پست‌رسان

پست‌رسان یک سرویس پستی است که کار شما را برای ارسال سفارش‌ها بسیار ساده و سریع می‌کند. با استفاده از سرویس پست‌رسان می‌توانید قابلیت پرداخت در محل را برای مشتریانتان ایجاد کنید. یعنی مامور پست سفارش مشتری را در محل به او تحویل می‌دهد و همانجا مشتری هزینه سفارش را به مامور پست پرداخت می‌کند. بعد از چند روز هم هزینه سفارش به حساب شما واریز می‌شود. با این کار اعتماد مشتریان به شما بیشتر می‌شود و فروشتان چند برابر خواهد شد.

با استفاده از سرویس پست‌رسان لازم نیست بسته‌های سفارش را خودتان به دفتر پست ببرید و تحویل دهید. مامور پست هر روز به محلتان می‌آید و سفارش‌ها را از شما تحویل می‌گیرد. به این ترتیب در وقت و هزینه شما هم صرفه‌جویی می‌شود. برای استفاده از خدمات پست‌رسان و اتصال این سرویس به فروشگاهتان باید مراحل زیر را طی کنید:

  1. ابتدا به سایت پست‌رسان بروید و در آن ثبت‌نام کنید.اتصال سایت به پست رسان
  2. بعد از اینکه مراحل ثبت‌نام در پست‌رسان را انجام دادید، وارد پنل مدیریت سایتتان شوید.
  3. از منوی سمت راست پنل مدیریت روی گزینه برنامه‌های جانبی کلیک کنید. اگر با موبایل وارد شدید از بالا سمت راست، گزینه منو که با سه خط مشخص شده است را بزنید و بعد وارد برنامه‌های جانبی شوید.
  4. روی دکمه نصب برنامه در کادر افزونه پست‌رسان کلیک کنید.
  5. در صفحه‌ای که برای شما باز می‌شود کافیست نام کاربری و رمز عبور وب‌سرویس را وارد کنید. دقت کنید که در قسمت رمزعبور باید رمزی را وارد کنید که پست‌رسان به شما می‌دهد نه آن رمزی که موقع ثبت‌نام برای اکانتتان در پست‌رسان انتخاب کردید.
  6. در نهایت روی دکمه نصب برنامه کلیک کنید تا سایت شما به پنل پست‌رسان متصل شود.

با انجام این کار سفارش‌هایی که در سایت شما ثبت می‌شود به‌صورت خودکار به پنل پست‌رسانتان منتقل خواهد شد. وقتی سفارش را آماده و بسته‌بندی کردید، از طریق پنل پست‌رسان می‌توانید وضعیت سفارش را تغییر دهید تا مامور پست در اولین فرصت به محل شما مراجعه کند و بسته را تحویل بگیرد.

محاسبه خودکار هزینه ارسال

پست‌رسان این قابلیت را دارد که هزینه ارسال سفارش را به‌صورت خودکار محاسبه کند. ما هم این قابلیت را در پرتال فراهم کردیم تا هزینه ارسال محصول از طریق سرویس پست‌رسان محاسبه شده و موقع پرداخت هزینه سفارش از مشتری دریافت شود. هزینه ارسال در پست‌رسان براساس تعرفه پستی محاسبه می‌شود. هزینه ارسال سفارش با توجه به وزن محصولات متغیر خواهد بود. به این ترتیب اگر می‌خواهید از این روش برای محاسبه هزینه ارسال استفاده کنید، حتما باید وزن دقیق تمام محصولاتتان را از بخش ویرایش محصول ثبت کنید.

برای اینکه هزینه ارسال سفارش به‌صورت خودکار محاسبه شود، باید مراحل زیر را طی کنید:

  1. از بخش تنظیمات وب‌سایت به قسمت برنامه ارسال سفارش‌ها بروید.
  2. روی دکمه ایجاد برنامه ارسال کلیک کنید.محاسبه خودکار هزینه ارسال
  3. روش محاسبه را روی پست‌رسان قرار دهید و بقیه اطلاعات را تکمیل کنید.
  4. روی دکمه ذخیره برنامه ارسال کلیک کنید.
02191003383 داخلی 2