💥 دوره جدید و رایگان آکادمی پرتال: آموزش کامل کار با پرتال و ساخت فروشگاه اینترنتی 💥

دامنه‌ام را ثبت کردم، اما در گوگل نمایش داده نمی‌شود

یکی از بهترین راه‌ها برای معرفی سایت و پیدا کردن مشتری یا مخاطب این است که سایت ما در صفحه اول گوگل قرار بگیرید. البته این کار ساده و سریع نیست و باید کارهایی را انجام دهید تا سایت شما در رتبه‌های اول گوگل نمایش داده شود. اولین قدم برای شروع کار این است که سایت ما به گوگل معرفی شود. برای این کار باید دامنه خودتان را به سایت متصل کنید. وقتی سایت‌تان را در پرتال ایجاد کردید، سایت شما روی یک زیر دامنه در پرتال ایجاد می‌شود. بعد از خرید یکی از بسته‌ها می‌توانید سایت‌تان را به دامنه اختصاصی خودتان وصل کنید تا با نوشتن آدرس دامنه در مرورگر، سایت شما باز شود.

نحوه معرفی سایت به گوگل

اگر بسته مبتدی، کوچک یا استاندارد پرتال را خریداری کنید، دامنه ir رایگان به شما تعلق می‌گیرد. در بسته پیشرفته دامنه com رایگان قرار دارد. پس نیازی نیست که هزینه اضافی بابت ثبت دامنه پرداخت کنید. بعد از ثبت دامنه و اتصال آن به سایت، لازم است که سایت‌تان را به گوگل معرفی کنید. در ویدیو زیر به شما توضیح دادیم که اگر سایت‌تان در گوگل نمایش داده نمی‌شود، چطور این مشکل را برطرف کنید.

اول از همه مطمئن شوید که دامنه شما به درستی وصل شده است. برای این کار آدرس دامنه را در مرورگر وارد کنید. اگر سایت‌تان باز شد یعنی دامنه متصل شده است. اگر در این شرایط هم سایت شما در گوگل نمایش داده نشد، باید آن را به سرچ کنسول گوگل متصل کنید. روش کار گوگل به این صورت است که تعداد زیادی ربات در تمام وب‌سایت‌ها می‌چرخند و صفحات مختلف آن‌ها را وارد گوگل می‌کنند. دلیل این که سایت شما در گوگل نمایش داده نمی‌شود این است که ربات‌های گوگل وارد سایت‌تان نمی‌شوند. برای این که گوگل سایت شما را زودتر ثبت کند، باید سایت را به گوگل سرچ کنسول معرفی کنید. در بخش‌های دیگر، نحوه معرفی سایت به سرچ کنسول را آموزش دادیم که می‌توانید به آن‌ها مراجعه کنید.

بعد از این که سایت‌تان را به سرچ کنسول گوگل معرفی کردید، حدود 7 تا 14 روز طول می‌کشد تا در گوگل نمایش داده شود. حالا شاید این سوال برای شما پیش بیاید که چرا سایت ما با کلمات مربوط به کسب و کارمان در گوگل نیست؟ دلیلش این است که سایت شما باید روی این کلمات بهینه شود. این کار به زمان زیادی احتیاج دارد و سایت‌تان را به اصطلاح باید سئو کنید. این مورد تخصصی است و اگر خودتان اصول سئو را بلد نیستید، باید از افراد متخصص کمک بگیرید تا سایت‌تان در کلمات موردنظر به صفحه اول گوگل برسد.

02191003383 داخلی 2