۲۵٪ تخفیف ویژه پرتال برای حمایت از کسب و کارها

12 روش پولسازی در خانه با کمترین سرمایه

همین الان که این مطلب را می‌نویسم، بیش از 10 شخص را سراغ دارم، که توانسته‌اند در خانه خودشان، به درآمدهای میلیونی، در یک هفته یا حتی یک روز برسند. یک نمونه آن، طراح لباسی است که با کار در منزل، الان ماهانه بیش از 50 سفارش دارد. یا صاحب فروشگاه آنلاینی است، که در خواب، روزانه چندین میلیون به حسابش می‌آید.

چند سال پیش، اگر در مورد کسب درآمد در خانه می‌شنیدیم، عمدتا کارهایی مثل قالی بافی، آشپزی و ساخت صنایع دستی، آن هم بیشتر توسط خانم‌های خانه دار، در ذهنمان می‌آمد. اما الان وضع بسیار فرق کرده. الان دیگر کسب درآمد در منزل، زن و مرد نمی‌شناسد. بیزنسمن‌هایی را می‌شناسم، که در همان اتاق شخصی منزل خود توانسته‌اند، به درآمد بسیار بالایی برسند. منظورم از درآمد بالا، چیزی بیش از ماهانه 50 یا 60 میلیون تومان است. آن هم با کمترین سرمایه!

گفتم سرمایه، یاد دغدغه بسیاری از شما افتادم. دغدغه‌ای که به‌خاطر آن، مدتهاست قید شروع یک کسب و کار را زده‌اید. با این تفکر، که شروع هر کاری، یک سرمایه می‌خواهد! البته حق هم دارید، چون احتمالا یک سری چیزها را نمی‌دانید.

پس:

برای کسب درآمد در خانه چقدر سرمایه نیاز داریم؟

بگذارید خیالتان را راحت کنم. کسب درآمد در خانه با "هیچ" هم شدنی است! چرا که بسیاری از کارها را تنها با یک لپ تاپ، کامپیوتر یا گوشی موبایل هم می‌توانید انجام دهید.

نه اینکه همۀ روش‌های کسب درآمد در منزل را بدون سرمایه بتوانید انجام دهید؛ اما قطعا روش‌هایی وجود دارد که نیاز به هیچ سرمایه‌ای ندارد. در ادامه چند روش به شما یاد می‌دهم. البته سایر روش‌هایی که هزینه بر هستند هم سرمایه‌ای بسیار کمتر از آنچه فکر می‌کنید، نیاز دارد. سرمایه‌ای کمتر از 5 میلیون!

شاید حتی این هزینه هم الان برای‌تان زیاد باشد، اما مطمئن باشید بعد از مدتی، خیلی راحت چند برابر این مبلغ را در می‌آورید؛ چون شما تصمیم گرفته‌اید درآمدی بیش از این در ماه داشته باشید. 

شاید بگویید: سرمایه که هیچ؛ اما واقعا هیچ مهارتی که به درد کسب درآمد بخورد، هم ندارم. باز هم معلوم است، همۀ راه‌های کسب درآمد در خانه را نمی‌دانید. 

سرمایه راه اندازی کسب و کار خانگی

کسب درآمد در منزل چه مهارت‌هایی نیاز دارد؟

جواب این سؤال هم می‌تواند "هیچ" باشد. چون واقعا بعضی از آن‌ها نیاز به هیچ مهارت قبلی ندارد. با یک آموزش دو سه ساعته آن را یاد می‌گیرید. یک نمونه آن راه اندازی فروشگاه اینترنتی است که بدون نیاز به مهارت کدنویسی و دانش فنی می‌توانید انجامش دهید. 

گاهی فکر می‌کنید هیچ مهارت خاصی ندارید، در حالی که ممکن است بعضی از استعدادهای‌تان را فراموش کرده باشید. مثلا اینکه خوب کیک و شیرینی درست می‌کنید. یا اینکه چند سال پیش در یک دوره شمع سازی شرکت کرده‌اید. یا مثلا به نوشتن علاقه دارید.

سخت نگیرید! باور کنید با همین حداقل مهارت‌ها و حتی بدون آن هم می‌توانید کسب درآمد کنید. منتظر شرایط ایده آل نباشید؛ چون ممکن است هیچ گاه اتفاق نیفتد. به‌جای آن یک نظم و برنامه شخصی برای خود داشته باشید و کم کم کار را شروع کنید. 

خب حالا ببینیم این روش‌های درآمدزایی در منزل با حداقل سرمایه چیست. این یک آموزش کاربردی است و قرار است مثال‌های واقعی آن را ببینیم. 

راه های کسب درآمد در خانه

راه‌های کسب درآمد در خانه چیست؟ 

این روش‌ها قطعا آزمایش شده و همین الان افرادی مشغول کسب درآمدهای خوب از آن هستند. برای انجام بسیاری از آن‌ها، به ابزار و سرمایه زیادی نیاز ندارد. تنها با یک کامپیوتر و موبایل هم، می‌توانید انجامش دهید. 

1. کسب درآمد در خانه با انجام کارهای هنری

منظورم از کارهای هنری، خلق اثری مانند تابلوهای ونگوگ یا ساخت مجسمه‌ای شبیه کارهای میکل آنژ نیست. نمونه‌های زیر، همگی کارهای هنری هستند که می‌توانید از آن‌ها پول درآورید. مثلا:

کسب درآمد در منزل

 • استعداد خاصی در آشپزی و شیرینی پزی دارید؛
 • مربا و ترشیجات را خوب درست می‌کنید؛
 • مدتی در یک دوره آموزشی دوخت و طراحی لباس شرکت کرده‌اید؛
 • مهارت درست کردن صنایع دستی مربوط به شهرتان را دارید؛
 • دوره آموزشی عکاسی را گذرانده‌اید، یا دوست دارید آن را یاد بگیرید؛
 • نقاشی و طراحی را بلدید و دوست دارید آن را به دیگران آموزش دهید؛
 • مهارت خوبی در درست کردن زیورآلات و بدلیجات دارید؛

و ده‌ها نمونۀ دیگر. گاهی استعداد انجام یک کار را دارید؛ اما هنوز خودتان این را نمی‌دانید. کمی بیشتر در مورد خودتان فکر کنید؛ یا حتی از دیگران بپرسید، چه کاری را خوب بلدید انجام دهید. 

شما یکی از این کارها را شروع کنید، تا در مورد فروش و درآمدزایی آن هم در ادامه صحبت کنم.

کسب درآمد در خانه با کارهای هنری

2. درآمدزایی در خانه با آزاد کاری یا فریلنسری

گاهی به هر دلیلی ترجیح می‌دهید به جای اینکه برای کسب درآمد، از خانه بیرون بروید، آن را در منزل و اتاق شخصی خود انجام دهید. مثلا اینکه شرکتی برای انجام کار ندارید. دوست ندارید کودک‌تان را تنها بگذارید. از بودن در جمع اذیت می‌شوید و...

به‌جای اینکه بیخیال کار کردن شوید،  آزادکاری یا فریلنسر شوید. یعنی چی؟

فریلنسری، یعنی شما بدون حضور در یک شرکت مشخص، به‌صورت مستقل، در خانه یا هر مکان دیگری، کسب درآمد کنید. کسب و کارهایی مانند «سایت پونیشا» و «انجام میدم»، دقیقا چنین کاری را انجام می‌دهند. اگر به سایت‌های کاریابی هم مراجعه کنید، قطعا موارد زیادی را می‌بینید که گزینه دورکاری دارند. 

 مثلا کارهای زیر را می‌توانید به صورت دورکاری انجام دهید:

 • تبلیغات و بازاریابی ( مانند: سئو، مدیریت کانال و شبکه‌های اجتماعی)
 • نویسندگی، تایپ، ترجمه (مانند: تولید محتوای بلاگ‌ها، ویراستاری متن، تبدیل صوت به متن)
 • گرافیک (مانند: ادیت تصاویر، طراحی لوگو و بنر)
 • برنامه نویسی (مانند: طراحی سایت، ساخت ربات)
 • انیمیشن (مانند: ساخت تیزر)
 • صدا (مانند: گویندگی، ضبط ویدئو و پادکست)
 • آموزش (مانند: تهیه دوره ویدئویی آموزشی، وبینار و دوره آموزشی مجازی)
 • و...

کسب درآمد در منزل با فریلنسری

بسیاری از این کارها را بدون سرمایه و تنها با کمک یک لپ تاپ می‌توانید انجام دهید. یک نمونۀ آن، تولید محتواست که تقاضای زیادی هم برای آن وجود دارد. 

بیایید یک حساب سرانگشتی از درآمد یک فریلنسر تولید محتوا را داشته باشیم: دستمزد به ازای هر کلمه یا هر مقاله محاسبه می‌شود. اگر هر مقاله را به‌طور میانگین 100 هزار تومان در نظر بگیریم و ماهانه 30 مقاله را انجام دهید، درآمد حاصل شما بیش از 3 میلیون تومان خواهد شد. البته این درآمد بسته به میزان کاری که انجام می‌دهید تا 10 میلیون هم می‌تواند برسد.

3. کسب درآمد میلیونی در خانه با راه اندازی فروشگاه اینترنتی

این از همان دسته کارهایی است که، نه نیاز به مهارت خاصی دارد و نه سرمایه زیاد. شاید به ظاهر پیش خود فکر کنید، من نه دانش فنی و تجربه کار با سایت را دارم، نه محصولی برای فروش؛ از طرفی هم سرمایه کافی برای تأمین محصول را ندارم. همۀ این فکرها، به این خاطر است که آگاهی زیادی از کسب و کارهای اینترنتی ندارید. 

چه محصولی در فروشگاه آنلاینم بفروشم؟

اگر خودتان محصول داشته باشید که چه بهتر (مثلا همین الان یک فروشگاه فیزیکی در بازار دارید، یا اینکه خودتان آن‌ها را درست می‌کنید، مانند محصولات هنری که در بخش قبل راجع به آن صحبت کردیم)؛ اما اگر هم محصول نداشته باشید، باز می‌توانید صاحب یک فروشگاه اینترنتی شوید. چگونه؟

 1. یک راهش این است که همین الان مثلا دیجی کالا را باز و یک محصول را انتخاب کنید. به این فکر نکنید که دیجی کالا این محصول را دارد، من نمی‌توانم آن را داشته باشم. هیچ اهمیتی ندارد. چون شما می‌خواهید فروشنده تنها همان محصول باشید. بد نیست این را هم بدانید که حتی غولی مثل دیجی کالا هم برای همۀ محصولات رتبه اول گوگل نیست. 
 2. یا اینکه محصول دیگر فروشگاه‌ها مانند همان دیجی کالا را در سایت خودتان بگذارید. تا بعد از فروش هر محصول، درصدی از آن به شما برسد. این کار همان همکاری در فروش یا افیلیت مارکتینگ هست. اگر می‌خواهید راجع به آن بیشتر بدانید، مقاله «همکاری در فروش؛ یک فرصت عالی برای درآمد آنلاین» راهنمایی‌تان می‌کند. 
 3. اصلا مگر حتما باید محصولتان فیزیکی باشد؟ نه! چیزی در مورد فروشگاه اینترنتی فایل یا محصولات دانلودی به گوشتان خورده است؟! نمونه آن سایت‌های قدیمی دانلود آهنگ و فیلم بود. نمونه جدید آن، سایت‌هایی است که یک سری فایل‌های آموزشی را در سایت می‌گذارند. مثلا سایت دکتر شیری. 

شما هم اگر در یک زمینه مهارت و اطلاعات خوبی دارید، می‌توانید چنین سایتی شوید. اتفاقا یک آموزش کامل هم برای آن داریم: «آموزش ساخت فروشگاه اینترنتی فایل»

بعد از پیدا کردن محصول، نوبت به ساخت فروشگاه اینترنتی می‌رسد، که خوشبختانه چند ساعت پیش طول نمی‌کشد. علاوه بر آن، به هیچ دانش فنی و کدنویسی هم نیاز ندارید. این کار را با فروشگاه ساز پرتال می‌توانید انجام دهید. اگر باورتان نمی‌شود، همین الان یک سایت در آن ایجاد کنید. 

خب حالا هزینه راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی چقدر است؟

هزینه ساخت سایت فروشگاهی چیزی حدود 1 تا 4 میلیون تومان می شود. اگر بخواهید بقیه هزینه‌ها مثلا تبلیغات آن را هم حساب کنید، 2 تا 3 میلیون دیگر به این رقم اضافه می‌کنیم. البته کاملا به نوع فروشگاهی که می‌خواهید بستگی دارد. یعنی هم می‌تواند کمتر از این باشد، هم بیشتر. 

4. کار اینترنتی در منزل با کمک اینستاگرام

واقعا فکرش را می‌کردید، که زمانی بشود از شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام درآمدهای میلیونی در روز داشت؟! درآمدهای میلیونی که هیچ! درآمدهای میلیاردی، که نمونه آن بعضی از بلاگرها و اینفلوئنسرها هستند. برای کسب درآمد از این روش، خانه که هیچ؛ حتی روی تخت و مبل هم می‌توانید آن را انجام دهید. 

در مقالۀ راه های کسب درآمد از اینستاگرام کامل در مورد روش‌هایی درآمدزایی از این شبکه اجتماعی صحبت کرده‌ایم ،که چند مورد آن شامل:

کسب درآمد از اینستاگرام

 • فروش محصولات و خدمات 
 • افیلیت مارکتینگ در اینستاگرام
 • اینفلوئنسر شدن
 • بلاگر شدن 
 • انجام تبلیغات برای دیگران 

نمونه آن هم بسیار زیاد است. مثلا پیج فروشگاهی webpoosh و choco_logo. یا مجله خبری مدوپیا modopia که رسانه قدرتمندی در زمینه مد و فشن است. 

راستی یادتان است، گفتم راهی برای فروش محصولات هنری وجود دارد؟ این هم یک راه دیگر برای فروش محصولات‌تان. اینستاگرام هم الان مثل سایت فروشگاهی، جای مناسبی برای فروش محصول است. پیشنهاد می‌کنم مقاله آموزشی «فروش محصولات هنری در سایت و اینستاگرام» را مطالعه کنید. 

فقط یک سؤال:

اگر در آینده اینستاگرام فیلتر شود، (که اصلا هم اتفاق عجیبی نیست!) تکلیف کسب و کارمان چه می‌شود؟ همه چیز تعطیل می‌شود؟

اگر اینستاگرام تنها راه کسب درآمد شما باشد، بله! اما اگر در کنار آن، یک سایت فروشگاهی هم داشته باشید، چیزی را از دست نمی‌دهید. سایت چیزی است که همیشه و تحت هر شرایطی برای شما می‌ماند.

5. کسب درآمد در خانه با کمک سایت شخصی

درآمدزایی در خانه با کمک سایت

اشتباه نکنید! مورد قبلی که توضیح دادم، فقط در مورد سایت‌های فروشگاهی بود. اما در اینجا می‌خواهم درمورد کسب درآمد از سایت شخصی صحبت کنم. 

فرض کنیم شما در یک حوزه و موضوع خاص مهارت و اطلاعات یا اصلا علاقه دارید. مثلا اطلاعات خوبی در زمینه روش‌های مراقبت پوست یا برندهای آرایشی بهداشتی دارید. یک سایت راه‌اندازی کنید. در مورد همین موضوعات محتوای آموزشی و مفید در قالب متن، ویدیو و عکس در سایت بگذارید.  بعد از مدتی که سایت‎تان در گوگل بالا آمد، خیلی راحت می‌توانید از آن درآمد داشته باشید. چگونه؟!

 • وقتی سایت شما شناخته شود، دیگران از شما مشاوره می‌گیرند.
 • وقتی سایت‌تان رتبه خوبی گرفت، می‌توانید تعدادی محصول مثلا همان محصولات آرایشی بهداشتی را در آن بفروشید.
 • دیگران به شما تبلیغ می‌دهند و به ازای آن پول می‌گیرید.
 • تبدیل به یک رسانه می‌شوید و از همۀ این روش‌ها به‌راحتی می‌توانید درآمد خوبی کسب کنید. نمونه آن مجله اینترنتی مدوپیاست که چند سال است در زمنیه فشن و مد محتوای خوب و مفیدی تولید و منتشر می‌کند. 

راستی پیشنهاد می‌کنم مقالۀ «کسب درآمد از وبلاگ» را مطالعه کنید. 

6. کار اینترنتی در منزل با کمک تلگرام

کسب درآمد با تلگرام

تلگرام تا قبل از اینکه فیلتر شود، ابزار محبوبی برای کسب درآمد بود. اما با فیلترینگ، عده‌ای آن را رها کردند. تنها کسانی باقی ماندند که به‌جز تلگرام، راه دیگری برای کسب درآمد خود داشتند. مثلا افرادی که در کنارش، سایت یا کار سنتی خود را داشتند. 

هنوز هم می‌توانید از تلگرام پول درآورید؛ اما اگر می‌خواهید نتیجه خوبی بگیرید بهتر است شما هم کنار تلگرام و برای اینکه خیالتان راحت باشد، ابزار دیگری هم داشته باشید. اما به هر حال به روش‌های زیر می‌توانید از تلگرام درآمد داشته باشید:

 • راه اندازی یک گروه یا کانال آموزشی تخصصی در هر زمینۀ دلخواه
 • فروش محصول فیزیکی
 • فروش فایل‌های دیجیتال مانند ویدیو، پی دی اف یا پادکست
 • راه اندازی کانالی برای اینکه دیگران خودشان را در آن معرفی کنند (مثلا رزومه افراد را در آن بگذارید و در ازای آن، هزینه دریافت کنید.)

7. کسب درآمد در خانه با کمک پرورش گل و گیاه

یکی از کارهای جذاب و هیجان انگیری که هم لذت‌بخش است و هم درآمد خوبی دارد، پرورش گل و گیاه است. البته گاهی شرایط خاص خودش را می‌خواهد. مثلا اینکه فضایی نورگیر در خانه در نظر بگیرید یا بتوانید رطوبت گیاهان را تأمین کنید. (البته همۀ گیاهان به رطوبت نیاز ندارند)

اگر هنوز مهارت زیادی در مورد پرورش گیاه ندارید، مدتی در اینترنت و منابع به درد بخور سرچ کنید. از دوستان یا صاحبان گلخانه پرس و جو کنید. سپس چند گلدان گل بخرید. تعدادی قلمه از هر کدام بزنید. حالا به چند روش می‌توانید آن‌ها را بفروشید:

 1. فروش گل با کمک سایت فروشگاهی
 2. فروش گل و گیاه با کمک اینستاگرام 
 3. و فروش سنتی؛ که درآمد آن نسبت به دیگری ممکن است کمتر باشد. همچنین مجبورید برای فروش آن‌ از خانه بیرون بروید. 

8. درآمدزایی در خانه، با طراحی سایت

کسب درآمد در خانه با طراحی سایت

"این یکی را دیگر نمی‌توانم انجام دهم... نه دانش فنی و کدنویسی دارم؛ نه تجربه آن را تا حالا داشته‌ام. تازه علاوه بر آن باید شرکت داشته باشم که سرمایه ندارم."

تا چند سال پیش، این حرف شما درست بود. اما الان اینطور نیست! چون طراحی سایت را در خانه هم می‌توانید انجام دهید.  اگر می‌خواهید در مورد درآمد طراحی سایت بدانید، مقاله «بازار کار و درآمد طراحی سایت چقدر است» را بخوانید. 

علاوه بر آن، روشی وجود دارد که نیازی نیست برنامه نویسی بلد باشید: گرفتن نمایندگی از پرتال

یعنی چی؟ شما با کمک نمایندگی پرتال، می‌توانید مثل یک شرکت طراحی سایت مستقل کار کنید و مشتری داشته باشید. یعنی اینکه فروشگاه ساز پرتال، این امکان را به شما می‌دهد، تا سایت و فروشگاه را به دیگران ارائه کنید و در مقابل درصدی از آن را به خودش برگردانید. در عین اینکه به کدنویسی هم نیاز ندارید!

9. کسب درآمد از فتوشاپ و ادیت ویدیو

کسب درآمد در خانه با فتوشاپ

اگر یادتان باشد قبل از این، اشاره کوچکی به عکاسی و فتوشاپ کرده بودم. خب حالا ببینیم چگونه می‌توانیم از آن درآمد داشته باشیم. 

بعضی از شرکت‌ها یا افراد، مهارت یا زمان فتوشاپ و تدوین ویدیو را ندارند. ترجیح می‌دهند، آن را به فرد دیگری بسپارند. شما راحت می‌توانید با درست کردن یک رزومه برای خودتان، سفارش بقیه را بگیرید و دستمزد کارتان را بگیرید.

در مقاله «راه‌های کسب درآمد از فتوشاپ» کامل توضیح داده ایم که چگونه می توانید از این مهارت درآمد داشته باشید. 

10. کار اینترنتی در منزل، با فعالیت در بورس

این هم یک روش دیگر برای کسب درآمد در خانه است. تنها ابزار مورد نیاز شما برای انجام آن، یک لپ تاپ و اینترنت است. به علاوه مقداری اطلاعات و مهارت در مورد تحلیل مالی و فعالیت در بورس که آن را هم مدتی یاد می‌گیرید. 

معمولا با هر میزان سرمایه می‌توانید این کار را شروع کنید. درآمدی که در نهایت نصیبتان می‌شود که اغلب مقدار مشخصی ندارد. 

11. تدریس خصوصی؛ راهی برای کسب درآمد در خانه

پول درآوردن در خانه از طریق تدریس خصوصی

چه مهارتی دارید که فکر می‌کنید می‌توانید آن را به دیگران هم آموزش دهید؟ موسیقی، طراحی، ریاضی، برنامه نویسی، خیاطی و... از مهارت‌هایی هستند که می‌توانید آن‌ها را تدریس کنید. چون افراد دیگر به دنبال یادگیری آن هستند. 

در مورد میزان درآمد آن هم خودتان بهتر می‌دانید که هیچ مقدار مشخصی ندارد. مثلا یک جلسه تدریس خصوصی برنامه نویسی حدود 400-500 هزار تومان است. حالا اگر چندین جلسه و برای افراد مختلف کلاس بگذارید، درآمد خوبی خواهید داشت.

12. کسب درآمد به کمک سایت های مارکت پلیس (marketplace)

در نهایت اگر حوصله راه اندازی فروشگاه اینترنتی، سایت و پیج اینستاگرام را ندارید، یک راه دیگر (البته با درآمد کمتر) وجود دارد: "فروش محصولاتتان در سایت‌های بزرگ مارکت پِلِیس (market place)"

یعنی چی؟ یعنی اینکه شما می‌توانید محصولتان را در فروشگاه‌های بزرگی مانند دیجی کالا بگذارید. مثلا می‌توانید 100 عدد قاب موبایل را خریداری و آنها را در اختیار دیجی کالا قرار دهید و در مقابل، در ازای فروش هر کدام، سودی از این مجموعه دریافت کنید. 

البته اگر به دنبال درآمد خوبی هستید، خودتان فروشنده اصلی باشید و سایت‌تان را راه اندازی کنید. چون مجبور نیستید، درصدی از فروش را به دیگران بدهید. 

مزیت های کسب و کار آنلاین

کلام آخر: منتظر فرشته نجات نباشید!

برای شروع نکردن، تا دلتان بخواهد بهانه‌های مختلف هست. هنوز سرمایه ندارم، مهارتش را بلد نیستم، نکند موفق نشوم و ده‌ها دلیل دیگر، که اجازه نداده تا الان شروع کنید. قرار نیست در آینده شرایط ایده‌آلی پیش بیاید؛ اگر الان دست روی دست بگذارید.

 • کسب درآمد در خانه را به عنوان یک گزینه عالی برای پول درآوردن پیشنهاد می‌کنیم؛ چون:
 • نیاز به سرمایۀ زیادی ندارد و در مقابل درآمد بالایی هم می‌تواند داشته باشد
 • برای انجامش هیچ محدودیت زمانی و مکانی ندارید
 • مهارت و دانش زیادی نمی‌خواهد
 • در هر شرایطی حتی زمانی که اغلب افراد به‎‌خاطر بحرانی مثل بیماری کرونا نمی‌توانند از خانه بیرون بیایند، مشغول کسب درآمد از آن هستند. 

اگر راه‌اندازی سایت یا فروشگاه اینترنتی فکرتان را مشغول کرده ولی هنوز آن را ایجاد نکرده‌اید؛ الان این کار را انجام دهید. به امتحانش می‌ارزد:

ایجاد سایت و فروشگاه اینترنتی

راستی، شما چه ایدۀ دیگری برای درآمدزایی در منزل سراغ دارید؟ آن را همین پایین با ما در میان بگذارید؛ تا با هم صحبت کنیم و ببینیم آیا درآمد خوبی دارد؟

دیدگاه خود را ارسال کنید

19 دیدگاه

سلام و ممنون از توضیحات کاملتون .بنده در قسمت صدا وگویندگی میتونم در خدمتتون باشم

سلام آقای سلاسل :)
مرسی از شما بابت زمانی که برای مطالعه گذاشتین.

من ميخام از صدام برا گويندگي استفاده كنم ...خيلي ها بهم ميگن صدات خوبه
راستش مطالب شمارو خوندم..ديدم ي كار براي كسايي كه تو منزل كار ميكنن در مورد صدا و گويندگي هست
لطفا راهنمايي كنيد .با تشكر علي شكري

سلام آقای شکری
خیلی هم عالی :) بله این هم یک روش برای کسب درآمد هست، من پیشنهادم اینه که با ضبط پادکست شروع کنید که اتفاقا الان هم خیلی رواج پیدا کرده، به علاوه اینکه راه ورود بهش کار سختی نیست و میتونین از کانال ها و سایت هایی که مخصوص این کار هستن استفاده کنین.

سلام
شما درمورد تایپ کردن صحبت کردید
من در کدام سایت میتونم این کار رو شروع کنم

سلام امیرمحمد جان
یه سری از سایت‌ها فریلنسر میگیرن واسه کارای مختلف که یه نمونه ش سایت "انجام میدم" هستش.
البته علاوه بر تایپ، اگه بتونی بنویسی و محتوا رو تولید کنی، بنظرم بهترم هست :)

تشکر زیاد از معلومات تان، من بلدیت خوب در ریاضی و تایپ دارم ، و این برای من یک پیشنهاد خوب است ، امید که با شما همکار باشم.

تشکر از معلومات تان ، من در بخش ریاضی و تایپ بلدیت دارم امید است که با شما همکار باشم . تشکر

سلام سیمین عزیز :)
خواهش می‌کنم و مرسی از شما که نظرت رو ثبت کردی.
خیلی هم عالی؛ شما هم می‌تونی به تدریس خصوصی مشغول باشی، هم اینکه به عنوان فریلنسر کار تایپ رو انجام بدی. ولی من پیشنهادم اینه یکم از اینها فراتر بری و در کنار تایپ خودت محتوا هم تولید کنی. توی هر زمنیه ای که علاقه داری؛ تخصص داری و...

سلام سیمین عزیز :)
خواهش می‌کنم و مرسی از شما که نظرت رو ثبت کردی.
خیلی هم عالی؛ شما هم می‌تونی به تدریس خصوصی مشغول باشی، هم اینکه به عنوان فریلنسر کار تایپ رو انجام بدی. ولی من پیشنهادم اینه یکم از اینها فراتر بری و در کنار تایپ خودت محتوا هم تولید کنی. توی هر زمنیه ای که علاقه داری؛ تخصص داری و...

سلام مطالبتون عالی بود اما من واقعا نمیدونم دقیقا چ مهارتی دارمو سنمم17شاید کم باشه اما دوست دارم از الان کسب درآمد داشته باشم اما ب ساخت سایت شخصی واقعا علاقه مند شدمو فکر میکنم موفق میشم

سلام فرزانه عزیز :-)
خوشحالم که برات مفید بوده
چه عالیی که چنین تصمیمی رو داری و از الان توی فکرشی، نه به این معنی که زوده، به این خاطر که افراد کمی رو میبینیم که زود شروع کنن. تو اگه اینکار رو کنی مطمئن باش که بهترین تصمیم رو گرفتی. این رو به عنوان دوست بهت میگم که هر چه زودتر شروع کنی موفق تری، چون خودم و خیلی های دیگه ضرر کردیم که دیر شروع کردیم.
چرا فکر میکنی زوده؟ چی بهتر از اینکه از الان روی مهارت هات کار کنی تا یکی دو سال دیگه یه جایگاه خوبی توی کسب و کار داشته باشی. اصلا هم نگران مهارت نباش، چون تاشروع نکنی یاد نمیگیری. اگه بخوای صبر کنی تا شرایط ایده آل برسه هیچگاه این اتفاق نمیفته.
میتونی الان سایت شخصیت رو راه بندازی و کم کم شروع به نوشتن کنی. درمورد هر موضوعی که علاقه داری محتوا پیدا کن و بنویس و توی سایت بذار. بعد از یمدت مسیرت رو پیدا می کنی. شک نکن :-) برات بهترین هارو آرزو میکنم.

سلام واقعا مطالبی که عرض کردین خیلی مفید بود
اما من بیشتر روابط اجتماعیم قوی تره به نظرتون چی کار میتونم انجام بدم در ضمن هیچ سرمایه ای هم ندارم!😕

سلام مهران عزیز
روزتون بخیر باشه. خوشحالم که براتون مفید بوده.
ایده هایی که توی مقاله گفتیم برا هر شخصی میتونه مناسب باشه. مثلا شما که روابط اجتماعیتون بالاس از همین ویژگی واسه شبکه سازی و ارتباط با افراد مختلف استفاده کنید. چون همین ارتباطات با افراد فرصت های خوب کاری رو میتونه براتون ایجاد کنه. با افراد توی حوزه های مختلف ارتباط برقرار کنید.
با توجه به این ویژگی که گفتین من فکر می کنم کار فروش براتون مناسب باشه. حالا فروش توی هر زمینه ای. اگه تاحالا امتحانش نکردید؛ پیشنهادم اینه از دستش ندین. ولی در کل برای اینکه بدونین چی براتون مناسبه باید چندتا کار رو امتحان کنین تا بیشتر متوجه بشین چی دوس دارین یا ندارین. منم برای اینکه بتونم بیشتر راهنمایی کنم طبیعتا نیازه که بیشتر راجع به شما بدونم :)
موفق باشی

سلام همون طور که فرمودین با افراد مختلف تو حوزه های مختلف ارتباط دارم مثلا بارفتگر راننده تاکسی فروشنده سوپرمارکت شاترنانوایی دوست اشنا غریبه ،هم سن هام حتی بچه ها و افراد مسن سریع به قول امروزی باهاشون گرم میگیرم دست خودمم نیست وساعت ها باهاشون بحث می کنم
اما از خودم بگم بیشتر علاقه به موسیقی کلاسیک دارم یه وقت های هم کتاب های روانشانسی وتاریخی می خونم

درضمن یکی دوبار هم کار فروشندگی انجام دادم اما نه به صورت حرفه ای تو یه مدت کوتاه بوده

سلام آقای عبدی عزیز
که اینطور پس. خوبه که تجربه فروشندگی رو دارین. نمیدونم در چه زمینه ای مشغول بودین. ولی پیشنهادم اینه که یه مدت به صورت جدی تر انجامش بدید.

باسلام راستش من بفکر ایم بودم که یک دستگاه بخرم وچیپس میو تولید کنم و بفروشم که بااین شرایط گرونی فک نکنم بتونم سود چشم گیری بکنم یا اصلا بتونم راه بندارم

سلام آقای رمضانپور عزیز
چه عالی. آره متوجهم. متاسفانه قیمت ها بالا رفته. راستش من نمیدونم این کار چقدر براتون هزینه داره ولی مثلا میتونین محصول رو عمده بگیرین و توی سایت بفروشین. بعد از مدتی که فروش داشتید میشه با سود اون کم کم هزینه خرید دستگاه رو هم تامین کرد.
البته بجز این راه های زیاد دیگه ای هم وجود داره :)
امیدوارم که موفق باشید.

سلام راستش با مطالبی مفید وباحالی که گذاشتن خیلی حال کردم خیلی برام روحیه بخش بود. من همون طوری که تو مطلب قبلیم گفتم به فکر چیپس میوه بودم ولی الان فک میکنم که میشه مثلا پوشاک کلاه و هرچیزی که فکرشو بکنی به درده مردم بخوره میشه فروخت و پول دراورد هم تو اینستا هم سایت شخصی و هم تو مثلا دیجی کالا ار چند راه نظر شما چیه

سلام
خیلی هم عالی که مقاله براتون مفید بوده :)
بله همینطوره. هر محصولی رو میشه توی سایت یا اینستاگرام فروخت. یعنی تقریبا هر چیزی که توی دیجی کالا هستش.
امیدوارم که هر چه زودتر شما رو بین فروشگاه های آنلاین ببینیم.

ببخشید خانوم شریفی سایت دیجی کالا چنددرصد محصولی که برای فروش توی سایتش گذاشتیم برمیداره برای خودش

اگه اشتباه نکنم 10 درصد هست. ولی علاوه بر این، هزینه های دیگه ای هم داره بعضی وقتا. مثلا با یکی از فروشنده هایی که صحبت می کردم گفتش 30 درصد فروشم رو دیجی کالا دریافت میکنه. هزینه مالیات، ارسال، انبارداری و...
متفاوت هست :)

سلام
من خیلی وقته دنبال کاری هستم که بشه آنلاین توی خونه انجامش داد، من توی پیانو مهارت دارم فقط نمیدونم کجا باید آنلاین تدریسش کنم اگه سایتی رو می شناسید بهم بگید ممنون میشم.

سلام کارین عزیز
چه عالی که چنین مهارتی رو داری. راستش سایتی که چنین امکانی رو داشته باشی نمیشناسم. ولی چرا خودت اینکارو نمی کنی؟ ینی یه سایت راه بنداز و توش خودت رو معرفی کن. در کنارش یه صفحه توی اینستاگرام هم داشته باش که کمک کنه به بیشتر دیده شدنت. بعد از مدتی که تو رو دیدن، میتونی راحت آموزش بدی، هم به صورت حضوری هم آنلاین. مثلا یک سری ویدیوی آموزشی تهیه کنی و اون رو توی سایت بذاری و بفروشی. یا تدریس خصوصی که اون هم درآمد خوبی داره خودت میدونی.
خلاصه به جای اینکه منتظر بقیه بمونی خودت دست به کار شو، سایت و پیجت رو راه بنداز و یه منبع درآمد خوب ازش داشته باش.
موفق باشی :)

سلام من کار تبلیغات رو دوست دارم البته در اینستاگرام فقط ایده ای برای تولید محتوا ندارم و موندم چیکار کنم اگر میشه راهنمایی کنید

درود مبین عزیز
خیلی هم خوب. آره متوجهم چی مدنظرت هست. ولی چیزی که دنبالشی نیازمند یه پیش زمینه قوی هست. ینی باید پیجت باید اونقد خوب باشه که بعد از مدتی بتونی توش تبلیغات انجام بدی. حالا توی هر زمینه ای میتونی فعالیت کنی. به علاقه ها و مهارت هات بستگی داره. مثلا میتونی یه پیج تحلیل فیلم بزنی و اطلاعات جذابی از فیلم بذاری. یا اینکه مثلا توی زمینه روانشناسی محتوا بذاری یا مثلا نجوم و خیلی موضوعات دیگه. البته باید محتوای درست و جذابی بذاری.
علاوه بر این ها میتونی بلاگر یه حوزه بشی و بعد از مدتی که پیجت شناخته شد تبلیغ بگیری. همه اینها نیازمنده اینه که بتونی توی همون حوزه بهترین محتوا رو تولید کنی و بذاری. صبر هم باید داشته باشی؛ چون فرایند کوتاه مدتی نیست.
یکم بیشتر فکر کن راجع بهش ببین توی چه زمینه ای میتونی خوب باشی.
موفق باشی :)

سلام استاد عزیز..من میخوام تازه کار فروش خرمای درجه یک کرمان رو شروع کنم...در‌مورد بازاریابیش میتونید راهنماییم کنید؟ممنون میشم اگه لطف کنید.

درود آقای نیکنام عزیز.
وقتتون بخیر باشه.
خیلی هم عالی که میخواید این کارو انجام بدید.
واسه اینکه بتونم راهنماییتون کنم لازمه که اطلاعات بیشتری بهم بدین. مثلا اینکه چه نوع فروشی می خواید داشته باشید اصلا؟ سنتی یا اینترنتی؟
اگه اینترنتی هست از چه ابزاری میخواید استفاده کنید؟ وب سایت یا اینستاگرام مثلا
و اینکه توی کدوم شهر هستین خودتون؟ چون برنامه بازاریابی شما به همه اینها بستگی داره.

با سلام و خسته نباشید
ممنون از دلگرمی که بهمون دادید من میخام ترشی درست کنم وبفروشم لطفاً راهنمایی کنید که چکار کنم از کجا باید شروع کنم از بیکاری داخل خونه کلافه شدم دوست دارم یک سر گرمی و منبع درآمدی داشته باشم با تشکر از شما

سلام
وقت شما بخیر باشه.
خیلی هم عالی. اتفاقا خیلی هم ایده خوبیه. به نظرم یه پیج اینستا بزنین و توی اون محصولاتی که درست می کنید رو بفروشید. خوراکی های خونگی اتفاقا طرفدار زیادی هم داره. اخیرا یه پیج دیدم که مخصوص فروش ترشی انبه و سس انبه بود. شما هم میتونین این کارو انجام بدین. برای اینکه پیج هم رنگ و روی بهتری بگیره کنار ترشی میتونی غذاهایی که مناسب اون نوع ترشی هست رو هم بذارید.
البته به جز اینستاگرام، سایت هم میتونین بزنین و محصولاتون رو اونحا بفروشین.
محصولای خوراکی همیشه مشتریای خودش رو داره؛ نگران نباشید.
فقط کافیه روش یکم وقت و حوصله بذارید.
موفق باشید :)

من در زمینه ی نویسندگی استعداد دارم بنظرتون چیکار بکنم

سلام علیرضای عزیز
خیلی خوبه که در زمینه نویسندگی استعداد داری که. تا حالا چقدر از این استعداد استفاده کردی؟ ینی به صورت حرفه ای ادامه ش دادی آیا؟ و اینکه توی چه زمینه ای بیشتر می نویسی؟
مهارت توی نویسندگی کاربردای خیلی زیادی داره. میتونی توی رسانه های دیجیتال مثلا سایت یا شبکه های اجتماعی تولید محتوا کنی. هم میتونی برای بقیه کار کنی هم اینکه خودت یه سایت بزنی و توی وبلاگش شروع کنی به نوشتن.
یه نویسنده و تولید کننده محتوا هیچ وقت بیکار نمیمونه. فقط باید شروع کنی به نوشتن.
اگه هم تجربه داری می تونیم به عنوان نیروی دورکار در پرتال از شما استفاده کنیم :)

سلام من میخام شلوارک بدوزم و بفروشم ولی میترسم مشتری پیدا نکنم چکار کنم؟

سلام آقای محمدی عزیز.
شما هر محصولی رو میتونید بفروشید و براش مشتری هست. اینکه بتونید بفروشید به کارتون بستگی داره. اگه طرح های قشنگی داشته باشه خب مشتری هم براش وجود داره. نگران نباشید :)

سلام من خودم از اشترک ویدیو درآمد داردم و راضی هستم در حال حاضر هم توی سایت فیلو فعالیت می کنم
https://fiilo.ir/

سلام ستاره عزیز
چه خوب. خوشحال میشیم موضوع ویدیوهات رو هم بدونم :)

ارسال دیدگاه
 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
ساخت سایت و فروشگاه اینترنتی
02163404 داخلی 2