💥 دوره جدید و رایگان آکادمی پرتال: آموزش کامل کار با پرتال و ساخت فروشگاه اینترنتی 💥

ایجاد دسته وبلاگی

برای اینکه وبلاگ منظم و مرتبی داشته باشید، باید مقالات وبلاگتان را دسته‌بندی کنید. این کار باعث می‌شود کاربران سایتتان به‌راحتی بتوانند مطالب موردنیازشان را در وبلاگ سایت پیدا و مطالعه کنند. در بخش (دسته‌بندی) راهنمای پرتال در مورد دسته‌بندی سایت و مزایای آن توضیحات کاملی دادیم. ایجاد دسته‌های وبلاگی در پرتال بسیار ساده و سریع انجام می‌شود و دانش فنی خاصی هم احتیاج ندارد. فقط با چند کلیک ساده می‌توانید یک دستۀ وبلاگی برای سایتتان ایجاد کنید.

آموزش ساخت دسته وبلاگی

در پرتال شما می‌توانید دسته‌های مختلفی برای مقالات وبلاگتان بسازید و برای هر دسته هم زیردسته‌هایی ایجاد کنید. برای این کار فقط کافیست آموزش زیر را دنبال کنید.

 1. ابتدا وارد پنل مدیریت سایتتان شوید. در بخش (ورود به مدیریت) به شما توضیح دادیم که چطور می‌توانید وارد پنل مدیریت سایتتان شوید.آموزش ساخت دسته وبلاگی
 2. بعد از اینکه وارد پنل مدیریت سایت شدید، از منوی سمت راست پنل روی گزینۀ "صفحه‌ها" کلیک کنید.
 3. چند گزینۀ دیگر برای شما باز می‌شوید، از بین آن‌ها روی "ایجاد دسته وبلاگ" کلیک کنید.
 4. در ادامه وارد بخش ساخت دستۀ وبلاگی می‌شوید. در کادر بالای این بخش، عنوان دسته را وارد کنید.تنظیمات دسته وبلاگی
 5. در پایین کادر عنوان، دکمۀ "تنظیمات" قرار دارد. با کلیک روی این دکمه، پنجرۀ تنظیمات دسته برای شما باز می‌شود. در بخش "تعداد نوشته‌ها" می‌توانید مشخص کنید که در هر صفحه از این دسته چند مقاله به کاربران نمایش داده شود. از قسمت "ترتیب نمایش نوشته‌ها در صفحه" امکان مرتب کردن مقالات براساس پارامترهای مختلف وجود دارد. مثلاً اگر گزینۀ "جدیدترین" را انتخاب کنید، تازه‌ترین مقالات منتشر شده در این دسته، در ابتدای صفحه نمایش داده می‌شود. اگر تیک گزینۀ "صفحه در پنجره‌ی جدید باز شود؟" را بزنید، صفحۀ این دسته در تب جدیدی از مرورگر باز می‌شود. در صورتی که تیک گزینۀ "صفحه‌های زیر مجموعه نمایش داده شود؟" را بردارید، زیرمجموعه‌های این دسته در منوی سایت نمایش داده نمی‌شوند. اگر تیک "صفحه در منوی وب‌سایت نمایش داده شود؟" را بردارید، این دسته در منوی سایت شما نمایش داده نمی‌شود.
 6. در بخش "جایگاه صفحه" می‌توانید مشخص کنید که این دسته یکی از دسته‌های مستقل سایت شماست یا زیرمجموعۀ یک دستۀ دیگر است. اگر گزینۀ "ریشه اصلی" را انتخاب کنید، این دسته به‌عنوان یک دستۀ مستقل ایجاد می‌شود. در صورتی که یکی از دسته‌های دیگر را انتخاب کنید، این دسته به‌عنوان زیرمجموعۀ آن قرار می‌گیرد.
 7. در قسمت "توضیحات صفحه" می‌توانید محتوای دلخواهتان را وارد کنید تا در صفحۀ دسته‌بندی به کاربران نمایش داده شود.ساخت دسته وبلاگی در پرتال
 8. از بخش "تصویر صفحه" می‌توانید عکس دلخواهتان را برای دسته آپلود کنید.
 9. در قسمت "قالب صفحه" تعدادی چیدمان برای نمایش دسته‌بندی وجود دارد. هر کدام از این قالب‌ها را که انتخاب کنید نوع نمایش و چیدمان صفحۀ دسته تغییر می‌کند.ایجاد دسته وبلاگی برای سایت
 10. در کادر "آدرس صفحه" یک عبارت انگلیسی به‌عنوان نشانی صفحه وارد کنید.
 11. در نهایت، روی دکمۀ "ذخیره دسته" کلیک کنید تا دسته وبلاگی شما ایجاد شود.

در پرتال به همین سادگی و بدون هیچ محدودیتی می‌توانید هر تعداد دسته که خواستید برای مطالب وبلاگتان ایجاد کنید. گاهی اوقات لازم است لینک صفحه‌ای که خارج از سایت شماست را داخل منوی سایتتان قرار دهید. در این‌صورت می‌توانید یک لینک ایجاد کنید و آن را داخل منوی سایت نمایش دهید. در بخش (ایجاد لینک) راهنمای پرتال به شما توضیح دادیم که چطور چنین لینکی را ایجاد کنید.

02191003383 داخلی 2