💥 دوره جدید و رایگان آکادمی پرتال: آموزش کامل کار با پرتال و ساخت فروشگاه اینترنتی 💥

آیا می‌تونم کپی‌رایت پایین سایتم را تغییر دهم؟

معمولا اگر چیزی می‌سازیم یا کاری هنری انجام می‌دهیم، نام یا امضای خودمان را زیر آن ثبت می‌کنیم. مثلا کارخانه‌هایی که صابون تولید می‌کنند، لوگو یا اسم برندشان روی صابون حک می‌کنند. وقتی یک یخچال می‌خرید، برند سازنده آن را روی یخچال می‌بینید. حالا وقتی که یک وب سایت تهیه می‌کنید، نام یا لوگوی شرکت طراحی کننده وب سایت را هم داخل آن می‌بینید. معمولا شرکت‌هایی که در کار طراحی سایت هستند، نام برند و لینک سایت‌شان را پایین سایت‌هایی که طراحی کرده‌اند، قرار می‌دهند.

به متن کوتاهی که در پایین سایت شما قرار دارد و شرکت طراحی کننده سایت را معرفی می‌کند، کپی‌رایت طراح سایت می‌گویند. هر تولیدکننده‌ای در دنیا این حق را دارد که نام و نشان خودش را روی محصول تولیدی قرار دهد و این کار هیچ ضرری برای خریدار ندارد. سایت هم مثل یک کالا است و سازنده سایت زحمت زیادی برای درست کردن آن کشیده است. به همین دلیل طراح سایت این حق را دارد که نام و نشان خودش را در قسمتی از سایت طراحی شده قرار دهد. قرار گرفتن نام طراح سایت توسط اکثر سرویس‌ها و شرکت‌ها انجام می‌شود و مورد رایجی است.

کپی رایت سایت اینترنتی

به عنوان نمونه وقتی با وردپرس یک سایتی را طراحی می‌کنید، متن کپی‌رایت شرکت سازنده قالب در کنار متن کپی‌رایت وردپرس قرار دارد. این کار به شرکت طراح سایت و سازنده قالب کمک می‌کند که بیشتر شناخته شود. مثلا وقتی وب سایتی بسیار باکیفیت باشد، اکثر افراد به دنبال شرکت یا فردی هستند که این سایت را طراحی کرده است. حالا اگر کپی‌رایت شرکت طراح سایت قرار داشته باشد، افرادی که از این سایت خوش‌شان آمده به سایت طراح می‌روند و سفارش طراحی سایت را به این شرکت می‌دهند.

وجود کپی‌رایت در یک سایت چندین جنبه مثبت برای طراح و مشتری دارد. وقتی متن کپی‌رایت طراح سایت در پایین وب سایتی که می‌سازد وجود داشته باشد، آن طراح تلاش می‌کند سایت باکیفیتی بسازد تا برند و اعتبارش زیر سوال نرود. این وسط مشتری هم خیالش راحت است که با شرکت یا فرد متخصصی همکاری می‌کند. یکی دیگر از ویژگی‌های وجود متن کپی‌رایت در سایت شما این است که باعث می‌شود مشتریان سرویسی که سایت شما با آن ساخته شده است، بیشتر شود. حالا این مورد چه سودی برای شما دارد؟ بیشتر شدن مشتریان این سرویس، باعث می‌شود خدمات بیشتر و بهتری را ارائه کند.

متن کپی رایت طراح سایت

سایت ساز پرتال هم مثل سایر سرویس‌های طراحی سایت، متن کپی‌رایتی را در پایین سایت شما قرار داده است. این متن هیچ مزاحمت یا اختلالی در سایت شما ایجاد نمی‌کند. هدف ما از قرار دادن این متن کپی‌رایت در پایین سایت شما این است که به سرویس‌مان افتخار می‌کنیم و با غرور می‌گوییم که این سایت با پرتال ساخته شده است.

نمونه کپی رایت سایت ساز پرتال

نحوه حذف کپی رایت پرتال از پایین سایت

شاید به هر دلیلی، نخواهید که متن کپی‌رایت پرتال پایین سایت شما باشد. به همین دلیل این امکان را فراهم کردیم که کاربران پرتال به راحتی و بدون هیچ هزینه‌ای بتوانند متن کپی‌رایت را از پایین سایت‌شان حذف کنند. برای این که متن کپی‌رایت پرتال را از سایت‌تان حذف کنید فقط باید یک تیکت با عنوان «حذف کپی‌رایت پرتال» برای پشتیبانی بفرستید. بعد از ارسال تیکت به پشتیبانی، در کمترین زمان ممکن این کار برای شما انجام می‌شود و متن کپی‌رایت پرتال در هیچ کجای سایت شما نمایش داده می‌شود. در ویدیو زیر هم در این مورد بیشتر توضیح دادیم:

02191003383 داخلی 2