۳۰٪ تخفیف ویژه به مناسبت عید نوروز

لیست مجوزهای لازم برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی

اگر صاحب یک کسب و کار سنتی مثلا مغازه، شرکت یا فروشگاه بوده‌اید؛ حتما یادتان است که برای گرفتن مجوزهای آن مدتی دوندگی کردید. از این اداره به آن اداره. حالا می‌خواهیم درمورد مجوزهای یک فروشگاه آنلاین صحبت کنیم. آیا برای آن هم به مجوزهای خاصی نیاز داریم؟ در ویدیو زیر به صورت مختصر در مورد مجوزهای فروشگاه اینترنتی توضیح دادیم. اگر نیاز به اطلاعات کامل‌تری داشتید، حتما ادامه مقاله را هم مطالعه کنید.

همیشه گفته‌ایم، باز هم می‌گوییم، که مدیریت کردن یک فروشگاه آنلاین به مراتب از اداره کردن یک فروشگاه سنتی راحت تر است. اما نه به این معنی که برای آن نیاز به هیچ مجوزی ندارید. فروشگاه اینترنتی هم به مجوزهایی نیاز دارد؛ اما گرفتن آن‌ها زمانی از شما نمی گیرد و از طریق اینترنت هم می توانید به راحتی انجامش دهید. 

مجوز فروشگاه اینترنتی

آیا گرفتن مجوزها ضروری است؟ بدون آن نمی توانیم فروشگاه‌ را راه بیندازیم؟

شاید بدون مجوز هم بتوانید فروشگاه تان را باز کنید؛ اما این کار یک ایراد دارد. مشتری که می خواهد محصول خود را آنلاین بخرد، نه شما را دیده، نه محصولتان را. پس از کجا باید به شما اعتماد کند؟ از کجا مطمئن شود، بعد از پرداخت پول، محصول را برایش می فرستید؟

اگر یک فروشگاه فیزیکی داشتید، راحت خرید می کرد و می رفت. اما در مورد خرید آنلاین باید به او حق بدهیم که به ما اعتماد نکند. پس برای اینکه تا حد ممکن اعتماد مشتری را به دست آورید، حداقل خیالش را با مجوز راحت کند. تازه حتی با وجود آن شاید صددرصد به شما اعتماد نکنند. گاهی با وجود اینکه قیمت فلان محصول خاص در سایت کمتر است؛ اما ترجیح می دهند آن را از مغازه بخرند. 

معمولا دلایل زیر ممکن است مشتری را از خرید آنلاین منصرف کند:

 • عدم پشتیبانی مناسب
 • ارائه خدمات نامطلوب
 • به موقع نرسیدن محصول به درب منزل
 • نظارت نداشتن به فعالیت فروشگاه

حال باید دنبال راه حلی باشیم، که این نارضایتی را کاهش بدهیم. داشتن مجوز برای فروشگاه اینترنتی حداقل کاری است که می توانید انجام دهید. خب به سراغ مجوزهای فروشگاه اینترنتی برویم. 

لیست مجوزهای فروشگاه اینترنتی

لیست مجوزهای لازم برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی

گرفتن بعضی از این مجوزها برای فروشگاه اینترنتی تان لازم و ضروری نیست. اما اگر آن ها را داشته باشیم اعتبار بیشتری خواهید داشت. یک نکته دیگر هم اینکه یک سری از مجوزها را برای بعضی از محصولات نیاز دارید. راستی شما چه محصولی دارید؟ تا ببینیم به چه مجوزهایی نیاز دارید؟ خوشحال می شویم آن را زیر همین مقاله با ما در میان بگذارید. 

1. نماد اعتماد الکترونیکی (ای نماد)

اینماد، معمول‌ترین و اصلی‌ترین مجوز یک سایت فروشگاهی است. اکثرا مشتریان قبل از اینکه محصولی را از سایت خاصی سفارش دهند، به دنبال علامت اینماد پایین وب سایت می‌گردند. اگر آن را نبینند احتمالا بیخیال خرید محصول می شوند. ای نماد یا نماد اعتماد الکترونیک را مرکز توسعه تجارت الکترونیک برای کسب و کار اینترنتی ارائه می دهد. که زیر نظارت وزارت صنعت، معدن و تجارت به افرادی که قصد تاسیس فروشگاه آنلاین را دارند، داده می شود. 

بعد از اینکه سایت تان را راه اندازی کردید، از طریق سایت اینماد برای گرفتن آن درخواست می دهید. در راهنمای کامل و تصویری گرفتن اینماد کامل و مرحله به مرحله همه چیز را گفته‌ایم. 

اینماد چند نوع است، که در ادامه هر کدام را توضیح می دهیم:

انواع نماد الکترونیک

اینماد به سه دسته تقسیم بندی شده است، که در ادامه در مورد آن‌ها توضیح می دهیم.

1. نماد موقت

برای کسانی که قصد دارند سریعا فروشگاه اینترنتی خود را راه اندازی کنند و با صرف زمان کمتر مجوز دریافت نمایند، نماد موقت برای آنها صادر می شود. همچنین این را باید بدانید که لازمه داشتن نماد های دیگر، نماد موقت می باشد. در واقع برای اخذ نماد موقت کمترین معیار بررسی شده و نیاز به تمدید دارد.

2. نماد دائم تک ستاره

پس از اخذ نماد موقت باید معیارهای بیشتر و مهم تری را داشته باشید تا بتوانید نماد دائم تک ستاره را بدست آورید.

3. نماد دائم دو ستاره

گواهی SSL، نقش مهمی در اعتماد کاربران به سایت دارد. در سایت فروشگاهی، بسیاری از افراد تمامی اطلاعات خود را برای خرید محصول در سایت مذکور وارد می کنند. این اطلاعات شامل محل زندگی کاربر، شماره تماس منزل، موبایل، سن، شماره کارت و ... می باشد. داشتن گواهی SSL این اعتماد را به کاربر می دهد که اطلاعاتش محفوظ خواهد ماند. خب حالا برای داشتن نماد دائم دو ستاره باید گواهی SSL را حتما داشته باشید.

2. درگاه پرداخت آنلاین

چیزی درمورد فیشینگ به گوشتان خورده است؟ داستان از این قرار است که بعضی از کلاهبرداران، با استفاده از روش‌هایی در سایت های فروشگاهی و از طریق درگاه های بانکی به اطلاعات کاربران سایت دسترسی پیدا می کنند. این اطلاعات شامل کلمه کاربری، رمز عبور، شماره 16 رقمی کارت، CVV2 و رمز دوم است.

متاسفانه این اتفاق در بعضی از فروشگاه های اینترنتی، رخ می دهد و ممکن است باعث ترس مشتریان شود. البته این اتفاق در گذشته بیشتر می افتاد. اما امروزه به دلیل افزایش آگاهی مردم و با وجود همچنین با عرضه مجوزهای رسمی در زمینه کسب و کار اینترنتی، دست بسیاری از کلاهبرداران کوتاه شده است.

 امروز پیشرفت های زیادی در زمینه فین تک یا فناوری مالی در کشور انجام شده که درگاه پرداخت بانکی مناسب و امنی را به دور از دسترسی کلاهبرداران برای بسیاری از فروشگاه های اینترنتی کوچک و بزرگ ایجاد کرده است.

آیا می‌خواهید بدانید بهترین درگاه پرداخت اینترنتی کدام است؟

در حالت کلی دو دسته درگاه پرداخت آنلاین وجود دارند که عبارتند از:

درگاه پرداخت مستقیم

قبل از اقدام به باز کردن درگاه پرداخت مستقیم، بایستی حتما ای نماد را دریافت کرده باشید و سپس به بانک رفته و قراردادی را برای راه اندازی درگاه پرداخت مستقیم با بانک منعقد کنید و در این زمینه بایستی تمامی اطلاعات حقیقی و حقوقی لازم را در اختیار بانک مورد نظر قرار دهید و این را هم بدانید که این درگاه برای فروشگاه هایی مناسب است که دارای تراکنش به مراتب بیشتری نسبت به فروشگاه های دیگر می باشند و زمان گرفتن این درگاه کمی زمان بر نیز است.

درگاه پرداخت واسط

طرف قرارداد شما با شرکتی است که خود واسط بین شما و بانک می باشد. در این درگاه، شرکت واسط مبلغی را به عنوان کارمزد از شما می گیرد و پول مشتریان ابتدا به حساب واسط واریز شده و سپس به حساب شما انتقال پیدا می کند. در واقع اگر دارای کسب و کار کوچک و با تعداد تراکنش کم هستید این درگاه پرداخت را به شما توصیه می کنیم. سایت زرین پال یک نمونه از درگاه پرداخت واسط است.

مطلب پیشنهادی: بهترین درگاه های پرداخت واسط کدام است؟

3. مجوز در زمینه رسانه های دیجیتال

مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال برای فعالیت خود همواره به موارد زیر اشاره کرده است:

 • نظم دادن و سامان بخشیدن به به فعالیت های فرهنگی دیجیتالی در سطح کشور
 • تولید زیاد محصولات فرهنگی دیجیتالی مناسب با ارزش های نظام
 • بالا بردن سطح آگاهی و مهارت مردم و همچنین به چالش کشیدن و استفاده صحیح از رسانه های دیجیتال.

برای اینکه بتوانید در زمینه رسانه های دیجیتال فعالیت کنید، باید مجوز آن را بگیرید، که در ادامه راه کارهای لازم برای دستیابی به مجوز را قدم به قدم توضیح می دهیم.

 • اشخاص حقیقی بایستی ابتدا به سایت saramad.ir مراجعه کنند و نسبت به ثبت نام اولیه اقدامات لازم را انجام دهند.
 • پس از ثبت نام اولیه در سایت مرکز فناوری اطلاعات، به شما کلمه عبور داده خواهد شد و با استفاده از آن می توانید برای درخواست مجوز در زمینه رسانه های دیجیتال اقدام کنید.
 • پس از اینکه درخواست خود را برای مجوز ارسال کردید، تیم حراست آن را بررسی کرده و نتیجه را برای شما ارسال می کند.
 • اگر نتیجه تیم حراست برای درخواست مجوز مورد تایید باشد، نوبت به آزمون آنلاین در زمینه قوانین و مقررات میرسد و سپس بایستی مصاحبه آنلاین نیز انجام دهید. آزمون آنلاین شامل 12 سوال می باشد که وقتی در حدود 15 دقیقه برای آن در نظر گرفته شده است و زمان مصاحبه نیز 10 دقیقه می باشد.
 • در پایان نیز علاوه بر گرفتن نمره قبولی در آزمون آنلاین و استعلام از مراجع ذی صلاح باید کمیته تخصصی نیز اظهار نظر کرده و سپس برای اظهار نظر پایانی منطبق با آیین ساماندهی در کارگروه فرهنگی دیجیتال مورد بررسی قرار گیرد و پس از تایید شدن به شما مجوز 5 ساله می دهند.

4. گرفتن مجوز نظام صنفی رایانه ای

تمامی شرکت ها و کسب و کارهای اینترنتی بعد از ثبت شرکت و قبل از آغاز کار در زمینه های مختلف تولید، طراحی، توسعه دادن، مشاوره و آموزش نرم افزارها و ... باید به نظام صنفی استان مورد نظر خود رفته و مجوز لازم را در زمینه فعالیت های رایانه ای دریافت نمایند.

در مجموع شرکت هایی که دارای مدیر عامل با حداقل مقطع لیسانس باشند و همچنین کسب و کار آنها در زمینه فعالیت های رایانه ای باشد می توانند برای دریافت مجوز نظام صنفی رایانه ای اقدام کنند.

5. مجوز ساماندهی

یکی دیگر از مجوزهای لازم برای راه اندازی فروشگاه آنلاین، مجوز ساماندهی زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. در واقع این مجوز نشان می دهد که محتوای وب سایت شما تایید شده است و مشکلی ندارد. برای کسب این مجوز می توانید به سایت https://samandehi.ir  رجوع کنید. حالا سوالی که پیش می آید این است که آیا حتما بایستی این مجوز را برای فروشگاه خود داشته باشیم یا خیر؟ برای راه اندازی فروشگاه می توانید این مجوز را دریافت نکنید ولی مزیتی که این نماد دارد این است که اگر سایت فیلتر شود، ستاد ساماندهی قبل از فیلترینگ شما را با ارسال اس ام اس آگاه می کند. و داشتن این مجوز برای فروشگاه هایی بیشتر مناسب است که دارای محتوای صوتی و تصویری هستند که احتمال فیلترینگ آن بیشتر از سایر محتواها می باشد.

انواع نمادهای مربوط به ساماندهی

نماد ساماندهی هم مانند نماد ای نماد دارای دو دسته موقت و دائم می باشد که در ادامه در مورد آن توضیح می دهیم.

نماد موقت

در واقع نماد موقت برای آن دسته از اشخاصی است که در حال تکمیل مدارک برای اخذ نماد دائم ساماندهی برای فعالیت و کسب و کار باشند که مدت زمانی که به فرد برای تکمیل مدارک اصلی میدهد در حدود 3 ماه می باشد.

نماد دائم

نماد دائم ساماندهی مانند ای نماد دارای ستاره نیست، و زمانی که مدارک لازم را تکمیل کردید به شما داده می شود و مدت اعتبار آن 6 ماه است که می توانید آن را تمدید کنید.

6. مجوزهای اختصاصی کسب و کارهای اینترنتی

این مجوز به نوع خدمات یا محصولی که دارید بستگی دارد. مثلا برای فروش محصولات فرهنگی و هنری مجوز وزارت ارشاد را نیاز دارید. اگر محصول یا خدمات تان در حوزه سلامت و درمان است، به مجوز وزارت بهداشت نیاز دارید. خلاصه اینکه بسته به کسب وکارتان اگر نیاز باشد باید مجوز اختصاصی آن را بگیرید.  

اصلا سایت دارید؟ می‌دانید چگونه باید سایت فروشگاهی تان را راه اندازی کنید؟

راستی اصلا وب سایت تان را راه اندازی کرده اید یا هنوز آن را هم ندارید؟ اگر سایت فروشگاهی تان را دارید که خوب، به سراغ ادامه موضوع بروید. اما اگر هنوز سایت ندارید، اجازه دهید روش ساخت سایت فروشگاهی را هم به شما آموزش دهیم. 

بطور کلی برای ساخت سایت سه گزینه دارید:

 1. طراحی سایت با کدنویسی و به صورت کاملا اختصاصی
 2. طراحی سایت با سیستم های مدیریت محتوا از جمله وردپرس
 3. ساخت سایت با کمک سایت ساز یا فروشگاه ساز 

اگر تجربه و دانش فنی طراحی و مدیریت سایت را ندارید، علاوه بر آن می‌خواهید سایت تان خیلی زود آماده شود و محصولتان را در آن بگذارید، بهترین گزینه برای شما استفاده از فروشگاه ساز است. مثلا یک نمونه ایرانی خوب آن، فروشگاه ساز پرتال است که سایتتان را یک ساعته در دست می گیرید. کار با آن هم مثل آب خوردن است. 

فروشگاه ساز portal

اگر می خواهید بدانید که چگونه این کار را کنید، حتما آموزش ساخت فروشگاه اینترنتی را مطالعه کنید. این آموزش فقط 10 دقیقه زمانتان را می گیرد. راستی تا 7 روز هم می توانید به صورت رایگان با سایت پرتال کار کنید تا مطمئن شوید آیا آن را دوست دارید یا نه. 

نتیجه گیری

در این مقاله سعی شده است تمامی نکات لازم در مورد لیست مجوزها برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی را به طور کامل و جامع توضیح دهیم. و هر شخصی که نیازمند مجوز برای کسب و کار اینترنتی است با خواندن این مقاله دید خوبی پیدا خواهد کرد. هر چند بسته به اینکه چه محصولی می‌خواهید بفروشید، مجوزهای مورد نیازتان متفاوت خواهد بود. 

شما چه نوع سایت فروشگاهی می‌خواهید راه اندازی کنید؟ خوشحال می شویم آن را همین زیر برای ما بنویسید. 

دیدگاه خود را ارسال کنید

141 دیدگاه

این همه اداره برای راه اندازی فروشکاه اینترنتی جوک هستش شبیه دزدان سر گردنه هستند اینها

خوب بود، دست شما درد نکند

خواهش می کنم علی عزیز :)
در مورد فروشگاه اینترنتی چندتا مقاله دیگه هم داریم.
خوشحال میشیم بازم به ما سر بزنید.

سلام خسته نباشید من میخام یه فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنم اگه میتونید همکاری کنید از میخام ب ایمیل من مسیج بدین shahgholiaref@yahoo.com

سلام آقای عارف.
راه اندازی فروشگاه اینترنتی با پرتال اصلا کار سختی نیست. فقط کافیه یه سایت تست توی پیج https://www.portal.ir/ecommerce ایجاد کنید. بعد از اون چندتا ویدیوی آموزشی بهتون نشون داده میشه و کامل میگه باید چیکار کنید. علاوه بر اون یه راهنمای کامل آموزشی هم داریم که به شما میگه باید چجوری فروشگاه آنلاینتون رو بسازین. آدرس صفحه اینه : https://www.portal.ir/how-to-build-an-ecommerce-website. که براتون ایمیل میشه.
علاوه بر اون اگه با شماره 02163404 داخلی 2 تماس بگیرید؛ کارشناسای ما راهنماییتون میکنن.

سلام وقتتون به خیر
برای تلگرام هم مجوز ها لازم است

سلام. وقت شما بخیر
نه نیازی نیست.

سلام می خواهم یک فروشگاه مواد غذایی در شهر خودمان از طریق کانال تلگرام راه اندازیکنم مجوز نیاز است.تشکر اگر پاسخ دهید.

سلام وقت شما بخیر
ببینین شما میتونین نماد اعتماد الکترونیکی برای کسب و کارتون بگیرین. ینی اونو حتی برای شبکه های اجتماعی و پیامرسان های مجاز هم میتونین بگیرین. اما از اونجایی که تلگرام از نظر بزرگواران غیر مجازه پس شامل اون نمیشه و کلا با مجوز هم مجاز نمیشه :) بنابراین فکر نمی کنم مجوز خاصی نیاز داشته باشه.

سلام برای یک فروشگاه اینترنتی مواد غذایی مثلا میوه و گوشت و مرغ چه مجوزی لازمه؟

سلام وقت شما بخیر باشه :)
در کل اگه سایت فروشگاهی داشته باشید بهتره اینماد یا همون نماد اعتماد الکترونیک بگیرید. و چون محصولتون مواد غذایی هس مجوز سلامت و بهداشت رو هم بگیرید. با این کار اعتبار سایتتون بیشتر میشه.

برای گرفتن این نماد اعتماد چه چیزی لازم است

سلام وقت شما بخیر باشه
ببینین ما یه مقاله آموزشی کامل و تصویری در مورد گرفتن اینماد داریم که همه مراحل کامل توش گفته شده. اگه بخوام اینجا بگم ممکنه درست متوجه نشین. آدرس زیر رو توی مرورگرتون وارد کنین فقط :
https://www.portal.ir/enamad-visual-guide

با سلام
برای ایجاد یک سایت آموزش آنلاین در حوزه کنکور سراسری که شامل محتوایی از قبیل فیلم اموزشی و مشاوره و ... به چه مجوز هایی نیاز هستش؟
آیا نیازه از آموزش و پرورش هم مجوز گرفته بشه یا میشه بدون گرفتن مجوز آموزش پرورش هم فعالیت قانونی داشت؟ با تشکر

سلام رسول عزیز
اگه اشتباه نکنم برای چنین سایتی نه نیازی به مجوز آموزش پرورش ندارید. مگر اینکه در کنار سایت یه موسسه آموزشگاهی چیزی هم داشته باشید که برای اون باید یک سری مجوز داشته باشید.

سلام من تازه سایت ساختم ایا نماد نگیرم مشکلی هست گیر میدن

سلام میلاد عزیز
ببینید شاید گیر ندن، اما مهمتر ازون اینه که اعتماد مشتری رو از دست میدین. چون یه فاکتور مهمه که معمولا تعداد زیادی از مشتری ها قبل از خرید به اون توجه می کنن. چرا می خواید این تعداد رو از دست بدین؟ :) کار پیچیده ای نیستش که.

سلام
مطلب جامع و خوبی بود
به مشتریان و دوستانی کسانی که میخان فروشگاه اینترنتی بزنن خوندن این متن رو پیشنهاد کردم
سپاس

سلام احسان عزیز
وقت شما بخیر باشه
مرسی از شما و کامنت خوبتون :)
خوشحالیم که براتون مفید بوده. قصد راه اندازی سایت رو دارین درسته؟

با سلام و احترام
من به تازگی فروشگاه آنلاین کالاهای اساسی را برای شهرستان محل زندگی ام راه اندازی کرده ام. رویه کار فروشگاه به این صورت هست که با دعوت از دوستان، امتیاز میدیم که کاربران می توانند رایگان خرید کنند. آیا این طرح بازاریابی شبکه ای محسوب میشه و باید از کمیته مجوز بگیرم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

سلام آقای اکبری عزیز
راستش من دقیقا متوجه منظورتون نشدم.
کدام کمیته منظورتون هستش؟
بیشتر توضیح بدین که اگه بتونم راهنماییتون کنم. سپاس

باسلام
از کمیته نظارت بر بازاریابی شبکه ای وزارت صنعت و معدن.
کاربران با کد دعوت مخصوص بخودشان میتوانند ۳ نفر از دوستانشان را به سایت ما معرفی کنند و با خرید هر یک از انها مشمول دریافت امتیاز میشن. به این صورت میتوانند رایگان و با تخفیف ویژه خرید کنند. سوال اصلی من اینه که اینماد به این طرح مجوز میده یا برام دردسر میشه؟

سلام برادر
طبق قانون وزارت و کمیته شما اگر بصورت دایرکت سلینگ یا فروش مستقیم طرح بریزی مشکلی نداره ولی به محض اینکه یک سطح پایین بری میتونه تو بخش نتورک مارکتینگ قرار بگیره .
اگر دقت کنی اسنپ یا مابقی برنامه ها طرح تشویقی فقط برای فرد اول مطرح میکنن و ازونجا به بعد سودی برای معرف درنظر ندارن
اگر اظلاعاتت رو بیشتر کنی ایده های قوی تری به ذهنت میاد

سلام ببخشید سوالمو مطرح کردم نیومده؟ ممنون میشم پاسخ ببدید. منظورم کمیته نظارت بر بازاریابی شبکه ای بود. و اینه اینماد ب این طرح مجوز میده یا کار دیگه ای باید بکنم؟

سلام آقای اکبری
وقتتون بخیر باشه
ببینید راجع به کمیته نظارت بر بازاریابی شبکه ای، اگه کارتون نتورک یا بازاریابی شبکه ای محسوب میشه زیر نظر این کمیته قرار میگیره. البته فکر نکنم نیازی به مجوز خاصی داشته باشین.
و در مورد اینماد هم: تنها به سایت های فروشگاهی داده میشه. البته نه اینکه اجبار باشه ولی برا اعتبار فروشگاهتون حتما این کار رو انجام بدین. نمیدونم سایت شما هم فروشگاهیه یا نه. اگه هست اینمادو بگیرین.

سلام وقت بخیر
ممنون از راهنماییتون. بله سایتمون فروشگاهی هست ولی بازاریابی شبکه ای نیس. فقط کاربرا میتونن با کد دعوتشون افراد جدید معرفی بکنن که مشمول دریافت امتیاز خرید میشن که اونم اجباری نیس.
پس با این حساب اینماد میتونم بگیرم؟

بله امکانش وجود داره. برای گرفتن اینماد هم میتونید مقاله آموزشی ما رو مطالعه کنید، هر سوالی هم داشتید، میتونید با پشتیبانی اینماد در میون بذارید، پاسخگو هستن.
اینم آدرس مقاله :
https://www.portal.ir/enamad-visual-guide

سلام ،من میخوام توواتساپ فروشگاه مجازی پوشاک راه اندازی کنم، بایدمجوزبگیرم؟وآیابایدبرای فروشگاه اینترنتی مکان معرفی کنیم؟

سلام
خیر نیازی به مجوز نیست

سلام. ممنون از مطالب خوبتون
من در حال ساخت یه سایت فروش محصولات هنری هستم. چه مجوزهایی لازم و اجباری هست؟
با سپاس

سلام
وقت شما بخیر باشه.
خوشحالیم که براتون مفید بوده. برای سایت فروشگاهی اینماد از همه مهمتره. که اون هم کار سختی نیستش اصلا.
خیلی هم عالی که قصد راه اندازی چنین فروشگاهی رو دارید. اتفاقا یه مقاله آموزشی با همین موضوع توی بلاگ پرتال داریم:
https://www.portal.ir/how-to-sell-art-online
حتما به شما کمک میکنه :)

احسنت خانم شریفی با این توضیح کامل تون

سلام آقای یزدانی عزیز
وقتتون بخیر باشه
مرسیی از شما و پیام انرژی بخشتون :)

سلام ضمن تشکر از راهنمایی های شما
من تصمیم دارم در خصوص ارائه کیک و شیرینی ،دسر وغذا فروشگاه آنلاین تأسیس کنم
در این خصوص از شما کمک می‌خوام
با تشکر

سلام وقت شما بخیر باشه
خیلی هم عالی. هم لذت بخشه و هم میتونه درآمد خوبی داشته باشه. محصولات رو میخاید سفارشی تهیه کنید یا یه منوی مشخص داره؟
بنظرم بیایید یه منوی مشخص از شیرینی، دسر و غذا در نظر بگیرید. درکنارش هم سفارش رو اضافه کنید. نمونه ها رو هم توی سایت بذارید. پس باید یه سایت فروشگاهی داشته باشین؛ یعنی اینکه درگاه پرداخت داشته باشه. راه اندازی سایت هم اصلا کار سختی نیستش. مثلا یه راه ساده براش استفاده از سایت ساز پرتال هس. از توی این صفحه https://www.portal.ir/ecommerce یه سایت ایجاد میکنین. بعد ازون چند تا ویدیو گذاشته شده که کامل میگه باید چیکار کنید.
من پیشنهاد میکنم کنار سایت صفحه اینستاگرام رو هم داشته باشین و توش فعالیت کنید. ازون طریق مشتری رو به سمت سایت ببرید.
سوال دیگه ای داشتید ما در خدمتیم.
موفق باشید.

سلام و وقتتون بخیر
ممنونم از شما و پاسخگویی شما
هدف من فروش کیک و شیرینی های خانگی و غذاهای خانگی است لطفا راهنمایی می فرمایید که چه مجوزات اختصاصی باید بگیرم و از کجا
و آیا این کار انجام شدنی هست به خاطر این که محصولات خانگی هستند؟

سلام وقت شما بخیر باشه
خواهش میکنم :) خیلی خوبه که این تصمیمو گرفتین. اتفاقا محصولات خونگی مثل کیک و شیرینی طرفدار زیادی هم داره.
از اونجایی که خودتان تولید کننده محصول هستید و غذایی هستش، مجوز صنف مخصوص به اون یعنی وزارت بهداشت رو باید بگیرید. و چون سایت فروشگاهی هست بهتره اینماد هم بگیرین. نگرفتن این مجوزها شاید کسب و کارتون رو یکهویی تعطیل نکنه اما اعتماد مشتری رو از دست میدید و این خودش مسئله کمی نیست :)
موفق باشید.

سلام
یه سایت داریم در حوزه فروش تحقیق و پاورپوینت چند نفر هستیم قصد داریم جایی را اجاره کنیم برای اجاره یک دفتر ایا نیاز به مجوز از سازمان امورصنفی و گرفتن پروانه هست؟اینماد نمیخام اداره دارایی و مالیات میتونه جلوی فعالیت ما رو بگیره؟
چه مجوزهایی لازم هست تا هیچ سازمانی جلوی فعالیت ما رو نگیره؟

درود آقای صیادی عزیز
وقتتون بخیر باشه
تا جایی که میدونم نیاز به مجوز خاصی ندارید؛ البته اگر محصولات فرهنگی باشه باید از وزرات ارشاد که مجوز ساماندهی میشه، مجوز بگیرید.
اما چون سایتتون فروشگاهی هستش بهتره اینماد رو بگیرید. این کار به نفع خودتون هست.

سلام متشکر برای مقاله مفیدتان
ما یه فروشگاه اینترنتی داریم که فروشنده‌ها موجودی و قیمت محصولاتشان را در سایت ثبت میکنند و کاربر که خریدش رو انجام داد پیک سفارش رو جمع میکنه و برای آدرس خریدار ارسال میکنیم و ما برای هر دسته بندی محصولات یک کمیسیون در نظر گرفتیم
ما الان نماد اعتماد دو ستاره داریم ولی برای درگاه مستقیم بانکی نمیدونم چه مجوزی لازم هست که بگیرم!
آیا نیاز به ثبت شرکت سهامی خاص با موضوع بازرگانی داریم یا مجوز دیگری لازم هستش؟
ممنون میشم پاسخ بدید

درود آقای عباسی راد عزیز
برای گرفتن درگاه مستقیم بانکی اگه شرکتتون رو ثبت کردین که با همون اینماد هم کارتون راه میفته.

یعنی دفتر اجاره کنم نیاز به پروانه کسب و کار نیست؟امور صنفی کاری نداره؟
متشکر از راهنمایی

ببینید ازونجایی که میخواید دفتر بزنید و کارای خدماتی انجام بدین نیازه که جواز صنف مخصوص به کارتون رو بگیرین. که برای کار شما میشه جواز امور رایانه ای. که اون هم اگه اشتباه نکنم باید به اداره مالیات یا شهرداری مراجعه کنید.

سلام
من دوستان تولیدکننده ی زیادی دارم که سال هاست که فرش و تابلو فرش تولید می کنند ولی خب شرکت یا برند ثبت شده خاصی ندارند
خلاصه اینکه قرار شد یه سایت اینترنتی درست کنیم که تابلو فرش های این دوستان (که از استان های کرمان و اصفهان و لرستان هستن) رو به اسم یه برند وارد سایت کنیم و بفروشیم.
ایا نیاز به مجوز خاصی هستش ؟چون تا اون جا که من تحقیق کردم فقط تعاونی فرش مجوز می خواد و سایر چیز های مرتبط با فرش مجوزی نمی خواد .
و اینکه ایا حتما باید ثبت شرکت در دفاتر اسناد رسمی انجام بشه و یا فقط ایجاد یک سایت و گرفتن نشان های مورد نیاز کفایت میکنه؟؟؟؟

سلام آقای دیندار
وقتتون بخیر باشه.
خیلی هم عالی که میخواید این کارو انجام بدید.
نه دیگه مجوز خاصی نمیخواد؛ فقط چون قراره توی سایت فروش داشته باشید بهتره اینماد یا همون نماد اعتماد الکترونیک بگیرید؛ اگه جلب اعتماد مشتری براتون مهمه و هم اینکه اگه بخواید برای فروشگاه درگاه پرداخت مستقیم بگیرید نیاز به اینماد دارید.
بدون ثبت شرکت هم میتونید سایتتون رو راه بندازید و محصولات تون رو بفروشید.
موفق باشید.

با سلام
قصد راه اندازی فروشگاه اینترنتی میوه و تره بار را دارم
چه مجوز هایی باید بگیرم؟
اگه یه مکان مثلا یه پارکینگ جهت انبار و توزیع کالا ها باشه باید بابت اون از جای خاصی مجوز دریافت کنم؟

سلام آقای مرتضی
برای فروشگاه اینترنتی اصلی ترین مجوزی که باید داشته باشید اینماد هستش. هر چند اون هم اجبار نیست؛ ولی برای جلب اعتماد کاربر و گرفتن درگاه پرداخت بانکی مستقیم لازمه. ولی فکر نمیکنم مجوز دیگه ای نیاز داشته باشین.
نه برا انبار و توزیع هم نیازی نیست در شروع.
موفق باشید :)

سلام
ممنون از اطلاعات مفید و کاربردیتون
در خواست ثبت برند در سازمان ثبت اسناد رو دادم ولی از من جواز فعالیت می خواد!
اینماد هم دریافت کردم
چه مدارکی باید براشون بفرستم؟

سلام آقای شیروانی
وقتتون بخیر باشه.
خواهش میکنم :)
والا دقیقا نمیدونم این رو ولی مقاله زیر رو بخونید احتمالا میتونه کمکتون کنه:
https://www.portal.ir/how-to-register-brand

سلام ممنون از مطلب خوبتون
سوال من اینکه باتوجه به سختگیری های اخیر در شبکه مجازی(اینستاگرام)و اینکه بالاخره یک صفحه در اینستا وجود خواهد داشت ک محصول اونجا هم معرفی بشه بنظرتون امکانش هست ک وقتی بخواییم سایت و و در ادامش مجوز مربوطش و داشته باشیم طرح محصولی ک میخواییم بفروشیم و قبول نکن و مجوز صادر نکنن؟

سلام ممنون از مطلب خوبتون
سوال من اینکه با توجه به سختگیری های اخیر در فضا مجازی مث اینستاگرام هست و اینکه مسلما درصورت داشتن یک کسب و کار نیاز ک اینستا هم صفحه داشته باشیم بنظرتون امکانش هشت ک اگ بخوایم مجوزی برا داشتن سایت بگیریم با طراحی محصول ما مشکل داشته باشند و مجوز ندن؟
ظراحی ک مدنظر من برای محصولم تصویرسازی

سلام وقت شما بخیر باشه.
مگه چه محصولی رو دارید؟ برا سایت فروشگاهی مهم ترین مجوزی که میگیرید اینماد هست که اون هم گرفتنش سخت نیست. بنظرم ازین بابت نگران نباشید؛ چون به مجوز دیگه ای نیاز ندارید؛ مگر اینکه یه محصول خاص و غیرمجاز باشه. هست؟

ممنون از جوابتون خانم شریفی
نه کار من تصویرسازی و میخوام محصولاتی و با طرحای خودم تولید کنم ولی علت سوالم این بود ک خیلی وقتا مثلا پیش میاد ک طرحی باشه ک پوشش و ایناش مطابق قوانین کشور نیس و ازونجایی ک ممکنه اینجا هر اتفاقی بیوفته:) برا همین این سوال برام پیش اومد ک اگر شخصیت ی خانمی باشه ک مثلا پوشش فرق داره رو محصول امکان قبول نکردنش هست یا نه
بازم ممنون از مطلب خوبتون و پاسخگوییتون

خواهش میکنم :)
بستگی به تصویر و سطح پوشش داره. اگه خیلی ناجور باشه آره خب فیلتر میشه :) ولی خب اگه معمولی باشه موردی پیش نمیاد مثلا اگه دیده باشی مدلای یه سری فروشگاه ها مثل دیجی استایل هم پوشش کاملی ندارن. ولی خب توی هنر متاسفانه همیشه این مشئله وجود داره که باید مطابق با عرف باشه و خلاف اون اجازه به نمایش گذاشتن نداره! مثلا توی گالری ها نمیشه طرح خانم بدون حجاب کامل گذاشت؛ حتی یه موقع هایی صورت هم اشکال داره!
کار شما هم بستگی به نوعش داره دیگه.

سلام. ممنون از مطالب مفیدتون
در مورد فروش محولات غذایی گفته بودین به مجوز بهداشت نیاز است. میخواستم اطلاعات دقیق تری در این مورد داشته باشم و اینکه محصول غذایی تولید شده در کارخانه و یا به صورت سنتی چه فرقی برای مجوزش هست. و همینطور آیا برای مجوز گرفتن احتیاج به دفتر و انبار مشخص و ثبت شده ای هست؟
و بعد از گرفتن ای نماد و درگاه پرداخت ، پرونده مالیاتی برای کار ما صادر میشود؟
ممنون

سلام
وقت شما بخیر باشه.
ببینید مجوز بهداشت رو اگه اشتباه نکنم تنها در صورتی نیاز دارید که خودتون به صورت سنتی میخواید تولید کنید. اگه مثلا بخواید مواد غذایی کارخونه خاصی رو بذارید و بفروشید نیاز نیست. اگه خودتون تولیدی داشته باشید خب نیاز به مجوز دارید.
راجع به مورد آخر، اطلاعاتی ندارم متاسفانه.
شاید اگه بیشتر سرچ کنید اطلاعات کامل تری پیدا کنید.

سلام سایت فروش گوشی موبایل

سلام
برای سایت فروشگاهی در صورتی که بخواید درگاه پرداخت مستقیم بگیرید، اینماد ضروری هست. البته اگه هم نخواید از مستقیم استفاده کنید باز هم داشتن اینماد میتونه به اعتماد مشتریاتون کمک کنه. چون خیلی از کاربرا قبل از پرداخت، چک می کنن که اینماد داشته باشید.

درود بیکران
میخواستم یک سایت خدماتی (انواع خدماتی که شما فکرش را کنید مانند: ساختمانی - برق - تهویه و تبرید و . . . ) راه اندازی کنم می خواستم ببینم باید از تمامی اتحادیه های آنها مجوز بگیرم یا نیازی نیست . ممنون میشم راهنمایی بفرمایید .

سلام اقای یوسفی
وقتتون بخیر باشه.
نه تا جایی که میدونم نیازی نیست. فقط بهتون پیشنهاد میکنم اینماد بگیرید تا از این طریق اعتماد مشتری رو به دست بیارید. البته اگه توی سایتتون میخواید درگاه پرداخت هم داشته باشید.

سلام بنده ظروف دکوری وآشپزخانه را از طریق پیچ اینستاگرامم به فروش میرسانم.برای ثبت علامت تجاری چه مدارکی مورد نیاز .آیا میتوانم ای نماد هم ثبت نام کنم .سایت هم ندارم.

سلام
برای فروش در اینستاگرام که نیازی نیست اینماد بگیرید و برند تجاریتون رو ثبت کنید. اون برای وب سایت و شرکت هستش.

با سلام و تشکر بابت مقاله بسیار مفیدتون
من یک شرکت سهامی خاص در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات(IT) ثبت کرده ام و میخوام یک دفتر بزنم و با افراد جهت تولید محتوای اموزشی در حوزه فناوری اطلاعات قرار داد ببندم. ایا نیاز هست که از نظام صنفی رایانه استان مجوز دریافت کنم؟
همچنین محتواهای اموزشی تولید شده رو قرار هست بر روی وب سایت خودمون به فروش برسانیم برای این وب سایت چه مجوز هایی نیاز هست که اخذ بشه؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.

سلام آقای رضا
خیلی هم عالی.
نه تا جایی که میدونم نیازی به مجوز خاصی نداره. فقط اینکه چون میخواید فایل ها رو بفروشید، پس نیازه که سایتتون درگاه پرداخت داشته باشه. حالا اگه بخواید درگاه مستقیم بگیرید باید حتما اینماد داشته باشید. البته اینماد رو بهتره برا جلب اعتماد مشتری بگیرید :)

سلام و وقت بخير
من ميخواستم كه اجناس مجموعه اي از فروشندگان رو در سايتم قرار بدم بايد چه نكاتي رو رعايت كنم؟ ميشه همچنين بفرماييد كه مجوز هاي لازم و ضروري به افراد حقيقي با مقاطع ديپلم و ليسانس اعطا خواهد شد يا نه؟

سلام آقای اکبری
وقتتون بخیر باشه.
شما نیاز به یک مارکت پلیس دارید. البته اگر میخواید به فروشندگان دسترسی به سایت رو بدید که خودشون محصولات رو توی فروشگاه بذارن. یه چیزی شبیه دیجی کالا میشه. چنین سایتی رو به صورت اختصاصی باید طراحی کنید که هزینه زیادی هم داره.
راجع به سوال دوم: نه نیازی نیست.

درود برشما فروشگاه اینترنتی خیلی خیلی عالی هستش اما یک ایراد بزرگ داره اونم اینکه وقتی از یک فروشکاهی خرید میکنی تا وقتی خرید به دستت نرسیده همیشه دلهره داری رسید خیالت راحت نرسید باید چکار کرد باید از حق ات بگذری بهمین خاطر برای خریدار حتما باید یک ضامن باشه که در صورتی به هر نحوی خرید مورد نظر به دست خریدار نرسید ضامن از طرف فروشنده مبلغ به خریدار عودت نماید چون من خودم خرید کردم مدت تحویل محصول از 7روز کاری تا شانزده روز بوده که بعد از 32 روز و پشتیبانی خیلی ضعیف لغو خرید کردم گفتن 24 تا 72 ساعت کاری مبلغ 739000 هزارتومن به حسابتون واریز میشه که هنوز اقدامی برای واریز به حسابم صورت نگرفته الان من برای گرفتن حقم چقدر باید هزینه کنم که به حقم برسم ایا ارزشش رو داره از شهر خودم 1700 کیلومتر برم مشهد حسابم رو طرف صاف کنم بیام و اینکه فروشگاه انترنتی ایده بسیار عالیست اما زیر ساخت ها از مراجع قانونی به نفع خریدار خیلی پایین هستش که من وامثال من حتی 1 دهم درصد هم به این اعتماد نخواهیم کرد و عده ای تو این کار باعث اجر شدن نون دیگران میشن متشکرم اهورا مزدا پشتیبانتان

سلام آقای قاسمی
بله کاملا متوجه هستم؛ متاسفانه به موقع هایی از این اتفاقا میفته و افراد رو اذیت میکنه. مخصوصا توی ایران که فروشگاه بی نقص و عالی زیاد نداریم. اما خب من بهتون پیشنهاد میکنم قبل از خرید حتما به اینماد فروشگاه دقت کنید چون از این طریق میتونید اطمینان پیدا کنیدکه اگه در آینده به مشکل خاصی خوردید، میتونید اون رو از همین طریق پیگیری کنید.
در نهایت مرسی از نظری که ثبت کردید :)

درود عرض ادب و احترام، جسارتا برای فروش گوشت از طریق فروشگاه اینترنتی به جز گرفتن ای نماد و گواهی ساماندهی نیاز به گرفتن مجوز های بهداشتی و صنفی نیز می باشد.؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام آقای کمالی عزیز
ازونجایی که گوشت مواد غذایی هست احتمالا به مجوز وزارت بهداشت هم نیازه. که مراحلش رو میتونید از توی سایت پیدا کنید.

سلام، وقت بخیر ، ما میخوایم یه سایت فروش اینترنتی مثل دیجی کالا بسازیم. چه مجوزهایی نیاز داریم؟ و در کل چه باید کنیم؟ ممنون میشم یه توضیح جامع بدین.

سلام وقتتون بخیر باشه.
ببینید ساخت سایت اگه محصول خاصی نداشته باشید نیاز به مجوز خاصی نداره. فقط اگه بخواید درگاه پرداخت مستقیم بگیرید نیازه که اینماد داشته باشید. هر چند که برای جلب اعتماد مشتری هم داشتنش لازمه :)
سایت دیجی کالا یه مارکت پلیس هست و برای داشتن چنین سایتی باید یه شخص یا شرکت اون رو به صورت تخصصی براتون طراحی کنه که هزینه بسیار زیادی باید بپردازید. ولی اگه میخواید ظاهرش مثل اون باشه راه های ساده تری هم هست. مثلا همین فروشگاه ساز پرتال که یه قالب شبیهش داره و خیلی از امکانات دیگه ای که برای فروشگاه بهش نیاز دارید.
اتفاقا یه مقاله داریم که موضوعش اینه:
چگونه فروشگاهی مانند دیجی کالا داشته باشیم؟
اینه آدرسش:
https://www.portal.ir/website-design-similar-to-digikala

میخواهم سایت فروش طلا و سکه انلاین داشته باشم راهنمایی کنید

سلام دوست عزیز :)
شما مغازه فیزیکی هم دارید یا اینکه تازه میخواید وارد این حوزه بشید؟
اتفاقا ما یه مقاله داریم که کامل بهتون یاد میده چجوری طلا و جواهر رو آنلاین بفروشید. این مقاله حتما بهتون کمک میکنه. اینم آدرسش:
https://www.portal.ir/how-to-create-online-jewelry

اگه میدونید محصولش رو چجوری تامین کنید، فقط کافیه یه سایت فروشگاهی با درگاه پرداخت بزنید. یه سرویس خیلی راحت فروشگاه ساز پرتال هست که یک روزه هم میتونید سایتتون رو راه بندازید. در مورد فروش و بازاریابی هم تیم پشتیبانی میتونه راهنماییتون کنه. شما در مرحله اول سایت رو بزنید، بعدش سراغ ادامه مسیر برید. برگردید که بیشتر راهنماییتون کنیم :)
راستی با این شماره هم میتونید تماس بگیرید تا کامل راهنماییتون کنیم :
02163404 داخلی 2.

سلام وقت بخیر
یه سوال
ما در حال راه اندازی فروشگاه هستیم
محل هم به صورت تجاری مغازه بزرگ هستش ولی میخوایم فروشگاه اینترنتی معرفی کنیم خودمون رو و اینکه تو چند صنف مختلف مهندسی برق فعالیت داشته باشیم به صورت خرده فروشی
به دلیل اینکه جواز فقط یه اتحادیه میشه گرفت برای سایر اصناف چکاری باید انجام داد ؟
منظور چیزی مثل دیجی کالا که همه اصناف رو تقریبا شامل میشه !
آیا نیاز به ثبت شرکت هست یا همون امور اینماد و ساماندهی و نظام صنفی رایانه ای کفایت میکنه ؟ بعد هم تشکیل پرونده دارایی ؟
ممنون میشم راهنمایی کنین

سلام آقای پدرام
اگه قبلا مجوزهای لازم رو برای مغازه گرفتید دیگه برای سایت نیازی نیست تا جایی که میدونم. فقط اگه سایت فروشگاهی باشه نیازه که اینماد بگیرید.

سلام من میخام سایت فروشگاهی برای آثار هنری ( تابلو های سیاه قلم و ... ) راه اندازی کنم . غیر از مجوزهایی که گفتید چیز دیگه ای هم نیازه؟

سلام وقت شما بخیر باشه.
نه همون مجوزها کافیه. برای سایت های فروشگاهی اینماد معمولا باید گرفته بشه. حالا به جز اون شما چون محصولات هنری میخواید بفروشید، اگه کارهای خودتون باشه فکر میکنم باید مجوز ارشاد رو هم بگیرید.

سلام خیلی سایت مفیدی بود همه اطلاعات لازم رو نوشتین.فقط من میخواستم فروشگاه انلاین لوازم خانگی با برند خارجی باز کنم..منم باید همین مراحل رو پیش برم؟ خیلی ممنون.منتظر پاسختان هستم

سلام وقتتون بخیر باشه.
شما فقط اینماد رو بگیرید کافیه.

سلام...
خیلی برام جالب بود که خیلی خوب پاسخ گو هستید خانم شریفی احسنت...
من می خوام ی سایت آموزش زبان انگلیسی با استفاده از فیلم های زبان اصلی راه بندازم که محصولاتش به صورت کورس های اینتراکتیو هستن... در واقع ما در اینجا فیلم و انیمیشن غربی داریم دیگه... و بعد به کاربر اشتراک می فروشیم مثلا اشتراک یکماهه و...
می خواستم بپرسم آیا اصلا نیاز به مجوز خاصی دارم برای شروع؟
در صورتی که بخوام مجوز بگیرم آیا با توجه به اینکه سایت از تعداد زیادی کورس تشکیل شده که هر روز هم تعداد زیادی دیگه بهشون اضافه می شه من برای هر کورس باید به صورت جدا گانه باید از وزارت ارشاد مجوز بگیرم؟
البته مجوز گرفتن برای هر کورس کار منطقی نیست ولی از این چیزا از اینا زیاد دیدیم ... و در صورتی که چنین چیز غیر منطقی ازوم بخوان هم قطعا به دلیل عملی نبودن انجام نخواهم داد...
با توجه به اینکه تعداد زیادی سایت دانلود فیلم در حال فعالیت هستن که هیچ سانسوری هم روی صحنه های روابط جنسی در اون ها اتفاق نمی افته و کاربر می تونه به راحتی اون فیلم ها رو دانلود کنه، آیا امکان داره برای پوشش نامناسب بازیگران یک فیلم (همین شورت جین و آستین حلقه ای که عرفه اون ور آب) با توجه به اینکه ما تمام صحنه های غیر اخلاقی فیلم ها رو هم در کورس طبیعتا حذف می کنیم ، سایت ما فیلتر بشه؟
ممنون می شم جواب بنده ی حقیر رو هم بدین...

سلام. وقت شما بخیر باشه.
خواهش میکنم :)
نیازی به گرفتن مجوز از وزارت ارشاد ندارید تا جایی که میدونم. باید بعد از این که چندتا از نمونه کلیپ های تقریبا موجه تر رو گذاشتید و سایت رو تکمیل کردید، به عنوان کسب و کار خانگی اینماد سایت رو بگیرید. بعدش بقیه محتواتون رو بذارید و اکیه.
ایشالا که مشکلی پیش نمیاد :)

سلام . بنده قصد ساخت وب سایتی برای فروش محصولات آموزشی را دارم.
برای این کار باید الزاما کدام مجوز ها را بگیرم؟

سلام وقتتون بخیر باشه
اگه بخواید برای سایت درگاه پرداخت مستقیم بگیرید نیازه که اینماد داشته باشید.
ولی مجوزهای دیگه برای موارد خاص هستند. شما در چه حوزه ای قصد آموزش دارید؟

برای اول کار در قسمت برنامه نویسی و بعد بازی های آنلاین و بعد از چند سال آموزش در زمینه های دیگر از آشپزی تا خیاطی
اگر بخوام همه ی آموزش ها رو رایگان بزارم باید چه مجوز هایی رو بگیرم؟

سلام وقتتون بخیر باشه
نیاز به مجوز خاصی نداره. فقط چرا میخواید همه آموزش ها رو رایگان بذارید؟ یعنی هدف و برنامه خاصی پشت اون هست؟ :)

برای جذب مخاطب .
یعنی نیاز به هیچ مجوزی ندارم؟

اگه سایتتون فروشگاهی هست اینماد رو بگیرید بنظرم. همین خودش برای جلب اعتماد مخاطب خیلی موثر و لازمه.

سلام وبسایت آموزشی که تعدادی فیلم و جزو آموزشی تولید خودم و دوستامو توش قرار بدم میخوام راه اندازی آیا با درگاه واسط نیاز به مجوزی هست ؟
لطفا راه نمایی کنید

سلام وقتتون بخیر باشه.
نه در صورتی که درگاه پرداخت واسط بخواید استفاده کنید، نیازی به مجوز خاصی ندارید.

ببخشید داخل لایکی واینستا نیاز به مجوز داره

نه نیازی نیست.

سلام کاش ثبت دامنه وایرانیک خودتون انجام میدادید خوب بود الان 4روز بنده واسه کار ایرانیک هستم باپی گیر از پشتیبان ایرانیک کفتن دامنه انتخابی ما ثبت نشده

سلام وقتتون بخیر باشه
الان هم بخشی از کار رو تیم خودمون انجام میدن اتفاقا. شما تا چه مرحله ای رفتید؟
یه راهنما داریم که آدرسش رو همین پایین میذارم براتون. مراحل رو بهتون کامل میگه که باید چیکار کنید:
https://www.portal.ir/visual-guide-for-register-nic-id

من میخوام از طریق اینستا طلا بفروش برسانم.
مغازه فیزیکی هم ندارم.
ایا نیاز به گرفتم مجوزی هست؟

سلام وقتتون بخیر باشه
نه نیازی به مجوز ندارید 🙂🍃🙏

راستی یه مقاله راجع به فروش اینترنتی طلا و جواهر داریم توی وبلاگ
بهتون پیشنهاد میکنم بخونیدش حتما. این هم آدرسش:
https://www.portal.ir/how-to-create-online-jewelry

سلام من میخوام میوه خشک به صورت اینترنتی بفروشم ایا مجوز باید بگیرم ؟

سلام وقتتون بخیر باشه
اگه میخواید این کارو توی سایت انجام بدید، نیاز به اینماد دارید. البته در صورتی که بخواید درگاه پرداخت بانکی مستقیم برای فروشگاهتون بگیرید. هر چند در کل، داشتن اینماد برای سایت فروشگاهی، برا جلب اعتماد مشتری خیلی مهمه و پیشنهاد میکنیم حتما اینکارو بکنید.

سلام وقت بخیر
میخواستم سایت فروشگاهی مثل دیجی کالا راه بندازم
رفتم فتا گفتن باید از هر صنف مجوز بگیری .بعدش رفتیم صنف خواربار گفتن باید ثبت شرکت بشین بعد مجوز بدیم.
شمام تو جواب به دوستان گفتید لازم به ثبت شرکت نیست، من سردرگم شدم نمیدونم چیکار کنم
لطفا اگه میشه کمکم کنید به صورت مفصل

سلام وقتتون بخیر باشه.
ببینید الان خیلی از افرادی که سایت فروشگاهی دارن هیچ شرکتی ندارن. شرکت در صورتی هست که یه کسب و کار مشخص و رسمی داشته باشید. ولی برای داشتن یه سایت فروشگاهی نیازی نیستش. مگه یه موردای خاص مثلا اینکه خودتون تولید کننده مواد غذایی مثل لبنیات باشید که از وزارت بهداشت باید بگیرید.یا اینکه یه سری محصولات فرهنگی مثل فیلم و... داشته باشید که از وزارت ارشاد باید مجوز بگیرید. فقط اگه درگاه پرداخت مستقیم بخواید بگیرید، باید اینماد بگیرید که برای اون هم، چون شرکت ندارید، گزینه کسب و کارهای خانگی رو باید بزنید. همین

سپاس فکر میکنم بسیار مناسب واگاه کننده است

قربان شما :)

سلام برای سایت اینرنتی مبلمان چه مجوزهایی میخاد؟

سلام. وقتتون بخیر باشه
مجوز خاصی نیاز نیست. فقط برای سایت های فروشگاهی بهتره اینماد بگیرید. البته اگه درگاه پرداخت مستقیم بخواید بگیرید، گرفتن اینماد الزامیه.
مراحل دریافت اینماد رو هم توی مقاله زیر گذاشتیم میتونید بخونید. کار سختی نیستش:
https://www.portal.ir/enamad-visual-guide

سلام.من به عنوان یه واسطه هستم که محصولات سوپرمارکتی و با کمترین قیمت در اختیار مصرف کننده قرار میده.احتیاج به چه مجوزی دارم؟

سلام وقتتو بخیر باشه.
شما میخواید برای اینکار، یک سایت بزنید؟
اگه آره که نیازی به مجوز ندارید فقط اینماد هستش که برای جلب اعتماد مشتریتون هست.

سلام خسته نباشید عالی بود فقط برای اینستاگرام و فروش دم نوش نیاز به مجوز داریم ممنون میشم جواب بدید

سلام وقتتون بخیر باشه.
نه نیازی نیست.

سلام وقت بخیر
برای اپلیکیشن فروشگاه اینترنتی چه مجوز هایی لازمه؟(هنوز سایت نداریم فقط اپلیکیشن اندرویده)
اینماد برای اپلیکیشن نمیدن :(

سلام
تا جایی که اطلاع دارم نیاز به مجوز خاصی نداره.
مگه چه محصولی میفروشید؟

مجصولات که در دیجیکالا و سایتای فروشگاهی دیگه هم هست.اینماد رو فقط به سایت ها میدن نه اپلیکیشن

سلام من یک سایت فروش فایل میخوام بزنم. ایا به نماد نیاز دارم؟ و اینکه ایا با گرفتن این نماد ها و مجوز ها باید مالیات بدم؟

سلام. وقتتون بخیر باشه.
شما زمانی که بخواید توی سایت، یه محصول یا فایلی رو بفروشید، میتونید اینماد بگیرید. البته اگه بخواید درگاه پرداخت مستقیم داشته باشید، گرفتن اینماد ضروری هست.
بله اگه اینماد نوع یک داشته باشید معاف از مالیات میشید ولی اگه نوع دو باشه، مثل همه کسب و کارهای خانگی، یک درصدی رو به عنوان مالیات میپردازید.

نوع یک منظورتون چی هست؟ امکان داره بیشتر توضیح بدین؟

یه سری شرایط داره که بتونید نوع یک رو بگیرید. باید شرکت ثبت شده داشته باشید و اظهار نامه داشته باشید که بتونید بگیرید.

با سلام من از طریق فروشگاه اینترنتی محصولاتم که در زمینه معماری (پروژه) هست را میخوام بفروش برسانم آیا نیاز به مجوز هست یا نه و چطوری سایت طراحی کنم لطفا راهنمایی کنید ممنون از شما

سلام جناب آقاخانی عزیز. وقتتون بخیر باشه.
نه نیاز به مجوز خاصی ندارید. فقط برا جلب اعتماد مشتری بهتره اینماد داشته باشید. که اون رو هم مقاله آموزشیش رو توی وبلاگ گذاشتیم.
شما با پرتال خیلی راحت میتونید یه سایت فروشگاهی داشته باشید. فقط کافیه از آدرس صفحه زیر یه سایت تستی ایجاد کنید، امکانات سایت رو ببینید، بعدش که مطمئن شدید یکی از بسته ها میتونید خریداری کنید. ساخت سایت با پرتال، یک ساعت هم زمانتون رو نمیگیره.
میتونید شماره تون رو هم بذارید که باهاتون تماس بگیریم. البته خودتون هم اگه با شماره 02163404 داخلی 2 تماس بگیرید؛ تیم پشتیبانی راهنماییتون میکنن.
این هم آدرس صفحه ایجاد سایت:
https://www.portal.ir/ecommerce

سلام.سوالی ندارم.فقط جواب دهی به کامنت ها و سوالات کاربران واقعا جالب بود و جای تشکر داره و مطالبتون کامل و عالی بود.خسته نباشید

سلام. وقتتون بخیر باشه.
مرسی از شما بابت نظری که گذاشتید :)

سلام خسته نباشید من میخوام فروشگاه انلاین موبایل ولوازم جانبی بزنم سایت رو ساختم.الان چه مجوز‌های دقیقا نیاز دارم برای فعالیت وفروش واینکه‌پست‌وتیپاکس باهام قرار داد ببنده باید شرکت باشم؟یاشخص حقیقی هم میشه

سلام وقتتون بخیر
همون اینماد کافیه.
برای قرارداد اولیه بله فکر میکنم باید باشید خودتون. اما برای سفارشات نه نیازی نیست.

با سلام
من یک سایت فروشگاه اینترنتی زدم
محصولاتم در حوزه تزئینات ماشین و مدارهای الکتریکی هست
برای گرفتن enamad یک قسمت مجوز میخاد
باید جه مجوزی و از کجا بگیرم

سلام وقتتون بخیر باشه
اگه شرکت ثبت شده ندارید، توی مرحله گرفتن اینماد باید گزینه کسب و کارهای خانگی رو انتخاب کنید که نیازی به مجوز خاصی نداشته باشید.

سلام در مراحل ثبت نام چنینن گزینه ای نبود اما در قسمت مجوز ها مجوز مشاغل خانگی وجود دارد که بازهم شماره مجوز و تاریخ شروع و پایان اعتبار باید کامل شود که بنده چنین مجوزی ندارم

نه اون چیز مهمی نیست. یه چیزی وارد کنید همینجوری

سلام خسته نباشید خدمتتون .اول از همه ممنون که به همه سوالات جواب میدین من همه سوالات و جواب ها رو خوندم اما بازم سوالی دارم .ببینید من کاملا کار جواهر سازی رو یاد گرفتم و دلم میخواد که تولید کننده زیور آلات (نقره)باشم اما مغازه فیزیکی ندارم و تو خونه روی میز خودم کار میکنم و تصمیم گرفتم در اینستاگرام جواهرات (فقط نقره )دستسازم رو که تو خونه خودم ساختم رو بفروشم و اگر خوب پیش رفت حتما حتما سایت داشته باشم .سوالی که برام پیش اومده اینه که برای اینکه جواهرات دستساز که در خونه خودم میسازم رو در اینستاگرام بفروشم باید مجوز خاصی داشته باشم چون من دسترسی به مغازه فیزیکی ندارم .پیشاپیش ممنون از حسن توجهتون .

سلام
وقتتون بخیر باشه.
نه لزوما نباید مجوز داشته باشید برای فعالیت در اینستاگرام. اما باید یه راهی برای اثبات اصالت محصولتون به مشتری داشته باشید. این رو دارید؟

اگه منظور از اثبات برند سازیه این که کپی نمیکنم یا محصولات فیک ارائه نمیدم یا اینکه سنگ تقلبی استفاده نمیکنم به مشتریان که بایدبگم نه همچین چیزی نیست من خییلی خیلی در موردش فکر کردم و حتی در مورد برند هم فکر کردم اینکه سبک شخصی خودم رو تو این کار دارم و خیلی تمایل دارم که یک برند باشم تنها چیزی که ندارم مغازه فیزیکی هست از طرفی اگه منظورتتون فاکتور خرید هست یا وبسایت داشتن برای خرید آسون مشتریان راستش در این مورد نمیدونم چیکار کنم البته که سایت میزنم به مرور چون هم به نفع خودم و هم مشتریه اما فاکتور خرید رو نمیدونم باید چی کار کرد چون من مغازه فیزیکی ندارم

سلام عالی بود
برای ارائه خدمات پنل پیامکی و تلفن ثابت ابری میخواستیم درگاه اختصاصی بگیریم برای همین نماد خواستند و مقاله جامعی بود مورد استفاده واقع شد

سلام
خوشحالیم که مورد استفاده واقع شد

من سایت فروش لباس دارم اما بعضی نام لباس های زیر زنانه رو با اینکه با نام هایی که در سایر سایت ها تعریف شده ،تعریف کردم باز هم فیلتر میشه،راه حل چیه؟ اینماد رو هم مدارم

سلام
فیلتر ربطی به اسم نداره. شاید عکسهای نا مناسب میذارید. به هر حال اگر سایت‌تون رو داخل سامانه ساماندهی ثبت کنید فیلتر نمیشه

درود فراوان
مطلب بسیار مفیدی بود.
میخواستم بدونم فروشگاه اینترنتی لوازم بهداشتی و آرایشی نیاز به مجوز دارد یا خیر؟لطفاً راهنمایی بفرمایید.
سپاسگزارم

سلام
نه نیازی نداره. اگر دوست داشتید نماد اعتماد بگیرید🌷

من میخوام یه فروشگاه اینترنتی محصولات لیزری و رزین راه بندازم

سلام
خیلی هم عالی کار خوبی میکنید. همین الان توی پرتال ثبت نام کنید و سایت خودتون رو رایگان بسازید. اگر هم مشکل یا سوالی داشتید با شماره 02163404 داخلی 2 تماس بگیرید تا شما رو راهنمایی کنند.

من فروشگاه لوازم خانگی دارم و پروانه کسب و کد ایسیک هم دارم
برای گرفتن مجوز اینترنتی نمیدانم به کدام اداره مراجعه کنم
در ضمن تنها فعالیت مجازی گروه واتساپ و اینستاگرام دارم

سلام
فعالیت اینترنتی مجوز خاصی نیاز نداره و فقط اگر خواستید نماد اعتماد بگیرید.

سلام وقت بخیر . ما توی کار صندل های مکرومه بافی و لباس زنانه هستیم . میشه بفرمایید جز اینماد چه مجوزهایی نیاز هست بگیریم؟

سلام 👋
برای ساخت سایت به هیچ مجوزی نیاز نیست. اگر دوست داشتید نماد اعتماد بگیرید تا مشتریان بیشتر به شما اعتماد کنند.

سلام
در زمینه فروش محصولات مسی می خواهم فروشگاه اینترنتی بزنم هیچ سابقه ای هم ندارم .میشه کمکم کنید

سلام
بله چرا که نه. اول از همه توی سایت پرتال ثبت نام کنید. وارد پنل کاربری سایت که بشید چندتا ویدیو آموزشی هست که اونها رو میبینید. بعد هم سایت خودتون رو میسازید و یک هفته هم مهلت تست دارید.

برای اخذ مجوز فروشگاه اینترنتی که محصولات آموزشی و بازی و سرگرمی است به کجا باید مراجعه کنم!؟

سلام
مجوز خاصی نیاز ندارید فقط اگر خواستید میتونید برای اعتمادسازی نماد اعتماد بگیرید.

سلام
ببخشید اگر بخوایم یه سایت در مورد مسائل جنسی بالا بیاریم
نیاز به مجوزهای دیگه ای هم هست؟

سلام
بستگی به نوع محتوای سایت داره. بهتره قبلش ببینید سایت‌های دیگه‌ای در این زمینه فعالیت دارند یا نه

سلام وقتتون بخیر ببخشید من میخوام تو‌شهرمون سوپر مارکت انلاین راه بندازم برای گرفتن مجوز ها برای سایتی که میزارم باید از کدوم ارگانها مجوز بگیرم؟

سلام
برای فروشگاه لازم نیست مجوز خاصی داشته باشید. اگر دوست داشتید نماد اعتماد بگیرید.

سلام وقتتون بخیر. من میخواستم یک آنلاین شاپ در اینستاگرام راه اندازی کنم که لباس هاش تولید خودمون هست. میخوام بدونم در صورتی که نوع پوشش با عرف جامعه مغایرت داشته باشه آیا جرم محسوب میشه و امکان پیگیری داره؟چون آنلاین شاپ های زیادی رو در اینستاگرام دیدم که هر مدل لباسی رو در تن مدل عکس برداری میکنند. ممنون میشم جوابمو بدین.

سلام
تکنیک‌هایی هست که میشه مثل دیجیکالا عکس محصول رو بدون مدل داخا پیج گذاشت.

سلام برای سوپر نارکت اینترنتی و انلاین مجوز چه ارگانهایی لازمه؟

سلام
به مجوز خاصی نیاز نیست و اگر خواستید می‌تونید نماد اعتماد بگیرید.

فروش پوشاک بانوان ..مزون

فروشگاه پوشاک

سلام‌من میخواستم که تولید لباس زنانه راه بندازم برند خودمو داشته باشم و از طریق اینستا و سایت محصولاتمو بفروشم
چه مجوزی لازمه که تهیه کنم

سلام
برای فروش از طریق اینستا و سایت به مجوز خاصی نیاز نیست. اگر می‌خواهید برند شما ثبت بشه باید مراحل ثبت شرکت و ثبت برند رو به صورت رسمی انجام بدید.

افراد زیر سن قانونی ، چیکار بکنن؟؟؟

سلام
می‌تونید با مشخصات و مدارک والدین اقدام کنید

سلام،خسته نباشین
من میخواستم یه فروشگاه روسری تو اینستاگرام راه اندازی کنم
به مجوز خاصی نیاز دارم؟

سلام
خیر مجوز خاصی لازم نیست برای فروشگاه اینترنتی

با سلام.
من سایتم رو طراحی کردم اما متاسفانه به یک مشکل خوردم در سامانه ای نماد .
اونم اینکه در ثبت نام اینماد خود این سامانه قسمتی داره که باید مجوز های مربوطه رو براشون بارگذاری کنیم.
حالا من موندم ای مجوزهای مربوطه رو از کجا باید گرفت؟

سلام
چه مجوزهایی نوشته؟ معمولا داخل خود سامانه راهنمایی می‌کنه که از کجا باید مجوز گرفت.

سلام وقتتون بخیر
من تقریبا به طور کامل مطالب رو مطالعه کردم و ممنون هستم.
سوال های متعدد دارم ایا مشاوره تلفنی هم دارین؟

سوال بزرگم اینه که من سایتی میخوام راه بندازم که مثل نوبت دهی دکتر و پزشکی هست ولی در یک زمینه دیگه

ای نماد براش کافیه؟
و اینکه در بخش گرفتن ای نماد ،کسب و کارم رو چی بنویسم

ممنون میشم پاسخ بدید

سلام
بله برای مشاوره تلفنی با شماره 02163404 داخلی 2 تماس بگیرید کامل راهنمایی می‌کنند.

با عرض سلام . ما یک سایت فروشگاهی برای فروش عسل راه اندازی کردیم اول بایستی دنبال اینماد باشیم یا بهداشت ممنون میشم کمکمون کنید؟

سلام
اول دنبال مجوز بهداشت باشید بعد برید سراغ اینماد.

سلام
چطور میتونم با صنف فروشگاه های اینستاگرامی تماس بگیرم برای شکایت از یک فروشگاه مواد غذایی به دلیل عدم ارسال محصول و درخواست وجه بیشتر به دلیل اینکه از سیستم پاک شده؟

سلام
فروشگاه‌های اینستاگرامی صنف ندارند و باید از طریق سایت پلیس فتا شکایت کنید.
https://www.cyberpolice.ir/

لطفا راهنمایی کنید چطور می توانم به صنف فروشگاه های اینترنتی شکایت کنم از یک فروشگاه به دلیل عدم ارسال محصول؟
ممنون

سلام اگر یه شرکت مث اسپاد که تازه راه اندازی شده...تقریبا ۲سال...و هنوز مجوز هاش موقته و دائم نشده قابل اعتماده؟؟

سلام و عرض ادب
بنده برای عرضه و فروش محصولات فکری نیازمند سایت و کانال تلگرامی هستم منتها موخر بر اخذ مجوزهای قانونی.اگر بیشتر اطلاعت دارید راهنمایی فرمایید.با سپاس

سلام
برای مجوز محصولات آرایشی و بهداشتی چیکار باید بکنیم؟

سلام
باید سیب سبز سلامت و مجوز وزارت بهداشت رو بگیرید.

بسیار عالی بود

سلام
ممنون از لطفتون موفق باشید

سلام
ممنون از مطالب خوبتون
برای سایت فروش خلاصه کتاب چه مجوزهایی لازمه ؟ ( مجوز های3 تا 6 ضروریه؟ )

سلام
مجوزهایی که گفتیم اختیاری هست و بهتره که نماد اعتماد رو دریافت کنید. به جز این مورد به اجازه ناشر برای فروش کتاب هم نیاز هست.

سلام وقت بخیر
یک سوال داشتم اینکه بنر بالای منو از کدوم پلاگین استفاده کردین که قرار داده بالای سایت ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

سلام
از پلاگین استفاده نکردیم کدنویسی شده

سلام من میخوام در اینستاگرام یه پیج فروش لباس بزنم
ایا نیاز به مجوز دارد

سلام
خیر نیازی به مجوز نیست

ببخشید برای همکاری در فروش راه اندازی سایت بهتره یا فروشگاه آنلاین؟

سلام
برای همکاری در فروش یه مقاله دارید و کامل در موردش صحبت توضیح دادیم. لینکش رو براتون گذاشتم توی کامنت
https://www.portal.ir/what-is-affiliate-marketing

برای تولید کتاب پی دی اف چه مجوزهایی نیاز است. و اینکه کتابی که تازه چاپ شده است آیا می توان تبدیل به کتاب پی دی اف کرد و چه مجوزی از ناشر آن کتاب باید گرفته شود.

سلام
اگه بخواید خودتون کتاب رو تولید کنید به مجوز نیازی نیست اما اگر کتاب رو کسی دیگه دیگه نوشته باید از ناشرش اجازه انتشار بگیرید.

سلام وقت بخیر،
ممنونم از مقاله ای که گذاشتید
من درنظر دارم فروشگاه اینترنتی محصولات آرایشی و بهداشتی راه اندازی کنم،خوشحال میشم من و راهنمایی کنید

سلام
اتفاقا یه مقاله کامل در این مورد داریم که لینکش رو براتون گذاشتم، این مقاله رو حتما بخونید خیلی به دردتون میخوره
https://www.portal.ir/how-to-sell-cosmetic-products-online

با سلام.
بنده مترجم مقالات پزشکی هستم و سمینار با موضوعات مختلف آماده میکنم و به دانشجویان میفروشم.
خداروشکر همه راضی هستند و الان بیش از ۳۰۰ مقاله و ۶۰ سمینار ساختم و میخوام یک سایت فروشگاهی تاسیس کنم و کارهام به صورت فایل بفروشم.
مجوز کسب و کار هم ندارم و جواز و هیچی ندارم.
میشه راهنمایی کنید گام به گام چه اقداماتی انجام دهم.
واقعا گیج شدم بس که سایت ها مطالب مختلف گفتند.
۱. آیا باید جواز یا پروانه کسب بگیرم؟
۲. به بنده که فروشگاه یا مغازه فیزیکی ندار، اینماد میدهند؟
۳. درگاه چطور؟ چون دوستم فروشگاه لوازم خانگی داره و در گرفتن درگاه گفتن جواز کسب لازمه و ... اما من فقط میخوام فایل بفروشم و نیاز به درگاه پرداخت دارم.
ممنون میشم راهنمایی کنید.
🙏🙏

سلام
توی مقاله زیر توضیحات کامل در مورد ساخت فروشگاه فایل رو دادیم. حتما مطالعه کنید این مطلب رو
https://www.portal.ir/complete-guide-to-create-a-file-store
کاری که شما می خواید انجام بدید به هیچ مجوزی نیاز نداره. درگاه هم خیلی راحت میشه گرفت. باز اگه مشاوره خواستید تماس بگیرید دقیق‌تر راهنمایی تون میکنیم.

سلام. وقت بخیر.ممنون از مقاله خوبتون‌. من اگر بخوام کتاب فروشی آنلاین راه بندازم و از طریق اینستا این کارو انجام بدم نیازی به مجوز هست؟ مثل نماد اعتبار الکترونیک؟ چون میخوام از ناشرین کتاب دریافت کنم و..‌

سلام
نه مجوزی لازم نیست و ای نماد هم اختیاری هستش اما برای این که مشتری ها راحت تر به شما اعتماد کنن بهتره که ای نماد بگیرید

خیلی ممنون. به سایر مجوز ها چی ؟ چونکه جز مشاغل صنفی محسوب میشه، نیاز به پروانه کسب نداره؟

نه فکر نکنم نیازی داشته باشه، اگر لازم باشه توی مراحل دریافت ای نماد میزنه

برای فروش اینترنتی مواد بهداشتی چ مجوزهایی لازم است؟مثل داروی لاغری

سلام
برای این نوع محصولات باید مجوز وزارت بهداشت و سیب سلامت داشته باشید.

چطوری متوجه بشیم یک سایت از مثلا وزارت بهداشت تاییدیه داره یا نه؟

سلام
یه راهش این هست که روی نماد اعتمادش کلیک کنید و وارد سایت اینماد بشین. توی صفحه‌ای که باز میشه یه بخش مجوزها هست که اگر کسب و کار مجوزی داشته باشه اونجا نشون میده

سلام خسته نباشید.من یه پیج اینستاگرام میخوام بزنم برای فروش محصولات لبنی سنتی .حالا برای خرید بخام سایت بزنم که درگاه مستقیم داشته باشه حتما باید مجوز بگیرم چون برا مواد غذایی خیلی شرایط سختی داره گرفتن مجوز و نمیتونم بگیرم ?؟؟ممنون از راهنماییتون

سلام
برای مواد غذایی حتما باید مجوز داشته باشید که بتونید نماد اعتماد و درگاه پرداخت بگیرید. البته هنوز برای گرفتن درگاه پرداخت، داشتن اینماد ضروری نشده و میتونید ار درگاه هایی مثل زرین پال استفاده کنید.

سلام وقتتون به خیر، برای فروش شیرینی های خانگی در اینستاگرام نیاز به مجوز های بهداشتی هست؟

سلام
برای محصولاتی خوراکی و بهداشتی باید مجوز وزارت بهداشت و سیب سلامت داشته باشید

برای راه اندازی یک کسب و کار دیجیتالی در زمینه محصولات پت شاپ چه مجوزهای باید گرفت

سلام
مجوزی لازم نداره و فقط برای درگاه پرداخت باید اینماد بگیرید

سلام شرکت ثبت کردم مراحل گرفتن درگاه چی هست؟و برای گرفتن مجوز حقل العمل کاری انلاین در محصولات کشاورزی ،یعنی واسط بین کشاورز و خریدار اول باید به کجا مراجعه کنم،هنوز سایت هم ندارم،سایتی مثل (باسلام )ویا (جاوید استور) میخوام ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام
برای گرفتن درگاه پرداخت اول از همه به اینماد نیاز دارید. بعدش می‌تونید توی سایت شرکت‌های ارائه دهنده درگاه پرداخت ثبت نام کنید و بهتون درگاه پرداخت میدن. برای این کار مجوزی لازم ندارید و همون اینماد هم کافیه. این مدل سایت‌ها به صورت اختصاصی برنامه نویسی شدن و با سایت سازها نمیشه چنین سایت‌ها رو ساخت.

سلام وقتتون بخیر برای زدن یک فروشگاه اینترنتی دکوراسیون منزل انواع کارهای دستی (کوسن و رومیزی و...) چه مجوز هایی لازم هستش؟

سلام
فقط اینماد لازم هست و مجوز دیگه‌ای نمیخواد

سلام
وقتتون بخیر
ممنون از مطالبتون
میخواستم بپرسم برای فروشگاه آنلاین نیاز به ثبت شرکت هست؟

سلام
خیر نیاز نیست

ممنون بابت این مقاله

سلام
خواهش می‌کنم دوست عزیز

سلام من یه کانال تلگرام زدم برای بازاریابی.
برای پیج های مختلف مشتری پیدا میکنم و درصدی میندازم رو وسیله.
مثلاً کسی سفارش قابلمه داشت در یه پیج قیمتش ۲۰۰ باشه من میگم ۲۵۰ میشه.
فیش و آدرس رو برا فروشنده میفرستیم اون براش محصول رو پست می‌کنه .
۵۰ رو هم برا خودم بر میدارم.
آیا این جرم محسوب میشه؟

قبلش هم باهاشون صحبت کردم که مشتری براتون میارم.
آیا از نظر پلیس فتا مشکلی نداره

سلام
خیر چرا جرم باشه
این کار بازاریابی هست و کاملا هم قانونیه نگران نباشید

سلام وقتتون بخیر ببخشید یه سوال داشتم ما برای فروش زیورآلات و لوازم آرایشی بهداشتی که در منزل می‌سازیم میتونیم مجوز فروش اینترنتی بگیریم؟ یا اینکه باید کارگاه داشته باشیم که مجوز فروش اینترنتی بدن؟

سلام
زیورآلات و لوازم آرایشی بهداشتی از نظر مجوز با هم تفاوت دارند. شما میتونید برای تولید زیورآلات به عنوان یه کسب و کار خانگی مجوز بگیرید اما برای لوازم آرایشی بهداشتی سخت‌گیری بیشتر هست و باید یک محل بهداشتی و استاندارد برای تولید این محصولات داشته باشید

منظورم اینه که برای تولید تو خونه و فروش اینترنتی هم مجوز میدن یا اینکه باید کارگاه یا یک واحد تجاری داشته باشیم برای تولید زیورآلات و لوازم آرایشی بهداشتی؟

بله برای تولید در خانه هم مجوز میدن

سلام ممنونم از مطالب خوبتون برای ثبت برند هم اینماد کافیه یا باید مجوز خاصی بگیرم برای تولیدی پوشاک زنانه میخوام

سلام
ثبت برند یکسری مدارک و مجوزهای جداگانه میخواد

سلام. ممنون از مطالب خوبتون. من و دوستم به تازگي يك سايت قصه گويي براي كودكان طراحي كرديم. آيا جهت استفاده از كتاب داستانهاي مختلف به صورت صوتي و مكتوب كه قرار است در سايتمون قرار دهيم نياز به مجوز يا اجازه خاصي داريم؟

سلام
به مجوز فرهنگ و ارشاد اسلامی نیاز هست

برای صنف فروش تلفن همراه و لوازم جانبی راهنمایی کنید

سلام
برای فروش موبایل و لوازم جانبی مجوز خاصی نیاز ندارید و فقط میتونید نماد اعتماد بگیرید که مشتری ها بیشتر به شما اعتماد کنن

سلام بسیار مچکرم از مطالب خوبتون.
من تصمیم دارم یک کتاب فروشی آنلاین در اپیکیشن اینستاگرام داشته باشم. چه مجوز های لازم است؟

سلام
مجوز فرهنگ و ارشاد اسلامی و تاییدیه ناشران را لازم دارید

سلام.به چه شکلی میشه این مجوز هارو گرفت؟

سلام
به صورت اینترنتی میشه گرفت. برید توی سایت هرکدوم از این مجوزها و ثبت نام کنید. آموزش هم دارن داخل سایتشون

عالی بود از اون بهتر جواب دادن به سوالات دوستان با این همه حوصله و شکیبایی . خدا خیرتون بده

سلام
ممنون از لطفتون❤️

سلام. برای پیج های اینستاگرامی هم نیاز به مجوز های شماره 3و 4هست؟

سلام
خیر پیج اینستاگرام نیاز به مجوز خاصی نداره

سلام من ميخام يه فروشگاه اينترنتي داشته باشم. البته براي فروشگاه مهر هم ميخام. بايد چكار كنم

سلام
کاری نداره همین الان توی سایت ثبت نام کنید، ویدیوهای آموزشی رو ببینید و سایت خودتون رو خیلی راحت بسازید.

سلام خسته نباشید، من یه پیج اینستا دارم که واسطه ام و از فروش درصد میگیرم. رفته بودم بانک برای کارت اعتباریم، ازم پرسیدن شغلت چیه گفتم اینترنتی هست گفتن یعنی چه کاری؟ من گفتم آنلاین شاپ دارم، و اونا تو سیستم وارد کردن. خواستم بپرسم ممکنه به خاطر همین حرفی که تو بانک زدم از من مالیات بگیرن؟

سلام
نه ربطی به مالیات نداره و اصلا مالیات به بانک مربوط نیست

سلام
من میخواهم یک سایت جهت فروش تخمه کیلویی و فله راه اندازی کنم برای اینکار آیا نیاز به مجوز خاصی است؟ لطفا راهنمایی کنید

سلام
خیر نیاز به مجوز خاصی نداره

سلام ببخشید من در اینستا یک آنلاین شاپ بدلیجات دارم و اینکه مغازه ندارم میخواستم ببینم امکان اینکه سایت فروشگاهی بزنم هست؟ یا حتما باید یک مکان فیزیکی داشته باشم؟

سلام
برا ساخت سایت فروشگاهی نیازی به مغازه یا مکان فیزیکی نیست و به راحتی میشه سایت رو راه اندازی کرد

سلام
ببخشید من میخواستم کسب و کارمو اینترنتی با اینستا و تلگرام شروع کنم منتها برای دریافت وام ،نیازمند گرفتن مجوز هستم!
ممنون میشم راهنماییم کنید راحت ترین مسیر رو

سلام و سپاس بابت مطالب مفیدتون. برای راه اندازی فروشگاه اینترنیتی ، زمانی که در اینماد ثبت نام میکنیم مجوز مکان فروشگاه رو میخواد . یعنی باید جایی رو اجاره کرده باشیم برای فروش ؟ مگه فروش اینترنتی نیست !

سلام
گزینه کسب و کار خانگی رو انتخاب کنید و نیازی به مجوز نیست

خیلی خوب بود مچکرم

سلام
ممنون از لطفتون

این مجوز ها برای فروشگاه های اینستاگرامی هم نیاز هست ؟

سلام
خیر لازم نیست

سایت فروش محصولات ارگانیک اعم از آرایشی و بهداشتی و خوراکی

سلام و وقت بخیر
من سایت اینترنتی دارم و میخواستم توی سایتم کراتین مو (محصولات آرایشگاهی ) رو بفروشم.
آیا نیاز به پروانه کسب آرایشگاه دارم؟

سلام
برای دریافت اینماد اقدام کنید اگه مجوزی نیاز باشه توی سایت بهتون اعلام میشه چه مجوزی باید بگیرید

درود وقت بخیر

بنده میخام یک سایت لوازم شکار و کوهنوردی راه اندازی کنم ‌.. میخوام بدونم که در این مورد آیا صنف یا ارگان خواصی برای دریافت پروانه کسب یا همپن مجوز هست؟ و اینکه اول باید مجوز گرفته بشه بعد اینماد یا برعکس. چون بنده به پروانه کسب برای دریافت وام نیاز دارم... ممنون

سلام
نه برای فروش اینترنتی مجوز خاصی نیاز ندارید اگر هم مجوزی لازم باشه موقع ثبت نام اینماد بهتون گفته میشه. اول هم برای دریافت اینماد اقدام کنید

سلام برای ساخت شبکه اجتماعی چه مجوزی نیاز است و چه موقع باید گرفته شود و چه موقع باید ثبت شرکت کرد

سلام
برای شبکه های اجتماعی هیچ مجوزی نیاز ندارید

سلام وقت بخیر. برای فروشگاه آنلاین محصولات آرایشی بهداشتی چه مجوزهایی لازمه؟

سلام
مجوز وزارت بهداشت و سیب سلامت

سلام خسته نباشید. من میخوام در اینستاگرام محصولات ارایشی از شرکت های مختلف رو بفروشم خواستم بپرسم چه مجوزهایی لازم گرفته بشه برای این کار؟
ممنون میشم پاسخ بدید.

سلام
برای فعالیت در اینستاگرام مجوز خاصی لازم نیست

سلام .خداقوت . من قصد راه اندازی انلاین شاپ برای لوازم ارایشی از برندهای مختلف دارم. برای اینکار نیاز به مجوز هست یاخیر؟ چه مجوزهایی نیازه؟

سلام
اگر قصد فعالیت در اینستاگرام را دارید به مجوز نیاز نیست

سلام
من میخواهم بک سایت اینترنتی فروش نهاده های کشاورزی را راه اندازی کنم لطفا مراحل اخذ مجوز را راهنمایی کنید

سلام
فقط کافیه اینماد بگیرید که مراحل دریافتش رو توضیح دادیم

سلام بخوام برند ثبت کنم کدوم مجوز ها رو باید بگیرم. سایت من مثل سایت باسلامه.یک سمت فروشنده کالا میذاره یک طرف دیگه خریدار میخره.

سلام
توی لینکی که براتون گذاشتم توضیح دادیم در این مورد
https://www.portal.ir/how-to-register-brand

سلام برای راه اندازی یک شبکه اجتماعی چه مجوزی نیاز است و چه موقع قبل یا بعد از ساخت برنامه باید مجوز گرفت ؟

سلام و وقت بخیر.
برای سایت واسطه فروش نیاز به مجوز از صنف یا مجوز دیگه ای برای دریافت اینماد هست؟
سایت چاپ عکس و شاسی... میخوام راه اندازی کنم. که از مشتری سفارش بگیرم،به یه چاپخونه بدم چاپ کنن و ارسال کنم. خودم چاپخونه ندارم.

سلام
برای این کار به مجوز نیازی نیست و فقط اینماد بگیرید کافیه

سلام و درود من میخواستم محصولاتم را در سایت ترب بفروشم ولی میگه که باید فروشگاه اینترنتی داشته باشم
حوزه فعالیتم در مورد کفش و لباس

سلام
بله برای فروش توی ترب و ایمالز باید سایت فروشگاهی داشته باشید.
برای ایجاد سایت فروشگاهی میتونید در پرتال ثبت نام کنید و وارد پنل کاربری خودتون بشید. چندتا ویدیو آماده کردیم که روش کار و ساخت سایت رو توضیح داده. اون ویدیوها رو ببینید و بعد از اینکه سایتتون رو ساختید میتونید محصولات خودتون رو توی ترب قرار بدید.

سلام خسته نباشید
حقیقتا من کل سوالا رو با جواب خوندم ولی به جوابی که میخواستم نرسیدم.
من باشگاه بیلیارد دارم و میخوام بفروشم ولی به قیمیتی که میخوام فروش نمیره،برای همین میخوام یه سایتی راه اندازه کنم که افراد در سایت ثبت نام کنن و یه ورودی مثلا ۱۰۰ هزار تومنی پرداخت کنن و در قرعه کشی باشگاه شرکت کنن و باشگاه(وسایل) رو فقط با همون ۱۰۰ هزار تومن به نفره برنده تحویل بدم,حال میخواستم بدونم نیازی به چه مجوزی یا مجوزاتی دارم و اول از همه باید از کجا پیگیری کنم؟؟؟؟
با تشکر

سلام
مجوزی نیاز نداره و فقط اینماد بگیرید کافی هست

ممنون بابت توضیحات خوب و کاملتون نویسنده عزیز پرتال! مثل همیشه جواب سوالم رو درباره مجوز های راه اندازی سایت گرفتم؛ واقعا مقالاتتون خیلی خوبه. من فقط به مقالات سایت شما و آسازون اعتماد دارم و همیشه هم از شما راضی بودم.

سلام
خیلی ممنون از لطفتون، خوشحالیم از اینکه می تونیم کمکتون کنیم و چیزهایی که می دونیم رو به شما انتقال میدیم

برای ساخت سایت فروشگاهی کاتولگی به سبک سایت دیجی کالا و البته بدون پرداخت انلاین چه مجوزهایی باید گرفت و اصلا نیاز به مجوز هست و اینکه هزینه طراحی و ساخت سایت فروشگاهی حرفه ای چقدر میشود

سلام
نه مجوز نیاز نداره. توی لینک زیر هزینه ها هست
https://www.portal.ir/packages

ای نماد چطوری باید گرفت

سلام
توی لینک زیر توضیح دادیم
https://www.portal.ir/enamad-visual-guide

برای تبلیغ و فروش کفش در ساید باید مجوز گرفت

سلام
خیر لازم نیست

سلام
مراحل اخذ مجوز برای فروشگاه اینترنتی کفش تا از تسهیلات و وام بتونم استفاده کنم
از چه صنفی و تحت عنوان چه مجوزی
اصلا تسهیلاتی برای این رشته در نظر گرفتن
سپاس از زحمات

سلام
برای وام فکر می کنم جواز کسب لازم دارید و جواز کسب هم یه سری مدارک لازم داره

ما یک شرکت وارد کننده وسایل صنعتی هستیم که تصمیم داریم در حوزه واردات و فروش ابزار فعالیت کنیم. برای ابزار میخواهیم برنده ثبت کنیم و چون فقط دفتر کار داریم و فاقد فروشگاه فیزیکی و جواز کسب اصناف هستیم ،به عنوان شرکت، ثبت برند نمیشه انجام داد. پیشنهاد شده فروشگاه اینترنتی با مالکیت اشخاص حقوقی ایجاد کنیم تا بر اساس آن بتونیم برنده ثبت کنیم.با توجه به اینکه هدف اخذ برنده بوده و فروش واقعی بصورت اینترنتی نخواهد بود لطفا بفرمائید
۱. اولا با این روش ثبت برند امکان پذیر هست؟
۲. اگر شدنی هست ، چه مجوزهایی برای ایجاد فروشگاه اینترنتی لازم داریم.؟
۳. در صورت اخذ برند و واردات کالا و عدم انجام فروش اینترنتی، آیا مشکلی در اینده پیش خواهد امد

سلام
در این مورد اطلاع دقیق ندارم و باید از مراجع صادرکننده بپرسید. اگر شرکت ثبت شده دارید میتونید سایت رو به اسم شخص حقوقی ثبت کنید و اگر فروش هم داخلش نداشتید مشکلی نیست.

سلام
من میخوام یه کالای بخرم و در فضای مجازی بفروش مثل تلگرام و اینستاگرام و روبیکا و..
آیا نیاز به مجوز دارم؟!

سلام
خیر مجوزی لازم نیست

سلام برای یک وب‌سایت فروش موبایل و لوازم جانبی موبایل. چه مجوز هایی نیاز هست ؟

سلام
مجوز خاصی لازم نیست و اینماد کفایت میکنه

درود وقتتون به خیر
در خصوص محصولات خونگی مثل نون ، کیک ، سوسیس و کالباس خونگی یه سایت زدم ولی هنوز مرددم برای راه اندازی ش 😔 نمیدونم کار درستی انجام دادم یا به مشگل میخورم مدرک فنی حرفه ای دارم در خصوص نون و فست فود میشه راهنمایی کنید اخه شنیدم که درد سر داره گرفتن مجوز با سپاس از شما ممنون میشم راهنمایی بفرماید🙏🌺

سلام
مواد غذایی کمی دردسر داره اما اگه ارزشش رو داره و میتونه کسب و کار پرسودی باشه

سلام ما یک شرکت ثبت کردیم در بخش فروش نهاده های کشاورزی مثل سم و کود مجوز هم از صنف کشاورزی داریم برای ساخت فروشگاه اینترنتی این مجوز صنف را باید به کجا ارائه داد ؟

سلام
لازم نیست جایی ارائه بدید فقط موقع ثبت اینماد میتونید اون رو وارد کنید تا داخل صفحه اینمادتون نمایش داده بشه.

با عرض سلام و خسته نباشید
من میخوام یه فروشگاه اینترنتی بزنم با لوازم خانگی دکوری و تابلو فرش دستبافت ولی ترس این دارم که فروشگاهم دیده نشه و محصولاتم به فروش نره و هر چه سرمایه گذاری کردم بره میشه لطفا یه راهنمایی کنید برای فروش بیشتر و دیده شدن سلیت

سلام
شما باید اصول بازاریابی و جذب مشتری رو یاد بگیرید تا بتونید فروشتون رو افزایش بدید. توی وبلاگ پرتال که لینکش رو پایین گذاشتم، تعداد زیادی از اصول و روش های بازاریابی رو آموزش دادیم:
https://www.portal.ir/blog/digital-marketing

سلام وقت بخیر
من یه سایت فروشگاهی برای فروش کالاهای پزشکی راه اندازی کردم و در حالا حاضر هیچی مجوزی هم ندارم آیا برای گرفتن اینماد در رابطه با فروش کالاهای پزشکی بر روی سایت باید مجوزهای دیگری مثل مجوزهای صنفی و... داشته باشیم یا لازم نیست؟

سلام
فکر کنم برای کالاهای پزشکی نیاز به مجوز از وزارت بهداشت است. برای اطلاع بیشتر میتونید با خود اینماد در ارتباط باشید

ارسال دیدگاه
 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
ساخت سایت و فروشگاه اینترنتی
02191003383 داخلی 2