید میکنم. میخوام فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنم چه مجوزهایی لازم داره؟ و اینکه چجوری میتون اینماد رو بنام خودم و شریکم دوتایی بگیرم بدون ثبت شرکت

سلام
فقط نماد اعتماد لازم داره. نمیشه نماد اعتماد به نام دو نفر گرفت.

سلام من فیلمهای آموزشی زبان دوره متوسطه اول و دوم رو ضبط و تدوین و کلی نمونه سوال برای آزمونهای پایان ترم و امتحانی آماده کردم. برای فروش این فیلمها به صورت تماشای آنلاین و فروش نمونه سوالات در سایت مجوز نیاز هست یا خیر؟ممنونم

سلام
خیر مجوزی لازم نیست

ممنونم از شما برای دریافت اینماد و دریافت درگاه پرداخت آنلاین هم چقدر زمان می بره تا دریافت کنیم؟

سلام
در کل حدود 1 هفته تا 10 روز زمان میبره

خیلی ممنونم

من میخواهم محصولات لبنی عرضه کنم

سلام
برای این حوزه احتمالا به مجوز بهداشت نیاز دارید.

سلام وقت بخیر من پوشاک زیر بانوان میفروشم کانالم 200 نفر بیشتر نیست آیا من مجوز لازم دارم

سلام
خیر مجوز لازم نیست

من میخواهم سایتی که تبلیغ فروشگاه های دیگر را می‌کند. تقریبا مانند تر و.. بسازم آیا نیاز به مجوز دارد

سلام
خیر مجوز خاصی لازم نیست

سلام. من تعدادی کتاب دارم که مال خودم هست و قبلا خریدمشون. می خوام اونا رو تو سایتم بفروشم. برای این کار نیاز به مجوز خاصی داره؟

سلام
خیر مجوز خاصی لازم نیست

سلام
من یک سایت آموزش زبان زدم که منابع مختلفی را بصورت صوتی در اون دارم
آیا برای enamd به مجوز خاص دیگری نیاز داره ؟
با تشکر

سلام
خیر مجوز خاصی لازم نیست

سلام وقت بخیر
برای سایت فروشگاهی عطر و ادکلن هم مجوز نیاز هست ؟یا مراحل قانونی ثبتی ؟

سلام
خیر مجوز خاصی لازم نیست

برای ایجاد سایت فروشگاهی مثل دیجی کالا و باسلام دفترکار ندارم؛ برای آدرس دهی در تماس با ما چکار باید کرد که اعتبار داشته باشم؟

سلام
میتونید آدرس محل سکونت رو درج کنید

ارسال دیدگاه
 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
ساخت سایت و فروشگاه اینترنتی
02191003383 داخلی 2