💥 دوره جدید و رایگان آکادمی پرتال: آموزش کامل کار با پرتال و ساخت فروشگاه اینترنتی 💥

کیف‌پول

کیف پول یکی از قابلیت‌هایی است که پرتال برای سایت‌های فروشگاهی در نظر گرفته است. شما به‌عنوان مدیر سایت می‌توانید مبلغی را به کیف پول هر کدام از کاربران که خواستید واریز کنید. همچنین هر کاربر می‌تواند کیف پولش را به مبلغ موردنظرش شارژ کند.

مشتریان می‌توانند از اعتبار موجود در کیف پولشان برای خرید از سایتتان استفاده کنند. کیف پول سایت شما چند کاربرد دارد:

 • شما می‌توانید به عنوان هدیه و برای ترغیب مشتری به خرید، مبلغی را به کیف پول مشتریان واریز کنید تا در خریدشان از آن استفاده کنند.
 • می‌توانید کیف پول را طوری تنظیم کنید تا حساب هر کاربر بعد از ثبت‌نام به اندازه مبلغ مشخصی شارژ شود.
 • مشتریان می‌توانند پرداخت‌های گران‌قیمت خودشان را در دو مرحله پرداخت کنند. مثلاً برای محصول 90 میلیون تومانی می‌توانند یکبار کیف پول را 40 میلیون تومان شارژ کنند و روز بعد هم محصول را با اعتبار کیف پول و پرداخت 50 میلیون تومان از درگاه پرداخت، خریداری کنند.

شارژ کیف پول توسط کاربر

کاربران سایت شما از طریق بخش کاربری می‌توانند موجودی کیف پولشان را ببینید و آن را شارژ کنند. برای اینکه کاربر سایت شما به کیف پولش دسترسی داشته باشد، ابتدا باید وارد حساب کاربری خودش شود. بعد از ورود کاربر به بخش کاربری، در بالای صفحه موجودی کیف پول به او نمایش داده می‌شود. با کلیک روی این بخش، کاربر به قسمت کیف پول منتقل می‌شود.

شارژ کیف پول توسط کاربر

در این قسمت مبلغ موجود در کیف پول نمایش داده می‌شود و در پایین آن هم 2 گزینه برای شارژ کیف پول وجود دارد. با انتخاب این گزینه‌ها و طی کردن مراحل پرداخت، اعتبار کیف پول مشتری شما شارژ می‌شود و می‌تواند برای خرید محصول از آن استفاده کند.

نکته: وقتی کاربر کیف پول خودش را شارژ می‌کند، این مبلغ را از طریق درگاه پرداخت به حساب شما واریز کرده است و لازم نیست دوباره بابت آن پولی از مشتری دریافت کنید.

شارژ خودکار کیف پول

یکی از قابلیت‌های کیف پول سایت شما این است که می‌توانید آن را طوری تنظیم کنید که بعد از ثبت نام یک مشتری در سایت، مبلغ دلخواه شما در کیف پول مشتری شارژ شود. این مبلغ نوعی هدیه یا تخفیف از طرف شماست و باعث می‌شود مشتری تمایل بیشتری به خرید پیدا کند.

شارژ خودکار کیف پول

 1. برای این کار ابتدا وارد پنل مدیریت سایت‌تان شوید.
 2. از منوی سمت راست روی گزینه «تنظیمات وب‌سایت» کلیک کنید.
 3. در ادامه گزینه‌های دیگری به شما نمایش داده می‌شود و از بین آن‌ها روی «تنظیمات کاربری» کلیک کنید.
 4. در ادامه وارد صفحه تنظیمات کاربران سایت‌تان می‌شوید. در این صفحه یک قسمت با عنوان «اعتبار پیش‌فرض کیف پول» وجود دارد. فقط کافیست مبلغی که دوست دارید کیف پول کاربر شما بعد از ثبت نام شارژ شود را در این کادر وارد کنید.
 5. در نهایت دکمه «ذخیره تغییرات» را بزنید.

از حالا به بعد هر کاربری که در سایت شما ثبت نام می‌کند، به صورت خودکار مبلغی که وارد کردید در کیف پولش شارژ می‌شود و می‌تواند از آن برای خرید محصولات سایت‌تان استفاده کند. کاربر شما با این پول می‌تواند از سایت‌تان خرید کند و اگر هزینه سفارش بیشتر از این مبلغ بود، به میزان شارژ کیف پول از هزینه سفارش کسر می‌شود و بقیه مبلغ را کاربر باید پرداخت کند.

شارژ کیف پول کاربر توسط مدیر

اگر می‌خواهید اعتبار کیف پول یک کاربر خاص را افزایش یا کاهش دهید:

شارژ کیف پول کاربر توسط مدیر

 1. از منوی سمت راست پنل مدیریت روی گزینه «کاربران» کلیک کنید و بعد گزینه «کل کاربران» را بزنید.
 2. در ادامه وارد صفحه‌ای می‌شوید که لیست تمام کاربرانی که در سایت شما ثبت نام کرده‌اند در آن قرار دارد. حالا برای این که مبلغ شارژ کیف پول یک کاربر را تغییر دهید، ابتدا نام کاربری آن را کپی کرده و بعد روی مبلغ شارژ کیف پولش کلیک کنید.اضافه کردن پول به کیف پول کاربران
 3. در ادامه وارد صفحه گردش حساب این کاربر می‌شوید. در این صفحه تراکنش‌های کیف پول کاربر به شما نمایش داده می‌شود. از بالا سمت چپ صفحه روی دکمه «ثبت تراکنش» کلیک کنید.افزودن مبلغ موردنظر به کیف پول
 4. در ادامه وارد صفحه ثبت تراکنش می‌شوید. در این صفحه می‌توانید مبلغ دلخواه خودتان را به کیف پول یک کاربر اضافه یا از آن کسر کنید.
 5. این صفحه 3 بخش دارد. در بخش اول مبلغ را وارد کرده و در سمت راست آن گزینه افزایش یا کاهش را انتخاب کنید. بعد در قسمت نام کاربری، همان نام کاربری که در مراحل قبلی کپی کرده بودید را وارد کنید. در قسمت توضیحات هم می‌توانید متن دلخواه خودتان را بنویسید.
 6. در ادامه وقتی که تمام بخش‌ها را کامل کردید روی دکمه سبز رنگ «ثبت تراکنش» کلیک کنید.

به این ترتیب مبلغی که انتخاب کردید از حساب کاربر موردنظر کسر یا به آن اضافه می‌شود. در صورتی که می‌خواهید پرداخت‌های کاربران را ببینید، می‌تواند از آموزش بخش پرداخت‌ها استفاده کنید.

02191003383 داخلی 2