💥 دوره جدید و رایگان آکادمی پرتال: آموزش کامل کار با پرتال و ساخت فروشگاه اینترنتی 💥

راهنمای بهبود و افزایش رتبه سایت در گوگل

افزایش رتبه سایت در گوگل باعت نمایش سایت شما در بالاترین جستجو های گوگل و افزایش آمار و فروش فروشگاه اینترنتی خواهد بود.
در این مقاله می‌خوانید:

با پیشرفت علم و فناوری، بسیاری از اشخاص برای گسترش کسب و کار خود به ساخت سایت و وب سایت اقدام می کنند. برای بهتر دیده شدن سایت باید اقداماتی را جهت افزایش رتبه سایت انجام داد تا بازدید سایت افزایش یابد. حال مهم ترین سوال برای صاحبان کسب و کار اینترنتی این موضوع است که چگونه رتبه سایت خود را افزایش دهیم؟ افزایش رتبه سایت به افزایش بازدید و در نتیجه فروش بیشتر کسب و کارهای اینترنتی منجر خواهد شد. به همین دلیل افزایش رتبه و بازدید سایت به یکی از دغدغه های اساسی صاحبان سایت ها تبدیل شده است. روش های زیادی برای بهبود رتبه سایت در جستجوی گوگل وجود دارد که ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با چگونگی افزایش رتبه سایت و قرار گرفتن در صفحه اول گوگل آشنا خواهیم کرد. بنابراین تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید. 

چرا مدیران سایت درصدد افزایش رتبه سایت خود هستند؟

همانطور که میدانید، امروزه با پیشرفت تکنولوژی بسیاری از صاحبان مشاغل به کسب و کار اینترنتی در حوزه فعالیت خود مشغول شده اند. استفاده از سایت برای ارائه محصول و خدمات یکی از بهترین گزینه ها در زمینه فعالیت اینترنتی محسوب می شود. همواره یکی از دغدغه های مدیران سایت، بهبود و افزایش رتبه سایت در گوگل می باشد که باید با استفاده از روش های اصولی و نوین انجام شود. حال سوال این است که چرا مدیران سایت در پی افزایش رتبه سایت خود هستند؟ پاسخ این سوال بسیار ساده است، در واقع افزایش رتبه سایت در گوگل سبب می شود که سایت شما در بالاترین نتایح موتورهای جستجو گوگل ظاهر شوند و این موضوع باعث کلیک بیشتر و در نتیجه بازدید بالاتر از سایت شما خواهد شد. افزایش بازدید سایت و قرارگیری محصولات با کیفیت در سایت به فروش بیشتر منجر می شود.بنابراین هر اندازه سایت دارای رنک بالاتری باشد، بازدید و فروش آن نیز بیشتر خواهد بود. مدیران سایت باید با استفاده از تکنیک های اصولی به افزایش رتبه سایت خود اقدام نمایند.

سئو سایت چیست؟

سئو (SEO) به بهینه سازی موتورهای جستجو اطلاق می شود که به منظور بهبود عملکرد سایت براساس استانداردهای موتور جستجو صورت می گیرند تا باعث افزایش بازدیدکنندگان به سایت شود. استفاده از مجموعه اقدامات برای تولید محتوا سایت تا در نتایج جستجوی گوگل  جایگاه بهتری را کسب کند، سئو سایت خواهد بود.

سئو سایت

عوامل بسیاری بر سئو سایت تاثیر گذارند تا یک سایت در بالاترین نتایج گوگل دیده شود. تولید محتوای مناسب، استراتژی محتوا، بکارگیری کلمات کلیدی، لینک های داخلی و خارجی، توضیحات متا تگ و ... از جمله عوامل موثر بر سئو سایت می باشد. بنابراین اگر قصد افزایش رتبه سایت خود را دارید باید به مبحث سئو سایت توجه ویژه ای داشته باشید و از تاثیرات آن غافل نشوید. 

برای اطلاعات بیشتر در ارتباط با سئو وب‌سایت و فروشگاه اینترنتی پیشنهاد می کنیم مقاله "سئو چیست و چرا اهمیّت دارد؟" را بخوانید. 

10 راهکار افزایش رتبه سایت در گوگل

موتورهای جستجو گوگل در واقع از متدهای متنوع برای تعیین سایت های صفحه اول خود استفاده می کنند. استفاده از روش های کذب و بی فایده، شاید در ابتدا باعث بهبود سایت شما شود ولی بعد از گذشت مدتی گوگل به دلیل استفاده از روش های اسپم، سایت شما را جریمه خواهد کرد. بنابراین برای افزایش رتبه سایت خود در گوگل باید از روش های اصولی استفاده کنید. تمام روش های بهبود افزایش رتبه و بازدید سایت، زیر مجموعه ای از اصول سئو محسوب می شوند که بکارگیری این روش ها سبب رشد سایت شما خواهد شد. در ادامه 10 تکنیک اصولی و نوین افزایش رتبه سایت در گوگل را بیان خواهیم کرد: 

1. بهبود سایت از طریق تولید محتوا

یکی از روش های بهینه سازی سایت، تولید محتوا ارگانیک می باشد که استفاده از مطالب جدید و غیر کپی محسوب می شود. گوگل به سایت هایی که دارای محتوای ناب و دست اول می باشند، اهمیت بیشتری می دهد. صاحبان سایت ها باید مطالب با کیفیت و مرتبط با موضوع اصلی را منتشر نمایند تا بازدیدکنندگان را به سایت خود جذب نمایند. شما باید در تهیه و تولید محتوای سایت خود از استراتژی مناسب استفاده کنید و مطالبی با جذابیت بالا و مفید را تولید نمایید. بنابراین یک روش ساده در افزایش بازدید سایت در موتورهای جستجو گوگل، تولید محتوا اصولی به شمار می آید.

تولید محتوا

در مقاله "تولید محتوا چیست؟" اطلاعات بیشتری در ارتباط با محتوای تاثیر گذار بخوانید.

2. استفاده از کلمه کلیدی مناسب برای محتوای سایت

انتخاب کلیدواژه مناسب برای سایت به عنوان یک روش مهم در بهینه سازی سایت شناخته می بود. بهتر است در هنگام انتخاب کلمه کلیدی، خود را جای کاربران اینترنتی قرار دهید و تصور کنید که برای یافتن یک محصول یا خدمات مدنظرتان از چه کلمه ای برای جستجو استفاده می کنید. به عنوان مثال اگر به دنبال آموزشگاه زبان انگلیسی در تهران هستید، بهتر است از کلمه کلیدی« آموزشگاه زبان انگلیسی در تهران» به جای « آموزشگاه زبان» استفاده کنید. بنابراین از کلید واژه مرتبط با موضوع و خدمات در محتوا استفاده کنید تا تاثیر مثبتی بر بهبود رتبه سایت شما بگذارد. 

3. افزایش بازدید سایت از طریق تبلیغات اینترنتی

همواره تبلیغات برای بهتر دیدن شدن به عنوان یک روش نوین و پربازده محسوب می شود که تبلیغات اینترنتی یکی از روش های اصولی در افزایش بازدید سایت می باشد. استفاده از تبلیغات سبب بهبود رتبه الکسا و در نتیجه افزایش بازدید و فروش سایت خواهد شد. تبلیغات باید به صورت اصولی و حرفه ای صورت پذیرد تا منجر به افزایش رتبه سایت شود. 4 روش افزایش بازدید سایت از طریق تبلیغات را در ادامه معرفی خواهیم کرد:     

الف) بهره گیری از رپورتاژ آگهی

این روش نوعی تبلیغ کسب و کار به شمار می آید که به صورت متن نوشتاری در سایت های پربازدید منتشر می شوند. برای نوشتن این متن باید دقت فراوانی را به خرج دهید تا با متنی جذاب، کسب و کار خود را معرفی نمایید. استفاده ار رپورتاژ آگهی در سایت های پربازدید سبب آشنایی کاربران با خدمات شما خواهد شد و به عنوان یک روش موثر در افزایش بازدید سایت شناخته می شود. استفاده از لینک های سایت خود در رپورتاژ آگهی سبب بهبود سئو سایت شما خواهد شد و این موضوع بازدید سایت شما را افزایش می دهد و در نتیجه فروش سایت را بسیار بالا خواهد برد.  

برای شروع درج رپورتاژ خبری و تبلیغاتی در برترین وب‌سایت های ایران پیشنهاد می کنیم به صفحه "رپورتاژ تبلیغاتی نوین" مراجعه کنید تا از هزینه آن مطلع شوید و در سریع‌ترین زمان امکان شروع تبلیغات خود را داشته باشید.

ب) بهره گیری از تبلیغات گوگل

با پیشرفت تکنولوژی و گسترش اینترنت، بسیاری از افراد برای یافتن محصول مورد نظر خود در اینترنت به جستجو می پردازند. شما با پرداخت هزینه ای به عنوان تبلیغ کلیکی به گوگل، می توانید به صدر نتایج گوگل برسید. استفاده از تبلیغات گوگل به عنوان یک روش موثر در بهبود و افزایش رتبه سایت شناخته می شود و بسیاری از سایت ها از این روش برای بهبود سایت خود استفاده می کنند. برای انجام این کار بهتر است با متخصصین حوزه بهبود سایت و سئو مشورت کنید. 

برای شروع تبلیغات در گوگل پیشنهاد می کنیم به صفحه "تبلیغات در گوگل نوین" مراجعه کنید تا از هزینه آن مطلع شوید و در سریع‌ترین زمان امکان شروع تبلیغات خود را داشته باشید.

ج) بهره گیری از تبلیغات بنری

یکی دیگر از روش های تبلیغاتی برای بهبود رتبه و بازدید سایت، تبلیغات بنری محسوب می شود. در این روش شما یک بنر حرفه ای از محصولات و خدمات سایت خود را طراحی می کنید و آن را با پرداخت هزینه به مدت مشخصی در یک سایت پربازدید قرار خواهید داد تا سایت شما دیده شود. بهره گیری از تبلیغات بنری بسیار مناسب خواهد بود و اگر برای تبلیغات سایت خود بودجه بالایی را در نظر گرفته اید، این روش را به شما پیشنهاد می کنیم.

برای شروع تبلیغات بنری پیشنهاد می کنیم به صفحه "تبلیغات بنری نوین" مراجعه کنید تا از هزینه آن مطلع شوید و در سریع‌ترین زمان امکان شروع تبلیغات خود را داشته باشید.

د) بهره گیری از شبکه های اجتماعی

یکی از روش های تبلیغ که بسیار مورد توجه افراد قرار گرفته است، استفاده از شبکه های اجتماعی و فعالیت در آن ها می باشد. استفاده از مطالب ارگانیک و جذاب، سبب می شود که کاربران سایت شما را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارند و خود شما نیز می توانید با تولید محتوای مناسب به نشر آن در شبکه های اجتماعی بپردازید. همچنین می توانید با راه اندازی یک صفحه اختصاصی در شبکه های اجتماعی، مطالب مرتبط با سایت خود را در آن به اشتراک بگذارید. هریک از شبکه های اجتماعی دارای ویژگی ها و خصوصیات منحصر به فرد خود می باشند که با توجه به ظرفیت های آنها باید به تبلیغ اقدام نمایید. بنابراین استفاده از شبکه های اجتماعی نیز به عنوان یک روش تبلیغی مناسب برای افزایش رتبه سایت محسوب می شوند که به هزینه زیادی نیاز ندارند.

تبلیغات در شبکه های اجتماعی

4. محتوای سایت خود را به طور مداوم به روز رسانی کنید

یکی دیگر از روش های ساده در افزایش بازدید و رتبه سایت شما، به روز رسانی محتوای سایت به طور مدام و با برنامه ریزی می باشد. استفاده از این روش تاثیر مثبتی در سئو سایت شما خواهد داشت و کاربران بیشتری را به خود جذب می نماید. بنابراین انتشار محتوای ارگانیک و جدید به طور مداوم در سایت سبب بهبود رتبه سایت شما خواهد شد و در نتیجه به افزایش بازدید و فروش بیشتر محصولات شما منجر می شود. استفاده از این تکنیک نیز به هزینه نیاز ندارد و فقط باید اندکی زمان صرف تولید و انتشار مطلب نمایید. 

5. به لینک توجه بیشتری کنید

یکی از مهمترین عوامل در ارتباط بین صفحات و سایت، لینک ها می باشند که باعث ارتباط بین صفحات داخلی سایت و ایندکس سریع صفحات خواهند شد. لینک های داخلی با استفاده از انکر تکست صورت می پذیرد. لینک های خارجی به گونه ای هستند که محتوای سایت شما را باکیفیت تشخیص می دهند و به نوعی آن را تایید می نمایند. بنابراین این لینک های خارجی تاثیر به سزای در افزایش رتبه سایت در گوگل خواهند داشت.

لینک سازی مقالات و وب سایت

برای آشنایی بیشتر با لینک و نحوه دریافت بک لینک با کیفیت می توانید مقاله "بک لینک چیست؟ + بهترین نوع لینک" را مطالعه کنید.

6. توجه به سرعت سایت

سرعت سایت در بارگذاری صفحات، یکی از عوامل موثر در بهبود و افزایش رتبه سایت محسوب می شود. بنابراین در طراحی سایت باید به این نکته توجه داشته باشید که کاربران به سایت هایی با سرعت بالا علاقه بیشتری نشان خواهند داد. سرعت سایت علاوه بر بهبود سئو سایت در جذب کاربران نیز تاثیر به سزای خواهد داشت. پیشنهاد می کنیم که در طراحی سایت به این نکته مهم دقت کنید تا با کاهش سرعت بارگذاری صفحه مواجه نشوید. 

7. استفاده از نقشه سایت چگونه باعث افزایش رتبه سایت می شود؟

یکی دیگر از تکنیک های بهبود رتبه سایت، استفاده از نقشه سایت می باشد که به عنوان راهنمای گوگل برای پیمایش سریع تر به سایت محسوب می شود. شما می توانید لینک هریک از صفحات سایت را در نقشه قرار دهید و ایندکس صفحات را برای گوگل راحت تر نمایید. روش استفاده از نقشه سایت به عنوان یک تکنیک مناسب جهت افزایش رتبه سایت در گوگل شناخته می شود.

8. سایت خود را واکنش گرا طراحی کنید

واکنشگرا بودن سایت به این معنی می باشد که تمامی صفحات سایت با دستگاه هایی از قبیل موبایل، تبلت و کامپیوتر قابل مشاهده باشند. سایت هایی که دارای مشکل نمایش محتوا در دستگاه های مختلف نباشند، کاربران بیشتری را به خود جذب می کنند و این ویژگی بر رنک سایت بسیار موثر می باشد. با طراحی وب سایت واکنش گرا، می تونید امتیاز وب خود را بالا ببرید و سبب تاثیر مثبتی بر سئو آن شوید.بنابراین از روش واکنش گرایی سایت در جهت بهبود رتبه سایت غافل نشوید.

وب سایت ریسپانسیو

9. توجه به متاتگ ها در سایت

موتورهای جستجو گوگل در ابتدا به متاتگ سایت دقت می کنند و این توضیحات برای گوگل بسیار حائز اهمیت می باشد. استفاده از کلمات کلیدی در متا تگ بسیار مهم می باشد و باید مرتبط با محتوای سایت تهیه شوند تا گوگل آن را معتبر بشناسد. بنابراین استفاده از متا تگ ها به انواع یک ابزار بررسی سایت برای گوگل محسوب می شود که توضیحات اصولی متاتگ سبب افزایش رنک سایت خواهد شد.

10. امنیت سایت خود را افزایش دهید

یکی از نکات مهم در افزایش ترافیک سایت، امنیت وب سایت می باشد که برای طراحان و برنامه نویسان اهمیت ویژه ای دارد. به عنوان مثال بهتر است از پروتکل https برای افزایش امنیت سایت خود استفاده کنید تا نفوذ به اطلاعات سایت را تا حد امکان کاهش دهید. بنابراین با در نظر گرفتن نکات امنیتی، می توانید به افزایش رتبه سایت خود کمک کنید.

کلام پایانی

همانطور که گفته شد، با پیشرفت تکنولوژی زمینه فعالیت اینترنتی و آنلاین فراهم شده است و بسیاری از صاحبان کسب و کار به استفاده از سایت های اینترنتی برای فروش محصول و ارائه خدمات روی آورده اند. یکی از دغدغه های مدیران سایت، بهبود و افزایش رتبه سایت محسوب می شود که با استفاده از روش هایی که عنوان کردیم و با کمی تخصص و صبر، می توانید به آن دست پیدا کنید.

به طور کلی برای افزایش ترافیک سایت باید از تکنیک های اصولی بهره ببرید و با تولید محتوای مناسب و بررسی رقبا به پیشرفت سایت خود کمک کنید. امیدواریم مطالبی که در این مقاله بیان شد به پیشرفت سایت و کسب و کار شما کمک شایانی نماید و بکارگیری این روشها به افزایش رتبه سایت شما منجر شود. اگر سوال و پیشنهادی دارید، در بخش نظرات مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط متخصصین ما پاسخ داده شوند.

دیدگاه خود را ارسال کنید

دیدگاه‌ها

سلام میشه عکس اصلی این مقاله و بردارن و توی اینستا بزارم منم میخام سایت درست کنم

خوب بود مچکرممم

ارسال دیدگاه
  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
ساخت سایت و فروشگاه اینترنتی
02191003383 داخلی 2